mp0° Chefarine 4 Twee jeugdcoecertee van de rming' Meisjes middelbare scholen uit Leiden e.o. kregen voorlichting 4-voudigecombinatie,eeit wetenschappelijksuccesï WOENSDAG 4 MAART 1959 Enthousiast spelend Residentie-Orkest Is 't U wel eens overkomen, dat U een jongetje van de lagere school op de Breestraat een thema uit „L'apprenti sorcier" van Paul Dukas hoorde fluiten inplaats van het „Héél de wereld?Dat was gistermiddag het geval na de twee concerten door het Residentie-Orkest onder Willem van Otterloo voor de lagere schooljeugd en die van het V.G.L.O. gegeven, op instigatie van de Com missie „Esthetische Vorming van de schooljeugd". Tweemaal een prachtig bezet concert voor de nog héél jeugdigen, die op school aan de hand van toelichtingen en grammofoonplaten terdege op de uit te voeren werken waren voorbereid en beloofd hadden, zich in de concertzaal muisstil te zullen houden. Want daar komt 't bij muziek beluisteren op aan: op stil zitten, geen rumoer maken en geconcentreerd zün! Welaan: de jongens en meisjes hebben aan deze opdracht uitnemend voldaan! De inspecteur van het onderwijs, de heer B. Swanenburg heette Willem van Otterloo en de zijnen welkom en wees erop, dat wat vorig jaar als experiment begonnen was, thans zodanig met succes bekroond bleek, dat men gemakkelijk tweemaal een volle zaal kon bijeen brengen. Wellicht komt er het volgend jaar een nog grotere stap. Dan zal de heer Van Otterloo zeker kunnen getui gen, dat Leiden een muzikale stad is, al dus de heer Swanenburg. Nu: dat is het al, getuige ook de bij zondere belangstelling van gistermiddag. Wanneer de jeugd al zó vroeg begint graag goede vooralsnog gemakkelijke muziek in zich op te nemen, dan be hoeft niemand zich voor de toekomst ongerust te maken. Dan zal ook over zo en zoveel jaren de Stadsgehoorzaal de stroom liefhebbers niet of nauwelijks kunnen bergen! Willem van Otterloo heeft zelf het grootste plezier in jeugdconcerten als deze. Omdat zijn gehoor reeds geheel op de hoogte was van de inhoud der com posities. behoefde hij zich ditmaal daar niet mee bezig te houden. Tooh gaf hij nog enkele pedagogische uiteenzettingen over de instrumenten, waarbij deze door de gerenomeerde krachten van het R.O tot klinken gebracht werden. Beethoven's „Egmont Ouverture", Schubert's „Rosmaunde" muziek, de beroemde Kaiserwalzer van Joh. Strauss ne het scherzo „L'Apperenti Sorcier" waren de bekende composities, waarmee het R.O. eer kon inleggen. U moet vooral niet denken, dat dit orkest zich nu het voor kinderen optrad, minder moeite gaf. Integendeel, men speelde enthousias ter dan ooit: fris, beminnelijk zwierig of markant, al naar de aard, buitengewoon fascinerend in het schitterend instru mentale gewaad van Dukas en met de èoht Weense „schwung" in de Strauss- wals. We leven in een merkwaardige wereld; enerzijds een dikwijls ontstellende be wondering voor de meest oppervlakkige muziek, anderzijds deze opvallende inte resse voor goede muziek. Hoe eerder de Eén uit (luizenden kiezen Beroepsvoorlichting is nuttig en nodig Er zijn in ons land enkele duizenden beroepen en het is dus moeilijk als je voor de keus staat een juiste keus te doen. Vooral tegen eind- examentijd komen de vragen naar de verschillende beroepen los en dat was voor de Vereniging van Vrouwen met Academische Opleiding (V.V.A.O.) aanleiding om in samenwerking met de directies van middelbare scholen uit Leiden en omgeving een voorlichtingsmiddag te geven in de Meisjes H.B.S. te Leiden. Zo waren gistermiddag talrijke meisjes die dit jaar eindexamen doen bijeen gekomen in het clublokaal van de Meisjes H.B.S. om te luisteren naar een vijftal korte inleidingen over verschillende beroepen en om vragen af te vuren op deze dames en een zestal informatrices, die allen eveneens een ander beroep vertegenwoordigden. „Ook al geprobeerd?" De directrice van de meisjes h.b.s., mej. H. van der Vliet sprak een inlei dend woord. Men heeft vaak slechts een vaag begrip van het beroep dat men wenst en daarom is deze voorlichtings middag georganiseerd. Niet alle beroe pen zijn vertegenwoordigd, doch blij kens een enquête in de scholen zijn de te houden inleidingen de meest gevraagde Spreekster waarschuwde voor overschat ting van eigen kunnen. „Kennis van je zelf en het vak is nodig voor je een keuze doet". Met nadruk adviseerde mej. Van der Vliet ook al hebben de meisjes trouwplannen, een korte opleiding te kiezen en gedurende korte tijd werk zaam te zijn in een beroep. Voor veel dingen is dit uitermate nuttig. MENS WORDEN De eerste inleiding werd gehouden door mevrouw L. Kuenen-Janssens, presidente WAO, afdeling Leiden, die in het algemeen sprak over de universi taire opleiding. Er rijzen tal van vra gen eer men aan een universitaire op leiding begint: zou ik het wel kunnen volbrengen en zou ik mijn studie wel af maken in verband met een eventueel huwelijk. Vooropgesteld dient te worden dat een universitaire studie een uitstekend mid del is om mens te worden. Het mens zijn moet in alle geval voorop staan, want men moet proberen mens (vrouw, moe der) in een vak te worden en geen vak mens. Lange studies zijn vaak zeer kostbaar, maar er zijn tal van mogelijkheden om de financiële zijde van de zaak iets te vergemakkelijken. Sprekend over het huwelijk van de studerende of gestudeer de vrouw, merkt spr. op dat het in vele gevallen mogelijk is gedeeltelijk door le blijven werken in het vak dat men geko zen heeft. Bijzonder warm beval me vrouw Kuenen de studie voor de mid delbare akte aan, die aan de universiteit gevolgd kan worden, zodat men toch volop kan genieten en profiteren van het studentenleven. HET GAAT TOCH OP! Mej. mr. P. Westra van Holthe, ad junct-secretaresse van de Nijverheids organisatie TNO te Den Haag, sprak over de secretaresse-opleiding. Typen en steno zijn de eerste vereisten voor de se cretaresse en daarnaast ook steno in de vreemde talen, liefst gecombineerd met handelscorrespondentie in de betreffen de taal. Het is wel mogelijk direct in een baan te stappen en dan de nodige diplo ma's te halen, doch spr. gaf er de voor keur aan eerst de noodzakelijke diplo ma's te halen voor men een baan aan neemt. Bij dit laatste moet men dan zeer kieskeurig zijn. want de best betaalde- functies zijn niet altijd de prettigste. Een secretaresse is er niet alleen om brieven op te nemen, uit te tikken en te verzen den; er komt veel meer aan te pas. Er is archiefwerk bij ter voorbereiding van di verse zaken en daarbij komen soms aar dige dingen te voorschijn. Een goede se cretaresse is onmisbaar bij een goede voorbereiding. Het prettige van het se cretaressen zijn is dat je je opgenomen voelt in de as van een bedrijf, waarom alles draait - waarbij men zich echter zelf niet te belangrijk moet zien. Met nadruk waarschuwde mej. Westra van Holthe ervoor niet al te hoog op te zien tegen een boog salaris. Het gaat al tijd op en als je opslag krijgt gaat het weer op! Secretaresse zijn is een die nende functie en juist daarom misschien zo prettig. OOK NA HET HUWELIJK Mej. G. Boere, lerares heilgymnastiek en massage te Amsterdam schetste in het kort hoe men het vak, dat zij geko zen heeft, kan leren en wat het vak zeil eigenlijk inhoudt. Men kan het zelfstan dig uitoefenen of in loondienst in een ziekenhuis of revalidatiecentrum. Het gaat erom de patiënt zodanig te behan delen dat hij de gevolgen van zijn aan doening weer zover te boven komt, dat hy een plaats in het arbeidsproces kan innemen. Drie jaar studie zijn er nodig voor de gewone opleiding en dan kan men zich nog verder gaan specialiseren. Het is zeer goed mogelijk dit beroep ook na het huwelijk te blijven uitoefenen. IN SCHOOLTERMEN Mej. Thea Huigens, leerlinge van de Chr. Kweekschool te Leiden, vertelde - soms in schooltermen - van de opleiding voor onderwijzeres. Met name pleitte zij voor de studie voor de hoofdakte, die men na het behalen van het gewone di ploma ook aan de school kan halen. De meeste meisjes vinden die hoofdakte niet zo belangrijk, omdat ze zich voor- I nemen nooit een andere klas te nemen dan de eerste, tweede of derde van de 1 lagere school. Wie geen hoofdakte heeft Advertentie Viet werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar.endoen wonderenÊ Een belangrijke onldel< Icing op geneeskun* dig gebied is „synergismus". Hiermede Avordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"- elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nog beter. Ze helpen vaak «ok dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel (hefaroiu kin-deren met <üe goede muziek zoals nu. bekend raken, hoe minder de kans be staat, dat ze later met de oppervlakkig heid genoegen zullen nemen. Dat is een der mooie dingen van con certen als deze! Het eerste concert op deze middag is o.a. bijgewoond door wethouder van Söhaik en dr. Roosenschoon, chef der afd. Onderwijs. Ook zij zullen met ge noegen gezien hebben, hoe de jeugd genoot! Wij hopen vurig, dat de Commissie Esthetische Vorming met haar stimule rend werk in de komende jaren zal voortgaan. De rijpe vruchten daarvan zullen ze ker niet uitblijven! H. krijgt ook geen kans verder te komen en in ieder geval staan de andere takken van onderwijs (vglo, mulo, blo) niet voor je open. OUD-LEERLINGE Tot slot voerde mej. G. Schrandt, di rectrice van een nijverheidsschool te Rotterdam het woord. Allereerst vertel de zij oud-leerlinge te zijn van de meis jes h.b.s. en het daarom bijzonder leuk te vinden hier het woord te mogen voe ren. Iedere vrouw heeft kennis van het huishouden nodig, als ze trouwt is dat vanzelfsprekend, als ze niet trouwt eigenlijk ook, want dan wil men de eigen kamer of het eigen flatje toch zo gezellig mogelijk maken. De meisjes die van de middelbare school komen kun nen een goede plaats verwerven bij het nijverheidsonderwijs, waar zeer veel on derwijzeressen nodig zijn. Voor de bes te onderwijzeressen bestaat dan weer de mogelijkheid een verdere opleiding te volgen om docente te worden aan een opleidingsschool voor onderwijzeressen. Lesgeven lijkt misschien verschrikkelijk, maar uit eigen ervaring kon spreekster getuigen dat het 'n bijzonder boeiende bezigheid is, zeker als men te maken heeft met iets oudere leerlingen, zoals die te vinden zijn op de huishoudscho len. Na een korte pauze kwamen de vra gen los. Informaties konden verder in gewonnen worden betreffende de Acade mie voor Beeldende Kunst, apothekers assistente, mode-ontwerpster, opleiding m.o., analiste en lichamelijke oefening. Advertentie Een Praatje van LEXI met zijn vele vrienden en vriendinnen. U weet, dat op alle Lexington sigaretten lettertjes staan en duizenden rokers vroegen wat dat toch betekent. LEXI zal morgen het raadsel onthullen in een uitvoerige advertentie, die in zeerveel bladen (ook in dit blad) komt te staan. Het wordt een grote verrassing! Kijkt U dus goed uit naar dc advertende van LEXI. NIEUWE UITGAVEN „WAT IS EN WAT WIL HET LIBERALISME". Van de hand van Jac. Fahrenfort ver soheen „Wat is en wat wil het liberalis me. sociaal en economisch", zulks met medewerking van mr. J. de Wilde, lr. L. G. Oldenbanning, J. van Mourik en F. L. van der Leeuw Hierin worden de grond slagen en de doelstellingen van het li beralisme geschetst. Raspoetin de heilige duivel, door René Fülöp-Miller. Ultg N. V. Vtmik. Antwer pen. Van eenmanszaak of firma naar N.V.?, door dr. H. L Drost. Ultg.: FED, Amster dam. De vrede van de wereld, door Reinhold Schneider. Ultg De Tijdstroom, Lochem. Bij de Ned. Uitgeversmij. N.V. alhier verscheen de editie 1959 van ..Aftrekpos ten van inkomsten- en vermogensbelas ting". samengesteld door B. Schippers en J. L. van Hedel. Een praktische leidsman voor hen. die ln de fiscale doolhof zich minder goed thuis voelen (negende druk). Het Algemeen Verbond van Volkstuln- dersverenigingen ln Nederland heeft een brochure uitgegeven „De betekenis van het volkstuinwezen in Nederland". De Gunstige spaarcijfers Bij de Rijkspostspaarbank werd in februari 1959 29 miljoen gulden be spaard. Hoewel februari altyd een gun stige spaarmaand is, is het verschil tus sen het ingelegde en opgenomen bedrag in de afgelopen maand, gezien de ont wikkeling in de voorgaande maanden, wel bijzonder hoog geweest. Een dergelijk hoog bedrag ln een maand kwam sinds mei 1957 niet meer voor. Het ingelegde bedrag vertoonde een licht stijgende tendens, het opgenomen bedrag in de afgelopen maand is opval lend laag. Majoor Koopman protesteert tegen conclusies rapport De majoor der intendance H. Koop man heeft aan de heer Th. Koersen, voorzitter van de naar hem genoemde commissie „onderzoek militair aankoop beleid", verzocht zo spoedig mogelijk te worden gehoord over de aankoop van kooktoestellen en piat-onderdelen, als mede over enige andere punten, waarop naar zijn mening het rapport der com missie heeft gefaald. Voorts heeft majoor Koopman aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij zich ten onrechte aangetast voelt in eer en goede naam, door hetgeen de commissie heeft gesteld in haar slotconclusies over de wijze van be handeling van de aankoop dezer goe deren. „Dit grieft mij temeer" zo schrijft hij „omdat de commissie mij juist over de achtergronden van deze twee zaken niet heeft gehoord en desondanks heeft gemeend zich te mogen veroor loven om in dit met zoveel ophef be kend gemaakte rapport een algemene conclusie te trekken betreffende de wijze waarop ik mijn taak bij het DML heb vervuld". Hieraan voegt hij toe dat hij de Ka mer zo spoedig mogelijk zijn verweer zal doen toekomen. Gistermiddag is het grootste dok van ons land naar zijn ligplaats bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij gesleept. Het heeft een hefvermogen van 54.000 ion en kan tankers tot een tonnage van 85.000 ton dokken. Het havengebied van Rotterdam en Schiedam telt nu 28 reparatiedokken met een totaal hefvermogen van 410.000 ton, het grootste reparatievermogen van alle havengebieden ter wereld. VOETBAL Eerste prijs in Engelse toto ruim 5 miljoen De eerste prijs in de Engelse voetbal toto bedroeg dit weekeinde 300.000 pond sterling (ruim 3 miljoen gulden). Hij wordt gedeeld door vier personen, die elk 75.200 pond sterling ontvangen. Eén van de gelukkigen is een 31-jarige huis vrouw uit Brighton, wier echtgenoot vrachtautochauffeur is en 12 pond ster ling in de week verdient. Aston Villa in halve finales Engelse beker Door een 20-zege in de uitwedstrijd tegen Burnley heeft Aston Villa zich geplaatst voor de halve finales van de Engelse bekercompetitie. In de halve finales zal de ploeg uit komen tegen Nottingham Forest Tubantio in moeilijkheden De beide buitenlandse semi-profs van de Hengelose tweede divisieclub Tuban- tia, de Deen Leo Mortensen en de Duit ser Egon Ehlting, zyn in alle stilte naar hun vaderland teruggekeerd. Zij ver braken door hun vertrek eenzijdig hun tot 1 juni lopende contract met Tuban- tia. Het bestuur van de gedupeerde Hen gelose vereniging, die door deze con tractbreuk een groot financieel verlies heeft geleden, overweegt echter voor lopig geen stappen bij de FIFA te on dernemen tegen beide spelers. Wat Ehl ting betreft is dit verklaarbaar, aan gezien de Duitser door overmacht zon der werk raakte, maar de Deen Morten sen heeft zelf ontslag genomen en ls vervolgens met de noorderzon vertrok ken. Tubantia zal overigens ook naar een andere trainer moeten uitzien. De heer J. N. G. H. van Asten, die op het ogen blik oefenmeester van de Hengelose ver eniging is. heeft per 1 juni zijn ontslag ingediend. De heer Van Asten heeft van verscheidene semi-profclubs in Neder land aanbiedingen gekregen, maar hij heeft nog geen keuze gemaakt. titel spreekt voor zichzelf. Een hoofd ambtenaar van het Ministerie van O. K en W.. de heer B. M. van Grlethuysen schreef een aanbevelend voorwoord. Churchill: een volmaakte portretstudie van Churchill door zijn secretaresse Eli zabeth Nel. Verschenen ln de Antllope- reeks bi) het Wereldvenster Baam. „Borrel-avondjes van huisvrouwen" (Speciale berichtgeving) Enige tijd geleden heeft dr. W. Drees op een landelijke vergadering van de Geheelonthouders Bond gezegd dat hy gehoord had dat „huisvrouwen vereni gingen borrelavondjes organiseerden". Hij vond dit verwerpelijk. In de vergadering van het gewest Gro ningen van de Ned. Ver. van Huisvrou wen heeft de afdeling Haren (Gr.) ge- informeerd naar de houding van het hoofdbestuur. Mevr. G. H. Keyzer-Har. dick, uit Amersfoort, die de vergadering bijwoonde in haar functie van landelijk presidente, zeide dat de huisvrouwen op het gebied van sterke drank eveneens kennis moeten hebben. Op grond daar van hebben afdelingen een firma in sterke drank gelegenheid gegeven een demonstratie te geven. „Een moeder is verplicht haar kinderen voor te liohten, ook op dit gebied, voor zij de maatschap pij ingaan of in dienst gaan, en dan door een vriendje volgevoerd worden". Volgens haar is er geen gevaar als huisvrouwen voorgelicht worden over de mogelijkheden geringe hoeveelheden sterke drank te verwerken in speciale gerechten. Mevrouw Keyzer achtte het echter nuttig als de afdelingen ruimte lieten tot een wederwoord, dat van drank bestrijding. Dat regelmatig borrelavond jes worden gehouden door de vereniging van huisvrouwen, is natuurlijk volkomen onjuist. Hogere tram- en bustarieven in Amsterdam B. en W. van Amsterdam overwegen zeer ernstig het verlies van het ge meentevervoerbedrijf ten bedrage van f. 14,5 miljoen, zy het gedeeltelyk, door tariefsverhoging op te vangen. Van het verlies wordt een bedrag van f. 4.5 miljoen veroorzaakt door de afde ling veren. Het verlies op deze afdeling is niet weg te werken zonder verhoging van het tarief van het pontvervoer voor auto's almede een tariefheffing op het vervoeren van rijwielen en voetgangers. B. en W. achten een dergelijke verho ging en heffing onaanvaardbaar. Gelede en dubbelgelede tramwagens maken een goedkopere exploitatie mo gelijk door besparing van rijdend perso neel, doch het sluitend maken van de begroting van het vervoerbedrijf vraagt een veel dieper ingrijpen, aldus B. en W. Klaverjasfederatie „Leiden en omstreken" De uitslagen van de Federatie van Klaverjasclubs „Leiden en omstreken" luiden als volgt: Afdeling 1: MDS 1—Gr .oord 1 6—6; APP 1—T. en D. 1 6; DSB 1SLF 1 57; HCW 1Oosthoek 1 75; Gr.oord 1—HCW 1 74—44; MDS 1—Oosthoek 1 3—9: KNG 1—Zaalberg 1 8—4; KNG 1 —APP 1 6—6; Krantz 1—P. v. H. 1 54—64; LBF 1—Zaalberg 1 6—6. Afdeling 2: KNG 2—MDH 74—4 4; KNG 2Centrum 1 66; Sportief 1 T. en D. 2 34—8%; Gr.oord 2—SLF 2 75; Oosthoek 2MDS 2 75; Krantz 2—MDH 1 4—8; AWS 1—DSB 2 64—6%. Afdeling 3: DVS 1—Oosthoek 3 24— 94; HCW 2—SLF 3 3—9. Afdeling 4: SLF 4Zaalberg 2 44 74; Krantz 3—P. v. H. 2 8—4; DSB 3— T. en D. 4 5—7; Centrum 2—APP 2 54—64. Sportsplinters Blykens een kennisgeving van de Royal Automobil Club zijn Engeland, Italië en de Ver. Staten het eens ge worden over een raceformule voor zwa re wagens. Volgens deze formule, die officieel „intercontinentale formule" zal heten, zal de cilinderinhoud 3.8 liter mogen bedragen. Hierdoor wordt het mogelijk dat de speciaal gebouwde wa gens van het type Indianapolis uitko men tegen Europese wagens. Op de eerste dag van het interna tionale lawn tennistoernooi in Menton heeft van de Nederlanders alleen Van Eysden in het herenenkelspel de eerste ronde overleefd. Hij versloeg de Italiaan Andrea Giorgi in twee sets: 6—0. 6—1. Rob Gurowitch verloor van de Italiaan Sergio Tachini: 86, 36. 0—6. Ook de Nederlandse dames werden uitgescha keld; Freddy Marinkelle verloor met 61. 75 van de Engelse mej. Dunrose en Joyce Marinkelle werd met 64. 7—5 verslagen door de Franse mej. Huve. Paul Nicolas, oud-midvoor van het Franse elftal en sinds enige jaren samensteller van de nationale ploeg, I heeft het leven verloren bij een auto ongeluk in de buurt van Gy-l'Eveque. Zyn vrouw, die naast hem zat, werd (levensgevaarlijk gewond. Spoedig indiening tweede middenstandsnota De tweede middenstandsnota, zal naar alle waarschynlykheid nog voor het zo merreces van de nieuwe Tweede Kamer bij haar aanhangig worden gemaakt. Dit deelde de Staatssecretaris van Eco nomische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, vanmorgen te Utrecht mede, op een bij eenkomst van het kader van de Kath, Ned. Middenstandsbond. In tegenstelling tot de middenstands nota 1954 zal de tweede middenstands nota, volgens dr. Veldkamp, meer de na druk moéten gaan leggen op de betrok kenheid van het midden, en kleinbedrijf ln het algemeen sociale, financiële en economische beleid in het bijzonder in het licht van de structuurveranderingen, die zich in onze volkshuishouding voor doen. Er waait, aldus dr. Veldkamp, op dit ogenblik een sterk liberalistische wind tegen de middenstandswetgeving, het geen, volgens hem, koren op de molen is van degenen, die het ideaal van econo mische doelmatigheid rechtvaardigheid en zedelijkheid menen te moeten zien in volkomen vrije en ongebonden concur rentie. Hiertegen moet, volgens hem, krachtig stelling, worden genomen. Dr. Veldkamp noemde het de les van de praktyk dat de ongebonden mededinging de markt tot een „jungle" maakt. In een beperkte mededinging moet, volgens hem, econo mische doelmatigheid, rechtvaardigheid en zedelijkheid tot hun recht gebracht worden. De beperkte mededinging zo zei hij, heeft niet Per definitie die eigen schappen, het hangt af van het karakter der beperking, in verband waarmede een doelmatigheidskritisdhe toetsing van de gehanteerde beleidsinstrumenten bij voortduring geboden is, teneinde tot een gezonde mededinging te geraken. Ruilverkavelingsplan „Ade" komt in uitvoering Tegen het ruilverkavelingsplan „Ade", dat met een kleine meerderheid van stemmen werd aanvaard, is een inten sieve actie gevoerd door een comité van tegenstemmers. Hierdoor is totnutoe nog geen aanvang gemaakt met de werk zaamheden. Naar wij vernemen is thans aan de Cultuur Technische Dienst op dracht gegeven met de werkzaamheden te beginnen. De eerste stappen om tot verkaveling te komen zijn reeds geno men. Het ruilverkavelingsplan „Ade" omvat ca. 3000 ha en is gelegen in de gemeen ten Alkemade, Woubrugge, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond. WIELRENNEN Zesdaagse van Zurich Vanmorgen vroeg luidde de stand in de Zesdaagse van Zürich: 1. Roth Pfenninger (Zwits.) 402 pnt.; 2. Van SteenbergenSevereyns (Belg.) 224 pnt.; op één ronde: 3 Terruzzi—De Rossi (It.) 345 pnt.; 4. NielsenLykke (Den.) 247 p.; 5. Schulte—Post (Ned.) 150 p.; 6. BucherArnold Zwits/Austr.) 149 p. De overige koppels hadden drie of meer ronden achterstand. TENNIS Lewis Hoad won weer van Pancho Gonzales De Australiër Lewis Hoad heeft zijn grootste concurrent, Pancho Gonzales (VS), andermaal verslagen. Ditmaal ge beurde het in Montreal met de cijfers 63, 64. Ziin landgenoot Ashley Coo per won van de Australiër Mal Anderson met 97, 64. Leidse biljartcompetitie Uitslagen van de in de vorige week gespeelde competitiewedstrijden gespeeld voor de KNBB District „Leiden". Klasse C-D: Vr.kring BDe Kroon 3—4; Vr.kring ARoyal-Sport 7—0; DDE—Centraal 07; Vr.kring AMo- nopole 70; Royal-SportSport 25; Vr.kring B't Noorden 5—2. Klasse E: Monopole BVerg. Vos 7—2; P. v. Cleef—OSL 5—4; Royal— Sport 09; Monopole AVr.kring 45; Monopole B—DDE 2—7; Verg. Vos—De Plas 45; Ons GenoegenCentraal 5-4. Klasse F: Verg. Vos B't Noorden 54; CentraalDe Kroon 45; Ons Genoegen—De Plas 27; Verg. Vos A Monopole 54. HENGELSPORT Uitslag van de zondag ln de Ring vaart te- Sassenheim gehouden wed strijd van de Leidse Hengelaarsvereni ging „Hengelsport", waarby een matige vangst werd bereikt F. Verstraten sr. 18 stuks, D. Boon 14, W. Gijsman 9. J. Wassink 7, F. IJzer man 8. C. Habraken 6, J. v. Ewijk 8. J. Willemse 4, C. Bontje 5, J. Ve(jlbrief 6. F. Verstraten sr. werd kampioen 1959.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7