Boeren molesteerden kooplui GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 5 MAART 1959 Zij maakten tactische fout tijdens veiling De politie moest gisterochtend in Overlangbroek twee kooplieden in be scherming nemen tegen tweehonderd woedende boeren. De kooplieden maak ten nl. de tactische fout serieus te bie den op een veulen van landbouwer T. van der Geer, dat door deurwaarder P. J. de Jager in opdracht van het Land bouwschap werd geveild, aldus de „TeL" Evenals in Wyk btf Duurstede gebruik ten de boeren de openbare verkoping om te demonstreren tegen het Landbouw schap, dat de verkopingen had georga niseerd om achterstallige contributie (in totaal f. 1000) te innen. Het kreeg slechts f.35 van dit bedrag, want de boeren saboteerden -de veiling, zodat kostbare eigendommen tegen een krats van de hand gingen, waarna de betrok ken boeren hun geveilde zaken weer te rugkregen. Daarom werden de aanwezige boeren eo boos, toen twee kooplieden f.15 bo den op een veulen, nadat twee paarden 0 Vervolg van pag. 1 „Diepe verschillen", verklaart Macmillan over „Moskou" Onze Londense correspondent telefo neerde ons hedenochtend: Toen de Britse premier Macmillan gistermiddag het Lagerhuis betrad, werd hij door de conesrvatieven met een ova tie ontvangen. Zij stonden op en juich ten. Ook Sir Winston Churchill, terug gekeerd van zijn vakantie in Noord- Afrika .verhief zich van zijn zetel en zwaaide met zijn papieren. Macmillan legde daarna een kort ver klaring over zijn Moskous bezoek af: kort .zakelijk en bemoedigend van toon. Er was van gedachten gewisseld over Berlijn, Duitsland, ontwapening en H- bomproeven. Hij zei. dat het doel van zijn reis was verwezenlijkt, nl. beter be grip voor elkanders standpunt te wekken betreffende deze ernstige vraagstukken. Over sommige onderwerpen, zoals con trole van de bomproeven werden in de loop van formele besprekingen met de Sovjet-leiders enkele voorlopige denk beelden opgeworpen. Deze dienen nader te worden overwogen, samen met andere regeringen. Macmillan zei, dat de besprekingen diepe verschillen aan het licht hebben gebracht. Niettemin was de grote winst, dat overeenstemming werd bereikt over het beginsel, dat geschillen door middel van onderhandelingen dienen te worden opgelost. Macmillan geloofde, dat het later duidelijk zal worden, dat deze in leidende besprekingen van grote waarde zijn geweest en dat dit Britse initiatief alleszins juist was. Macmillan besprak verder de moge lijkheid van een niet-aanvalsverdrag of een niet-aanvalsverklaring tussen Groot- Brittannië en de Sovjet-Unie. Hij had tot Kroesjtsjef gezegd, dat hjj bereid was in te stemmen met een dergelijke verklaring waarvan de strekking moest zijn, ten eerste: dat de beide landen hun geschillen dienen op te lossen in de geest en volgens de letter van het Handvest der Verenigde Naties, ten tweede: geen van beide regeringen zou moeten trachten eenzijdig afbreuk te doen aan de rechten, verplichtingen en levensbelangen van de ander, ten derde: geschillen zullen door onderhandelingen en niet door geweld moeten worden op gelost. Londen niet afwijzend tegen neutrale zone De leider van de socialistische oppo sitie, Gaitskell, verklaarde, dat hij de belangrijkste passage in het communi qué vond, die, waarin gezinspeeld wordt op de mogelijkheid van een militaire neutrale zone door Midden-Europa. Hij stelde de vraag of de premier verwacht te, dat de bondgenoten bereid waren, dit plan te steunen. Macmillan ant woordde, dat de gedachtenwisseling over een neutrale zone nuttig en constructief geweest was. Dit is een van de kwes ties, welke met de andere bondgenoten diende te worden besproken. De slotsom lijkt gewettigd, dat de Brit se regering niet geheel afwijzend meer staat tegenover een militaire neutrale zone en zal proberen na te gaan, in hoeverre de rest van het Westen bereid is, een dergelijke zone als onderdeel van een wijder plan te aanvaarden. Het be langrijkste was, zei Macmillan, dat ge tracht zal worden onderhandelingen op gang te brengen en er zou niet te veel moeten worden geargumenteerd over de preciese vorm. Indien inderdaad onder handelingen kunnen worden begonnen, in plaats van eenzijdige discussies, dan bestaat er, volgens Macmillan, de hoop op het maken van belangrijke vorde ringen. voor f. 1.per stuk in bevriende handen waren overgegaan. Eerst probeerden de boeren door het Wilhelmus te zingen vet/Ier bieden onmogelijk te maken. Maar de twee kooplieden boden door tot f. 20. Zij werden toen door de woedende boeren hardhandig van het erf afgeduwd. Nadat de politie de kooplieden uit een kluwen samengedromde boeren had bevrijd, bracht zij hen naar de lege stal. Tientallen boeren drongen op om de schuur te bezetten. Deurwaarder P. J. de Jager werd van zijn kist gestoten en kreeg een paar gevoelige schoppen tegen zijn benen. De twee politiemannen slaagden er tenslotte in de vechtende boeren en kooplieden te scheiden en de gemoede ren tot bedaren te brengen. De kooplie den beloofden niet verder te bieden en het veulen ging voor f21 naar boer R. van Dijk, een vriend van de weigerach tige contribuant. Deze veiling bracht nog geen f.25 op, terwjjl boer Van der Geer voor f. 250 bij het Landbouwschap in het krijt staat. Prins Bernhard naar Toronto vertrokken Prins Bernhard is gisteren uit Mexico vertrokken met bestemming Toronto, na een verblijf van elf dagen in Mexico. Voor zijn vertrek verklaarde de Prins, dat hij Mexico bij elk nieuw bezoek mooier had gevonden. Hij hoopte dan ook naar dit land te kunnen terugkeren. Advertentie. fijn als u iets in huis hebt! RECHTZAKEN Haags advocaat wegens verduistering veroordeeld (Van onze Haagse redactie) Een 69-jarige Haagse advocaat is door de Haagse Rechtbank wegens verduistering veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 6 maanden, waar van 5 voorwaardelijk, met aftrek en een proeftijd van 3 jaar. De advocaat heeft terecht gestaan wegens verduistering van ongeveer f.20.000.— ten nadeel van zijn in 1953 overleden nicht, over wier vermogen hij het bewind voerde. Deze zaak liep reeds vijf jaar en werd reeds enige malen door de Hoge Raad verwezen. Vorig jaar had de rechtbank de advo caat van rechtsvervolging ontslagen na een eis van de Officier van Justitie van 9 maanden gevangenisstraf, omdat er een fout in de tenlastelegging school. Ditmaal had de officier dezelfde straf geëist. De rechtbank nam in haar vonnis in aanmerking, dat de gezondheids toestand van de advocaat slecht is en dat hfl reeds 5 jaar heeft geleefd on der de druk van deze zaak. NA-INLEVERING VAN DE ZILVEREN RIJKSDAALDERS In verband met vele verzoeken tot na- inlevering van oude zilveren rijksdaal ders, deelt het ministerie van Finan ciën mede, dat van 16 maart tot en met 18 april a.s. hiertoe alsnog gelegenheid zal worden gegeven. Omwisseling kan geschieden bij alle postkantoren en poststations en by de kantoren en agentschappen van de Nederlandsche Bank N V. Twee overvallen op ondernemingen in Deli Dezer dagen heeft een bende op standelingen, ongeveer 50 man sterk, een overval gepleegd op de onderne ming „Laoet Tadoer", nabij Tebing- tlnggi, ongeveer 100 km. ten zuiden van Medan. De bende verbrandde bet kantoor en de Goedangs, benevenes drie vrachtauto's. Schryf- en reken machines en andere kantoorbehoeften werden meegenomen. De schade wordt op vyf miljoen roepiah geraamd. Ten noorden van Medan pleegde een andere in militaire uniformen gestoken bende een overval op de onderneming „Rotterdam". Het katoor werd geplun derd en 24 ton meststoffen en kantoor behoeften werden geroofd. Interessant probleem (Van onze t.v.-medewerker) Het lijkt of de auteur Hans Kades met het schrijven van de roman „Der Erfolg- reiche" een vlammend protest de we reld heeft willen insturen tegen de wrede diskwalificatie door de overheid van niet door diploma's geijkte weten schappelijke bekwaamheden. Want zijn gegeven, dat ook al toneelstuk en film groot succes heeft geboekt, is immers uit het leven gegrepen, omdat slechts lut tele maanden geleden een met maat schappelijke lof overladen man de ge vangenis indwaalde, omdat gebleken was, dat hij de diploma's, die hij voor de uitoefening van zijn gewichtige func tie behoefde, niet bleek te bezitten. Het recht had gezegevierd, maar ergens was het gevoel gekwetst. Maar zo is het niet, al lijkt het, want het boek van Kades dateert reeds van jaren her. Hy heeft zich dus of door een ander geval laten inspireren of het gegeven is aan zijn eigen brein ontspro ten. Bovendien en dat is eigenlijk veel belangrijker had het er de schijn van, dat in het stuk, waarvan de KRO gisteren de t.v.-bewerking gaf, alle recht gedaan werd aan het gevoel en het recht door een geëmotioneerd getuige nis, gesteund door een rel op de pu blieke tribune, het recht werd gelaten. Wij menen er goed aan te doen deze feiten voorop te stellen, alvorens we aan een artistieke waai'dering toekomen, want waar blijft de rechtszekerheid in dien handlichting met wettelyke be voegdheden zou worden toegelaten, om dat immers naast succesrijke gevallen de deur zou worden geopend tot mis- Advertentle Uit de beste koffiebonen! HÏSgAFi normaal - coffeïnevrij - espresso" bruiken zonder tal met alle kans op maatschappelijk kwaad? Wy menen, dat het bovenaj nodig en nuttig is in herinnering te brengen, dat dit geval niet in Nederland speelt, om dat de Nederlandse rechtspraak zich niet pleegt te laten beïnvloeden door de stem des volks of wat zich daarvoor houdt of uitgeeft, maar uitsluitend en alleen door datgene wat recht is en wat de wet voorschrijft. Na dit kritisch principieel appèl alle lof voor hetgeen de KRO gis teren presteerde, in welke verband wij niemand te kort menen te doen als we de bewerkers met hoofdrolvertolker en regisseur speciaal noemen, alsmede de genereuze medewerking van directie ten staf van een Hilversums ziekenhuis, dat even geleend werd als jachtterrein voor de filmcamera's. We hopen, dat de uit zending geheel op telerecording is vast gelegd en men bij heruitzending deskun digen zowel op medisch-ethisch als op juridisch gebied in een gedachtenwisse ling meer diepgang en kritische accen ten aan het gebodene zouden kunnen toevoegen, zonder daarbij in weten schappelijk vakjargon te vervallen. Er is hier nJ. een interessant gegeven op een zeer kunstzinnige manier aan de orde gesteld, maar het antwoord op de vraag van. de maatschappelijke conse quenties verdween in de wolken stoom, die de locomotief in het eindbeeld pro duceerde. Juist omdat het stuk zo knap werd gebracht en daardoor tot een aan grijpend menselijk getuigenis tegen so ciale misstanden uitgroeide (het geen geld hebben voor de beëindiging van een aangevangen studie, waarvoor de kan didaat alle kwaliteiten blykt te bezitten) is de beschouwing van de er achter op doemende vragen wel zeer de moeite waard. Gemeenscliaps-I.v. in Frankrijk: co-vision De Franse ingenieur Paul Thiebault heeft op verzoek van een automobiel- maatschappij in Frankrijk een systeem ontworpen, waardoor het voor mensen, die in verschillende huizen wonen, mo- gelyk wordt televisie te zien op „ge meenschapstoestellen". De vinding heeft men „co-vision" gedoopt. De automobielmaatschappij had in een dorpje bij Parijs een grote fabriek ge bouwd. Ook waren er moderne huizen voor zevenduizend arbeiders neergezet. Maar de arbeiders en vooral hun gezin- DONDERDAG De Harmonie: Ned. Ver. Expoge. Spr. mevr. O. C. D. IdenburgSiegenbeek van Heukelom. „De Universiteit onder vroe gere bezetting". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 89 uur nam Evang. Luth. Kerk: Bazar 2.305.30 en 710 uur nam. Gulden Vlies: Stereo- en Hl-Ficoncert. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Schouwburg: K. en O. Rotterdams To neel. „Spotgeesten". 8 uur nam. VRIJDAG Chr. Geref. Kerk (Steenschuur)Her denking 40-jarig bestaan Ohr. Geref. Zon- dingsschool „Het Mosterdzaadje". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Donateurs- avond Speeltuinver. „Ons Eiland". 7.30 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. inr. C. A. baron Bentinck. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed mm.v. Colle gium Musicum, koor en orkest 7.157.50 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Llssone- Llndeman. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)LKK „Voor Allen" Gaspar Cassado en Lowell Farr. 8 uur nam Leiderdorp: Dorpshuis. Feest avond 20-jarig bestaan Buurtver. „Does- brug". 8 uur nam. nen die uit Parijs waren meegekomen beklaagden zich erover, dat er 's avonds in dit industriële voorstadje niets te beleven viel. Derhalve werd aan een Franse firma gevraagd een installa tie samen te stellen, die slechts uit één enkel ontvangtoestel voor de televisie zou bestaan voor het gehele huizenblok met goedkope individuele schermen in elke woning. Na twee jaren van proefnemingen werkt „co-vision" nu prachtig. Er is een elektronisch „hersenstel" aangebracht, gelijk met de antenne en het centrale televisietoestel. Alles gaat automatisch Ieder gezin heeft zijn eigen scherm, dat niet meer dan de helft kost van een direct televisietoestel. De eerste persoon, die in het huizenblok de televisie aan zet, brengt het elektronische brein in werking en de laatste, die de knop om draait, sluit de uitzending af. De ontvangst is voortreffelijk. Reeds 90 procent van de arbeiders in de nieuwe huizen heeft zich reeds een goed koop indirect televisietoestel aange schaft. AMBTSJUBILEUM DS. J. A. VAN SELMS Ds. J. A. van Selms, emeritus-predi kant der Ned. Herv. Kerk, woonachtig te Nfjmegen, viert zondag zyn gouden ambtsjubileum. De jubilaris werd in 1909 te Grfjpskerke in het ambt be vestigd. In 1917 vertrok hy naar De- demsvaart en in 1922 kwam hij in Ny- megen, waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn emeritaat op 1 april 1949. In Nijmegen is de jubilaris nog werk zaam als geestelijk verzorger van de rusthuizen „Julianaoord" en „Levens avond". DS. K. MIEDEMA OVERLEDEN In de ouderdom van 54 jaar is over leden ds. K. Miedema, hervormd predi kant te Delfstrahuizen en St.-Johan- nesga. Ds. Miedema, die van 1930 tot 1948 zendeling-leraar op de Sangir- eilanden was, aanvaardde na zijn terug keer in ons land de evangeliebediening in deze Friese gemeenten. TEGENSPRAAK INZAKE BRAZILIAANSE KOFFIEVORMING Het handelsbureau van de Brazi liaanse regering te Amsterdam deelt mee dat, ingevolge informatie van dr. Renato Costa Lima, voorzitter van het Braziliaanse instituut voor de koffie, öe berichten over voorraad vorming in het buitenland van Brazilaanse koffie geen enkele grond van waarschijnlijkheid inhouden. BINNENLAND De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Voetgangers heeft een tele gram gezonden aan de Minister van Ver keer en Waterstaat, waarin ontstelling wordt uitgesproken over het feit, dat de „verkeersonveiligheid in al haar barbaars heid ls teruggekeerd". De algemene vergadering van de Al gemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektronische In dustrie zal gehouden worden op woensdag 15. donderdag 16 en vrydag 17 april in het Kurhaus te 's-Gravenhage. Voor een waarde van meer dan een miljoen gulden aan rundvee, schapen, varkens, gelten en paarden zal er te zien zijn op de 89ste traditionele paasveeten- toonstelling, die op 17 maart a.s. op het veemarkterrein te Rotterdam wordt gehou den. Verwacht wordt, dat er meer dan 900 dieren zullen worden ingestuurd. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag na woorden van lof aan het ensemble het besluit genomen de vaste bespeling van de Stadsschouwburg wederom voor de tijd van drie Jaren op te dragen aan de Nederlandse Comedie. nl. tot en met 31 augustus 1962. Het toneel gezelschap zal onder dezelfde .directie op treden als in de afgelopen 3 Jaar. t.w. de heren Han Bentz van den Berg. Johan de Meester en Guus Oster. De commandant van het eerste leger corps. de luitenant-generaal P. Gips, heeft gisteren in Apeldoorn bezoek gehad van de commandant van de Navostrijdkrachten in Centraal Europa, generaal J. E. Valluy, die hiermee een inspectiereis door West-Euro- la besloot. Zij hebben een vry langdurige iespreklng gevoerd. Het bestuur van het Nederlandse Rundveestamboek heeft besloten met in gang van 1 oktober stierkalveren van het roodbonte veeslag. die de kwalificatie C voor haarkleur niet halen, niet meer in het stamboek op te nemen. Zaterdag zal een groep van 48 Ne derlanders naar Engeland vertrekken voor een vierdaags bezoek aan de laatste rust plaats van hen, die hun in de oorlog ont vielen. De organisatie van deze reis berust bij het Nederlands Oorlogsgraven Comité en de Oorlogsgravenstichting. Voor de deelnemers zijn er geen kosten. Deze tocht van Nederlanders naar Engeland ls de vierde, die wordt georganiseerd. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiteriyk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss "Highland Monarch" 9/3. Australië; ss "Strathmore" 11/3, ss .Alaric' 14/3, Brazilië: ss "Highland Monarch" 9/3. Canada: ss „Groote Beer" 9/3, ss .Atlantic' 12/3, ss "American Ranger" 14/3, Chili: via New York 12/3, Indonesië: ms. „Ka- rakorum" 12/3, Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau" 10/3, ss „Sibajak" 14/3. Ned. Nw.- Guinea: ss „Perseus" U/3. Nieuw Zeeland: ss „Sibajak" 14/3, Suriname: ss "Themis" 9/3, Unie van Z. en Z.W.-Afrika: ms 'Edin burgh Castle" 14/3, Brits Oost Afrika: ss „Pierre Loti" 14/3. De Eerste Kamer heeft haar voorlopig verslag uitgebracht over de Begroting van O. K. en W. Van een der hellingen van de N.V. Machinefabriek en Scheepswerf P. Smit Jr. te Rotterdam is gistermiddag met goed ge volg te water gelaten het 18.000 ton me tende tankschip „Acmea", in aanbouw voor de Koninklijke Shell Groep De doop plechtigheid werd verricht door mevrouw C. Th. M. Steenberghe-Ausems. echtgenote van een der commissarissen van de N.V Koninklijke Ned. Petroleum Maatschappij en oud-minister van Economische Zaken BUITENLAND De regering van de Britse kolonie Kenia heeft bekendgemaakt, dat tien ge vangen aanhangers van de Mau-Mau zijn overleden na het drinken van bedor venwater. Er zal een onderzoek worden in gesteld. Een 19-jarige timmerman uit Lens is gisteren aangehouden op beschuldiging van moord op de r.-k. priester Robert Co- chu, wiens stoffelijk overschot dezer da gen in een bos bij Amien6 werd gevonden De arrestant zou hebben verklaard de moord te hebben gepleegd om de abbé te kunnen beroven. Hij zou een mede plichtige hebben gehad. Naar van welingelichte zijde te Bue nos Aires wordt vernomen heeft de Argen tijnse regering onlangs een Italiaans ver zoek om uitlevering van Vlttorio Musso lini. een van de zoons van wijlen de .Duce' afgewezen. Mussolini Jr. wordt desertie ten oordeel, dat het uitleveringsverdrag met laste gelegd. De Argentijnse regering'ls van Italië niet kan worden toegepast op Italianen, die zich metterwoon in Argen tinië hebben gevestigd, zoals dat met Vlt torio het geval is. Dr. Fidel Castro, de eerste minister van Cuba, zal op 17 april een bezoek aan de Ver. Staten brengen. Hy zal spreken op de jaarvergadering van de Amerikaanse vereniging van hoofdredacteuren. Ruim 3.000 treinreizigers nebben gis teren uit verbittering over het feit, dat de treinen van de buurtspoorwegen van Rio de Janeiro steeds vertraging hadden, een stationsgebouw en een loods met een aan tal rytuigen in brand gestoken. De po litie kon verdere acties van de demon stranten voorkomen. Verscheidene mensen werden aangehouden. De burgemeester van Beriyn, Brandt, heeft zich gisteren in New Delhi, uitge sproken voor een geleidelijke en beperkte terugtrekking van troepen van beide zy- den in Duitsland. *By de uitvoering van een overeenkomst over een dergelijke te rugtrekking tot de een of andere rivier of een andere lijn kan de ene partij zien of de andere zich aan de afspraken houdt, aldus Brandt. In Bogota (Columbia) hebben stu denten dinsdag auto's omvergeworpen en in brand gestoken: 150 mensen zijn arresteerd. De regering van Columbia heeft woensdag meegedeeld, dat zij krachtige maatregelen zal nemen om nieuwe relle tjes te voorkomen. President Albert Lleras van Columbia verklaarde dat communis ten andere linkse elementen de aanstokers van de relletjes zijn geweest. Een organisatie van Franse oudstrij ders in Algiers, die 'n belangrijke rol heeft gespeeld in de „Comités voor openbaar welzijn" heeft in een pamflet kritiek ge oefend op de politiek van president De Gaulle ten aanzien van Algerye. In dit vlugschrift vraagt de organisatie zich af, of men kan betwisten, dat „de regering en generaal De Gaulle in Algerije alles teniet willen doen wat de beweging van de 13de mei tot stand heeft gebracht In Mainz in West-Dultsland zal op 4 april ter herdenking van het tienjarig bestaan van de NAVO een groot defile worden gehouden, waaraan militairen van de V.S., Canada, de Duitse Bondsrepubliek Frankrijk. Engeland, Nederland. Belgie. Luxemburg en Portugal zullen deelnemen. In Zuid-Jordanië zyn in de afgelopen paar dagen circa vyftien mensen om het leven gekomen als gevolg van het slechte weer. Sneeuw- en regenstormen hebben grote schade aangericht. Koning Hoessein heeft vliegtuigen ingesch-.'reki om getrof fen bedoeienenstammen te helpen. Er heerst in Jordanië voorts een griepepide mie. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 420 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Gram. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouwork. en solist. I. d. pauze (plm. 21.1021.35): Li terair gesprek. 22.25 Gram. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.2524.00 Discotaria. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Vo caal ens. 19.30 Radiokrant. 19.45 Zendtijd pol. partyen. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA 20.00 Zendtyd pol. partyen. NTS; 20.07 Journ. en weeroverz. 20.27 Zendtijd pol. partijen. AVRO: 20.34 Sportpanorama. 21.04 22.19 Lichte muz VOOR VRIJDAG 6 MAART Hilversum I, 402 in. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. huisvrouw. 9.10 Gram. 9.30 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis. caus. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 V. d. hulsvr. 11.00 Gram. 11.10 V. d. kleuters. 11.25 Viool en piano. AVRO: 12.00 Ham mondorgelspel. 12.20 Regeringsuitzending Landbouwrubr.: 1. Hoe teelt men kwali teitsvlas. 2. We bouwen zelf onze stal. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole Advertentie Met zorg bereid! normaal coffeïnevrij - espresso Breestraat 19: Evangelisatie Chnsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Chr. Muloschool Asserstraat: Groepsult- voering Ned. Padvinders. 8 uur nam. Den Burcht: Toneelclub „Ons Grunne- gerlaand". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bybelstu- die 10-11 uur voorm., dienst te 11 u. voor middag. Spr. ds. J. J. Contant. St.-AntoniusclubhuisConcert Accor deonver. „Accordanto". 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Feestavond Har moniekapel „Werkmans Wilskracht". 8 u. nam. Steenschuur 6: Bedryfs EHBO-wedstrij den. 3.30 uur nam. Leiderdorp: „Irene". Vergade ring A.R. en ARJOS. Spr. dhr. Hopman uit Gouda „Alle goede dingén bestaan uit drie" en ds. H. Sweepe te Scheveningen: „Chr. politiek ook vandaag nog noodzake lijk". 8 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. E. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. De Doelen; Ledenvergadering Leldse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Schouwburg: Hoofdstad-operette „Zwel Herzen im Drelvierteltakt". 8 uur nam. Oegstgeest: Witte Huis. Leden vergadering Dierenbescherming afdeling Oegstgeest/Sassenheim. 8 uur nam. In den Vergulden Turk; Ledenvergade ring Chr. Hist. Unie. Sprekers A. van Duist en D. van der Kwaak. 8 uur nam. Schouwburg: Studententoneel „Hoed op hol" ten bate van Studentensanatorium. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Concert Toonkunst orkest. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50—1.20 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou' wen. Boekbespreking Leo Uittenbogaard. 2.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „Hor monen" door dr. G. A. Overbeek. 8 uur nam. Oegstgeest (Ontspannings lokaal Endegeest)Zustertoneel „Het boek met het gouden slot". 7.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Luxor „De tien geboden" (alle leefty- den). Dageiyks 2.30 en 7.30 uur. Trianon - ..De Vikings" (14 jr.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Klop maar op een deur" (18 J.) Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „Je kunt het toch niet meenemen". Casino „Du Rtfifi" (18 J.) Werkd. 2.30 2 Lido „Adam en Eva" (14 1.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie; Tentoonstelling K. Sleger. Els van Bohemen, H. Bouman, Q. Collard en A. Schoonhoven onder auspiciën Lelds Akademlsch Kunstcentrum tot 24 maart) Lakenhal; „Schatten van het Maurlts- huis". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur nam (tot 3 maart) Lakenhal: Tentoonstelling betreffende kermisvieringen. Werkd. 104 uur. zon dags 14 uur nam. (tot 23 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo- Ïie van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 Avond- en Nachtdienst Apotheken Te Leiden ls geopend: Apotheek Her- ding en Blanken, Hogewoerd 171. ielef 20502, te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, telef. 26274, By geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. ork. 13.55 Beursber. 14.00 Radiofonische cantate. 14.35 Literair progr. 14.55 Alt en piano. 15.10 Cabaretprogr. VARA: 16.00 Muzikale caus, 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. 30 Orgel en zang. 17.55 Act. .00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Jazz muz. VPRO: 19.30 Gelovig leven, caus. 19.45 Zendtijd pol. partijen. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Toneelbeschouwing. 20.20 Literair progr. 20.35 Regerlngsuitz.: De Verenigde Naties in de afgelopen we ken. door mr. C. W. A. Schürmann, Ne derlands permanent vertegenwoordiger by de Verenigde Naties. 20.45 Problemen van leven en dood in deze tyd, caus. VARA: 21.00 Villa Sidonia, hoorsp. 21.20 Lichte muz. 21.35 Wij van de dubbeltjes, klankb. 22.05 Jazz. 22.25 Bultenl. week- overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO; 7.00 Nws. 7.15 Gevar. muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nederl. lied jes. 12.50 Act. 12.03 Nws. 13.15 Zonnewy- zer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Planokwart. 14.30 Amus. muz. 14.50 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zie ken. 16.30 Zang en plano. 16.55 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. Mezzo-sopr. en plano KRO: 18.05 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Regerlngsuitz.: Emigratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act 19.20 Verz. progr. v. d. mil. 20.15 Zendtijd pol. partijen. 20.30 De Juffrouw en de voorrangsweg, hoorsp. 21.00 Amus. muz. 21.45 Klankb. over Zeeland en zyn bewo ners. 22.15 Solistenconc. 22.50 Wat be dreigt hun huweiyksliefde?, caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazzmuz. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 1820 uur) Giuseppe Verdi; „La Traviata". Opera in 3 bedry'ven op tekst van Francesco Ma ria; Piave naar "La Dame aux Caméllas" van Alexandre Dumas. Plaats en t(|d van handeling: Parijs en omgeving plm. 1700, Uitvoerenden: Violetta Valery, Antonietta Stella, sopraan; Flora Bervoix, haar vrien din, Elvira Galassi, mezzo-sopraan; Annl- na, haar kamenier, Luisa Mandelll, mezzo sopraan; Alfredo Germont. een jonge dichter, Giuseppe di Stefano, tenor, Gior gio Germont, zyn vader. Tito Gobbi. ba riton; Gaston, Vlcomte de Letorlères, Giuseppe Zampieri, tenor; Baron Douphol, William Dickie, bariton; Markies d'Oblig- ny, Nicola Zaccarla, bas; Dr. Grenvil, Sil vio Maionica, bas; Giuseppe, dienaar van Violetta. Franco Ricciardi. tenor; Dienaar van Flora. Vittorio Tatozzi. bas: Een bo de, Carlo Forti. bas. Koor en Orkest van het Teatro alla Scala. Milaan. Dirigent: Tulllo Serafin. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Ork. conc. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Brlevenbeantw. 16.30 Pianomuz. 17.00 On bekend. 17.30 ODeramuz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Caus. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Cause rieën. 22.45 Recital. 23.15 23.15 Muz. quiz. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Strykkwart Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's Dagb. 12.30 Nws. en gevar. progr. 12.45 Gevar. muz. 13.30 NWs. en gevar. muz. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 Nws.) 14.45 V. d kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Fabrleks Fanfare. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz 17.30 Nws en mrs. Dale's Daeb. 17.45 Lichte muz 18 15 Pianomuz. 18.30 Nws. en gevar. muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. met muz. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en discussie .22.15 Ork. conc. (Om 22.30 Nws). 23.30 Nws. 23.40 Oude dansmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk 809 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettemuz. 16.00 Volksliederen. 17.00 Nws. 17.40 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Amus. muz. 19.45 Muz. zelfportret. 21.45 Nws. 23.30 Klarinet en piano. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.154.30 Gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.00 Gevar. conc. 16.55 Saxophone en piano. 18.30 Gram. 20.00 Romeo et Juliette, opera. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.45 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Koorzang. 16.02 Gram. 16.15 Omr. ork. 16.45 Koorzang. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Omr. koor. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.45 Caus. 20.00 Ork .conc. (In de pauze: Kunstkaleidoscoop). 21.30 Cello- recital. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Negro-splrituals, 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Omr. ork. 14.00 Operamuz. 15.20 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.30 Ork. conc. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.55 Idem. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d «j êp a 1 h Helsinki zwaar bew. z 4 0 0 Stockholm regen zo 5 3 0.3 Kopenhagen mist wzw 2 5 4 Aberdeen regen zo 7 6 2 Londen half bew. z 9 8 2 Amsterdam regen zzo 10 7 0.3 Brussel regen z 9 8 1 Luxemburg zwaar bew. z 3 4 5 Parys zwaar bew. z 6 10 5 Bordeaux geh. bew. z 4 9 0 Grenoble geh. bew. windstil 5 3 Nice regen n 5 10 10 Beriyn geh. bew. z 2 6 3 Frankfort mist no 1 2 10 München zwaar bew. z 2 6 0 Zürich mist zw 1 4 0.1 Genève geh. bew. windstil 6 34 Locarno regen O 1 5 37 Wenen half bew. O 6 5 Innsbruck zwaar bew. w 5 3 0 Rome licht bew. zzo 6 14 0 Ajacclo licht bew. ono 2 9 0 Madrid geh. bew. windstil 7 0 MaLlorca Echt bew. zw 11 0 Algiers onbewolkt windstil 8 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2