Onstuitbare woordvloed op markt STRIJD VAN STANDWERKERS Aambeien? HEMOTABS RECHTZAKEN Dr. en mevr. Den Butter in Lisse uitgezonden naar Nieuw Guinea MAANDAG 23 MAART 1959 Och arme argeloze, die zaterdagmiddag onwetend het marktplein opstapte. Wee hij of zy, die zonder enige geestelijke voorberei ding plotseling moest oproeien tegen die woeste stroom van wilde welsprekendheid. Die bedolven werd onder een klaterval van vloeiend komende woorden en onder een stortvloed van handig koopmanschap. Die zich zo plotseling gesteld zag tegen een voor een maal verenigd front van zestien doorgewinterde stand werkers. Och arme Hij moest hard zijn als een spijker, sluw als een vos en koppig als een ezel. Alleen dan zou hij of zij erin kun nen slagen de hand op de portemonnaie te houden. Want toen wethouder mr. J. Drijber na een zeer- veelstemmig Io Vivat van de lang-gepande en hoog- gehoede leden van het Genootschap voor Stijl en Uiter lijke Welsprekendheid „Exercendo" om even over twee de sluizen van de woordenstroom had opengedraaid, was er bijna niets bestand tegen het geweld van de daardoor ontketende krachten. Tenminste zo leek het ons, toen wy schouder aan schouder met de royaal met punten strooiende juryleden en het min of meer koopgrage publiek vol bewondering stonden te genieten van de taaibehendigheid, die ten toongespreid werd. De zestien deelnemers van het wel sprekendheidsconcours ter gelegenheid van het lustrum van het oudste Corpsgezelschap „Exercendo" lieten hun spreekorganen overwerk maken. Precies vijf jaar geleden deden zij dat ook. Met veel succes. Zoveel zelfs, dat filmjournaal en radio zich had den laten verleiden naar de Sleutelstad te komen. Uiter aard kennen wij het plezier niet, dat de film- en radio mensen hebben beleefd aan hun celluloidbandje of hun uitzending, maar zeker hebben zij een vrolijk uurtje be leefd tussen de bezige tongvirtuozen. Toen ergens het woordje „Oud" viel, niet in verband met het aan te prijzen produkt, maar meer in een poli tieke betekenis, kreeg de werker in de stand meteen een microfoon voor de mond en prompt rolde er een lange tirade uit, waarin de politieke leiders er nu niet zo erg goed afkwamen. En toen hij toch bezig was nam hij de inners van onze belasting ook meteen maar mee. Niet, dat iemand er zich iets van aantrekt, maar de mensen bleven staan, lachten en kochten Daar ging het om. Dat was ook de bedoeling van de man met het bruine goedje, die ons liet weten, dat het het ei van Columbus in het ventieltje zat, dat hij ver kocht. Een van zijn collega's had alle merken vulpennen met voor- en nadelen uit het hoofd geleerd. Als men nu al die voordelen by elkaar optelt, komt zijn pen eruit. Alleen moet je hem niet onder de tramleggen. „Daar kunt u zplf ook niet tegen". Alsof dat een criterium is. Twee witgejaste mannen stonden in groentenkramen. Niet om de wortels en knolselderij aan de man of vrouw te brengen. Het ging om de raps en de snijder. Het ging De heer S. Levie uit Hilversum - die zich in onze stad, ivaar Piet Paaltjens eens zijn avonden van wel sprekendheid en stijl heeft gehouden, de beste toonde in het standwerkersconcours - omringd door leden van het organiserende genootschap „Exercendo" best, beiden vielen ze in de prijzen. Wellicht door de manier, waarop wetenschap, doktoren en vitaminen erbij gesleept werden. Enkele malen hebben wij stromen vita minen uit hun samengeperste handen zien glippen. In plasjes lag dit gezondheidsmiddel op de grond. Gebeurt niet meer als men die rasp of die snijder koopt „Ik heb de eerste Nederlandse hondenfokkerij, al zijn het in hoofdzaak windhonden. Geheel volgens Amerikaans systeem. Je hebt er alleen wat lucht bij nodig", verkon digde een andere deelnemer op vlakke toon. Hy verkocht ballonnen, die hij in alle mogelijke en onmogelijke vor men plooide. „Ik wou, dat ik zijn lucht had", zei ons een van zijn collega's. „Hij blaast soms 1400 van die dingen op één middag op. Ga er maar aan staan". Het was eigenlijk teveel om op te noemen. „Tante Riek" stond behendig nylonkousen aan te prijzen. Als we het goed begrepen hebben kon men de ladder er zo uittrekken. De andere deelneemster was er van overtuigd, dat niemand meer met likdoorns behoefde rond te lopen, als men bij haar de tinctuur maar kocht Toen wij de standwerkers langs waren geweest stond in ons geheugen gegrift, dat storing in de radio niet nodig was, dat men ook de tijd op de markt kan kopen naast een verfspuit, een miniscuul houtschaafje, cake, chocolade, poetsmiddel, gerookte vis en wat niet al meer. Of misschien beter: men moet het kopen als men de tijd maar neemt om naar de pratende werker te luisteren. Dat beweerde ook de praeses van de jury, de heer P. P. van Vliet, toen hij na afloop van de luidruchtige strijd de prijzen ter bestemder plaatse deponeerde. Een standwer ker stootte ons aan. „Over standwerken gesproken, moet u eens horen". Hij knikte in de richting van de met veel verve en humor sprekende praeses, die alle deelnemers nog eens met hun eigen wapen te lijf ging. Hij was de laatste, maar zeker niet de minste spreker. Aan het slot van zijn betoog onthulde hij, dat de heer S. Levie met zijn raspverkoop-op-wetenschappelijke-basis de fraaie bul had gewonnen. De heer S. Roe had in zyn enthousiasme om horloges kwijt te raken de tweede plaats bereikt, ge volgd door de groentesnijders van de heer D. Janssen. Op de vierde plaats kwam de heer D. Jongkind, die met zijn verfspuiten „de hele familie gelukkig maakte". Daar na kwam de heer G. Ebbers met zijn houtschaafje, terwijl de hondenballonnetjes van de heer M. van Gelderen de rij van prijswinnaars sloten. De standwerkers moesten het laatste woord hebben. De heer Roe dankte voor de middag, die wat de verkoop betrof tot „gematigde tevredenheid" aanleiding gaf en die gezamenlijk in de sociëteit Minerva besloten werd. Met uitzondering van de vrouwelijke deelnemers uiteraard.. Woesteling viel Clara Eggink aan Op grond geworpen en op het hoofd getrapt (Van onze correspondent) Buren hebben zaterdag onze te Amsterdam woonachtige mede werkster Clara Eggink (52) uit een hachelijke situatie gered, toen zij werd aangevallen door een dronken woesteling, die haar met een stok sloeg, op de grond wierp en tegen haar hoofd trapte. De man, een 26-jarige tuinman, werd tenslotte overgeleverd aan de po litie. Hij is thans opgenomen in een psychiatrische inrichting. Het incident, waarvan mevrouw Eg gink talrijke bloeduitstortingen heeft overgehouden, kwam niet onverwacht. Reeds een jaar lang hebben de woon schip-bewoners aan het Jachthavenpad te Amsterdam-zuid, waar ook mevrouw Eggink met haar ark „De wijze uil" lig plaats heeft, ongelukken gevreesd. Voor die tijd heerste er onder de 30 gezinnen, die aan het Jachthavenpad wonen, grote rust en eendracht. Verleden jaar echter werd de ge meente-tuinman hier een ligplaats toe gewezen. Onmiddellijk was het uit met de rust. In zijn schip hadden dagelijks ruzies plaats, die ertoe hebben geleid, dat zijn vrouw met haar kindje de man verliet. De tuinman begon te drinken en terroriseerde de woonschip-bewoners. Tot laat in de nacht schalde de radio; de laatste maanden was hij vrijwel iede re dag dronken. De buren begonnen zich echter bedreigd te voelen, nadat de man meteen bijl had gezwaaid, roepende: „Ik zal jullie allemaal vermoorden". Zaterdagmorgen hoorde mevrouw Eg gink hulpgeroep van de buren. Zy greep een pikhaak en rende de wal op, waar de man enige mensen bedreigde. Mevr. Eggink trachtte de tuinman, die zeer onder invloed was, met de stok naar zyn woonschip te drijven. Hü smeet echter zyn fiets tegen mevrouw Eggink, nam haar de pikhaak af en ging haar hier mee te lijf. „Ik weet, dat de politie tot dusver weinig kon uitrichten", ze*. Clara Eggink ons. „Maar dat de GGD de man niet eerder in een inrichting heeft geplaatst, vind ik een onverantwoordelyk verzuim". neem Hemotabs de nieuwe behande* ling van binnen uit. Een simpel vrijwel smaakloos tabletje plus een glas water ls alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief te verlichten. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met htm werking van binnen uit, doen Hemotabs de zwellingen slinken en bevorderen zo de genezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen. Zo belangrijk voor volkomen herstel van Aambeien en lang durige vrU waring van pUn. •n Complete kuur f. 1.47 BIJ Apothekers en Drogisten. Vechtpartij in 't Uiltje Ook veroordeelde in appèl Mr. H. M. Hu.vgens heeft medege deeld. dat de 36-jarige man, die door de Amsterdamse rechtbank wegens lokaalvredebreuk in het cabaret ,,'t Uiltje" tot 4 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar werd veroordeeld, evenals de officier van justitie tegen dit vonnis in appèl zal gaan. Voorts heeft mr. Huygens aangekon digd, dat hij „zeer binnenkort een meineedtolaoht tegen de eigenaar van het cabaret, de heer Kees Manders, zal indienen". Na Pasen hervatting Ned.-Duitse besprekingen De Nederlands-Westduitse besprekin gen over hangende vraagstukken tussen beide landen zullen na Pasen worden hervat, zo heeft een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Buiten landse Zaken zaterdag meegedeeld. Het juiste tijdstip en de plaats der bespre kingen zijn nog niet vastgesteld. Soekarno 23 april naar Latijns-Amerika President Soekarno zal zijn reis naar Latijns-Amerika op 23 april beginnen, zo werd in Djakarta vernomen. Hij zal vergezeld worden door de minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio. KLAPROOS-COLLECTANTEN NAAR ENGELAND. Op 31 maart zullen 22 van de 13.250 collectanten, die in november 1958 aan de Klaprooscolleote hebben meegewerkt, vanuit Hoek van Holland naar Har wich vertrekken. Zij zijn door het lot aangewezen om op uitnodiging van „The British Legion", de Britse organi satie van oud-strijders en nabestaanden van oorlogsslachtoffers, een vijf-daagse vakantie in Engeland door te brengen. De Klaprooscolleote van het Ned. Oorlogsgravencomitdient om nabe staanden van geallieerde militairen, die tijdens de oorlog boven ons land wer den neergeschoten of sneuvelden in de gevechten om onze bevrijding, in staat te stellen het graf van man, vader, zoon of broer te bezoeken. „Panhonlibco-zaak" maand aangehouden (Van onze Haagse redactie). Het Haagse Gerechtshof heeft haar arrest inznke het hoger beroep tegen een. in het korte geding tussen de scheepvaartvereniging Zuid te Rotter dam en de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, gedane uitspraak van de president van de Rotterdamse rechtbank uitgesteld tot 17 april". Het geschil ging over het al of niet rechtmatig zijn van een boycotactie te gen schepen onder goedkope vlag (Pan- honilibco-schepenDeze boycot werd tegen het begin van december van het vorige jaar georganiseerd door de Inter nationale Tranaportarbeiders Federatie I.T.F. De vereniging Zuid der Rotterdamse cargadoors noemde deze actie een sta king .die geen rechtvaardiging kon vin den in de verhouding tussen werkgevers en werknemers. De president van de Rotterdamse reohtbank achtte de actie rechtmatig. Evert Vermeer in ziekenhuis opgenomen Zware maagbloeding (Speciale beriohtgeving) De heer Evert A. Vermeer is zaterdag morgen met een zeer zware maagbloe ding in het diaconessenhuis te Naarden opgenomen. Reeds geruime tyd voelde hij zich niet goed en na donderdagavond nog voor de Bussumse afdeling van de PvdA te hebben gesproken en vrijdag in Den Haag als Kamerlid te zijn beëdigd, heeft hü zich vrijdagavond Iaat onder behandeling van de dokter gesteld. Vrijdagnacht leek zijn toestand bijzon, der slecht: hij had hoge koorts en voelde zich zeer ziek. De behandelend genees heer, dr. H. Verhagen, directeur van het Diaconessenhuis, heeft de voorzitter van de PvdA zes weken absolute bedrust voorgeschreven. Het geven van bloed transfusies bleek noodzakelijk. De heer Vermeer mag geen bezoek ontvangen en elke opwinding moet ver meden worden. Men wijt deze ziekte aan de grote spanningen van de verkiezings strijd waarvoor de heer Vermeer zich bijzonder heeft ingezet. Vanmorgen bleek, dat na enige dagen van ern stige ziekte het Kamerlid een rustige nacht heeft gehad. Als zendingsarts van de hervormde kerk Namens de herv. gemeente van Lisse werden dokter Den Butter en zyn echt genote zondagmorgen in een speciale kerkdienst uitgezonden naar Nieuw-Guinea. Het kerkgebouw was overvol. De dienst werd geleid door ds. G. Pettinga, herv. predikant te idsse, die als tekst voor zyn predikatie had gekozen uit 1 Thess. 5 de woorden: „Die U roept is getrouw. Die het ook doen zal". Het is, aldus ds. Pettinga een dag van blijdschap en dankbaarheid, een dag van afscheid maar geen dag van weemoed. Het is een dag van intrede tot een gewichtige taak. Na veel voorbereiding is nu het moment aangebroken waarop u tot uw mooie taak zult mogen ingaan. Heel het leven is een roeping, ook. van de gemeente om zendingsgemeente te zijn. Voor dokter en mevr. Den But ter is het zo heerlyk omdat hun dage lijkse arbeid in verband staat met de roeping die we van God hebben. God riep u om te arbeiden in een dienst waar pioniers vele jaren met geloofs- volharding hebben gewerkt. U zult straks in Nieuw-Guinea kennis maken met allerlei ziekten. De zieke Papoea houdt een preek tot u en zegt wie ge eigenlyk in uzelf zijt. Jezus Christus nam alle ziekten op Zich. In deze zeker heid en in het geloof moogt u uitgaan. Hij blijft u geleiden, al gaat alles boven uw macht. God is overal en altijd bij u. Hij zegene u beiden in uw arbeid. Na dat „Looft den Heer" had gezongen sprak dokter Den Butter een afscheids woord tot de gemeente waarin hij is opgegroeid en waarmee hij vele banden heeft. De tegenwoordigheid van dr. Lo cher stelde hij op hoge prys, evenals de aanwezigheid van de heer Zorn, dis trictssecretaris van de classis Leiden, en van de vele zendingsvrienden uit Oegst- geest. Tot slot van de dienst las ds. Pettinga de 121ste Psalm voor, waarna de gemeente het vierde vers „De Heer zal U steeds gade slaan" de heer en mevr. Den Butter staande toezong. Na de dienst kwamen zeer velen in de Kerkeraadskamer per- soonlyk afscheid nemen, waarna een meer intieme samenkomst werd gehou den in gebouw Rehoboth. Hier waren veel zendingsvrienden aanwezig, de ker- keraadsleden met hun dames, de leden van de zendingscommissie uit de herv. gemeente en afvaardiging uit de classis Leiden. Ds. Pettinga richtte het woord tot de ouders van de scheidende zende ling-arts die straks afscheid zullen ne men van hun kinderen. Voor de ge meente is het een trots hen te mogen uitzenden. Ook mevr. Den Butter is in Lisse geen onbekende, zU is hier als onderwijzeres aan de herv. school werkzaam geweest. Dr. Locher wees erop dat dokter Den Butter in het zieken huis waar hij zal werken niet altyd waardering zal krijgen voor zyn opvat ting. Hij bood het echtpaar een bijbel aan in de landstaal. Vicaris Snijders bood ter herinnering aan de echt-va- derlandse huiselijke gezelligheid een serie grammofoonplaten aan het Hol landse muziekconcerten. Dokter Den Butter dankte voor alles en beloofde er voor te zorgen, dat het contact met Holland bewaard blijft. Hy vroeg om in persoonlijk en gemeentelijk gebed hen te willen gedenken. Een door een propeller aangedre ven slede zoals die gebruikt wordt voor het vervoer van post, passa giers en vracht in de moeilijk toe gankelijke gebieden van het verre noorden en oosten van Rusland en Siberië. De gemiddelde snelheid bedraagt vijftig tot zestig kilometei per uur. Dronken bromfietser doodt ex-K.L.M. stewardess mej. Van den Brink Gisteravond, toen de boswachter J. van den Brink, zyn vrouw en hun 27- jarige dochter, ex-stewardess van de KLM, mej. Ch. M. van den Brink, by de Biesterbos op de Schelterskampweg in Benekom rechts van de weg wandelden werden zy plotseling door een bromfiet sers met grote snelheid van achter aan gereden. Mej. Van den Brink werd ernstig ge wond en haar vader kreeg een diepe hoofdwond. Zy werden naar het zieken huis te Bennekom gebracht, waar men het raadzaam achtte vader en dochter naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht over te brengen. Daar is mej. Van den Brink vanochtend vroeg over leden. Haar vader wordt vanmiddag naar zijn huis te Bennekom vervoerd. Mevrouw Van den Brink bleef onge deerd. De bromfietser, een inwoner van Ben nekom, die in kennelyke staat van dronkenschap verkeerde, kwam by de botsing te vallen en brak zyn sleutel been. De natuur verdedigen! Het jaarverslag van de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, uitgebracht op de zater dagmiddag in Krasnapolsky te Am sterdam gehouden jaarvergadering „vraagt aandacht voor de harde pro blemen van de verdediging van de natuur in een zich snel mechanise rend land". Een ander, nog onoplosbaar geacht probleem vormt de toekomst van veel landgoederen en buitenplaatsen, vooral in het westen van het land. Het ene na het andere landgoed verliest zijn oor spronkelijke bestemming en gaat in an dere handen over. Voorts wordt in de aandacht van de komende nieuwe regering aanbevolen om by elk groot project een apart be drag op de begroting te zetten voor landschappelijke verzorging en recrea tieve voorzieningen. De vereniging telt thans 29826 leden. Uitvoerig en provinciegewijs wordt tenslotte melding gemaakt van de staat, waarin de natuurmonumenten zich thans bevinden. Een wettelijke regeling van de na tuurbescherming mag geen langer uit stel lyden! „Wij wachten al 32 jaar!", aldus het verslag. Vice-admiraai C. baron de Vos v. Steenwijk t Te Gorssel, waar hy woonde, is op 73-jarig* leeftyd overleden vice-ad miraal C. baron de Vos van Steenwyk. Hijf is adjunct-gouverneur- generaal van het toenmalig Ned. Indië geweest. Op 1 november 1923 werd hy benoemd tot adjudant in buitengewone dienst van H.M. de Koningin. Baron de Vos van Steenwijk werd in 1928 benoemd tot kapitein-luitenant-ter-zee en in 1933 tot kapitein-ter-zee. Drie jaar la ter vertrok hy naar Londen, na ontslag uit de zeedienst en de titulaire rang van schout-by-nacht te hebben ge kregen. Na het uitbreken van de tweede wereldoorlog trad hij op l maart 1941 wederom als .schout-bij-nacht in actie ve diienst. Op 1 oktober van dat jaar werd hem de titulaire rang van vice- admiraal verleend. Op 1 april 1946 ver kreeg hij eervol ontslag uit de zee dienst en werd hem de rang van vice- admiraal toegekend. Chr. Bouwvakarbeiders vierden hun jaarfeest De leden van de afdeling Noordwlilc van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnyverheid vierden in hotel De Zeeleeuw hun feesteiyke jaarvergadering. In zyn openingswoord begroette de voorzitter, de heer G. Dekker de districtsbestuurder, de heer De Kleuver en de vertegenwoordigers van de Chr Besturenbond. Somber was de secretaris, de heer G. Wesseling, gestemd over het heengaan van een aantal leden, waardoor hun getal van 145 tot 110 is gedaald. De penningmeester, de heer L. van Beelen, liet een meer optimistisch geluid horen wat de kas betrof. De heer A. Haasnoot bracht verslag uit namens de kascom- missie en deelde mede, dat de financiële administratie prima in orde was bevon den Met grote meerderheid van stemmen werden de aftredende bestuursleden, de heren G. Dekker, D. Hazenoot en A. Passchier herbenoemd. Ook de districtsbestuurder, de heer De Kleuver, vond het jammer, dat het ledental was teruggelopen Hy wees op de activiteiten van het CNV en herin nerde aan het 60-jarig bestaan, zo zei Overval te N.-Loosdrecht op procuratiehouder (Van onze correspondent) Een wild-west-vertoning voltrok zich zaterdagmiddag voor het kantoor van de Boerenleenbank te Nieuw-Loos- drecht, waar een procuratiehouder uit dit dorp en zyn vrouw werden aange vallen door vyf mannen. Toen de pro curatiehouder uit zyn auto was ge stapt,, zo zyn diens verklaringen, kreeg hij een slag met een tang op zyn ach terhoofd en werd zyn vrouw haar tasje ontrukt. De aangevallene rende weg maar kwam direct weer terug met een ploertendoder in zyn handen om daar mee zyn vrouw te ontzetten. Een van de aanvallers was achter het stuur van de auto gekropen, keerde snel de wagen en reed op de procuratiehou der in. Deze laatste rende, aldus de aan gevallene, de moestuin van een smedery in, doch de achtervolger schroomde niet dwars door de heg eveneens de tuin in te rijden. Kort daarop verscheen de politie om een eind te maken aan de wil de tonelen door alle betrokkenen mee te nemen naar het gemeentehuis, waar de post van de Rijkspolitie is onderge bracht. De oorzaak van deze uitbarsting zou een civiele geldkwestie zijn. De betrok kenen zijn n.l. de directeur, twee ver kopers, een technisch medewerker en een vlieger van een luchtvaart-recla- mebedryf (in oprichting) uit Loos- drecht, die de procuratiehouder wilden beletten door een financiële transactie diens aandeel in het, volgens diens zeggen, te liquideren bedryf veilig te stellen. In deze zaak zal vermoedeiyk zowel een civiele als een strafrechterlijke ver volging worden ingesteld. De verwonding aan het hoofd van de procuratiehouder bleek achteraf nogal mee te vallen. Amerikaans gezin vermoord In de bossen op ruim tien kilometer ten westen van Annapolis in de Ameri kaanse staat Maryland zyn zaterdag de lyken gevonden van de 27-jarige mevr. Jackson en haar vierjarig dochtertje, Susan Ann. Zestien dagen eerder had men in de omgeving van Fredericksburg in Virginia, 150 km ten ziuden van An napolis. de lijken gevonden van de an dere twee leden van het gezin Jackson, de 29-jarige vader en het anderhalfjarig dochtertje Janet. Het gezin van Jackson, een vracht autochauffeur, was twee maanden ge leden verdwenen. De vader en Janet bleken te zyn doodgeschoten. De moeder is waarschyniyk door wurging om het leven gebracht. Susan Ann kwam waar schijnlijk door een harde slag tegen het hoofd of door verstikking om. Elke aanwyzing van het motief van deze moord ontbreekt, aldus de politie. MARKTBERICHTEN LISSE. 2o maart. Plantgoedveiling gla diolen. Op de plantgoedveiling van de Coöperatieve Bloembollen velling H.B.G. was de notering voor kleine maten gla diolen als volgt: Gladiolen: Allard Pierson 6/8 0.80, 4/6 0.45, American Express 0.60 0.50, Benarls 0.60, Bloemfontein 0.70 0 45, Dr. Fleming 0.55. Flower Dream 0 85 0.50, Gen. Eisenhower 1.00, Gold Dust 0.65 Hawaii 0 40 Jenny Llnd 0 85 0.45. Joh. Strauss 0.75 0.45, Joh. v. Ko nijnenburg 2.10 Kard. Spellman 0.50. Lavendel Giant 0.75, Mansoer 1.10 Mary Housley 0.45, Nleuw Europa 4.Plcardy 1.0.75. Ruffled Champion 0.45 0.45 Sans Soucl 080. Snee-uwprinses 0.50 0.36. Splc and Span 2.20 Gladiolen kralen per liter: Dr. Fle ming 0.50. Joh. Strauss 1.Nleuw Euro- pa 1.80, Prinses Beatrix 1.25, Sneeuwprln- ses 0.55. Bijgoed: Acldanthera 7/9 3.Amaryl lis Rood 24/26 125.—, idem dubbel rood 24/26 116..Idem lichtrood 24/26 125 idem oranjerood 24/26 120.—, Anemoon The Caen Ö.70. Ganna Robert Kemp 10 Lupinen Russell Gemengd 4.Oxalls Deppei zlft 5 0.5O. ROTTERDAM. 23 maart Veemarkt- Aanvoer In totaal 1934; vette koelen 969- v"k;e„n® 065. Notering: Vette koelen le kw'. 320/350, 2e kw. 300/320, 3e kw. 280/296: varkens 180. 178. 175 per kg. de heer De Kleuver, en hy hoopte dat men ten deze ook in Noordwjjk actief zou zyn. Hy wekte voorts op tot trouw verga dering bezoek en gaf een opsomming van de verschillende sociale verbeterin gen der laatste Jaren. Er valt nog veel te bereiken, mits wy ons krachtig aan eensluiten. Namens de Christelijke Besturenbond bood de heer C. Benschop gelukwensen aan en wekte op tot trouw medeleven met de organisatie. Na de pauze werden enkele films ver toond. Een er van gaf een beeld van de mosselenteelt, terwyi ook het werk van de bekende Nederlandse cineast Herman van der Horst op het doek kwam. Men draaide van hem „Het schot is aan boord" en „Vieren maar" over de haring- en treilervissery. Met grote belangstelling werden deze rolprenten gevolgd.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5