PA«| 0OOGGOOO Zuidamerikaans diplomaat staat in Antwerpen terecht voor moord Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 4 MAART 1959 Josette Meerbergens huwelijk met een man met opvliegend karakter leidde tot drama (Van onze correspondent in Brussel) Begin deze week is in Brussel voor het Assisenhof van Brabant het proces inzake een van de meest sensationele moordzaken uit de laatste jaren begonnen met de ondervraging van Miguel Rolando Morinigo, gewezen consul-generaal van Paraguay te Antwerpen. Het is een echt Shakespeariaans drama. Morinigo, een slanke Zuidamerikaan, doodde op 21 januari 1956 te Brasschaat by Antwerpen zijn mooie, blonde vrouw, Josette Marguerite Meerbergen, dochter uit een schat rijke familie van handelaren. De Zuidamerikaanse diplomaat, destijds deken van het consulaire corps te Antwerpenschoot tüdens een heftige twist in een auto zijn vrouw dood, kwetste een huisvriend en schoot zichzelf tenslotte een kogel in de hartstreek. De huisvriend, de Antwerpenaar Frederic Grisar, en hijzelf konden echter in het hospitaal worden gered. Thans verschenen voor de rechter Morinigo als beschuldigde van moord met voorbedachte rade èn poging tot moord, alsmede Grisar als getuige. Advocaat tracht doodslag te bewijzen De oorzaak van het drama, dat in 1956 in de Antwerpse uitgaande kringen heel wat opschudding verwekte, dient te wor den gezocht in de jaloersheid van Mo rinigo. De man heeft een moeilijk en op vliegend karakter en hoewel het gedrag van zijn echtgenote, naar uit het voor onderzoek bleek, hiertoe nooit enige aan leiding heeft gegeven, was hij hevig ja loers. Josette Meerbergen heeft een verzorg de opvoeding gekregen. Zij had een zeer zelfstandig karakter en vertoefde voor haar studies vaak in het buitenland, voornamelijk in de Verenigde Staten. Zo leerde zij in 1946 Miguel Morinigo ken nen. Het was liefde op het eerste gezicht en op 1 februari 1947 trouwden zij te New York. Josette was toen 25 jaar. Een half jaar na het huwelijk kwam het jonge paar zioh te Brasschaat ves tigen in een villa, welke de ouders Meer bergen ter beschikking stelden. Drie kinderen werden uit dit huwelijk gebo ren. Aanvankelijk was de verstandhou ding goed, ook al verschilden beiden als gevolg van hun opvoeding zeer veel van elkaar. Maar na enkele jaren kwam het tussen de echtelieden langzamerhand tot steeds heftiger botsingen. De goede verstandhouding raakte zelfs geheel zoek en begin 1955 diende Josette Meer bergen een aanvraag in tot echtschei ding. Terwijl de echtscheidingsprocedure aanhangig was, verliet Morinigo de villa te Brasschaat en vestigde zioh in de ge bouwen van het consulaat-generaal van Paraguay in het centrum van Antwer pen. Zijn echtgenote bleef met de drie kinderen te Brasschaat. Dramatische ontmoeting Op 21 juli 1956 wilde Morinigo zijn kinderen terugzien. Hij telefoneerde, maar die avond ontving Josette een jeugdvriend, een vriend ook van de fa milie Meerbergen. Deze vriend, Frederic Grisar. teruggekeerd als vrijwilliger uit de strijd in Vietnam, vergezelde Josette na het telefoongesprek per auto naar de kliniek in een andere Antwerpse voor stad, waar vader Meerbergen, die later overleden is, toentertijd werd verpleegd. Na het onderhoud met de heer Meerber gen sr. keerde Josette met Frederic Gri sar terug naar Brasschaat, waar Morinigo in de buurt van de villa op zijn echtge note stond te wachten. Toen de door Josette bestuurde wagen Morinigo pas seerde, werd gestopt. Morinigo stapte in en nam plaats naast zijn echtgenote, terwijl Grisar op de achterbank ging zitten. Het kwam weldra tot een hoog lopende twist tussen de drie inzittenden, plotseling haalde Morinigo een revolver te voorschijn en vuurde twee schoten af op zijn echtgenote, die dodelijk werd ge troffen, terwijl daarna Grisar in de rech terschouder en met een tweede kogel in de heup werd verwond. Intussen was de auto tegen een zand heuveltje tot stilstand gekomen. Mori nigo sprong uit de wagen en joeg zich een kogel in de hartstreek. Volgens Morinigo's advocaat zou deze niet een revolver bij zioh gehad hebben, toen hij op zijn echtgenote bij de villa wachtte. Dit feit zou er op moeten wij zen. dat de moord niet voorbereid werd, maar het gevolg is geweest van de ruzie in de auto. Hij zou de revolver in de Nieuwe gebouwen voor Haagse G.G.D. en archief? OP TERREIN OUDE ALEXANDERKAZERNE Aan het Rijk is door de gemeente Den Haag de huur van de oude Alexander- kazerne aan de Burgemeester Patijn- laan met ingang van 1 mei a.s. opge zegd. De huurovereenkomst loopt op 30 april af en het gemeentebestuur voelt er wei nig voor, om deze te verlengen, daar het graag over het terrein wil beschikken; om daarop in de toekomst nieuwe ge bouwen te doen verrijzen voor de G.G.D. en het gemeente-archief, welke resp. aan de Waldeck Pyrmontkade en het Rijswijkseplein reeds jarenlang gehuis vest zijn. Mochten de plannen verwezenlijkt worden, dan zouden het nieuwe stad huis aan *t Burgemeester de Monchyplein en de gebouwen voor de G.G. en G.D. en het gemeente-archief hier een gemeen telijk centrum doen ontstaan. Lou Costello overleden Lou Costello, die samen met Bud Ab bott in vele Amerikaanse humoristische films is opgetreden, is dinsdag op 53- jarige leeftijd te Beverly Hill aan een hartaanval overleden. Costello, die met Abbott een van de bekendste komiekenkoppels van de film vormde, overleed drie dagen voor zijn 53ste verjaardag. Hij laat een vrouw en drie dochters achter. Zijn enige zoon. Lou jr., verdronk in 1943, één jaar oud, toen hij in het zwembad van het gezin Costello viel. Bud Abbott heeft zijn partner in de afgelopen week- herhaalde malen be zocht. Hij liet zijn tranen de vrije loop toen hij het nieuws hoorde en raakte zo van stuur, dat hij zich onder behande ling van de huisarts moest stellen Costello, een kleine clown met een hart zo groot als zijn pret, heeft in de afgelopen vijf jaar herhaaldelijk getwist met Abbott. Maar zij bleven Vrienden. De laatste tijd wijdde hy veel van zijn tijd en geld aan de liefdadigheid, waar bij een jeugd-stichting. Abbott en Costello sloegen in 1930 de handen ineen, toen zij een engagement kregen bij een theater in Brooklyn. Acht jaar lang speelden zij in de kleine theaters, tot zij op de voorgrond kwamen in New York Toen kwamen zij ook in een grote radio-show. Behalve de film, is er later ook de t.v. bijgekomen. auto hebben gegrepen. Het tweede feit is de betwiste moraliteit van de huis vriend Frederic Grisar. De bedoeding zou geweest zijn, dat Josette na de echt scheiding met Grisar zou trouwen. De familie Meerbergen had hier geen be zwaar tegen. Zij ontving Grisar aan een lunch. Morinigo beweert, dat hij in de auto een vreselijk gevecht leverde tegen zijn eohtgenote en Grisar en dat het gevecht begon toen Josette hem met een hand schoen in het gezicht, sloeg. Grisar zou verder het eerste hebben geslagen en geschoten. Bezwarende feiten De experts wijzen de verklaringen van de Zuidamerikaan af en hun conclu sies bevestigen integendeel het feiten relaas van Grisar. Bij de ondervraging verklaarde Morinigo, dat zijn schoon vader Meerbergen hem niet kon verdra gen, maar hij gaf toe dat hij met zijn sa laris van twaalf duizend frank per maand (circa f. 1.000,zonder de hulp van zijn schoonvader, die ook alle kosten had betaald voor de installatie van het consulaat-generaal van Paraguay te Antwerpen, niet zo'n luxueus leven had kunnen leiden. Bezwarend voor Morinigo is het feit, dat hij in het bezit is geweest van een legerpistool en een serie revol vers. De consul-generaal van Paraguay te Rotterdam, de heer O'Campas, werd gehoord als getuige. De bewering van de beschuldigde als zou hij het wapen, waarmede de mis daad werd gepleegd, aan zijn vrouw en kele jaren eerder ten geschenke hebben gegeven, werd door de experts sterk be twist, daar de verstandhouding tussen de beide echtelieden in 1953 reeds slecht was. Morinigo verklaarde verder nog, dat zijn vrouw gedurende een reis door Spanje relaties had aangeknoopt met een man, die haar in Antwerpen via haar broer brieven stuurde en dat bij enkele van die brieven in handen heeft gekregen. Wijlen mevr. Morinigo zou destijds echter gezegd hebben, dat haar man betrekkingen had met een andere vrouw. Er bestaat voor dit proces enorme be langstelling. Woonwijken voor de Ambonezen Aan de memorie van antwoord van de minister van Maatschappelijk Werk aan de Eerste Kamer ontlenen wij, dat het aantal Nederlanders in Indonesië vol gens de laatste gegevens nog geraamd wordt op 10 a 11 duizend. Rond 1060 personen (mannen, vrouwen en kinde ren) in Indonesië ontvangen in enigerlei vorm ondersteuning van Rijkswege. Nu er bij het beleid ten aanzien van de Ambonezen vanuit wordt gegaan, dat zij nog lang in ons land zullen blijven zal hun huisvesting niet meer moeten gebeuren door het bouwen van nieuwe uit houten barakken bestaande woon oorden, maar van woonwijken samenge steld uit duurzaam gebouwde woningen. De woonwijk is gekozen om tegemoet te TEXTIELINDUSTRIE IS RECESSIE TE BOVEN Tijdens de persconferentie van de Ne derlandse textiel jaarbeurs te Utrecht zijn mededelingen gedaan over de eco nomische situatie in enkele sectoren van de Nederlandse textielindustrie. Volgens de vereniging van tricot- en kousenfa- brikejiten is de algemene terugslag, die het Nederlandse bedrijfsleven in het af gelopen jaar ondervond, minder ernstig geweest in de tricot- en kousenindustrie dan aanvankelijk werd verwacht en ge vreesd. Men is de inzinking, die in het najaar begon, alweer voor het grootste deel te boven. Produktie en verkopen zijn bevredigend, al hebben zij in enkele branches nog niet het niveau van 1956 en 1957 bereikt. De Nederlandse uitvoer van tricotages, kousen en sokken lever de in het afgelopen jaar het recordcijfer van 50.7 miljoen gulden. De katoen-, rayon- en linnenindustrie is vol vertrouwen haar aandeel in de afzet op de EEG-markt te verkrijgen, op voorwaarde, dat de regeringen en de administraties der EEG-landen de ver dragsbepalingen niet alleen naar de letter, maar ook loyaal naar de geest naleven. Bij de Nederlandse tapijtindustrie ten slotte was in het jaar 1958 een zekere teruggang te bespeuren, wat de produk tie betreft vooral in de eerste helft van het jaar. Voor dit jaar is de verwach ting gewettigd, dat ook de tapijtindus trie de recessie zal overwinnen en betere resultaten zal boeken. pïcyiMruttCL J tl e t fl t S i' VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Dante's Divlna Commedia, door dr. A. Saalborn. Tweede lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Toespr. 19.25 VARA- Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Hélène Sala- bert, hoorsp. 21 50 Lichte muz. 22.15 Gram. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Orgel spel. 23.5024.00 Soc. nws. In Esperanto. Hilversum II 298 m. NCRV; 18.00 Leger des Hellskwartler. 18.15 Spectrum v h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven, caus. 1830 Jazzmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Mil. Kapel en gemengd koor. 1930 Radiokrant, 19.55 Op de man af. 20.00 Ka rn er ork. en sol. 20.30 Passlestonde. 21.10 Muz. caus. 21.40 Dit kleine, grote land. klankb. 22.05 Lichte muz. 22.25 Viool en plano. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15 Sportultsl. 23.15 Sportultsl. 23.20 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V. d. kind. 20.00 Zendtijd pol. partijen. NTS: 20.07 Weekjourn. 20.37 Zendtijd pol. partijen. KRO: 20.44 Vademecum. 21.10 Het ge- helm van Dokter Gerbrand, tv-spel. Advertentie. Geef me nou nog es een tientje van je... Dan gaan we even naar 't postkantoor om te sparen. HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK dJ komen aan de nog door veel Ambonezen gekoesterde wens, ook door samen te wonen hun groepsverband vorm te ge ven. De nieuwbouw zal plaatsvinden in gemeenten, waar reeds Ambonezen wer ken. of waar zij werk kunnen vinden. Ambonezen die dit willen en kunnen hebben de mogelijkheid zich temidden der Nederlanders te vestigen. Van de ongeveer 4000 Ambonezen van 16 jaar en ouder waren op 1 januari j.l. ongeveer 1000 niet in het arbeidsproces opgenomen. Een kleine groep stelt zich nog altijd op het standpunt, dat zij nog militairen zijn die als zodanig recht hebben op een totale verzorging van overheidswege. Voor anderen is het moeilijk een plaats in het arbeidsproces te krijgen wegens hun leeftijd en de om standigheid, dat zij ongeschoold zijn. Tenslotte speelt de werkgelegenheid ter plaatse en de'ligging van het woonoord een rol. Vrijwel alle Ambonese kinderen gaan na de lagere school voortgezet onderwijs volgen. Als daartoe aanleiding bestaat, neemt het Rijk de studiekosten voor zyn rekening. De vraag of voldaan zou kunnen wor den aan het verzoek van de Keiezen om naar Ned. Nieuw-Guinea te mogen ver trekken is nog b\j de regering in studie. Overbrenging naar Nieuw-Guinea van andere groepen Ambonezen maakt geen punt van overweging uit. De minister acht het niet onverantwoord Ambone zen, die dit zouden wensen, naar Indo nesië te laten gaan. De Ambonezen moeten vrij zyn hierin zelf te beslissen. Advertentie M RUYS kantoormachines Vestigingen door geheel Nederland BINNENLAND De ANWB hoopt in Rotterdam bin nenkort te kunnen beginnen met de bouw van een Technostation, het negende in den lande .Het zal verrijzen aan de Sta- tenweg, hoek Stationssingel en een keu ringsruimte omvatten van 16x10 m. De Ned. Chr. Relsverenlglng maakt met zyn byna 30.000 leden een periode van gezonde groei door. Ruim 9600 leden namen in 1958 aan de ongeveer 500 uit- gesohreven reizen deel. Voor 1959 zyn 600 reizen uitgeschreven. Prinses Beatrix heeft het voornemen de openingswedstrijd van het in Amstel veen te houden internationaal dames- hockeytournool op zaterdag 25 april a.s. bij te wonen. De landdag van de Nederlandse Ro- tary-beweging zal op 3 en 4 april ln ho tel Dommering in Winschoten worden gehouden. De Nederlandse oudste marketenster de 89-jarige mevrouw M. T. Vogel-Jansen is ln Amersfoort overleden. In oktober van het vorig Jaar ls zij op haar verjaar dag door het garnizoen Amersfoort nog gehuldigd. De Staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft gis termiddag de opening verricht van een nieuwe expositieruimte van het Centraal Orgaan voor scheppend ambacht te Delft. Vannacht is de toneelzaal van het Café Halfweg te Heerhugowaard uitge brand. Het café zelf en het aangrenzende restaurant liepen hoofdzakelyk water schade op. De brandweer van Langedljk bestreed het vuur met 12 stralen. De schade wordt geschat op f 100.000, BUITENLAND Deze maand wordt proefgereden met de ondergrondse ln de Portugese hoofd stad Lissabon, die over enkele maanden officieel in gebruik zal worden genomen. Een bankrover heeft te Hamilton in de Amerikaanse staat Ohio bij een bank overval ruim 25.000 dollar (ongeveer 95.000 gulden) buitgemaakt. Hy reed naar het nabijgelegen vliegveld en verdween met een gestolen vliegtuig. De pollt.lp vermoedt dat de dader de 29-Jarige Frank Sprenz is, die byna een Jaar geleden uit een gevan genis ontsnapte waar hy voor een andere bankoverval zat opgesloten. Een Amerikaanse schoolbus met zes tig negerkinderen is dinsdag bij Tifton over de kop geslagen en ln een vyver ge reden. Negen kinderen verdronken; tien kon men met kunstmatige ademhaling nog weer bijbrengen. In de buurt van Amiens is het lijk van de r.-k. geestelijke Robert Cochu, uit genoemde plaats afkomstig, gevonden met vier kogelwonden in de vorm van een kruisteken, namelijk in het hoofd, de maagstreek en rechts en links in de borst. Volgens degene die zegt het iyk ontdekt te hebben lag dit dwars over een bospad. Cochu was kortgeleden per auto uit Amiens vertrokken om een familie bezoek te brengen. De politie vond ban densporen ter plaatse en een autosleutel tje ln een zak van het kostuum. De zwarte bevolking van Amerika's hoofdstad Washington blijft sedert 1950 steeds toenemen en overtreft thans de blanken met enkele procenten, aldus biykt uit de Jongste statistieken. In het oostelijk deel van Siberië is een waterkrachtcentrale ln aanbouw, die als enige ter wereld zal werken in een streek waar het 't gehele jaar door vriest. De centrale ligt ten noordoosten van Ir- koetsk aan de rivier de Mamakan. een zij rivier van de Vltim. In de rivier wordt een dam van zeventig meter hoogte en 250 meter lengte gebouwd. De krachtcen trale zal stroom leveren voor de goud- en mlcamljnen in dit gebied. VOOR DONDERDAG 5 MAART Hilversum I, 420 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. hulsvr. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d .huisvrouw. 11.15 Omr, ork 12.00 Zang en orgel. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Instr. sext. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Madrigaalkoor. 14.25 Alles op één kaart. 15.20 V. d. vrouw. 16.00 Van vier tot vyf. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.45 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Gram. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouwork. en solist. I. d. pauze (pl.m. 21.1021.35): Li terair gesprek. 22.25 Gram. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.2524.00 Dlscotaria. Advertentie NEEM NEUROTONIC I zenuwkalmerenel NIET VERDOVEND.... MAAR GENEZEND I woensdag. Doezastraat 2 a: Voorlichting over „Nieuw Zeeland'" door Gew. Arbeids bureau. 8 uur nam. Evan*. Luth. Kerk: Bazar 2.305.30 en 710 uur nam. Middelstegracht 3Zoekllchtconferen- tle. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Rotterdams To neel. „Spotgeesten". 8 uur nam. Leiderdorp. IreneJaarfeest Geref Jeugdclubs. 7.30 uur nam. Wassenaar. VerenigingsgebouwTo neeluitvoering Personeelsver OLVEH t.b.v. Anjerfonds. 8 uur nam. Wassenaar. DorpscentrumHerden- kimgssamenkomst 100-Jarig bestaan Chr. Kleuterschool. 8 uur nam. Wassenaar: Kasteel Oud-Was- senaar. Hist. Ver. Spr. prof. dr. T. H. Milo over „Jacob van Wassenaar van Ob- dam". 8 uur nam DONDERDAG De Harmonie: Ned. Ver. Expoge. Spr. mevr. O. C. D. IdenburgSiegenbeek van Heukelom. „De Universiteit onder vroe gere bezetting". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bybelstu- dle 89 uur nam Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Levendaal 1: Hulsh. en Gezinsvoorlich ting. Film; katoen, kunstvezel de Natuur. 2.30 uur nam. Middelstegracht 3Zoekllohtconferen- tie. 8 uur nam Schouwburg: K. en O. Rotterdams To neel. „Spotgeesten". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Margriet-mode show. 2.30 uur nam. VRIJDAG Breestraat 19: Ver. Prot. Chr. Ver. van Kosters, afd. Leiden en omstr. 8 uur nam. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur)Her- Den Burcht (grote zaal)Donateurs- avond Speeltuinver. „Ons Eiland" 7.30 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. rnr. C. A. baron Bentinck. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed m.m.v. Colle gium Muslcum, koor en orkest 7.157.50 uur nam. Stadszaal (grote zaal)LKK „Voor Allen" Gaspar Cassado en Lowell Farr. 8 uur nam Leiderdorp: Dorpshuis. Feest avond 20-Jarig bestaan Buurtver. „Does burg". 8 uur nam. Na 1 april; Scherzo op zaterdagavond Zoals men weet zullen na 1 april a.s. de televisie-uitzendingen in Nederland op de maandagavonden vervallen, om dat na die datum de zondagavond uit- zendavond wordt, terwijl op vrijdag avond relais en telerecordings van de N.T.S. zullen worden uitgezonden. In verband hiermee heeft de televisiesectie van de N.C.R.V. besloten, zyn schema's aan deze nieuwe situatie aan te passen. Het lag reeds in het voornemen de pro gramma's „Heel Vrij naar" tot en met de •maand maart te laten doorgaan. In het kader van de noodzakelijke wijzigin gen zal het programma „Scherzo" na 1 april op zaterdagavond worden uitge zonden, voorafgegaan door „Van grote naar kleine K" en „Plus of min". Ook op zaterdagavond zal Jelle de Vries, die steeds met Dick van Bommel deze uit zendingen op donderdagavond samen stelde en als gastheer optrad, de con férences voeren. Deze nieuwe opzet biedt de mogelijkheid Dick van Bommel het programma zelf te laten regisseren. Het „Zaterdagavond-Scherzo" zal enigs zins uitgebouwd worden. Men zal de be kende donderdagavondrubrieken zien als: Het oude koetje, de Cartoonist, het actuele interview en de Discoparodie. Het muzikale programma, gebaseerd op historische gebeurtenissen, vervalt en hiervoor komt in de plaats een groter opgezet muzikaal gedeelte, waarin op zullen treden bijvoorbeeld: Henk Elsink, The Charming Mesdemoiselles, Ans en Jaap Daniels, Herbert Joeks en Bueno de Mesquita. dus allemaal medewerkers die regelmatig in de huidige zaterdag- avondprogramma's verschijnen. De Tele- discoparade zal als apart onderdeel, op genomen worden in de gevarieerde pro gramma's, die in april op donderdag en vanaf de maand mei op woensdagavond zyn geplaatst. Het was namelijk niet mogelijk, de Telediscoparade op zater dagavond uit te zenden, aangezien Dick van Bommel, de samensteller van dit bekende kolder-programmaatje, het met de regie van Scherzo druk genoeg krijgt. De gevarieerde programma's op deze donderdag- respectievelijk woensdag avonden zullen verder te zien geven de uitzendingen, die van de maandagavond bekend zijn geworden: „Attentie" en „Pas geperst" en voorts de kunstrubriek „Studio B". Herhaling „Jane Eyre" Op woensdag 18 maart zal de NCRV- televisie de telerecording tonen van het beroemde spel „Jane Eyre", dat op 22 januari 1958 door de toneelgroep „Thea ter" uit Arnhem voor de camera's werd gebracht. Deze uitzending onder regie van Peter Koen heeft verleden jaar zeer veel succes genoten, zózeer zelfs, dat vele kijkers reeds de volgende dag om een herhaling vroegen.... De voornaamste rollen werden ver tolkt door: Mia Goossen (Jane Eyre), Rob de Vries (Rochester), Hetty Beck (Mrs. Fairfax), Elise Hoomans (Mr.s Rochester, Willy Haak (Lady Ingram) en Bernhard Droog (Sir John Rivers). Tanja Koen korte tijd niet op het scherm Over enkele maanden zal de televisie omroepster van de NCRV, Tanja Koen, die zoals bekend getrouwd is met de re gisseur Peter Koen, haar werkzaam heden enige tijd onderbreken in ver band met een op handen zijnde gezins uitbreiding. Haar taak wordt zolang waargeno men door mevr. A. van Brandenberg, die reeds enige tijd als tweede omroep- ster incidenteel aan de NCRV-program- ma's meewerkt. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d Jeugd 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg', kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Gram. 12,25 Wij van het land. 12.35 Land- en tulnb. meded 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Dansmuz. NCRV: 14.00 Rep. Jubileum Contactdag v. d. C.P.B. 14.45 Gram. 15.00 Promenade ork. en solist. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Mezzo-sopr. en piano 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Vo caal ens. 19.30 Radiokrant. 19.45 Zendtijd pol partijen. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Tijdschriftenkron 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportultsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA 20.00 Zendtijd pol. partijen. NTS; 20.07 Journ. en weeroverz. 20.27 Zendtijd pol. partijen. AVRO: 20.34 Sportpanorama. 21.04 22.19 Lichte muz. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Gram. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Ork. conc. 16.45 Ouders en kinderen. 17.15 Krit. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Chr. Muloschool Asserstraat: Groepsult- voering Ned. Padvinders. 8 uur nam. Den Burcht: Toneelclub „Ons Grunne- gerlaand". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 10-11 uur voorm., dienst te 11 u. voor middag. Spr. ds. J. J. Contant- St.-Antoniusclubhuis: Concert Accor deonver. „Accordanto". 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Har moniekapel „Werkmans Wilskracht". 8 u. nam. Steenschuur 6: Bedryfs EKBO-wedstriJ- den. 3.30 uur nam. Sted Gymnasium (Aula)Leldse Jeugd Actie. 8 uur nam Leiderdorp: „Irene". Vergade ring A.R. en ARJOS. Spr. dhr. Hopman uit Gouda „Alle goede dingen bestaan uit drie" en ds. H. Sweepe te Scheveningen: „Chr. politiek ook vandaag nog noodzake lijk". 8 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG De Doelen; Ledenvergadering Leldse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Schouwburg: Hoofdstad-operette „Zwel Herzen lm Dreivierteltakt". 8 uur nam. DINSDAG Schouwburg: Studententoneel „Hoed op hol" ten bate van Studentensanatorium. 8 uur nam. Concert Toonkunst- Stadszaal (foyer) orkest. 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Luxor „De tien geboden" (alle leefty- den). Dageiyks 2.30 en 7.30 uur. JTrlanon „De Vikings" (14 Jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Klop maar op een deur" (18 J.) Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „Je komt het toch niet meenemen". Casino ..Du Rlflfi" (18 J.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Adam en Eva" (14 J.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie; Tentoonstelling K. Sieger, Els van Bohemen, H. Bouman, q. Collard en A. Schoonhoven onder auspiciën Leids Akademisch Kunstcentrum tot 24 maart). Lakenhal; „Schatten van het Mauxlts- huis". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur nam (tot 3 maart) LakenhalTentoonstelling betreffende kermisvleringen. Werkd. 10l uur, zon dags 14 uur nam. (tot 23 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo- ?le van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Avond- en Nachtdienst Apotheken Te Lelden ls geopend: Apotheek Her- ding en Blanken, Hogewoerd 171, telef. 20502, te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, telef. 26274. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. South-East. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Gram. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Klankb. 23.00 Lichte muz. 23.30 Caus. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's Dagb. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Pianomuz. 14.15 Muz. progr. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V d. vrouw. (Om 15.30 Nws.) 16.00 Amus. muz. 16.10 Sport. 16.30 Nws. en gevar. muz. 16.45 Mil. ork. 17.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 17.45 Ork. conc. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersengymn. 21.00 Lichte muz. 21.30 Brlevenbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en hoorsp. 23.00 Where are you now?. 23.30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55L.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 16.00 Filmmuz. 16.25 Dans muz. 17.00 Nws. 17.45 Operettemuz. 19.00 Nws. 19.50 Strijkkwart. 20.15 Klankb. 21.15 Gevar. conc. 21.45 Nws. 22.10 Kamerork. en solist. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.05 Operettemuz. 14.05 Kamermuz. 14.25 Hoorsp. 16.40 Gevar. muz. 17.10 Re cital. 17.15 Orgelconc. 18.30 Kamerork. 20.00 Ork. conc. 22.25 Zangrecltal. 23.35 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Fran se les. 14.45 Oude en nieuwe Chinese nruz. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Klass. muz. 16.45 Zangrecital. 17.00 Nws. 17.10 V. d. kind. 17.15 V. d. kind. 18.15 Vlaamse liederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Musette muz. 19.50 Caus 20.00 Koorzang. 20.30 Verz. progr. 22.00 NW6. 22.15 Intern. Radio Universiteit. 22.30 Kamermuz. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 14.30 Oude muz. 15.30 Gram. 16.05 Lichte muz. 16.35 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Pianorecital. 17.50 Gram. 19.30 Nws. 22.00 Nws. 22.10 Muz. progr. 22.55 Nws. Hoeveel sneeuw ligt er 'l Zwitserland cm. sneeuw in skigebied Arosa 100 Da vos 100 Engelberg m. d. 1 m. Flims m. d. 1 m. Leysln 70 St.-Moritz m. d. 1 m. Wengen 80 Duitsland cm. sneeuw ln skigebied Garmisoh 6 Feldberg 130 Braunlage 25 St. -Andreasberg 23 Oberstdorf 38 120 110 50 Oostenrijk Berwang Kltzbühea Seefeld Bad Gastein Lech Saai bach Malnltz Frankryk cm. sneeuw ln skigebied Chamonlx 125 Megève 110 Val d'Isère 210 Vallolre g. opg. Alpe d'Huez 140 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder zwaar bew. Ypenburg geh. bew. Vlisslngen geh. bew. Eelde half bew. Twente geh. bew. De Bilt geh. bew. Eindhoven geh. bew. Z.-Limburg zwaar bew. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Madrid Mallorca Algiers ■0 «5 d B f J ia mist zzo 2 0 0 mist zo 6 0 0 regen ono 2 3 1 regen ozo 6 3 0.1 zwaar bew. windstil 0 0 zwaar bew. w 5 8 zwaar bew. zzo 0 8 0.2 geh. bew. z 6 10 1 regen zzw 3 6 7 regen z 6 9 5 motregen z 4 8 3 regen zw 12 13 0.1 regen n 3 LI 4 mist ozo 2 5 0 regen windstil 8 s zwaar bew. wzw 1 4 zwaar bew. zzo 1 6 0 regen n 1 7 3 regen windstil 7 1 zwaar bew. ozo 4 5 0 zwaar bew. w 5 4 0 zwaar oew. zzo 4 10 0 zwaar bew. zw 1 5 19 zwaar bew. windstil 10 0 zwaar bew. zzw 8 19 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2