V.V. D. Lijst 4 Gevaarlijke jacht op een verkeersovertreder elke woensdag FJJt jongens IË3 markt No-iron shirts Peek&Cloppenburg RADIO D. H. P. Wolvekamp hoogleraar in de experimentele dierkunde Prof. Kuenen volgt prof. v.cl. Klaauw op Politiewagen in de haag gedrukt Wat wil de Boerenpartij? SIEMENS en televisie. Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 10 maart 1959 Tweede blad no. 29691 In verband met het aftreden als hoogleraar van prof. dr. C. J. van der Klaauw, is bij Koninklijk besluit de onderwijsopdracht van prof. dr. D. J. Kuenen luidende: „de experimentele dierkunde" gewijzigd in „de algemene dierkunde". Ter bezetting van de hierdoor vacant komende leerstoel in de experimentele dierkunde is bij eerdergenoemd besluit benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde der Leidse Universiteit dr. H. P. Wolvekamp, thans lector in de experimentele dierkunde aan de Leidse Universiteit. Prof. dr. H. P. Wolvekamp is op 18 Januari 1904 te Rotterdam geboren. Hij werd ingeschreven als student in de plant- en dierkunde aan de Rijksuniver siteit te Utrecht in oktober 1921. Het kandidaatsexamen deed hij in december 1923 en zijn doctoraal met als hoofdvak dierkunde in december 1927. In 1924 werd hij als assistent bij de morfolo gische afdeling van de zoölogie verbon den onder leiding van prof. dr. H. F. Nierstraz. Van september 1925 tot sep tember 1927 was hij assistent bij de ver gelijkende fysiologie onder prof. dr. H. J. Jordan. Van januari 1928 tot augustus 1928 was hij leraar aan de Kweekschool voor Lager Onderwijs te Amsterdam en van september 1929 tot september 1931 leraar in de plant- en dierkunde aan het Christelijk Lyceum te Arnhem en aan de Christelijke HBS te Apel doorn. Op 1 september 1931 werd hij als con servator aan het Zoölogiscn Laborato rium van de Leidse Universiteit verbon den. In januari 1932 promoveerde hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht op een proefschrift getiteld: Untersuchungen über den Sauerstofftransport durch Blutpigmente bei Helix, Ratia und Pla- nabis" Als promotor trad op: prof. dr. H. J. Jordan, In februari 1932 werd hij Reconstructie Boerhoavelaan en omgeving Ingevolge een raadsbesluit van 9 Juli 1934 zijn de Boerhaavelaan (toen tertijd genaamd Oegstgeesterlaan) en de Mariënpoelstraat doorgetrokken naar de Maredijk, met gelijktijdige verbre ding van de Maredijk ter plaatse, en Is tussen de beide verlengde straten een dwarsstraat aangelegd, n.l. de Van Swietensfcraat. Aangezien de werken in het kader van de werkverruiming zijn uitgevoerd, is volstaan met het maken van een aardenbaan, waarop een puin- fundering is aangebraoht, terwijl bo vendien een riolering en een brandlei ding in de wegen zijn gelegd. De ver dere afwerking werd uitgesteld tot het tijdstip, waarop de bebouwing der aan grenzende terreinen dit nodig zou ma ken. De bouw vaneen R.-K.Technische School, de Don Boscosohool, op een aan de genoemde straten grenzend terrein heeft dan ook tot gevolg gehad, dat op de aardenbaan met puinfundering in de Van Swietensfcraat en in gedeelten van de Boerhaavelaan en Mariënpoelstraat een bestrating is aangelegd. Met het oog op de vordering van de bouw van de Universitaire woonwijk dient de straataanleg thans te worden voltooid. Evenals dit in de Van Swie- tenstraat het geval was, is de aarden baan met de puinfundering in de Boer haavelaan en in de Mariënpoelstraat, doordat de grond weinig draagkrachtig is. belangrijk verzakt. De betrokken weggedeelten moeten derhalve op de oorspronkelijke hoogte worden ge bracht alvorens tot de straataanleg zal kunnen worden overgegaan. De Boerhaavelaan zal, voorzoveel be treft het gedeelte, dat aansluit aan de bestaande laan. worden gevormd door een dubbele rijbaan van 6 m. breedte, waartussen een plantsoenstrook. De laan zet zich vervolgens voort in een éénibaansiweg ter breedte van 9 m. Ter weerszijden komt een trottoir, dat 5 m. respectievelijk 3,05 m. breed zal zijn. De Mariënpoelstraat verkrijgt een rijweg van 6 m. breed met een trottoir ter breedte van 1.55 m. aan de zijde van de Poelwetering en van 3,05 m. aan de andere zijde. De Zweilandlaan wordt aangelegd met een rijweg van 7 m.. een trottoir ter weerszijden breed 3.05 m. met aan één zijde een parkeerstrook van 2.55 m. breed. De Van Swietenstraat zal dien overeenkomstig worden gewijzigd, dus dezelfde afmetingen verkrijgen. Het verkeer uit de Mariënpoelstraat wordt geleid via de Zweilandlaan naar de Maredijktunnel, terwijl voor het voetgangers- en rijwielverkeer een rechtstreekse aansluiting op de Mare dijk is ontworpen. De straten zullen worden voorzien van een klinkerverharding. Het in de Zweilandlaan liggende riool zal worden vervangen door een dieper gelegen riool met grotere doorsnede, zulks als onderdeel van een toekomstig stam- riool. De kosten van uitvoering der onder havige werken zullen met inbegrip van die van de verlichting f190.000 bedra gen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Hermanns Hlendricus Jozef, an. v. J. C. Geerlings en H. M. Clemens; Margarita Anina, dr. v. C. van Laere en W. I. M. Mariens; Cobie, dr. v. H. GuMemond en J. G. de Knegt; Johannes Gerard-us Maria, en. v. G. A. P. Veeren en M. W. Kok; Wil lem Frederlk. zn. v. F. Passohier en G. Cederhout: Yolande Elisabeth, dr. v. W. Smiifc en E. van der Lindien; Ainmemdeke, dr v. G. W. J. Webber en C. Post; Eliza beth. dr. v. W. vaai Rhijin en T. Vooijs; Femmigje, dr. v. J. van Breda en A. Dok ter; Wilhelmina Maria Johanna, dr. v. C. L. Borsfc en G. van Tod; Willem Frederik. zn. v. W. F. Koolmoes en G. Pama; Cor nelia Maria Anna, dr. v. E. A. van Duijn en J. vain Son; Ronald, zn. v. L. Philips en J. M. de Water; Johanna, dr. v. W. Nagte- gaal en G. de Graaff; Piefcer Jacobus, 231. v. P. J. van VoorfchiuiJzen en M. E. Jong bloed. GEHUWD: J. A. M. Ouypers en C. A. Rozler. OVERLEDEN: R. Tweehuysen 72 jr., man; E van der Mooren. 83 jr.. weduwe v. A. J. Montamis; F. Bouwman, 70 Jr., man; J. M. Dekker, 52 Jr.. man; G. van den Akiker. 84 jr. man; P. J. Geljsman, 48 jr., echtgenote v. J. van Bendegem; J. G. Verbij. 76 Jr., we duwe v. H. E. J. Bank. Officiële publikaties Burgemeester en Wethouders van Lei- dij brengen ter openbare kennis, dat de Zuidsingel, alsmede de De Goejestraat, voorzover gelegen tussen de Roomburger laan en de Hartmanstraat, met Ingang van 12 maart 1959. voor de duur der be- Btratlngswerken aldaar, zijn afgesloten voor het verkeer met Alle voertuigen, rty en trekdieren en vee, fn belde tichttof als privaat-docent in de faculteit der wis- en natuurkunde van de Leidse Uni versiteit toegelaten om onderwijs te ge ven in de vergelijkende physiologie". Dit privaat-docentschap werd beëindigd toen hij op 1 januari 1951 tot lector in de experimentele zoölogie werd benoemd. Voor Nieuw-Guinea is de lijn: zelfbeschikking op korte termijn. A. v. d. KOPPEL DIRECTEUR ROTTERDAMSCHE BANK Zoals bekend is mr. M. A. V. Slingen- berg, directeur van het kantoor Leiden der N.V. Rotterdamsche Bank, met in gang van 1 juni a.s. benoemd tot dis- tricts-directeur van het District Noord- Holland en van het kantoor Haarlem van deze Bank. In zijn plaats is, met ingang van ge lijke datum, tot directeur van het kan toor Leiden benoemd de heer A. van de Koppel, thans directeur van het kan toor Zwolle. De band van de „Stalen Band" behaalde op een amateursconcours te Noordwijk een eerste prijs en kwam daardoor in het bezit van een beker en een vaantje. Voor de Leidse kantonrechter „Terwijl loij rustig thuiszitten zijn deze mensen van de Rijkspolitie in weer en tvind op pad om gevaarlijke weggebruikers als deze verdachte te achterhalen. Dat dit vaak geschiedt met gevaar voor eigen leven is ook hier weer duidelijk aangetoond. Deze verdachte moet dan ook voor lange tijd van de weg of maar een chauffeur in dienst nemen, die hem dan misschien nog zal kunnen bij brengen hoe men zich in het verkeer als een heer kan gedragen!" Met dit felle requisitoir en de eis van 300 gulden boete met intrekking van het rijbewijs voor de tijd van twee jaar onvoorwaardelijk luchtte de officier van Justitie bij het Leidse kantongerecht gisteren zijn veront waardiging over het gedrag van een 48-jarige directeur van een verzeke ringsmaatschappij uit Voorburg. Deze verdachte had op 22 januari 's avonds laat op de Rijndijk bij de Vink met grote snelheid een auto ingehaald. Daarbij was hij teveel naar links ge komen. Een tegenligger kon met de grootste moeite een ernstige botsing voorkomen. Toevallig reed een pa trouillewagen van de Rijkspolitie vlak achter de verdachte. De verbalisant, zag dus de overtreding gebeuren. Hij drukte het gaspedaal diep in en een achtervol ging werd ingezet. Verdachte moet heb ben geweten, dat de politie hem op de hielen zat. Voortdurend werden licht en hoornsignalen gegeven. De passagiers ALLEN M N STEM ZO, nu wéét U het. Na alle televisieuitzendingen „in het kader van de door de regering gevorderde zendtijd" wéét U het! Ik alleen niet. Wérkelijk niet Er zijn zoveel vingers op me af gevuurd. er is me zo dikwijls ver zekerd. dat die of die partij me het geluk zou brengen, dat ik alle par tijen tegelijk zou willen omhelzen. Het waren wel geen televisie sterren, die me dat verzekerden, maar er ging toch een wondere sug_ gestieve kracht van hun woorden uit: de één deed het dringend, de ander bezwerend, weer een ander gemoedelijk-huiselij k. Je moet als politicus een groot psycholoog zyn om je mensen te benaderen. 't Gaat zó maar niet.... KR is me verteld over „brede- basis" of geen „brede-basis" en ik ben ei' breed voor gaan zit ten om het te begrijpen. Er is me verteld, dat alle 1700 miljoen, die we voor de verdediging uitgeven, verspild geld is, omdat er toch niets te verdedigen valt. Er is me gezegd, dat we Nieuw- Guinea best kunnen missen en dat het onze eer te na is er één centi meter van af te staan. Alle heren en alle dames in hun nieuwe televisie-kostuums of jurken hebben me op het hart gedrukt, dat het verkeerd is meer uit te geven dan er binnenkomt: een oude wijs heid, waarmee ze denken hun strijd enmij te winnen. Er zijn ook partijen, die zo „gezel lig" zijn, omdat iedereen er zich in t'huis kan voelen: of je nu conser vatief bent of progressief, dat komt er niet op aan. Iedereen is er op uit iedereen „alle kansen" in onze maatschappij te geven. Dat heb ik ook al geleerd. Wie geeft echter de meeste kan sen? Alleen dat is voor mij belang rijk! Er waren ook dames, die de huisvrouwen roerend toesprakenzij vooral hebben belang bij de politiek, want het gaat om de „beurs" en die draagt de huisvrouw altijd bij zich. Er waren ook oudere of héél oude heren, die de jongeren uit hun tent lokten. Jong en oud waren 'het altijd vol komen eens, een heel vreemd ver schijnsel. ZO gaf iedere avond iets anders, precies op de seconde af zeven minuten. Wie nog kletste na die zeven mi. nuten werd onherroepelijk afge knepen. Het slot ging op de mond, het „stemt lijst zoveel" kwam in de plaats van het „woord". Wanneer ik straks in het hokje sta, maak ik alle vakjes rood! Iedereen bedoelt het zo goed met ons land en ons volk, dat ik nie mand teleurstellen wil. Allemaal willen ze me de „vrij heid" geven. Dat is een „kostelijk goed" in deze tijd! De één een beetje meer, de ander een beetje minder. Maar „vrij" zal ik zijn! Daarom mijn stem aan allen, die me zo lief toespraken. 't Zal me benieuwen, hoe lang ik in het. hokje moet staan, vóór ik ieder het zijne gegeven 'heb. FANTASIO APOTHEKERS EXAMENS Geslaagd voor het apothekersexamen mej E. Rössenr (Den Haag), mevr. Kwee Liem Leiden», mevr. N. W. Ploos van Amstel-Malefeyt (Leiden) en de heer Khoe Teng Hian (Leiden). GOUDEN DOCTORAAT Morgen is het vijftig jaar geleden, dat mr. W. J. M. Brantjes van Rijn, geboren te Purmerend en thans wonende te Scheveningen, aan de Leidse Universi teit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid in de wagen van de verdachte zat bo vendien telkens om te kijken. Maar de verdachte stopte niet. Integendeel, met grote snelheid vloog hij rechtsaf de rijksweg naar Amsterdam op, waarbij weer een overtreding werd gemaakt, en voerde daarna zijn snelheid tot zeker 135 kilometer op. Toen de politiewagen hem eindelijk had ingehaald, probeerde de man nog te ontkomen door uiterst links te gaan rijden, waard oor de politie wagen in de ligusterhaag terecht kwam. Dit alles bij een snelheid ver boven de honderd. Het had noodlottig kunnen worden voor de verbalisant en zijn col lega. Desondanks voelde verdachte zich niet schuldig. Hij hield vol. dat hij niets had gemerkt, van de achtervolging, hij had geen overtreding gemaakt en was niet met opzet links gaan rijden. Het levens gevaar van de politiemensen was eigen schuld, daar kon men hem met verant woordelijk voor stellen. Zijn passagiers ontkende eveneens een en ander. Des ondanks meenden Officier en de plv. kantonrechter, dat het bewijs onomsto telijk bewezen was. Het voimis was iets milder dan de eis: 225 gulden boete en een onvoorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor zes maanden. Op een kier De celdeur heeft gisteren op een flin ke kier gestaan voor een 27-jarige Leid se automobilist. De officier van Justitie eiste 14 dagen onvoorwaardelijke hech tenis, omdat de man een vroeger von nis waarbij zijn rijbevoegdheid was ingetrokken voor een jaar volkomen had genegeeerd en toen achter het stuur van een auto was gekropen. Een ver keerscontrole werd hem noodlottig. Dat de celdeur niet achter hem zal sluiten, dankte de man aan de plaatsvervangend kantonrechter, die hem na een zeer ern stige waarschuwing strafte met 75 gul den boete en 14 dagen voorwaardelijke hechtenis. Proeftijd is een jaar. Ook een 28-jarige Sassenheimse auto mobilist, die daarna voor he:. hekje ver scheen, had zich op de weg misdragen. Op 31 oktober had hij geen acht willen slaan op een wegdekreparatie, waardoor het gevaar voor steenslag zeer groot was. Ondanks het inhaalverbod en 'n maxi mumsnelheid van 15 km. was hij met een stevige vaart langs de wagen van een 50-jarige Leidse verpleger gejaagd. Een flinke steen vloog tegen diens voor ruit en een „melkwit" belemmerde het uitzicht van de verpleger. Die hield zich gelukkig wel aan de maximum-snelheid, waardoor ernstige gevolgen uitbleven. Maar de schade bedroeg bijna honderd gulden. Die zal de verdachte moeten be talen. evenals de f 55,boete, die het vonnis hem oplegde. Hoge snelheid Een 28-jarige Haarlemse monteur was op 10 oktober met een te hoge snelheid door een bocht op Rijksweg 4 gereden en was uit de bocht gevlogen. Een botsing met een tegenligger was het gevolg. De materiele schade was zeer groot. Ver dachte had deze vlot betaald. Hij kon zelfs een bedankbriefje van het „slacht offer" tonen. Deze brief hielp iets. maar ngen. - '4ij|gé f JjÈÈM prima poplin in hagelwit of parelgrijs boord met trustay (de blijvende balein) royale pasvorm borstzak parelmoer knopen' 2 mouwlengten - leeftijd jaar Kleine Stijging per maar. Kritiek op alles en iedereen Grote mond opzetten in Tweede Kanier! 99 Voor circa 50 personen hebben gister avond de heren J. Fabius, hoofdredac teur van de „Nieuwsbrief". P. Kroes, landbouwer te Waddinxveen en M. J. Visser, boekhandelaar in Den Haag, in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een aanbevelend woord gesproken voor de aan de Tweede Kamerverkie zingen deelnemende Boerenpartij. Vooral de heer Fabius trok fel van leer tegen de bestaande politieke par tijen en het na de oorlog gevoerde rege ringsbeleid. Zware beschuldigingen wer den geuit tegen diverse politici. Zo zou b.v. prof. Romme „duikbootmodellen voor de Duitsers hebben gemaakt", heeft prof. Oud „indertijd gecollecteerd voor Winterhulp", hield cud-mitiister Algera zich, in plaats van te regeren, kort na de watersnoodramp in 1953 on ledig met het uitdelen van Rode Kruis- pakketjes, terwijl bij het bekend worden van deze ramp „minister Drees bij zijn dochter op bezoek ging om te informe ren of zij wel droog zat". De heer Tilanus is volgens de heer Fabius „een man. die niet achter de P.v.dA. aanholt, doch fietst": over de Regeringsvoorlichtingsdienst zei spreker: „Wij hebben nog geen Goebbels doch het apparaat de R.V.D. is er al". Bovendien onthulde de heer Fabius tal van wat hij noemde „politieke schan dalen" en nam hij in scherpe bewoor dingen stelling tegen de P.B.O. een z.i. zuivere dwangorganisatie en tegen het slappe optreden van de Nederlandse regering tegen de revolutionaire eisen van Soekarno. Met nadruk stelde de heer Fabius. dat de Boerenpartij wil opkomen voor recht en vrijheid en dat deze partij, maakt zij eenmaal deel uit van de Tweede Kamer Advertentie. De Haarlemse zee- en bloemen schilder en tekenaar Jan Visser [(zittend), die op 18 maart, zijn 80ste verjaardag hoopt te vieren, in I eens in Haarlemdie 22 maart 85 gezelschap van de portret- en stil-1 jaar hoopt te worden. AtvensschUder O. D. Gratema, even-1 j'-**-. niet alles. Het vonnis was toch 75 gulden boete. Een 47-jarige Amsterdamse verkoop leider had geluk Hij had nogal vreemd gedaan op de rijksweg onder Oegstgeest op 26 november, was^kennelijk de kluts kwijt geraakt en over de kop geslagen. Maar de enige getuige, een 33-jarige winkelier uit Lisse. was nogal onduide lijk in zijn verklaringen, zodat de kan tonrechter niet anders kon doen dan de eis van 15 gulden boete terug te bren gen naar vrijspraak op juridische gron den. Dat een 38-jarige Leidenaar niet be paald liefdevol naar zijn hond zal heb ben gekeken, kan men na gisteren be grijpen. Het dier was n.l. op 11 oktober tegen een voorbijganger opgesprongen en had diens fototoestel stevig bescha digd. Zijn baas zal nu 15 gulden boete en 70 gulden schadevergoeding moeten betalen. „Toevallig" konijn Een 26-jarige Noordwijkerhouter zag „toevallig" een konijn in het duin liggen en wilde dit mee naar huis nemen. Hoe wel verdachte nog nooit op heterdaad was betrapt, staat hij toch bekend als stroper. De officier geloofde dan ook niet aan „het toeval" in deze zaak. Ver dachte was zeer obstinaat en voelde zich volkomen onschuldig. Hij stroopte nooit. Het bewijs was in de ogen van de Of ficier en kantonrechter echter geleverd en het vonnis luidde f 5 boete met een voorwaardelijke hechtenis var, 3 dagen. Proeftijd 2 jaar Op 6 oktober belemmerde een Link aantal rijwielen, die tegen de gevel van een Chinees restaurant in de Breestraat stonden, de „vrije doortocht' en werden daarom door de politie in beslag geno men, waarna proces-verbaal volgde. Onder de overtreders bevond zich ook de 24-jarige secretaresse, die zich ver weerde met de verklaring, dat haar rij wiel „de eerste" was en dus geen belem mering had kunnen veroorzaken. De an dere rijwiel n waren later tegen haar rijwiel geplaatst Op de vraag van de kantonrechter of dit waar was. kon de verbalisant geen antwoord geven, omdat hij het rijwiel van verdachte niet kende. iP* secretaresse triopifeerde, want vrij spraak volgde. een Kamer, welke geen kritiek neeft en zwijgt in alle talen een grote mond zal opzetten en aan de regering zal vragen „wat willen jullie?" In het vervolg van zijn toespraak merkte de heer Fabius o.m. nog op, dat de regeringspartijen en de VVD het er in de afgelopen jaren lelijk bij hebben laten zitten en dat niets is gedaan om ons land uit het moeras te helpen. Een tekort van ruim l'A miljard, zo rede neert men, wordt wel weer gedekt! Ne derland houdt in zijn effectenbezit uit verkoop. Aandelen Kon. Olie en Philips worden b.v. aan Amerika en Duitsland verkocht. Adenauer, aldus spreker, be hoeft hier dan ook straks niet te komen met een bataljon soldaten, doch maakt via zijn aandelenbezit voor Duitsers reeds een plaats vrij in Nederlandse di recties en commissariaten. Terwijl wij als een citroen uitgeknepen zijn. sugge reert men, dat wij aan bezitsvorming moeten gaan doen en dat terwijl ons ka pitaal afneemt en ons geld 6teeds min der waarde krijgt. Wanneer het rege ringsprogram naar de letter zou worden uitgevoerd spreker verwees hiervoor naar de opvattingen van oud-minister Hofstra inzake kapitaalsvorming dan is dit gelijk aan het communistische manifest van Marx en Lenin. Thans zijn de belastingen reeds zo hoog opge schroefd. dat er niets meer overblijft. Van privé-bezit is nauwelijks meer sprake! Ook is de basis van het recht onder mijnd. De behandeling, welke de zaak tegen majoor K. in de Kamercommissie heeft gehad, had z.i. de rechterlijke macht in opstand moeten brengen Dit is niet gebeurd en daarom zegt spreker: „wij weten niet meer waar we aan toe zijn". LANDBOUWSCHAP IS EEN DWANGORGANISATIE De heer Kroes, die hierna het woord voerde, zette uiteen, dat de Boerenpartij is voortgekomen uit de „Landelijke Ver eniging voor Bedrijfsvrijheid in de Landbouw". Aan de hand van vele voor beelden wilde spreker aan tonen, dat het huidige landbouwbeleid veel te schriel is opgezet en dirigistisch van in slag is. Met name nam spreker stelling tegen het door de VVD-er Louwes ge presideerde Landbouwschap, waarvoor z.i. 90 tot 95 van de boeren niets voelt. In de heffingsaanslag voor dit Landbouwschap ziet spreker dan ook een dwanglidmaatschap. Op het terrein van de landbouw heerst een groot dirigisme, dat volgens spr. ook al geen rekening meer houdt met de gewetensbezwaren van een boer. Nadat spreker erop gewezen had. dat de boer een slaaf is van dit Land bouwschap en de P.B.O. deze laatste organisatie gelijk te stellen met een ti ran sprak hij een aanbevelend woord voor de Boerenpartij, welke de strijd aanbindt tegen dirigisme en een te over vloedige overheidsbemoeiing. Bovendien is deze partij voor het behoud van Nw- Guinea. recht voor Ambonezen, voor herziening van de wet op de ruilverka veling. voor inkrimping van het over heidsapparaat, het vrijmaken van de woningbouw en belastingverb'iging. voor al ook voor vrijgezellen. De heer M. J. Visser, die als iaaste spreker het woord voerde, zei dat ook voor middenstanders, die evenals de boeren gebukt gaan onder tal van dwangmaatregelen, een plaats is in de Boerenpartij. Spreker voegde daaraan toe. dat men in deze kring een voor stander is van een nationale omroep. Leidse biologen naar Turkije Maandag vertrekken de leden van de Nederlandse biologische expeditie, de Leidse studenten in de biologie E. Hep- nipman, P. Nyhoff, C. Swennen, W. J. M. Vader, W. J. J. O. de Wilde en de amateur-bioloog en technisch deskun dige A. S. Tulp, per trein naar Istanbul. Vandaar zullen zy met de van Rotter dam verscheepte vrachtauto, die be halve de persoonlijke bagage en een complete kampeeruitrusting ca. 1.5 ton materiaal voor het verzamelen en con serveren van dieren en planten bevat, vertrekken voor een tocht van enige duizenden kilometers door het Azia tische deel van Turkye. Het doel van deze expeditie is het bij eenbrengen van collecties geconserveer de dieren en gedroogde planten ten be hoeve van het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie en het Rijksherbarium alhier, alsmede de herbaria te Utrecht, Wageningen, Kew en Berlijn. Vanuit een drietal basiskampen te Antalya. Mersin en Trabzon zullen ge durende drie maanden achtereenvolgens verschillende gebieden langs de kusten van Middellandse en Zwarte Zee en in het hooggebergte in het Turkse deel van Armenië worden geëxploreerd. Eind juni zal de thuisreis per vrachtauto worden aanvaard.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3