Chief Whip ASPRO HOOFD PIJN? Commissaris Koningin in Hillegom West-Diiitsland begon gisteren met verkoop van volksaandelen Met een enkel woord 2 'ASPRO'5-en... U&htioeefi fit: Agenda beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Chefarme 4 Interessante proefneming, waarvan velen evemvel geen groot succes vernachten Programmapunt van regering Adenauer WOENSDAG 25 MAART 1959 (Van onze correspondent in Bonn) In de Westduitse Bondsrepubliek begon gisteren de verkoop van de eerste volks aandelen en wel de kleine „stukjes" van 't Preussag-concern van 100 mark. Men beoogt hiermee bewust om de kleine man er toe te brengen zyn spaargeld te gebruiken voor de aankoop van aan delen en hem dus als het ware aan te zetten tot deelneming aan de industriële financiering. Het Preussag-concern bevindt zich grotendeels in staatshanden. De belang stelling voor de aandelen ervan bleek de laatste dagen reeds zeer groot: velen waren van te voren namelijk bij aller lei banken en spaarbanken tot vooraan koop overgegaan. In het algemeen kan men per persoon niet meer dan vijf volksaandelen kopen; daarbij geldt voorts, dat alleen zij wier inkomen in 1958 beneden de 16.000 mark lag in aan merking komen voor deze volksaande len. Men' verwacht, dat reeds begin april op de Duitse beurzen een vrije beurs koers voor de volksaandelen gevormd zal worden, en dat die spoedig ver boven de uitgiftekoers van 145 zal komen te liggen. Het risico voor degenen, die als eersten de volksaandelen zullen bezitten, acht men dan ook uiterst klein. Het gaat hierbij om een emissie van Preussag van 30 miljoen mark. die speciaal bestemd is voor de groepen met lage inkomens. Men kan dit beschouwen als een financieel, economisch en sociaal experiment, waarvan men de resultaten overigens nog maar moet afwachten. Experimenteel is in elk geval, dat voor deze aandelen alleen de lagere in komensgroepen in aanmerking komen. Hoorspelexperiment van Leon Povel Onder de titel „Wie gaat er mee naar Engeland varen?" zal de KRO een hoorspelserie van 8 delen uitzenden, gebaseerd op de roman „Pied Piper" van de Engelse schryver Nevil Shute. Het eerste deel zal op zondag 5 april 's avonds om half tien de ether ingaan. De opname, koppel, en speltechniek van dit luisterspel wijken volkomen af van de gebruikelijke vorm. De regisseur, Leon Povel, heeft namelijk maanden lang gewerkt aan een experiment, waar van gistermiddag in de KRO-studio te Hilversum enkele proeven ten gehore zijn gebracht. Omdat in het verhaal van Shute bijzonder veel dialogen zijn, die door 7 kinderen van 3 tot 17 jaar wor den gezegd, was het bijna een onmoge lijkheid hier een luisterspel van te creëren. Kinderstemmen imiteren is immers een riskante bezigheid, leestoon en geforceerdheid zijn dikwijls niet te vermijden, waardoor afbreuk wordt ge daan aan de realiteit van de situatie. In de roman van Shute trachten de 7 kinderen met een Engelsman, die zijn vakantie aan de Frans-Zwitserse grens moet afbreken omdat de militaire toe stand in juni 1940 hachelijk dreigt te worden, een lange tocht door Frankrijk naar de vrijheid te maken. In de kin- derrollen heeft Leon Povel zijn eigen kinderen in de situaties geplaatst en hun spontane en dikwijls onbeholpen reacties met een draagbare bandopne mer vastgelegd. In boswandelingen, auto- en treinritten kwamen de kinderen al spoedig tot fascinerende hoogtepun ten, zegt Leon Povel. Er zijn opnamen gemaakt aan het Noordzeestrand, op Schiphol in boerderijen en tijdens een tocht over het IJsselmeer in een echte visbotter, het laatste als suggestie van de tocht over het Engelse Kanaal. In de studio is later de tekst van de vol wassenen samen met het andere geluid gemonteerd met het kinderstemmen materiaal. Aan dit hoorspelexperiment hebben 45 Jonge en oudere acteurs en actrices medegewerkt.. Epilepticus sneed slagader van chef door Ontslag rechtsvervolging? (Speciale berichtgeving) Ontslag van rechtsvervolging en ter beschikkingstelling van de regering eiste gisteren de officier van Justitie bij de Rechtbank te Arnhem, mr. F. O. Leusink, tegen een 50-jarige werk meester te Tiel. De tragische afloop van een twistgesprek met zijn chef, de 43-jarige heer M. J. van Vliet, evenals verdachte werkzaam bij een conservenfabriek te Geldermalsen, had op 4 oktober j.L de Tielenaar in aan raking voor het eerst in zijn leven met de Justitie gebracht. De chef had verdachte op de hoogte gesteld van zijn aanstaand ontslag. Dit greep verdachte zo hevig aan, dat hij in een aanval van razernij met een cutter mes een vlijmscherp sikkelvormig mes, dat dient om kool mee te snijden dat hij toevallig in de hand had. de halsslagader van zijn chef doorsneed. De officier van Justitie wilde bij zijn eis rekening houden met de conclusies van het psychiatrisch rapport, waarin ver dachte een epilepticus ontoereke ningsvatbaar werd verklaard. Verdachte verklaarde, dat de mede deling hem volkomen verraste. Alles begon om hem heen te draaien; wat daarna gebeurde, kon hij zich niet meer herinneren. De psychiater, dr. Debois, zeide, dat de daad verdachte niet kan worden toe gerekend; hij handelde in een schemer toestand. Dat hü epilepticus is, wist hij niet; hij onderschatte zijn ziekte en meende tot heel wat in staat te zijn. Hij werkte dag en nacht. Hij moet leren aanvaarden, dat hij geen belangrijke functies meer mag vervullen aldus dr. Debois, die tenslotte adviseerde opname in een voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte gespecialiseerde in richting. Mr. Leusink accepteerde de conclusie van de psychiater; in de ziekte van verdachte ligt de verklaring van zijn daad. De strafrechterlijke aspecten moeten wijken voor de medische. Hij eiste terbeschikkingstelling, opdat het selectie-instituut te Utrecht kan beoor delen, waar verdachte moet worden verpleegd. Uitspraak over 14 dagen. Aan deze bijzondere emissie zit voorts in de allereerste plaats een politiek accent. Het gaat hier namelijk om een soort programmapunt van de regering- Adenauer, die de particuliere eigendom centraal stelt in een democratische staat. Zonder vermogen geen burger lijke standvastigheid, met vermogen meer onafhankelijkheid voor de burger ten opzichte van de staat, aldus de regeringsopvatting. Verder wil men trachten de vermogensvorming van de gewone burger, die sedert 1945 geen ge lijke tred heeft gehouden met de zeer sterke vermogensvorming van de onder nemingen, te begunstigen. En men acht thans het moment gekomen de particu liere vermogensvorming een stootje in de goede richting te geven via volks aandelen. Daarnaast wil de regering door het uitgeven van deze aandelen langzamerhand de staatsbedrijven weer in particuliere handen brengen. Overi gens wijst men er met nadruk op, dat het volksaandeel geen bijzonder aandeel is en ook geen aandeel van de tweede rang. Men kan er een behoorlijk divi dend op krijgen, men kan er te zijner tijd ook risico mee lopen. Risico te weinig verspreid In elk geval ziet men thans in West- Duitsland en ook in andere West- europese landen met belangstelling de ontwikkeling ten aanzien van deze volksaandelen tegemoet. Lukt deze emissie voor de kleine man, dan openen zich ongetwijfeld perspectieven. Maar de critici voorspellen, dat de gemiddelde koper van volksaandelen zijn stukjes binnen enkele maanden weer zal ver kopen om de kleine winst van enkele tientjes per aandeel door de te verwach ten koersstijging op te strijken en naar de spaarbank te brengen. Zij blijven erbij, dat de gemiddelde kleine spaarder niet de mentaliteit en dus ook niet het geduld van de echte bezitter van een aandelenportefeuille heeft en dat men. sociaal gesproken, van hem ook niet kan verwachten, dat hij met zijn weinige spaargelden hetzelfde risico zal gaan lopen als de bezitter van een dik aan delenpakket. Een dergelijk dik aande lenpakket is meestal verspreid wat de diverse stukken aangaat, waardoor het risico evenzeer verspreid is en dus klei ner dan voor de bezitter van hoogstens vijf aandelen. Feestelijkheden voor prinses Beatrix Bezoeken aan diverse Amerikaanse steden Prinses Beatrix is - gelijk gemeld - de eregast bij de feestelijkheden ter her denking van de 350ste verjaardag van de ontdekking van de Hudson. De Prinses zal o.m. bezoeken bren gen aan New York City, de Hudson val lei en de steden Albany en Schenectady. Zij zal in New York worden verwel komd door de burgemeester, Robert F. Wagner, de gouverneur van de staat New York Nelson A. Rockefeller en de gouverneur van New Jersey Robert Meyner. De voorzitter van het Hudson herden kingscomité van New York, William Zeckendorf, deelde mede dat ter ere van het bezoek van de Prinses een receptie en een gala bal of banket worden ge organiseerd. Mevrouw Eleanor Roosevelt zal Prinses Beatrix verwelkomen in Hyde Park, op een bijeenkomst van het Nederlands-Amerikaanse Genootschap, Deze bijeenkomst wordt opgeluisterd door een „Burgher Guard". Ook in Albany wordt een bal ter ere van de Prinses gegeven. Zy rijdt boven dien aan het hoofd van een „Henry Hudson Parade" en zal een Hudson planetarium openen. Televisietoren door bliksem getroffen De televisietoren van Markelo is gis teravond door blikseminslag even buiten werking gesteld. Tegen tien uur ver dwenen beeld en geluid van de televi sietoestellen van de kijkers in het oos ten van het land. Na 2 minuten kon door provisorisch ingrijpen de uitzen ding wat het beeld betreft weer door gaan. 20 minuten later kwam ook het geluid weer normaal door. Uit Markelo vernamen wij dat de bliksem daar en kele malen is ingeslagen. De schade is niet zeer groot. Men hoopt morgen de t.v.-zender weer volledig in gebruik te kunnen nemen. Vandaag brengt de Commissaris der Koningin in deze provincie, mr. J. Klaa. sesz, met zijn echtgenote een bezoek aan de gemeente Hillegom. Te tien uur arriveerde het gezelschap aan het raad huis. waar de burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden ter begroeting aanwezig was. De 9-ja- rige Tineke Punt, het dochtertje van de gemeentesecretaris, bood mevrouw Klaasesz bloemen aan. I Na de begroeting begaf mevrouw Klaasesz zich met mevrouw Van Nispen I tot Pannerden naar Treslong, terwijl de 1 commissaris zelf een bespreking had I met het college van B. en W. en daarna met de raad. De morgen werd besloten j met een bezoek aan Van Herwaardens I Kalkzandsteenfabriek en een jpoderne bollenschuur van de N.V. Walter Blom en Zn. Mevrouw Klaasesz bracht ver- I der een bezoek aan Huize „Sonnevanck" waar alle patiënten een bosje bloemen en een fruitmand je ontvingen. De foto toont het moment van de aankomst. V.l.n.r. de heer en mevrouw Klaasesz en Tineke Punt, die mevrouw Klaasesz bloemen aanbiedt. Op de ach tergrond burgemeester Van Nispen tot Pannerden en de chef van het kabinet van de Commissaris. (Foto L.D./Van Vliet). BINNENLAND Ir. G. A. Tuyl Schuitemaker, presi dent van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, heeft gisteren in het instituut te 's-Gravenhage de installatie verricht van de „Raad van advies voor bijzondere betonconstructies". Deze raad heeft op dracht om desgevraagd te adviseren over de mogelijkheid of toelaatbaarheid van nieuwe constructies in beton of van nieuwe rekenmethoden voor dergelijke constructies. Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is aan de plaats vervangend hoofddirecteur der PTT. ir. A. H. de Voogt. te 's-Gravenhage (Centrale directie der PTT) ingaande 1 maart 1959 op zijn verzoek eervol ontslag verleend, zulks met dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen diensten. In een gisteren gehouden plenaire zitting van de Raad van State is de over leden Staatsraad en oud-minister Van Angeren herdacht. BIJ K.b. is met Ingang van 16 april benoemd tot burgemeester van Oldenzaal mr. J. de Vries, thans burgemeester van Druten. De letterkundige Paul Rodenko is fereed gekomen met de hem door de taatssecretaris van O., K. en W. ver leende opdracht tot het schrijven van een gedichtenbundel Het bestuur van de Stichting „Het leven begint bij 40" deelt mede, dat zy de zojuist uit Indonesische gevangen schap in ons land teruggekeerde heer H. Schmidt het lidmaatschap harer organi satie heeft aangeboden „opdat hij zosnel mogelijk in Nederland weer aan een pas sende positie wordt geholpen". - De minister van Verkeer en Water staat zal op 15 april de nieuwe zeeslui zen te Delfzyi officieel in gebruik stellen. Na een vaartocht door de nieuwe arm van het Eemskanaal en de nieuwe 6luizen zal in de schouwburg te Delfzyi een offi ciële bijeenkomst plaats vinden. In het Staatsblad is opgenomen het K.b. van 22 januari 1.1., houdende vast stelling van een regeling toezicht lucht vaart. Deze regeling is gebaseerd op de nieuwe luchtvaartwet. BUITENLAND Twee technici van de „Westinghouse Corporation" hebben gisteren in New York verklaard, dat zij een radarappa raat hebben ontworpen dat auto's langs een metalen band of een met speciale verf aangebrachte streep op een weg kan geleiden. Als hun systeem wordt uitge werkt, zouden autobestuurders op lange ritten rustig achter hun stuurwiel kun nen slapen. Het apparaat zou voor de besturing en snelheidsregeling zorgen. In Florence is gisteren een krach tige aardbeving gevoeld, waardoor in vele gebouwen kleine scheuren ontstonden. De mensen liepen de straat op en de lessen op school werden gestaakt. Meubels en lampen bewogen door de schok, die en kele seconden duurde. Het Westduitse leger heeft 130 hef- schroefvliegtuigen van het type „Alou- ette" in Frankrijk besteld, zo is te Bonn meegedeeld. De Alouettes kosten circa 200.000 mark per stuk en kunnen, met inbegrip van ae bemanning, vijf mensen vervoeren. De eerste acht toestellen wor den in mei geleverd. De zendeling-arts en Nobelprijswin naar dr. Albert Schweitzer heeft de Son- nlngprijs van 100.000 kronen gekregen. De Deense hoofdredacteur C. I. Sonning heeft deze prijs in het leven geroepen voor mannen en vrouwen die zich hebben Ingespannen voor de Europese cultuur. Een zware koelmachine is gisteren door zes verdiepingen van een vleesver- pakkingsfabriek in Oklahoma-City geval len. Ten minste vijf personen verloren hierdoor het leven en ten minste vijftien werden gewond. Redders moesten mas kers voordoen om zich tegen dodelijke ammoniakdampen, die vry waren geko men, te beschermen. Volgens onbevestigde berichten heeft zich een ontploffing voor gedaan. De koelmachine stond op houten balken. Het puin lag vier verdiepingen hoog opgestapeld. In Cleveland in de Amerikaanse staat Ohio is gisteren de 19-Jarlge mevr. Emma Halhai. een Hongaarse vluchtelinge, ver oordeeld tot een ooete van 25 dollar, om dat zij op 7 Januari J.l. een steen had gegooid naar de Sovjetrussische vice-pre mier Mlkojan, toen deze op zyn Ameri kaanse reis Cleveland bezocht. Sir Sayed Abdel Rahman el Mahdi, leider van de Soedanese Ansar secte, 1b op 73-Jarlge leeftijd te Khartoem over leden. Hij "was een zoon van de beroemde Mahdi, die 70 jaar geleden de Egypte- naren uit Soedan verdreef. Denemarken heeft de grensdocumen- ten voor alle soorten auto's afgeschaft. Voor personenauto's waren deze docu menten al niet meer nodig. Alleen de groene verzekeringskaart blijft vereist, zo aeelt de A.N.W.B. mede. Een van de kleinkinderen van pre mier Macmillan van Engeland heeft dezer dagen het wassenbeeldenkabinet van mevr. Tussaud in Londen bezocht, zo meldt de „Daily Telegraph". Het zag daar ook het beeld van Macmillan. Het bleef even verwonderd kijken en zei toen plot seling: „Niemand heeft mij gezegd dat opa dood is. Men vertelt my ook nooit Iets". President Sjehab van Libanon zal het komende weekeinde in Noord-Liba- non een onderhoud met president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek hebben. De Libanese pers heeft aange drongen op een bijeenkomst over Syri sche beperkingen van de doorvoerhandel welke de Libanese economie benadelen, maar sommige waarnemers in Beiroet uiten de veronderstelling dat Nasser steun tracht te verkrygen voor zyn standpunt in het geschil met Irak. De eigenaar van het toestel waar mee Louis Blerlot op 25 Juli 1909 als eerste over het kanaal van Frankrijk naar Engeland vloog ,is bereid de een dekker beschikbaar te stellen voor een nieuwe Kanaalvlucht. De vlucht zou ter gelegenheid van het halve-eeuwfeest van Bleriots pioniersvlucht kunnen worden georganiseerd, zo heeft de voorzitter van de Franse Aeroclub in Parys bekendge maakt. De Russische leider Michall Soeslof en zijn afvaardiging zyn gisteren na een onofficieel bezoek van tien dagen aan Groot-Brlttannié per vliegtuig uit Lon den naar Moskou vertrokken. Soeslof zei voor zyn vertrek te hopen dat „ons bezoek aan Groot-Brittannië zal hydra- gen tot het smelten van de gletsjers, die net gevolg zijn van de koude oorlog". Op Madagascar zijn door zware re genval overstromingen en aardverschui vingen ontstaan. Er worden twaalf men sen vermist. Spoor- en wegverbindingen zyn op vele plaatsen verbroken. Een algemene staking van 24 uur in het gebied van Gent, die was uitge roepen uit protest tegen het ontslag van arbeiders wegens sluiting van een tex tielfabriek te Sleldlnge, Heeft succes ge had. De directie van de fabriek heeft de ontslagaanzegging ingetrokken. De voor genomen sluiting van de fabriek was een gevolg van de achteruitgang in de Vlaam se textielindustrie. Neem 'ASPRO' en U voelt U opknappen. 'ASPRO' brengt onmid dellijk verlichting en irriteert Uw maag niet. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18. Jeugdfanfare. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.55 De gekooide vogel, hoorsp. 21.35 Journ. 21.50 Gram. 22.25 Idem. 22.35 Filmpraatje. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.2124.00 Muz. caus. Hilversum II, 298 in. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Spectrum v. h. organisatie- en ver enigingsleven. 18.30 Klavecimbelrecital. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muz. caus. 19A.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Amus. muz. 20.30 Passlestonde. 21.10 Passionsbericht des Matth&us, oratorium. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sport- ultsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 Pol. uitz. 20.45 Discussie. 21.00 Het kind der tienduizen den, tv-spel. VOOR DONDERDAG 26 MAART Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.40 Zijn kunstenaars allemaal gek?, caus. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 "Uit het bedrijfs leven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 Alles op één kaart. 15.25 Sopr. en piano. 15.45 Voordr. 16.00 Gram. 16.30 Metropole-ork. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.45 V. d. jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Gram. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V .d. kind. 19.05 Ge- Noors aanbod „Willem Barendsz" vervallen Zoals gisteren reeds in ons beursover- zicht gemeld, is het Noorse aanbod tot aankoop van het fabrieksschip „Willem Barendsz" vervallen nu de Nederland- sche Maatschappij voor de Walvisvaart het van de hand heeft gewezen, zo is te Oslo bekendgemaakt. WOENSDAG De xueine Burcht: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Gerecht 10: Paaswijding Spir. Genoot schap. Spr. ds. De Kam. 8 uur nam. Gulden Vlie6: Ledenverg. Prot. Chr. Onderwijzersver, over al dan niet aan sluiting by het CNV. 8 uur nam. Gulden Vlies: Selskip Fryslan. Spr. dr. TJ. W. R. de Haan over Friese volksliede ren. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Jaarverg. Ver. „Koninginnedag". 8 uur nam. Lakenhal: Opening tentoonstelling he dendaagse Nederlandse Keramiek, door wethouder Van Schaik. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus Hor monen o.l.v. dr. G. A. Overbeek. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Filmavond over Oostenrijk voor Ver. van Oud-leer lingen Ambachtsschool. 8 uur nam. R.-K. Technische School „Don Bosco" (Boerhaavelaan 44)Diploma-uitreiking leerlingen avondschool. 8 uur nam. Stadzaal (foyer)K. en O. Lezing P. N. Windmeijer „Met de camera onderwa ter". 8 uur nam. DONDERDAG Café Aniba: Ledenverg. Leidse Tuiniers- ver. „D.E.V.". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Ned. Reisvereniging. 8 uur nam. Marekerk: Kruisappèl. Spr. ds. H. Heule over „De drie kruisen op Golgotha". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Bybelstudie Ad ventkerk 1011 uur voorm.; 1112 uur spr. ds. K. C. van Oossanen. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk: Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweglng. Spr. G. A. Leverland. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. DINSDAG St.-AntonlusclubhuisR.-K. Jongeren- kontakt. Spr. pater P. Wesseling. 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Casino „De blauwe maagden van St. Trinlans" (alle leeft.). Werkd.: 2>/2, 7 en 9.15 uur; zondag: 2y2. 4.45, 7 en 9.15 u. Trianon „Als de Kraanvogels overvlie gen" (14 jr.). Werkd.: 2>/2, 7 en 9.15 u.; zond.: 2.15, 4.'/2, 7 en 9.15 uur. Rex „Dracula" (18 Jr.). Werkd.: 2>/2, 7.15 en 9.15 u.; zond.: 2>/2p 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Lldo Vrijdag, zaterdag en zondag: „Ik beken" (18 jr.); maandag en dinsdag: „De Maniak" (18 Jr.); woensdag en donderdag: „U spreekt met uw moorde naar" (18 Jr.).Werkd.: 2>/2, 7 en 9.15 u.; zond.: 2'/2> 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Jane Eyre" (14 Jr.). Werkd.: 2>/2, 7 en 9.15 uur; zond.: 2V2, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN RMksmuseum Geologie en Mineralogie v, d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- ?le van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Ryksprentenkablnet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling Llvinus. grafiek, fotogra fiek en fotopelnture Werkdagen - 2—5 uur nam (tot en met 11 april) Lakenhal: Tentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek". Werkd.: 104 uur; zond.: 14 uur. (Tot 27 april) AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN. Te Leiden ls geopend: Apotheek „Tot Hulp der Mensheid'*, Hooigracht 48, tel. 21060 en te Oegstgeest: Apotheek Oegst- geest, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. var. progr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. en solist. 21.10 Barabbas, hoorsp. 22.25 Gram. 22.40 Journ. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York en gram. 23.25 24.00 Discotarla. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Medi tatie. 9.30 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zie ken. 11.45 De zingende kerk. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. 13.55 Gods dienstige caus. NCRV: 14.00 Gram. 14.30 Idem. 15.00 Omr.ork. en solist. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Kamermuz. 17.00 V .d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Concertork. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Dubbelkwartet en sol. 21.00 Her wonnen vaderland, klankb. 21.30 Gram. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportultsl. 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gastenboek. 20.40 De Lijkwade van Turyn. 21.00 Instructief progr. over de liturgie v. Goede Vrijdag en paaszaterdag. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.25 Witte Donderdagdienst. 13.20 Gram. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Gram. 15.30 Klankb. 16.00 Lichte muz. 16.45 Ouders en kinderen; 17.15 Kritieken; 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Kamer muz. 20.30 Onbekend. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.45 Lichte muz. 23.30 Meditatie. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme.. 1500 en 217 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Pianospel. 14.15 Gevar. muz. 14.30 Nws. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Nws. 16.00 Lichte muz. 16.30 Nws. 16.45 Mil. ork. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek; 17.45 Ork.conc. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Jour- ~~.24 Sportpraatje. naal. 20.2 20.30 Nws. en hersengym. 21.00 Samenzang. 21.30 Nws. 22.30 Nws. en hoorsp. 23.00 Gram. 23.30 Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lie deren. 14.15 Weense muz. 16.00 Ork.conc. 16.30 Barokmuz. 17.00 Nws. 17.50 Gevar. muz. 19.35 Strykkwint. 20.30 Klankb. 21.15 Orgelconc. 21.45 Nws. 22.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.101.00 Ork.conc. Frankrijk 3, 235 en 280 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.05 Solisten- conc. 16.40 Kamermuz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelrecltal. 18.00 Kamermuz. 18.30 Klassieke muz. 20.00 Ork.conc. 22.25 Pia norecital; 23.35 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 13.45 Vlaamse lie deren. 14.00 Eng. les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Chinese muz. 15.00 Klas sieke muz. 15.35 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Klassieke muz. 16.45 Muz. v. blaasinstr. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.00 Godsd. halfuur. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.50 Literaire caus. 20.00 Gram. 20.10 Klankb. 20.40 Johannes-Passion, Bach. 22.55 Nws. 23.00 Gram. Brussel. 484 m. 12.00 Licht progr. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 14.30 Muz. caus. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Viool en piano. 18.55 Gram. 19.05 Kath. halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 's«n SS'ZS 'sn-BO -znj^ Advertentie. Bij pijn, griep ol „landerig" gevoel zorgi een enkel iblel dal U weer mei plezier Uw werk kunt doen! WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 3 5-a Den Helder mist z 1016 8 7 zw 1015 10 9 z 1015 8 1 w.st. 1016 9 8 geh. bew. w.st. 1016 11 11 1016 penburg geh. bew, Vlisslngen regen Eelde mist Twente De Bilt regen Eindhoven geh. bew. w.st. 1016 10 9 Z. Limburg geh. bew. zzw 1016 10 10 "O d li 5 S I h Helsinki geh. bew. wnw 6 -2 0 Stockholm onbewolkt w 1 -0 0 Oslo mist n 1 -2 0 Kopenhagen mist zo 4 1 0 Aberdeen mist windstil 6 3 Londen zwaar bew. zzw 4 6 0 Amsterdam geh. bew. w 2 10 0.3 Brussel regen zw 1 9 2 Luxemburg motregen wniw 1 9 8 Parijs geh. bew. w 2 8 4 Bordeaux onbewolkt wzw 1 3 0 Grenoble regen nw 3 10 3 Nice regen O 10 13 0.1 Beo-lijn geh. bew. O 3 3 0 Frankfort mist windstil 8 0.2 München mist windstil 4 0 Garmisch P. licht bew. z 1 6 0 Zürich mist ono 1 6 0 Genève regen zzw 4 10 4 Locarno geh. bew. nno 1 8 0 Wenen onbewolkt wzw 2 5 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 2 0 Rome licht bew. windstil 8 0 Alacclo mist ono 2 8 0 Madrid licht bew. zo 2 2 0.6 Mallorca zwaar bew. nw 4 11 Algiers half bew. w 4 13 13

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2