De ontwikkeling van Afrika via een Europese samenwerking Met een enkel woord Teddy zingt als no. vijf Agenda DINSDAG 10 MAART 1959 Bezoek aan Nederland Nederlandzonder politieke bijbedoelingen en deskundig, kan belangrijk bijdragen (Van onze parlementaire redacteur) In het verdrag tot oprichting van de Europese Economische Gemeenschap (EEG) is, vooral op aandringen van Frankrijk, ook een band gelegd tussen de EEG en grote gebieden in Afrika, aanvankelijk voor vijf jaar, waarna moet worden uitgemaakt op welke wijze deze band al of niet dient te worden gehand haafd. In de betreffende Afrikaanse gebieden bestaat een sterke neiging zich op Europa te richten, mits er geen nieuwe koloniale verhouding ontstaat. Ministers en hoge autoriteiten van 17 Afrikaanse landen, die nog onvoldoende ontwikkeld zijn, zullen in de komende weken de zes landen van de EEG bezoeken. Deze week staat Nederland op het programma. Het Afrikaanse gezelschap is vandaag bouw van een model theefabriek en de begonnen met een bezoek aan Rotter dam, dat bijzondere belangstelling ge niet, omdat de Afrikanen gebrek heb ben aan mensen die ontwikkelingsplan nen kunnen opstellen en uitwerken. Het Nederlandse Economisch Instituut te Rotterdam van prof. Tinbergen geniet op dat gebied een unieke reputatie. Bo vendien menen de Afrikanen dat Ne derland, met een bijzondere deskundig heid op tropisch gebied, als klein land zonder politieke bijbedoelingen een be langrijke bijdrage zou kunnen leveren tot de ontwikkeling van Afrika. Te Rot terdam is ook het Afrika-instituut be zocht. De burgemeester bood het gezel schap een lunch aan. Vervolgens werd een kort bezoek ge bracht aan Den Haag, waar een confe rentie werd georganiseerd in hotel des Indes. Morgen worden de Afsluitdijk en de Zuiderzeepolders bezocht, waarna naar Wageningen wordt gereden, waar donderdag de instituten van de Land bouw Hogeschool worden bezocht. Is Mid dags vertrekt het gezelschap dan naar Duitsland. Een ontdekkingsreis Voor deze Afrikaanse ministers en autoriteiten is hun bezoek aan Europa een ontdekkingsreis. De meesten zijn nooit verder in Europa geweest dan Frankrijk. Voor Nederland is dit contact met Afrika vooral van belang voor onze cultuurmaatschappijen, die terrein heb ben verloren in Indonesië. De zes landen van de EEG storten jaarlijks in totaal 50 miljoen dollar voor investeringen in de overzeese gebieden. Daarvan is 51% voor Franse gebieden in Afrika, 3,5% voor Nederlandse gebie den (Nieuw-Guinea en later wellicht Suriname en de Antillen), 3% voor de Belgische Kongo, 1,5% voor Italiaans Soma lila nd. Het directoraat-generaal van de Eu ropese commissie, dat zich sinds ruim een halfjaar met de ontwikkeling van Afrikaanse gebieden bemoeit, had op 31 december jl. 40 ontwikkelingsprojec ten ontvangen, waarvan 20 uit België, 17 uit Frankrijk, 2 uit Italië en een uit Nederland (geologisch onderzoek in Nieuw-Guinea). Alleen van de 20 Bel» gische projecten zijn er reeds 8 goed gekeurd voor verbetering van wegen, de Van Nelle bestellen I Advertentie A.R. ministers geen vrees voor brede basis De beide A.R.-ministers, prof. dr. J. Zijlstra en mr. J. van Aartsen, heb ben gisteravond tijdens een verkie zingsbijeenkomst van de A.R.-Fartij. in de stampvolle grote zaal van Kras- napolsky te Amsteram nog eens be toogd, dat de voorkeur van de A.R. Partij voor de toekomst uitgaat naar een christelijk kabinet. Beide minis ters zeiden £een behoefte te hebben aan speculaties over mogelijkheden, indien een dergelijk christenljjke re gering niet tot stand kan komen. Minister van Aartsen vond het zelfs staatsrechtelijk onjuist nu reeds een uitspraak te doen. „Wij hebben geen watervrees voor een brede basis met liberalen, maar even min voor een brede basiskabinet met socialisten", zo zei prof. Zijlstra. De VVD is principieel niet slechter of be ter voor de A.R. dan de P.v.dA. Het voornaamste is, dat we onszelf kunnen blijven en dat we waar kunnen maken, dat ook het staatkundig leven zich moet richten naar Gods geboden". Minister Zijlstra zei niet te willen verhelen, dat er met de P.v.d.A. grote, haast onoverbrugbare tegenstellingen zijn ontstaan ,met name de dienstplicht, het Nieuw-Guineabeleid en mogelijk ook een aantal sociaal-economische wensen. Minister van Aartsen sprak zelfs van 'n kloof, die tussen de P.v.d.A. en de A.R is ontstaan. Beide bewindslieden wezen op de noodzaak van een hechte nasis om te komen tot een principieel en vast staat kundig beleid. In tegenstelling tot de P.v.d.A. en de VVD heeft de A.R. deze basis in de bijbel, die ook voor het staatkundig leven van vandaag norm moet zijn. Ten aanzien van de voetbalpool zei minister Zijlstra, dat de Kamerfractie der A.R. Partij straks zal moeten beslis sen of een mogelijke oplossing door middel van een compromis op dit punt wel of niet aanvaardbaar is in het ge heel van het te voeren beleid. Reorganisatie Stichting „Toneelcoördinatie" Een commissie van drie, bestaande uit de heren S. de Jong (burgemeester van Zutphen), J. Kassies (secretaris van de Raad voor de Kunst) en F. Sterneberg (voorzitter van de Ned. Ver. van toneelkunstenaars), heeft zich van april 1957 af belast met de dagelijkse leiding van de Stichting „Toneelcoör dinatie" .alsmede met de reorganisatie van deze instelling. Deze reorganisatie heeft nu haar be slag gekregen door de instelling van een drietal colleges, t.w.: a. het sUbsi- diënten-overleg inzake toneel, waaraan vertegenwoordigers der subsidiërende overheden deelnemen en dat tot taak heeft ..de samenhang te bevorderen in het door de subsidiërende overheden ten aanzien van het toneel te voeren beleid"; b. de „Stichting Toneelfonds", waarin de gelden gestort worden van de publiekrechtelijke lichamen, die het toneel als geheel subsidiëren; c. de Vereniging varf Ned. Toneelgezelschap pen. die tot doel heeft regelingen te treffen, waardoor de samenwerking tus sen de gezelschappen wordt bevorderd. Leden der vereniging zijn de volgende gesubsidieerde gezelschappen: de Ne derlandse Comedie. de Haagsche Kunst stichting de Haagsche Comedie, Rot terdams Toneel, toneelgroep Theater, het Zuidelijk Toneelensemble, Puck en Arena, stichting van een medisch-chirurgisch centrum. De kosten van deze 8 projec ten bedragen in totaal 2.786.000 dollar. Alle andere projecten zijn nog in on derzoek. Wederzijdse welvaart Er is reeds een voorstel uitgewerkt voor vrije vestiging in de Afrikaanse landen zonder onderscheid, waarvan tien landen reeds hebben meegedeeld met het plan akkoord te kunnen gaan, zonder vrees voor koloniale invloeden. Voorts wordt gewerkt aan verdragen, die een band leggen tussen de EEG en onafhankelijk geworden gebieden, zoals Libië, Togo, Kameroen, Somaliland en wellicht ook Suriname en de Antillen, indien het Koninkrijk der Nederlanden (na daarover eerst onderling overeen stemming te hebben bereikt) daartoe de wens te kennen geeft. Er kunnen dan uit het investeringsfonds van de EEG ook gelden beschikbaar worden gesteld voor Suriname en de Antillen. De economische banden tussen Afri ka en Europa kunnen belangrijk bij dragen tot de wederzijdse welvaart. De rol die Nederland hierin zal kunnen spelen op grond van zijn bijzondere deskundigheid op tropisch gebied, moet niet worden onderschat volgens mr. J. J. van der Lee, waarnemend directeur-generaal van de sectie lan den en gebieden overzee by de Euro pese commissie van de EEG. Nelle bestellen Advertentie. Vervolg van pag. 1 „Isolering van Bonn" Ollenhauer zelf zei gistermiddag in Berlyn en gisteravond in Bonn, dat het een zeer open gesprek was geweest, waarbij Zorin en Perwoechien overigens hadden gezwegen. Over vele punten had men geen overeenstemming bereikt. Ollenhauer was ervan overtuigd dat er een conferentie van ministers van Bui tenlandse Zaken met Rusland zal wor den gehouden. Van Russische zijde had men hem voorts verzekerd, dat men alles wil doen om de vrede te handhaven en conflicten te vermijden. Volgens Ollen hauer komt het er op aan het overleg snel te beginnen, alleen dan kan bij de goede wil aan beide zijden een vreed zame en voor beide partijen acceptabele oplossing voor de problemen worden gevonden. Een uitnodiging van Kroesjts- jef om binnenkort een bezoek aan Moskou te brengen had Ollenhauer niet aanvaard. In Bonn is thans nogal wat te doen over het gesprek OllenhauerKroesjts- jef. In CDU-kringen zegt men, dat Ollenhauer de Russen hiermede is te hulp gekomen in hun pogingen de Wes telijke eenheid te verstoren. Getuuige de uitnodiging aan Brandt tracht Kroetsjs- jef de Westduitse Bondskanselier Adenauer zowel in als buiten Duitsland te isoleren: buiten Duitsland via de reis van Macmillan naar Moskou en de dreigementen terzake van een apart vredesverdrag voor Oost-Duitsland, in de Bondsrepubliek vla het geflirt van Kroesjtsjef met de Westduitse staalin dustrie, vooral met Krupp, en zijn ge sprek met Ollenhauer. Waar de CDU Ollenhauer verwijt mee te werken aan het totstandbrengen van een isolement van Bonn,daar meent de SPD zelf, dat dit gesprek in Oost-Berlijn een noodzaak was. Zij gelooft, dat Ollenhauer mede het punt heeft helpen vaststellen, waaruit een nieuwe fase voor het gesprek met de Sovjet-Unie tevoorschijn kan komen. Ollenhauer zal dezer dagen aan minis ter Von Brentano in Bonn verslag uit brengen over zijn gesprek met Kroesjts jef. Bonn acht kritiek Luns onaanvaardbaar Wij moeten maar wachten... (Van onze correspondent te Bonn) De Westduitse regering acht de kritiek van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken. mr. Luns, op de Duitse houding inzake de Nederlandse eis nopens de schadevergoeding aan Nazi-slachtoffers, niet aanvaardbaar. En wel omdat de Bondsregering zich nog altüd niet definitief heeft geuit over deze eis. Aldus deelde gistermid dag een woordvoerder van het West duitse ministerie van Buitenlandse Zaken op een persconferentie te Bonn mee. „Overigens", zo voegde de woordvoer der er aan toe, .betreurt de regering te Bonn het, dat Nederland zo lang moet wachten op het Westduitse antwoord ten deze". Er is nog geen oplossing voor dit Duits-Nederlandse probleem, omdat er nog eisen van andere regeringen in ogenschouw moeten worden genomen". Tot zover het Westduitse commentaar op minister Luns' mededeling aan de Kamer. Als bekend heeft de Nederlandse rege ring haar eis betreffende de schadever goeding aan de Nazi-slachtoffers gekop peld aan de oplossing van de reeks van geschillen over Elten, de Eems-Dollart- kwestie e.d. Zonder de oplossing van de eerste kwestie geen grote schoonmaak in de verhouding tussen beide landen. Van Nederlandse kant wordt, naar be kend, een bedrag van 125 miljoen gulden (136 miljoen mark) geëist voor circa 20.000 25.000 Nazi-slachtoffers uit voormalige concentratiekampen. Van 26 t.m. 28 januari J.l. vond het laatste Duits-Nederlandse overleg op ambtelijk niveau te Bonn over deze kwestie plaats, dat voor de Nederlanders zeer teleur stellend was. Vorderingen werden er toen niet gemaakt en men vertieelde zich aan Nederlandse kant niet, dat er eerder gesproken kon worden van een grote achteruitgang dan van enige vooruitgang. Dat. onder deze gang van zaken de Nederlandse ergernis zoals door minister Luns zaterdag j.l. vertolkt, groot is daarover verbaast men zidh hier dan nog met een verongelijkt gezicht. Ondertussen laat men ons land wach ten tot het een ons weegt, namelijk tot. gelijk Bonn hoopt, de eis van 125 miljoen gulden, zal zijn verschrompeld tot 20 miljoen gulden, dat wil zeggen f. 1000 vergoeding voor gemiddeld drie jaar concentratiekamp per Nazi slachtoffer, dat is f. 330 per jaar ofwel f. 1 per dag in Buchenwald, Dachau, Mauthausen etc. Dat lijkt bepaald weinig! Burgess niet naar Engeland De Britse minister van staat Orms- by-Gore heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dat de indertijd naar de Sovjet-Unie uitgeweken voormalige Britse diplomaat Guy Burgess de Britse premier Macmillan. ter gelegenheid van diens bezoek aan de Sovjet-Unie, een boodschap heeft gezonden, waarin hij hem om een vrijgeleide voor een bezoek aan Groot-Brittannie verzoent, met een gewaarborgde vrije terugkeer naar de Sovjet-Unie. „Deze boodschap is niel beantwoord; de Britse regering zal Bur gess" verzoek niet inwilligen" aldus Ormsby-Gore. Bedreigd bergdorp wordt ten dele opnieuw bewoond Daar in de toestand van het Zwitser se bergdorp Herbriggen, dat door een aardverschuiving wordt bedreigd, geen verandering is gekomen, hebben de be woners van het minst bedreigde deel van het dorp toestemming gekregen naar hun woningen terug te keren. Om echter op alles voorbereid te zyn heeft men een bewakingsdienst ingesteld zodat het dorp zo snel mogelijk gealarmeerd kan wor den als het gevaar zich toespitst. Toen de verschuiving de vorige maand werd bemerkt heeft men het hele dorp. dat ongeveer 400 inwoners telt, onmiddellijk geëvacueerd Spreekt Mendes-France in Amsterdam? (Speciale berichtgeving). De Franse radicaal-socialistische staatsman Pierre Mendes France heeft in beginsel een uitnodiging van de democratisch-socialistische studenten vereniging „Politeia" aanvaard om te spreken op een openbare bijeenkomst in Amsterdam en mogelijk ook elders. De datum is nog niet vastgesteld. „Politeia" heeft vorig jaar twee ver tegenwoordigers van de Algerijnse rege ring in ballingschap uitgenodigd voor een openbare spreekbeurt. Deze werd toen van hogerhand verboden BINNENLAND Gisteravond is de 8-Jarige Jongen Herman ten Heul bij zijn woning aan de 01denziaalse6traat dodelijk verongelukt. De Jongen stak plotseling de weg over. toen een personenauto naderde. De jon gen werd op slag gedood. In februari werd krachtens door de arbeidsinspectie verleende vergunningen tot verkorting van de werktijd in 355 on dernemingen door 9085 mannen in totaal 431.832 uren (vorige maand 519.352en door 681 vrouwen 27.311 uren (vorige maand 39.401) minder gewerkt dan bij een 48-urlge werkweek het geval zou zijn geweest Het gemiddeld aantal werkuren per week per werknemer ten aanzien van wie van de vergunning gebruik werd ge maakt bedroeg 37.2. Van 3 tot en met 7 april zal ln en om de Houtrusthallen ln Den Haag we derom de grote nationale ANWB-kampeer- tentoonstelling „Goed Kamp" de zeven de ln successie worden gehouden. De 73ste algemene vergadering van de Kon Bond van Chr Zang- en Orato rium verenigingen zal 30 en 31 maart as. in .Het Gulden Vlies" te Alkmaar worden gehouden. BUITENLAND Vierduizend Afrikanen hebben op een massabijeenkomst te Kampala hun instemming betuigd met de oprichting van een nieuwe nationalistische beweging voor Oeganda, die ten doel heeft de stam men in dit land te verenigen in de strijd voor de onafhankelijkheid. Verschillende sprekers verklaarden dat Oeganda nu ln staat ls ziohzelf te regeren. Danik zij een geneesmiddel uit de VS heeft men het leven kunnen redden van 41 mensen, die de vorige week ln ernstige toestand naar het ziekenhuis van Mon- terry (Noord-Mexlco) waren gebracht ten gevolge van het drinken van methylalco hol. De meesten zullen echter blind of krankzinnig bit)ven. Op een persconferentie 's daags voor zijn vertrek naar Kongo heeft de Belgische minister voor Kongozaken Van Hemëlrljck verklaard, dat Belgisch Kongo binnen twintig Jaar geheel onafhankelijk zal zyn. „Zodra de onderschelden instellingen en raden bewijzen dat zij goed kunnen func tioneren. zal het Kongolese volk zijn eigen parlement van twee Kamers kunnen kie zen". aldus Van Hemelrijck. Premier Menzies van Australië, deel de gisteren mee. dat de bevolking van Australië vandaag, 10 maart, de tien mil joen zou beralken. De afgelopen tien jaar ls het aantal inwoners met 25 procent toe- fenomen. Na de oorlog zijn er meer dan 00 000 Nederlanders naar Australië ge komen. POLITIE KAN PER 1 MEI OVERTREDINGEN AFDOEN Per 1 mei a.s. zal aan politle-ambte- naren in de arrondissementen Breda. Rotterdam, Zwolle en Leeuwarden de bevoegdheid worden verleend om zelf verkeersovertredingen af te doen door het opleggen van een geldboete. Nu de ambtelijke commissie, die de minister van Justitie vorig jaar instelde om deze kwestie voor te bereiden, ge reed is gekomen, kan men binnenkort de algemene maatregel van nestuur ver wachten. waarin zal worden opgesomd voor welke overtredingen dit zal geiden. Het gaat alleen om eenvoudige ver keersovertredingen. Er zullen uniforme bedragen worden vastgesteld, te betalen voor bepaalde overtredingen en naar de soort van overtreders voetgangers, wielrijders enz.). De bedragen zullen f 2.50 f 5.en f 7.50 zijn. Het betreft hier voorlopig nog een proef. Geen nieuwe directeur- generaal middenstand Het ligt niet ln de bedoeling op korte termijn over te gaan tot de benoeming van een nieuwe directeur-generaal voor de middenstand en van een nieuwe plaatsvervangend directeur-generaal. De waarneming van de functie van directeur-generaal voor de middenstand door de huidige plaatsvervangend direc teur-generaal is gedacht voor dezelfde tijd als gedurende welke de directeur- generaal van de daadwerkelijke uitoefe ning van zijn functie is ontheven, der halve voor een onbepaalde tijd. De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, antwoordt dit op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Peschar, betreffende de reorgani satie van het Directoraat-generaal voor de middenstand. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V d. kleuters. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Ver kiezingstoespraak. 21.30 Gram. 21.45 Act. 22.00 Filmpraatje. 22.15 Pianorecital. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Muzikale caus. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Perspectieven, toespr. 19.35 Zendtijd politieke partijen. 19.50 Gram. 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 Klavecimbel- recital. 21.50 Progr. over kernenergie 22.20 Brabants ork. 23.00 Nws. 23.15 Vo caal dubbelkwartet. 23.3024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Zendtijd politieke partijen. 20.07 Journ. en weeroverz. 20.27 Zendtijd politieke partijen AVRO: 20.35 Film. 21.00—22.05 De ka mer waarin wy leven, tv-spel. Van Nelle bestellen Advertentie. VOOR WOENSDAG 11 MAART Hilversum I. 402 m. VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbytclub. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.359.40 Wa terstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 RV.U.: Zwitserland. II. Klimaat, mensen, dieren, planten, door A. L. C. A. van Nijnanten. 11.30 Gevar. progr 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hawallanmuz. 13.00 Nws. en tentoonstel- Gisteren zijn de deelnemers aan het Eurovisie Songfestival in de Franse bad plaats Cannes aangekomen. Ook de Ne derlandse representante Teddy Scholten is gisteren per vliegtuig van Schiphol naar het zonnige zuiden van Frankrijk gereisd, waar meteen druk gerepeteerd werd. Teddy zal daar - zoals bekend - „Fanfare" naar Londen (Van onze Londense correspondent) Bert Haanstra's eerste speelfilm .Fan fare" gaat naar Londen. Op 17 maart as. zal de film in besloten voorstellingen voor de Nederlanders en andere geno digden worden vertoond. In het pro gramma is ook opgenomen Haanstra's domumentaire „Glas". Bert Haanstra zal bij de voorstelling aanwezig zyn. De mogelijkheid wordt op het ogenblik onderzocht of „Fanfare" in aanmerking zal kunnen komen om later ook in het openbaar in Engeland te worden ver toond. Veel zal er in dit verband van afhangen hoe de film op het filmfestival te Cannes zal worden beoordeeld. „WEEK VAN DE FOTOGRAFIE" De vierde „Week van de Fotografie" zal van 9 t.m. 16 mei as. plaatsvinden. De Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie en de met haar samenwerkende organisaties op foto- en smalfilmgebied zullen op attractieve wijze de beoefening van de amateurfoto grafie als ideale vrijetydsbesteding, ge durende de „week" naar voren brengen. De officiële opening zal in tegenwoor digheid van talrijke autoriteiten plaats vinden op vrijdag 8 mei as. in Grand Theatre Gooiland te Hilversum. „Een beetje" zingen. Het orkest, dat haar begeleidt, zal worden gedirigeerd door Dolf van der Linden. Favoriet voor dit Festival, dat dus morgenavond plaats heeft, is de Italiaan Domenico Modugno, die een fortuin heeft verdiend met het liedje „Volare", dat vorig jaar in de finale van het Songfestival verslagen werd door een produkt van Franse bodem, maar daar na een groot commercieel succes bleek. Modugno zingt dit jaar „Piove" (Re gen), dat via het festival in San Remo en vele grammofoonplaten reeds tot „schlager" is verheven en volgens velen die het kunnen weten daardoor een gro te voorsprong heeft verkregen. Gisteren heeft de charmante Franse televisie-omroepster Jacqueline Joubert ook de papiertjes getrokken, die de volg orde moesten bepalen, waarin de solis ten met hun liedjes voor de camera zul len verschijnen. Het resultaat van deze trekking ziet er als volgt uit: 1. Jean Philippe, Frankrijk; 2. Birthe Wilke, Denemarken; 3. Domenico Mo dugno, Italië; 4. Jacques Pills, Mnaco; 5. Teddy Scholten, Nederland; 6. Helene en Alice Kessler, Duitsland; 7. Brita Borg. Zweden; 8. Christa Williams, Zwitserland; 9. Ferry Graf, Oostenrijk; 10. Pearl Carr en Teddy Johnson, Enge land; 11. Bob Benny, België. De uitslag van het Songfestival wordt bepaald door jury's in alle betrokken landen, die hun stemmen telefonisch zullen bekendmaken aan de omroepster in Cannes. Ondanks de aandrang van Nederlandse zijde, heeft men het sys teem van vorige jaren gehandhaafd, waardoor ieder lid van de jury slechts één stem kan uitbrengen op het volgens hem of haar beste liedje. De resultaten zullen zoals gebruikelijk ook ditmaal weer op een groot bord in Cannes wor den genoteerd. Van Nelle bestellen 1 Advertentie. Gulden Vlies: Nat. Woningraad. Spr. mr. C. M. van der Hoff, over: „Sociale kanten van standaardwoningen". 8 uur nam. In den Vergulden Turk; Ledenvergade ring Chr. Hlst. Unie. Sprekers A. van Duist en D. van der Kwaak. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. A. Faclus uit Kopen hagen. 8 uur nam. Schouwburg: Studententoneel „Hoea op hol" ten bate van Studentensanatorium. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Concert Toonkunst orkest 8 uur nam. Wassenaar. Verenignlgsgeb.Nuts- avond. Spr. dhr. W. L. de Haan over: „Verleden, heden en toekomst ln de luchtvaart". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Boekbespreking Leo Uittenbogaard 2.30 uur nam Rapenburg 61: K. en O.-cursus „Hor monen" door dr. G. A. Overbeek. 8 uur nam. Leiderdorp. Bidstond voor het ge was. Herv. Kerk: ds. J. P. Honnef 7.30 Oegstgeest (Ontspannings lokaal Endegeest)Zustertoneel „Het boek met het gouden slot". 7.30 uur nam. Wassenaar. R.-.K. Verenigingsge bouw: Vergadering Kath. Bond Over heidspersoneel. 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht (Jacobazaal)A.R. Party. Verkiezingsuitslagen. 8.30 uur nam Hogewoerd 175: By eenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Prediker: Chr. Hlst. Unie. Verkiezings uitslagen. 8 uur nam. Rehoboth: Lezing N. Schimmel voor Veron. over Haven-radar. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Residentle-ork olv. Wilem van Otterloo. Zangsoliste Cora Canne Meyer. 8 uur nam. Leiderdorp. Irene. GerefJeugd- centrale. Ds. B. Richters over: „Nieuwe zendingsterreinen?". 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ver. voor pedagogiek. Le zing mevr. dr. E. Perelrad'Ollvlera over: De hulsarts als pedagoog. 8 uur nam. Pieterskerk: Bevestiging Herv. Studen tenlidmaten. 7.158 15 uur nam. Prytaneum: Ledenverg. Nleuw-Brunhll- de met filmvertoning. 7.30 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Chr. Reisver. Spr. dr. L. van Egeraat over Italië. 8 uur nam. Liberale Studenten- Veemarkt: Paasveetentoonstelling Vebo 10 uur voorm. Leiderdorp. DorpshuisPropagan- da-avond Tennisclub „De Munnik". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie „Ecclesia" 8 uur nam. Doelenkazerne: Jaarverg. Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. 3 uur nam.; avondfeest te 7.30 uur nam Doopsgez. Kerk: Adventkerk: Evangel!- satiedlenst te 3 uur. Spr. ds. Van Oos- sanen. Stationsplein: Strandsexucrsie Kon.Ned, Natuurhistorische Ver. 2 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. Lldo-theaterInst. voor Arbeidersont wikkeling. „Casino de Paris". 10'/2 uur voorm. BIOSCOPEN Rex: „Wapensmokkel naar Cuba". (14 Jr) Vanaf maandag; „De twaalf gezwore nen". (14 jaar) Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „Glgl" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag; 2.15, 4.30, 7 9.15 uur. Casino: „Paris Holiday" (14 Jaar). Werk dagen 7 en :9 15 uur-, zondag: 2.30. 4 45 7 en 9.15 uur; donderdag; „De glorie van het leven" (18 Jaar). Lldo: „Paspoort der schande (18 laar) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De vlieg" (14 Jaar). Werkdagen. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling K. Sleger, Els van Bohemen, H Bouman. Q Collard en A Schoonhoven onder auspiciën Leida Akademiscb Kunstcentrum tot 24 maart) Lakenhal: Tentoonstelling betreffende kermisvleringen. Werkd 101 uur. zon dags 14 uur nam (tot 23 maart) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- Ïle van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden ls geopend de Zuider-Apo- theek, Lammenschansweg 4, tel. 23553 en te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wll- helminapark 8, tel. 26274. Bü geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. lingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.50 Me dische kron. 14.00 Gram. 14 45 Gram. 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 De kat van stoel. 17.50 Regerlngsultz.Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A .van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 15.30 R.V.U.: Dingen van kunst en schoon held tussen Donau en Meander, door G. Thole Beishulzen (le lezing). 19.00 V. d. kind. 19.10 Schone landen ln een vuil® wereld, caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA; 20.00 Nws. 20.05 Weense muz. 20.50 Lichte muz. 21.15 Tus sen mens en nevelvlek, caus. 21.30 Lult- recital. 21.45 Gram. 21.55 Sport. 22.00 Eurovisie Songfestival, rep. 23.00 Nws. 23.15 Sport. 23.20 Gram. 23.30 Hammond orgelspel. 23.5024.00 Soc. nws. ln Espe ranto. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge- v/yde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.15 Davld Cop- perfield, hoorspel 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Hellskwartier. 18.15 Spectrum v. h Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Pianorecital. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 De koorzang onder de loep. 19.30 Radio krant. 19.55 Gram. 20.00 Bidstond voor ge was en arbeid. 21.15 Gram. 21.30 Geeste- ïyke liederen. 22.00 Promenaüe-ork. en soliste. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15 Sportultsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30 Film. 21.00 22.00 Eurovisie Song Festival. Van Nelle bestellen 1 Advertentie. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA (over de 4e lijn van 1820 uur) Gavlotta. Le Grtsbi, Orkest Stanley Blaok; Arrivederci Roma, Berhard Wend land; Zwei rote Rosen. So schön wie heut. Orkest Franz Thon; Dudel dudel dandy. Gloria Sisters; Andalucla. Orkest Jose Luochesi; Serenata huasteca. Marimba Chiapas; Das ist der rlahtige Rhytmus für die Jungen M&dchen. Renée Franke; Weisse Ma use. Lange Leitung, Albert Vossen; Drei Münaen lm Brunaien. Law rence Winters; Trumpet blues, Leap frog. Orkest Werner Muller; Vier Junge Damen, Sunshine Quartett; ConstantinopelCon tinental. Les 3 du Rythme; Blngel bangel boy boogie, Illo Schleder; La Calandria, Cu cu rru cu cu paloma, Marimba Chia pas; Return to me Dean Martin; Mr An thony's boogie. I've got my love to keep me warm, Orkest Erwln Lehm; Love is the thing. Nat King Cole; The Japanese Sandman, Bye bye blackbird. The Big Ben Banjo Band; Volare. Dean Martin; I only have eyes for you. Trumpet boogie. Or kest Werner Mliller; Fever, Peggy Lee; Cocktail boogie. Orkest Erwln Lehn; Tou jour® dans les nu ages. Orkest Gerard Po- chonet: Tom Dooley, The Kingston Trio; Pour être heureux. Rag of rags, Le6 3 du Rythme: Otchi tchor ni ya. Struttln with some barbecue. A kiss to build a dream on. Basin street blues. Louis Armstrong. Van Nelle bestellen I Advertentie. BUITENLANDSE RADIOPltOGRAMMA'8 Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Pianospel. 15.00 V. d. scho len. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Progr. v. oudere mensen. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.45 Volksdansen. 20.00 Gram, met toelichting. 20.30 Quiz. 21.00 Filharm. ork. 22.00 Nws. 22.15 Enquête. 22.45 Onbekend. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. Nws. 0.060.36 Planotrio. Engeland, BBC, Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.16 mrs. Da le's Dagb. 12.30 Nws. en dansmuz. 13.15 Lichte muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Orkestconc. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Amus, muz. 17.30 Nws. en mrs. Da le's Dagb. 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en verz. progr. 22.30 Nws. en lichte muz. 23.00 Amus. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. progr. (Om 0.30 Nws.). 0.55—1.00 Nws.). Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Omr. ork. en sol. 16.00 Solistenconc. 17.00 Nws. 17.35 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.20 Gevar. muz. 20.50 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Jazz muz. 22.30 Amus. muz. 23.16 Klassieke muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.05 Symf. ork. en soliste. 13.26 Gram. 14.20 Internat, sol. 15.10 Viool en piano. 15.50 Strijkkwartet. 16.55 Gram. 19.16 Gram. 20.16 Hoorsp. 23.10 Solistenconc. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12 30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16.02 Gram. 16.30 Ork. conc. 17 00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en -filoso fie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram 20.00 Hoorsp. 20.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Kunnen wij u helpen?, caus. 22.25 Eth- nische muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zee lleden. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.10 en 14.15 Idem. 15.12 Koor zang. 15.30 Gram, 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz. 17.40 Idem. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrye tijd. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) weer wind ia Jèi min. temp. Den Helder vrijw. onb. ozo 1017 2 2 Ypenburg licht bew. O 1014 2 2 Vllssingen vrijw. onb. O 1013 4 4 Eelde vrijw. onb. lloht bew. ozo 1020 -1 -1 Twente O 1018 0 0 De Bilt lioht bew. O 1016 1 1 Eindhoven vrijw. onb. O 1015 2 1 Z. Limburg liöht bew. O 1015 3 3 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome AJaccio Madrid Algiers ■o <0 c. B 1 i k a a C cs| lioht bew. w 2 -7 0 m bewolkt zw 1 -6 0 mist windstil -3 0 onbewolkt zzo 3 -1 0 geh. bew. zo 8 5 0 licht bew. ono 4 5 0 licht bew. O 9 1 0 zwaar bew. O 4 4 0 zwaar bew. ono 4 3 0 regen zo 2 9 0.1 half bew. windstil 0 geh. bew. zw 1 7 0 regen no 4 11 7 onbewolkt O 5 -3 0 lloht bew. no 4 1 0 geh. bew. O 5 1 0 geh. bew. nw 2 4 0 geh. bew. windstil 5 0 geh. bew. windstil 6 0 geh. bew. O 4 1 0' geh. bew. w 6 2 0 zwaar bew. nno 4 4 0 zwaar bew. zo 2 16 0.4 6 licht bew. windstil 0 regen zw 8 11 10

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2