run Sjoukje Dijkstra onttroonde haar rivale Joan Haanappel Verdiende maar toch benauwde zege van Zijl op Sleutelstad U.V.S.-D.H.C. WOENSDAG 18 MAART 1959 Nationale kampioenschappen kunstrijden Gisteravond laat stonden de drie pryswinnaressen van de strijd om het Neder lands kampioenschap kunstrijden voor dames in de H.O.K.Y. te Den Haag op het schavotje. Boven het nummer 1 stond fier het 17-jarige Amstelveense meisje Sjoukje Dijkstra, dat dit seizoen reeds zovele successen heeft geboekt: bij de Europese kampioenschappen te Davos werd zy tweede, bij de wereldkampioen schappen in Colorado Springs veroverde zy het brons en nu te Den Haag werd zij Nederlands kampioene. Het Haagse meisje Joan Haanappel, dat op de tweede plaats eindigde en Jeanine Ferir, die derde werd, flankeerden de gelukkig lachende kunstrijdster, die door een batterij fotografen onder vuur werd genomen. Wouter Toledo, die aan de voor de titel gestelde eisen had voldaan en dus zijn kampioenschap prolongeerde, stond glunderend naast Sjoukje op de hoogste tree en even later werd ook het echt paar Odink, voor de vierde maal in successie ijsdanskampioen van Neder land, in de huldiging betrokken. Omstreeks negen uur in de ochtend is de strijd om de Nederlandse damestitel begonnen. Na de zes verplichte figuren had Joan Haanappel de leiding geno men. Met plaatscijfer 4 en 293.8 punten bezette zij de eerste plaats in het klas sement vóór Sjouke Dijkstra, die plaats- cijfer 5 en 290.5 punten had. Het verbaasde iedereen dat Joan Haanappel, nog steeds niet hersteld van de in Colorado Springs opgelopen griep aan de vooravond van deze wedstrijden lag zij nog met 38.2 gra den koorts in bed na de zes ver plichte figuren bovenaan stond in het klassement. Dat zy deze plaats niet zou behouden stond nagenoeg van tevoren vast. In deze conditie was zij bijna niet in staat een vier minuten durende kür goed te voltooien en het geen verwacht werd gebeurde in de avonduren. Tweemaal viel zij, aange- aien zij niet meer de kracht bezat de sprongen goed te beëindigen. Het gebodene was elegant, vloeiend, maar door een slechte conditie niet constant. Even voor Joan was Sjoukje Dijkstra met haar kür aan de beurt geweest. Het atletische meisje liet verschillende fraaie en ook zeer hoge sprongen zien. Het geheel gaf haar kracht weer en de muziek werd goed door haar gevolgd. Inhoudscijfers van de drie juryleden (mevr. L. Benedict, mevr. E. Xom en dr. P. Engelfriet) 5.6, 5.7, 5.5 en uitvoerings- cijfers 5.5, 5.6, 5.3) waren de waarderin gen. Voor de aanvang van de wedstrijden had Joan het reeds voorspeld. .Sjoukje wint dit zeker. Eigenlijk hoor ik in mijn bed thuis, maar meedoen zal ik, want ik wil door niemand als onsportief wor den aangezien". De Nederlandse titel- houdster was sportief en deed mee. Sjoukje won. Haar prestatie was echter ook uitstekend. Jeanine Ferir werd derde. Als enige deelnemer streed Wouter Toledo tegen de punten. Zijn verplichte figuren beëindigde hij met het totaal van 259.4 punten, ruim voldoende en zijn kür reed hij zo zeker, dat er geen twijfel meer over het behalen van het kampioenschap bestond. In totaal ver gaarde de jeugdige Hagenaar 462.40 punten. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draveriien luiden: Westerdamprijs1. Vita Donum (W H. Geersen) (1.32.8); 2. Vissertje Scott; 3. Winni Hollandla. Tot.: w. f3.10; pl. f 1.30, 1.90. 1.40; cov. f8.90; koppel f 15.70. Nieuw Amsterdamprijs: (eerste serie): 1. U Diena (J. P. de Graaff) (1.26 7); 2. Ulrica B; 3. Torero. Tot.: w. f133.—; pl. f3.30, 1.30, 4.60; cov. f5.30; koppel f61.10. Tweede serie: 1. Vincent Hollandia (W. H. Geersen) (1.27 2); 2. Souveraine Malre; 3. Truely Hollandia. Tot.: w. f2.pl. f 1.40, 2.10; cov. f5.60: koppel f7.80. Maasdamprijs: 1. Xuthus Hollandia (W. H. Geersen) (1.34.4); 2. Xlssy Norton; 3. X Nimble Tot.: w. f 1.30; pl. fl.10. 1.10; cov. f2.10; koppel f2. Statendamprijs1. Trundi Trothan (W. H. Geersen) (1.24.9); 2. Rudi Trothan; 3. Rob. Tot.: w. f3.—; pl. fl.30, 2.70, 2.20; cov. f 10.20; koppel f 12 30. Rijndamprijs: 1. Volann O (J. van Dooyeweerd (1.31.3); 2. Viva te Saint; 3. "Winston Spencer. Totalisator: w. f 14.59; pl. f3.40 16.10. 2.20; cov. f55.30; koppel f 105,20. Nieuw Amsterdamprijs (finale): 1. Sou veraine Maire (G. J Onrust) (1.26.3); 2. Vincent Hollandia; 3. U Diena. Tot.: w. f6.90; pl. f 1.50, 1.20, 3.30; cov. f5.30; koppel f 12.70. Totalisatoromzet f75.061,50. Voor de eerste divisie van de En gelse league is dinsdag de wedstrijd Burnley—Blackpool gespeeld. Burnley won met 31. Joan Haanappel (rechts) feliciteert de nieuwe nationale kampioene Sjoukje Dijkstra. Het echtpaar Odink kwam. zag en overwon. Totnutoe heeft ons land nog niet de beschikking over ijsdansers, die voor dit echtpaar concurrentie kunnen betekenen. Met plaatscijfer 3 en 93.20 punten stak het paar met kop en schou ders boven de twee andere deelnemers uit. SCHAKEN Clare Benedict-toernooi Nederland verloor van Duitsland Al zy"n er pas drie ronden van het Clare Benedict-toernooi te Lugano gespeeld, toch is het reeds duidelijk, dat Nederland nauwelijks meer voor de eerste plaats in aanmerking komt. In de derde ronde werd tegen het sterke Duitsland namelijk een 3^—1 nederlaag geleden. Daardoor werd de achterstand op Duitsland van VA punt bij het begin van de ontmoeting vergroot tot VA punt, een verschil, dat in de twee nog volgende rondes vrijwel niet meer is in te lopen. In de wedstrijd tegen Duitsland heb ben onze landgenoten bitter weinig kansen gehad. De partijen Unzicker— Donner en PfeifferCortlever werden beide zeer snel remise, zodat alles af hing van wat Bouwmeester en ir. Van Steenis zouden doen. Vooral ir. Van Steenis had het moeilijk tegen Niephaus die in het zone-toernooi te Wageningen de negende plaats bezette. Bouwmeester zwoegde moeilijk tegen Darga in een buitengewoon gecompliceerde partij. Ir. Van Steenis en Niephaus speelden Siciliaans. Hoewel de Duitser steeds het initiatief had, verweerde de Nederlander zich uitstekend. Hij wist ondanks aller lei complicaties steeds de stellingen in evenwicht te houden. In het eindspel maakte hij in tijdnood echter een foutje, dat hem de partij kostte. Siciliaans was ook de opening van Darga en Bouwmeester. Bouwmeester zette een wilde, kansrijke koningsaanval op touw, die tenminste remise kon op leveren. Hij speelde evenwel te scherp cp winst. Darga verdedigde zioh uit stekend, kon afwikkelen door terug offeren van materiaal en bereikte een gewonnen eindspel. De kleine positionele voordelen die zowel Donner als Van Steenis hadden in hun afgebroken partijen uit de tweede ronde, waren bij het uitspelen der hangpartijen niet voldoende voor winst op Spanje. Zowel de partij tus sen Donner en Pomar als die tussen Van Steenis en Llado eindigde in remise. De uitslag werd daardoor: NederlandSpanje VA2A. De uitslagen van de derde ronde waren: SpanjeItalië VAVA (en 1 afgebr. partij); ZwitserlandOostenrijk VA—VA (en 1 afgebroken partij); Duits landNederland 31. De resultaten van de hangpartijen uit de tweede ronde waren: Nederland Spanje VA—2lA', Italië—Zwitserland 2*A1%; OostenrijkDuitsland 13. Na drie ronden luidt de stand: 1. Duitsland 9 pnt; 2. Spanje 6^2 pnt en 1 afgebroken partij; 3. Nederland 5XA pnt; 4. Italië 5 pnt en 1 afgebroken partij; 5/6. Zwitserland en Oostenrijk elk 4 pnt en 1 afgebroken partij. Naar het NOC meedeelt is jhr. mr. J. W. M. Schorer, Pacific Coast manager van de Holland-Amerika Lijn te San Francisco, benoemd tot Nederlands at taché voor de 8e Olympische Winter spelen te Squaw Valley in 1960. Bloemen kunnen van kleur verschieten (Van onze correspondent) Gisteren hebben wij in Diergaarde Blij dorp bloemen van kleur zien ver schieten. Witte seringen werden in een uur blauw, geel, rood of oranje. Dit kunststuk werd verricht door een de- monstratrice van een Friese zaadhan- del, die er na jaren van experimenteren in is geslaagd een vloeistof samen te stellen, die door bloemen kan worden opgezogen zonder dat de levensduur van de bloemen daardoor nadelig beïnvloed wordt. Want bloemen kleuren kon eigenlijk iedereen al. Zet witte seringen of tulpen in inkt en zij worden blauw. Maar na een paar uur zijn zij verwelkt. Met het nieuwe middel is dat niet mo gelijk. Het kleurmiddel wordt in poeder- vorm in de handel gebracht. Dit poe der gooit men in het bloemenwater en na een poosje ziet men de bloem de ge wenste kleur aannemen. Valt dat tintje dan tegen geen nood. Een nieuwe poeder gaat in het water en de bloem krijgt weer een andere, donkerder kleur. Over het al of niet estetisch verant woord zyn van dit soort experimenten ontvouwde zich bij deze demonstratie gelijk al een hele discussie. Maar dat is iets waarover de handelaar zich geen zorg maakt. De huisvrouw moet zelf maar weten of zy knalblauwe seringen boven witte verkiest. Meer goud en deviezen Met een deviezenaanwas van f. 16 miljoen is de goud. en deviezenreserve van de Nederlandse Bank, blijkens de verkorte weekstaat per 16 maart, opge klommen tot f. 5311 miljoen. De goud voorraad is aangegroeid met ruim f. 46 miljoen tot f. 4402,4 miljoen. De netto deviezenreserve is nu f. 090 tegen vorige week f. 938 miljoen. Jacques Perk werd 100 jaar geleden geboren Herdenking en tentoonstelling te Dordrecht Op 10 juni zal het 100 jaar geleden zijn, dat de dichter Jacques Perk in de Lange Breestraat te Dordrecht, op de piaats waar het gebouw van de Am- sterdamsche Bank staat, werd geboren. Men heeft in Dordrecht het voornemen om dit feit te gedenken. Er heeft zich een comité gevormd onder erevoorzit terschap van de burgemeester, mr. J. A. H. J. van der Dussen, dat plannen voor die herdenking voorbereid. Men is reeds 'tot het besluit gekomen in de gevel van het gebouw van de Am- sterdamsche Bank een plaquette aan te brengen, waarop enkele dichtregels van Perk zijn gegrift. Voorts zal men op 6 juni een tentoon stelling houden, die aan leven en wer ken van Perk zal zijn gewyd en die drie weken zal duren. In een herdenkings bijeenkomst tenslotte zal prof. dr. Garmt Stuiveling, uit Amsterdam, de figuur Jacques Perk schetsen. Aan de herden king van Perk zal reliëf worden gege ven door het feit, dat de Nederlandse Vereniging van Letterkundigen ter ge legenheid daarvan haar jaarvergadering ditmaal in Dordrecht zal houden. I.B.B. TE OEGSTGEEST: 14% DIVIDEND Commissarissen en diretcie van de N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijver heid te Oegstgeest (I.B.3.) zullen aan de algemene vergadering van aandeel houders voorstellen het dividend over 1958 vast te stellen op 14 pet. (over 1957 was het 12 pet.). De nieuwe aandelen delen voor één vierde in het resultaat over 1958. I Advertentie. Ben je gauw terug, mammie? Ja hoor. Alleen even naar 't postkantoor om te sparen HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK J .U Mtd: en, (vu Waterpolonienws De Zijl is de zwemvereniging in Leiden die het laatste met haar wedstrijden voor de wintercompe titie klaar is. Dat komt doordat deze vereniging aanvankelijk geen uren in de Overdekte beschikbaar had en dus thuiswedstrijden bij andere verenigingen moest spelen. Maar nu is toch het eind in zicht. Zaterdagavond volgt nog de zware wedstrijd tegen De Gouwe, terwijl gisteravond gespeeld werd tegen de Sleutelstad. Deze wedstrijd werd een ver diende overwinning voor De Zijl, dat de basis hiervoor in het begin van de strijd legde, maar later iets afzakte. De Sleutelstadploeg werkelijk geen schaduw meer van de ploeg die enige tijd geleden in de eersteklasse opereerde. De Zijl speelde zonder Joop de Haas, die in militaire dienst is en De Sleutel stad zonder Wim van Zijl, die dezelfde bezigheden in politioneel verband uitoefent. De Zijl begon met waterpolo van de bovenste plank. De eerste twee doelpun ten waren van een gehalte dat wy deze winter nog niet in de Overdekte gezien hebben. Hennie Hensing ontsnapte aan zijn bewaker, zoals dat deze avond vele malen gebeurde, plaatste de bal terug op de meegekomen Tonnie Roman, die Loek van Kampen vrijgespeeld had, waarna de bal naar de inmiddels vrijge komen Hans van Tol ging die geen moeite had te scoren (10). Het tweede doelpunt ging iets minder ingewikkeld, maar even effectief; wéér Hennie Hensing weg, wéér naar Tonnie Roman, bal terug op Hensing (2—0). Even dreigde de debacle, maar De Zyl bleef niet zo doorspelen waardoor de Sleutelstad lucht kreeg. De bal kwam uit een lange WO'P bij Piet Erades, die Hennie Hensing wegzette en Ton Ple zier, die in zijn doel was gebleven, geen kans meer gaf (2—1). Het werd toen al een beetje rommelig. Eerst moesten Piet Erades en Tonnie Roman op de kant afkoelen en even daarna kregen zij van Hans van Tol gezelschap, toen de scheidsrechter nog net zag dat deze speler by een vrije worp voor Loek van Kampen zyn tegenstander een duwtje gaf. Het duurde toen minuten voordat er een doelpunt kwam en de Sleutelstad knoeide daarbij wel erg. Zo erg dat ein delijk de bal naar voren kon gaan bij de Zyl, voor de neus van Leo Stokhuizen kwam die een strafworp forceerde, welke o.i. te zwaar was voor de overtreding maar daarom zeker wel telde (31). Even nog dreigde de debacle toch te komen, toen bij een aanval van de Sleu telstad Hennie Doove te lang treuzelde, de bal van zijn hand af liet slaan, waarna de kwieke Zijl-voorhoede Aad Kapaan achter zich liet en via Van Tol, Stokhuizen, Van Tol nummer vier in de touwen ging (41). Maar de Sleutel stad gaf zich niet gewonnen. Gedeelte lijk geholpen door het feit. dat de Zijl terug ging spelen op de keeper en het tempo daardoor drukte, kwam de Sleu telstad onder de druk uit en maakte eerst Aad Kapaan met een boogbal (4—2) en daarna Nico van Berkel met een ver schot (43). Bijna had het nog gelijk kunnen worden, toen Hans van Tol bij een overtreding zijn mond niet kon houden en op de kant moest leren zwijgen. Maar de tijd was te kort om nog iets te ondernemen en dus bleef de stand verder ongewijzigd. Jadran de vereniging die vanavond bij de LZC op bezoek komt en in de Overdekte tegen ZIAN en de LZC-Ned. 7-talcombinatie speelt, treft het niet met de baden in Nederland. In het weekeinde werd in Gouda in het piep kleine badje gespeeld tegen de kam pioenen van Duitsland, België en Ne derland en GZC, terwijl gisteravond AZPC het badje in Amersfoort ter be schikking stelde. In Gouda hadden de Joegoslaven de grootste moeite zich aan te passen, maar wonnen desondanks het toernooi, in Amersfoort was dat evenzo: met de rust 42 achter, maar bij het eindsignaal 6—5 voor. De LZC-combinatie speelt met 4 spelers uit het Leidse Zwemclubteam en drie semi-internationals, n.l. Hans Aal- bers, Wim Walewijn en Fred van der Zwan. Tweede tesfmatch eindigde in een draw De tweede testmatch tussen Nieuw- Zeeland en Engeland is in een draw ge ëindigd zonder dat de laatste twee da gen een bal is gebowld. De Engelse cap tain Peter May en de captain van Nieuw-Zeeland John Reid besloten de wedstrijd niet voort te zetten, aange zien de pitch door de hevige regenval van de laatste dagen doorweekt was en te slipperig. Nieuw-Zeeland, dat in de eerste in nings 181 all out scoorde - Engeland stond in de eerste innings op 311 voor 7 - ontliep waarschijnlijk door deze be slissing een nederlaag. De eerste test match was door de Engelsen gewonnen met innings en 99 runs. Advertentie ZONDAG a.s. de belangrijke wedstrijd van heden af voorverkoop bij: C. de Bock, Korevaarstr. 55; J. Charité, Mors- weg 3; H. Laman, Herengracht 49; A. Lepelaar, Bevrijdingsplein 1; M. Ouwer- kerk, Maresingel 73; W. Wolters, Vis markt 1. K'averjascompetitie Voor de competitie van de Federatie van Klaverjasverenigingen werden de volgende wedstrijden gespeeld: Afdeling I: APP 1SLF 1 5',*—6*£; LBF 1—DSB 1 8—4; PvH 1—T en D 1 48; Zaalberg 1Oosthoek 1 5lA6Vfc; Groenoord 1MDS 1 48. Afdeling II: DSB 2—KNG 2 IVz—VA', Sportief 1—Oosthoek 2 6M-5^; Groen oord 2Centrum 1 3'j8%; T en D 2 SLF 2 5—7. Afdeling III: Groenoord 3-DVS 1 75 Groenoord 3Brandt 1 84; Brandt 1- Oosthoek 3 39. Oosthoek 3 werd kam pioen van de afdeling 3. Afdeling IV: T en D 4—SLF 4 3*28*2PvH 2—Centrum 2 6—6; APP 2Groenoord 4 5Vu.6*£; Groenoord 4 SLF 4 3*,2—VA', DSB 3—Krantz 3 4—8. De heer J. E. Lioni te Rotterdam is door de Hoge Commissaris voor het vluchtelingenwezen van de V.N. herbe noemd tot sport-adviseur van dit lichaam. Deze benoeming geldt tot 31 december 1960. De heer Lioni is thans ook gerechtigd in zijn functie van advi seur contacten te leggen in het buiten land. Vrouw als levende fakkel op straat Met brandwonden overdekt (Speciale berichtgeving) Vanmorgen is de kleding van de 72- jarige mevrouw J, SparrenburgDek ker in de opkamer achter haar dro gisterij aan de Vlietlaan te Rotterdam in brand gevlogen, toen zy te dicht bij de fel brandende haard stond. De vrouw, die alleen thuis was. rende door de winkel naar buiten, waar de wind de vlammen sterk aanwakkerde. Zy wierp de deur van de bazar van de heer P. Boender open, die tot zijn grote schrik een levende fakkel zijn zaak zag binnen snellen. Hy duwde de vrouw het portiek in daar anders ongetwijfeld de brand was uitgebroken in de bazar. Met zijn handen trachtte de winkelier de vlammen te doven, maar dat lukte hem niet. Een vrouw die er bij stond, wilde haar mantel niet uittrekken. In dat kledingstuk had de heer Boender mevr. Sparrenburg willen rollen. Mevrouw Boender haalde toen in allerijl enkele dekens en door de echtgenote van de drogist daarin te wikkelen konden de vlammen worden gedoofd. Mevrouw Sparrewberg had over het gehele lichaam ernstige brandwonden opgelopen. Ook mevrouw Boender had een brandwond en wel aan het reohterbeen. Beiden zyn naar het ziekenhuis gebracht. Toezicht op openbare bibliotheken De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft het toezicht op de openbare bibliotheken, welke gesubsidieerd worden krachtens de Rijkssubsidievoorwaarden 1921, opge dragen aan een Rijkscommissie, waarvan deel uitmaken: dr. L. Brummel, te 's-Gravenhage, voorzitter, prof. mr.. H. de la Fontaine-Verwey, te Amsterdam, mr. P. J. Idenburg, Leiden, dr. B. F. Jansen S.J., te Groningen en prof. dr. L. J. Rogier, te Nijmegen. Deze Rijkscommissie is in het bijzon der belast met het toezicht op het na komen van de geldende subsidievoor waarden, alsmede met het adviseren inzake nieuwe subsidie. Aanvragen voor openbare bibliothe ken. Als secretaris is aan de Rijkscom missie toegevoegd de inspecteur der openbare bibliotheken, die in opdracht van de Rijkscommissie met de uitoefe ning van het toezicht Is belast, voor zover dit niet door de Rijkscommissie geschiedt. Het toezicht op de van Rijkswege ge subsidieerde openbare leeszalen en bibliotheken e.d. was tot dusver gedele geerd aan de commissie van toezicht der Centrale Vereniging voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken, terwijl als secretaris van de commissie fungeerde de inspecteur der Centrale Vereniging. Van genoemde commissie, die in 1911 ls ingesteld, werd alleen de voorzitter aangewezen door de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. De overige leden werden benoemd door het bestuur van de Centrale Vereniging. In de Rijkssubsidievoorwaarden 1921 voor openbare leeszalen en bibliotheken zijn, naar aanleiding van de instelling der Rijkscommissie, verschillende wijzi gingen aangebracht. Tevens is de sinds enkele jaren bestaande mogelijkheid tot toekenning van Rijkssubsidies ten be hoeve van openbare bibliotheken, welke niet bij de Centrale Vereniging voor Openbare leeszalen en Bibliotheken zijn aangesloten, doch beantwoorden aan de normen, welke in de Rykssubsidievoor- waarden-1921 zijn vervat, in deze sub sidieregeling vastgelegd. Meisje in ketel met chloorwater gevallen Gisteravond is het dochtertje van de familie "Deykers te Tilburg, oud 22 maanden, in een onbewaakt ogenblik, terwijl de moeder in de schuur met de was bezig was, in een ketel koud chloor water gevallen. De moeder, die niets meer hoorde, ging kijken en vond het meisje. Zij waarschuwde onmiddellijk de dokter, die het kind naar het zieken huis liet overbrengen. Hoewel het zich in het begin niet liet aanzien dat het meisje in levensgevaar verkeerde, is het toch 's avonds om halfelf overleden. HOBO VAN EVERT VAN TRIGHT GESTOLEN De bekende hoboist van het Brabants Orkest, Evert van Tright, is nu voor de tweede maal in twee jaren tijds zijn hobo kwijt. Enkele jaren geleden ging zijn dure eigendom door brand verlóren bij een auto ongeluk in Limburg. Nu is het instrument, dat zich in een gepar keerde au/to in de Bossche binnenstad bevond daaruit ontvreemd. Door middel van braak heeft men zich toegang tot de auto verschaft en de hobo met een tas met muziek gestolen. De tas met muziek is gistermorgen in een straatje in Den Bosch evenwel teruggevonden. PREDIKANT NEEMT HOND MEE NAAR KERK De kerkelijke gemeente van Cherzoy (Engeland) is bijzonder verbolgen dat de predikant, Basil Bazell, regelmatig zijn hond meeneemt naar de kerk. Het dier is één van de trouwste kerkgangers. Bazell zegt „alle dieren als Gods schepsels te beschouwen. Ik zal nooit een dier uit de kerk jagen". De kerk gangers vinden het maar hinderlijk wanneer het dier langs hun benen schuift en tijdens de plechtigste mo menten nadrukkelijk snuffelt. Een deel van de kerkeraad heeft reeds gedreigd af te treden. Een aantal leden van de gei~_ente heeft zonder resultaat het bestuur verzocht de 1 predikant te verbieden zijn hond mee I te nemen. I Kinderen schreven Oudewaters ooievaar (Speciale berichtgeving). Elleke en Henk zijn Haarlemse kin deren van zes jaar die nauwelijks de schrijfkunst machtig zijn en toch de stoute schoenen hebben aangetrokken om een brief te schrijven en daarin uitdrukking te geven aan hun harte- wens! Zij zijn blijkbaar geïnspireerd door de foto die in de kranten heeft gestaan van de terugkeer van de ooievaar op het nest op het Oudewa- terse stadhuis. ..Aan de vogelooievaar te Oudewater", luidde het adres en is <i,e brief prompt aan het woonadres van de ooievaar be zorgd, namelijk het stadhuis in Oude water. De ooievaar zal antwoorden! Hij heeft de medewerking ingeroepen van Oude waters gemeentesecretaris om Elleke en Henk op het officiële papier vam de ge- gemeente te berichten dat hij zijn best zal doen om aan het verzoek tegemoet te komen. De beide kinderen hadden aan de ooievaar te Oudewater geschreven: „Beste ooievaar, nu u weer tn ons land bent, krijgen wij nu een zusje van u?". Kostbaar verlies. (Speciale berichtgeving) Een saffieren ring ter waarde van £7000 heeft een 44-jarige Hilversumse dame kort nadat zij gistermiddag in de stoptrein van Hilversum naar Amster dam was gestapt door het toilet van de trein laten vallen. In Bussum werd door de gewaarschuwde hoofdconduc teur het station Hilversum van dit ver lies op de hoogte gesteld. Een ploeg N.S.-ers van het Hilversumse station heeft zonder resultaat het baanvak in de richting Bussum een eindweegs af gezocht. de gedupeerde eigenares had even haar handen willen wassen en ver loor daarbij tot haar schrik het kost bare kleinood. DS. J. W. NOTEBOOM OVERLEDEN In het ziekenhuis te Tiel is overleden ds. J. W. Noteboom, hervormd predikant te Wamel en Dreumel. Ds. Noteboom aanvaardde het predikambt op 7 maart 1926 te Aagtekerke. In 1933 vertrok hy naar Leur, om 4 mei 1947 in zyn laatste gemeente te Wamel en Dreumel zijn in trede te doen. Zyn stoffelijk overschot zal vrijdagmiddag te Wamel worden ter aarde besteld na afloop van een rouw dienst, die om twee uur in de hervormde kerk aldaar zal aanvangen DS. A. MEIJERS MET EMERITAAT Ds. A Meijers, de nestor van de herv. predikanten te Utrecht, is voornemens 1 mei met emeritaat te gaan. Ds. Meijers werd in 1893 geboren en aanvaardde in 1919 te Woubrugge het predikambt. In 1923 vertrok hij naar 's-Grevelduin-Ca- pelle en in 1926 werd hij te Hoogeveen predikant. Sedert 4 mei 1930 staat hy in de Domstad. Horizontaal en verticaal De bezorgdheid in Westelijke hoofd steden, in het bijzonder in Washington, over het Franse voornemen om ook in oorlogstijd het volledige gezag over de Franse Middellandse Zeevloot te hand haven, is „overdreven", zo heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs ver klaard. „Ten tijde van vrede is er niets veranderd en als er oorlog komt, zal de vloot nog beschikbaar zijn, zo zei de woordvoerder op een persconferentie. Hij voegde hieraan toe, dat het me rendeel van de Franse Middellandse- Zeevloot gebruikt wordt voor de be scherming van de Algerijnse kusr. In oorlogstijd zou de voornaamste taak zijn het beschermen van konvooien tussen Frankrijk en Noord-Afrika. De NAVO was daarentegen meer bedacht op een lijn van West naar Oost, van Gibraltar naar Suez. „Het zou ondenkbaar zijn dat ingeval van oorlog de vloot niet on der nationaal bevel zou staan, terwijl drievierde van het Franse leger zich in Algerije bevindt", aldus de Franse woordvoerder. Soeslof sprak met minister Selwyn Lloyd Michail Soeslof, de secretaris van het centrale comité der Russische commu nistische partij, die op uitnodiging van de Labourpartij een bezoek aan Enge land brengt, heeft dinsdag een onder houd met minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd gehad. Het initia tief tot dit gesprek was van de minister uitgegaan. Van welingelichte zijde werd vernomen, dat het onderhoud ging over het recente bezoek van premier Macmil- lan en minister Lloyd aan de Sovjet- Unie. Er was echter geen belangrijk ge zichtspunt aan de orde gesteld. Later zat de Russische leider aan bij een diner dat hem door de Labourpartij werd aangeboden. Na afloop werd van welingelichte zyde vernomen, dat Gaits- kell en Aneurin Bevan waarschijnlijk de komende zomer op uitnodiging van de Sovjetrussische regering een bezoek aan de Sovjet-Unie zullen brengen. Indonesië erkent negen mijlszone niet Een woordvoerder van de Indone sische diplomatieke vertegenwoordi ging in Don naag heeft meegedeeld, dat Indonesië het instellen van een aansluitende zone van 9 mijl in de wateren rondom Ned. Nieuw-Guinea niet erken» „Dit geldt voor elke maatregel, die in Nieuw-Guinea wordt getroffen", aldus de woordvoerder, „omdat Indonesië het gebied be schouwt als een deel van de Repu bliek Indonesia".

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7