7.90 S?° ZWEEDS UITVOER-OFFENSIEF OP DE NEDERLANDSE MARKT ONS MENU Elektronisch ballet „Evoluties" van Badings had groot succes STADSNIEUWS Met de camera onder water Lezing voor K. en O. Kerkdiensten Goede Vrijdag ZOUTc DROP de tandschone FAAM-drop! Stockholm legt zich niet neer bij grote daling van uitvoer naar ons land 100 miljoen) VAN DE WEEK Opgericht 1 maart I860 Donderdag 26 maart 1959 Zesde blad no. 29705 Weens publiek gefascineerd: Moderne leven tot expressie gebracht (Van onze Weense correspondent) Het ballet „Evoluties" van Yvonne Georgi met de elektronische muziek van Henk Badings heeft dezer dagen in de Weense Opera een onverwacht succes behaald. Het Oostenrijkse publiek heeft de naam zeer conservatief te zijn en het valt niet te ontkennen, dat de stamgasten met een zekere huiver naar de opera waren gegaan, omdat zij het ergste vreesden. Het sterke en herhaaldelijke applaus bewees echter, dat deze vreemdsoortige muziek hen inderdaad had gefas cineerd. In het begin werd er hier en daar wel heel even gelachen, maar al spoedig ontdekten de toeschouwers, dat deze merkwaardige geluiden, die door middel van magnetofoon en sterke microfoons werden gereproduceerd, op de meest treffende wijze in dans- en balletfiguren waren omgezet. Men voelde dat hier een totdantoe on gekende eenheid tussen muziek en dans was bereikt. Men hoorde knetterende klopgeluiden als van slaginstrumenten, het zuchtende geruis van vibrafoons, het piepen van telegraaftekens of van Spoetniks, ratelende kettir\gen, starten de motoren, die op eens weer knarsend stopten, het zoevende voorbijvliegen van treinen, daar tussen door het fluitende geluid van zwiepende telefoondraden, zoals men het soms hoort bij het tot standkomen van internationale gesprek ken. en dan opééns het geweld van een explosie. Terecht draagt dit baljet de titel „Evoluties", want het leek alsof er een nieuwe wereld ontstond: onze moderne wereld van draaiende wielen, vliegende auto's, beweging, snelheid en nerveuze spanning. Dat alles werd op pakkende .wijze zichtbaar in het razende tempo van de dansgroepen, in hun hectische, soms groteske en hoekige bewegingen. In één woord: het was de weergave van een ra zend voortgejaagde massa, die echtei als een machine ongelofelijk precies, nauw keurig en gedisciplineerd genoorzaamde aan de nieuwe wetten van snelheid en tempo. Nieuwe dimensies Hier vraagt men niet of men het „mooi" vindt, want de vroegere kwa- lifikaties van edel en sierlijk zijn hier weggevallen en hebben plaatsgemaakt voor de dimensies die ens heden daagse leven bepalen. Toen het Ween se publiek aan het vreemdsoortige gewend was geraakt, ontdekte het dat ons moderne leven op deze wijze het duidelijkst tot uitdrukking wordt ge bracht, zowel in muziek als in dans. Zelfs de meest conservatieve toe schouwers moesten eerlijk toegeven, dat dit ballet voor onze huidige ge neratie levendiger en expressiever is dan het daaraan voorafgegane ballet „Les Sylphides" op muziek van Cho pin. Hoe aantrekkelijk deze romantischs muziek ook mag zijn. en hoe bevallig de klassieke dansfiguren ook waren, er lag over dit werk een matheid en een moe heid. die de kentekenen zijn van een afgesloten tijdperk. O]) hei werk van Badings volgde het Griekse ballet Agon (kampplaats) met muziek van Strawins- kv. waarvoor Yvonne Georgi eveneens de choreografie had geschreven Bij som mige figuren had men de indruk, dat re- liefs van het parthenon of beelden groepen uit het Perganon werkelijkheid waren geworden. De heer P. N. Windmejjer heeft gis teravond talrijke leden van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. in een zeer goed bezette foyer van de Stadsgehoor zaal langdurig verteld over zijn tochten, die hij met foto- en filmcamera's onder water heeft gemaakt. Hij begon zijn in leiding met te verklaren, hoe hij tot deze merkwaardige hobbv is gekomen Toen hij eens dook aan de Franse kust geraakte hij in vervoering over de schoonheid, die onder water te bewon deren viel. Maar aan vereeuwigen daai> aan dacht hij pas, toen hij Fransen met camera's aan het werk zag. Zijn eerste experimenten in die richting ondernam hij in het Sportfondsenbad te Delft. Het resultaat liet hij gisteravond zien. Het was verre van perfect. Maar allengs ging het beter, zeker toen hij eenmaal de techniek van het blitzen onder de knie had, waarmede schitterende kleu renplaten gemaakt kunnen worden. Een voudig is hij daarna begonnen in Spanje. Hij heeft voorts opnamen gemaakt aan de kust van Algiers en in Indonesië, waarvan hij onder meer interessante dingen kon laten zien en vertellen over een koraaleilandje. Met betere camera's en betere lampen, een geheel verbeterde uitrusting dus, is hij daarna opnieuw naar Spanje getrok ken. Aan de hand van vele fraaie dia's haalde hij herinneringen aan de reis daarheen op, waarbij de toehoorders o.a. opnamen zagen van volksdansen en een stierengevecht. Na de pauze was de heer Windmeijer aan de kust aangekomen en kon hij zijn ontdekkingsreizen onder de zeespiegel beginnen. De grillige vormen van de zeebodem en de levende have. die daar op te bewonderen valt, had hij in tal rijke voortreffelijke opnamen vastgelegd. Maar hij had zijn doel niet bereikt ge acht, indien hij geen opnamen had kunnen maken van een Spaans schip „City of Barcelona", dat in de buurt van Tossa de Mar in de burgeroorlog naar de bodem van de Middellandse Zee was verdwenen. Voor een tocht daarheen had hij echter toestemming nodig van de commandant van de Marinebasis ter plaatse. Zoiets krijgt men in Spanje niet zo gemakkelijk. Steeds hoort men dan „Kom morgen maar terug" De tijd drong en toen de weergoden de heer Windmeijer gunstig gezind waren en een dichte mist ontwikkelden, heeft hij de reis maar zonder vergunning gewaagd. Twee man in het rubberbootje, terwijl twee mannen en een vrouw door het wrak van het schip zwommen en hun filmcamera's lieten snorren. Het resul taat van deze duikpartii toonde hij gis teren in de foyer. De heer Windmeyer vertelde erbij, dat hij de vergunning in Nederland kreeg thuisgestuurd, toen de films allang ontwikkeld waren. Uit er kentelijkheid heeft hjj de Marinecom mandant toen maar enkele prachtige foto's gestuurd De avond werd afgesloten met de wereldpremière „Ruth", een bijbels bal let van de Duitse componist Erbse. Of schoon ook hier op het einae een zeer gejaagd en opzwepend ritme werd be- ïeikt. overigens weinig in overeen stemming met de idyllische inhoud van het bijbelse verhaal heeft toch het werk van Badings verreweg de sterkste indruk achtergelaten. WEER MOEILIJKHEDEN BIJ „DE ROBBEN" In de Zwemvereniging „De Robben" in Hilversum zijn weer eens moeilijk heden gerezen tussen de trainer Jan Stender en verschillende van zijn top- zwemsters. De narigheid ontstond gedurende de trip van de Robbenmeisjes naar Dene marken en Zweden. De zwemsters ver schenen bij verschillende gelegenheden in spijkerbroeken zeer tot ongenoegen van de trainer. In plaats van deze aangelegenheid op tactvolle wijze met de meisjes te regelen, zijn er vooral gedurende de terugreis naar Hilversum harde woorden gevallen. De twist liep zelfs zo hoog, dat de meisjes niet in gezelschap van hun trainer wilden rei zen. Op het station van Amersfoort barstte Stender in woede uit en riep tegen Leni en Judy de Nijs, Ati Voorby en Greetje Kraan over het perron woor den, die beter niet herhaald kunnen worden. Maandagavond moest een water polowedstrijd tegen HZC worden gespeeld, doch drie Robbenmeisjes wensten niet meer in het eerste damea- zevental mee te spelen. Advertentie Dit schrijft ook de criticus van „Neuer Kurier", die er een geestdrif tige bespreking aan wijdde. Hij schrijft, dat deze muziek „voorbe stemd is om te worden gedanst". Elk geluid krijgt daarin zijn optische uit drukking, nu eens grappig of ironisch, dan weer vol temperament en fanta sie. en ondanks het mechanische toch „los". Het ballet van de opera heeft in de laatste jaren niet zo'n hoogtepunt bereikt, wat te danken is aan Yvonne Georgi", aldus het Weense blad. Leiden Hervormde Gemeente: Pie terskerk: 10 00 uur ds. H. Bouter. 7.00 uur ds. P. Kloek (Heilig Avondmaal). Hooglandse Kerk: 7.00 uur ds. D. J. VossersHeilig Avondmaal Oosterkerk7.00 uur ds. J. Groot (Hei lig Avondmaal). Marekerk: 7.00 uur ds. M. Ottevanger. Kooikapel: 7.00 uur ds. J. N. de Ruiter (Heilig Avondmaal) Maranathakenk7.00 uur ds. H. J. v. Aohterberg (Heilig Avondmaal). Ver. Vrijz. Herv., Willem de Zwijger- kerk: 7.30 uur ds. W. J. H. Hubeek. (Hei lig Avondmaal). Eglise Wallonne: 7.00 uur ds. Oh. Caba- nls. Geref. Kerk: Zuiderkerk: 8.00 uur dr. von Mevenfeldt. Oude Vest: 8.00 uur dr. Westerink. School Tel derskade8.00 uur ds. Heule. Gebouw Chr. Soc.Belangen8.00 uur ds. de Boer. Geref. Kerk (vrijgemaakt) 8.00 uur ds. W. G. de Vries. Ohr. Geref. Kerk: 8 uur (ond. Zijn avondgebed) ds. C. v. d. Weele. Geref. Gemeente: 7.30 uur ds. Molenaar Rem. Gemeente: 7.30 uur ds. J. van Goudoever (H.A.). j Doopsgez. Gemeente: 7.30 uur dr. S. L. Venkeus (Avondmaal). Evang. Luth. Gemeente: 7.00 uur ds. H. J. A. Haan (H.A.). Oud-Kath. Kerk: (Zw. Singel 50)8.00 uur Heilige dienst van Goede Vrijdag (Zaterdag 8.30 uur nam. paasnachtviering en doop). Baptïstengeineente8.00 uur Heilig Avondmaal. Evang. Ohr. Gemeente: 8.00 uur Heilig Avondmaal vrij voor alle gelovigen). Leger des Helle: 7.30 u. „Om het Kruis". Aarlanderveen Herv. Gem:. 7.30 uur ds. E. G. Boesenkool (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 7 uur Leesdienst. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. H. Brons (H.A.). 3 uur ds. J. A. v. Boven (Den Haag) (H.A. en Dankz.). Alphen aan den Rijn Herv. Gem.: Julian astraat: 7 uur ds. J. H. Bogers (H.A. en Dankzegging). Kapel Hooftstraat: 7.30 uur ds. de Vree uit Rijnsaterwoude. Ouds- hoornsewegweg7 uur ds. G. Cadée (H.A.) Geref. Kerk: (Zuiderkerk): 7.45 uur ds. G. Mulder. (Aula Ohr. Lyceum): 7.30 uur ds. W. Wijma. (Hoofdstraat): 7.30 uur ds. W. Tom. GerefKerk (Vrijgemaakt): Ho tel Centraal: 7.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Noorderkerk Grijpensteinstr.: 7.30 uur ds. M. S. Roos. Rem. Geref. Gem. Van Mandersloostraat: 7 uur Avondmaals dienst. Benthuizen Herv. Gem.: 7 uur kand. C. van den Bergih te Delft. Geref. Gem. 7 uur leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 7.30 uur de heer v.' d. Hoek. Herv. Evang. (Hotel van Haaften): 7.30 uur ds. J. v. d. Blink van Amsterdam. Gcr. Kerk: 7.30 uur ds. Boon stra van Woerden. Ger. Kerk- (vrijge maakt): 9 uur ds. K. Drost van Gouda. Luth. Gem.: 7 30 uur ds J. J. Simon van Amsterdam (H.A.). Evang. KrLng: geen dienst. Ger. Gem.: 7.15 uur leesdienst. Boskoop Herv. Gem.: 7.30 uur ds. A. de Leeuw e>n ds. J. Pronk (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. G. Leene. Chr. Geref. Hervormde Kerk te Leiderdorp (Foto L.D./Van Vliet) Kerk: 7.30 uur ds. P. J. de Bruin. Geref. Gem.: 7.30 uur leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden: 7 uur ds. C. P. Thomsen uit Utrecht (H.A.). Hazerswoude Herv. Gem.: 7 uur ds. Ohr. v. d. Leeden (HA.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. N. W. v. d. Hout. Hooginade Herv. Gem.: 10 u. Avond maalsdienst. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. Fokke- ma (H.A.) Katw(jk aan den Rijn Herv. Gem.: 10 en 6 uur ds. A. Makkenze (H.A.). (Nieu we Duinweg)9.30 uur ds. Jac. de Vos te elk tablet is apart verpakt iiMiiiiiiiiimiiimwi wnmniMi (Van onze correspondent in Stockholm) De Zweden zullen dit jaar een export-offensief van ongekende kracht op de Nederlandse markt openen. Reeds enige maanden is men in Stockholm bezig, de bij dit offensief geïnteresseerden te verenigen en een plan uit te werken, dat een einde zal maken aan de schrikbarende teruggang van de Zweedse export naar ons land. Deze bedroeg namelijk in 1957 ongeveer 500 miljoen gulden en haalde in 1958 nog geen 400 miljoen gulden, een teruggang dus van meer dan 100 miljoen gulden. De Zweedse regering heeft nu reeds toegezegd, dit economisch offensief, gericht op Nederland, te willen steunen met 22.500 gulden. Dit bedrag, hoewel niet aan de hoge kant, heeft toch grote morele waarde. En als men het vergelijkt met de 75.000 gulden, die de Zweedse regering voor deelneming aan de Wereldtentoonstelling had willen uittrekken, mag het zelfs groot worden genoemd. Daarbij komt dat tal van semi-officiële instellingen hun medewerking hebben toegezegd en Nederland dus van verschillende kanten zal worden „bewerkt". Reeks van tentoonstellingen in diverse steden Achter het geheel staat de Zweedse Exportvereniging, een bundeling van alle belangrijke exporteurs, vanwie de 47- jarige Prins Bertil, de jongste zoon van Koning Gustaaf Adolf VI het voorzit terschap bekleedt. Maar ook het Zweed se Instituut voor de culturele betrekkin gen met het buitenland, de Zweedse ver eniging voor kunstnijverheid, de Zweed se vereniging voor vreemdelingenverkeer, de Zweedse spoorwegen, het Zweedse verbond van meubelindustrieën zijn bij de actie betrokken. Om niet te spreken van de Zweedse ambassade in Den Haag, want daar had ambassadeur Dahlman al twee jaar geleden het plan opgevat voor Zweeds vlagvertoon In Nederland. Maar thans schikt het beter om het blauwe doek met het gele kruis in top te hijsen, daar de Nederlands-Zweedse vereniging spoedig haar 50-jarig jubi leum viert. De Zweden werken dus op verschil lende fronten. Reeds op de beurs voor consumptiegoederen in Utrecht zag men een grotere Zweedse vertegenwoordiging dan gebruikelijk. Op de technische jaar beurs, die van 1524 april haar poor ten geopend zal houden, zullen niet min der dan 26 Zweedse bedrijven zijn ver tegenwoordigd en daarnaast komt er ook een officiële informatiestand. Maar dat is eerst de ouverture. Op de herfst- beurs krijgt men nog meer te zien. Te vens nodigen de Zweden enkele Neder landse journalisten uit om eens een kijkje in hun uitgestrekte land te ne men. Wie meldt er zich? In oktober wordt in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam een kunstnijverheid tentoonstelling met een sterk Zweeds accent geopend. Deze expositie blijft tot 5 november geopend en gaat in fe bruari van het volgende jaar naar Rot terdam. Als Groningen, Leeuwarden, Arnhem of noem maar op welke stad voor de tentoonstelling belangstelling zouden tonen, kan een en ander ook nog december en januari worden opge bouwd. Van 6-20 oktober zal in Den Haag een idee-tentoonstelling wederom de aandacht voor Zweedse produkten vragen. Men wil daar vooral laten zien, hoe in Zweden enkele belangrijke uit vindingen technisch werden verbeterd en thans in praktijk worden gebracht. Op 6 oktober vindt in de hofstad een „Zweedse dag" plaats. Men hoopt daar bij op zeer hoog niveau - zo niet op het allerhoogste niveau - over zaken te kun nen spreken. De Zweden winden er na melijk geen doekjes om, dat het hun om grotere export naar Nederland is te doen en men hoopt dan ook op voldoen de goodwill te kunnen rekenen. Het jaar wordt besloten met een Zweedse meubelbeurs in Rotterdam. Men is zich er wel van bewust, dat het Zweedse produkt duurder is. maar, re kening gehouden met de exclusiviteit, meent men dit hogere bedrag te mogen vragen. Het Jaar 1960 begint met een tentoonstelling van de werken van Prins Eugen in het Prinsenhof te Deltf en in maart en april van het volgend jaar zal men wederom deelnemen aan de twee beurzen te Utrecht. Tel hierbij enkele tijdschriften, die een nummer aan Nederland zullen wijden of in de Nederlandse taal verschijnen en vergeet niet dat de culturele en toeristi sche instellingen deze campagne steu nen, dan komt m«n tot de conclusie dat het hier om meer gaat dan vlagvertoon alleener komt een waar offensief! Advertentie Katwijk aan Zee (H.A.). 7.30 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee Herv.l Gem.: (Nieu we Kerk)10 uur dis F. Offerlnga. (Oude Kerk)7.30 uur ds. W. A. B. Hagen (H.A.) (Geref. Kerk): 7.30 uur ds. F. Pijlman. ZeehospltLum: 6.45 uur ds. Nawijn. Ohr. Gerefjlperk: 6.30 uur ds. N. de Jong. Geref.'Kerk (vrygem.): 7 uur ds. Breen. Geref. Gem.. Remisestraat10 uur ds. Chr. van Dam ran Rotterdam-Zuid. Geref. Gem. In Ned. Casa Cara: 10 en 5 uur Leesdienst. Koudekerk Herv. Gem.: 10 uur ds. Bouman (Katwijk a. Zee). 7 uur ds. Koerselman (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Zijlstra. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 en 7.30 uur ds. J. P. Honnef (HA.). Geref. Kerk: 8 uur ds. Dijik. Leimuiden Herv. Gean.: 7 uur ds. D. H. Gijsbers (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. H. J. Koffrle. Llsse Herv. Gem.: 10 uur ds. G. Pet- tinga (Openbare Belijdenis). 5 uur ds. G. Pettinga (H. Avondmaal). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk: 7.30 ds. D. H. Biesma. Geref. Gem.: 7.30 Leesdienst. Geref. Kerk (Vrygem.): 7.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem.: 7.30 uur Leesdienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 7 uur ds. W. H. de Jong. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. G. F. Snel. Rem. Geref. Gem.: 10 uur Avond maalsdienst. Ohr. Geref. Kerk: 7.30 uur de heer J. van geeuwen uit Den Haag. Nieuwveen Herv. Gem. 7 uur ds. J. Stehouwer te Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Speelman, em. pred. te Nieuwkoop. Geref. Kerk: Nleuw-Vennep Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. Hagen (Katwijk) (H.A.). 6.30 uur ds. H. Brons (H.A. en Dankz.). (Bethel- kapel): 7.30 uur ds. G. A. Alma (A'dam). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. C. W. Thijs (Voorburg). Ohr. Ger. Kerk: 7.30 uur ds. L. Floor. Als inleiding tot het paasmenu zou men terecht ontboezemingen over Pasen mogen verwachten, maar ditmaal willen we eens verder kijken dan Pasen, n.l. naar de dag, waarop we met de brokken zitten. De brokken brood n.l., die als stille getuigen van overvloedige maaltijden en veel gesnoep nu op de asbak liggen te wachten. Want daarin zullen ze straks wel weer verdwijnen en dat is toch eigenlijk heel erg jammer en zelfs dom, want met behulp van die resten brood zouden we nog gerechten kunnen maken om van te watertanden. Twee ervan vindt U op onderstaand weekmenu en hebt U daarmee nog niet al Uw brood weggewerkt, maak dan van de rest van die heerlijk croquante gebakken kaasboterhammetjes. eiertoostjes met radüs gegarneerd; gehakte biefstukjes, spi nazie, aardappelen; caramelpudding (opgespoten met slag roomnestjes waarin een paar suikereitjes worden gelegd), tomatensoep; Oeufs a la Suisse, aardappelpuree, veldsla; grapefruit met slagroom en een geconfijt vruchtje, gehakt, andijvie, aardappelen; twee kleurenvla. Juliana-pasteitjes, spinazie, aardappelen; appelyoghurt. Irish stew; broodschotel met rabarber. rijst, garnalenragoüt, gemengde sla; gebakken griesmeelplak- ken of omelet champignons, rijst, tomatensaus; gebakken griesmeelplakken. dikke macaronisoep met kaas; fruitsla. ZONDAG le paasdag MAANDAG 2e paasdag DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Recept: Oeufs a la Suisse. 4 eieren, 2 eetlepels room, 100 g. kaas, 50 g. roomboter, peper, zout. In een ondiepe vuurvaste schotel de boter laten smelten. De in plakken ge sneden kaas erin leggen, zo, dat de bodem er juist mee bedekt is. Voorzich tig de eieren breken en zonder de dooier te beschadigen in de schotel laten glij den. Wat zout en peper erover strooien en dan alles met de room overgieten. Over de room nog wat geraspte is achtergehouden, strooien. De schotel 10 minuten in een hete oven zetten. Recept: Juliana pasteitjes. Blokjes oud brood (3 cm. dik, 5 cm. breed en 7 cm. lang) van boven een rechthoekige inkerving geven en daarna aan alle kanten in boter goudbruin bakken. Het ingesneden kapje eraf lich ten en de broodjes voorzichtig uithollen. De pasteitjes vullen met een kaasragoüt, het kapje er weer opleggen en het ge- die van de voorgeschreven hoeveelheldrecht heet opdienen. Noordwijkerhout Herv. Gem.: 10 en 7 uur dis. A. H. Smlte (HA.). Noordwijk-BInnen Herv. Gem.: 10 u. en 7 uur ds. J. van Dok (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Heinen. Ned. Prot. Bond: 7.15 uur: Jeugd, en gezinsd lenst o.l.v. de heer Roos uit Lelden. Noord wijk aan Zee Herv. Gem.: 10 uur ds. W. Hoekstra. 7.30 uur ds. N. J. Cupédo. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Fer- werda. Oegstgeest Herv. Gem. (Groene Kerk) 10.30 uur ds. B. C. Visser. (Pauluskerk) 5 uur ds. G. F. Callenibach (HA.). Geref. Kerk: 8 uur cis. L. v. d. Linde te Rijns burg. Ver. v. Vrijz. Herv.: W. de Zw.kerk: 7.30 uur prof. dr. J. Jansma (HA.). Ger. Kerk (Vrijgemaakt)9 uur nam. ds. R. Branids. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur en 7.30 uur ds. A. M. Knottnerus (H.A. en Dankzegging). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. A. G. Kornet. Rijnsaterwoude Herv. Gem.: 7.30 uur ds. C. J. Baart (HA.). Chr. Geref. Kerk: 6 uur ds. L. S. den Boer uit Sassemhelm. Rijnsburg Herv. Gem.: 10 uur ds. Veenendaal van Hillegiom. 7.30 uur ds. Lefeber van ALpihen a/d. Rijn. (Kleine Kerk, Brouwerstraat) 10 uur ds. M. C. Groenewoud. Geref. Kerk (Rapenburg) 7.30 uur ds. J. Bijleveld. Geref. Kerk (Vrij gemaakt). Kerkgebouw Langev a art: 7.15 uur ds. K. Brüning. Ohr. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. J. Kampman. Sassenheim Herv. Gem.: 10 uur ds. Wal va art belijdenis 5 uur ds. W ai vaart (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. v. d. Berg. Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Den Boer. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Nooter te Rijswijk. Ter Aar Herv. Gem.: 7.30 uur ds. Lindenburg. Geref. Kerk: 7.30 ds. Banga uit Leiderdorp. Valkenburg Herv. Gem. 10 uur en 6.30 uur ds. D. Lekkerkerker (HA. en Dankzegging). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Langeler Geref. Kerk (Vrijgemaakt)7 uur ds. R. Brands. Voorbout Herv. Gean.: 10 uur en 7 uur ds. de Jong (HA.). Voorschoten Herv. Gean.: 10 uur ds. W. G. Meijering (H.A.), 7 uur ds S. Sara- ber (HA.). (Rijndijk): 7 uur ds. W G. Meijering (H.A.). (Hulp en Heil): 10 uur ds. Klüsener van Delft. Geref. Kerk: 8 uur ds. M. den Boer. Geref. Kerk (Vrijge maakt) 6.45 uur ds. W. G. de Vries van Leiden. Waddlnxveen Herv. Gem.: (Brug- kerk)7.30 uur ds. J. R. Cuperus. Vereni- gingsgeb Stationsstraat: 7.30 ds. E. H Kalkman (HA.). Geref. Kerk: 8 uur ds! J. Snoeij. Remonstr. Kerk: 7 uur mevr. da. van 't HofVisser (H.A.). Chr. Algeschel den Gemeente: 7 uur Leesdienst. Wassenaar Herv. Gean. (Dorpskerk) 10.30 uur bijzondere passiedienst, dr. H. J. Honders en ds. J. T Wiersma. 7.30 dr. Honders (H.A.). Kievietkerk)9.30 ds. J. T. Wiersma (H.A (Deylerhuis)7 en 8.30 uur ds. H. Beker (HA). Ger. Kerk: (Bloemcamplaan i7.30 uur ds. G. van Duinen. (Zijllaan): 8 uur ds. M P Fe- ringa. Ned. Prot. Bond: (Lange Kerkdam) 7.30 uur ds. J. Zuurdeeg N.P.B./Rem. Gem/Doopsgez Gem: Johannahuis) 7.30 uur dr. P. d. Tjalsana. Herv. Evan gelisatie (Dorpshuis)7 uur J. W. van Grisnigt, R*dam. Woubrugge Herv. Gean.: 7 uur ds. G. F. Overgaauw. Geref. Kerk: 7 uur ds. G. W. J. van Bleek. EEN PAASAANBIEDING DIE KLINKT AIS EEN KLOK Voor «port er» weekend, voor vader en zoon, is een blouson de ideale drocht. En nu hebben wij voor de Coster-klonteneen méér dan schit terende sortering laten vervaardi gen. De stof is von prachtige kwa liteit, struktuur-geweven, kreuk- herstellend, kleurecht, krimpvrij (SANFOR). Het royale sportieve I model is modern en practisch, met I elastiek opzij in de taille, in 7 verschillende ruitdessins. Normaal kosten ze 16.50 - 19.50, maar deze serie lieten wij in de stille tijd ver vaardigen om U een weergaloze verrossing te bereiden. Eén dag en geen dag langer, betaalt U voor deze le kwaliteit prachtige BIOUSONS een prijs, die U versteld doet staan. voor |ongens 5-14 jaar, alle maten voor heren Telefonische of schriftelijke orden kunnen niet worden uitgevoerd. en Herv. Gem.: 7 uur ds. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. J. Zevenhov W. Verweij. W. Genuit. Zoeterwouile Herv. Gom.: 10 uur Vi caris Hoogendljk. 7.30 uur ds. van Embden Zwam inertia in Herv. Gem.: 7.30 uur ds. C. L. v. d. Broeek. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. J. Wagenaar. Rem. Geref. Gem.: 7 uur Avondmaalsdienst. LEIDEN Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM; Korte Hoogstraat 11 Meent hk.Goudsesingel Katendr.Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 19