Over 1 kalme algemeen handel November was over het algemeen niet ongunstig voor de visserij Prijzen lagen belangrijk hoger dan in 1957 %r De Katwijkse ..Lenteklokjes" zongen in uitverkochte kapel Huidgen HVL-AMVJ was meeslepend duel VVS gelijk tegen Voorburg Met weer was in november gunstig voor de uitoefening van de zeevisserij. De garnalenscheepjes hadden een paar dagen last van mist. In het algemeen kan worden gezegd, dat de resultaten in deze maand niet ongunstig waren. Er is zeer intensief gevist op alle fronten. Behalve kotters en loggers op verse vis, visten vele schepen op haring, zoals drgfnetloggers, treilers in de Ierse Zee en de kot ters (spanvissers) bij Breskens. Een aantal treilers schakelden in de loop van deze maand over van de haring- op de verse visvisserij. De treilschepen voerden totaal 9.4 miljoen kg. aan (1957 7.6 miljoen kg.) met een opbrengst van 5.6 mil joen gulden (1957 4.2 miljoen gulden). De haringvangsten van de loggers waren ongelijk, tengevolge van de schaarste waren de prijzen hoog en zodoende maakten de gelukkigen zeer goede besommingen. ZATERDAG 7 MAART 1959 De stoomtreilers oefenden de visserij uit in de nabijheid van de 58ste breed tegraad en 2° O.L. De prijzen waren goed. Er gingen mooie reizen uit. Een 37-tal loggers viste tussen 5Z°-30° NB en tussen 586-30° NB en tussen 3° en 6° OL en ving tong, schol, wijting, makreel, kabeljauw en schelvis. De re sultaten waren lonend en de reisduren van 512 dagen. Een 15-tal kotters van 240 en méér PK viste vanaf Tea Kettle Hole tot aan de Witte Bank, waar tong, schol, wijting en kabeljauw werdén gevangen. Een 82-tal kotters van het kleinere type viste langs de Nederlandse kust tot aan de P-boeienlijn en ving schol, tong en wijting. Dankzij het gunstige weer, waren de resultaten goed. In het begin van november visten enige motortreilers en grote motorlog- gers met de haringtreil bij de Coral Bank en Klondijke, waar in reizen van 10-12 dagen 800 tot 1200 kisten haring en makreel en 200 tot 300 kisten vis. be staande uit schelvis, kabeljauw, koolvis en Wijting werden gevangen. In de loop van november werden de vangsten slecht; er was praktisch geen haring of makreel. Na medio verslagmaand gin gen bijna alle schepen naar het Engelse Kanaal. In de eerste helft van de maand waren de resultaten der haringtreilers lonend. De gevangen haring was schraal en ijl. IERSE ZEE In de eerste week van november werd een aanvang gemaakt met rle haringvisserij in de Ierse Zee. De j schepen maakten allen lange reizen en de resultaten waren slecht. Door de afnemende vangsten in de Ierse Zee gingen rnidden-november alle haringtreilschepen bij de Sandettie vis sen, waar zij betere vangsten kregen. Hoewel de visserij zeer wisselvallig was. werden in de periode van 16-23 novem ber dag-vangsten gemaakt van 100-300 kantjes per Vaartuig. Hierna werden de vangsten minder. De snurrevaadvisserij werd in november niet uitgeoefend. Een Engelse snurrevaad kotter loste twee maal schar aan de afslag te IJmuiden en besomde in totaal f,10.329 voor 16.080 kg. De visserij op zandspiering kwam deze maand ook niet voor. In de week van 3-8 november visten 28 span nen kotters bij de West Huider en San- dettie. De resultaten waren over het al gemeen zeer bevredigend te noemen. Behalve haring, werden ook pilchards, horsmakreel, makreel, kabeljauw, haai en wijting medegevangen. In de eerste helft van de maand ving men volle ha ring, daarna kuitzieke met een percen tage ijle. De sprotvisserij werd begin növêmber beter. Een aantal scheepjes schakelde van de garnalenvisserij over op de span- visserij op sprot. In totaal visten 27 spannen ten noorden van IJmuiden. De Vangsten waren zeer wisselvallig waar door een aantal spannen goede besom ming behaalde, terwijl de resterenden bijna niets besomden. De garnalenvisserij ftadi behadve in rayon Zuid weinig te betekenen. Gelei delijk aan schakelden de meeste van de schepen over op dê sprot visserij. TOTALEN In totaal ls In november door de trci- lersschepen aangevoerd 9.376.046 kg. met een opbrengst Vati f. 5.574.666. In no vember 1957 waren deze Cijfer» 7.598.338 kg. met een waarde van f. 4.171.Ö04. Haring was weer het belangrijkste aanvoerprodukt. In verse toestand ca. 2.8 miljoen kg. voor f. 1.137.492 Yj gemid delde pr(js per kg f. 0.40 (1957 f. 0.37 per kg.). Gezouten trellbaring 1.6 miljoen kg. met een opbrengst van f. 928.089.- De gemiddelde prijs hiervan was f. 0.57 (1957 f. 0.38). De aanvoeren van alle vissoorten wa ren groter dan in november 1957, be halve van de schelvis, deze aanvoer wa* ruim 680.000 kg. ca. 60 van de aan voeren van november 1957. Dientenge volge steeg dé gemiddelde prijs van f. 0.44 tot f, 0.60 per kg. De meeste vis soorten waren hoger in prijs behalve tong en tarbot, wijting bleef gelijk (f. 0.37), De haringvisserij werd in totaal uit geoefend door totaal 184 schepen, hier van 144 drijfnetschepen en 40 treilers. Een 13-tal schepen, dat in de loop van de maand de drijfnetvisserij had beëin digd, vertrok tegen hét einde van de maand naar de Westkust van Enge land en de Ierse Zee om als vrachtvaar der aldaar gekochte haring naar ons land te vervoeren. De drijfnetvisserij werd in november j.l in verschillende gebieden uitgeoefend n.l. onder de Engelse wal, aan de Hol landse kast en tegen het einde van de verslagmaand in het Kanaal (Dieppe) De resultaten van dé drijfnetvisserij wa ren ongelijk. Men had met zeer ongelijke vangsten te doen: dé éne dag bijv. ving men 1 of 2 kantjes, terwhl een dag daar voor 100-150 ka. op dezelfde plaats kon worden bemachtigd. De financiële uit komsten daarentegen waren door de hoge marktprijzen gunstig; er waren zelfs schepen, die in 3 seizoenen van de Engelse wal een bruto besomming haal den van f. 90.000. De haring afkomstig va nde Engelse Wal was van goede kwaliteit, die onder de Hollandse kust, klein, schraal en ge mengd met pilchards. De prijzen van gezouten haring lagen aanmerkelijk hoger dan in 1957. De marktstemming voor alle soorten gezou ten haring was willig. EXPORT De export in november 1958 bedroeg in totaal 56.160 vaten. De verzending vond o,m. plaats naar België en Luxemburg, Canada, U.S.A., Denemarken. Oost- en West-Duitsland. Frankrijk/Saar gebied, Israël, Italië en Noorwegen. Een en ander lazen wij in Visserij- Nieuws. Advertentie Maag verdrong linker lang Italiaanse röntgenologen kregen dezer dagen, bij het onderzoeken Vair de 71- jarige boer Albino Mazzi, die in de om geving van Verona woont, de verrassing van hun leven, toen hun bleek dat deze maar één long,, de rechter, bezat, en dat zijn maag zich bevond op de plaats, waar de linkerlong had moeten zitten, aldus meldt het Italiaanse persbureau „Ansa". Mazzi, die zich puik voelt, vertelde, toen hij van deze óngewone indeling van zijn inwendige organen op de hoogte werd gesteld, dat hij vijftien jaar gele den van een ladder was gevallen, waar bij hij vier ribben had gebroken. Bij die gelegenheid was een grote mand tegen zijn borst gedrukt. De dokters achten i het nu mogelijk, dat Mazzi's maag hier. door tegen de linkerlong werd gedrukt, welk laatste orgaan op den duur is weg gekwijnd. Zang in ongedwongen gemoedelijkheid Voor de derde maal sinds het bewind van Dirk van Vttet waren er weer -entekfobjes" op het poditrai van de uitverkochte Katwijkse Kapel. Er was een tijd dat „kiekje»'* voor kinderen alleen maar „kiekjes va» gehoov- aamheid" konden zijn. Wanneer wg nm z«'n veld van 130 koristjes allen neisjes overzien, dan is het eerste dat treft de gemoedelijke ongedwongenheid. Wel ordelijkheid, maar geen discipline. Vroeger moest het kind de meester be grijpen, nu de meester het kind. Een man als Van Vliet wéét dat. I. HOOGERVORST Morsstraat 9 P. J. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Oonkersteeg 14 l du PON Breestraat 89 v. ROSSEM du CHATTEL Rrrwtraat 95 DRIESSEN De .Passat' is re koop In Hamburg kan men hem zien lig gen, moedeloos aan de tros; de .Passat", het zusterschip van de met 80 man bij de Azoren vergane viermaster-bark .parnir". De .Passat" is te koop. De .pamir-stichting" van Westduitse re ders kan het 3000 ton metende zeil schip, laatste van de gefaamde „P-sche- pen" niet meer rendabel maken en wil het van de hand doen. Men had gedacht het schip van de hand te doen aan de Portugese marine, die wel belangstelling heeft voor een zeilschip waarop kadetten kunnen wor den opgeleid. Een Portugese marine- commissie heeft de .Passat" geïnspec teerd en gerapporteerd dat de verbou wing, die noodzakelijk is om het schip in overeenstemming te brengen met de eisen die de Portugese marine Stelt, bij zonder veel, te veel geld zal kosten. Daarom heeft Portugal nu geen be langstelling meer. De stichting zoekt thans naar andere kopers, van wie er weinig zijn na het ondergaan van de .Parnir". Men houdt er al rekening mee dat de „Passat" naai de Oostzee zal gaan, waar een zeilschool in Glücksburg er een drijvennd loge ment van denkt te maken. De .Passat" is een van de beroemd ste „overleden" van de zeilt'jd. Het schip heeft met graan tussen Zuid- Amerika en Duitse havens gevaren en verscheidene zeilwedstrijden over de At lantische Oceaan gewonnen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Hollandla (Ned. Nieuw- Guinea) voor de Ned. spiekende gemeen te der Evang. Chr. Kerk W. Sirag te Vlaardlngen GEREF. KERKEN Beroepen te Bennekom (vac. P. Rie- rr.ersma) S, de Vries te Buitenpost te Mldsland op Terschelling W. A. Jelsma te Woudsend (Pr.). GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Thoien Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. Bedankt, voor Middel- harnis H. Rijksen te Vlaardlngen. Hervormden gaan praten over kerkelijke tucht De organisatie voor hervormde ge meenteleden „In dienst der Kerk" zal haar vierde toogdag, die op woensdag 18 maart in Amsterdam wordt gehou den, wijden aan een bespreking van de tucht in de Ned. Herv. Kerk. Voor de eerste maal zal ook de „Hervormde Vrouwendienst" aan deze toogdag deel nemen. Ds. M. A, Krop, bestuurslid van „In dienst der Kerk", verklaarde gistermid dag op een persconferentie in Utrecht, dat de kwestie van de kerkelijke tucht in Nederland reeds lang in het geding is. De kerken van de Gereformeerde ge zindten zijn bijvoorbeeld van mening, dat de tucht in de Ned. Herv. Kerk ontbreekt en zij weigeren o.a. op deze grond een samenwerking in oecume nisch verband. Ook andere kerken ken nen het probleem van de vaststelling der grenzen en de vraag, wie wel en wie niet tot de kerk kan behoren. Het vraagstuk van de tucht wordt in de Hervormde Kerk weer actueel, om dat de in 1951 aanvaardde kerkorde in 1961 volledig )n werking zal treden. In deze kerkorde komt een artikel voor. waarin wordt bepaald, dat de kerk wat haar belijdenis weerspreekt, weert. Het is de bedoeling, dat de hervormde ge meenteleden zich op hun toogdag in Amsterdam zullen bezinnen over de in terpretatie van dit artikel. Het thema van de dag, „Wat doet de Hervormde Kerk met haar tucht?", zal worden in geleid door prof. dr. A. A. van Ruler en prof. dr. J. de Graaf, beiden hoog leraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Twee afdelingen zijn er; jongsten en oudsten, aangeduid als B en A. Natuur lijk presenteerden ze zich eerst tezamen, om een koraal te zingen met een tegen- rang erin veïwerkt, en om hun begin selverklaring af te leggen in een liedje „Wij zijn jong". Dat klonk buitengewoon welluidend, rank en licht en met prachtig toonbe- houd. Iedereen kon zonder meer zien, waardoor dit zangtechnisch werd wat het was :door de mondstand, door de toon voor in de mond te drijven, zodat geen keligheid ontstaat .Verder is dan niets meer nodig dan de keuze Van het juiste muziekstuk, dan wat humor en de bezieling plus de liefde van de mees ter. Met dê vaststelling, dat dit nodige metterdaad meesterlijk voorhanden was, eindigt onze „kritiek". De rest is Jcro- niek". De A-meisjes, de jongsten dus, sleep ten „De Piano" van Goetze aan, zongen lastig „De Reigersman" van Vrolijk en „Het Recept" van Dalcroze. Deze Zwit serse kindervriend Dalcroze was een Catherine van Rennes in het mannelijk, met méér talent nog. Zijn liedjes zijn kostelijk, waar blijven zij? Verder hebben die A-meisjes alleen maar zangtaferelen gebracht. Dit waren „Zes Negertjes", alweer van Dalcroze, „Een Tramrit" van Sprink en een „Ha- zenfeest", waarvan Dirk van Vliet do toonzetter is. Allemaal leuk. Maar de .vondst" was tóch de tramrit. Een con ducteurspet, een bouwsel van wat latjes en zeildoek om een voorbalkon te sugge reren. drie in rechthoeken opeengepakte Lenteklokken in allerhande passagiers- plunje, drie gele linnen banden om die mensenpartJIen, touwtje als koppelingen en het hoefde maar zingend in bewe ging te gaan? Een voorbeeld van maximale expressie met minimale middelen. De B-meisjes hadden liederen in de trant van „Pak al Je zorgen in de pl-unjezak", een paar canons en vertoon- Rondom de veemarkt 'Van een deskundige medewerker) Er zit momenteel nog maar weinig Schot in de voorjaarshandel. We menen dat de oorzaak in hoofdzaak ligt in de nogal hoog opgelopen prijzen, want ove- pers houden zich nog wat terug op de hoge prijzen, die echter ook voor het beste vee wat tot staan zijn gekomen en voor de mindere kwaliteiten meestal PUo x jjHpppjP een wat aflopende tendens vertonen. Bij rigens iigt dT naaste't^icomst"toch n'iet een trekkende handel worden de aan- bepaald ongunstig. Integendeel, het wei- voeren uiteindelijk toch wel opgenomen, land ziet er momenteel uit alsof het maar de handelaren spinnen er geen geen winter geweest is en men mag dus garen bij- Hetgeen betekent dat er geen verwachten, dat het rundvee vroeg in 1 goede zaken worden gedaan! de weide kan worden gebracht. De aan- Ook in het jonge fókvee blijft de voeren worden zowel van vers gekalfde markt in het algemeen nog een onbe- beesten. als van gustvee voor de vet- vredigende verloop houden. Hiervan weidery duidelijk groter, maar de ko- bleef in de afgelopen week nogal wat onverkocht. De slachtveemarkt daaren tegen was deze week weer stevig aan de prijs. Het gaat in de vleeshandel erg kalm, zowel voor het binnenland als voor export, maar de aanvoeren zijn niet zo ruim en de beesten komen meestal weinig doorgemest aan de markt. Men kan rijpe dus vette bees ten moeilijk verkopen, zodat het gewicht meestal tegenvalt en dus duurder is dan de schatting. Een mooi vleesbeest brengt momen teel vlot f3.50 en ook wel f. 3.60f3.70 per kg. geslacht gewicht op. Goede tus- senklasse f. 3.20f. 3.40 en voor de rest f. 2.90f. 3.15 per kg. Stieren f. 3f. 3.30 per kg. De vette kalveren, die nogal ruim werden aangevoerd, trokken een flauwe handel aan. Onze noteringen la gen weer 510 cent beneden die van de vorige week. Van nuchtere kalveren was er een zeer groot aanbod en hoe wel de handel in doorsnee redelijk goed kon worden genoemd, was in verband met het ruime aanbod de prijs gemid deld ook wat lager, f. 1.20—f. 1.40; extra zware tot ongeveer 50 kg levend ge wicht tot f. 1.50 per kg .Fokkers f. 75 f. 110 per stuk. Ook voor kalveren, dip ^'oor de mes'evii warden bestemd, werd tussen f. 75 en f. 100 per stuk betaald. De wolveemarkt verliep voor beste overhóuders vlot tussen f. 90 en f. 135 per stuk. Mindere soorten werden op de Leidse markt nogal wat voor de weide- rij naar Noord-Holland verkocht tegen f. 70 en f. 80 per stuk. Ooien met 2 lam meren van goede soorten rond f. 1.60 per stel. De varkensprijzen liepen vooral voor de zware soorten met 5—6 cent per kg terug. Lichtere soorten en baconvarkens ook wat gedrukt. De exportprijzen voor blibham naar Amerika zijn lager en ook de baconmarkt in Engeland is zeer flauw gestemd. Mestvarkens en biggen kregen de druk op te vangen van de lagere prijzen der slacht varkens. De paardenmarkt wak levendiger en stijf prijshoudend zowel voor werk- als slachtpaarden. Europa-zegel 1959 Generaal De Gaulle heeft in het Elysee de constitutionele raad ge ïnstalleerd. De aankomst van ex- In de zitting van de vergadering van de zes samenwerkende Europese PTT- administratles van België. Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxemburg en Neder land, die deze weck in het Kurhaus te Scheveningen gehouden wordt, is het Duitse ontwerp van de hand van Walter Brudi, professor aan de Kunsthoch- schule te atuttgart, gekozen als Europa zegel 1959. Deze zegels zullen op 19 september a.s. door de zes landen worden uitge geven in twee waarden, een voor de j frankering van binnenlandse brieven en I een voor brieven met buitenlandse be- president Loty. die uit m»Q/ae van stemming. tiecc functie automatisch lid is can De voorstelling toont_een keten van j j zes schakels, die do verbondenheid van de raad. de betrokken landen symboliseert. den volksdansjes. Wegens organisatie, costumering en wat dfes meer zij. moesten bergen werk worden verzet en dat kwam grotendeels neer op mej. M. den Dikken, die ook het woord voerde. Dergelijke belange loze werkers zijn onschatbaar in een ge meenschap. Geschenken zeiden dat stof felijk en die waren er ook voor Van Vliet en zijn echtgenote. Van Vliet had uit Alphen zijn Dub-- belmannienkwartet „Euphonie" meege bracht- toaajwe*' we s w.é/ <'ig schreven naar aanleiding van de Zan- gersavond aldaar. Het deed Brahms' Wiegelied klinken, een Schubert, het slotkoor van Mozarts Toverfluit. Verder een ondeugend1 ouci danslied. - - r.se Trije (htm kunststukje) en „Mamma, 'k wil 'n man hè". Vooral in deze gees tige trits hadden zij een goede kamer koorstijl te pakken, los en vrij. Aat van Vliet hoorden we met zeer gelukkige hand. lichte en luchtige toets en ook wel guitig, de liedbe ge leidingen verzorgen. V. Kolen situatie in ons land De Nederlandse kolenproduktie 'ex clusief bruinkoolbriketten en gascokes) heeft in januari j.l. volgens de voor lopige berekeningen 1.069.202 ton be dragen tegen 911.845 ton «definitief cij fer» in december. De gemiddelde pro- duktie per werkdag steeg van 39.650 ton tot 42.770 ton. De invoer vertoonde een daling en bedroeg in Januari volgens de voorlopige gegevens 549.009 ton tegen 754.782 ton in december j.l. In december j.l. waren In totaal 1.280.925 ton kolen beschikbaar voor binnenlands verbruik, n.l. 526.143 ton aangevoerd uit Limburg en de invoer van 754.782 ton. Voor de grootindustrie was beschikbaar 879.596 ton en voor huisbrand en kleinindustrie 401.329 ton. RECHTZAKEN Voor diefstal van schop weer boete geëist WOUBRUGSE OPPERMAN BLIJFT HARDNEKKIG ONTKENNEN „Ik ben volkomen onschuldig", zo zei een 45-jarige opperman uit Woubrugge in zyn laatste woord voor het Haags gerechtshof, waar de procureur-gene raal, mr. Kist, bevestiging had gevor derd van het politierechtervonnis, waar bij de opperman wegens diefstal van een schop was veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf en twin tig gulden boete of vier dagen. De oude schop, die nu ter zitting aanwezig was, stond op 30 maart 1958 al enkele dagen in de tuin van J. C. v. d. Meer aan de Vrouwgeestweg te Woubrugge. Op 2 april werd ontdèkt, dat de schop ver dwenen was. Later zag men een doch tertje van verd. ermee lopen. Er was toen een A gebrandmerkt ln de verweer de steel. Verdachte had aangevoerd dat hij dat altijd deed met zijn werktuigen, maar bij andere werktuigen bleek geen merk aanwezig te zijn. Niettemin hield verdachte vol dat het zijn schop was „U maakt met iedereen ruzie", stelde de president uit de stukken vast. „Alle maal praatjes", verweerde verdachte zich. Raadsman mr. R. de Lauwere vond diefstal ln elk geval niet bewezen. Het gerechtshof zal 20 maart arrest wijzen. Twee letterkundigen over de nieuwe psalmberijming Twee letterkundigen, de Rotterdam» mer C. Rijnsdorp en dr. J. W. Schulttf Nordhorn uit Wassenaar .hebben voor leden van het Protestants Cultureel" Contact te Den Haag commentaar ge geven op de nieuwe psalmberijming. die door de interkerkelijke commissie voor de psalmberijming is uitgegeven. Over de 110 psalmen, die in de nieu we bundel zijn opgenomen, merkte dr. Schulte Nordhorn op. da>t de oorzaak van deze proeve het voorlopig resultaat is van de zo zeer gewenste interkerke lijke samenwerking: Het werk is te vergelijken met de nieuwe bijbelverta ling. Na een enquete in het tijdschrift ..ont moeting" bleek. dat. de oude berijming van Hasper niet meer „de verlossende daad" is. waarnaar rnen eenvoudig kan verwijzen. De nieuwe berijming zal de moderne mens beter aanspreken, dan dóe van 1773. die nog steeds in de kerken ge zongen wordt. Volgens die inleider kon dit werk het best verricht worden door dichters. Aan de' bundel hebben meegewerkt; Guil- laume v. d. Graft', Ad den Besten. Muus Jacobs, W. J. van der Molen, Jan Wit en dr. Schulte Nordhorn. De heer Rijnsdorp wees er op., dat aan de grondtekst recht is gedaan, door dat kenners van het hebreeuws de nieu we zinnen op de goede betekenis hebben gecontroleerd. De gezwollen taal is ech ter uit de psalmen verdwenen. De lezer ziet bijna geen aanvoegende wijzen meer. of samenvoegingen. Het is een voudig levend Nederlands geworden. Het best is dat te illustreren met en kele strolen. zoals die vroeger werden gezongen, en zoals die nu in de nieuwe bundel voorkomen: vroeger: „Hoe zalig is het volk. dat naar Uw klanken, hoort zij wand'Ien- Heer in 1 licht, van godd'lijk aanschijn voort. Nu: „Hoe zalig is het volk, dat U de lofzanig zingt, dat uitbreekt in gejuich als de bazuin weerklinkt. OEGSTGEEST Oegstgeest Herv Gem, Groene Kerk: 10.30 uur dhr. J. Vink te Katwijk aan Zee (Jeugddienst)7 uur ds. O F. Callenbach; Faulaskerk: 10 uur prof. dr. A A. Ruler te Utrecht; H. Mors: 10 uur ds. G. F. CnL- lenbacht (HA.); Ver. v. Vrijz. Herv. (W. de Zwljgerlaan)10.30 uur dhr. J P. Hui- bos te Sassefiheton; Geref. Kerk Maurlts- laan: 10 en 5 uur ds. A, G. Kornet te Oude Wetering; Geref. Kerk (VrlJgem). W. de Zwijgerkerk: 8.30 en 3 uur ds. R. Brands. Advertentie. Over vers gebakken broodjes van Uw werk naar huis wandelen? Hebt U dat gevod de laatste tijd? Komt U dan gauw eens met ons praten meneer over een rustige (natuurlijk een Lïssone-Lindeman) vakantie.B.v. 10-17 d. Rome v.*. f 3MU/f 42&- 10/17 d. Mayrïiofên v.a. f 179.-/f 264.- 10/17 d. Mtrano va f 249.-/f380.- Neerlands eerste reisbureau DOM Aan Lissonc-Lindeman Plcttcrijkade 50 Den Haag Stuur mij Uw gratis vakantïcrefsgids Naam Woonplaats Volleybal-competitie Over de wedstrijd die HVL en AMVJ gisteravond in een stampvol Gymnasium speelden, zal volleybal-Leiden zeker niet tuel uitgepraat zijn. Het Is een mee slepend duel geworden, waarin de Amsterdammers met htin internationals Jansen en Korsloot zich tot het uiterste hebben moeten inspannen om aan een neder laag te ontkomen. Dat zij daar na matchpoint tegen, 14—13! voor HVL ln de vjjfde set, in slaagden mag voor negentig pTOcent op rekening worden geschreven van de om en nabij de twee meter lange Jansen. Wat deze speler aan het net presteerde was werkelijk enorm. Zelfs een driemansblok kon hem niet ln het minst imponeren. Keihard bleef hij zijn smashes in het HVL-veld neerdreunen. Zijn grote te genspeler bij de roodhemden is zonder twijfel Rik Meyer geweest. In de be slissende fase van de strijd. 13—12 voor HVL werd de wedstrijd bijna een smash duel tussen deze twee cracks. Het ap plaus voor de een was nog niet ver stomd, of de ander had alweer raak ge slagen en eiste de aandacht op. Ten slotte Was het Jansen die het genoegen smaakte met zijn iet» constanter werk aan het net, de balans naar de Amster dammers te doen doorslaan., 1614. In tussen weer een nederlaag voor onze stadgenoten, voor wie de toekomst er met het materiaal wat zij momenteel hebben echter de nu wel heel drei gende degradatie uit de hoofdklasse ten spijt! beslist niet somber uitziet. Trainer v. d. Werff kan met deze ploeg ongetwijfeld heel wat bereiken. Tech niek is in ruime mate aanwezig. Dat bewees deze wedstrijd overduidelijk. Op vangen van de serve, pass, set-up, smash varieerden in beoordeling van ruim vol doende tot zeer goed. Het moet allemaal, zouden we zeggen, nog wat rüpen.Maar dan zal de weg terug naar ae hoofd klasse wel gevonden worden. Set-standen: 15—11, 12—15, 17—19, 919. 14—19 VVS—VOORBURG Aan het gevecht HVLAMVJ ging vooraf VVS—Voorburg. VVS heeft het er in deze ontmoeting best afgebracht. Het sterke Voorburgse team, koploper ln de overgangsklasse district West III, wist slechts één puntje mee naar huis te nemen. En met dat ene puntje zullen zij heel tevreden zijn geweest, want VVS stond prima spelend met 2—0 ln sets voor. Jammer dat een misverstand in de derde set tussen Favier en Klein geld de laatste was gisteravond ge weldig op smash de gang een beetje uit het team haalde. Enkele serves vie len „dood" neer ln de VVS-helft. Voor burg overdonderd door de niet verwach- eer»te twee sets te bedwingen kreeg en waar zij bij lange na niet toe ln staat bleek, vatte weer moed. Pas bij de stand 130! voor de gasten, scoorde VVS tegen. Tenslotte ging de derde set met 15—8 naar Voorburg. In de vierde set hielden Vavier c.s. tot 64 moedig stand tegen de smash-kanonades, die Voorburg nu afgaf. Kleingeld liet tus sen de bedrijven door zien, dat ook hü een bal onbereikbaar of kan maken. Twee, driemaal is het Voorburg-blok kansloos. VVS weet echter de servebeurt niet te benutten. De gasten wel. Van 6—4 komen zij op 84, 94. 109. Via v. d. Kwaak en Baronner komt VVS nog enkele stappen dichterbij, 11—9. Voor burg aan serve, maakt dan de wedstrijd Uit. 158. Een pittige wedstrijd. Setstanden: 15—3. 1»—7, >—15. 8—15. BILJARTEN Europees kampioenschap driebanden te Hilversum Prins Bernhard heeft niet alleen het beschermheerschap aanvaard van het 17e Europees kampioenschap drieban den dat van 11 tot en met 15 maart a 9. in Hilversum wordt verspeeld, maar te- veru een grote plaquette beschikbaar ge steld voor de winnaar. De indeling voor de eerste ronde is als volgt: Herman Popeyus (Nederland)—Hennie de Ruijter Nederland Joaquin Domin go (Spanje)—Bernard Sieuret (Frank rijk); René Vlngerhoedt (België) Jacques Blanc (Zwitserland): August Tiedtke (Duitsland)Soeren Soegard (Denemarken). Titelhouder Johann Sdherz (Oostenrijk) is in de eerste ronde vrijgesteld.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9