KAPSTER LEERLING-KANTOORBEDIENDE w.) TYPISTE Hum. Verbond - Gemeensdi. Leiden Ontslag genomen na de afkeuring van Oostduitse Anne-Frankfilm Nieuw hospitaalscliip van „Roode Kruis" op 1 juni in gebruik Kerkelijk Leven ELAM actieve winkeljuffrouw MAANDAG 16 MAAPT 1959 Twee commissieleden protesteren In strijd met goede zeden of de orde? Twee in Amsterdam woonachtige leden van de oorspronkelijke commissie voor de filmkeuring, de katholieke mej. H. I. Th. Butftendyk en de remonstrant se heer J. J. Zeldenthuis, hebben hun ontslag uit de Cen'trale Commissie voor Filmkeuring genomen, omdat zy het onverenigbaar met hun geweten achten zich zonder meer neer te leggen bij het feit. dat de in OoOst-Duitsland vervaar digde documentaire film „Ein Tage- buch für Anne Frank" bij herkeuring door een tweede commissie voor ver toning in Nederland verboden is. In eerste aanleg had de commissie, waarin dit tweetal zitting had, de film unaniem voor vertoning geschikt geacht en dus toegelaten. Iedere commissie wordt zo veelzijdig mogelijk samenge steld. zy bestond uit 5 leden. De 3 anderen waren resp. anti-revolutionair, liberaal en socialist. Volgens de bioscoopwet mag een film slechts wor- Dividend Philips 14 plus agicbonus van 5 VAN WINST BLIJFT 142 MILJOEN IN HET BEDRIJF. Commissarissen en Raad van Bestuur van de N.V. Philips Gloeilampenfabrie ken delen mede, dat in het boekjaar 1958 de omzet van de vennootschap en de trusts 3.595 miljoen gulden (vorig jaar 3.177 miljoen gulden) bedTaagt. dat het bedrijfsresultaat d.w.z. de winst vóór aftrek van belasting zonder overige baten en lasten 557 miljoen gulden (v. j. 442) miljoen gulden en de netto winst d.w.z. na aftrek van belasting 244 mil joen gulden (v. j. 187 miljoen gulden) bedraagt. Van deze nettowinst wordt 142 miljoen gulden (v. j. 92 miljoen gulden) in het bedrijf gehouden, ter wijl aan de algemene vergadering van aandeelhouders, te houden op 2 april, zal worden voorgesteld om over het boekjaar 1958 een onveranderd dividend uit te keren van 14% op de gewone aandelen en 7,6% op de preferente aan delen. Daar er op 6 januari 1959 reeds een interim dividend van 6% op de ge wone en preferente aandelen betaal baar werd gesteld, bedraagt het siot- dividend 8% op de gewone aandelen en 1.6% op de preferente aandelen. Daaren boven zullen commissarissen en raad van bestuur aan de algemene vergade ring van aandeelhouders voorstellen om ten laste van de agio reserve per 20 mei 1959 over te gaan tot uitgifte van een bonus in gewone aandelen en wel van 5% aan de houders van gewone aandelen en van 1% aan de houders van preferente aandelen ,vrij van in komstenbelasting. Verwachtingen overtroffen Onze financiële redacteur schrijft: De thans gepubliceerde cijfers van Philips over het gehele jaar 1958 zijn in zoverre een verrassing, dat ze nog mooier zijn dan men in november j.l. aan de hand van de cfjfers over het derde kwartaal meende te mogen venvachten. Toen immers werd aangenomen dat de totale netto winst, dus na aftrek van be lastingen, rond f. 240 miljoen zou bedra gen. De werkelijkheid gaat nog f. 4 miljoen boven dat cüfer uit en betekent voor Philips een nieuw record (van f. 244 miljoen). Het vierde kwartaal heefit in vergelij king met dezelfde periode van 1957 een omzetstijging van circa 16% gebracht, de winst voor aftrek van belastingen ging van f. 143 miljoen tot niet minder dan f. 236 miljoen vooruit, de winst na atfrek van belastingen van f. 65 miljoen tot f. 93 miljoen. De jaarwinst van f. 244 miljoen staat tegenover een cijfer van f. 187 miljoen over 1957 en duidt dus op een sterke progressie. Daar in 1957 de helft van de nettowinst voor uitkering werd bestemd, is er voldoende ruimte voor een verho ging van het dividend ten laste van de winst, waartoe Philips echter niet over gaat en hiervoor een bonusuitkering in de plaats stelt. Philips versterkt haar geldmiddelen door de aflossing van de 5%'s conver teerbare obligaties, waarover de laatste tijd ter beurze reeds werd gesproken, om dat een stockdividend voor obligatiehou ders anders een nadeel zou betekenen. Philips heeft dit nadeel de obligatie houders willen besparen en. incasseert door de thans gedwongen conversie f. 400.per obligatie aan contanten. Medio november j.l. stond er nog f. 140 miljoen aan obligaties uit en als deze nu worden geconverteerd, zal de vennootschap dus circa f. 28 miljoen aan contanten hebben ontvangen. Of nu ook nog een aandelen emissie moet worden verwacht, kan niet worden gezegd. De directie heeft er destijds wel op gezinspeeld dat ze tot een emissie in het tweede halfjaar van 1959 zou kun nen komen. Hoe dit ook zy, Philips heeft met de resultaten van 1958 het beurs- optimisme voor de aandelen nieuwe steun gegeven, ook al valt de dividend uitkering in contanten tegen. Die had wel een paar procent hoger kunnen zijn! ozRvé3-u den afgekeurd wanneer zij in strijd moet worden geacht met de goede zeden of de openbare orde. De commissie meen de, dat hiervan geen sprake was. Herkeuring De voorzitter van de Centrale Com missie voor de Filmkeuring, mr. D. Bydendijk, van oordeel, datt getwijfeld mag worden aan de vraag of aan de vervaardiging van deze film uitsluitend nobele en eerlijke bedoelingen ten grondslag hébben gelegen, meende niet over één nacht ijs te mogen gaan en maakte van het hem voor alle keurin gen toegestane recht gebruik voor alle zekerheid een herkeuring te gelasten. De herkeuringscommissie, waarin 7 leden van de meest uiteenlopende rich tingen zitting hadden, besloot unaniem de film te verbieden. De inhoud van de omstreden film, die slechts 20 minuten duurt, komt in het kort hierop neer: met originele stukken filmjournaal uit de oorlog toont zij hoe o.a. op het Josef Daniel Meyerplein te Amsterdam razzia's op joodse Nederlan ders werden uitgevoerd, hoe de Duitse bezetters hun slachtoffers in veewagens deporteerden en behandelden. Originele opnamen Er zijn originele opnamen van con centratiekampen (Bergen Belsen) en een tewerkstelling by de I. G. Farben Industrie. Daarnaast ziet men. weer van originele journaalopnamen, wijlen Hein- rich Hiarunler de Reiohsführer der S.S. en chef van de Duitse politie, samen met enkele van zijn medewerkers over eenkomsten tekenen voor tewerkstelling van gevangenen, waarna de film recente opnamen vertoont van deze zelfde medewerkers, die men veelal met tele lenzen ongemerkt heeft vervaardigd. Men ziet dan hoe zij thans weer hoge posten in West-Duitsland bekleden en in luxueuez villa's wonen. Op zich zelf heeft de f,ilm niets met het dagboek van Anne Frank te maken, van wie slechts enkele portretopnamen worden getoond. „Misschien gaat de film mank aan een ietwat eenzijdige zienswijze", aldus de mening van de heer Zeldenthuis, die thans om principiële redenen ontslag uit de commissie heeft genomen, „Maar daar lijden Amerikaanse films ook wel eens aan en dan worden ze niet afge keurd". Afbreuk „De herkeuringscommissie is blijkbaar van oordeel, dat de vertoning van deze film afbreuk zou doen aan de goede be trekkingen met de Duitse Bondsrepu bliek. De afkeuring is dus volgens ons op politieke gronden geschied en dat laat de bioscoopwet niet toe. De film houdt een waarschuwing in tegen her nieuwd anti-semitisme en door haar te verbieden heeft de herkeuringscomanis- sie partij gekozen in de Oost-West- duitse controverse. Zelfs alls men in de Bondsrepubliek aanstoot aan deze film eou nemen, dan nog meen ik, dat ver toning in Nederland niet in strijd met de goede zeden of de openbare orde is". Nederlandse Kamerleden naar Berlijn en Bonn (Van onze correspondent te Bonn). Op uitnodiging van de Westauitse regering maken elf Nederlandse parle mentsleden van vandaag t/m. donder dag een reis naar West-Berlijn en de Bondsrepubliek. Het betreft hier de Eerste Kamerleden, de heren Roebroek en In 't Veld en de Tweede Kamerleden mej. Nol te en de heren Calmeyer, Franssen. Goedhart. Korthals, Verhoe ven en Verkerk. Zij worden vergezeld door de Griffier van de Eerste Kamer mr. Röell. Vandaag en morgen vertoeft het gezelschap te Berlijn, woensdag vliegt men naar Bonn, waar de Kamer leden donderdag de gast van de Bonds dag zijn en o.m. ontvangen zullen wor den door de voorztbter van de Bonds dagcommissie voor buitenlandse aange legenheden. prof. Fürler. Donderdag avond vertrekt het Nederlandse gezel schap naar ons land na besprekingen te hebben gevoerd met Bondsdagleden en na een tochtje langs de Rijn te hebben gemaakt. Maskeren De herkeuringscommissie daarentegen is van oordeel dat de figuur van Anne Frank slechts is gebruikt om de ware bedoelingen van de film te maskeren: stemming te maken tegen West-Duits- land. Wel tracht men „de eventuele openbare werkzaamheden van oorlogs misdadigers in West-Duitsland aan te tonen, maar men laat die in Oost- Duitsland onbesproken". Wel degelijk acht de herkeuringscommissie de film in strijd met de goede zeden en de open bare orde, „omdat op tendentieuze wijze bepaalde personen en bedrijven worden belicht tegen wie een aanhitsing en stilzwijgend een soort aansporing tot represailles onmiskenbaar is". Voorts is de commissie van mening, dat het door de Bondsrepubliek ingenomen standpunt ten opzichte van oorlogsmisdadigers geen aanleiding tot bezorgdheid voor de toekomst geeft. Zij acht de film door strekking, inhoud en opzet „onoprecht, tendentieus, opruiend-perfide en on waarachtig". Voorzitter Tenslotte het standpunt van de voor zitter, mr. D. Bydendijk, die zelf geen stem heeft of gehad heeft in de keurin gen: „Ik wil me niet met politiek be moeien, maar ik beschouwde deze film als een netelige. Voor beide standpun ten is iets, te zeggen. Er is geen sprake van, dat ik advies bij het ministerie van Buitenlandse Zaken heb ingewonnen of op aandringen van deze zijde de her keuring heb aangevraagd. Advies vragen had geen enkele zin. Het staat voor mij wel vast, dat de film Buitenlandse Zaken niet anders dan onwelgevallig kan zijn. Ik zou me kunnen voorstellen, dat vele Nederlanders na het zieii van de film er zacht gezegd ernstig aan twijfelen of de Oostduitse vervaardigers uitsluitend voor een huns inziens voor de toekomst gevaarlijke situatie hebben willen waarschuwen, dan wel of zij mis schien ook de bedoelingen hebben twee dracht in het Westen te zaaien. De hele zaak is uiterst subtiel. Als de bedoeling van de film en de makers ervan onver dacht waren, als het een Franse, Engel se of Amerikaanse film was geweest, zou er zeker geen verbod zijn uitgevaardigd". ,J. Henri Dunant' liep saterdag van stapel (Van onze Haagse redactie) „Ik doop u „J. Henri Dunant" en ik wens u goede vaart". Dat zei zaterdag ochtend mej. J. J. Hoos uit Nijmegen. Aan haar was de eer te beurt gevallen om op de scheepswerf van v/h H. H. Bodewes te Millingen aan den Rijn, het nieuwe hospitaalschip van het Ned. Roode Kruis te dopen en te water te laten. Deze Inwoonster van Nijmegen heeft zelf als invalide reeds een vakantietocht meegemaakt op het vroegere hospitaalschip van het Rode Kruis, „De Kasteel Staverden". Nadat de traditionele fles champagne tegen de boeg was stukgespat en de laatste beletselen waren verwijderd, gleed het nieuwe schip van de dwars- helling vlot in de Rijn, terwijl werfsirenes loeiden en de vele belangstellenden hartelijk applaudisseerden. Deze tewaterlating werd bijgewoond door het vrijwel voltallige hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis, Nationaal Rampenfonds en Raad van Invaliden- zorg en verdere genodigden. De J. Henry Dunant is een passagiersschip, bestemd om wekelijks vakantietochten te maken met Invaliden en het kan bovendien bij ernstige rampen direct ingezet worden als hospitaalsohip of drijvend ramp depot. De kiellegging van het schip vond plaats op 10 oktober jl. Het plan van de bouwwerf is thans om de technische proefvaarten midden mei a.s. te hou den, waarna de officiële overdracht op 23 mei a.s. zal plaatsvinden. Op 1 juni zal het schip officieel in de vaart ge nomen worden voor vakantietochten met chronische invaliden. Het schip heeft een lengte over alles van 64.75 meter en een breedte van 8 meter; de diepgang 1.65 meter. Deze nieuwe aanwinst van het Rode Kruis is zeer modern met tussendek, hoofddek en bovendek. Op dit bovendek is een warandazieken zaal van 16 bedden. Langs alle verdie pingen loopt een personenlift en een spijzenlift. Het schip is een dubbel- schroef-motorschip en de aandrijving geschiedt door twee dieselmotoren van elk 264 pk. Het gehele schip heeft airconditio ning. De kosten van de bouw bedroegen in totaal anderhalf miljoen gulden, waarvan een miljoen door het Rampen fonds werd geschonken en de rest door het bedrijfsleven. De Inventaris komt op f. 125.000, afkomstig van giften van Rode Kruis-afdelingen. De vaste be manning bestaat uit acht koppen. De thuishaven wordt Rotterdam, waar de gemeente een gratis ligplaats ter be schikking stelt. Na afloop van de tewaterlating werd nog een receptie gehouden, tijdens wel ke mr. P. Sanders, commissaris van de werf, de directeur, de heer A. J. J. Arntz en mr. D. P. C. de Hoop Scheffer, voorzitter van de Raad voor Invaliden- zorg en penningmeester van het hoofd bestuur van het Rode Kruis toespra ken hielden. Mej. de Hoos ontving tot haar grote verrassing een televisie-apparaat. I Spanjaard hield zich 20 jaar verborgen De Spanjaard Ramon Benito dei Campo blijkt zich twintig jaar lang voor de politie verborgen te hebben gehouden op de vliering van een huis nabij Madrid. Dezer dagen is hij op 63-jarige leeftijd overleden. Hij werd sinds 1939 door de politie gezocht voor enige misdrijven die hij sinds de Spaanse burgeroorlog had begaan. De keren dat hij zijn schuil plaats verliet verkleedde hij zich als vrouio. Al deze jaren hebben zijn vrouw en kinderen zijn aanwezig- heid voor de autoriteiten verborgen weten te houden. Nadat hij ivas overleden heeft zijn zoon de zaak bij de politie aangegeven. Nieuwe aanval van Nasser op Irak Woordenstrijd over en weer De (woorden)strijd tussen Irak en Egypte-Syrië gaat. onverminderd voort. Gisteren verklaarde president Nasser in een rede te Damascus, dat volgens hem een communistische minderheid na haar mislukte acties in Egypte en Syrië thans in Irak probeert een „rode dictatuur, gebouwd op bloed" te vestigen. Hij noemde het huidige bewind van premier Kassem erger dan dat van Noeri es Said, die bij de omwenteling in juli 1958 werd vermoord. Hy noemde Kassem en de zijnen „communistische agenten" en zei, dat de revolutie van Mosoel zich net zo lang zal herhalen tot er een eind aan het huidige bewind in Bagdad wordt ge maakt. In dit verband is van belang het. geen het Egyptische dagblad „Al Akh- bar" schrijft, namelijk dat generaal Kas sem als student lid is geweest van de Iraakse communistische party, maar dat hij daaruit verwijderd werd onder ver denking van spion van Noeri es Said te zijn. In Cairo hielden zondag naar schat, ting vijftigduizend studenten een beto ging tegen de Iraakse regering waarbij borden werden meegevoerd als „weg met de slag Kassem" en „weg met de com munisten, de vyanden van het natio nalisme". Een Iraakse regeringswoordvoerder verklaarde zaterdag voor Radio-Bagdad, dat president Nasser door zijn aanvallen op Irak (welke hij in Damascus houdt en waarin 'hij de Iraakse leiders beschul digt van communistische sympathieën) bevestigd heeft, dat hij „een dictator is, wiens handen met bloed bevlekt zijn", alsmede een „gevaarlijke kwakzalver" „Nasser geeft voor, dat hij de kam pioen van het Arabische nationalisme is, maar geeft hem dit het recht om dit nationalisme gelijk te doen staan met samenzwering, moord en een schaamte loze dictatuur? De door Cairo betaalde rebellen van Mosoel hebben onschuldige burgers, mannen, vrouwen en kinderen, ver moord, en zy hebben de stad geplunderd op de manier van bandieten. Nasser heeft dit willen rechtvaardigen. Hij vond echter niets beters dan de Iraakse regering te beschuldigen van communis tische gezindheid en atheisme. Maar iedereen ter wereld heeft begrepen dat Nasser het Iraakse volks slechts zijn dictatuur en zijn imperialisme wilde op leggen en dat met een wrede woestheid, waarbij zelfs de methoden der Turkse sultans uit de negentiende eeuw in het niet verzinken", aldus deze officiële Iraakse woordvoerder. Volgens het te Cairo verschijnende blad „Akhbar el Yom" heeft de Iraakse communistische partij het aftreden van het huidige kabinet-Kassem in Irak ge ëist. De communisten zouden een geheel communistische regering willen en de benoeming van Kassem tot eerste presi dent van de Iraakse republiek. Volgens het Egyptische blad „Al Ahram" is de leider van de opstand in Noord-Irak, kolonel Sjawaf, omwille van de op zijn 'hoofd gestelde prijs met zijn eigen revol- Drie negerleiders uit Belgisch Kongo naar omgeving van Brussel Ahako-aanvoerdsrs aclsïer regeringspclifiek in Afrika (Van onze Brusselse correspondent) Zaterdagmiddag werd in Brussel het vrij sensationele nieuws bekend gemaakt dat de drie inlandse leiders van de op standige Abako-beweging van Belgisch Kongo, die mede verantwoordelijk zijn voor de onlusten van 4 en 5 januari j.L, per vliegtuig naar de Belgische hoofd stad zouden worden overgebracht. Za terdagochtend vertrokken Joseph Kasa- voeboe, president van de Abako, Daniel Kanza en Simon Nzeza, aan boord van een militair toestel uit Leopoldstad. Zij waren vergezeld van een Belgisch amb tenaar en arriveerden zondagochtend op het vliegveld van Melsbroeck. De Bel gische veiligheidsdienst bracht de neger leiders naar hun verblijfplaatsen „er gens in België", waarschijnlijk in de omgeving van Brussel. De drie negerleiders zullen hun mede werking verlenen bij de redactie van de uitvoeringsbesluiten van de Belgische regeringsverklaring van 13 januari j.l., betreffende de politieke toekomst van Belgisch Kongo. Een woordvoerder van het kabinet van de minister van Kongo verklaarde ons gisteravond, dat men niet staat voor een plotselinge omme keer van de Belgische politiek in Kongo. Toen een week geleden bleek, dat de drie genoemde leiders van de Abako eigenlijk niet kunnen worden beschuldigd van een vooraf beraamde opstand, verviel ook grotendeels de grond van de rechtsvervolging. Maar het nieuwe essentiële feit. waarmee men voortaan rekening mag houden, is dat de drie Abako-lciders zich achter de Belgische regeringspolitiek in Kongo stellen. Grootse huldiging van acteur Jan Lemcire De 75e verjaardag van de toneelspeler en -schrijver Jan Lemaire senior, is in Rotterdam tijdens de opvoering van „Suiker" gevierd. 's Avonds werd hij door de Senaat van het Rotterdams Studentencorps en leden van het Rotterdams Toneel van zijn woning gehaald en in een open postkoets, voorafgegaan door de Rotter damse Postharmonie, in triomf door de binnenstad naar de Rotterdamse Schouwburg gereden. Een stampvolle schouwburg bewees, hoezeer Jan Lemaire sr. in het hart van de Rotterdammers leeft. Na de voorstel ling werd hij, omringd door de spelers uit het stuk, op het toneel danig in de bloemetjes en in het volle licht gezet. Allereerst door burgemeester Van Wal- sum. die geloofde te mogen constateren, dat het voor deze acteur de allergrootste voldoening zal zijn in de avond van zijn leven nog met grote vitaliteit in dit stuk volkstoneel te mogen laten zien, waar diepte in zit. „Tussen de Rotterdammers en u is een speciale band ontstaan", ge tuigde mr. Van Walsum, die Jan Le maire daarna namens het gemeente bestuur een krans om de schouders hing. Ook door vele andere sprekers is Jan Lemaire gehuldigd. ver doodgeschoten door een ziekenhuis employé, toen hij met lichte verwondin gen na een beschieting van zijn hoofd kwartier naar het ziekenhuis was ge gaan en daar op behandeling lag te wachten. Een Syriër is gewond en een wordt vermist na een aanval door 30 bewa pende Irakezen op Syrisch grondgebied, zo heeft een woordvoerder van het Sy rische leger bekendgemaakt. Ook heb ben, volgens de Syriërs, drie Iraakse ja gers een aanval op twee Syrische dor pen gedaan. Er werd niemand gedood. Zaterdagmiddag vond in het We teringplantsoen te Amsterdam de gebruikelijke herdenking plaats van de aldaar in 1944 gefusilleerde burgers. De jeugd, vertegenwoor digd door de 8-jarige Milie Storck en de 10-jarige Tonnie Vogel droeg zorg voor de kranslegging. „Willem Barentsz" niet naar Noorwegen? Bod onaanvaarbaar geacht (Speciale berichtgeving) Van de zijde van de N.V. Ned. Mij. voor de Walvisvaart te Amsterdam vernemen wij, dat het bod van onge veer 30 miljoen gulden van Noorwe gen voor aankoop van de „Willem Barendtsz" voor deze N.V. onaan vaardbaar is. De N.V. kan dit bod niet aanvaarden, omdat het alleen geldt het fabrieksschip. „Wat moeten wij dan doen met de jagers en andere schepen?" zo merkte men van de zijde der Walvismaatschap pij op. „We kunnen die toch moeilijk in de grond boren". De maatschappij voor de Walvisvaart staat voorts op het standpunt, dat als Noorwegen belang stelling heeft voor eigendommen van deze N.V., in casu het fabrieksschip „Willem Barendtsz", de Noren zich dan in verbinding hebben te stellen met de N.V. om te onderhandelen en niet met de regering. Wanneer iemand, zo stelt men bij de Walvisvaartmaatschappij, een huis wil kopen, dan gaat hij toch ook in eerste instantie praten met de eigenaar en niet met de burgemeester van een of andere gemeente. Vandaag zouden tussen de directie van de N.V. Ned. Mij. voor de Walvisvaart en de re gering besprekingen worden gehouden. Acht t.b.c.-gevallen te Ter Apelkanaal BIJ LEDEN GYMNASTIEKVERENIGING. Speciale berichtgeving) Tal van inwoners van Ter Apelka- naal verkeren thans in ongerustheid omtrent hun gezondheidstoestand, in het bijzonder de leden van de plaat selijke gymnastiekvereniging T.S.V. Enige weken geleden hebben zich bij verschillende leden ziekteverschijnse len geopenbaard. Na onderzoek bleken de mensen geïnfecteerd te zijn door de t.b.c.-bacil. Onmiddellijk werd ver moed dat deze infecties waren opge lopen in het verband van de gymnas tiekclub. Een nauwe samenwerking tussen de school air tsendiensten en de districtscon- sultatiebureaudiensten uit Emmen en Winschoten heeft er toe geleid, dat vrijwel zeker de bron gevonden is. Acht leden van T.S.V. moeten op het ogenblik het bed houden. Een van hen is een gehuwde vrouw, de leeftijden van de anderen variëren van acht tot twin tig jaar. Alle leden van de gymnastiek vereniging zijn inmiddels medisch on derzocht. Een groot aantal (76) bleek positief te hebben gereageerd op de be kende krasjes. Zij zijn in Winschoten röntgenologisch onderzocht, daar het positieve reageren nog niet wil zeggen, dat zij t.b.c. hebben. De gymnastiekles sen zijn gestaakt, de school is niet ge- suoten. Vrijwel alle leerlingen van de openbare lagere school zijn lid van cte gymnastiekvereniging T.S.V. NED. HERV. KERK GEREF. KERKEN GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Winterswijk K. H. Groot, kand. te Leeuwarden. VANDAAG BEGINT DE 2e WEEK VAN ONZE F0RD-V00RJAARSSH0WI KOMT U OOK? En vooralde 0|. de Expo te Brussel met goud bekroon de NIEUWE AME RIKAANSE FORD Haarlemmerweg 2-4 -.(hoek Maresingel) Leiden Telefoon (01710) 33141 By de RIJKSUNIVERSITEIT te Leiden kan worden geplaatst een geroutineerde Bij voorkeur dipl. mulo. Leeftijd tot 25 jaar. Salaris afh. van leeftijd, opleiding en ervaring (min. f 154,29, max. f333,17 excl. huurcomp.) Schriftelijke sollicitaties aan het Hoofd Personeelszaken der Rijksuniversiteit, Rapenburg 73 te Leiden. GEVRAAGD: Schriftelijke sollicitatie te richten aan: SINGER MAATSCHAPPIJ N.V. BREESTRAAT 21 LEIDEN HOGENES voor VERVOER besteladres voor HAARLEM Smedestr. 37 - Tel. 11143 Begijnhof 8 - Tel. 11846 AANK. KAPSTER gevraagd. Goed kunnende permanenten. J. P. v. d. BLOM Steenstraat 57—57A. Wij vragen voor onze afdeling ADMINISTRATIE en CONTRÓLE leeftijd plm. 1617 jaar. Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling per soneelszaken, 4e etage (ook te bereiken via de perso neelsingang Mandemakerssteeg) of brieven met vol ledige inlichtingen te richten aan genoemde afdeling. LEIDEN GRUNDIG-TELEVISIE 1959 f8.— per week 43 cm. f635.—; LOEWE OPTA f698. AREL f 590.—. Merk-BANDRECORÖERS f5.50 p. w. zonder aanbetaling. RADIO MEBU Waldeck Pyrmontkade 8 - Den Haag Telefoon k 1700—320160 ..DE HUMANIST ALS STAATSBURGER"- Hierover spreekt: Mr. A. STEMPELS, Hoofdred. Nw. Rott. Courant, in een openbare vergadering in „HET GULDEN VLIES", woensdag 18 maart 1959. Aanvang 8 uur.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4