Verdiende 2—1 overwinning van Roodenbnrg op Blauw Zwart Rijp wetering verliest van SVLV met 1-4 Met 4—1 moest L.F.C. de winst in Leerdam achterlaten Twee fraaie goals van Ouwerkerk V.Y.S.B. stuurde Lugduuum met 8—2 nederlaag naar huis Ook Warmunda kon ongeslagen record van Lisse niet breken Onderzoek in zaak BW-Landman afgesloten; uitspraak volgt MAANDAG 9 MAART 1959 De oudjes doen het nog best! (Van een onzer verslaggevers) Twee juwelen van doelpunten van voet en hoofd van Bart Ouwerkerk, gescoord in de 20e en 25e minuut van de tweede helft, heslisten een meer spannend dan fraai duel tussen Blauw Zwart en Roodenburg. Aangezien tien minuten vóór het einde de Wassenaarders tegen scoorden - overigens frj verdiend - gaf het scorebord dus een 21 zege voor de Leidse Houtbewo- d- ners aan. Merkwaardiger wijs waren de twee oudste spelers in het gezel- 'il schap tevens de besten van het veld. Bij Blauw Zwart was de dikke veer- tiger Nic. van Leeuwen op de linksbackplaats een klasse apart. Aan Leidse ei zijde kan van de zo ongeveer even oude Andries du Prie hetzelfde gezegd worden. Twee lichtpunten in dit enigszins duistere duel. Lichtpunten zon- der toekomst, maar toch een lichtend voorbeeld voor de wederzijdse jeugd! ONMACHT De eerste helft kenmerkte zich door onmacht van de beide aanvalslinies en superioriteit van de defensies, waarin JNic. van Leeuwen en A. du Prie, zoals I gezegd, in glanzende vorm staken. Het werd dus een partijtje voetbal op het middenveld en zo er tot wat meer krach- 'k' tiger acties werd besloten, dan stonden 'a er tussen de palen twee keepers die van ke wanten wisten: Mat Keereweer en Theo er van Leeuwen. Toch was de Leidse doel- man - in de 28e minuut - kansloos ge- at weest, toen rechtsbuiten v. d. Ploeg de bal maar voor het inleggen had. Geluk- kig deed de laatste het zo hard (en on- besuisd) mogelijk en 't gevolg was dat de staander redding bracht. De Wassenaar- ders, die de straffe wind in de rug had den legden vervolgens een licht veld- overwicht aan de dag. Zonder resultaat overigens, want toen arbiter Gorissen voor rust floot was er in de beide nul len op het bord nog geen verandering gekomen. Wel een verandering in Leid se gelederen. Vijf minuten vóór de thee nl. moest aanvoerder Henzen zich laten vervangen doorgood-old Piet ven Polanen. die dus voor het eerst sinds zijn enkele maanden geleden opgelopen knie blessure, weer actief werd. JUWEELTJES Na de rust - met wind mee - ging Roodenburg drukken, doch lange tijd hield de goede Blauw Zwartdefensie, in feite eigenlijk gemakkelijk, stand. Het Leidse aanvalsspel was zonder fantasie en bovenal zonder stootkracht. Naarma te de aanvalsgolven voortduurden kwa men er echter méér kansen en in de 20e minuut ging de één voor Rooden burg op het bord. 0 Nederlands amateurelftal De samenstelling van het voorlopig Nederlands amateurelftal voor de r woensdag op het VUC-terrein te spelen 1 oefenwedstrijd tegen ADO is als volgt: Doel: Koers (Hengelo); achter: Van Bruggen (DFC) en Claus (Helmondia '55); midden: Van Schijndel (SW), van RS Ierland (Willem 2) en C. Clavan (ADO); voor: Pelk (Volendam), Kerkdijk (Sc. Enschede), Baksteen (Fortuna VI.); Fre- deriks (Gouda) en De Kleermaeker (Vitesse). II De voetbalwedstrijd tussen de jeugd- ploegen van Oost Duitsland en Engeland zondag in Berlijn gespeeld, werd door de Oostduitsers met 43 gewonnen. By de rust was de stand 33. stadgenoten en nog geen 5 minuten later kopte Ouwerkerk - na een corner - via binnenkant staander 02 in de Blauw Zwart-touwen. Uitstekend keepwerk van Van Leeu wen stond toen meerdere Leidse treffers in de weg. Een fraaie kopbal van Van Heek, een loeier van Bart Ouwerkerk (wij telden hem reeds!) en een inzet van Chouffour werden op bekwame wijze onschadelijk gemaakt. Wellicht putte de thuisclub hieruit moed om óók nog eens wat te gaan on dernemen. Het lukte ook, want een te gemakkelijk opgenomen aanval door de Leidse defensie, leverde Blauw Zwart de verdiende tegentreffer op. J. Knynen- burg deed met 12 de hoop op een draw nog even oplaaien, doch Rooden burg bleef overeind en hield de verdien de 21 zege vast. m «3 Voetbal in de Afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) De grote verrassing in de eersteklasse van de Afdeling viel in Rijp- wetering, waar de volkomen van slag zijnde Rippers met niet minder dan 1—4 door het in de tweede helft goed op schot geraakte SVLV werden verslagen. Altior profiteerde ervan en nam, mede dank zij een weliswaar wat magere 12 overwinning bij Sint-Bernardus, de lei ding van Rijpwetering over. Weteringse Boys verzette zich fel bij Stompwijkse Boys, maar dolf met 43 het onderspit. KRV won bij Alphense Boys met 2A en door de 31 zege van Rouwkoop op Oranje Groen, is de scheiding tussen de bovenste en onderste helft van de ranglijst nog duidelijker afgetekend. BART OUWERKERK twee treffers Een algemene aanval bracht na afge slagen te zyn een goede kans voor Chouffour. Diens schot faalde echter, doch gelukkig stond Bart Ouwerkerk in de richting van de verdwaalde bal en uit een onmogelijke hoek draaide de Leidse midvoor zich met de bal om en ditmaal was doelman Van Leeuwen volledig kansloos: 01. Kennelijk stimuleerde dit succes onze St. BernardusAltior In deze wed strijd. die het aanzien ruimschoots waard was. kwam de rust met dubbel blank. Daarna moest doelman Zandvliet voor een treffer van Henk Bos naar het net (01) en liet Joop Koeleman na 20 mi nuten nummer twee aantekenen. Ten slotte zorgde Wesselman voor een tegen- punt: 12. Voor Altior een verdiende zege. Rijpwetering—SVLV SVLV was. uitgezonderd een korte periode in de tweede helft, doorlopend in de meerder- Verdiend, maar geflatteerd De jeugd van Lugdunum waarop héél groenwit haar hoop heeft ge vestigd - na de uitstekende presta tie van vorige week tegen Olympia was er reden tot een gematigd opti misme! - is er gisteren in Noordwij- kerhout bekaaid afgekomen. Mei niet minder dan een 82 nederlaag Vierde klassers amateurs M sa. Zwakke ASC-pIoeg kansloos in Voorhout Het is ook Warmunda niet ge lukt Lisse haar ongeslagen record te ontfutselen. In een enerverende wedstrijd, welke werd bijgewoond va door 2500 toeschouwers, trokken 1C2j de Lissenaren met 2—1 aan het er langste eind. Tooh is Warmunda niet kansloos ge- ll(r weest. Nadat Boon in de vijfde minuut wc niet een hard schot via de paal de iac score voor Lisse had geopend, bracht esti Veltenaar in dezelfde minuut de balans weer in evenwicht. De Warmonders <I:1 kwamen daarna overwegend in de aan- rüj val en verschaften zich enkele goede kansen, waaronder twee „opgelegde". Maar ze werden niet benut en daar mee was de kans op een verrassende overwinning verkeken. Want na de rust werd Lisse sterker en kreeg de War- mondse achterhoede het zwaar te ver- ite antwoorden. In de 28ste minuut benutte >t Van Kesteren een voorzet van Boon en :da was de 21 eindstand bereikt. Welis- waar stelde Warmunda nog alles in het werk om de gelijkmaker te scoren, maar daarvoor gaf de Lisse-defensie :"geen kans. Resumerend: een zwaar be- J vochten Lisse-zege. Voor de rust was Warmunda sterker, erna de thuisclub. o kt ?ar ForeholteASC Vrijwel de gehele wedstrijd zijn de Voorhouters sterker .a?j geweest. Goed werk van keeper Eradus dus en mid half Brard hield Foreholte c van een grotere zege af. Jammer, dat ri. 1 juist beide Voorhout-se treffers ontston- ij v den na fouten van genoemde spelers. d& De rest van de ASC-ploeg was zeer ,atf zwak Na een kwartier spe:en opende mc Foreholte de score. Verder oield A3C in ae eerste helft stand. Ook na de hervat- me ting was de thuisclub sterker maar toch duurde het nog een half uur voor ,je voorhoutse rechtsbinnen de .-.tand e"s op 2-0 kon brengen. De ASC-voorhoede was te zwak om een mogelijk tegenpunt ebj te mogen verwachten. ki >n.| DOSRSJC De Veense nchterhoe- de bewaakte SJC' beste man Piet Vink iducht. De rust kwam met 0—0. Na de 8 gei ar,l he e»aanval en moesten de Ncordwijkers meer aandacht aan de verdediging jschenken. In de twintigste minuut Bi scoorde de Veense midvoor 1-0 en twee f minuten later bracht een hard scho' van linksbuiten Olyerhoek de stand op 2-0. Daarbij bleef het. THBConcordia H Nadat m de eerste helft aan weerszijden nonchalant met de kansen was omgesprongen slaagde Ras er toc-h nog in de bezoekers voor de thee op 0-1 te brengen. Na de hervatting pakte THB de zaken ener gieker aan en Kenzen (2x) en Swets be kroonden dat met een 3-1 uitslag. De leiding van arbiter Bos was prima, over het vertoonde van de spelers was men minder tevreden. Niet best. Hillegom—Geel Wit HM heeft de thuisclub, die in de eerste helft door Euizerd op 1-0 kwam, heel wat moeite gekost om de winst in Hillegom te hou den. Na de pauze maakten de gasten geliik uit een penalty wegens hands. Maar toen de Haarlemse doelman een ver schot uit de Hillegomse defensie liet gaan en Buizerd geen nee zei toen een verdediger hem de bal de voeten legde (3-1). was de zaak wel bekeken, al kwam Geel Wit door Van den Bosch nog op 3—2 DOCOSIloornwijk De bezoekers namen in de eerste helft de leiding, maar na de hervatting nam DOCOS het spel resoluut in handen en eleven Leid se treffers niet uit. In de 25ste minuut trok Jan Rossenberg de score recht en dezelfde speler zorgde twee minuten lr.ter ook voor 2-1. Frans Jansen bracht lr. de laatste minuut de stand op 3-1. waarmee een fors partijtje voetbal werd afgesloten. IJSHOCKEY In het toernooi om het wereld- en Europees kampioenschap ijshockey in Tsjecho-Slowakfje luiden thans de stan den: Groep B: 1. Rusland 6 pnt.. 2. Ver. Staten 4 pnt.. 3. Noorwegen 2 pnt.. 4 Oost-Duitsland 0 pnt. Groen A: 1 Canada 6 pnt.. 2. Tsjecho Slowakije 4 pnt.. 3 Zwitserland 2 pnt., 4 Polen 0 pnt Groep C- 1 Zweden 5 pnt., 2. Finland 3 pnt 3 West-Duitsland 2 pnt., 4. Ita lië 2 pnt. De eerste twee van iedere groep gaan over naar de finalepoule. Ook de tweede testmatch tussen Pakistan en West Indië, welke in Dacca werd gespeeld, is door Pakistan gewon nen. De Pakistani wonnen met 41 runs. De eindscores waren: Pakistan 145 en 144, West Indië 76 en 172. stuurde VVSB de Kikkers het veld af. Uiteraard is de zege van de Bavo- mensen verdiendmaar geflatteerd doet de eindscore (82) toch wél aan. GEEN SCHOT Lugdunum was door de bank genomen in de eerste helft meer in de aanval dan de roodwitten, maar de afwerking liet in de Leidse gelederen alles te wensen over. Daar kwam nog bij, dat de beide vleugels door Henk Teeuwen en P. Mi- zee beslist onvoldoende werden bemand. De thuisclub opende de score door v. d. Togt, die handig profiteerde van de eerste fout in de Leidse defensie. Een te rugspeelbal op Kerkvliet liet de laatste los en via het been van een andere ver dediger, kreeg de Noordwijkerhouter een niet te missen kans. Kort hierna kreeg Eli Quist de kans van de dag om de balans in evenwicht te brengen. Hij faalde echter alleen voor doelman Peeters en schoot onbe- suist tegen de Bavo-doelman op. Aan de andere kant deed v. d. Togt het beter want het lage schot, dat hij afvuurde was Kerkvliet, die over de bal heendook, te machtig: 20. Het werd vóór de rust zelfs nog 30, waar tegenover Jan Teeuwen een schot te gen het houtwerk stelde. Een tikje pech dus voor de Kikkers. TEVEEL Eli Quist zorgde na de thee keihard voor 3—1 en de hoop leefde onder de groenwitte supporters weer op. Helaas bleek een beter resultaat een illusie, want toen er een kwartiertje gespeeld was hadden Nederstigt en Koomen de stand reeds tot 51 opgevoerd. Overi gens onhoudbaar voor Kerkvliet. heid. Toch ging de rust slechts met een 01 voorsprong van de Voorschotense ploeg in. Dit doelpunt werd door Piet Zonneveld met een fraaie kopbal op het bord gebracht. In de tweede helft bleek de SVLV- voorhoede beter te kunnen richten. Vrij spoedig bracht Beb Hakker 02 op zijn naam. Daarna scoorde dc Ripper mid voor uit een vrije schop 12. Leo van der Voort maakte 1—3 en Jan Kooyman 14, waarmee een technisch beter SVLV ruim aan de winst kwam. RouwkoopOranje Groen Een ma tige wedstrijd die Rouwkoop de beide punten opleverde. Door Jan Ju kon met 10 voor Rouwkoop gerust worden. Prima individueel spel bracht Jan Ju in de tweede helft naast het doel, vanwaar hij een trekballetje op het hoofd van de meegekomen Stolk plaatste, die geen fout maakte: 20. Het volhouden van Oranje Groen werd beloond met een tegentreffer: 2—1 en Jan Ju profiteer de vervolgens van een blunder in de Leidse defensie: 31. Stompwjjkse BoysWeteringse Boys Nadat eerst A. Olijerhoek de Wete ringse doelman het nakijken had gege ven. slaagde v. d. Meer er in de rust met 1—1 te doen ingaan. Na de thee werd het door Wim v. d. Helm 21 en kwa men de gasten opnieuw naast de Stomp- wijkers: 2—2, waarna Wim v. d. Helm opnieuw de thuisclub liet juichen: 3—2. J. Olijerhoek maakte er daarna 4—2 van. waarna kort voor het einde onder grote spanning 43 gescoord werd. Alphense Boys—KRV Alphense Boys liet de bij rust verkregen 21 voor sprong weer glippen door een inzinking van de ploeg, die vier invallers telde. Hoogerwerf slaagde er na negen min- nuten in de eerste treffer te laten note ren: 1—0, waarna Oort uit een straf schop wegens hands van Holsteijn geiyk maakte: 11. Wim van Ryn kopte ech ter uit een voorzet van Jos Vreeswijk de bal achter de Katwijkse doelman, waardoor met 21 gerust werd. In de tweede helft werd KRV steeds sterker en nadat Noordermeer gelijk ge maakt had, 22, was het kort daarna al 2—3 door Ten Wolde en zagen wij Oort de eindstand 24 op het bord brengen. De stand in de le-klasse is nu: Altior 12—21 Alph. Boys 12—9 Rijpwetering 13—20 LDWS 12—9 Stompw. B. 13—16 St. Bernard. 12—8 SVLV 13—15 Oranje Gr. 11—5 KRV 12—14 Weter. Boys 13—3 Rouwkoop 1314 TWEEDEKLASSERS Ondanks het feit. dat VNA met een 00 spel tegen ZLC uit de bus kwam, nam het toch de leiding van de 2e-klasse over van MMO, dat op eigen terrein vol komen van slag bleek en met 24 van UDO verloor, dat zich nu als ernstige kandidaat presenteert. SJC verzuimde van dit falen van de koploper het volle pond te halen door met Leidse Boys niet minder dan tien doelpunten te delen: 55. Bij VTLWOA werd er juist één treffer minder gescoord: VTL won met 54 en verwisselde daardoor met zyn tegenstander van plaats. Tenslotte kwam VNL bij Unitas niet verder dan een 1—1 spel. Stand: VNA 13—18 VNL 12—11 MMO 1217 Leidse Boys 1310 UDO 13—17 VTL 13— 9 SJZ 11—15 WOA 12— 8 ZLC 12—13 Unitas (L.) 13— 6 ZATERDAG-AFDELING De uitslagen in de eersteklasse van de zaterdagafdeling wijzen er duidelyk op, dat vooral door de koplopers de laatste loodjes zwaar gaan wegen. In Wou- brugge verkeerde men tot in de laatste minuten in de uiterste spanning of men met Sleutels in een puntloos geljjk spel Met een knappe kopbal is Spa- rendam van Blauw Wit (rechts op de grond liggend) ADO-doelman Oostrum (midden) te snel af ge- weest en de stand is 1-1. de buit zou moeten delen. Gelukkig voor de groenwitten herinnerde Van Luiing zich nog net op tijd, dat het doel van het spel doelpunten maken is. Met zyn schot wist de Sleutels-doelman geen raad, waardoor de beide punten in han den van de Woubruggenaren kwamen. Het hard werkende Sleutels-elftal had stellig wel een gelijk spel verdiend. Al phen verspeelde thuis tegen VVSB een punt. Hierdoor is Woubrugge weer aan de leiding gekomen met een punt voor sprong maar één wedstrijd meer ge speeld. In Ter Aar bleek het veld van hekkesluiters TAVV voor de strijd tegen Kagia onbespeelbaar. AlphenVVSB Aanvankelijk ging de stryd gelyk op en neer, maar toen er 25 minuten gespeeld was kon doelman Ram voor de eerste maal naar het net. Vyf minuten later beging de VVSB- rechtsachter een overtreding wat hem op een strafschop kwam te staan, die door Jac. de Bruijn in tweede instantie werd benut: 1—1. Na de thee werd Al phen sterker, maar toen Bakker bij een snelle tegenaanval op doelman Ram wil de terugspelen, bleek deze op weg naar de bal te zyn. waardoor het WSB geen moeite kostte opnieuw de leiding te ne men: 12. Kort voor het eindde kwam Alphen toch nog naast de bezoekers, toen de bal na een heftige doelworste- ling over de doellijn werd geschoven: 22. De stand is hier: Woubrugge 12—20 Hazersw.B. 12—11 Alphen 11—19 Kagia 12— 7 Rouwkoop 13—17 Sleutels 13— 7 VVSB 12—15 TAVV 10— 0 NSA 13—12 Nog éénmaal sloeg Lugdunum terug en J. Leget deponeerde 5—2 achter Pee ters. Maar daar bleef het ook bij en het veel fellere VVSB, dat bovendien een hoger tempo op de grasmat legde, kreeg nadien legio kansen. De jonge, groenwitten toonden boven dien nog niet tegen het stevige spel van Nederstigt c.s. opgewassen te zyn. Van de vele doelrype kansen werden er nog drie in doelpunten omgezet en toen ar biter Wurms - die niet altyd even sterk floot - het einde aankondigde was de stand in cyfers uitgedrukt 82. Wij schreven het reeds: verdiend, maar wél geflatteerd. Rest nog te ver tellen dat J. Teeuwen en Leget op een goede wedstrijd kunnen terugzien, ter wijl doelman Kerkvliet aan enkele doel punten schuld had. Het onderzoek in de zaak BW—Landman is vrijdagavond door de commissie van onderzoek afgesloten. De leden van deze commissie, mr. J. H. Lobsteyn en A. van Heusden (het derde lid de heer Coler vertoeft in het buitenland) hebben Landman, de doelman van SHS, met de BVV-leden Van Heezik en Van den Dungen. die volhouden zich aan omkoping te hebben schuldig gemaakt, gecon fronteerd. Ook de heer A. Lieven, de man door wiens brochure over de onregel matige handelingen in het bestuur van BW alles aan het rollen is gebracht, verscheen voor de commissie. Na deze laatste fase in het onderzoek heeft de speciale commissie het onder zoek afgesloten. Het rapport over dit onderzoek gaat thans naar de strafcom- missie van de KNVB, die binnenkort uitspraak zal doen. Ook Excelsior te sterk voor Alphia (Van een onzer verslaggevers) Door van Excelsior '20 met 30 te verliezen, kreeg Alphia haar tweede achtereenvolgende nederlaag te pak ken. En ook nu weer verdiend. Wel speelden de Alphianen beter dan vo- vorige week, maar het feit, dat Koe nekoop en De Leeuw verhinderd waren, bleek een te grote handicap voor de Oranjehemden. Reeds in de vijfde minuut keek Al phia tegen een achterstand aan, door dat Rietveld een schot van de linksbin nen moest laten gaan 10. S. Bout hoorn probeerde het wel aan de andere kant met felle schoten, maar de doel man van de gastheren bleek uit het goede hout gesneden. Toen W. de Jong oog-in-oog met deze doelman kwam, dacht ieder reeds aan de gelykmaker, maar tot grote teleurstelling van de Alphianen schoot hy hoog over het doel. leiding Rommelig duel met zwakke (Van een onzer verslaggevers) Leerdam SportLFC speelde zich af in een onaangename sfeer. Hetgeen overi gens niets afdoet aan de 41 zege, die de voetballers uit de Glasstad op de Kana ries behaalden, want de winst was verdiend. Zonder meer! Oorzaak van alle narigheid dient voor een groot deel te worden gezocht in het zwakke fluiten van arbiter Snoek. Het begon met een overtreding van De Jong, welke hij onbestraft liet en toen even later een Leerdamspeler revanche nam en de heer Snoek toen wèl floot, waren de poppen aan het dansen. Een en ander zette kwaad bloed bui ten de lijnen en hetgeen wij vanaf onze plaats opvingen, zullen wy maar onbe schreven laten, aangezien dit soort „Nederlands" op een sportveld niet thuis hoort. Neen, het Leerdamse publiek vooral toonde zich niet van de beste kant! Uiteraard werd ook binnen de lynen de stemming er niet vriendelyker op VOOR RUST REEDS BESLIS! Arbiter Snoek begon al slecht, want hij arriveerde te laat in Leerdam, zodat de strijd 10 minuten later aanving. De eerste aanval was voor de thuisclub maar de corner, die hiervan het resul taat was. leverde niets op. Leerdam bleef echter aanvallen, doch doelpunten- maken was er nog niet bij. Een vlotte tegenactie van LFC op rechts bracht de bal op links by Willy Nagtegeller. Van diens voet vertrok een fel schot, dat echter doelman Neuman op de juiste plaats vond. Ook v. d. Heyden kreeg een doelrype kans, doch beging daarbij een overtreding zodat ook deze actie op niets uitdraaide. Doelman Gijsman moest ver volgens felle schoten van de Leerdam- voorwaartsen onschadelijk maken en het dient gezegd, dat dit werk hem goed af ging. In de 23e minuut ging de 1 voor Leer dam op het bord. Opgezet op links werd rechtsbinnen Donga goed gelan ceerd, die op zijn beurt Gasman voor de eerste keer passeerde: 10. Enkele minuten later beging De Jong, geheel onnodig, een overtreding. Van Lent schoot daaruit keihard via de staan der, de bal in de Leidse touwen: 20. Vervolgens lanceerde LFC enkele ge vaarlijke tegenaanvallen, maar de geel zwarte midvoor tippelde steeds in de buitenspelval. Toen iedereen aan een 2-0 ruststand dacht, zorgde Van Lent zo waar nog voor 3—0. mede doordat doel man Gijsman verkeerd stond opgesteld MATIG SPEL Vijf minuten waren in de tweede helft gespeeld toen Bor er 4—0 van maakte LFC speelde nu een tijdlang defensief en kon hierdoor een hogere score voor komen. In deze periode van de stryd gaf de scheidsrechter vele aanvechtbare be slissingen weg. Iedereen kreeg een waar schuwing, maar officieel was er géén. Totdat LFC zyn defensieve houding liet varen. Nu kwamen er gevaarhjke aan vallen en uit één ervan wist Th. van Kampen een tegenpunt te maken: 4—1 ONAANGENAAM Hierna werd de LFC-linksbuiten Nag tegeller op onaangename manier tegen de grond gelopen, met het gevolg, dat men hem naar de kleedkamer moest dragen. Het laatste gedeelte van de strUd zul len wij U maar besparen, want het had - helaas - niets meer met sport te maken. Uit een verkeerd gekopte bal van D. Uithol kreeg de Schiedamse midvoor een niet te missen kans en kon Riet veld opnieuw naar het net: 2—0. Het eerste kwartier van de tweede helft was geheel voor Alphia, dat met goede combinaties door de Excelsior- defensie kwam. Voor het doel bleef het echter hopeloos, want verder dan een buitenspeldoelpunt brachten de Alphe- naren het niet. Twintig minuten voor het einde moest doelman Rietveld zich laten vervangen door Kramer, die vyf minuten later het nakyken kreeg by een schot van de midvoor, die snel door de Alphia-achterhoede „zigzagde": 30 Ook in de resterende tyd kwam Al phia niet tot een doelpunt. Wassenaar met lege handen uit Dordt (Van onze correspondent) Het nog steeds met vier invallers spelend Wassenaar bleek in Dor drecht niet tegen Fluks opgewassen. Wel werden er meerdere aardige aan vallen opgebouwd, maar de afwerking liet ook dit keer weer alles te wensen. Na een kwartier spelen bereikte een op maat gegeven voorzet de vrystaande Fluks-midvoor Sanner en was het 1—0. De prima spil van Fluks wist aan de andere kant met de zwakke pogingen van de Wassenaarse aanval wel raad. Na een half uur spelen volgde weer een snelle aanval van de thuisclub, waar- by Sanner het houtwerk trof en Oost- dam het leer kon wegwerken. Na de thee trof een schot van de Wassenaar - linksbuiten Elligens de staander, waarna zyn Dordtse collega aan de andere kant het beter deed, toen hij in buitenspelpositie de bal kreeg toegespeeld en na een blundertje in de Wassenaar achterhoede in staat werd gesteld doelman Koster voor de tweede keer naar het net te sturen: 2—0. Kort daarop miste Van Breemen de kans van zyn leven, toen hij voor open doel finaal miste. Wassenaar had bepaald pech toen daarna Elligens opnieuw tegen de paal schoot. De Wassenaar achterhoede wist zich gedurende de verdere speeltijd staande te houden, waardoor deze matige wedstrijd met een 20 zege voor Fluks eindigde. Het voorlopige Nederlandse hockey elftal speelde zaterdag onder de naam Pioniers op het Be Fair-terrein te Hil versum tegen een jeugdig westelijk elf tal een zwakke wedstryd. De rust kwam met 00. Volgt gaf de westelyke combinatie in de tweede helft de leiding. Eddy Zwier zorgde voor de gelykmaker en kort voor tyd scoorde De Beer het winnende doelpunt voor de Pioniers.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9