P.W.-heren behalen een knappe zege op V.R.S.V. in Den Haag DE ALGEMENE WON OOK DE DERTIENDE WEDSTRIJD VERZET TEGEN CHRISTELIJKE AFZIJDIGHEID VAN N.S.F. MAANDAG 23 MAART 1959 Vinnig volleybalduel in Houtrust Argos te sterk voor Hofwijck VPSV behoeft zich geen illusies meer te maken over een kampioenschap. Za terdagavond haalde PW in de Houtrust- hal te Den Haag met 3—1 een forse streep door de berekening, die de Voor- burgse dienaren van Hermandad in die richting al hadden gemaakt. Aanvanke lijk leek het er niet op. Het opvangen van de serve, de pass, de set-up, het wilde niet lukken. De door ons al zo menig keer bekritiseerde verlichting van de volleybalvelden in de Houtrusthal was daar wel de hoofdoorzaak van. VPSV kwam evenmin tot groots volley bal, maar het aantal technische fouten was by de gastheren beduidend minder dan bij PW. Vandaar de royale winst van de eerste set, 156. Op temperatuur In de tweede set raakte Frans Sieval echter op temperatuur. Onhoudbaar wa ren zyn smashes, diagonaal en langs de lijn. Zonder af te doen aan de presta ties van zijn teamgenoten het hele zestal kan op een beste wedstrijd terug zien moet toch worden gezegd dat Frans Sieval het leeuwedeel van de PW-zege toekomt. Krampachtig verzet van VPSV deed de Voorburgers de tweede set nog met minimale marge, 1513, verliezen. Daarna was PW op permachtig, 154 en 158. Setstanden 615, 15—13, 154 en 15—8. Hofwijck verloor Terwijl de PW-heren bezig waren VPSV naar een nederlaag te spelen, re kende Argos op het tweede veld af met Hofwijck. In drie sets was de Leidse overwinning een feit. De Haagse dames konden geen passend antwoord vinden op het sobere, maar effectieve spelletje, dat Alice Rijsbergen c.s. nu al weken achtereen tot successen brengt. Smashes zijn bij Argos niet aan de lopende band te bewonderen. De enkele klappen die echter worden uitgedeeld treffen over het algemeen doel. Voeg bij deze tref fers een serie punten, verkregen door plaatsballen en, natuurlijk bij Argos, sterk serveren en u hebt het beeld van HofwijckArgos voor ogen. Bedreigd is Argos in deze wedstrijd alleen in de tweede set. Een inzinking, welke zich uitte in een vyf, zesmaal verkeerd opvangen van de serve, brengt Hofwijck op 96. Mieke v. d. Westen haalt met een plaatsbal over het Hofwijckblok de serve voor Argos terug. Daverend zijn dan de serves van An Vuurpijl. Van 69 achter wordt het 139 voor Argos. Tafel tenniscompetitie Scylla verloor van Wibo-reserves Terwijl de competitie zich in de ere klasse moeizaam naar het einde sleept en het wachten feitelijk alleen nog is op het beslissende treffen tussen Nedlloyd en Sparta, is het in de lagere nog niet tot een beslissing gekomen, al staat Maasstad in hoofdklasse B na de knap pe 73 zege op Belcrum nu op de drem pel van het kampioenschap. In de ereklasse won Nedlloyd met 73 van Wibo, dat flink tegenstand bood. Batswingers stelde hevig teleur door met dezelfde cijfers van Sparta 2 te verlie zen. Sparta 1 won van Wifra zoals het wilde. Met 91 verloren de Rotterdam mers, die de eer konden redden door het dubbel voor hun rekening te nemen. Bui tengewoon goed werk deed Wibo 2 met de 64 zege op Scylla, iets waartoe het eerste team van Wibo dit seizoen niet in etaat bleek. En dan te denken, dat de Winst alleen van Hendrickx en Brons geest kwam, omdat Rensen niet eenmaal winst kon bereiken. Wibo 3 verloor met 64 van UBTV. De elfde en twaalfde plaats zullen wel voor Quick en Luck Raek zyn, nu beide clubs weer verlo ren .Luck Raek verloor van PSV met 73 en Quick kon het tegen Smash niet bolwerken. Hier werd het 64 voor de Amsterdammers In de hoofdklasse noemden we de fraaie zege van Maas stad reeds, terwijl Batswingers 2 met dezelfde cijfers van Belcrum verloor. Treffers kwam tegen Docos niet verder dan 55. Docos dat reeds talrijke gelijke spelen boekte, dankt zijn behoud alleen aan Bakker die nog geen nederlaag leed. Steenbergen zorgde voor de beide ove rige punten door overwinningen op v. d. Meer en v. d. Zwet. Maasstad boekte voorafgaand aan de overwinning op Belcrum nog een duidelijke 91 over winning op USV. Doordat E. N. de laat. ste tijd wat punten verloor, heeft zich voor DOS 2 nog een kleine kans op de titel geopend. E.N. kwam tegen Treffers 2 ook nu weer niet verder dan een ge lijk spel. Voor E.N. faalde Steinmetz vol ledig en dat betekende al dadelijk drie verliespunten. De andere twee noteer den Klein tegen Hogenboom en v. d. Berg tegen L. v. d. Meer. DOS 2 had overigens met NOA ook veel moeite: 64. DOS 3 verloor met dezelfde cijfers van Rono, ATTC won met 13 van Maasstad 2. Scylla Scylla is onberekenbaar. Dat is zater_ dagavond in Den Haag tegen Wibo 2 weer eens gebleken. Tweemaal op niet mis te verstane wyze winnen van Wibo 1 en dan verliezen van Wibo 2. Hendrix en Bronsgeest waren by de Wibo-reserves de grote figuren, zij 'boekten ieder 3 winstpunten. Alleen Rensen, de derde man in het Haagse gezelschap, bleef met lege handen staan. Van Zoelen was niet in vorm. Een speler van zijn kaliber moet in staat zijn om een Hendrikx en een Bronsgeest in twee sets te bedwingen. Verkerk en v. d. Voort hebben we ook wel beter ge zien. Er lag iets mats over het spel van de Leidenaars. Men zou haast zeggen dat wij, nu de degradatiezorgen uit de we reld zijn geholpen, aan felheid hebben ingeboet. Typerend is overigens dat zes van de 10 partijen in drie sets moesten worden beslist en dat Scylla van die zes partijen er slechts één, het dubbelspel, in winst wist om te zetten. Verkerk had wellicht met een tikkeltje meer veine Brons-geest kunnen kloppen. De eerste eet verloor hij op het nippertje, 24—22, om daarna de tweede te winnen met 21—17. In de derde set was Bronsgeest echter rustig de sterkere speler, 21—17, Een gedurfde Hofwijck-smash verrast het Argosblok. Op hun beurt prima ser verend lopen de Haagse dames de ach terstand in. Het wordt zelfs 1313. Een netbal lijkt Hofwijck 14—13 te geven, maar Ans Dickhof retourneert de bal met een snoekduik. Alice Rijsbergen plaatst tweemaal een korte, zachte serve in het Hofwijckveld en dat geeft Argos de tweede set, 1513. Hofwijck is gebro ken. Via 60, 81 gaat de derde set snel naar Argos, 1510. Setstanden: 15—6, 15—13, 15—10. P.W. kansloos tegen RVC PW is evenals destijds in het gymna sium door RVC naar een snelle neder laag gevoerd. Het serveren en smashen van de Haagse dames was zoveel be heerster en sterker dan dat van onze stadgenoten die bovendien nog ge handicapt waren door het niet beschik baar zijn Janny Stellinga en Els de Wit dat de wedstrijd niet meer was dan een formaliteit. In koud een half uur konden Ineke Jansen c.s., murw ge beukt, de kleedkamers weer opzoeken. Setstanden waren 157, 154, 159! Koersen Mereveltl De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Alkemade-prijs: 1. Wanda Axklt (M Vergay) (1.30.3); 2. William Axkit; 3. Unique Spencer. Tot.: w. f2,30; pl. f 1,40, f2,20, f3,50; gek. f5,20; cov. f4,70. Benthuizen-prijs: le afdeling: 1. Exma S (W. H. Geersen) (1.32); 2. Xuthus T; 3. X Pluto. Tot.: w. f 1,50; pl. f 1,20, f 1,30 gek. f 3.cov. f 3,10. 2e afdeling: 1. Xylon S (J. Wagenaar jr.) (1.37.7); 2. X Mieke Hollandia; 3. X Nimble. Tot.: w. f3,10; pl. f 1,30, fl.10; gek. f2,20; cov. f3,70. Dirksland-prijs1. Quick Hollandia G (M. Vergay) (1.25.4); 2. Quite Heny; 3. Q Bascom. Tot.: w. 15,30; pl. f2,50, f4,90, f 8,40; gek. f 48,—; cov. f 12,30. Giesendam-prijs: 1. Way Jewel (N. J. Bloemsaat) (1.28.9); 2. Walter Hollandia; 3. Winston Spencer. Tot.: w. f 1.90; pl. f 1,60, f2,10; gek. f4,50; cov. f4,40. Hagestein-prijs: 1. Victor Emanuël (A. R. Nottelman) (1.29.4); 2. Vorstin Kltty; 3. Vlvant Hollandia. Tot.: w. fl,30; pl. f 1,20, f2,30; gek. f4,70; cov. f3,90. Kedichem-prjjs: 1. Qui Suit; (A. R. Not telman) (1.27.6); 2. Stranger Story; 3. Tu Clel D'Or. Tot.: w. f3,30; pl. f2,10, f3.—, f 5,30; gek. f4,90; cov. f7.—. Leer broek-prijs: 1. Oscar (E. Leeman) (1.29.6); 2. Qui Saint; 3. Sador B. Tot.: w. f2,90 (stal); pl.: fl,60, f 1,50, f2,40; gek. f6,20; cov. f3,70. Maasland-Prijs: 1. Seigneur Bascom (J. J. Korver) (1.27.9); 2. Sita; 3. Ugoldman K. Tot.: w. f3,60; pl. f 1,70, f2,10, f 1,40; gek. f 9.cov. f 12, Njeuwenhorn-prijs: 1. Ullustre Hanover (J. Wagenaar jr.) (1.29.2); 2. Unique Hanover; 3. Un Gamin. Tot.: w. f2,90; pl. f 1,30, f 1,20, f 1,50; gek. f5,40; cov. f4,40. Totale omzet f 169.899, Rondom de korf (Van onze korfbalmedewerker) Opnieuw trad de regen gisteren als ernstige spelbreker op, als gevolg waar van van de Leidse 12-tallen alleen De Algemene binnen de lijnen kwam. Het N.B.L.O.-terrein was gisteren wel wat zwaar, maar zeker bespeelbaar en zo bonden de ploegen van De Algemene en Zwervers in een miezerig regentje de strijd aan. Het eerste succes was voor de gasten, die na 2 minuten door een doelpunt van Gröning de score openden (01). Onze stadgenoten hadden even nodig om zich aan de omstandigheden aan te passen. In deze beginperiode was Zwervers dan ook zeker niet de mindere. Langzamer hand verwierf de thuisclub zich toch een licht overwicht, voornamelijk door het vlugge doorspelen van de bal. Na 17 mi nuten kwam de gelijkmaker toen mej. R. v. Weesel een vrije kans goed benutte en 4 minuten later werd het door een doelpunt van P. Kruit 21. Zwervers miste daarna een goede kans op de ge lijkmaker door een strafworp te missen, doch ook aan Leidse zijde werden enkele mooie gelegenheden om de score te ver hogen niet benut. Pas 4 minuten voor rust stelde J. v. d. Water met een scherp schot de Leidse voorsprong wat veiliger (31). Zwervers gaf zich zeker niet ge wonnen en 3 minuten na de hervatting werd een Leidse uitwerkingsfout dan ook door Leeuwarden prompt afgestraft. (32). Daarna gaf de verdediging van De Algemene maar weinig kansen meer weg. Aanvallend waren onze stadgeno ten zeker gevaarlijker dan de gasten. Na 12 minuten spelen kwam dit in een uit stekend doelpunt van v. Iterson tot uiting. (42). De strafworp, die Cisca v. d. Pluym na 22 minuten spelen be nutte, was wel het beslissende moment (52). De Algemene speelde nu een ge wonnen wedstrijd, hoewel de Dordtena- ren goed bleven volhouden. Na 34 minu ten werd het door A. van Duijl 6—2 en vlak na het eindsignaal van de goed lei dende arbiter, W. E. de Jong, werd de Dordtse korf nogmaals doorboord, doch uiteraard gold dit doelpunt niet. Door deze 62 zege kwam De Algemene weel een stap nader tot het kampioenschap. Op 5 april a.s. volgt de grote ontmoeting De AlgemeneRegenboog! Kandidaten voor de kampioenscompetitie Nadat Wordt Kwiek reeds 14 dagen geleden voor de 19e maal afdelingskam pioen van het noorden werd. meldde gis teren HKV uit Den Haag zich als kam pioen van Zuid-Holland door een 8—1 zege op Ons Eibernest. In het zuiden heeft PSV de titel' voor het grijpen; in het oosten speelden Rigtersbleek uit En schede en ZKC uit Zutphen gisteren ge lijk. Hier zal vermoedelijk een beslis singswedstrijd tussen dit tweetal nodig zijn om de kampioen aan te wijzen. In Noord-Holland zijn de 3 grote clubs uit Amsterdam-west t.w. Blauw Wit, Rohda en Westerkwartier nog in een felle strijd gewikkeld, waarbij eerstgenoemde iets betere kansen heeft. KNKB-uitslagen Zuid-Holland I: ReadyDeetos 311, Die HagheHet Zuiden 5—6, HKVOns Eibernest 81 (HKV kampioen). Zuid-Holland IIADe Algemene Zwervers 62. Zuid-Holland IIBGymnasiasten Velox 2—9. Zuid-Holland III ARavenSperwers 1—7. Res. le-kl.: Die Haghe 2—HKV 2 1—9, Ready 2—Vic. Oriëntis 2 2—5, Ons Eiber nest 2't Zuiden 2 91. Res. 3 BOns Eibernest 4Deetos 4 6—2. LKB-uitslagen: Junioren: Crescendo AVic. Oriëntis A 0—14. Adspiranten, 3 A: De Danaiden c— Crescendo b 24. 3 BMorskwartier bCrescendo c 90 Competitiestanden Zuid-Holland I: HKV 15—27 V. Oriëntis 13—15 Deetos 1523 Spangen 148 O. Eibern. 1517 Fluks 132 't Zuiden 13—16 Ready 13— 2 Die Haghe 1516 Zuid-Holland IIA De Algem. 13—26 HSV 14—10 Regenboog 13—24 Olympiaan 14— 9 Zuiderkw. 12—14 Actief 13— 9 KNS 1210 Achilles 124 Zwei-vers 1310 Zuid-Holland UIA: Sperwers 1628 De Raven 1211 Wion 13—21 DKC 11—10 De Danaid. 1317 Pams 118 Crescendo 1514 Overkanters 124 Charlois 1312 Succes 123 Het is thans definitief a at de be slissende wedstrijd voor de kwartfinales van de Europabeker tussen Wismut en Young Boys in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal worden gespeeld en wel op woensdag 1 april a.s. de laatste hinderpaal is nu nog slechts de weige ring van Wismut om met kunstlicht te spelen. Mocht Wismut voet bij stuk houden dan begint de wedstrijd des middags om 17.00 uur. In het andere geval wordt er des avonds om 20.15 af getrapt. Sparta heeft het bij Blauw Wit 111 spel. Op de foto het enige) doelman Van Raalte is royaal ge niet verder kunnen brengen dan een doelpunt van de Rotterdammers: slagen. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: Delftse Studs-SCHC 1—2, HHYC—Kampong 1—1. Overgangsklasse A: VictoriaHilver sum 2 afg., BMHC 2Alliance 01, Am sterdamKieviten 30. 2e-klasse ADordrechtRing Pass 21, Leonidas—TOGO 4 afg., Ring Pass Dordrecht 21. 2e-klasse C: Delftse Studs 2VCL 20 (Delftse Studs 2 kampioen), Tempo '34Leiden 4 afg., HGC 4Groen Geel 3 2—0, MRHC 2—Ring Pass 2 0—0. 2e-klasse D: Delftse Studs 3Kievi ten 3 2-1 (Delftse Studs 3 kamp.), Zuid- wijck—HBS 2 2—3. Dames, le-klasse: KievitenGroen Geel 11, GooiBe Fair 20, BDHC Alliance 30 (BDHC kampioen), TOGO -RBC afg. 2e-klasse B: HGC 2Kieviten 2 11. Competitie CKB Terwyl in Utrecht de Algemene Ver gadering van de Chr. Korfbalbond werd gehouden, kwam van het kleine pro gramma bijna niets terecht. Voor de hoofdklasse west waren al geen wedstrijden vastgesteld en boven dien ging de enige wedstrijd in IA tus sen Pernix 2 en VES 2 wegens terrein afkeuring niet door. Met Pernix 3Fluks 2 in 2B en Velo- citas 2VES 3 in 2A was dat ook het ge val. Zo bleef alleen Ons Eiland 2DES 3 in 2A over en dat werd Leidse winst. DES 3 bleek echter sterker dan de stand op de ranglijst deed vermoeden. Het werd een spannend partijtje en met 5-3 wonnen de Leidse roodbroeken hun elf de wedstrijd in successie. Een volgende overwinning betekent de titel en promo tie. Ons Eiland 2 11—22 DES 3 8—6 Warmond 1117 Tempo 74 Fluks 10—12 Velocitas 2 7—1 VES 3 10— 9 VEO 3 8—1 Het derde twaalftal van Ons Eiland werd zaterdag reeds kampioen in de 4e klasse A. Ook dit Leidse twaalftal leed geen enkele nederlaag en won zaterdag met 40 van de laatst overgebleven concurrent Fiks 3. Daarmee werd de ti tel in deze kleine klasse een feit en mag Ons Eiland 3 volgend seizoen zijn kracht in de 3e-klasse tonen. JAARVERGADERING CKB De Algemene Vergadering van de CKB had een zeer rustig verloop. Er kwamen geen Schokkende dingen naar voren en de bestuursverkiezing was bij voorbaat reeds beslist. De aftredende bestuursle den werden herkozen en nieuwe gezich ten in het bondsbestuur zijn de heren Do Bloois (penningmeester) en Jac. Vreeken. De laatste is lid van verdienste van de CKB en ere-lid van Pernix. Het naderend 40-jarig bestaan had de aandacht en over aansluiting bij de NSF werd van gedachten gewisseld, zon der tot beslissingen te komen. De contributie aan de bond werd ver hoogd met f. 5.- per twaalftal. PAARDESPORT Oxo wint snelle Grand National Slechts vier van de 34 paarden haalden finish De Grand National, de zwaarste hindernisrace ter wereld, die zater dagmiddag te Aintree werd gehou den, is gewonnen door het paard „Oxo". Tweede werd „Wyn- burgh", derde „Mr. What" en vierde „Tiberetta". Deze vier wa ren de enige die over de finishlijn kwamen. In totaal waren 34 paar den gestart. De noteringen van de eerste drie waren: Oxo 8/1, Wynburgh 10/1 en Mr. What 6/1. Een boer uit Bedfordshire, John Bigg, kocht Oxo indertijd voor 3000 pond ster ling, toen de ruin een bekend jacht paard was. Hij startte dit jaar voor de eerste maal in de Grand National. Slechts vier van de 34 gestarte paar den bereikten de finish. Dertig sneuvel den er dus op het 7287.72 meter lange parcours, dat dertig zware hindernissen telde. Dat was voor een groot deel "te danken aan de hoge snelheid in de race. De tijd van Oxo was negen minuten en zeven en dertig seconden, een van de snelste Grand Nationals die ooit gelo pen werd. Een welhaast traditioneel plaatje van de Grand National. Vier van de 34 vertrokken paarden haalden de finish en dat wekt geen verba zing als men deze uitvoerige val partij bekijkt. Wynburgh, het paard dat tweede werd op anderhalve lengte, liep voor de derde maal. In 1957 werd hij tweede, vorig jaar vierde en nu opnieuw tweede en weer ging de eerste prijs van meer dan 13.500 pond sterling letterlijk en figuurlijk aan zijn neus voorbij. Acht lengten na Wynburgh kwam de grote favoriet Mr. What, een Ier, die vorig jaar de wedstrijd won, door de palen. De vierde en laatste die de finish haalde, was de merrie Tiberetta. Jaarvergadering Chr. Korfbalbond De houding van de Nederlandse Christelijke Sportunie om zich af zijdig te houden van een Nationale Sportraad, in casu de Nederlandse Sportfederatie heeft zaterdag tij dens de jaarvergadering van de Christelijke Korfbalbond in Espla nade in Utrecht tegenstand ont moet. Aan het begin van de vergadering diende de heer E. H. Broekstra namens de Chr. Korfbalvereniging TOP uit Sas- senheim een motie in, waarin een af zijdig blijven niet dienstig werd ge noemd in het belang van de Christelijke sportbeweging in het algemeen en van de Chr. Korfbalbond in het bijzonder. In de motie werd er bij het bondsbe stuur met klem op aangedrongen stap pen te ondernemen om de genomen be slissing te herzien en desnoods aan te dringen op een waamemerszetel in de Nederlandse Sportfederatie. De heer Broekstra gaf in zyn toelichting op de motie te verstaan, dat hij het een wei nig elegante gang van zaken vond, dat het Nederlands Christelijk Gymnas>ek_ verbond reeds tevoren een afwijzend standpunt had bepaald en ook bekend gemaakt voor er overleg was gepleegd met. de andere partners in de Ned. Chr. Sportunie, zodat in feite deze unie reeds bij voorbaat in een bepaalde hoek werd gedrukt. Overigens schijnt er ook in de kringen van het NCGV verzet te leven tegen het besluit van het bestuur. De motie, zoals die zaterdag in Utrecht is ingediend is niet in stemming geko men. Wel werd er na de pauze heftig over gediscussieerd, maar vele afge vaardigden durfden zich zo onvoorbe- Noordwijksche Golfclub Voor de scratch-competitie (heren) in de Afd. A de Noordwijksche Golf- in de Afdeling A de Noordwijkse Golf club een uitwedstrijd tegen Hilversum. De Noordwijkse ploeg verloor met 63. SCHAKEN Verlies voor L.S.G. iu Eindhoven Gisteren trok het le tiental van het Leids Schaakgenootschap naar Eind hoven voor de laatste competitiewed strijd van dit seizoen. Direct bij aan komst in de schaakzaal trof hen een eerste klap! De Eindhovenaren „ver rasten" de L.S.G.-ers n.l. met de mede deling, dat Spangen I reeds van Haar lem had gewonnen en dus afdelings- kampioen was geworden! Het is moeilijk te beoordelen in hoeverre deze reeds gevallen beslissing van invloed is ge weest op het spelverloop. Het werd in ieder geval een zéér vriendschappelijke ontmoeting. Tekenend voor de stem ming waarin gespeeld werd was wel. dat op een gegeven ogenblik een tweetal Leidenaars in de naastbij gelegen zaal het „groene laken" hadden opgezocht, terwijl hun tegenstanders aan zet waren op de 64 velden. Zelfs dr. Stumpers, een bekend sterk speler, liet zich onder de voet lopen door Van den Berg, maar dit zou het eerste en tevens laatste winst punt voor Leiden zijn. Kort na elkaar eindigden vijf partijen op vredelievende wijze in remise. Lührman raakte de kwaliteit achter, verweerde zich moedig maar werd net één zet eerder mat gezet, dan dat hij dit de koning van zijn tegenstander kon doen. Westra had het ook al vroeg moeilyk en miste de hem anders zo kenmerkende strijdvaardigheid om terug te slaan. Van der Nat trof de oud-Leidenaar Tummers wel in een zeer vriendschappelijke, maar daarom nog niet in goedgeefse bui aan. Integendeel, Tummers won een pion en hoewel Van der Nat deze plus nog de kwaliteit terug wist te winnen, dwong Tummers hem een eindspel op van 2 lopers tegen de toren. Dat was de 4e nul voor Leiden. De partij aan het le bord verliep aldus: Wit: C. B. van den Berg. Zwart: dr. F. L. Stumpers. 1. e4, c5; 2. Pf3, Pc6; 3. d4, cxd4; 4. Pxd4. Pf6; 5. Pc3, g6; 6. Lc4, Da5; 7. Pb3, Dc7; 8. 0—0, Lg7; 9. Lg5, 0—0; 10. f4 Pb4; 11. Le2, d5; 12. a3, Pxc2; 13. Lxf6, Db6t; 14. Khl, Pxal; 15. Pxd5, Dxb3; 16. Pxe7t, Kh8; 17. Dd4!, Tg8?; 18. Lxg71' en mat op de volgende zet. De gedetailleerde uitslag werd: 1. dr. F. L. Stumpers (Eindh.)drs C. B. van den Berg <LSG) 01; 2. dr. E. MulderH. Th. Weiland 3. dr. J. L. de VriesW G. Demmendal xk\ 4. drs. C. FeitersR. D Westra 10; 5. prof. dr. PeremansTh. v. d. Oord \'zV«6. ir. L. J. TummersW. H. van der Nat 10; 7. C. Kuypersdr. P. C. van Arkel 1—0; 8. dr. P. Bronk- horstdr. W. L. Groeneveld Vz9. F. SpijksmaG. J. Lührman 10; 10. J. van Buytenendr. J. B. Wilterdink VzEindhoven 6% pnt. LSG 3Vz pnt. De andere uitslagen in deze afdeling waren PhilipsResidentie Schaakclub 46; DordrechtDelft Vk3Vs voor lopig. Philips en Delft zullen dus degra deren. reid niet over deze kwestie uit te spre ken. Men wilde eerst intern overleg met de verenigingsbesturen, alvorens de me ning te geven. Derhalve kwam het niet tot een stemming. Vermoedelijk zal het bestuur van de Chr. Korfbalbond zich in een referendum tot de aangesloten verenigingen richten om hun standpunt te peilen. Amsterdam sterkste in kringtoernooi De zwemploeg van de kring Amster dam van de KNZB heeft gisteren in „De Regentes" in Den Haag na spannende strijd de zwemvierkamp met de ploegen van Den Haag, Midden van Nederland en Rotterdam gewonnen. Het was jammer, dat de ploeg van het Midden van Nederland door de Zweedse reis van de Robben-meisjes niet op zijn sterkst kon uitkomen. Kwalitatief heb ben de wedstrijden hieronder ernstig ge leden, al zijn in dit zware bassin toch nog enkele voortreffelijke prestaties ge leverd. Ria van Velsen (Zian) won de 100 m. rugslag in 1.13.4 nadat zij al een 100 m. vrije slag in de benen had en Rini Dob ber (HDZ) won de rugslag bij de meisjes in 1.14.2. De vrije slagsprint was natuurlijk voor Cockie Gastelaars, ditmaal in de be faamde „Willie den Ouden-tijd": 1.04.6. Corrie Schimmel, die .spottend met alle begrippen van stijl en souplesse, de middag 'was begonnen met een 200 me ter vrijeslag-overwinning in 2.21.8, was zonder Atie Voorbij en Tineke Lager- berg ook op de vlinderslag de snelste (1.13.8). Opvallend was het nog steeds uitste kende zwemmen van Geertje Wielema. Op de rugslag werd zij derde achter Ria van Velsen en Jopie Troost (1.13.6) in 1.15.6. Bij de heren waren de verrichtingen matig. Mensonides won de 200 meter schoolslag met een minder spannende race tegen zijn grote rivaal Kronenburg dan we de laatste tijd gewend zijn. Het werd 2.40.5 tegen 2.48.5. De voornaamste resultaten waren: Dames: 100 m. vrije slag: 1. Cockie Gastelaars (R'dam) 1.04.6. 200 meter vrije slag: 1. Corrie Schim mel (Midd. v. Ned.) 2.21.8. 200 meter schoolslag: 1. Lenie Sy- brands (Amsterdam) 2.58.6. 100 m. vlinderslag: 1. Corrie Schim mel (Midd. v. Ned.) 1.13.8. 100 meter rugslag: 1. Ria van Velsen (Den Haag) 1.13.4. Heren: 100 m. vrije slag: 1. Del wel (Rotterdam) 60.2. 200 meter vrije slag: 1. Ritton (Am sterdam) 2.12.6. 200 meter schoolslag: 1. Mensonides (Den Haag) 2.40.5. 100 meter vlinderslag: 1. Ritton (Am sterdam) 1.06.4. 100 meter rugslag: 1. Jiskoot (Rotter dam) 1.07.5. Eindstand: 1. Amsterdam 341 pnt., 2. Midden van Nederland 324 pnt., 3. Rot terdam 235 pnt., 4. Den Haag 190 pnt. Sportsplinters Feyenoord is gecontracteerd als tegenstander van de Braziliaanse top- ploeg FC Santos (met o.a. Pele) voor cie wedstrijd, die op 3 juni a.s. te Gro ningen door de KNVB. afd. Groningen, wordt georganiseerd. Scheidsrechter is Klaas Schipper, die daarmee zijn loop baan als arbiter afsluit. De Robben-zwemmer Herman Wil- lemse zal zich deze zomer gaan voorbe reiden op de jaarlijkse Kanaalrace van Eutlin. De 24-jarige Utrechtse onderwijzer, die zich altijd al tot de lange afstand aangetrokken heeft gevoeld, zal zich zodra de temperatuur het toelaat op het zeezwemmen gaan toeleggen. De grote moeilijkheid is de financiering van een dergelijke poging. Willemse wil"pro beren een Nederlands dagblad voor zijn plannen te interesseren. De Australiërs Herb. Elliot, Jim Murry, Albert Thomas en Dennis Wil son hebben te Melbourne net wereld record 4x1 mijl estafette verbeterd en gebracht op 16 min 25.6 sec. Het oude record stond met 16.30.6 sedert 27 sep tember van het vorig jaar op naam van de Engelse lopers Blagrove. Clarck, Ibobotson en Hcwson. De Australische atlete Betty Cuth- berth. Olympisch kampioene op de 100 en 200 meter verbeterde tijdens een wedstrijd te Sydney het wereldrecord op de 440 yards. Zij noteerde 54.3 sec. hetgeen 1.3 sec sneller is dan het oude wereldrecord dat met 55.6 sec op naam stond van drie atletes, namelijk Moilie Hiscox (Engeland). Betty Cuthbert 'Au stralië) en Marise Chamberlain (Nieuw Zeeland). De jaarlijkse zuinigheiderallye, die Kopenhagen tot einddoel had, is gewon nen door de Fransman Parayre. Hij reed met een „Panhard". De co-equipier van Parayre was diens landgenoot Pineau.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14