Opzienbarend proces in Bonn tegen twee bekende Westduitse diplomaten Von Hallstein en Blankenhorn staan terecht ivegens valse beschuldiging''9 van Hans Strack Viering veertigjarig jubileum K.L.M. duurtveertig jaar Vernieuwde Willem Ruys" gaat zaterdag a.s. om de wereld varen Luchtvaart samenwerking van vijf Europese maatschappijen? Opgericht 1 maart I860 Woensdag 4 maart 1959 Derde blad no. 29686 (Van onze correspondent in Bonn) In Bonn is thans een der opzienbarendste processen gaande van het na-oor- logse Duitsland, n.I. tegen twee in geheel West-Europa bekende diplomaten: niemand minder dan de 57-jarige professor dr. Walther von Hallstein, vroeger staatssecretaris van Buitenlandse Zaken te Bonn, thans president van de Euro pese Economische Gemeenschap te Brussel, en de 54-jarige Herbert Blankenhorn, voorheen een hoge ambtenaar aan het ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn, daarna Westduitslands ambassadeur by de NAVO en thans ambassadeur te Parus, staan nameiyk terecht verdacht van valse beschuldigingen. Beiden, die plegen om te gaan met presidenten en vorsten, zaten gisteren op de kale houten banken van de Bonner rechtbank, waarvoor nog niet zo lang geleden de bedrieger uit het nieuwe Westduitse leger, „chef-psycholoog" Schneider en de SS-moordenaars Sorge en Schubert terecht stonden. Worden de beide diplo maten veroordeeld, dan is het uit met hun tot dusver zo glorieuze diplomatieke carrière. In feite staat hier dus de loopbaan van deze vooraanstaande Westeuro- pese diplomaten op het spel. Vele prominenten Het zijn alle zeer prominente man- lien, die in dit proces als beklaagden, verdedigers en getuigen optreden: 23 in totaal. Behalve von Hallstein en Blan kenhorn ook de 59-jarige Freiherr von Maltzan. voormalig ambassadeur te Parijs, die eveneens is aangeklaagd. De aanklacht tegen hem is. in verband met zijn zwakke gezondheid voorlopig ter zijde gelegd. De man, die Von Hallstein en Blankenhorn voor de rechter heeft gebracht, is een al even hoge ambte naar van het ministerie van Economi sche Zaken te Bonn, Hans Strack. Als zijn advocaat treedt niemand minder op dan dr. Heinemann, eens minister v. Binnenlandse Zaken onder Adenauer, thans een der meest gevreesde opposi tieleden in de Bondsdag. Von Hallstein en Blankenhorn wor den verdedigd door prof. Dahs, die reeds vele zaken voor de regering-Adenauer heeft opgeknapt. En als getuigen zullen voor de Bonner rechter 17 mannen ver schijnen onder wie minister Erhard. staatssecretaris Westrick, ambassadeur Haas en wie niet al Het is deze optocht van 23 Bonner prominenten, die deze zaak in de West duitse openbaarheid tot het proces van dit jaar heeft doen worden: 200 journa listen uit vele landen wilden het proces bijwonen, slechts 90 werden toegelaten. Men vraagt zich af, of de Bonner rech ters in staat zullen zyn hun onafhan kelijkheid volkomen te handhaven, waarmee het gegroeide vertrouwen in de justitie van de Bondsrepubliek zeer zou zijn gebaat. Zelfs zyn er. die zeggen, dat hier dè kans voor de Duitse justitie ligt om aanzien te verwerven en om te tonen, dat zij niets meer van doen heeft met de vele zwakheden vertonende rechters uit de periode 1919—1945. Kwestie in twee delen De zaak-Strack werd byna zeven jaar gelden geboren en bestaat uit twee delen. Ten eerste: In de herfst van 1952 leid de Strack een Duitse handelsdelegatie in Cairo, die met Egypte een handels verdrag wilde sluiten. Tezelfdertijd wa ren te Bonn de hoge ambtenaren Von Hallstein en Blankenhorn er op uit, een sohadevergoedingsverdrag voor Israël voor te bereiden, waarbij West-Duits- land aan dit land goederen ter waarde van 4 miljard maik zou leveren. Strack was tegen directe goederenleveranties aan Israël, omdat daardoor het Duits- Egyptische handelsverdrag in gevaar zou komen. Kort daarop beschuldigde een Egyptische diplomaat in een brief aan Blankenhorn Strack van corruptie. Hij zou 35000 mark hebben aangenomen van een Egyptische firma. Blanken horn onderzocht deze beschuldiging niet, maar gaf haar zonder meer door aan Von Hallstein, die eveneens zonder nader onderzoek de zaak doorgaf aan minister Erhard. Strack werd daarop naar Bonn teruggeroepen. Later zou zijn gebleken, dat Vbn Hallstein en Blan kenhom bepaalde stukken over Strack hadden achtergehouden. Ten tweede: Von Maltzan en Von Hallstein zouden spoedig daarna be werkstelligd hebben, dat Strack werd teruggeroepen van een nieuwe functie, te weten hoofd van een Duitse delegatie in Turkije, zogenaamd omdat de Turk se regering hem niet acceptabel achtte. Geen verzoening In mei 1953 bleek evenwel, dat Strack in het geheel niet omgekocht was in Egypte, integendeel, hij had iedere po ging tot omkoping direct aan Bonn ge meld en voorts bleek, dat de Turkse regering nooit iets tegen Strack had ge had! In november 1953 diende Strack in Bonn een aanklacht in tegen „onbe kenden" wegens valse beschuldiging KLM-Friendships gaan charter vliegen (Speciale berichtgeving) De Fokker Friendships, die de KLM in bestelling heeft, zullen, zo deelde de heer I. A. Aler, president-directeur van de KLM. te Den Haag in een persconfe rentie mee, straks „in charter voor een bepaalde firma" gaan vliegen. De heer Aler achtte zich nog niet ge rechtigd bekend te maken, welke maat schappij deze chartervluchten zal laten uitvoeren. De KLM is overigens niet voornemens verder nog orders voor deze Fokker machine te plaatsen Helpende hand voor Haags- jeugdhotel (Van onze Haagse redactie* De moeilijkheden om het internatio naal jeugdhotel kunnen door de mede werking van de gemeente Den Haag tot een oplossing worden gebracht. B. en W. schreven het algemeen bestuur een brief, waarin zij onder bepaalde voor waarden voor de betaling van de rente en aflossing (f 10.000.tot het eind van deze maand respyt willen geven. Zware straf voor glazenwasser Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend een 31-jarige hoofdstede lijke glazenwasser een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek van voorarrest opgelegd wegens doodslag op diens 3 kinderen door het openzetten van een gaskraan. Reeds spoedig bleek, wie deze onbeken den waren. En toen begon eerst recht het grote spel te Bonn. Vanwege de re gering werd het drietal hoge ambtena ren eerst gezegd, dat zij geen verkla ring aan de justitie mochten geven, daarna kwam de zaak in het parlement en er werd druk in het kabinet over be raadslaagd. tenslotte bekende de minis ter van Buitenlandse Zaken, Von Bren- tano. in de Bondsdag dat men Strack ambassadeursposten had aangeboden, indien hy zijn aanklacht tegen Von Hallstein c.s. zou intrekken. Strack evenwel heeft steeds geweigerd: zijn eer gaat hem vóór een nieuwe carrière, eer herstel gaat hem vóór verzoening. Strack wenst het volle pond, voor de Bonner rechtbank treedt hij dan ook op als mede-aanklager Persoonlijke jaloezie of politieke invloeden Uit de eerste verklaringen van Blan kenhorn heeft men nog niet kunnen opmaken wat de achtergrond van dit bijzondere proces is. Bestond er rivali teit tussen Strack en Blankenhorn. bei de afkomstig uit het oude Berlijnse ministerie van Buitenlandse Zaken? Was er strijd tussen Buitenlandse Za ken (Blankenhorn en Von Hallstein) en Economische Zaken Strackte Bonn? Zit er politiek tussen: Adenauers pien tere advocaat Dahs contra Adenauers messcherpe SP.D.-tegenstander Heine mann, die Strack als advocaat dient...? Blankenhorn, voor wie het uiterst pijn lijk is, dat bij thans in Bonn terecht moet staan terwijl te Parijs het door hem voorbereide gesprek AdenauerDe Gaulle vandaag zonder hem zal plaats vinden, zei maandag, dat hij slechts zijn plicht had gedaan. Hij had de zaak- Strack zonder meer doorgegeven, het behoorde niet tot zijn competentie haar nader te onderzoeken. Kern van de af faire was het feit, dat Bonn destijds, tegen de Arabische politiek in, een ver drag met Israël wilde sluiten, waarvoor men geen risico wilde lopen. Strack was zijns inziens destijds uit Turkije terug geroepen, omdat zijn Frans .de onder- handelingstaal met de Turken, zo slecht was. In elk geval bleek, dat Blanken horn geen hand had uitgestoken om zijn collega Strack te helpen „Ons werk" .zei Blankenhorn. „liet geen tijd over voor menselijkheid". En daarover vielen de president van de rechtbank en de officier van justitie gisteren de diplomaat enige malen soherp aan. Mr. dr. G. Kolff herdacht By de aanvang van de vergadering van de Eerste Kamer heeft de voor zitter, mr. J. A. Jonkman, gister middag een rede uitgesproken ter na gedachtenis van mr. dr. G. Kolff, voor zitter van de CH-fractie in deze Ka mer, die zaterdagavond in de ouder dom van 80 jaar is overleden. Spr. herinnerde eraan hoezeer de CHU mr. Kolff waardeerde. Hij stond open voor aJle samenwerking in het belang van ons volk. De vice-president, de heer S t r u y- cken, sloot zich namens de regering bij de rede van de voorzitter aan. Hij memoreerde zyn wijsheid en levens ervaring, getuigend, dat mr. Kolff char meerde door zijn milde humor. „Zijn na gedachtenis zal bij de regering in dank bare herinnering blyven", zo besloot minister Struycken. In het jaar 2000 zal aan de voet van de Domtoren in Utrecht de viering van het veertigjarig bestaan van de KLM, welke dit jaar een aanvang neemt, worden besloten. Dat is een merkwaardig langdurige viering, vooral voor een maatschappij als de KLM die het in snelheid zoekt. Het ligt namelijk in de bedoeling om op 8 oktober aan de voet van de Dom toren een tiental brieven te doen inmetselen van bekende personen waarin deze hun mening ten beste zullen geven over de ontwikkeling van de burgerluchtvaart in de komende veertig jaar. In het jaar 2000 zullen deze beschouwingen aan het licht worden gebracht Dit is een van de festiviteiten, die op het programma staan voor de luister rijke viering van dit zeldzame burger- luchtvaartjubileum. Ter gelegenheid van dit feit zal de PTT twee luchtvaartzegels uitgeven van 12 en 30 cent zonder toeslag. Vormt dit voor de gehele wereld reeds één van de uiterlijke kentekenen van deze verjaar dag, een ander kenteken is de radio klankbeeld-wedstrijd. welke in de veer tig landen, waar de KLM op vliegt, uit geschreven zal worden. Een klankbeeld wedstrijd uiteraard over de burgerlucht vaart. Via nationale selecties wil men uiteindelijk komen tot 's-werelds beste klankbeeld. Het hoogtepunt van de jubileumvie ring wordt een concert in het Scheve- ningse Kurhaus door het Residentie- Orkest onder leiding van Willem van Otterloo met solistische medewerking van Cor de Groot. Op alle 96 vliegtuigen van de KLM die dit jaar ongeveer 203.000 uur in de lucht zullen zijn en op het 270.000 kilo meter lange net 75.000.000 kilometer zullen afleggen, zal overigens het cijfer „40" worden aangebracht en de jaartal len „1919—1959". Per jaar 5 rondreizen van ca. 65 dagen In de levensgeschiedenis van het m.s. „Willem Ruys" begint zaterdag, als het schip zijn nieuwe taak aanvaardt, een nieuw hoofdstuk. Niet alleen is het zo grondig verbouwd, dat men op minstens de helft van het zeekasteel zich op een ander schip waant, maar bovendien gaat het een nieuwe route bevaren, een om-de -wereld-passagiersdienst, nl. vijf rond reizen per jaar. die ieder 63 tot 64 dagen zullen duren. Als tegemoetkoming voor de bemanning, waaruit het Indonesische personeel is verdwenen, is het vaar- sohema zo geregeld, dat men met Kerst mis en Nieuwjaar in de thuishaven zal liggen. Zoals gezegd vangt dus op 7 mei de eerste reis in de nieuwe lijndienst aan. Via Southampton gaat de „Willem Ruys" waarvan het bruto tonnage nu van 21.100 ton tot 23.300 ton is opge voerd, achtereenvolgens naar Port Said, Colombo, Singapore, Melbourne. Sydney, Wellington en dan door het Panama- kanaal naar Port Everglades (Miami), Bermuda en tenslotte terug naar South, ampton en Rotterdam. een sportdek, een „five portholes bar"' op het boven-promenadedek, de „win- tergarden", het zwembad met liöodek en „sports bar" in de toeristenklasse, plus het „veranda-café", de „wintergarten en de kinderkamer met poppenkast, plus kinderspeeldek. Voorts de „sociaal hall", die ook als bioscoop kan dienen met 160 zitplaatsen. Tenslotte het zonnedek, de bibliotheek in de toeristenklasse en de zaal voor tafeltennis. Met de honderd nieuwe passagiershutten en de zeven luxe hutten zijn er thans in de twee klassen bedden voor 1167 passagiers, een vermeerdering dus met bijna 300 bed den. De gehele „Willem Ruys" is thans van een lucht verversingsinstallatie voor zien Tegen slingeren VoUentieiripjes Maar in deze vaste lijndienst is even als vroeger ook plaats voor vakantie gangers. die zich op zee willen verpozen en iets van de wereld willen zien. Zij krygen in alle aanlegplaatsen gelegen heid voor uitstapjes en zelfs zijn er en kele reizen, tijdens welke Callao* (Limo) wordt aangelopen. In de vijf maanden, die de „Willem Ruys" op de werf van Wilton-Feijenoord in Schiedam heeft gelegen, hebben meer dan 2000 arbeiders er ten dele een nieuw schip van gemaakt. In de passagiersaccommodatie werden o.a. nieuw gebouwd: een zwembad met lidodek en ,,lido-bar" In de eerste klasse Om het slingeren bij stormachtig weer zoveel mogelijk tegen te gaan werd het schip uitgerust met „Denny Brown"- stabilisators. De vinnen daarvan kun nen ruim drie meter buiten de scheeps wand uitsteken. De maximum druk op een vin by een snelheid van 23 zeemijlen is ongeveer 60.000 kg. Door middel van een nieuwe verdam pingsinstallatie is het voortaan moge lijk 400.000 liter zoet water per dag te maken. Radiotelefoontoestellen zijn aan boord geplaatst om telefoneren zelfs op lange afstand van en naar het schip moveiyk te maken. Het aantal bedienden bedraagt 190, onder wie 65 van de vakscholen, 35 be varen bedienden van de eigen Lloyd- schepen en 45 kelners, die totnutoe aan de wal werkten. Zij hebben inmiddels allen een „trainingsprogramma" moe ten afwerken. Tenslotte is er een belangrijke uitbrei ding gegeven aan de keukencapaciteit, de proviandruimen en de wijnkelders. De jonge cabaretartiest Henk Elsink trad gistermiddag in het hu welijk met mej. Schumacher. Het paar werd door Tom (Dorus) M anders in zijn beroemde Ford je naar het Amsterdamse stadhuis ge reden. Politieke moord in West-Duitsland Wapenleverancier van de Algerijnen gedood (Van onze correspondent in Bonn) Voor de vyfde maal binnen twee jaar is in West-Duitsland een bomaanslag gepleegd, waarvan men aanneemt dat de achtergrond gelegen is in steun van de betrokkenen aan de Algerynse op standelingen. Gisteren stapte een wa penhandelaar uit Tanger te Frankfurt am Main in zijn auto, enige seconden daarna ontplofte een bom, die men on der zijn auto had gedemonteerd. De wapenhandelaar werd direct gedood. De bom was verbonden met de start motor van de auto. Toen de handelaar, de 43-jarige Puchert, van oorsprong een Duitser, de motor startte, ontplofte de bom, die de auto aan een kant verniel de. In een kring van vijftig meter wer den de ruiten van de in de omgeving liggende woonhuizen versplinterd door de luchtdruk. Verscheidene voorbijgan gers werden door de explosie tegen de grond geworpen. Een 30-jarige man zou vlak voor de ontploffing de wagen zijn genaderd en later hebben uitgeroepen dat hy met Puchert had moeten mee rijden, om een afspraak na te komen. Deze man is voorlopig in hechtenis ge nomen. Men neemt in de Bondsrepubliek aan, dat Puchert iets te maken heeft gehad met wapenleveranties uit zijn woon plaats Tanger aan de Algerijnse opstan delingen. De aanslag op hem heeft grote gelijkenis met een tweetal aanslagen die op de Hamburgse wapenhandelaar Schlüter anderhalf jaar geleden zyn ge pleegd. Daarby kwam Schlüter er levend af, maar werd zijn schoonmoeder ge dood. Ook Schlüter zou o.m. Zweedse wapens naar Noord-Afrika hebben ver scheept en ook onder zijn auto ontplof te een bom, waarvan de ontsteking ver bonden was met de startmotor. Voorts herinnert de aanslag van gisteren aan de te Bad Godesberg gepleegde overval van enkele maanden geleden op de ge delegeerde van de Algerynse regering in ballingschap Ahcene. Deze werd daar bij zwaar gewond, hij is thans staats secretaris in de Algerijnse regering te Tunis. Tenslotte wijst men op de bom aanslag op het 2700 ton metende Duitse schip ..Atlas", dat op 1 oktober jl. in Hamburg tot zinken werd gebracht, en dat wapens naar Noord-Afrika zou heb ben vervoerd. In al deze gevallen is het niet gelukt, ook maar een spoor van de daders te vinden. ERHARD WEIGERT (Van onze correspondent in Bonn) Precies een week nadat een groep van twintig C.D.U.-leiders de minister van Economische Zaken, prof. Erhard. offi cieel. maar ietwat voorbarig, had voor gesteld als de C.D.U.-kandidaat voor het Bondspresidentschap als opvolger van prof. Heuss, heeft deze gegadiede zelf gisteravond laten weten, dat hij een dergelijke kandidatuur niet zal aan vaarden. In een brief aan partijbestuur en pers verklaarde Erhard. dat ..plicht en geweten mij dwingen mijn ambt als minister verder uit te oefenen" en dat „mijn kracht en kennis beter gebruikt kunnen worden voor de actieve politiek". Erhard wees daarbij op de openbare mening, die hem op alle mogelijke ma nieren heeft laten weten, dat hij minis ter moet blijven. Hiermede is een voor lopig einde gekomen aan de eerste kleine successie-oorlog in de C.D.U. om de presidentskandidatuur. Met nog slechts vier maanden voor de boeg (voordat op 1 juli te West-Berlijn 1.038 parlements- en landdagafgevaardigden zullen stem men over de opvolger van Heuss), bestaat dus in de grootste Westduitse partij de C.D.U.-C.S.U. de grootst moge lijk onenigheid over de eigen kandidaat. Een week geleden schreef het weekblad „Der Spiegel", dat nogal eens met wilde sensaties voor de dag pleegt te komen, dat de meeste kafferstammen in donker Afrika met meer waardigheid een nieuw stamhoofd plegen te zoeken dan hun blanke broeders van het avondland aan de Rijn. Ditmaal kan men „Der Spiegel" een zeker gelyk niet ontzeggen Mogelijkheden in studie (Speciale berichtgeving) Te Parijs zyn onlangs zoals reeds ge meld, twee langdurige vergaderingen gehouden door de Nederlandse, Belgi sche, Duitse. Franse en Italiaanse lucht vaartmaatschappijen, om in principe de mogelijkheid onder ogen te zien van een nauwere samenwerking in EEG-verband. De besprekingen verkeren nog in zulk een voorlopig stadium, dat men het beter acht (nog) geen bijzonderheden bekend te maken. De KLM-president- directeur I. A. Aler deelde echter gis teren te Den Haag dienaangaande toch mede. dat wel degelyk de moge lijkheid bestaat, dat men tot een oplos sing van de problemen zal kunnen komen. De nadruk legde hij erop. dat deze voorgenomen nauwere samenwerking „beslist niet" veroorzaakt wordt door vrees voor de concurrentie. Het principe, waar men van uitgaat, is dat door samenwerking in een of andere vorm de efficiency en rationa lisatie verhoogd kunnen worden, terwijl daarenboven energieverspilling met be trekking tot het naar zich toetrekken van passagiers en vracht voorkomen kan worden. Er bestaan tussen betrokken maat schappijen zeker wel divergerende be langen, aldus de heer Aler, doch de hoofdproblemen lopen parallel. Een bundeling van krachten zou zo onderstreepte hij de resultaten ver beteren voor niet alleen de passagiers, doch ook voor het personeel en de aan deelhouders. Gezamenlijk kan men be tere diensten offreren dan afzonderlijk. Een van de vormen van samenwer king zou de oprichting van een geza menlijke exploitatie-maatschappij zijn, waarin de afzonderlijke maatschapijen blijven bestaan. Dit is overigens slechts één van de richtingen, waarin een oplossing wordt gezocht. Anti-Amerikaanse relletjes in hoofdstad van Bolivia In La Paz, de hoofdstad van Bolivia, hebben zich anti-Amerikaanse relletjes voorgedaan naar aanleiding van een ar tikel in het weekblad Time. De ruiten van het gebouw van de Amerikaanse voorlichtingsdienst werden ingegooid. De naar schatting drie- tot vierduizend betogende studenten en arbeiders wer den in de omgeving van de Amerikaanse ambassade door de politie met behulp van traangasbommen uit elkaar gejaagd. President Hernando Siles Zuazo verliet zijn paleis om de demonstranten te be wegen naar huis te gaan. Hy zei dat zijn regering de V.S. om opheldering over het artikel zou vragen. Het gewraakte artikel bevat een ver klaring van een Amerikaanse diplo maat. dat de vraagstukken waarvoor Bolivia zioh ziet geplaatst, ondanks de hulp van de V.S. alleen maar kunnen worden opgelost als het land wordt ver deeld tussen de aangrenzende staten. Vragen over zuivelexport Het Tweede-Kamerlid de heer Borst heeft aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de vol gende schriftelijk vragen gesteld: 1. Is de minister niet van mening, dat meer ingrijpende maatregelen tot be scherming van de Nederlandse zuivel- export moeten worden genomen, nu ge_ bleken is, dat de Amerikaanse regering geen rekening wenst te houden met de Nederlandse bezwaren tegen de daar af gekondigde verlaging van de export prijzen voor boter en magere melk poeder? 2. Is de minister niet ook van mening, dat hetzelfde van toepassing is op de nog steeds geldende contingentering van de Nederlandse ka as in voer in Amerika? 3. Welke tegenmaatregelen denkt de minister te nemen, nu protesten bij de Amerikaanse regering vruchteloos zijn gebleken? POSTSLUITINGEN SMALDEEL V De luchtpostsluitingen voor de opva renden van Hr Ms Karei Doorman, Am. sterdam, Gelderland en Zeeleeuw zijn als volgt vastgesteld: Key West: van 7 t/m 10 maart a.s. da gelijks te 13.00 uur. Curasao: 18 maart, 25 maart en 1 april te 06.00 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn p/a Amsterdam CS-Marine, voor welke instantie de sluitingsuren gelden. RECHTZAKEN Dronken man reed zijn vriend dood „•T WAS VERSCHRIKKELIJK (Speciale berichtgeving) „Het was niet verantwoord, dat ik met zes borrels op achter het stuur ging zitten en ik zal het alle chauffeurs zeg gen: gebruik nooit alcohol als er gere den moet worden. Het *vas verschrik- kelyk!" Dit verklaarde een 58-jarige, thans werkloze vertegenwoordiger uit Oosterbeek aan de president van de Rechtbank te Arnhem, mr. J. D. van den Berg. Op 2 januari effende hy de weg naar de cel door de combinatie van twee be zigheden: hy dronk jenever en ging zijn auto besturen. Op de terugweg van Arn_ hem naar Oosterbeek reed hij zijn 55- jarige collega-vriend, de heer C. G. Meeuwsen, die rechts van de weg fietste, dood. Tien maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking van rijbewijs eiste de officier van Justitie, mr. J. van IJsen- doorn. Uitspraak over 14 dagen. (Advertentie) Na de blokken hef blokken Medelijden met die blok kende kinderen?.... Daar hebben ze niet veel aan. Help ze liever, geef ze een kop verrukkelijke van Houten cacao. Daarna studeren ze op dubbele kracht verder. I Eerkei ij k Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Rotterdam-Centrum (wijkgem. 1) A. J. van Oost te Vrlezen- veen. Aangenomen naar Scharnegoutum (Fr.) A. Westra. kand te Berlikum (Fr.), die bedankte voor Sebaldeburen-Lutjegast. Aangenomen naar Polsbroek en Vlist C. van den Bergh, kand. te Delft, die be dankte voor Benthuizen, Stavenlsse en voor Waspik. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Ouddorp (Z-Hi G. van Drlel, kand. te Utrecht, die bedankte voor Nlezijl (Gron.). GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Dordrecht L. Rijksen te Rotterdam-West. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Almkerk-Werkendam M. Brandes, kand. te Axel. PAUS ADRIANUS DE VI IN ROME HERDACHT. In tegenwoordigheid van de Neder landse ambassadeur by de Heilige Stoel, F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant d'Ansembourg, is maandag in de kerk van Santa Maria dell'Anima te Rome een plechtigheid gehouden ter herden king van het feit. dat de enige Neder landse en de laatste niet-Italiaanse Paus Paus Adrianus de VI 500 jaar ge leden het levenslicht aanschouwde. Ds. C. F. NOLTE OVERLEDEN. In de ouderdom van 54 jaar is in het Rusthuis „De Wartburg" te Utrecht overleden ds. C. F. Nolte, emeritus-pre dikant der Evangellsch-Lutherse Kerk.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5