V.V.D. LIJST 4 Prof. Cleveringa nam als erelid afscheid van de Leidse Expoge Band uit gevangenis en kamp hechter dan ivelke ook BRYLCREEM voor mooi I gezond haar! itër# DE LEIDSE UNIVERSITEIT ONDER FRANSE BEZETTING BRYLCREEM Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 6 maart 1959 Tweede blad no. 29688 Bij vertrek naar De Steeg „De band, welke tot stand is gekomen tussen zovelen in de gevan genissen en concentratiekampen tijdens de bezettingsjaren, is hechter dan de band tussen wie ook ooit onder andere omstandigheden tot stand kan komen. Het voordeel van die ellendige tijd is geweest, dat wij elkaar geestelijk naakt hebben gezien en onszelf ook zo hebben moeten tonen. Het zeer vele, wat ik daarvan heb overgehouden, zal ik steeds in mijn hart meedragen, ook nu ik Leiden ga verlaten, waar zovelen wonen met wie ik dergelijke banden heb mogen aanknopen". Aldus prof. mr. R. P. Cleveringa in zijn afscheidswoord tot de afdeling Leiden van de Ned. Ver. van Ex-Politieke Gevangenen uit de bezet tingstijd. Deze afdeling nam gisteravond in De Harmonie afscheid van prof. Cleveringa in verband met diens vertrek naar De Steeg, na hem tot erelid van de afdeling te hebben benoemd. Moedig en waardig De voorzitter van de afdeling, de heer L. Questroo, die in zijn openingswoord o.m. mevr. T. MeijersGotschalk en drie dochters van de overleden Leidse jurist, burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en diens echtgenote en de rector magnificus prof. dr. H. J. Lam had verwelkomd, bracht prof. Cleveringa in zijn toespraak hulde voor het feit, dat hij. ongeacht de gevaren, ook in de bezettingstijd het recht heeft willen d enen. Hij herinnerde aan de rede van 28 november 1940 naar aanleiding van het ontslag van de joodse hoogleraren en voorts aan de wijze, waarop later in Vught prof. Cleveringa zich als een kameraad heeft leren kennen in de beste zin des woords. Hij wist steeds bemoediging voor andieren te geven en de grote betekenis van een juiste hou ding, ook onder die omstandigheden, te onderstrepen. Dankbaar was spreker voorts voor de steun, welke prof. Cleve ringa na de bevrijding op organisato risch gebied heeft willen verlenen. HU deelde mee, dat de afdeling be sloten had prof. Cleveringa op grond van zijn moedige en waardige bijdrage tot het ontstaan en zyn leiding aan het verzet en op grond van zyn kame raadschappelijke houding tydens en De heer Pieck rechtswenst prof. Cleveringa namens de Stich ting Oranjehotel geluk met zijn ere lidmaatschap. (Foto L.D./Van Vliet) Mevr. HendriksenSnel, de penning- meesteresse van de afdeling, bood mevr. Cleveringa een bloemenhulde aan als blijk van waardering voor de steun, welke zU haar echtgenoot steeds heeft gegeven. De voorzitter van het hoofdbestuur der Expoge. mr. G. Ch. Aalders, sprak de hoop uit, dat prof. Cleveringa, ook nu hij zich rustiger op de wetenschaps beoefening zou kunnen toeleggen, de gesmede banden met het voormalig ver zet zal handhaven. De rector magnificus, prof. dr. H. J. Lam, voegde hieraan een gelukwens namens de senaat toe. daarbij de ver zekering gevend van de grote en blijven de waardering, welke in deze kring voor de mens en de collega Cleveringa be staat. Geen deserteur Prof. Cleveringa merkte in zijn woord van dank en afscheid op bescheiden wijze op. het gevoel te hebben er na de oorlog in de kring waarvan hij nu af scheid nam „de kantjes wat af te heb ben gelopen", doch dat dit nimmer het gevolg is geweest van een verflauwde belangstelling maar steeds van te drukke werkzaamheden. Hij had er ech ter steeds naar gestreefd, zover in zijn vermogen lag trouw te blijven, vooral uit de drang, geen deserteur te worden tegenover hen, die het er zoveel slechter hebben afgebracht, die hun leven heb ben moeten geven. Prof. Cleveringa haalde een reeks komische herinnerin gen op, die wellicht beter dan andere woorden de steer van de bezettingstijd in gedachten terugriepen. Dat wy elkaar geestelyk hebben ge zien zoals wy zijn en onszelf geestelijk hebben getoond zonder omhulsel noemde prof. Cleveringa een belang rijk winstpunt van de ellende van de oorlog. Een hechtere band dan deze kan niet worden gelegd. Veel van wat deze ervaring hem heeft gegeven hoopte prof. Cleveringa tot het laatst toe mee te dragen, voor zichzelf steeds weer te overwegen en overleggen. Zonder weemoed verlaat hy Leiden niet, want de Universiteit ging en gaat hem nog 9teeds ter harte. Prof. Cleveringa was er dan ook van over tuigd, dat hq ook deze band, zü het in andere vorm, zou kunnen hand haven. Hij sprak tenslotte zijn dank baarheid uit voor het warme gebaar, dat in zijn benoeming tot erelid lag besloten. Dit afscheid speelde zich af tijdens de tweede helft van de avond. Voordien had mevr. O. C. D. Idenburg-Siegenbeek van Heukeflom, conservatrice van het Academisch Historisch Museum, gespro ken over de Leidse Universiteit onder de Franse bezetting, waarvoor wij naar elders verwijzen. CHRISTENDOM EN WERELDGODSDIENSTEN. Op uitnodiging van de Commissie voor Bijzonder Kerkewerk van de Leidse Her vormde Gemeente, hoopt prof. dr. H. Kraemer zondag 15 maart in het Luxor- theater een vraaggesprek in te leiden over het onderwerp: „Christendom en wereldgodsdiensten". Lezers schrijven Onderwijzers en Universiteit Het luidruchtig gedoe van de studen ten doet onwaar en onwaarachtig aan. Zy weten heel goed, dat het probleem van ons volk en de maatschappij niet is een kwestie van „de sociale aanpassing aan het academisch leven, de academi sche geest en het academisch optre den", maar de sociale aanpassing aan het echte leven. In de praktijk van mijn werk, waarby ik regelmatig in contact kom met psy chologen en psychiaters, ervaar ik soms, dat die .academische geest" Juist een belemmering is om af te dalen tot de echt, inter-menselyke problemen. Het is nonsens te argumenteren, dat een psycholoog een andere levensinstel ling en andere persoonlijkheidsstructuur moet hebben dan een onderwyzer. Het gaat om de levensinstelling van een be ginnend student, van een gediplomeer de, dus van 5 of 6 jarige hbs of gym nasium of van een 5-jarige kweek school, die vóórdien reeds 3 jaar hbs of gymnasium of 4 jaar ulo had. De laat ste heeft in ieder geval reeds 3 jaar pedagogiek en psychologie gestudeerd! Zou deze vóóropleiding, die van de on derwijzers dus, „het probleem van de mislukkingen in de psychologie" niet gunstig kunnen beïnvloeden? In ieder geval zal de onderwijzer, die voor pedagoog of psycholoog gaat stu deren, aan de Universiteit dezelfde ten tamens moeten afleggen als de eindge- diplomeerde van hbs of gymnasium. De hoogleraren zullen het de onderwijzers zeker niet gemakkelijker maken! Ik heb het gevoel, dat de drukte, die de studenten nu maken, ten doel heeft de democratisering van het hoger on derwijs tegen te gaan. De keuzemoge lijkheid voor hen, die "tot op heden deze keuze niet hadden, wordt betwist. Dat het nu juist de as. psychologen zijn, van wie verwacht wordt, dat ze beter dan wie ook de achtergronden van mens en maatschappy doorzien, die zo reage ren, is teleurstellend en hun tak van wetenschap onwaardig. Met hartelijke dank voor plaatsing, M. G. H. den Haan. Advertentie. DS. C. V. D. WEELE OP TWEETAL Ds. C. v. d. Weele, chr. geref. predi kant alhier, staat met ds. M. S. Roos uit Alphen a. d. Ryn, op een tweetal van de Chr. Geref. Kerk te Maassluis. Afwisselend, modebeeld bij Margriet Er wordt aan kleding en vooral aan dameskleding heel veel aandacht besteed. Elk seizoen worden er nieuwe dessins ontworpen, niet alleen voor imprimé's, maar ook voor streep- en ruitstoffen. Bijzonder mooi zijn de structuurweel seis, die een geheel ander effect aan een effen stof geven. Steeds worden er nieuwe kleuren gecreëerd, die dit jaar bijzonder mooi zijn, zoals het diep azuurblauw, geraniumrood en abrikozen-oranje en als combinatiekleuren paars-groen. zonder taillenaad, voorzien van lange coupenaden, die een slankmakend ef fect geven. De moeders konden voor haar doch ters leuke ideetjes opdoen, zoals de grappige lichtblauwe nachtjapon, waar over een blauwwitte peignoir met pof mouwtjes. Iets nieuws en praktisch voor op de scooter was een roze-rode tweed 3/4 pantalon met bijpassend jasje. Een „zuurstok'-streepjesjurk met geel tres afgezet, was wel erg laag gedecolle teerd voor een zomerjurkje. Dat de combinatie groen-paars heel mooi kan zyn, bleek bij de strakke olijf groene japon met een impriméjasje, dat aan twee kanten gedragen kon worden. Naast de japonnen, kwamen er ook nog enkele mantels voor het voetlicht. Voor een feestje was er een grote ver scheidenheid cocktail- en avondjapon nen. Zeer gedistingeerd was een bruin- witte japon, bestaande uit een strakke bruine onderjurk, waarover een ruime organza japon werd gedragen. Rijke kleurenvariatie Het damesmodeblad „Margriet" had gistermiddag en -avond in de Stadsge hoorzaal een modeshow georganiseerd, waarvoor zeer grote belangstelling be stond. Mevr. M. van der Eist gaf een toe lichting bij deze show, welke door 4 mannequins werd gebracht. De details van het modebeeld zijn, korte, zowel wijde als strakke rokken, wydafstaande kragen, strakke lijfjes, boven de taille voorzien van een brede nauwsluitende band, die soms zo breed is. dat deze als het ware een maag stukje vormt. Als garnering worden nog steeds veel strikjes aangebracht. Japonnen met jasjes zyn nog steeds „en vogue". Leuke combinaties van ef fen jasjes, waaronder een hoogopge- knipte rok, waaraan een imprimé blouse is bevestigd, bracht men in velerlei va riaties. Vermeldenswaard is een zwart-wit genopte japon, waarvan de rok uit drie stroken bestond met een originele hals uitsnijding, geïnspireerd op een Spaanse toreador. Naast de japonnen met wijde rokken waren er ook vele aansluitende, meestal Advertentie BEAUJOLAIS 1955 13.— per fles Wijnhandel Mevrouw H. Cleveringa-Boschloo ontving een bloemenhulde van mevr. C. Hendriksen-Snel (rechts) de penningmeesteresse van de Leid se Expoge. (Foto L.D./Van Vliet) na zyn gevangenschap het erelidmaat schap toe te kennen. De heer Questroo bood prof. Cleveringa de oorkonde aan, waarin deze benoeming werd vereeuwigd. Oranjehotel De heer M. J. Pieck, vice-voorzitter van de Stichting Oranjehotel, waarvan prof. Cleveringa voorzitter is, legde er in een korte toespraak de nadruk op, dat wie Cleveringa in gevangenschap als kameraad heeft leren kennen, zijn leven lang dankbaar zal zijn voor dit onmete lijke voorrecht. Namens de Stichting Oranjehotel bracht de heer Pieck prof. Cleveringa dank voor de leiding, welke hij aan de stichting heeft gegeven en voor de warme en waardevolle redevoeringen, die voor ons gehele volk van grote bete kenis behoren te zijn. Mevr. Idenburg sprak voor Leidse Expoge In de vergadering van de Vereniging van Ex-politieke Gevangenen uit de oorlogstijd sprak Mevr. O. C. D. Iden burg-Siegenbeek van Heukelom. conser vatrice van het Academisch Historisch Museum te Leiden over de Leidse Universiteit onder de Franse bezetting. Mevr. Idenburg ving haar lezing aan met erop te wijzen, hoe de houding van de Leidse Universiteit in de Franse tijd droevig afsteekt tegen de fiere houding, die de Universiteit in de bezettingstijd van de tweede wereldoorlog heeft aan genomen. Te bedenken valt daarby evenwel, dat er in de Franse tijd in wij de kring ernstige kritiek bestond op de bestaande sociale orde, waardoor door velen de Fransen als bevryders werden begroet. Ook in de Leidse Universiteit vinden wij aan het einde der achttien de eeuw het verlangen naar een nieuwe orde, terwijl de spanning, die daardoor ontstond tot het ontslag van enige hoog leraren leidde. Een hoogleraarkorps van 19 leden en een studentental van 450 tonen op zich zelf reeds, hoe droevig het in het begin der negentiende eeuw met de Univer siteit was gesteld. Hiertoe droeg het op heffen van eeuwenlang genoten voor rechten van de academieburgers, die een staat in de staat vormden, bij. Behalve de privilegiën ging ook de hooggeschat te autonomie te loor, de Universiteit kwam als instelling van hoger onder wys onder de staat. Een moment van betekenis was de vrede van Amiens in 1802, die het voor uitzicht op hernieuwde harmonische ontwikkeling opende. De extreme denk beelden van vrijheid, gelijkheid en broe derschap hadden reeds hun tijd gehad. Sommige privilegiën van voor 1795 wer den weer hersteld. Alras bleek echter de verwachte blyvende vrede ydele hoop. Na een tyd van raadpensionarisschap van Rutger Jan Schimmelpenninck werd in 1806 het Koninkrijk Holland uitgeroepen, onder Lodewyk Napoleon, een broeder van Keizer Napoleon. De Koning toonde dadelijk hart te hebben voor zijn land, voor Leiden bleek dit bij de ramp van het kruitschip op 12 jan. 1807. De Universiteit werd tot Konink lijke Universiteit van Holland. Een grootscheeps plan voor reorganisatie van het hoger onderwys werd ontwor pen. De universitaire gebouwen zouden op initiatief van de Koning worden uitge breid, onder meer door de bouw van een nieuw centraal gebouw op de Ruïne, de plaats waar het kruitschip was ge sprongen. Deze plannen werden nooit uitgevoerd. In mei 1810. nadat Lodewyk Napoleon was afgezet door de Keizer en het Ko ninkrijk Holland was ingelyfd bij Frankrijk, bezocht Napoleon Leiden en toen bleek eerst recht, hoe weinig er werkelyk van verzet tegen de bezetter sprake was. Aan Napoleon werd in Lei den op een byna groteske wyze hulde gebracht en de rector S. J. Brugmans moge dan misschien de universiteit voor erger hebben behoed, hy vleide in hoge mate de Franse machthebbers. Een typisch parallel met de huidige bezetting is, dat ook in de Franse tijd aan Leiden een centrale plaats in het nieuwe bestel in West-Europa was toe gedacht. Toen echter een willoos bui gen. behalve by de studenten, die zich tegen de Franse invloeden verzetten, doch weinig steun van de oudere cives academici ontvingen. Brugmans drukte door jsyn sterke persooniykheid een pro- Frans stempel op de Leidse Universiteit. Aan professor J. M. Kemper viel de eer te beurt, om. na het herstel van Neerlands onafhankelykheid, waaibij ook de Leidse Universiteit haar oude plaats en rechten herkreeg, als Rector op 16 december 1813 de viering;van de herstelde Leidse Universiteit te leiden in de Pieterskerk. Ararat-expeditie had pech in Turkije De vier Nederlanders ,o.w. een stadge noot, die op 12 februari met drie auto's op weg gingen naar Turkije, om daar op de berg Ararat te gaan zoeken naar de overblijfselen van de ark van Noach, hebben in de buurt van Ankara pech gehad. Tengevolge van de zeer hevige sneeuwval kon men op een gegeven ogenblik niet verder. Eén der auto's werd zelfs zo zwaar beschadigd (hoewel het voertuig nog wel kon ryden), dat men het niet verder verantwoord vond ver der te trekken. Eén der expeditieleden is toen met de wagen naar Nederland teruggekeerd. Begin van deze week ar riveerde hij hier en is direct begonnen met de reparatie en het vervangen van onderdelen. Waarschynlyk zal hy mor gen weer met de gerepareerde wagen naar Ankara vertrekken. De drie an dere leden van de expeditie zyn door bemiddeling van de Nederlandse am bassadeur in Turkije aan een onderdak geholpen. In de derde week van maart hoopt men met het zoeken te beginnen, al is nu reeds gebleken, dat de berg niet benaderd kan worden van de kant. die men had uitgezocht. FRANSE WIJNAVOND. Al behoeft goede wijn geen krans, het kan nuttig zijn eens iets meer te ver nemen van de streek waar de wyn wordt verbouwd en van de diverse soorten, welke erop de markt verschijnen. Van deze gedachte uitgaande, maakt het Co- mitee National de Propaganda en Fa veur du Vin Paris thans een tournee door ons land. Leiden is a s. dinsdag aan de beurt. In samenwerking met de Federatie van Slyters uit Leiden en om geving wordt die avond in het St.- Antoniusclubhuis voor genodigden een Franse wynavond gehouden. Behalve dat iets verteld wordt over de belangrijkste gebieden, t.w. Bordeaux, Bourgogne, Beaujolais, Loire en Rhone, waar de wijn vandaan komt, bestaat er ook gelegen heid om de wyn te proeven. Leerlingen van de R.-K. Techn. School (afdeling Horeca) uit Den Haag verlenen deze avond, welke ook muzikaal wordt om lijst, hun medewerking. SCHILDEREN EN TEKENEN ALS VRIJETIJDSBESTEDING. De tentoonstelling „Schilderen en te kenen als vrijetijdsbesteding" zal van 11 t.e.m. 26 april worden gehouden. Het aantal deelnemers is reeds zo groot, dat voor het in te zenden werk de beide Boerhaavezalen gebruikt moeten wor den. De opening is bepaald op zaterdag 11 april en geschiedt door de wethouder van Onderwys, de Jieer J. C. van Schaik, voorzitter van het Leids Kunstcentrum. GEVAARLIJK SPEL By het klimmen in een boom, staande by het busstation aan het Stationsplein, verloor een 12-jarige scholier, A de Jong uit Noordwyk, zyn evenwicht en viel op etraat. De jongen brak zyn rechter pole. Beecham (Nederland) N V Voor engros: Jacq. Mot N V. Amsterdam Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hoirdressing Zolang de voorraad strekt! Kloeke tube van fl.85 met daarbii speciaal verpakt een aller aar dig st, De heer Van der Mandere te Wassenaar overleden Bekend radiocommentator In de Ursulakliniek te Wassenaar is vannacht overleden de heer H. Ch. C. J. van der Mandere, directeur-secretaris der Haagse Volksuniversiteit en bekend radiospreker over internationale poli tiek. De zeventiende van deze maand zou hy 76 jaar zyn geworden. De heer Van der Mandere werd op 17 maart 1883 te Amsterdam geboren. Van 1899 af was hij werkzaam als jour nalist te Goes, Nymegen en 'sGraven- hage. In 1908 werd hij secretaris van de Ned. Coöp. Bond en in 1919 directie secretaris van de Kon. Ned. Edelmetaal- bedrijven. Van 1920 tot 1929 bekleedde hy de functie van secretaris van de Bond van eigenaren van Ned. Ind. Sui kerondernemingen. In 1911 werd hij se cretaris van de toenmalige bond „Vrede door Recht" en daarna van de Vereni ging voor Volkenbond en Vrede. Van de oprichting op 29 december 1945 af tot 1949 was hy secretaris van de vereniging voor internationale rechts orde. Voorts was hij bestuurslid van tal van verenigingen op internationaal-so- ciaal gebied. In 1934 was hij in de Saar en van 19371938 in Syrië werkzaam voor de Volkenbond. In 193? werd hy radiocommentator by de Avro. De heer Van der Mandere was ook een bekend publicist. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex Ned. recht mej. A. M. L. Mulder (Eindhoven)mevr. E. Duyfjes-Vos (Den Haag) en de heren M. Merkens (Heemstede) en J. F. Visser (Leiden)kand. ex. Ned. recht de heren E. M. Nikkels (Dordrecht) en H. J. van Oordt (Den Haag). Tegen woningnood - volks kwaal hier - het initiatief van de particulier. Voormalig Hotel Levedag in oude luister hersteld BURGEMEESTER OPENDE TEAROOM-RESTAURANT VAN DER HEIJDEN. Circa veertig jaar geleden vertrok de laatste gast uit het voormalige Hotel „Levedag" aan de Breestraa't 85, waarna dit in Leiden en omgeving zo bekende hotel, waarin zeer vele partyen en pro motie-diners werden gegeven, werd ge sloten. Sindsdien heeft dit pand, dat onder de bescherming van 's Ryks Mo numentenzorg staat, velerlei bestem ming gehad, hetgeen het interieur niet ten goede is gekomen. Dankzy het ini tiatief van de gebr. Van der Heyden, die er thans een tearoom annex restau rant hebben gevestigd 4s dit pand na een ingrijpende restauratie in de oude luister hersteld. Mede op advies van de stadsarchitect ,ir. Th. K. J. Koch, is het perceel met behoud van de oude gevel, geheel in zijn oorspronkelyke toestand teruggebracht. Plafonds, lambrizering, de marmeren schouw, trappenhuis en de enorme suite-deuren een werk, dat enkele maanden in beslag nam her vonden hun oude 19de eeuwse styi, waardoor een sfeervol geheel werd ver kregen. De meubilering is hierby aan gepast. Uit het oogpunt van toeristenverkeer ook de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die gistermiddag de offi ciële opening verrichtte, wees hier op betekent deze herstelde luister voor de Sleutelstad een grote aanwinst. Boven dien zal over enkele maanden, wanneer vier zalen op de eerste verdieping, met een totale capaciteit van circa 300 per sonen, zyn ingericht, de vergaderruimte in Leiden belangrijk toenemen. Burgemeester Van Kinschot, die, zo als gezegd, de officiële opening ver richtte, herinnerde aan zyn eerste con tact nu ruim veertig jaar geleden Zuidhollandse leden N.C.R.V. vergaderden In de Stadsdoelen te Delft werd gis-, termiddag de provinciale vergadering van de Nederlands Christelijke Radio- Vereniging gehouden. De byeenkomst stond onder leiding van ds. C. A. van Harten, die in zyn openingswoord ds. J. A. Tazelaar herdacht, Ook mr. A. B. Roosjen schetste met een enkele woord de verdiensten van wijlen ds. Tazelaar, in het by zonder wat de uitzending der kerkdiensten betreft. De omroep- en verenigingsbelangen vormden de hoofdschotel van de bespre kingen op deze vergadering. Opmerkin gen en kritiek uit de vergadering wer den beantwoord door de heer De Jong, hoofd van de afdeling algemene zaken bdj de omroep, die het vooral zwaar te verduren had, waar het de steravonden betrof. „Ze kunnen nu eenmaal niet steeds over'de toppen lopen", verzuohtte de heer De Jong: „Humor is een veel gevraagd artikel, maar het aanbod is niet groot. Bovendien betreft het hier een reeks ontspanningsavonden, waarby het ontspannend element zoveel moge- hjk wordt aangepast aan hetgeen in een christelijk gezin wordt gewaardeerd". Voorts werd betreurd, dat Feike Asma die Nederlands grootste organist werd genoemd niet meer voor de N.C.R.V. speelde. Het bleek, dat er moeilijkheden tussen hem en de afdeling muziek wa ren. Ze waren ontstaan na de Jan Zwart-herdenking. Maar ook stylopvat- tingen bleken hierby een rol te spelen. In antwoord op vragen uit de verga dering onderstreepte mr. Roosjen nog eens, dat de N.CJR.V. er niet aan denkt op zondag sportuitslagen te gaan uit zenden. Door haar te verzorgen uitzen dingen voor radio en televisie zul len overeenkomstig het karakter van de zondag zijn. Hij herinnerde er ook aan, dat de N.C.R.V. dit jaar het 35-jarig be_ staan viert. De plannen voor een Jubi leumviering staan nog niet vast. Wel zal er een intensieve ledenwerfactie ter hand worden genomen. In dit jaar wer- de in Zuid-Holland ca. 3500 nieuwe le den geboekt. De aftredende leden van het algemeen bestuur, de provinciale commissie en de verenigingsraad werden herkozen. Moskeu kritiseert Perzië Radio-Moskou heeft gisteravond Per zië aangevallen wegens de onderteke ning van de defensie-overeenkomst met de V.S. Een commentator waarschuwde, dat Perzië verantwoordelyk zou zyn voor de ernstige gevolgen van „een derge lijke verraderlyke daad". De Perzische bodem zal door de laarzen van de Ame rikaanse soldaten worden vertrapt, zo verklaarde hij. Gisterochtend werden te Ankara twee- zydige defensie-overeenkomsten tussen de V.S. enerzijds en Turkije, Pakistan en Perzië anderzijds getekend. Advertentie Het timmer- en metselwerk in pand Breestraat 85, Tearoom Restaurant v. d. HEIJDEN, werd uitgevoerd door de Fa. M. E. Groenewegen ZN., Oude Rijn 92—94 - Tel. 21768 P. J. Blokstraat 8 - Tel. 24774 met hotel Levedag. Het was in de tyd, toen hy als jong student in gezelschap van zyn ouders Leiden ging verkennen en in dit hotel zijn intrek nam. Byzon- dere waardering had spreker voor de wyze, waarop de restauratie tot stand was gekomen en waardoor, met behoud van het oude, een treffend geheel was tot stand gekomen. In gelyke geest voerde de burgemeester van Bodegraven, de geboorteplaats van de Van der rieijdens, mr. J. J. Croles, het woord. Onder de vele honderden, die deze middag gelukwensen aanboden, bevon den zich om. de wethouders J. C. van Schaik en S. Menken, de heer C. F. Meerpoel, onder-voorzitter van de K. van K. en Fabrieken voor Rynland, de stads architect, ir. Koch, de heer J. G. J. Verhey van Wyk, voorzitter van het departement Leiden van de Ned. My. voor Nyverheid en Handel en de heer J. C. J. Lambermont, voorzitter van de Leidse Middenstands Centrale.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3