Quick Boys-aanval kon in strijd bij Zwart Wit niet gevaarlijk worden Competitie in cijfers Katwijkers hadden voor rust zege in hun bezit kunnen hebben V ierdeklassers zaterdagvoetbal West tegen oost in Katwijk Nederland in een voorronde met Engeland en Ierse Vrijstaat Noordwijk na rust op dreef bij VVGZ Rijnsburgse Boys behoudt zijn kansen door zege op DOTO Ter Leecle nam snippermiddag99 in ivedstrijd tegen zwak Hoogvliet Semiprofs Amateurs Zaterdagvoetbal MAANDAG 23 MAART 1959 Spectaculair treffen in Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) De strijd om de leiding, die in de 2e-klasse nu al maandenlang met volle hevigheid woedt, is ook zaterdag niet tot een beslissing geko men. In een buitengewoon spectaculaire strijd, die het aanzien volko men waard was en het predicaat 2e-klasse ruimschoot verdiende, is het geen der partijen gelukt tot een zege te komen. En dat is dan precies wat beide toekwam, want noch Quick Boys noch de thuisclub kon na afloop zeggen, dat men aan die puntenverdeling tekort was gekomen. Bij wedstrijden als deze komt men graag in de verleiding om na afloop nog eens rustig te analiseren. En dan is het onze overtuiging, dat de Katwijkers voor rust de zege al ruimschoots in hun be zit hadden kunnen hebben als hun voor hoede maar wat gevaarlijker had kun nen worden. Nu bleef het bij een zeer knap doelpunt van een overigens falen de Van Rooyen en een miraculeus schot van Floor Van Duijn, dat het hoofd van de reddende rechtshalf Wit op zijn weg naar een tweede treffer tegenkwam. Met een serie gevaarlijke momenten voor het Rotterdamse doel en een hele reeks van corners, werd dit blauwwitte offensief te karig beloond. Maar, nogmaals, als men niet tot gevaarlijke aanvallen kan ko men, dan verdient men geen doelpun ten. KatwijkAlphia De Rijnstreekbe woners hebben geen kans gekregen hun degradatiezorgen een weinig te verlich ten. Integendeel, Katwijk, dat by een eventuele nederlaag zelf dik in de narig heid zou zijn geraakt, nam geen halve maatregelen. Alphia werd met een 70 nederlaag huiswaarts gezonden. Her berts, Van Rooyen (uit een penalty) en Spierenburg hadden na 22 minuten met een 30 voorsprong de Katwijkse plan nen al duidelijk geëtaleerd. Spiering voegde voor rust nog een treffer aan het totaai toe en toen kort na de her vatting de Alphia-doelman blunderde kon Van Rooyen de stand op 50 bren gen. Piet v. d. Oever en Van Rooyen stelden de eindstand tenslotte vast op 7—0. SHSKoudekerk Ook Koudekerk is er dik ingegaan. De mannen van Arie Zweris kregen met 81 klop en als ze zich het lesje in tactiek, techniek en vooral positiekiezen ter harte hebben genomen, spinnen ze er uiteindelijk nog garen bij. In de eerste helft hielden de Koudekerkers nog redelijk stand en bleef de schade beperkt tot een 2—0 achterstand. Maar na de thee ging het snel bergafwaarts met de Rijnstreek- bewoners. Eerst bij een 60 stand voor SHS wist Rijk van der Meyden een tegenpunt te scoren. En dat was nog te danken aan een show van de Scheve- ningse achterhoede. Met 81 kwam het einde van de ongelijke strijd. VWSDie Haghe De wedstrijd was nauwelijks begonnen of de „wolmensen" keken al tegen een 01 achterstand aan. Het was Kortenbroek, die uit een vrije trap dit voor de Hagenaars heug lijke feit liet registreren. Tien minuten later zorgde Rietkerk voor 02. De gasten bleven iets sterker doch meer dere treffers bleven voor de thee uit. Ook VIOS had geen succes met de enkele verre schoten, die gelanceerd werden. Na de thee was Die Haghe bepaald sterker en spoedig bracht Sas uit een voorzet van Kortenbroek de stand op 03. VWS redde door Kok de eer (1—3). Hierna heeft het nog even gespannen, maar Die Haghe gaf geen krimp en nam de verdiende punten mee naar de Residentie. RCLGWS Op een spekglad ter rein streden de Leiderdorpse Racings en het Sassemse GWS een sensationele strijd. RCL handhaafde haar aanspra ken op de titel door een fikse 7—3 zege, geflatteerd, maar dik verdiend. De thuisclub opende door Geel na 5 minu ten de score: 10, doch een lelijke verdedigingsfout van rechtsback Teske, stelde Scholten in staat om GWS naast RCL te schieten. Van de vele kansen, die de Leiderdorpse aanval nadien nog kreeg, werd er slechts één benut. Overi gens was de door Kooreman gescoorde 2—1 een goaltje van goedkoop karakter. Na de hervatting zorgde Lens. toen de RCL-defensie bleef staan voor buiten spel, al even gemakkelijk voor 2—2. Er was toen 7 minuten gespeeld en er ontwikkelde zich een stevige strijd om de leiding. Een kwartier vóór het einde eerst schoot Gerrit Maas ROL naar 32 en 1 minuut later bracht Bogaards de stand op 4—2. Scholten (GWS) maakte er nog 4—3 van, maar de resterende zeven minuten waren voor Gerrit Maas (2x) en Ossevoort voldoende om RCL een uiteindelijk grote 7—3 zege te be zorgen. Een tikkeltje onverwacht slot van een stevige en matig gespeelde strijd waarin beide ploegen met 2 inval lers aantraden. De Katwijkse doelman Den Hol lander heeft een vliegend schot klemvast gevangen. Linksback Schouten kijkt bezorgd toe. (Foto Leidsch Dagblad) Het offensief dat de zwartwitten na rust aan de Katwijkers voortoverden, was overstelpend en veel gevaarlijker van allure, omdat in de Rotterdamse voorhoede een paar mannetjes stonden, die maar al te graag het doel van Den Hollander opzochten. Zo kreeg dit Zwart-Wit-offensief, dat door een zeer hoog tempo werd gevoed, een benau wend karakter voor de Katwijkers, die zich met alle macht teweer moesten stel len tegen de aanstormende aanvallers. Toch werd het geen moment paniekerig, al was het dan soms hevig benauwd voor de veste van Den Hollander. De vraag was dus maar of men het kon houden. Heel stevig werd er aan de Kat wijkse poort gerammeld toen linksbuiten Scherpenhuizen, een knap voetballer maar te traag, met een uiterst scherp schot de paal trof, vanwaar de bal weer het veld in sprong en opnieuw een moei lijke situatie veroorzaakte. Dat het ten slotte na 25 minuten gelijk werd, was volkomen logisch en dik verdiend. Een vlotte Rotterdamse combinatie bracht opnieuw Scherpenhuizen binnen schots afstand en toen was ook de uitstekende kwaliteit van Den Hollander niet meer tegen het scherpe schot opgewassen. Typisch genoeg luidde dit doelpunt het einde van het Zwart-Wit offensief in, Quick Boys kwam tot tegenaanvallen, die op hun beurt gevaar voor de Rot terdamse veste veroorzaakten. Maar nu was daar, in tegenstelling tot voor de rust, de tegenstand uitstekend georgani seerd. Er bleek geen doorkomen meer aan, deels door het te egoïstische spel van v. d. Oever, die zyn medespelers niet de kansen bood, die succes hadden kunnen brengen. Akelig traag werkte ook Nieuwenhuijzen, die toch geen schim meer is van enkele seizoenen terug. Zwart Wit zat evenmin stil en haar aanvallen, meestal geleid door de nu knap spelende Nieuwstraten, veroorzaak ten nog vele gevaren. Uit een daarvan schoot de international, na uitstekend aangeven van broer Coen, zeer scherp in, maar gelukkig voor Quick Boys was het scheidsrechter Schilperoord niet ont gaan, dat hij buitenspel stond. En zo eindigde de spannende en spectaculaire strijd, die werd bijgewoond door 3000 bezoekers, onder wie Elek Schwartz, met de enig juiste uitslag: 11. We moeten nog iets vertellen van voor rust, toen Quick Boys zo'n groots of fensief opzette. Dat begon al na de eer ste terreinverkenningen, waarna de Kat wijkers langzamerhand tot een volledige bezetting van het middenveld kwamen door uitstekend spel van Viool en Van Duijn. Zwart Wit kon toen geen moment De jaarlijks terugkerende ontmoeting tussen west en oost krijgt ditmaal een bijzonder aspect met de komende wed strijd tegen Frankrijk in het naaste ver schiet, Vrijwel alle topspelers uit het za- terdag-voetbal komen aan bod en zo kan Sportpark Nieuw Zuid te Katwijk zater dag a.s. een spannende en boeiende strijd tegemoet zien. De opstelling van beide elftallen is: West: V. d. Gaag (Excelsior M) doel; Wezenberg (VVOG) en Viool (Quick Boys) achter; Aandewiel (Quick Boys), v. d. Schee (Spijkenissé) en C. Nieuw straten (Zwart Wit '28) midden; Bout (Huizen), J. Nieuwstraten (Zwart Wit '28), H. Molenaar (Ter Leede), v. Duijn (Quick Boys) en v. Putten (Unicum) voor. Oost: (Woudsma (DES) doel; R. Bre- man (Sportcl. Genemuiden) en Kroes- bergen (DOVO) achter: Wennink (Achilles E), v. Laar (DOVO) en H. Breman (Sportcl. Genemuiden) midden; Poelakker (DES), v. Zetten (DOVO), Harm en Henk v. Dalfzen (Sportcl. Ge nemuiden) en v. Hal (DOVO) voor. De voorstanders van clubmootjes ko men hier wel bijzonder aan hun trek. In West 3 spelers van Quick Boys en 2 van Zwart Wit. In Oost is deze concen tratie nog sterker, 4 Genemuidenaren en 4 DOVO-spelers, waaronder de uit Wa- geningen teruggekeerde Kroesbergen. gevaarlijk worden. Toch bleef het bij dat ene doelpunt, dat v. Royen zo fraai scoorde uit een moeilijke hoek. Verder kwam het niet door slecht en matig schieten en het nodige geluk, dat de niet feilloze doelman Van der Laan had. Olympisch voetbaltoernooi Onder voorzitterschap van onze land genoot Karei Lotsy heeft het organi satie-comité voor het Olympisch voet baltoernooi van 1960, te Parijs vast gesteld volgens welke systeem dit toernooi zal worden gespeeld. Het systeem komt in grote lijnen over een met dat wat werd gevolgd bij het toernooi om het wereldkampioenschap 1958. De 50 landen die hebben inge schreven zullen eliminatie-wedstrijden moeten spelen, omdat slechts 16 teams tot het eindtoernooi, dat van 26 augustus tot 10 september 1960 in Italië wordt gehouden, kunnen worden toegelaten. Deze 16 landenteams worden inge deeld in vier groepen van vier. De ploe gen spelen een halve competitie en de nummers één van de groepen gaan over naar de halve finales. De winnaars hiervan plaatsen zich voor de eindstrijd, de verliezers spelen voor de bezetting van de 3e en 4e plaats. Uiteraard is Italië, als organiserend land, vrijgesteld van het spelen van voor-wedstrijden. Voor de Aziatische landen zijn 3 plaatsen gereserveerd in het eindtoernooi, voor de Amerikaanse eveneens 3, voor de Afrikaanse 2 en voor de Europese landen 7. Voor de voorronde is Nederland inge deeld met de amateurs van Groot Brittannië en de Ierse Vrijstaat. In principe spelen de landenteams in de voorronde een hele competitie dus een thuis- en een uitwedstrijd. Indien een groep uit drie landen be staat mag desgewenst een halve com petitie worden verwerkt. Het organisatie-comité heeft voorts besloten, dat de spelers, die zijn uitge komen in wedstrijden van het eindtoer nooi om het wereldkampioenschap 1958 in Zweden niet mogen deelnemen aan de wedstrijden voor het Olympisch voetbaltoernooi 1960. Dit geldt zowel voor de voorronden als voor de eind ronden. (Van een otizer verslaggevers) Noordwijk is erin geslaagd in de moei lijke uitwedstrijd tegen VVGZ, waar sterkeren vaak het loodje hebben gelegd, een verdienstelijk 2-2 spel te bereiken. Dat hebben de roodbroeken te danken aan hun uitstekende spel en harde wer ken in de tweede helft, want in de speel tijd, die daaraan voorafging, hadden de Noordwykers niet zo bar veel te vertel len. Zonder geest sleepten de Noordwij- kers zich toen naar de rust toe. In de eerste twintig minuten liep het allemaal nogal goed. maar toen op dat moment de thuisclub uit een onschuldig lijkende aanval tot een eerste treffer kon komen, ging het snel bergafwaarts met de tegenstand van de roodbroeken. Toch kwam in de eerste periode Noord- Eerst hort voor tijd viel de beslissing (Van een onzer verslaggevers) Rijnsburgse Boys heeft het in de strijd tegen DOTO beslist veel moei lijker gehad dan uit de uitslag zou kunnen worden afgeleid. Dat was ove rigens wel te verwachten, als men be denkt dat beide ploegen, bij een even tuele nederlaag hun kansen op het kampioenschap wel zo goed als ver loren zouden kunnen beschouwen. Deze wetenschap heeft duidelijk zijn stempel gedrukt op het spel en tot diep in de tweede helft bleef men dan ook volkomen in het ongewisse over de einduitslag. De thuisclub ging er kennelijk van uit dat de eerste klap een daalder waard zou zijn en een serie gevaarlijke aan vallen, vooral via de in deze periode sterk spelende rechtervleugel, H. v. d. Meyv. d. Gugten, was het gevolg. Dat leverde al heel gauw succes op en wel in de vijfde minuut, toen midvoor Van Maris niet. een lage. harde schuiver doelman Keemink het nakijken gaf. De Rotterdammers waren hierdoor echter allerminst van hun stuk gebracht en langzaam maar zeker kwamen ze in de aanval. Het grootste gevasr ging uit van de linkervleugel, waar het duo Kos ter—Troost het bovendien niet al te moeilijk had tegen rechtshalf v. d. Mey, die voortdurend de dekking verwaar loosde. Toch zou het nog tot de 31e mi- Duut duren voordat de gelijkmaker ge scoord werd. Van der Mey treuzelde met wegwerken, waardoor de bal bij links buiten Troost kwam, die toen de gele genheid kreeg een afgemeten voorzet te geven aan midvoor Groenenboom, die geen moeite had doelman Heemskerk te passeren. Vlak voor rust doelpuntte de thuisclub nog, maar scheidsrechter Snel, die bekwaam leidde, keurde op ad vies van de grensrechter dit doelpunt af. OVERDONDEREND In de tweede helft startten de Rijnsburgers weer overdonderend en ze waren dicht bij een doelpunt, toen na een schot van Van Maris de bal via de paal in de handen van de kee per caramboleerde. Na dit offensief zakte het tempo aan merkelijk en in deze periode verzuim den de bezoekers om het initiatief over te nemen. Eerst nadat er meer dan een half uur gespeeld was kwam er een opleving en het waren toen de gastheren die zich doortastender toonden. In de 81e minuut viel de lang ver wachte beslissing. Een fraaie kopbal van Heemskerk werd door v. d. Mey over Keemink in het doel gewerkt. (2—1). Een minuut later werd het zelfs 3—1, toen de in het nauw gebrachte linksback van DOTO wilde terugspelen op zijn doelman, die echter juist zijn doel ver laten had. Te ver opdringen van de Rotterdamse ploeg was er vervolgens oorzaak van dat uit de laatste aanval van de Rijns burgers. in de 88e minuut. Van Maris de eindstand op 41 kon brengen. Een alleszins verdiende, maar ietwat ge flatteerde zege. wijk niet tot veel gevaarlijke aanvallen. De Zwijndreohtse defensie is te degelijk en te robuust om tegen de lichte Noord- wijkvoorhoede veel kansen weg te geven en toen dan na 20 minuten de WGZ- aanval kwam, kreeg midvoor Alderliesten een schietkans. Op dat moment stond de Noordwijkstopper zo ongunstig opge steld, dat doelman Houwaard elk uit zicht ontbrak. Het zachte, maar goed gemikte schot ging toen via de paal in de Noordwijkkooi. De thuisclub werd daarna positief sterker en gevaarlijke aanvallen rolden op Houwaard's heilig dom af. En toen kort na die eerste treffer een misverstand in de roodbroek- defensie ontstond, kon rechtsbuiten v Nugteren met een bekeken schot een uitstekend doelpunt schoren: 20. Na rust kwam een herboren Noordwijk elftal in het veld. Hard werd er nu aan gepakt en wat voor rust niet lukte, ging nu allemaal even gesmeerd. Eerst moest er nog was pech bij komen, toen een fraaie kopbal via de lat overging en een andere kans mist op een haar na doel. Succes kon echter niet uitblijven en dat kwam na 20 minuten, toen Hazenoot bliksemsnel drie man passeerde en toen ook de doelman omspeelde om de bal daarna rustig in het lege doel te plaat sen. Dat gaf de roodbroeken zoveel moed, dat WGZ volledig in de verdediging kon worden gedrukt. Steeds talrijker en ge vaarlijker werden de Noordwij'kaanval len, maar het duurde toch nog tot 10 minuten voor tijd, voordat linksbuiten Wassenaar met een uitstekend schot op. nieuw kon doelpunten en daarmede de stand gelijk maakte. Kort voor tijd kreeg toen de doorgebroken Wamelink nog een prachtige kans, maar via de vingertoppen van de snel uit zijn doel gekomen Nouwen, ging de bal over. Dat was de laatste kans geweest voor Noord wijk om toch nog de volle winst mee te nemen, iets waarop de roodbroeken, ge zien hun uitstekende spel in de tweede helft wel aanspraak hadden kunnen maken. Zo spelende in de resterende wedstrijden behoeven de Noordwükers niet bang te zijn het 3e klassesohap te te verliezen. Matig voetbal in Sassenheim (Van een onzer verslaggevers) Slechts twee opwindende momen ten kende de wedstrijd tussen Ter Leede en Hoogvliet, die door de Sassemers met 40 werd gewon nen. Dat waren de twee schoten tegen de lat van linkshalf Molema. Verder stonden de toeschouwers 90 minuten in de kou te kijken naar een zeer matige partij voetbal. Moeilijk heeft Ter Leede het geen ogenblik gehad. De roodgelen namen reeds na vijf minuten spelen de leiding door Kees Molenaar, die de bal op een presenteerblaadje kreeg aangeboden van zijn broer Manus. Hoewel Ter Leede daarna het heft in handen hield en steeds in de aanval was, mogelijk ge maakt door het prima stuwende werk van Molema en De Bruin, kwamen er bot ieders verbazing geen doelpunten bij. De achterhoede van Hoogvliet had het desondanks vaak heel moeilijk met de beweeglijke aanvallers van de Sassemse ploeg. Het spel werd echter te kort ge houden, de vleugelspelers kwan.en r e met voorzetten, veel ging door het mid den en, zy het dan ook vaak met kunst en vliegwerk, de verdediging van Hoog vliet hield stand. Tenslotte brak met een prachtige rush Molema (o.i. de beste speler van het veld) door de Hoogvliet-verdediging. Het beheerste schot dat hy loste, trof echter de lat. Even later kwam er weer een kans voor deze speler en opnieuw bracht de lat redding. Het doelpunt, dat Ko Molenaar uit de terugstuitende bal wist te scoren, werd wegens buitenspel afge keurd. Ter Leede, dat zich bepaald niet druk maakte, kwam in de tweede helft met 20 voor te staan door een onverwacht schot van Ko Molenaar, dat keeper Van der Veen volkomen verraste. Daarna kwam er een enkele tegenaanval van Hoogvliet, maar daar hadden stopper A. van Breda c.s. echt geen moeite mee. Toen Harskamp met nog een kwartier te spelen via een achterspeler, die de bal van richting veranderde, de score op 30 had gebracht, geloofde een groot deel van het publiek het wel en toog huiswaarts. Toch kwam er nog een doelpunt. Linksbuiten Van Biezen (18 jaar) wist na goed doorzetten keeper Van der Veen 1 P-s.:eren, waardoor het 40 werd. Semiprofsamateurs EREDIVISIE Rapid JO—NAC 2—3 NOAD—ADO 1—1 DOS—DWS/A 9—0 Blauw WitSparta11 (onder protest v. B. Wit) EnschedeFortuna '54 11 FeyenoordElinkwijk 10 MW—Willem 2 24 SHS—Ajax 2—9 VVV—PSV 1—2 Sparta 26 16 8 2 40 64—23 Rapid JC 26 15 5 6 35 50—30 F evenoord 26 15 4 7 34 69—36 DÓS 26 14 5 7 33 69—38 Fortuna '54 26 13 6 7 32 42—39 Enschede 25 13 5 7 31 5741 Ajax 26 12 5 9 29 62—52 VVV 25 8 9 8 25 45—43 MVV 25 7 11 7 25 44—43 PSV 26 9 7 10 25 46—47 NAC 26 9 5 12 23 53—56 DWS/A 26 7 9 10 23 43—57 Elinkwijk 26 8 6 12 22 44—47 ADO 26 7 8 11 22 43—61 Blauw Wit 26 8 5 13 21 50—59 Willem 2 26 8 4 14 20 49—75 NOAD 25 3 7 15 13 38—67 Schev. HS 26 4 3 19 11 34—88 le DIVISIE A VolendamHelmond 31 LeeuwardenDFC 41 ZFC—Wageningen 03 BWGraafschap 62 EindhovenHaarlem 21 A GO VV—Limburgi a 0—2 VSV—SVV 1—3 AlkmaarFortuna VI10 Volendam 23 17 4 2 38 56—22 Leeuwarden 24 15 3 6 33 69—38 Limburgia 24 11 7 6 29 40—31 SVV 24 12 4 8 28 40—38 Eindhoven 23 10 6 7 26 48—37 AGOVV 24 11 4 9 26 45—40 Alkmaar 24 10 6 8 26 42—38 DFC 24 9 6 9 24 45—41 Helmond 24 10 3 11 23 49—44 ZFC 24 8 5 11 21 44—41 BW 24 6 9 9 21 42—48 VSV 23 7 6 10 20 27—39 Wageningen 24 7 5 12 19 49—65 Fortuna VI. 23 8 2 13 18 3662 Haarlem 24 5 4 15 14 38—61 Graafschap 24 4 6 14 14 30—55 le DIVISIE B Hermes DVSHeracles 13 HVCStormvogels 05 RCHExcelsior 23 SittardiaVolewjjckers 33 (o. prot. v. Sittardia) VitesseKFC 12 GVAVRoda Sport 20 HelmondiaRigtersbleek afg. Sittardia 22 13 5 4 31 52—25 GVAV 20 11 5 4 27 36—22 HVC 20 13 1 6 27 42—36 Stormvogels 20 11 4 5 26 54—32 Herm. DVS 22 8 10 4 26 39—25 Heracles 22 10 4 8 24 4637 KFC 21 9 4 8 22 3&—41 Vitesse 22 7 7 8 21 4142 RBC 21 9 2 10 20 38—39 Excelsior 21 7 6 8 20 26—30 Helmond. '55 22 5 8 9 18 32—38 RCH 23 6 5 12 17 27—49 Volewijckers 21 5 5 11 15 32—37 Rigtersbleek 22 5 4 13 14 35—59 Roda Sport 21 5 2 14 12 23—50 2e DIVISIE A EDOHilversum 10 De Valk—LONGA 1—0 UVS—DHC 1—1 XerxesWilhelmina 10 't GooiZeist 61 BaronieON A 21 DOSKO—Velox 4—5 DHC 21 12 7 2 31 39—12 't Gooi 21 14 3 4 31 64—29 Hilversum 21 11 6 4 28 37—20 EBOH 21 11 3 7 25 39—32 Velox 22 9 7 6 25 4340 UVS 19 9 6 4 24 37—25 De Valk 19 8 4 7 20 33—31 Xerxes 19 7 6 6 20 30—33 Longa 21 9 1 11 19 36—42 De Baronie 21 7 3 11 17 28—39 EDO 20 7 2 11 16 28—39 Zeist 21 6 4 11 16 38—57 ONA 19 4 3 12 11 26—43 DOSKO 20 3 5 12 11 31—49 Wilhelmina 19 3 4 12 10 34—52 2e DIVISIE B VeendamHeerenveen 61 PECZwartemeer 21 Go Ahead 19 14 3 2 31 43—16 Be Quick Gr. 19 9 6 4 24 46—31 Ensch. Boys 19 9 4 6 22 35—19 NEC 19 8 6 5 22 29—17 Zwartemeer 19 9 4 6 22 32—29 Zwolse Boys 20 8 5 7 21 32—31 Veendam 20 9 3 8 21 28—30 PEC 20 8 4 8 20 29—30 Tubantia 20 5 8 7 18 31—33 Rheden 20 5 6 9 16 29—32 Velocitas 19 5 5 9 15 26—34 Heerenveen 20 5 5 10 15 2114 Ol denzaal 20 6 2 12 14 30—41 Oosterpark. 18 5 1 12 11 22—46 le-KLASSE A GoudaDCG afg. VCSLaakkwartier 23 (VCS degradeert) EmmaOSV 22 UnitasDe Spartaan 02 DWVQuick 03 De Spartaan 19 12 4 3 28 37—13 Gouda 17 10 5 2 25 34—11 DCG 16 9 3 4 21 27—18 OSV 16 6 7 3 19 21—23 Quick H. 17 7 4 6 18 21—18 Unitas 18 7 4 7 18 38—39 Emma 17 6 3 8 15 25—29 DWV 17 4 7 6 15 24—28 Laakkwart. 17 5 5 7 15 27—38 UW 18 5 5 8 15 30—31 CVV 18 6 1 11 13 23—33 VCS 18 2 2 14 6 19—45 2e-KLASSE A VFC—RKAVV 3—0 Fluks—VUC 4—1 Blauw ZwartSliedrecht *31 Leerdam—Wassemar 51 (Wassenaar degradeert) HVVRoodenburg 12 VFC 19 11 5 3 27 40—24 VUC 20 11 5 4 27 57—33 Sliedrecht 18 9 4 5 22 43—24 Leerdam 19 10 1 8 21 47—42 Roodenburg 19 8 5 6 21 33—30 LFC 17 9 1 7 19 37—32 BI. Zwart 20 7 5 8 19 37—32 HBS 16 7 4 5 18 28—24 Fluks 18 7 3 8 17 2429 RKAVV 17 5 2 10 12 28—48 HVV 18 4 4 10 12 22—36 Wassenaar 19 1 3 15 5 23—56 en zaterdagvoetbal 3e-KLASSE A RipperdaVoorburg 53 OlympiaCeleritas 04 VVSBRVC 3—3 VVPVredenburch 41 AlphenLugdunum 60 Wilhelmus—TYBB afg. Vredenburch 18 9 5 4 23 37—31 Olympia 16 9 4 3 22 35—24 TYBB 13 9 2 2 20 38—21 RVC 15 9 2 4 20 44—23 Wilhelmus 16 6 8 2 20 29—21 Ripperda 17 8 2 7 18 39—39 VVP 17 7 2 8 16 33—26 VVSB 16 6 3 7 15 38—28 Celeritas 17 5 5 7 15 3517 Alphen 14 4 3 7 11 22—30 Voorburg 16 3 2 11 8 39—60 Lugdunum 17 1 2 14 4 2058 3e-KLASSE B DelftExcelsior '20 afg. DHLAlphia 41 RijswijkGDA 14 PostduivenArchipel 31 WestlandiaCromvliet 32 WesterkwartierVIOS 03 Postduiven 16 10 3 3 23 40—24 Excelsior '20 16 10 2 4 22 34—21 Westlandia 17 9 4 4 22 38—27 GDA 16 7 6 3 20 41—20 DHL 18 7 4 7 18 39—34 Alphia 16 6 5 5 17 31—35 Delft 16 4 6 6 14 23—32 Cromvliet 16 5 4 7 14 29—29 Archipel 15 5 3 7 13 30—36 Rijswijk 17 5 3 9 13 27—39 VIOS 17 4 3 10 11 21—34 Westerkwart. 18 3 5 10 11 35—46 4e-KLASSE A DOSRTeylingen 33 Foreholte—Concordia Hafg. HillegomS J C 13 LisseTHB 51 (Lisse kampioen) WarmundaGeel Wit 30 Lisse 16 14 2 - 30 53—18 Warmunda 16 8 5 3 21 41—30 THB 17 8 4 5 20 37—35 DOSR 17 7 3 7 17 32—41 Concordia H. 14 5 5 4 15 29—26 Foreholte 14 5 4 5 14 21—19 Hillegom 16 5 4 7 14 31—35 SJC 15 5 2 8 12 36—37 ASC 16 5 - 11 10 27—39 Geel Wit 14 4 1 9 9 22—41 Teylingen 15 3 2 10 8 29—48 4e-KLASSE D Spoorwijk—ADS 7—2 DOCOSQuick Steps afg. DSOHPSV 3—0 HoomwijckTonegido 23 Spoorwijk 15 11 3 1 25 51—22 VDS 16 11 1 4 23 48—31 Quick Steps 15 7 5 3 19 30—22 DOCOS 14 8 2 4 18 30—22 HPSV 16 5 5 6 15 31—34 DSO 14 3 8 3 14 24—25 RA VA 13 4 4 5 12 22—25 Paraat 15 1 10 4 12 26—29 Tonegido 16 3 6 7 12 27—39 Hoornwij ck 15 2 4 9 8 23—39 ADS 15 - 6 9 6 17—40 2e-KLASSE Excelsior M.RVVH 26 Zwart WitQuick Boys 11 Ter LeedeHoogvliet 40 ARC's-Gravenz. SV afg. Kozakken B.Spykenisse 1—2 Ter Leede 12 7 4 1 18 35—16 Zwart Wit 12 7 4 1 18 29—16 Quick Boys 13 8 2 3 18 38—23 Spijkenisse 12 7 2 3 16 41—23 s-Grav. SV 13 4 4 5 12 29—29 Hoogvliet 14 5 1 8 11 18—34 RVVH 12 4 2 6 10 22—26 ARC 11 3 2 6 8 17—35 Excelsior M. 13 2 3 8 7 19—36 Kozakken B. 12 2 2 8 6 1827 3e-KLASSE A MonsterWoudrichem 15 Rljnsb. BoysDOTO 4—1 CSVDOmas 01 VVGZNoordwyk 22 ZwaluwenCapelle 1l Zwaluwen 14—20 Capelle 13—12 Rijnsb. B. 13—18 Woudrich. 13—12 Monster 14—16 CSVD 14—11 DOTO 14—16 Noordwijk 13—10 VVGZ 14—14 Omas 12—5 4e-KLASSE A JACHoekse Boys 7—4 SHSKoudekerk 81 KatwijkAlphia 70 RASDe Lier afg. VWSDie Haghe 13 Die Haghe 14—26 Katwijk 14—11 5HS 14—22 VWS 13—9 IAC 14—17 SVOW 13—9 De Lier 13—15 RAS 13—8 koudekerk 1514 Alphia 125 Hoekse B. 15—14 4e-KLASSE B SportlustSVGT 5—1 RCL—GWS 7—3 Semp. AltiusBodegraven afg. OegstgeestLeiden a*fg. DEVJO—SV '55 2—1 Sportlust 1425 Leiden 1211 RCL 14—23 GWS 14—11 SV '35 14—13 Semp. Alt. 13—9 Oegstgeest 1312 Bodegrav. 13—9 SVGT 14—12 DEVJO 13—9 4e-KLASSE A (WEST I) AMVJ—Kinheim 5—0 Alle overige wedstrijden in deze klasse werden afgelast. VOETBAL Molentoernooi van LFC Woensdag as. wordt op het LFC-ter- rein de eerste wedstrijd voor het Zilve ren Molentoernooi gespeeld. De strijd gaat tussen Gouda en een sterke com binatie van Feijenoord. Op 1 april volgt de ontmoeting Laak kwartier—LFC en op 15 april wordt ge speeld SHS—VCS. Op 8 april is er een intermezzo: op die avond speelt LFC een oefenwedstrijd tegen het voorlopig Ned. Studentenelf tal. WIELRENNEN Swift De uitslag van de gisteren gereden trainingsrit over 40 km. luidt: 1. J. Riethoven 1.06.20, 2. N. Kooien, 3. P. Kooyman, 4. R. v. Zeist, 4. A. Kloos terman. 5. F. Leemans, 6. C. Klooster man. In St.-Michelsgestel wist Bertus Zoet uit een veld van tachtig renners derde te worden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 12