MEISJES VROUWEN en MEISJES Problemen der kabinetsformatie beheersten zes-partijen-forum JONGE DRUKKER Reeds hier tekenden starheid en beduchtheid zich af Kerkelijk Leven Nasser beschuldigt generaal Kassem Fokker moet inkrimpen OOK HET C.N.V. STELT EEN URGENTIEPROGRAM SAMEN Vele factoren werkten mee om Vebo-sliow te doen slagen Zeer goed vee in verschillende rubrieken ROYALE MIDDENSTANDSWONINGEN Firma van der Velden de Jong - Leiderdorp r~ N.V. STANDARD VACUÜM PETROLEUM MAATSCHAPPIJ administratieve kracht (vrl.) C. W. POUW All-round metaalbewerker BARONIE N.V. PERCEEL BOUWTERREIN ZATERDAG 14 MAART 1959 Voor Leidse liberale studenten Nauwelijks waren de eerste al of niet voorzichtige commentaren op de verkiezingsresultaten uitgesproken, of voor de Liberale Studenten Vereniging Leiden gaven gisteravond leidende figuren uit het rijk geschakeerde politieke leven enkele meningen ten beste over de volgende fase van de politieke ontwikkeling, de kabinetsformatie. Kamerleden, functionarissen en vooraanstaande leden van zes ver schillende politieke partijen, namelijk de VVD, de KVPe de P. v. .d A., de AR, de CHU en de PSP, hadden een forum gevormd dat vragen over actuele politieke problemen zou behandelen. Uiteraard stond op de avond na de verkiezingsuitslag de vraag in het centrum van de belangstelling, wat nu de mogelijkheden van een kabinetsformatie zijn. Slim of stom Voordat deze vraag aan de orde was gesteld, gaf o.m. mr. dr. C. Berkihouwer van de VVD naar aanleiding van een vraag van jhr. mr. K. T. M. v. Rijckevor- sel (KVP) een korte beschouwing over de befaamde uitlating van prof. Oud dat de VVD niet bereid is met de socia listen in één kabinet zitting te nemen. Hij achtte dit niet in strijd met de er kenning, dat in ons land in de huidige situatie nu eenmaal op basis van com promissen geregeerd moet worden. Tot een compromis mag men slechts bereid zijn, wanneer men daaruit als resul taat verwacht dat op zijn minst een minimale realisering van eigen verlan gens in de mogelijkheden ligt. Die ver wachting bestaat bij de VVD ten aan zien van de P.v.d.A. niet, zodat eerlijk heid tegenover de kiezers gebood daar van openlijk te getuigen. De andere forumleden konden zich moeilijk verenigen met een dergelijke beperking van de mogelijkheden voor de Kroon en zijn raadgevers. Dr. C. L. Paityn van de P.v.d.A. meende niet dat men zich af moest vragen of deze VVD- houding constitutioneel of fatsoenshalve aanvaardbaar is of niet maar dat het er om gaat of een dergelijke positiebe paling slim of stom is. Slim kan het zijn vóór de verkiezingen, stom zal het er waarschijnlijk na blijken te zijn. Dr. Patijn vroeg om een duidelijke stel- lingname op dit punt ook na de ver kiezingen. zowel van de zijde van de VVD als van de zijde van de AR. waar soortgelijke geluiden te beluisteren wa ren geweeat. Analyse Ten aanzien van de kabinetsformatie meende prof. dr. Th. A. Versteeg (AR) dat de moeilijkheden thans zeer groot zijn. De AR heeft zich niet vastgelegd op bepaalde partijbindingen, maar zou de voorkeur geven aan een rech'ts con fessioneel kabinet zonder daarbij an dere mogelijkheden uit te sluiten. ZUn partijgenoot mr. K. Groen, die zich iets meer vrijheid kon veroorlo ven doordat hij noch in de Kamer zitting heeft noch met een officiële partij functie is belast, achtte het waarschijnlijk dat de P.v.d.A., die zich thans iets heeft hersteld van de nederlaag van 1958, niet erg soepel zal zijn in de komende besprekingen. Evenmin verwachtte hij dit van de Mgr. E. Lagerwey overleden BISSCHOP VAN DEVENTER VAN OUD-KATH. KERK Gistermiddag is overleden de 78-jarige mgr. Lagerwey, bisschop van Deventer van de Oud-Katholieke Kerk. Hü is ge_ boren te Amsterdam en in 1904 priester gewijd na zijn opleiding in hot oud katholiek seminarie te Amersfoort, Hij was pastoor in Zaandam, Dordrecht en Utrecht en werd in 1941 benoemd tot bisschop van Deventer. Hij is ere-kanun- nik van het Metropolitan kapittel van Utrecht en drager van de zilveren ere penning van de stad Utrecht, officier in de Orde van Oranje Nassau. Mgr. La gerwey is in het bijzonder werkzaam ge weest op het oecumenisch terrein. Hij was de eerste secretaris van de Oecu menische Raad van Kerken geweest. Voorts was hij stichter van het Oud- Katholiek Museum te Utrecht en schry. ver van diverse geschiedkundige en stichtelijke boeken. BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. P. J. A. MOORS Dindsdag zal in de kathedrale kerk van Roermond te half tien de plechtige bisschopswijding geschieden van mgr. P. J. A. Moors, die onlangs door Paus Joannes XXIII benoemd werd als op volger van wijlen mgr. A. Hanssen. VVD. Het kon daarom voor de KVP, de CHU en de AR wel eens zeer moei lijk worden, de stellig vergaande eisen van die zijden in te willigen. Boven dien mogen de confessionele partijen niet vergeten, dat na de doorbraak naar de Partij van de Arbeid thans ook een doorbraak naar de VVD is ingezet, zodat de KVP. de AR en de Cnu beducht moeten zijn voor verdere doorbraken naar een dier kanten wanneer de partijen de andere kant teveel tegemoet treden. Een zakenkabinet noemde hij zeer onaantrekkelijk. Een mogelijkheid zag hij in een kabinet uit de confessionele partijen dat in ziin beleid nu eens de steun van de VVD dan weer van de P.v.d.A. zou verwerven. Wel of geen zakenkabinet Mr. G. C. van Dijk van de VVD zag wel iets in de mogelijkheden van een zakenkabinet, doch dr. L. A. H. Albe- ring van de KVP zag dit als een uiter ste remedie. De heer Van Rijckevorsel van de KVP meende, dat er een moge lijkheid bestaat in een kort bondig programma van de confessionele par tijen dat voorgelegd zou moeten wor den zowel aan de P.v.d.A. als de VVD. De heer Patijn sprak zich onom wonden daartegen uit, evenals de heer mr. M. Vrolijk van de P.v.d.A.. op grond van het feit dat men niet kan Ceta Bever Valpon Cetalac plasticverf Gupa kneedbaar hout Snelfii snellljm Cetaftei koudlijm Nedo-Mex - Buitenbljts etc. regeren op basis van onontbeerlijke steun nu eens van rechts en dan weer van links. Een zakenkabinet is in onze politieke verhoudingen een illu sie van perfectionistische technocra ten. De heer Vrolijk zag als meest aanvaardbare oplossing een kabinet van de confessionele parttjen tezamen met de VVD. De vertegenwoordigers van de PSP, dr. O. Noordenbos en de heer A. G. van der Spek, zagen een zakenkabinet als een onaanvaardbare verstarring van het politieke leven. Van CH-zijde werd door mr. M. Mul der ije opgemerkt, dat men in deze kringen blijft streven naar een zo breed mogelijke samenwerking. Echter niet in de hoogst onaantrekkelijke vorm van nu eens steun van rechte en dan eens van links te behoeven om te kunnen blijven regeren. Bovendien voelt de CHU niets voor deelneming aan een kabinet waarin Romme zou domineren. Tot een uiteindelijke conclusie kwam het forum, dat onder leiding stond van mr. F. Portheine, uiteraard niet. Advertentie. Ligt Uw vulpen U als een siaaf ijs in de hand? Dan wordt het hoog tijd, dat U eens een rustige (natuurlijk een Lissone- Lindeman) vakantie gaat nemen. B.v. 10-17 d. Zwitserland v.a. f 161-/f231.- 10-17 d. Gardameer v.a. f 221.- f 322.- 14 d. Vliegreis Juan les Pins(Fr. Riv.) f 555.- Neerlands eerste reisbureau en Inl.bureaux Ned. Spoorwegen Technische bijstand van B.P.M. aan Permindo De Permindo (de Nederlands-Indone sische oliemaatschappij, vroeger de Nairn geheten, heeft met de BPM een nieuw contract voor technische bijstand gesloten. Krachtens dit contract zal de BPM technische bijstand aan de Permindo verlenen op het gebied van olie-explo ratie en exploitatie. Het contract zal op een latere datum worden ondertekend, maar met terug werkende kracht van 1 januari 1959 in werking treden. De BPM zal krachtens het nieuwe contract haar employé's beschikbaar stellen aan de Permindo, die olievelden heeft in Djamba, Boenjoe en Arybay op Borneo. Serie inbraken van twee psychopaten Grootste slag: f. 10.000 aan sieraden (Van onze Haagse redactie) De 28-jarige los werkman en de 21- jarige tegelzetter, die, zoals gemeld, onlangs in Rotterdam voor een paar kleine diefstallen werd aangehouden toen o.m. bekenden bij een Haagse hoofdinspecteur van politie 2 pistolen te hebben gestolen, blijken nog heel wat meer op hun kerfstok te hebben. Behalve aan de Haagse Laan v. Poot, waar de hoofdinspecteur woont, zijn zij op nog zeven plaatsen geweest, waarbij het echter in twee gevallen bij een poging tot inbraak bleef. De grootste slag sloeg het tweetal bij een inbraak tussen 9 en 12 januari in een woning aan de Ruychrocklaan. Daar werd voor f. 10.000 aan sieraden en f.340 contant geld gestolen. Tussen 2 en 4 januari zyn zij geweest in een huis aan de Maurits de Braauwweg en vonden daar f. 650. Voor nog eens f. 5000 aan sieraden werd in de nacht van 1 februari weggehaald uit een woning aan de St. Hubertusweg en diezelfde nacht werden enkele sieraden, een fototoestel en een briefje van honderd, samen f. 600, ontvreemd aan de Nieuwe Duinweg. In een winkel aan de Leyweg werden later in de vorige maand drie kassa's geleegd, hetgeen hen f. 300 opleverde. De twee mannen waren voortvluchtig uit psychopatenasiels. De een werd ver pleegd in Vries, de ander in Schevenin- gen. Beiden zijn niet teruggekeerd van hun verleend wandelverlof. Nasoetion roept op: „Keer terug" De chef-staf van de Indonesische landstrijdkrachten, generaal Nasoe tion, heeft de Indonesiërs „die nog steeds in de bergen ronddwalen" na de in 1958 begonnen opstand opgeroe pen naar hun woonsteden terug te keren. Hü voegde hieraan toe, dat deze oproep niet betekent dat de re gering tot een compromis is gekomen met hen, die een „afwijkende" rich ting zijn ingeslagen, maar bedoeld is om hen, die „op het rechte pad wens ten terug te keren, daartoe in de ge legenheid te stellen". Een woordvoerder van het Indone sisch consulaat in Singapore heeft me degedeeld, dat begin deze maand bij ge vechten op Celebes 400 opstandelingen zijn gedood. De regeringstroepen verlo ren 26 man. Voorts werden er 59 ge wond. zeide hü. AMSTERDAM KIEST EEN MODEL-ECHTGENOOT (Van onze Amsterdamse correspondent) Amsterdam gaat een model-eohtge- noot kiezen. Dit zal gebeuren tijdens de 14de Internationale Huishoudbeurs, die van 16 tot en met 25 maart in het RAI- gebouw zal worden gehouden. Uit ruim duizend door hun vrouwen gekozen model-mannen zijn er thans tien in de finale gekomen. Onder hen bevindt zich een accountant, een lasser en een wachtmeester van de politie. Er zal nóg een verkiezing worden ge houden tijdens deze huishoudbeurs. Woensdagmiddag 18 maart mogen 1000 Amsterdamse meisjes zich met hun poppen bij de RAI vervoegen om zich verkiesbaar te stellen voor de eervolle titel van „poppenmoeder". De organisa toren hebben dit aantal tot 1000 be perkt; er waren namelijk meer dan 5000 aanvragen binnengekomen. „De verrader Kassem heeft tot vier maal toe onder valse voorwendsels ge weigerd mij te ontmoeten", zo heeft pre sident Nasser in een rede in Damascus verklaard. Hij voegde eraan toe: „Ik begryp thans waarom de Iraakse dictator mü ontweek: hü koestert de bitterste haat jegens mij en het Arabisch nationalis me". „De verrader Kassem is agent ge worden van het internationaal commu nisme in de Arabische wereld. Hij heeft de poorten van Irak geopend voor alle Syrische communistische leiders, die lie ver wilden vluchten dan het Arabisch nationalisme te trotseren". Een half miljoen mensen waren aan wezig op de anti-communistische bijeen komst en riepen „Weg met Kassem, de verrader". Nasser uitte voorts de beschuldiging, dat de Egyptische communisten orders via de Italiaanse communistische partij ontvangen. Deze beschuldiging is in Rome onmiddellijk tegengesproken door een woordvoerder van de Italiaanse par ty. Demonstranten in Bagdad hebben daarentegen president Nasser een „nieuwe Farao" en „iemand, die ver slaafd is aan verdovende middelen" ge noemd. Zy vroegen om vrijlating van een radio-omroeper, Khaidem Haydari, die vorig jaar gevangen was genomen wegens belediging van Nasser. Treurige plechtigheid (Van onze Amsterdamse redacteur) Enige tientallen buurtgenoten waren gisteren naar de begraafplaats Rustoord te Diemen gekomen om de laatste eer te bewyzen aan de zondag tijdens een naohtelyke overval om het leven geko men 67-jarige kruidenierster mej. Caro lina Belles. De uitvaartdienst werd geleid door ds. Th. G. Tonnon van de Ned. Herv. Gemeente in Amsterdam-oost. Als tekst gebruikte hij het toepasselijke kruis woord: „Vader, vergeef het hun, want zü weten niet, wat zy doen". De plechtigheid werd voorts büge- woond door twee bij het onderzoek betrokken rechercheurs. De vier mannen, die worden verdacht van de overval ten huize van mej. Belles drie hebben de feiten toegeven zijn gisteren voor de officier van Justitie geleid. De directie van Fokker deelt mede, dat in de loop van deze maand het laatste Hunter-vliegtuig zal worden af geleverd, welk feit in de onderneming evenals dit bü vele vliegtuigindus trieën in de gehele wereld het geval is de vermindering van werkzaamheden in het militaire vlak zal markeren. „Hoewel de directie tydig een belovend project voor de civiele markt te hebben geëntameerd, nl. de Friendship, zal niet voorkomen kunnen worden, dat in de loop van het jaar een bepaalde aanpas sing in de personeelsbezetting, die thans circa 4800 man bedraagt, zal plaats vin den. De teruggang in de militaire pro- duktie immers val samen met een algemene naar de directie hoopt tüdelyke terughoudendheid in de civiele markt". De directie van Fokker vertrouwt, dat deze aanpassing voor het niet onbe langrijk deel zal kunnen worden opge vangen door het natuurlyke personeels verloop, dat iedere onderneming kent. Advertentie Rugpijn... maar ook andere plagende pijnen vaagt u prompt weg met WITTE KRUIS tabletten, poeders, cachets Benarde positie De buitengewone algemene vergade ring van het Christelijk Nationaal Vak verbond heeft kortgeleden een sociaal- politiek program vastgesteld, waarin de wensen en verlangens welke, naar de mening van het CNV vexwezenlyking behoeven, zyn samengevat. Naast dit sociaal-politiek program is een urgentie program vastgesteld, waarin de punten zyn weergegeven, welke naar de opvatting van het Verbond op korte termijn verwerkelijkt dienen te worden. Voor de komende periode vraagt het CNV herziening van het nog steeds voortdurende systeem van gecentrali seerde loonvorming, opdat de verant woordelijkheid voor de loonvorming meer bü de bedryfsgenoten (werkgevers en werknemers) komt te liggen, en ook de werknemers op een rechtvaardige «vyze kunnen delen in de bedrijfsuit- komsten. O (Van onze deskundige medewerker) Een beste zomer van 1958, en rustige en niet strenge winter '58'59 met veel en goed voeder en onvolprezen maart-weer, ziedaar allemaal facto ren, die het welslagen van de Vebo- paasveetentoonstelling in de hand werkten: het voeder was de dieren ten goede gekomen en in het fraaie weer er loopt al vee geregeld in de weide kwamen ze uitstekend tot hun recht. De algemene indruk van deze Vebo- tentoonstelling was dan ook een zeer goede en in de verschillende rubrieken werden terecht vele ereprijzen toegekend. Dit gebeurde dan op grond van het aantal punten dat de jury de dieren weer toekende Leiden houdt vast aan dit puntensysteem en als meer dan 255 van de 300 punten werden toegekend. De waarde van dit „punten" is trouwens betrekkelijk, want niet steeds werd het dier met het hoogste aantal punten tot kampioen geproclameerd, zelfs niet uit dezelfde rubriek, zoals we by de rood bonte dikbillen zagen. Een aanwijzing omtrent de kwaliteit spreekt echter wel uit die punten-waardering, doch de uit- eindelyke appreciatie loopt wel eens een beetje uiteen het keuren is niet aan vaste begrippen gebonden. De dieren waren weer in diverse af delingen ondergebracht en de roodbon ten vormden wel zeer overwegend het belangrijkste deel van de dag. De afdeling zwartbonten en blaarkop pen iplus ook roodbonten!) was niet talryk; er was één collectie zwartbonten die echter niet bekroond werd. Uit een vijftal ereprys-dieren werd tot kampi oen van deze afdeling aangewezen de zwartbonte zestand-koe van D. Rade maker te Wieringerwerf (273 punten); een viertander van dezelfde eigenaar (280 punten) was zeker even goed. De kwaliteit van deze twee en ook van enkele andere was toch heel goed. De roodbonten vormden diverse beste rubrieken slachtrunderen die het ideaal- slachtrund al heel aardig beginnen te benaderen: gespierd en zeer vlezig met heel geringe vervorming en fijn skelet zeer veel nuttig rendement van beste kwaliteit. Van de acht afgewisselde koeien kregen acht een ereprijs, van die met zes brede tanden zeven en van die met vier brede tanden zelfs elf; de jon gere tweetanders telden drie met deze hoge onderscheiding. KAMPIOENEN Uit al deze beste werd een negental byeengeroepen voor de keuring om het kampioenschap. En de onderlinge ver schillen waren toch wel zeer gering: er waren twee afgewisselde (oudere) koeien die resp. 290 en 289 punten hadden ge kregen, doch het kampioenschap werd toegekend aan de beste zestander van G. Roos te Abbenes die 285 punten had terwijl reserve-kampioene werd de eveneens beste viertander van E. C. Westgeest te Wassenaar die 284 pun ten had. De dik- of steen- of paardebil-runde- ren kregen büna alle een ereprijs en tot hun kampioen werd aangewezen een viertander met 283 punten van T. v. d. Broek te Amsterdam. Dit boven de even eens viertander van G. Roos te Abbenes die 294 punten had. De stieren en ossen waren minder tal rijk en ook niet zo opvallend, evenmin als de vette kalveren, het guste vee, de varkens en de schapen. Kampioen der ossen werd één van 279 punten van G. Roos te Abbenes. De groepen van één eigenaar vormden wel het interessantste deel van de hele keuring, één werd er zelfs opgesteld die van twee eigenaren was, doch dit werd later hersteld in een inzending van de zelfde eigenaar. Een groepje van drie dikbillen het enig aanwezige van deze soort van D. Rademaker te Wieringen, kreeg een eerste prijs. De viertallen roodbonte runderen wa ren opvallend best en het was geen ge- makkelyke opgave, om ze te plaatsen. Tenslotte werd kampioen-groep het beste en uniforme viertal zware en bestsoor- tige dieren van H. C. Wesl^eest te Was senaar: de reserve-kampioen plus een andere viertander (270 p.), een afgewis selde van 259 punten en een tweetander van 280 punten, alle vier dus zeer goede ere-prijs-dieren. De vier iets bonterder van G. Roos te Abbenes verdienen de zelfde kwalificatie: de kampioen zestan der plus twee uit dezelfde rubriek van 263 en 256 punten plus een dikbil vier tander van 294 punten. Op de derde plaats kwam een eveneens heel goed kwartet van D. Rademaker te Wierin gerwerf na harde strijd tegen het prak tisch even goede viertal van J. v. d. Maarl te Hoofddorp; die van Rademaker zijn jonger: twee zes- en twee viertan- ders;. v. d. Maarl had twee zestanders plus xwee afgewisselden. Eén der varkens brak uit zyn hok, sohoot tussen de opgestelde collecties; de runderen rukten heel hard aan hun kluisters, zó dat één zich flink bezeerde aan een hoorn en dat doet blükbaar erg veel pyn! Overigens een zeer goed geslaagde dag. In verband met de volgens het CNV benarde positie der laagst bezoldigden acht het verbond, bestudering wenselijk van de vraag of een wettelijke regeling van een minimum loon wenselijk en mogelijk is Naast een zo spoedig mogelyke af schaffing van de gemeenteclassificatie meent het CNV dat bezitsvorming voor loon- en salaristrekkenden te bereiken is door zorg voor waardevast geld, uitbreiding van gepremieerde spaarrege lingen-, uitbreiding van winstdelings- regelingen-, bevordering van eigen wo ning-bezit-, en het betrekken van de werknemers bü het effectenbezit. Hogere toeslagen Verdere verlangens van het Christelyk Nationaal Vakverbond zyn spoedige in voering van de algemene weduwen- en wezenverzekering, spoedige totstandko ming en invoering van een nieuwe in validiteitsverzekering, en zolang deze er nog niet is: verhoging van de toeslagen op de nu geldende uitkeringen. Uitbreiding van de uitkeringsduur en verhoging van de uitkeringspercentages in de sociale verzekeringswetgeving en in het büzonder in de ziektewet ia even eens een punt in het CNV-urgentle- program. Waardevastheid Voorts waardevastheid van de uitke ringen, die krachten de sociale verze keringswetgeving gedaan worden, wette- Ujke regeling van de ziektekostenverzeke ring. een zo groot mogely ke beperking van de zondagaarbeid, de bouw van voldoende woningen tegen huren, welke door de loon- en salarisürekkeaiden gedragen kunnen worden, en de totstandkoming van meer publiekrechtelijke lichamen als bedoeld in de wet op de bedrijfsor ganisatie. Ter bevordering daarvan wil het CNV geen afzonderlijk overleg van de over heid over economische aangelegenheden met groepen van werkgevers, dooh over leg met organisaties van werkgevers en werknemers tezamen. Herziening van de rechtsvorm van de onderneming, waardoor de arbeid de plaats verkrijgt, welke met zyn betekenis en verantwoordelijkheid ip overeenstem ming zijn, is het laatste punt van het urgentieprogram van het Christelijk Na tionaal Vakverbond. N.V. Koninklijke Ned. Grofsmederij - Leiden Op de afdeling BOEKHOUDING kan worden geplaatst een FACTURISTE. Diploma m.u.l.o. en typen vereist. Bij voorkeur diploma Boekhouden en enige jaren kantoorervaring. Leeftijd circa 21 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Personeelsafdeling Zuidsingel G668. Op goede stand te Leiderdorp bouwen wü 14 riante midden standswoningen met ruime en praktische indeling, welke deze zomer nog gereedkomen. Gunstige verbindingen met alle plaatsen in het westen van het land. Lage prüzen, hypotheek 85%. Iedere koper tussen 21 en 65 jaar krijgt een extra Rükssubsidie van ca. f. 1.300.tot f. 1.800.Van deze woningen zijn nog enkele stuks beschik baar, waarover nadere inlichtingen gaarne worden verstrekt door: Telefoon kantoor: 0171021118. Telefoon ^avonds* 0171021J49 en 22224. ESSOGEBOUW - POSTBUS 109 - 's-GRAVENHAGE zoekt voor haar afdeling BOEKHOUDING Vereist: mulo- of h.b.s. diploma, diploma typen, als mede praktükdiploma boekhouden en/of adm. erva ring. Leeftyd tot 28 jaar. Sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken. J Bij de N.V. LEIDSCH DAGBLAD wordt gevraagd een om opgeleid te worden tot rotatiedrukker. Schriftelijke sollicitaties met opgave van opleiding aan de Directie Witte Singel 1, Leiden. MACHINEFABRIEK EN CONSTRUCTIE WERKPLAATS Van der Valk Boumanweg 27B - Leiderdorp vraagt een die in staat is alle voorkomende werkzaamheden op verspanningsgebied uit te voeren. Aanmeldingen onder werktüd van 9—12 en 2—5 uur of des avonds aan het adres Koningstraat 4 te Leiderdorp. Cacao- en Chocoladefabriek vraagt voor haar inpakafdeling Geboden wordt een prettige werkkring in een modern bedrüf, hoog loon en prestatiepremie. Aanmelden dagelüks aan ons adres Prinses Beatrix- laan 1, Alphen aan den Rijn. geschikt voor het bouwen van een herenhuis, winkelpand o.d. Zeer gunstig gelegen in het centrum van Leiderdorp. Grootte van het terrein: ca. 10 m. breed en 50 m. diep. FIRMA VAN DER VELDEN DE JONG. LEIDERDORP. Telefoon kantoor; 01710—21118. Telefoon 'e avonds: 01710—21149 en 22224. Groot bedrijf in Nederland zoekt voor de verschillende soorten van onder houdswerkzaamheden bij enkele van haar cliënten te Leiden 18 tot 50 jaar. Als regel werktijden vóór 8.30 en/of 's middags na 4.30 uur. VEREISTEN: Reinheidsgevoel. Behoorlyk voorkomen. GEBODEN: Goed loon. Vakantiegratificatie. Kleding wordt verstrekt. En onder bepaalde voorwaarden: Spaarregeling. Ondersteuningsfonds. Gebruikmaking kinderkamp. Aanmelden op maandag 16 maart tussen 7 en 9 uur 's avonds in hotel ROYAL Doezastr. 4' Leiden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9