Vrouwe Fortuna liielcl H.V.V. heel lang de hand hoven het hoofd Debuut van junior Rudi Wiggers als stopper was veelbelovend Na rust ivas het met Lugdunum (bij Alphen) vrij snel gebeurd Frans Kunen neemt een nationale crosstitel met groot, vertoon Lisse won met 5—1 van THB en werd ongeslagen kampioen MAANDAG 23 MAART 1959 Jan van Heek zorgde voor de 2—1 winst (Van een onzer verslaggevers) „Onbegrijpelijk" of „hoe bestaat het", ontsnapte gistermiddag vele malen aan de kelen van hen, die de aloude tribunes van good-old HVV bevolkten. Rooden- burg was n.l. heer en meester, maar tóch keken de goed spelende blauwzwarten al rap tegen een 10 achterstand op. Deze onverdiende en met alle verhouding spottende stand bleef tot een kwartier vóór het einde op het bord staan. En tóch werden de aanvalsgolven van onze stadgenoten keer op keer afgesloten met scho ten en kopballen die in normale omstandigheden „raak" hadden moeten zijn. Vrouwe Fortuna ging echter onafgebroken hand in hand met de overigens goed keepende Spekking. Vandaar dat ook wij ons bij tijden de ogen uitwreven, zó ongelooflijk het soms aandeed te zien hoe steeds weer het „geluk" voor HVV althans! aan de winnende hand bleef. Toch kwam Roodenburg als verdiende overwinnaar van de spekgladde grasmat. Het geschut van Jan van Heek dat 12 minuten vóór het einde in stelling werd gebracht, bracht de langverwachte 11. Vier minuten vóór het glibberige slot stelde men zich nogmaals rond de midden cirkel op. Wederom na gejuich van al wat Roodenburger was: Jan van Heek nam óók dit succes-op-het-nippertje voor zijn rekening! SUCCESVOL EXPERIMENT Rudi Wiggers, de roodharige lange stopper van de blauwzwarte junioren die de glibberige grasmat toas opge stuurd om te laten zien wat hij waard is, kan tevreden zijn. Zijn debuut in het eerste elftal en de wijze ivaarop de opvolg er-in-spe van Du Prie en Van Polanen zich presenteerde houdt belofte in voor de toekomst. Kortom: deze technisch goede en rustig spelende jongeling klaart het wel. Het experimentele stadium is naar onze smaak voorbij. HVVRoodenburg teas daarvan een ifdoend bewijs! Uiteraard valt er voor hem nog wel iets te leren! DRUK Roodenburg begon sterk en bleef sterk. Toch kon de HVV-jeugd het eerst gaan juichen. Dit gebeuren vond plaats in de 8e minuut toen bij een van de ge vaarlijke tegenstoten van de geelzwar ten rechtsachter Van Ginkel, die naar dc backplaats verhuisd was wegens ziek te van Bonnet, verzuimde aan de opge zette buitenspelval mee te doen. Midvoor De Wilde buitte dit hiaatje handig uit: 10. Ach, niemand maakte zich er druk over, want de blauwzwarten gingen rus tig verder. Ze schoten en kopten om het hardst. Toch bleef vóór de thee die be spottelijke nul voor de ogen draaien. U v/eet reeds waarom. Op de meest mira culeuze wijze bleef het HVV-doel schoon. Vraag ons niet hoe. De beschrijving van de vele gevallen zou teveel ruimte ver gen. Na de rust van hetzelfde laken een pak. Alleen kreeg nu ook HVV iets méér kansen, voornamelijk doordat Rooden burg naarmate Vrouwe Fortuna 11 steeds maar tegenhield, wat meer ging wagen. JAN VAN HEEK: TWEEMAAL De druk werd echter steeds zwaarder en hoe Robbie Colthoff en de zijnen zich ook verweerden en hoe de on zichtbare figuur op de achtergrond ook meehielp, uiteindelijk ging het toch gebeuren. Een steeds beter spelende Jan van Heek loeide 11 waartegen niemand bestand was achter Spekking. HVV was verder volkomen leeg en murw. De winst ging mee naar Leiden. De basis legde I. Weerlee met de hoge inzet waaruit de bal via doelman en deklat het veld weer insprong. Voor de voeten van Van Heek en wat zovele malen niet lukte, gebeurde nu wèl: de HVV-goalie was volkomen kansloos. Voor de vijfde achtereenvolgende maal haalde Roodenburg dus de volle winst binnen. Ditmaal in een gezien de ter reinsomstandigheden aardige wedstrijd, die vooral ook door het rare verloop de toeschouwers best kon boeien. Bij de blauwzwarten speelde de tweede debu tant, Kijk in de Vegte, eveneens - voor al zijn harde werken viel ons op! - een beslist méér dan voldoende partij als rechtsbinnen. Alphenaren scoorden zesmaal (Van een onzer verslaggevers) Op een glad, maar zeer wel bespeelbaar veld, heeft Alphen het Leidse Lugdu num een 60 nederlaag toegebracht. Vooral in de tweede helft, toen de Alphe naren de wind in de rug hadden, werd er voortdurend op de Leidse helft gespeeld en kreeg de groen-witte achterhoede het wel heel moeilijk. Doelman Kerkvliet had beslist geen schuld aan het halve dozijn treffers, dat scheidsrechter Dulle- mans liet noteren. VVSB-tloelnian stopt tweemaal penalty (Van onze correspondent Het feit, dat VVSB na ongeveer twin tig minuten spelen de RVC-doelman reeds driemaal het nakijken had gege ven en doelman Peeters in die eerste periode er nauwelijks aan te pas had behoeven te komen, was een wêelde, die de Noordwij kerhouters niet hebben kunnen dragen. Het gevolg was, dat de Hagenaars steeds meer vat op het spel van de thuisclub konden krijgen en langzaam maar zeker de achter stand wisten weg te werken. Dat VVSB uiteindelijk nog een punt uit deze wedstrijd haalde, dankt de Bavo-club voor een groot deel aan doel man Peeters, die zowel in de eerste helft als kort voor het einde op meesterlijke wijze een strafschop onschadelijk maakte. Reeds na tien minuten spelen had v. d. Togt succes met een keihard laag schot, 10, terwijl dezelfde speler kort daarop uit een voorzet het leer ineens opving en in het net deponeerde: 2—0. VVSB bleef stevig doordrukken en rechtsbuiten Meeuwenoord zorgde voor een 30 voorsprong. Dit doelpunt bracht de ommekeer ten gunste van de bezoekers, die direct tot de aanval over gingen. Nadat Peeters met een formi- dabele snoekduik een strafschop uit zijn heiligdom had geranseld, moest hij toch in de laatste minuut naar het net, na een schot van de Haagse midvoor: 3—1. De voorsprong van WSB kwam in de tweede helft pas goed in gevaar, toen doelman Peeters het bij een ver schot wat al te mooi wilde doen en de bal over zijn schouder in het net verdween: 32. VVSB kwam daarna wel weer in de aanval, maar de Haagse verdediging wist met het peuterige spel van de Bavo nu wel raad. Tien minuten voor tijd werd het na een snelle aanval over rechts 3—3. Toen kort voor het einde een der VVSB-achterspelers het met de Haagse linksbinnen aan de stok kreeg, kwam hem dit op een strafschop te staan, die echter ook dit keer weer meesterlijk door Peeters gestopt werd. Vonnis is geveld over Wassenaar (Van onze oorrespondent) Wat reeds weken lang verwacht werd, is gisteren in Leerdam een feit gewor den. Door de 51 nederlaag die Wasse naar in de glasblazersstad te slikken kreeg, degraderen de Kerkehout-bewo- ners naar de derde klasse van de KNVB. De 51 zege van de glasharde Leerdam mers was verdiend. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op en kreeg Wassenaar zelfs de beste sco- singskansen. Klinkhamer had daarbij eenmaal zelfs pech, toen hij uit een voor zet van v. Wissen voor het eerst sinds maanden weer present hard inschoot en een der Leerdamse achterspelers op de doellijn redding bracht. Aan de an dere kant slaagde doelman Lonkhuizen er in enkele harde schoten te stoppen. Toch moest hij na een half uur spelen naar het net toen Marinius de bal hoog in de touwen joeg: 1—0. Kort daarna profiteerde Donkhaas van een fout in de Wassenaar defensie: 2—0. Direct na de hervatting werd een van de Leerdamse aanvallers door twee Wassenaarders ge lijktijdig aangevallen, wat hen op een strafschop kwam te staan, die benut werd. 3—0. Het ging nu snel bergaf waarts met Wassenaar. Nadat Marinus de stand op 4—0 had gebracht, liet doel man Lonkhuizen zich vervangen, ging Koster in het doel en kwam Vrijburg het elftal completeren. Ook Ellegens ver dween naar de kleedkamer. De Koning bracht de stand nog op 50, waarna Oostdam met een kopbal uit een voor zet van Klinkhamer wel de eer redde, maar niet het tweede klasseschap. Alphen toonde zich op alle fronten beter en beheerste vaak het spel volko men. Gelet op het spekgladde veld viel er in de eerste helft nog van een be hoorlijk op peil staande wedstrijd te ge nieten. Ondanks de vrij sterke tegen wind zette Alphen direct een serie ge vaarlijke aanvallen op, waarbij Wim Doelman Kerkvliet en Jan Teeuwen kunnen ditmaal het gevaar bezwe ren. Zesmaal lukte het niet (Foto Leidsch Dagblad) Boon spoedig oog-in-oog met doelman Kerkvliet kwam. De Alphenaar nam echter te veel tijd, waardoor Crama hem de bal voor de voeten kon weghalen Aan de andere kan werden er vooral door rechtsbuiten Mizee en Quist lof waardige pogingen in het werk gesteld de vesting Mees-Jansen te nemen Nadat eerst Boon zich nog een fraaie schietkans had laten cntnemen, was het even later Nico van Oort die de bal dooi de handen van de verbaasde Kerkvliet kopte: 10. Alphen bleef hierna stevig doordrukken en spoedig kon Kerkvliet opnieuw naar het net, nadat hij een voorzet van Jan Ederveen wel had on- i derschept, maar daarbij de bal onvol- doende had weggewerkt. Frits Dusscho. ten liet zich deze kans niet ontnemen en knalde het leer keihard in de tou- l wen: 20. De gasten wisten zich hierna enkele kansen te scheppen maar het schieten van K. Vermond en midvoor i Zweistra was dermate slecht, dat doel- man Jansen er niet aan te pas behoef- de te komen. Werkelijk gevaar dreigde er voor Alphen, toen Mizee enkele hoek_ j schoppen mocht nemen, waarbij Oos- terom tweemaal achtereen redding bracht. 1 Alphen pakte in de tweede helft de zaken energiek aan en drukte de groen- witten in de verdediging. Met snelle combinaties werd de Leidse defensie uit I elkaar gespeeld en toen bij een dezer aanvallen Wim Boon in schietpositie kwam, kon de man aan het scorebore aan het werk: 3—0. Kort daarop was het opnieuw raak, dit keer door Rienus Tui- nenburg, die een zuivere pass van Dus- schoten op de juiste wijze afwerkte: 40. Alphen hield de gasten stevig in haar greep en de aanvallen rolden onaf_ gebroken naar het Leidse doel, waar achtereenvolgens Van Oort en Tuinen- burg kansen als rijpe appelen lieten lig gen Inmiddels had Oosterom bij Alp-hen zich laten vervangen door De Keizer. Lugdunum wist daarna enkele malen doelman Jansen in actie te brengen, die bij een schot van Quist, dank zij een felle reactie, zijn doel schoon hield. Het werd aan de andere kant 50 uit een keihard schot van Wim Boon en zelfs 60 toen Nico van Oort uit een pass van Tuinen- burg na een handig overstapje van Dus- schoten de bal ken inschieten. Kort daarop verlieten 22 dik bemodderde spe_ Iers het veld. die elkaar met sportieve wapenen bestreden hadden. Alpliia-voorhoecle faalde in Delft (Van onze correspondent) Had Alphia's voorhoede bij DHL beter de kansen benut, de ontmoeting zou stel lig niet in een 4—1 overwinning voor de thuisclub zijn geëindigd. De Alphense voorhoede bracht er bitter weinig van terecht. Niet alleen, dat het plaatsen en schieten beslist onder de maat bleef, ook de activiteit liet te wensen. Nadat de eerste aanvallen voor Alphia waren geweest, wist de midvoor van de thuisclub na 15 minuten spelen een fout van spil Thomasse handig af te straffen en kon doelman Rietveld voor de eerste keer naar het net: 10. Hoewel Alphia hierna het initiatief tot zich trok, bleef de voorhoede hardnekkig weigeren ook maar een van de kansen in een treffer om te zetten. Na een half uur kwam toch de gelijkmaker, toen uit een voorzet van Van Laar de bal door Wim de Jong met veel moeite in het net gewerkt werd 11 In de tweede helft trok DHL wat fel ler ten aanval en toen D. Uithol de links buiten opnieuw moest laten glippen, wist deze met een enorm hard schot Riet veld kansloos het nakijken te geven: 21. Kort daarna maakte de rechts buiten dankbaar gebruik van een fout van Rietveld en keek Alphia tegen een 31 achterstand aan. Alphia moest hier na de meeste aandacht aan de verdedi ging besteden, waarin D. Bouthoorn een maal op de doellijn redding gebracht. Het was echter uitstel van executie, want ook de 41 kwam op het bord. al rook deze treffer wel wat naar buiten spel. Het bleef tenslotte bij deze stellig verdiende 4—1 zege voor de Delftenaren. Voetbal in Engeland Droom van Swindon komt niet uit.... De droom van George Swindon zal dit jaar waarschijnlijk niet verwezen lijkt worden. De oud-doelman van Arsenal, sinds het begin van dit sei zoen als manager aan zijn oude ver eniging verbonden had zich voor genomen het trotse Arsenal dat in de dertiger jaren zo succesvol was, op nieuw tot de beste ploeg van Engeland te maken. En om dat te bewijzen zou dit jaar het league-kampioenschap moeten worden behaald. In het begin heeft het er ook wel naar uitgezien, maar later verloren de Londenaren enkele belangrijke wedstrijden. Zater dag ging de laatste kans vrijwel ver loren door een 10 nederlaag tegen Newcastle United. Met nog 7 wedstrijden te spelen staat de Londense club nu 5 punten achter op Wolverhampton Wanderers, dat bo vendien nog een wedstrijd te goed heeft, mocht Wolverhampton in de laatste wedstrijden nog onverwacht falen, dan is er nog altijd Manchester United dat met 46 punten, 4 punten voor staat op Arsenal. Wolverhampton behaalde zaterdag een ruime 52 overwinning op West Bromwich Albion. Aston Villa heeft zich aardig uit de degradatiezorgen gewerkt. Woensdag een 31 zege op Bolton Wanderers en nu een overwinning met dezelfde cijfers cp Luton Town, betekenen vier punten voor de Villians in één week. Daardoor groeide de voorsprong op de beide staartclubs: Leicester en Ports mouth. tot 5 punten. De resultaten in de eerste divisie waren: Aston VillaLu ton Town 31, Black burn Rovers—Everton 2—1. Blackpool- Leicester City 21. ChelseaPreston North End 31. Manchester United Leeds United 40. NewcastleArsenal 10, Nottingham ForestBurnley 12, PortsmouthBirmingham City 11, Tottenham HotspurManchester City 31. West Ham UnitedBolton Wande rers 43. Wolverhampton Wanderers West Bromwich Albion 52. SCHERMEN U.S.V. ZEGEVIERT IN DEN HELDER In het instituut der Kon. Marine te Den Helder had zaterdag een sabelwed strijd plaats tussen de Adelborsten en de Leidse Universitaire Schermver. t U.S.V.De Leidenaars wonnen deze wedstrijd met 19—11. Het beste per soonlijke resultaat behaalde W. van Ingen Schenau met 6 gewonnen par tijen. een voortreffelijke prestatie van deze jonge schermer. A. Korman scher- de eveneens uitstekend en werd tweede met 5 gewonnen partijen. De sergeant adelborst J. Verhaar werd derde met 4 gewonnen partijen. W. F. Neuteboom en N. Laterveer wonnen ieder 3 par tijen. H. Logger twee. Onder leiding van de sergeant adelborst der Administratie D. v. d. Schilden werd de haven bezich tigd. De te Nijvel in België gespeelde hockeywedstrijd tussen de b-teams (heren) van België en Nederland is in een gelijk spel: l—1 geëindigd. Voorspellers kregen gelijk De voorspellers hebben zondagmiddag gelijk gekregen. Frans Kunen, de 28-jarige sportinstructeur uit Breda, de man die in 1957 en 1958 al bijna afgeschreven was, heeft met groot vertoon van over macht in de bosrijke dreven van Nijmegen de nationale crosstitel 1959 op zijn naam gebracht. Met een voorsprong van ongeveer 250 meter op zijn grote rivaal Fons Veldhuizen uit Best ging Frans Kunen fris, en zeker niet „leeg"-gelopen als eerste over de finishlijn, terwijl de Arnhemmer Henk Viset met zijn derde plaats voor een verrassend resultaat zorgde. Voor de vele kijkers was het ongetwij feld jammer, dat cracks als titelhouder Hein Cujé en de Maastrichtenaar Joep Delnoye niet bij deze negende titelstrijd vertegenwoordigd waren. Maar ja, de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie heeft nu eenmaal Olympische plannen met deze twee atleten en het niet lopen van zware crossen is één van de voor waarden waaraan zij moeten voldoen, willen zij beiden uitgezonden worden naar de Spelen te Rome. Het niet deel nemen van Hein Cujé en Joep Delnoye Voetbal in Afdeling Leiden Altior verspeelt een punt bij fris spelend Stomp wij kse Boys Stompwijkse Boys heeft zich noch door de positie, noch door het spel van Altior van de kook laten brengen. Met een 11 resultaat mochten de Langeraar- ders zeer tevreden zijn. Rijpwetering won bij Rouwkoop met 2—3, waardoor de Rippers een punt van hun achterstand op Altior afknabbelden. Sint-Bemardus werkte zich door een 31 zege op Alphense Boys enkele plaatsen omhoog. de bal uit het net halen. Joop Vermeren wist de ruststand op 1—3 vast te stellen. In de tweede helft moesten twee Rouw koopspelers zich laten vervangen, waar door het totaal aan invallers van de zwartwitten op vier kwam. Niettemin kwam de thuisclub door Vis nog op 23. maar verder lieten de bezoekers het niet komen. Stompwijkse BoysAltior Op een zeer slecht, uiterst moeilijk bespeelbaar terrein heeft het aan de kop staande Altior met heel veel moeite een gelijk spel uit de bus gehaald. Weliswaar namen de Langeraarders door hun rechtsbuiten de leiding, maar nog voor de thee geserveerd werd, had Piet Olijerhoek doelman Sassen het nakijken gegeven: 1—1. De tweede helft bracht tal van spannende momenten voor beide doelen met een steeds weer fel aanval lend Stompwijkse Boys, dat echter, evenmin als de gasten tot het winnende doelpunt kwam. RouwkoopRijpwetering Rijpwete ring begon by Rouwkoop wel bijzonder overrompelend. Binnen een kwartier moest doelman Van der Geer driemaal Vierde klassers amateurs Lissc is gistermiddag op de schouders van haar supporters naar de kleedkamers gedragen. De Lissese ploeg won met 5—1 van THB en behaalde daarmede het kampioenschap van de 4e-klasse A. Onge slagen Lisse—THB In het eerste kwartier waren de bezoekers sterker en kwam de Lisse-achterhoede onder vrij zware druk te staan. Haarlemse treffers ble ven echter uit en de 2000 toeschouwers zagen allengs verandering in het spel- beeld komen. Na 35 minuten spelen opende Boon voor Lisse de score en twee minuten later drukte A. Bon uit een scrimmage nummer twee achter de TKB-doelman. Na de hervatting kwam THB nog even terug en kon Druinsma de achterstand verkleinen. Van Kesteren Dracht even wel de Lissese voorsprong snel weer op twee treffers verschil en toen in de twintigste minuut Ton Boon met een kopbal 41 had laten aantekenen en vijf minuten daarna A. Bon het leer hoog in de touwen knalde (51), was de zaak bekeken. Onmiddellijk na afloop vond een korte huldiging plaats. Aanvoerder Was senaar ontving bloemen van zijn voor zitter C. Strik en van THB. DOSRTeylingen De thuisclub kwam in de eerste helft door Van Am sterdam en Joop van Veen op 20. In de eerste minuut na de hervatting scoorde de Teyliiigen-rechcsbuiten ver rassend tegen. Maar Olyerhoek bracht vrij spoedig het verschil weer op twee punten en daarmee dacht DOSR de winst binnen te hebben. Teylingen gaf zich echter nog niet gewonnen en na dat midvoor Zoet 32 op zijn naam had geschreven, werd het volhouden beloond met een treffer van Floor in de laatste seconde: 33. Doelman Gielen van Teylingen was bijzonder goed op dreef. HillagomSJC De aanvoerder van de thuisclub en een van de SJC'ers gingen in de tweede helft eigen rechter spelen en werden door de arbiter naar de kleedkamer verwezen. Tenslotte liep de Noordwijker Jac. Groeneveld kort voor het einde een hersenschudding op, zodat SJC de 12 winst met het voor lopige verlies van twee spelers heeft moeten bekopen. Voor de rust was het een sportieve en dikwijls ook aantrekkelijke wed strijd. Door Jac. Groeneveld en Piet Vink kwam SJC in de eerste helft op een 20 voorsprong. Pogingen van Hil- legom om een tegendoelpunt te scoren vonden geen genade bij de prima in vorm zijnde doelman De Lincel. Na de thee wijzigde het spelbeeld zich spoedig. Hillegom probeerde het spel te forceren en vooral nadat de midvoor van de thuisclub 12 had gescoord, werd het een rauwe vertoning. SJC hield haar voorsprong echter vast. WarmundaGeel Wit Een gemak kelijke zege voor de Warmonders, die de bezoekers vrijwel de gehele wedstrijd op de eigen helft hielden. Montagne en Sikking zorgden voor een 20 War munda-voorsprong. Het had meer kun nen zijn. maar er werden nogal wat kansen om zeep geholpen en vooral linksbuiten Vergeer kon deze middag geen goed doen. Toen Montagne in de tweede helft de stand op 30 had gebracht, ging de Warmunda-ploeg zich te buiten aan een demonstratie en bleven meerdere doel punten achterwege. Sint-BernardusAlphense Boys Reeds na vijf minuten spelen profiteer den de gastheren van een misverstand in de Boys-defensie, toen Vreeswijk en Wolfers elkaar niet begrepen: 1—0. De Alphenaren kwamen niet verder dan een keihard schot van Zaad tegen de deklat. In de tweede helft wist Jan Zaad uit een pass van de prima spelende Wim van Rijn de gelijkmaker op zijn naam te brengen: 1—1. Een tweede treffen van de Alphenaren werd ten onrechte wegens buitenspel afgekeurd. De Boys konden deze tegenslag niet verwerken en St.-Bernardus kon de stand in 31 wijzigen. De stand is nu: 14 24 14 22 15 19 Altior Rijpweter. Stompw. B. SVLV KRV Rouwkoop 14 17 13 14 15 14 St.-Bernard. 14 10 LDWS 12 9 Alph. Boys 13 9 Or. Groen 11 5 Weter. Boys 13 3 TWEEDE-KLASSE Voor de tweede-klasse van de afdeling Leiden werd slechts één wedstrijd ge speeld, namelyk aan de Morsweg. waar VTL tegen Unitas tot een verdiend 2—2 spel kwam. In de stand kwam geen wijziging. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e-divisie B: NAC 2—Dosko 2 2—0, RBC 2—Velox 2 2—2, DHC 2— EBOH 2 1—2, ONA 2—Fortuna VI. 2 afg., Elinkwijk 2—DOS 2 0—2. AMATEURS Res. 2e-klasse A: RVC 2—VCS 2 6—1, Celeritas 2—ADO 4 afg., VUC 2—HVV 2 1—5, SHS 3—LFC 2 1—1, DHC 3— Quick 2 2—1. Res. 3e-klasse A: LFC 3Blauw Zwart 2 2—1, UVS 3—SHS 4 afg., Laakkwar tier 2—Alphen 2 42 (Laakkwartier 2 kampioen», ASC 2Lugdunum 2 42, Roodenburg 2Lisse 2 42. Res. 3e-klasse B: Westerkwartier 2 Postduiven 2 30, Quick 3Laakkw. 3 1—0, HBS 3—VUC 3 1—2, Archipel 2— HVV 3 4—0. DHL 2—UVS 4 3—2. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: NSW 2Zwaluwen 2 afg., Zwart Wit 2—Quick Boys 2 3—2, DOTO 2—Kozakken Boys 2 3—2, TSB 2 —ARC 2 afg. Res. 3e-klasse A: Noordwyk 2—Sem per Altius 2 5—2, Quick Boys 3—Ter Leede 2 7—0, Ornas 2—SHS 2 1—4, RCL 2—JAC 2 5—1, Leiden 2—Rijnsb. Boys 3 4-3. Frans Kunen op weg naar zijn na tionaal crosskampioenschap. In zijn kielzog heeft hij Fons Veldhuizen die op de tweede plaats eindigde. wil overigens zeker niet zeggen dat Frans Kunen het gemakkelijk heeft ge had. Een druilige regen, een parkoers van 13.500 meter, uitgezet op een traject met heuvels, hekken, een kuil met hel lingen, die meer weg hadden van een ski-afdaling en moeilijk te belopen zandpaden, ziedaar de ingrediënten die de stryd om het Nederlands kampioen schap cross country op deze eerste lentedag zo enorm zwaar maakte. Vooral de „kuil", een sterke afdaling en een venijnige klim, die door enige officials op handen en voeten moest worden genomen, en die een niveau verschil had van 55 procent, is voor het publiek een trekpleister geweest. Dicht opeen gepakt zagen de toe schouwers hier Frans Kunen vijfmaal, in de eerste ronde met een verschil van een meter en in de laatste ronde met een ruime voorsprong van 100 meter, als eerste doorkomen. Gebrand op de overwinning, om zijn slechte prestaties van de vorige seizoe nen uit te wissen, zoals de Bredanaar zelf zei, nam Kunen van de start af de leiding, gevolgd door Anton Jonkers, Fons Veldhuizen, Wil van Zeeland en Henk Viset. En zo bleef het twee ron den lang. In de derde ronde was de kopgroep als volgt: Kunen, Veldhuizen, Keesom. Viset, Jonkers, Christ. Na acht en een halve kilometer tekende zich het veld af, zoals het later aan de finishlijn zou arriveren, zij het, dat de onderlinge verschillen na iedere kilometer iets gro ter werden. Diep, heel diep hebben verschillende atleten in hun reserves moeten tasten, maar Frans Kunen. fris als een hoentje, toonde zich een groot kampioen. Bij de junioren was het Gidi Fleuren (Union-Nymegen), die bijna 20 secon den eerder arriveerde dan zijn concur rent Hans Coumans. Een jongen met mogelijkheden zeiden de TC-leden Jo Moerman en Piet van der Heyden te vreden glimlachend tegen elkaar. En daarop zullen wij het dan maar houden. De uitslagen luiden: 1. en kampioen van Nederland Frans Kunen (Sprint, Breda) 42 min 53.6 sec.; 2. Fons Veldhuizen (Gen. Michaelis, Best) 43 min. 14 8 sec.; 3 Henk Viset (Cialfo, Arnhem) 44 min. 00.2 sec.: 4. Anton Jonkers (Sprint. Breda) 44 min. 17.4 sec.; 5.. Piet Roelofs <HAC. Helmond) 44 min. 24.7 sec.; 6. Willie van Zeeland (Oss-Volo) 44 min. 36.4 sec. Competitie Leidse Volleybal Bond Voor de competitie van de Leidse Volleybalbond werden de volgende wed strijden gespeeld: Dames, eerste-klas: LUSV 1—Prof. Wijk 2 2—2; NVC 1—KVC 1 3—0; Rouwkoop 1—Nw. Brunh. 1 0—3; Nw. Brunh. 2—Or. Groen 1 2—2; Argos 2— Kangoeroes 1 0—3. Dames, tweede-klas: Rouwkoop 2 DES 1 1—3; KVC 3—Nw. Brunh. 3 1—3; Kangoeroes 2—KVC 2 3—1; Nw. Brunh. 4—Prof. Wijk 3 0—3; Teylingen 1—Or. Groen 2 30. Dames, derde-klas: Kangoeroes 3 Prof. Wijk 4 3—1; GGV 1SKR 1 3—0; ODD 1—Teylingen 2 2—2; Meerburg 1 —KVC 4 2—2. Heren, eerste-klas: Prof. Wijk 2— PSVA 1 3—0; Donar 1—KVC 1 1—3; GGV 1—VWS 2 1—3; KVC 2—Kangoe roes 1 0—3; HLV 2—LUSV 1 3—1. Heren, tweede-klas: GGV 2—Donar 2 1—3; Or. Groen 1—LUSV 2 3—0; Prof. Wijk 3—Rouwkoop 1 3—0; WS 3—LD 1 2—2; PSVA 2—HVL 3 3—n Heren, derde-klas: Argos 1de Vlam 1 1—3: Kangoeroes 3—KVC 3 3—1; Prof. Wyk 4Kangoeroes 2 0—3; DSB 1—WS 4 3—1. Heren, vierde-klas: Meerburg 1de Vlam 3 3—0; Prof. Wijk 5—Vogel 1 3—0; GGV 3—Koksschool 1 2—2; ODD 2— SKR 1 3—0.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13