Nederlands commentaar op zeven Britse punten Zuivere aangrijpende film over Anne Frank K.L.M.-landingen op Singapore Alleen uit concurrentievrees" GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Socialistische leiders uit Bonn verlieten bezorgd liet Kremlin In beste geval leiden onderhandelingen tot vermindering internationale spanning Het Kremlin is zich bewust Slagersdochter joeg met een mes een overvaller weg Romy gaat binnenkort trouwen WERELDPREMIERE IN NEW7 YORK Iets te zeer uitgesponnen Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 19 maart 1959 Derde blad no. 29699 Het betreurenswaardige Britse besluit om het aantal K.L.M.-lan dingen in Singapore per 1 april a.s. tot één per week terug te brengen is voornamelijk geïnspireerd door het streven de B.O.A.C., die wel zeer onfortuinlijk te hebben ge ëxploiteerd, te beschermen tegen de concurrentiekracht van de KLM. Dit, ongeacht de eisen van een gezonde ontwikkeling van het internationale luchtverkeer en het geen een goede luchtvaartverhou ding met Nederland vraagt. Tot deze niet mis te verstane con clusie komt het ministerie van Verkeer en Waterstaat in een communiqué, waar in commentaar wordt geleverd op de zeven punten waarmede het Britse mi nisterie van Transport en Burgerlucht vaart het besluit heeft proberen recht te praten. Volgens het communiqué is het terug vallen van de drie landingen op door tocht tot 1 landing als eindpunt voor de K.L.M. uit commercieel en concurrentie- oogpunt een verzwakking. Het toestaan van zo'n eindpuntroute moge formeel een concessie zijn, materieel is het dat niet. Eenmaal per week vliegen op zo'n belangrijke route kan nimmer een ge zonde exploitatie opleveren. Bovendien is het volledig misplaatst om van een buitensporige concurrentie te spreken bij twee landingen per week, indien men let op de vele frequenties, waarmede de B.O.A.C. en de Qantas deze dienst exploiteren. Interpretatie De Britse interpretatie van de Brits- Nederlandse luchtvaartovereenkomst, dat alleen het aantal passagiers tussen Ne derland en Singapore bepaald is, noemt het ministerie „wel zeer ongebruikelijk en restrictief". Het aantal, dat tussen Nederland en tussenliggende punten of omgekeerd wordt vervoerd wordt voor de eerste maal buiten beschouwing gela ten. De gezamenlijke aantallen blijken dan zo te zijn, dat een tweemaal weke lijkse dienst gewettigd is. Maar afgezien daarvan, is de geest van de overeenkomst, dat de maat schappijen de gelegenheid moet worden gegeven zich te ontwikkelen. Dit spreekt temeer, waar de K.L.M. sinds ruim 20 jaren driemaal per week Singapore aan doet en daar eerder dan de meeste con currenten een eigen vervoersmarkt heeft opgebouwd. Het is wel merkwaardig, dat andere maatschappijen van het verdwij nen van de K.L.M. uit Indonesië voor deel zouden hebben getrokken, doch dat dit niet zou gelden voor de B.O.A.C. en de Qantas. Mocht dit toch het geval zijn, dan zal men de hand in eigen boezem moeten steken. Het is niet billijk ongun stige bedrijfsresultaten van de B.O.A.C. als motief voor het tegen de K1.M. ge nomen besluit te gebruiken. Commercieel Voorts is het ook niet juist, dat het K.L.M.-vervoer tussen Amsterdam en tussengelegen punten op die route hoe belangrijk ook commercieel het belangrijkste zou zijn. Als dit waar was, dan zou de K.L.M. natuurlijk een dich terbij gelegen eindpunt dan Singapore hebben verkozen en dan valt het moei lijk te verklaren, waarom regering en K.L.M. zo geijverd hebben voor eindpunt Singapore. Omzetbelasting is discriminatie Het bestuur van het Landbouwschap is van mening, dat de nog steeds ge handhaafde omzetbelasting op boter een duidelijke discriminatie van dit produkt is ten opzichte van margarine. Men zal te bevoegder plaatse stappen doen om deze discriminatie uit de wereld te hel pen. Voor boter geldt niet het z.g. cascadestelsel, zodat het produkt in de handel is vrijgesteld. De fabrikant ech ter betaalt doorgaans 5% omzetbelas ting. Deze wordt, evenals de omzetbe lasting op de hulpstoffen voor de fabri cage, bij uitvoer terugbetaald. VERLAGING OVERNAMEPRIJS BACONVARKENS De ongunstige opbrengst van bacon op de Engelse markt is voor het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees aanleiding geweest om de over nameprijs voor baconvarkens met in gang van maandag 23 maart a.s. met 5 cent per -kg te verlagen. Dientengevolge zal dan voor de bacon varkens van 63 t.m. 70 kg in de kwali teitsklassen 1 tm. 4 een prijs gelden respectievelijk van f. 2.32, f. 2.28, f. 2.24 en f. 2.20 per kg koud geslacht. Het bedienen van de tussenliggende plaatsen moet gezien worden als onder deel van de exploitatie van de hoofd verbinding naar het Verre Oosten, zoals deze traditioneel is gegroeid. Het getuigt van een restrictief inzicht, wanneer het argument wordt gebruikt, dat Nederland niet in staat is volkomen evenwaardige rechten in ruil te ver strekken. Voor de Nederlandse economie is het verrichten van vervoersdiensten naar, van en tussen buitenlandse ver- keerscentra van vitale betekenis. Neder land is wellicht niet in staat gelijkwaar dige rechten te verlenen, maar Neder land heeft steeds op elk verzoek van Britse zijde op de snelste en welwillend ste wijze gereageerd. Amnestie op Cyprus De regering van Cyprus heeft gisteren een algemene amnestie afgekondigd, welke geldt voor alle leden van de ver zetsbeweging Eoka die door de politie worden gezocht. fijn als u iets in huis hebt! Kweekschool leraren voor universitaire toelating In een brief aan de leden van de Eer ste Kamer hebben de Kweekschoolbond, de Bond van Katholieke Kweekscholen en de Vereniging van Leraren aan Pro testants Christelijke Kweekscholen ver klaard, dat het voor hen „een grote te leurstelling" zou betekenen indien het wetsontwerp, dat onderwijzers toegang wil verlenen tot academische examens pedagogie en psychologie, eventueel zou worden verworpen. Stelling nemend tegen het protest uit universitaire kring tegen dit wetsont werp, verklaren de kweekschoolorgani- ties dat een vergelijking tussen het on derwijs op de hbs-A en de vijfjarige kweekschool aantoont, dat het onderwijs op de kweekschool, in verband met het doel dat het wetsontwerp beoogt, „zeker gelijkwaardig is" aan dat van de hbs-A. Deze vergelijking, aldus de brief, behoort te geschieden op grond van objectieve maatstaven namelijk leerplan, duur der opleiding en methode, en dit vooral in verband met de waarde die aan het on derwijs van de kweekschool kan worden toegekend als voorbereiding tot de uni versitaire studie van pedagogie en psy chologie. van zijn grote kracht Professor Carlo Schmid, plaatsvervan gend ondervoorzitter van de Westduitse socialistische party en Fritz Erler, vice- voorzitter en een der beste deskundigen van de partij op de gebieden van buiten landse politiek en landsverdediging, die van 13 tot 18 dezer een bezoek aan Mos kou hebben gebracht, waar zij onder meer met Kroesjtsjef hebben beraad slaagd, hebben gisteren in een telefo nisch onderhoud met de socialistische „Neue Rhein Zeitung" verklaard dat een bespreking van drie uur met de Sovjet- russische premier hen tot de overtui ging heeft gebracht dat de verwachte onderhandelingen tussen Oost en West niet tot Duitse hereniging zullen lei den, doch wel een vermindering der internationale spanning tengevolge kun nen hebben. Onze correspondent In Bonn telefo neerde ons hedenochtend: Uit berichten van Westduitse cor respondenten in de Sovjetrussische hoofdstad blijkt, dat Schmid en Erler na hun gesprek met Kroesjtsjef het Krem lin met grote bezorgdheid verlieten. Kroesjtsjef heeft, aldus Schmid, de volle draagwijdte van diverse thans zo acute problemen in dit gesprek duidelijk gemaakt. Moskou, aldus zijn conclusie, is onbuigzaam en zal zyn conceptie be treffende een vredesverdrag volgens eigen ideeën, hetzij met een verenigd Duitsland, hetzij met communistisch Oost-Duitsland, alléén doorzetten. Vol gens prof. Schmid en Erler heeft Kroesj tsjef hen duchtig laten voelen, hoezeer de Russen thans handelen vanuit het bewustzijn van hun militaire en econo mische kracht. De voorstelling van de beide S.P.D.-leiders van dat, wat zij thans voor het beste houden, is door het gesprek niet veranderd, maar hun voorstelling van wat mogelijk is op dit moment moet na dit gesprek met Kroesj tsjef, zo zei prof. Schmid, eventueel na der worden bekekenVeel ruimte hebben de Russen in elk geval niet over gelaten: zij blijven staan op hun voor het Westen onaanvaardbare eisen en dat is in de eerste plaats een vredesverdrag, dat huns inziens een oplossing van de kwestie-Berlijn wel zal bespoedigen. Schmid en Erler zijn een viertal da gen in Moskou geweest. Zij zullen bij hun terugkeer in Bonn de minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, in lichten over hun gesprekken in de Rus sische hoofdstad. Ontnuchterd Onze correspondent in Bonn telefo neerde ons hedenochtend: Schmid en Erler hebben gisteren in Bonn op een persconferentie verslag ge daan van hun reis naar Moskou. Beide socialistische leiders bleken zeer teleur gesteld en ontnuchterd te zijn. Over geen enkel punt, dat zij te berde had den gebracht, hadden zij met hun Rus sische gesprekspartners overeenstem ming bereikt. Het enige positieve dat men uit hun verklaringen kan halen, was Kroesjtsjefs mededeling, dat de Sovjet-Unie niet zal ingrijpen, wanneer de bevolking van Seismisch onderzoek op de Noordzee Ter bepaling van een gunstige plaats voor een eventuele experimentele boring in zee wordt vandaag een aanvang gemaakt met een seismisch on derzoek in het concessiegebied van de N.A.M. voor de Zuidhollandse kust. Het eigenlijke seismische onderzoek zal met behulp van een in Groningen gehuurd kustvaartuig en twee schepen van Van den Tak's Bergingsbedrijf worden uit gevoerd door een gespecialiseerde Duitse firma, die ditzelfde werk. maar dan te land, reeds jaren voor de N.A.M. ver richt en ook reeds elders zeewerk heeft uitgevoerd. Elke dag zullen de seis mogrammen door een der vaartuigen aan land worden gebracht voor be studering door de deskundigen van d® maatschappij. Het onderzoek zal ver scheidene weken duren. Eerst daarna zal omtrent de opportuniteit van een boring worden beslist. Rapport over „boerenwerken" Een commissie ad hoc van het Land bouwschap heeft een rapport uitge bracht over de betekenis van de „boe renwerken". Deze behelzen bedrijfsverbe- teringen ter verhoging van de produk- tiviteit in de landbouw en verbreding van de bestaansbasis van de agrarische bevolking. Zij kunnen met enige subsidie door de boeren en hun medewerkers in stille maanden uitgevoerd worden. De commissie acht deze werken even belangrijk als grote cultuurtechnische werken, wegenaanleg, verbetering van hoofdontwatering enz. Bovendien kan door het uitvoeren van „boerenwerken" scizoenwerkloosheid worden bestreden door hun korte tijdsduur en geografische spreiding. Men acht dit een belangrijk onderdeel van het structuurbeleid. Bo vendien vindt men hier een element voor de bestrijding van algemene werk loosheid. Het stimuleren en subsidiëren van „boerenwerken" dient dan ook mogelijk gemaakt te worden. Overleg tussen over heid en landbouwbedrijfsleven is nódig. Betere voorlichting over deze werken wordt nodig geacht. De opdrachtgever moet weten, wat hij verwachten kan op het gebied van produktiviteitsverbetering en waar hij aan toe is met de kosten. Financierigsmogelijkheden via Boeren leenbanken en Borgstellingsfonds dienen grotere bekendheid te krijgen. Voor klei nere werken is een financieringsrege ling (van de overheid) met een 30-jarige aflossing gewenst. communistisch Oost-Duitsland een an der regeringssysteem dan het commu nistische zou kiezen. Veel waarde hecht men echter hier aan deze bewering van Kroesjtsjef na de onderdrukking van de Oostberlijnse en de Hongaarse opstand nu juist niet Man richtte pistool op 18-jarig meisje „Ik zou die zeshonderd gulden wel eens terug willen hebben, die je vader van me geleend heeft". Deze woorden voegde een onbekende man de dodelijk verschrikte 18-jarige Greet Maaswinkel, dochter van sla ger Jac. Maaswinkel uit de Nic. Ruicha- verstraat 2 te Utrecht toe. Het meisje was alleen thuis en lette op de winkel. Haar vader en broer maakten hun ge bruikelijke middagtocht naar het abat toir. Al was Greet verschrikkelijk geschrok ken, ze raakte niet van streek. „Kom maar een keer als mijn vader thuis is", zo zei ze. Dit antwoord beviel de man kennelijk niet, want hy trok uit zijn rechterbroek- zak een zwart pistool, dat hy op de slagersdochter richtte. De 18-jarige Greet nam dat gebaar helemaal niet. Ze greep naar een sla gersmes met scherpe punt en riep: „Smerige oplichter, wil je wel eens ma ken dat je weg komt". Op een dergelijk moedig optreden had de overvaller kennelijk niet gerekend. Hy keek verbluft naar het grote mes en vluchtte toen de winkel uit, sprong op een oude fiets en reed weg in de rich ting Noorderpark. Greet kon hem niet achtervolgen, omdat zij de winkel niet alleen wilde laten. Wel verschafte zij de politie een nauw keurig signalement. Het ziet er naar uit, dat het filmidool Romy Schnei der binnen korte tijd gaat trouwen. De gelukkige is de populaire Franse filmacteur Alain Delon, die volgens de Parijse correspondent van „De Telegraaf" van zijn regisseur 48 uur verlof heeft gekregen om naar Lugano gaan om Romy's ouders toestemming te vragen voor een verloving. Maandag hopen Romy en Alain in de Franse hoofdstad terug te zijn. Verloofd en wel. Over niet al te lange tijd zouden zij willen trouwen. Romy en Alain hebben elkaar ongeveer een jaar geleden leren kennen, als wij ons niet vergissen tij dens de opnamen voor „Lie- belei". Hoewel zij het steeds ontkend hebben, was het voor ingewijden duidelijk dat zij meer voor elkaar voelden dan louter vriend schap. Zij werden herhaal delijk in eikaars gezelschap gezien, zoals op een filmbal te München, waar deze foto genomen werd. Greet Maaswinkel is zelf heel ver wonderd over haar moed. „Ik ben als de dood voor griezelige radio- en tele visiespelen", zo zei ze ons. „Op zo'n avond ga ik altijd maar vroeg naar m'n bed". Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Hendrik Ido Ambacht (toez.) P. H. de Pree te Ingen. Aange nomen naar Utrecht wijkgemeente Pijlsweert) dr. J. M. Hasselaar, laatstelijk predikant te Djakarta. Bedankt voor Goor M. Koopmans te Tubbergen; voor Westervoort G. Messie te Beuningen. Aangenomen naar Winterswijk K. H. de Groot, kand. te Leeuwarden, die bedankte voor Leerdam als missionair predikant vo:r Nieuw-Guinea) en voor Zwagerveen- Zwaagwesteinde. DE NED. HERV. KERK IN CIJFERS Het zielental van de Ned. Herv. Kerk bedraagt thans in ons land 3.493.653 tegen 3.383 748 in 1958. Het aantal stand plaatsen bedraagt 1281 en het aantal predikantsplaatsen 2068. Daarvan beho ren er 309 tot de modaliteit van de Ge reformeerde Bond, 327 tot de vrijzinnige groepering en 1432 tot de middenortho- doxie. Het totaal aantal vacatures daalde van 192 tot 187 waarvan er 76 onver vulbaar moeten worden geacht. De Geref. Bond heeft 55, de vrijzinnigen 48 en de midden-orbhodoxie 84 vacante predikantsplaatsen DS. G. P. KLIJN NAAR ISRAËL De hervormde evangelisatie-predikant ds. G. P. Klijn te Driebergen, leider van het Open Deur-werk zal morgen voor de tijd van enige weken naar Israël ver trekken. Ds. Klijn zal in Venetië op de boot gaan naar Beiroet en vandaar naar Jordaans Jeruzalem vliegen. Op 27 april zal ds. Klijn met de Israëlische lucht vaart maatschappij El Al van Tel Aviv naar Amsterdam terug vliegen. Wat doet de Herv. Kerk met de tucht TUCHT MAG NIET VERBURGERLIJKEN TOT AUTORITAIR VERMAAN Ongeveer elfhonderd leden van de Ned. Herv. Kerk uit alle delen van het land zijn gisteren in Krasnapolsky te Amsterdam bijeen geweest op de toog- dag 1959 van de organisatie in Dienst der Kerk en de Hervormde Vrouwen dienst. De Utrechtse hoogleraren prof. dr. A. A. van Ruler en prof. dr. J. de Graaf, hebben het thema van de toog dag „Wat doet de hervormde kerk met de tucht?" ingeleid. De leiding van de toogdag berustte bij ds. M. A. Krop uit Groningen. Deze stelde in zijn openingswoord dat het bij de tucht gaat om de eigen ge stalte van de gemeente. Het is geen werk van mensen maar van de Heilige Geest, die geen onderscheid maakt tus sen leer en leven. Een kerk die tuchtvol over het leven nadenkt, zal zich voort durend met het Innerlijke bezighouden. De informateur prof. dr. J. L. AL Beel heeft gisteren in het ministe rie voor Algemene Zaken de frac tievoorzitters van de KVP en de PvdA ontvangen. De heren Romme en Burger bij hun aankomst aan het ministerie. Generaal Lemnitzer volgt generaal Taylor op Generaal Lyman L. Lemnitzer is gis teren benoemd tot staf-chef van het Amerikaanse leger als opvolger van Maxwell D. Taylor, die aftreedt. Gene raal Lemnitzer was sedert juli 1957 onder-stafchef. Het Witte Huis maakte bekend, dat generaal Taylor verzocht had niet voor een volgende termijn te worden be noemd. Zijn huidige ambtstermijn loopt af op 30 juni. De andere leiders in de commissie van staf-chefs, generaal Nathan F. Twining, voorzitter, admiraal Arleigh A. Burke, staf-chef van de Marine, en generaal Thomas D. White, staf-chef van de Luchtmacht, werden opnieuw benoemd. Tuchtoefening is een zaak van genade, niet van een vooropgezette mening over wat wel of niet kan in de kerk. aldus ds. Krop. Alle tucht is een potsierlijke slag in de lucht als er niet eerst is de beleving van het mysterie van de kerk, de gemeen schap met de drieënige God, aldus de eerste inleider, prof. van Ruler. De tucht moet zich niet te veel op de voorgrond dringen. Als antwoord op de vraag wie tot oefenen van tucht geroepen zijn, noem de de inleider in de eerste plaats de gemeenteleden. De gemeenteleden moeten een nieuwe levensstijl in de moderne wereld vinden. Als Europa de kerk in haar goddelijke tucht niet terug vindt, zullen de Euro pese volken ongetwijfeld terecht komen in dictatuur en anarchie, zo besloot prof. van Ruler zijn inleiding. Prof. De Graaf noemde het christelijk belijden een keuze, waarbinnen niet alles meer mogelijk is. Reeds de keuze bete kent tucht, omdat zij aan denken en doen de vrijblijvende willekeur ontneemt. Het is fout. aldus prof. De Graaf, de liefde te willen uitspelen tegen de tucht, maar ook mag de tucht niet verburger lijken tot autoritair vermaan. Ondanks de grote verantwoordelijk heid bij het hanteren van de sleutel macht zijn het de bezinning op en de oefening in de tucht die de kerk helpen om ernst te maken met het belijden en met de gemeenschap, aldus prof. De Graaf. Dr. A. A. Koolhaas, praeses van de synode der Ned. Herv. Kerk wees in zijn toespraak op het feit, dat de kerk zich bevindt in een periode van overgang, die om een eigen tijdantwoord vraagt, in gemeenschap met het belijden der vade_ ren. Dr. Koolhaas wilde de tucht zien, zoais kinderen gezag en leiding nodig hebben, zo heeft ieder mens het gezag, de tucht van de kerk nodig. De toogdag 1959 werd gesloten door mej. dr W. Timmermans, secretaresse der landelyke commissie van de Her vormde Vrouwendienst. CV an onze Amerikaanse correspondent) Waar Broadway uitmondt op Times Square, in het hart van New York. is gisteravond in tegenwoordigheid van leden van de diplomatieke vertegen woordigingen van Nederland en Israël, benevens de afvaardigingen van vele landen bij de Verenigde Naties, de pre mière gegeven van de film, gemaakt naar het Dagboek van Anne Frank. In feite was het de derde première. Maandag werd een persvoorstelling ge geven, waaruit de rcitici blijkens de recenties veelal enthousiast en ont roerd tevoorschijn zijn gekomen, dinsdag volgde de „industriepremière" voor de groten uit filmland. De voorstelling van gisteravond was echter door de aan wezigheid van vele diplomaten en be kende figuren uit de film en toneel wereld dè spectaculairste. Vandaag be ginnen de openbare voorstellingen. Ontroering George Stevens, bekend om zijn films „Giant", „A place in the sun" en „Shane" heeft dit werk geënsceneerd en geregisseerd en „20t>h Century Fox" 'f/- 'PWW' brengt deze film in circulatie Anne Franks dagboek, dat in dertig landen tot toneelstuk is bewerkt, zal thans nog honderdduizenden mensen meer berei ken en het belangrijkste wat men over deze film kan schrijven, is wellicht dltt de ontroerende reacties van dit joodse meisje, dat zich in Amsterdam tijdens de oorlog voor de Duitsers moest schuil houden en tenslotte haar dood vond in het concentratiekamp Belsen. komen in deze film zuiver en aangrijpend tot uiting. Zelden zal een kind zozeer heb ben bijgedragen tot een begrip voor menselijke waarden, zelden zal een jong meisje de wereld zozeer hebben over tuigd van de gruwelen van tirannie en rassenhaat als Anne Frank deed door haar dagboek. Toneel en film hebben haar woorden wereldwijde verspreiding gegeven en de Amerikaanse film kan men beschouwen als een zorgvuldig® documentaire van de dramatische ge- gebeurtenissen, die zich in het huis op de Amsterdamse gracht hebben afge speeld. Goede rollen Lang heeft de regisseur gezocht naar een meisje, dat de hoofdrol in deze film zou kunnen spelen. Tenslotte is zijn keus gevallen op Millie Perkins, een heel Jeugdige foto-mannequin, die nooit in haar leven geacteerd had. Dit meisje heeft een bijzonder goede creatie van de rol gegeven, en Joseph Schildkraut, die ook op het toneel in Amerika voor de vader van Anne Frank speelde, is in deze film wederom voortreffelijk. Gusti Huber, die de rol van mevrouw Frank speelt en Lou Jacobi, die als de heer Van Daan optreedt, hebben deze rollen eveneens op de planken vervuld en ook in deze film zijn zij uitstekend. De film biedt uiteraard meer moge lijkheden dan het toneel om de stad Amsterdam in het drama te betrekken. Veel opnamen zijn gemaakt in en bij het huis, waar Anne Frank en haar familie zich werkelijk hebben schuil gehouden en telkens wendt de camera zich naar de grachten, waar ellendige herinnering Duitse soldaten marche ren met hun spijkerlaarzen. Filmdocument Zowel die opnamen van het stadsbeeld als vele scènes binnenshuis zijn prach tig van fotografie en zo is een film document ontstaan, dat de geschiedenis van Anne Frank in detail aan honderd duizenden verhalen zal. Met dat al is de film erg lang gewor den en men vraagt zich af of zij niet aan kracht zou winnen als er alsnog in zou worden gecoupeerd. De vertoning te New York duurde drie uren een korte pauze na de eerste twee uren niet mee geteld! Ondanks de humor, die nu en dan in het verhaal tot uiting komt en ondanks de spanning, die hoog wordt opgevoerd wanneer twee Duitse solda ten binnendringen in het huis, is deze film wat al te zeer uitgesponnen en in de dialogen wat aan de gedragen, zware kant. Indruk zal het werk onge twijfeld maken. Wat Anne Frank tot de wereld nog altijd te zeggen heeft, komt duidelijk tot uiting. Maar gaarne had men deze verfilming nogwat diepgaan der. spitser en pittiger gezien.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11