RIVELLA De heiersstaking in Amsterdam diende gisteren in hoger beroep Invoer steeg sneller dan uitvoer Wasmachines Agenda Met een enkel woord VRIJDAG 27 FEBRUARI 1959 Loonsverlaging van 2000 gulden per jaar! Voor de civiele kamer van het Ge rechtshof te Amsterdam zijn gistermid dag de pleidooien gehouden in de be handeling van het hoger beroep, dat een der eind vorig jaar gestaat hebbende Amsterdamse heiers had aangetekend teg ende uitspraak van het kort gednig van 1 november j!., dat de heiers ver loren. De aanleiding tot de staking was de invoering van de nieuwe CA.O. voor het bouwbedrijf. Twee aannemersbedrij ven hadden het geding aanhangig ge maakt tegen 20 bij hen in dienst zijnde stakende heiers. (De staking begon me dio september en werd 26 november op geheven) In zijn uitspraak in het kort geding bepaalde de president van de rechtbank, dat de heiers op straffe van een dwang som van 25 gulden per man en per dag het werk moesten hervatten, de helers negeerden deze uitspraak. Gezien het principiële karakter van deze zaak, waarin het stakingsrecht aan de orde was, werd maar in één zaak appèl aan getekend. Onrechtmatig De raadsman van de ex-staker, mr. L. Mok, zeide, dat de opheffing der staking niet het gevolg is geweest van de uit spraak, maar van de bemiddeling tussen partyen door burgemeester Van Hall. Op grond van de literatuur en de jurispru dentie bestreed hij het standpunt der werkgevers: staking is het niet verrich ten van bedongen arbeid; een wan prestatie, die hersteld kan worden door de arbeider te dwingen tot nakomen van de verbintenis. Iedere staking zou daardoor onrechtmatig worden. Dit standpunt wordt volgens pleiter niet al gemeen gedeeld. Staking is een zo veel vuldig voorkomend verschijnsel, dat on rechtmatigheid niet van te voren vast staat. Voorts betoogde mr. Mok, dat de werkgever van zijn cliënt in juli 1958 eenzijdig een loonsverlaging had toege past van enkele tientallen guldens per week. Het gevraagde ontslag door de heier werd geweigerd. De nieuwe C.A.O. had echter niet op hem mogen worden toegepast, omdat het object, waarop hij werkte, was aanbesteed voor het van kracht-worden van de nieuwe C.A.O. op 16 juni 1958. De oude loonregeling bleef dus van kracht. In het eerste korte ge ding in augustus 1958 (het ging daarbij om een langzaam-aan-actie van de heiers) heeft de vice-president toen be paald, dat hij geen tussenkomst kon verlenen voor werken, die vóór de 16de juni waren aangenomen. i Loonsverlaging Overigens achtte mr. Mok het niet juist, dat de werkgever de werknemer dwingt in een overgangsperiode naar een nieuwe CAO 'n loonsverlaging te aan vaarden, die neerkomt op ongeveer 2000 gulden per jaar. Tenslotte concludeerde hij tot vernietiging van het vonnis van de president van de rechtbank. De advocaat van het aannemersbedrijf mr. P. Zonderland, bestreed eveneens op grond van literatuur en jurisprudentie Het (aanstaande) Amsterdams Ballet Zodra de stichtingsakte zal zijn verle den van het nieuwe ballet, dat in de plaats komt van het Operaballet en het Ballet der Lage Landen zal dit als „Het Amsterdams Ballet" onder het bestuur staan van mr. B. A. van Schaik, Jos Wouters, mr. W. H. Vroom, prof. dr. F. W S. van Thienen, B. Ram, mr. A. Helmann en mevr. Corry Hartong. De artistieke leiding zal zijn toevertrouwd aan Mascha ter Weeme en J. Verdoner, met de zakelyke leiding is belast F. Basard. Voorshands zullen Mascha ter Weeme en J. Verdoner elk persoonlijk verant woordelijk zijn voor haar of zijn deel der produktie. Het Amsterdams Ballet zal bestaan uit een korps van 50 tot 55 personen te kie zen uit sollicitanten. De voorkeur gaat uit naar Nederlanders, maar buiten landse krachten worden bepaald niet geweerd. Het ligt in de bedoeling de Neder landse Opera volwaardig, indien nodig met het gehele ensemble te bedienen. Gedacht wordt in het eerste seizoen overigens 105 voorstellingen te geven waarvan 12 tot 15 in de Amsterdamse Stadsschouwburg, (de eerste kan wel niet voor 15 oktober a.s. worden ver wacht), 50 in de grotere steden en de rest in ons land. Men meent in het al gemeen tot hoogstens 120 voorstellingen per seizoen te komen. Aan een geheel nieuw repertoire kan uiteraard niet terstond worden gedacht. Zoals voor de hand ligt zal van de op geheven gezelschappen een deel van het repertoire en zover nodig de bijbehoren de decors en kostuums worden overge nomen. Russische treiler door Amerikanen aangehouden Een Amerikaans oorlogsschip heelt gisteren op de visgronden ten noordoos ten van St. Johns (New Foundland) de Russische treiler „Novorossirsk" aange houden in verband met een onderzoek naar het beschadigen van vjjf Ameri kaanse transatlantische kabels. Amerikaanse mariniers hebben de papieren van de „Novorossirsk" gecon troleerd, waarna zij naar hun schip zijn teruggekeerd. De kapitein van de Russische treiler, die vriendelijk en bereidwillig was, heeft daarna koers gezet naar het noorden, het Amerikaanse schip, de „Roy o Hale", voer naar Argentia op New Foundland. Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft bekendgemaakt dat aan boord van de „Novorossirsk" niets ge vonden was dat erop wees dat de Rus sen op iets anders dan vissen uit wa ren. Wel werd materiaal gevonden, dat gebruikt wordt voor visserij op zeer gro te diepte. Het onderzoek aan boord van de trei ler was ln overeenstemming met het verdrag voor bescherming van onder zeese kabels, dat indertijd ook door de Sovjet-Unie is ondertekend, zo is in Washington bekendgemaakt. Uit het logboek van de „Novorossirsk" bleek dat het schip in de buurt van de plaats waar de kabels beschadigd zijn, heeft gevist. de argumenten van mr. Mok. Hij was van oordeel, dat de werkgever wel van zijn in staking gegane werknemers op grond van wanprestatie werkhervatting kan vorderen. Nimmer is door presiden ten of in hoger beroep een dergelijke vordering afgewezen, omdat het maat schappelijk niet toelaatbaar zou zijn een arbeider te dwingen een persoonlijke ar beidsprestatie in ondergeschiktheid te verrichten. De staking van de heiers was volgens pleiter een wilde staking, omdat de door de overheid erkende or ganisaties, die tot de loonsanering be sloten, er niet achter stonden. Integen deel, de staking was tegen deze bonden gericht. Geen stakingsrecht1 Mr. Zonderland betoogde, dat er in Nederland in werkelijkheid geen sta kingsrecht bestaat. In wezen was naar de mening van mr. Zonderland het bezwaar van de stakende heiers, dat hun organisatie „geen voet aan de grond had kunnen krijgen" bij de onderhandelingen over de loonsane- rnig door de nieuwe C.A.O. de werk gever heeft het maximum uitbetaald wat mogelijk was. Mr, Zonderland concludeerde tot be vestiging van de uitspraak van het korte geding. Het Hof zal op 9 april a.s. arrest wijzen. Hammarskjöld wil wel bemiddelen in de kwestie-Berlijn De oecretaris-generaal der Verenigde Naties, Dag Hammarsikjöld, die morgen uit New York zal vertrekken voor het maken van een uitgestrekte buiten landse reis, heeft gisteren op een pers conferentie verklaard, dat het voorbarig zou zijn thans reeds te spreken over eventuele functies, die de Verenigde Naties bij de behandeling van het Ber- lijnse vraagstuk zouden kunnen ver vullen. „Doch het is mogelijk, dat de Sovjet- russiscihe leiders mij volgende maand, wanneer Ik Moskou bezoek, deelgenoot zullen maken van him inzichten ter zake", zei hij. Hammarskjöld verklaarde nadrukke lijk, dat hij géén voorstellen aan de Russen zal overbrengen. „Ik zal een bespreking van het Berlijnse vraag stuk niet vermijden, maar ik ben ook niet van plan het ter sprake te bren gen", aldus Hammarskjöld. Hij beschreef Kroesjtsjefs recente uitlating over een mogelijk aandeel der Verenigde Naties bij de oplossing van het Berlijnse vraagstuk als de „meest nadrukkelijke officiële verklaring over dit aspect van het probleem". Hammarskjöld verklaarde bij zijn be zoek aan Moskou in maart, met de Russische leiders te zullen spreken over ruimtevaart- en ontwapeningsvraag stukken, want behandeling van deze problemen valt geheel binnen mijn be voegdheid". Gang van zaken ivas in 1958 zeer gunstig (Speciale berichtgeving) Hoewel de handelsbalans zich verleden jaar gunstig heeft ontwikkeld, moet alles worden gedaan om de export in zijn moeilijke taak te ondersteunen, aldus het Centraal Orgaan voor de economische betrekkingen met het buitenland in haar verslag over het laatste kwartaal van 1958. Hiertoe is het instandhouden van een concurrerend kostenniveau en het kunnen meedoen op het gebied van de export-kredietverlening (in ons land primair een vraagstuk van export kredietverzekering) onontbeerlijk, zo wordt verder, hamerende op een al oud, maar actueel en belangrijk blijvend aambeeld, in het verslag van deze organisatie van het particuliere Nederlandse bedrijfsleven opgemerkt. De in het vorige verslag uitgesproken verwachting, dat een periode voor de deur zou staan, waarin de invoer snel ler zou gaan stijgen dan de uitvoer, is door de ontwikkeling in het afgelopen kwartaal bevestigd. De waarde van de invoer, vergeleken bij die van het derde kwartaal, nam immers toe met 10.7 terwijl die van de uitvoer steeg met 8.1 Deze ontwikkeling is zelfs te mar kanter, daar het indexcijfer van de im- portprijzen ruim een punt lager kwam te liggen, terwijl dat van de exportprij zen gelijk bleef. Het volume van de invoer steeg dan ook met 11.8% en dat van de uitvoer met genoemde 8.1 De gang van zaken in 1958 verge leken met die van 1957 is overigens zeer gunstig geweest, zoals reeds geble ken is uit CBS-publikaties. Het dek kingstekort, te weten dus het invoer- overschot, beliep in '58 namelijk slechts f 1.549 miljoen tegen f3.826 miljoen in '57 ('58: '57: 75 '56: 77 '55: llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Teveel roem De roem moet de Britse chim pansee „Congo", die naam heeft ge maakt als kunstschilder en televi sie-acteur, naar het hoofd zijn ge stegen. Hij zit nu weer gewoon voor aap achter de tralies in de Londen- se Zoo, het gevolg van zijn mis dragingen in de televisiestudio. Hij heeft een elektriciën gebeten, een criticus met rode verf besmeurd en pogingen aangewend om een stu diochef van zijn oren te ontdoen. Congo heeft ook een rock-and-roll- zanger aangevallen, maar dat kan hem volgens het studiopersoneel niet worden aangerekend. Rekening houdende met de wijziging in de indexcijfers der in- en uitvoer- prijzen, is het volume van de invoer over '58 slechts ongeveer 5 geringer ge weest dan in '57. Het volume van de uitvoer lag echter ongeveer 9 hoger, de waarde van de invoer lag daaren tegen bijna 12 lager, die van de uit voer 3.8 hoger. Dit uitzonderlijk gunstige beeld wordt des te welkomer genoemd, nu namelyk moet worden aangenomen dat het structurele overschot, dat ons land op het stuk van het diensten verkeer pleegt te hebben, over '58 een teruggang ten opzichte van '57 te zien zal geven, hetgeen voornamelijk een gevolg van de lage vrachtenmarkt moet worden genoemd. (Advertentie) ERRES - MIELE en CLEAN A. DE WIT'S Handelshuis OUDE VEST 111 - TELEF. 25328 TESTMATCH NIEUW-ZEELAND— ENGELAND Engeland 336 voor 8 Op de eerste dag van de eerste test match tegen Nieuw-Zeeland haalden de Engelsen een totaal van 336 runs voor het verlies van acht wickets. Dit was goeddeels te danken aan Ted Dexter (123 n.o.) en Peter May (71), want aanvan kelijk was het batten weer beneden peil. Het openingspaar Richardson-Watson ging uit voor slechts 30 runs. Maar May en Graveney zetten een stand op van 68 voor het derde wicket en daarna vol tooide Dexter, die zijn eerste century in Advertentie RiveMa ook suikervrij! De ideale drank voor diabetici en voor hen die slank willen blijven, i slechts 14 kcal. per flesje van 240 cc. goedgekeurd door de N. V.S. Lage prijs: 32 cl. Let op het -blauwe eciset 1ïVndeU dun andeU EEN FRIESCHE VLAG-DOMO PRODUCT De nieuwe „Rotterdam" 3 september naar New York Het nieuwe s.s. „Rotterdam" voor de Holland-Amerika Lijn in aanbouw btf de N.V. Rotterdamschc Droogdok Maatschappij, zal onvoorziene omstan digheden voorbehouden op 3 septem ber zijn eerste reis aanvangen. Dit is ruim een maand eerder dan oorspronkelijk werd verwacht. Het ver trek van Rotterdam zal 's morgens zeer vroeg plaatsvinden (inscheping op 2 september 's avonds), zodat het schip nog dezelfde dag Le Havre kan aan lopen. De dag daarna, 4 september dus, zal het schip van Southampton met bestemming New York vertrekken, waar het in de morgen van 11 september kan worden verwacht. In New York zal aan boord geduren de enige dagen een aantal ontvangsten van autoriteiten en relaties worden ge houden. Vervolgens aal het schip op 22 september van New York via Southampton en Le Havre naar Rot terdam vertrekken, waarna nog enige transatlantische reizen zullen volgen, te weten op 9 Oktober, 2 november en 1 december van Rotterdam en op 20 oktober en 12 november van New York. Brand aan boord van de Axenfels (Speciale berichtgeving) Een hardnekkige scheepsbrand heeft de Rotterdamse brandweer het afge lopen etmaal nogal wat werk bezorgd. Toen het Duitse 4814 ton metende schip Axenfels gisternacht uit India in de Waalhaven arriveerde bleek in de lading vismeel en zonnebloemschil- vers broei te zijn ontstaan. Om half drie vannacht, toen de laat ste balen vismeel uit ruim 1 waren ver wijderd, zag men in de resterende vracht plotseling een geweldige vuurklomp. Met 19 stralen werd water gegeven. Pas om half 8 vanochtend was het vuur grotendeels bedwongen. Het ruim stond enkele meters onder water. De hoger gelegen balen zonnebl'oemsohilvers wer den in het water gekanteld om de nog aanwezige broei definitief te doven. Uit de grote hoeveelheid balen op de kade bleek, dat men nog in staat was geweest een flink deel van de lading onbescha- uit de Axenfels, een schip van de Hansa-lijn, te redden. Advertentie FRANCE COGNAC f 7.95 per fles OVW-tSj, Jong echtpaar door gas vergiftigd (Speciale berichtgeving) Een jong echtpaar is in een pen sion te Bussum vannacht het slacht offer geworden van een gasvergifti ging. Gisteren kregen zij een vriendin op bezoek, die zou blijven logeren. Daarom werd een bed uit de woon-zitkamer naai de keuken overgebracht, waarin het echtpaar zou gaan slapen. De vriendin sliep dan in het andere bed in de ka mer. Vanmorgen vroeg werd de vriendin wakker en zij hoorde niets in de keuken. Ook niet toen zij aan de deur klopte. Tot haar grote ontsteltenis vond zij beiden levenloos op het bed. Een slang van het gastoestel was losgeraakt, ter wijl de gaskraan nog openstond. De keu ken had zich dan ook geheel met gas gevuld. Het jonge paar werd onmiddellijk naar het St.-Gerardus Majellazieken- huis overgebracht, waar de slachtoffers zijn overleden. test cricket scoorde, het herstel. Dexter sloeg 17 vieren en een vijf, en had 3 uur 25 minuten aan bat gestaan toen de stumps getrokken werden. Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. ds. Wiersma m.m.v. Betty van Woerden, so praan 7.157.50 uur nam. Schouwburg: A'dams Journalistencaba ret „Pers-vers". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Cebuto. „Vakantievreugdje". 8 uur nam. Leiderdorp. Dorpshuis: C.B.T.B. en C.J.B.T.O. Spr. B. Hoogendam over: „Agra riërs - nü". 7.45 uur nam. Wassenaar „De Burcht": V.V.D. Spr. H. A. Korthals. „Waar het bij de ver kiezingen van 12 maart om gaat" 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Ohristen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. BINNENLAND Gisteren heeft de heer J. Heijn het feit herdacht, dat hij precies 40 Jaar ge leden in het bedrijf van Albert Heijn werd opgenomen. Ter gelegenheid van dit Ju bileum werd ln het AH-Ontspaan Ingsge- bouw te Zaandam een receptie gehouden, waarop zeer vele medewerkers de heer Heijn hebben gecomplimenteerd. Tijdens het aankoppelen van kolen wagens iin de ondergrondse werken van de myn Oranje-Nassau ni te Heerlen is gis termiddag de 2il-Jarige Italiaanse poet- sleper Camillo Musiu zeer ernstig gewond, doordat hij met het hoofd tussen twee kolenwagens bekneld geraakte. In levens gevaarlijke toestand werd hij naar het St. Josephzi©kernhuis te Heerlen overge bracht, waar hij spoedig overleed. Camillo Musiu was gehuwd. Zijn jonge vrouw De Nederlandse organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft mevrouw A. ter BraakFaber en mevrouw dr. E. du PerronDe Roos een subsidie verleend voor het doen ordenen, rang schikken en annoteren van de correspon dentie, welke haar overleden echtgenoten met elkaar gevoerd hebben. Dit persklaar maken wordt verricht door de schrijver H. van Galen Last De botersmokkel aars moeten de laat ste weken in het Zeeuws-Vlaamse gebied bijzonder actief zijn geweest. Dit valt op te maken uit de resultaten, die de douane bij de bestrijding van de frauduleuze uit voer van boter naar België heeft geboekt. Er werden ln minder dan 4 weken tijds 9 auto's waaronder 6 grote personenwa gens van Amerikaans model en een be stelwagen en ca. 5.000 kg. boter ln beslag genomen. Tien personen werden in Mid delburg opgesloten. Gistermorgen ls het drie-Jarig doch tertje van de familie A. Wernderich te Al- blaaserd'am in een sloot achter het huls geraakt en verdronken. De moeder, die, toen ze het kind miste, eerst enige tijd op straat was gaan zoeken, vond het later in de sloot. toonstelling te Amsterdam passeerden 3.958 bezoekers de loketten (vorig Jaar 3.200) Op de autosnelweg ArnhemNijme gen ls een 32-jarige Nijmegenaar door een Belgische vrachtauto aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer had zijn mo torfiets langs de weg geparkeerd, nabij het viaduct Rij'kersWoerd onder Eist, en zich waarschijnlijk op de rijbaan begeven en ls toen door het spatbord van de passerende trekker geschept. Het slachtoffer was ge huwd en had drie kinderen. BUITENLAND Het beroemde Franse passagiersschip „He de France" (44.000 t.) is zijn laatste reis begonnen. Het is gisteren uit Le Ha vre vertrokken naar Japan, waar het zal worden gesloopt. Het sohip ls 33 jaar oud. In Brussel, waar reeds geruime tijd plannen bestaan om een nieuwe regerings centrum te bouwen, heeft men thans be sloten tot de bouw van een groot zeer modern complex in het centrum der stad. Zo zal er een wolkenkrabber van 26 etages komen die ln totaal 100 meter hoog. 100 meter lang én 25 meter breed ls. omge ven door beplanting. Deze wolkenkrabber zal ruime lokalen met verplaatsbare wan den en talrijke liften bevatten. Als men over zes Jaar met de bouw gereed ls zullen 5.000 7.000 ambtenaren daarheen ver huizen. Met Ingang van 1 maart krijgen voet gangers. die in Parijs niet op de voor hen bestemde plaatsen oversteken of niet wachten tot de verkeerslichten op groen staan een boete van 300 franken (onge veer f2.50), direct te betalen aan de po litie. Ingeblikte ossetong en groenten die Scott en Shackleton een halve eeuw ge leden mee naar de Zuidpool namen, sma ken U nog evengoed als waren ze vandaag gekocht. Dit ls vastgesteld in een Engels laboratorium voor voedselonderzoek. Al leen vlsprodukten uit 1980 van een Ame rikaanse expeditie bleken de aantasting door klimaat en tijd minder goed te heb ben doorstaan. Bij de politie-acties in geheel Malak- ka. die woensdag begonnen, zijn tot dus ver 125 mensen aangehouden, die van communistische sympathieën worden ver dacht. Prinses Arthur of Connaught, een achternicht van Koningin Elizabeth is gisteren op 67-jarlge leeftijd gestorven. Het gTootste deel van haar leven heeft zfj als verpleegster gewerkt Premier Mender es van Turkije is gis teren per vliegtuig naar Ankara terugge keerd. na acht dagen in een Londense kliniek te zijn verpleegd om de gevolgen te boven te komen van het vliegtuigon geluk, dat hem b(j zijn aankomst in En geland was overkomen. Zoals gemeld kost te dit ongeluk aan veertien mensen het leven. De Turkse premier kwam er af met een zenuwschok en lichte kneuzingen. De Belgische minister van Binnen landse Zaken,, René Lefèbre beschouwt de budgettaire toestand van de Belgische gemeenten en voornamelijk van de vier grote steden Brussel Antwerpen, Gent en Luik. als „dramatisch" aldus onze Brus selse correspondent. Er zijn in België 2.663 gemeenten terwijl Nederland (met een grotere bodemoppervlakteslechts 1.100 gemeenten telt. Aartsbisschop Markarioe. de leider van de Griekse Cyprioten, vertrekt zater dag per vliegtuig vla Rome naar Cyprus, waar hij zondag zal aankomen. Dan zal er een einde ziln gekomen aan zijn bal lingschap die drie Jaar heeft geduurd. President Eisenhower heeft de oud- ambassadrice ln Italië, mevr. Clare Boothe Luce, benoemd tot Amerikaanse ambas sadrice in Brazilië. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.25 Amus. muz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 Liedjes v. d. jeugd. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, caus. 19.45 CHU, pol. caus. 20.00 Nws. 20.05 Boeken week. caus. 20.10 Onderling verkeer, caus. 20.25 Lit. caus. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Negro-spirituals. VARA: 21.00 Villa Sido- nia, hoorsp. 21.20 Ritm. muz. 21.45 WIJ.. van de dubbeltjes, klankb. 22.10 Mu- sette-ork. en soliste. 22.25 Buitenl. week overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. causerieën. VARA: 28.00 Nws. 23.1524.00 Vergelijkenderwijs Hilversum II. 298 m. NORV: 18.00 Harmonie-ork. 18.20 De hangmat. 18.50 Regerlngsultz.Serie: stu deren en student zijn. II. Studeren.... enige praktische raadgevingen, door jhr. mr. Oh. van Nispen tot Sevenaer. studen- terbdeka.au van de Rijksuniversiteit te Lelden. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huis- muz. 19.30 Radiokrant. 19 55 Op de man af, caus. 20.00 Nieuwe gram. 20.15 Pol. „Dokter Zjivago" bij K.R.O. De KRO heeft de rechten verworven voor een hoorspelbewerking van Boris Pa sternaks met de Nobelprijs bekroonde roman „Dokter Zjivago". Deze bewer king is uitgevoerd door de Westduitser Ernst Schnabel. De regie van de serie is in handen gelegd van Willem Tollenaar. Iedere aflevering van het hoorspel zal ongeveer een uur duren. De uitzendingen staan op het programma voor begin september. verlovingsringen mandersleot donkerstee? 14 Doopsgz. Kerk: Adventkerk Bijbelstudie 1011 uur voorm. Spr. ds. D. Vink van Utrecht. 1112 uur voorm. Gravensteen: Overdracht Criminolo gisch Instituut. 11 -uur voorm. Herv. Jeuglhuis „De Moriaen" (Hoogl. Kerkgr. 44); Filmavond Jeugdbond voor Natuurstudie. 8 uur nam. Rijksmuseum Nat. Historie: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.15 uur nam. Schouwburg: Ohr. Zangspelclub „Staal- wijk". Opvoering van de operette „De pruik van de Koning". 8 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn": „Het onbekende eiland". 3 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk: Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hoge woerd 175: Openbare toespraak Jehova'hs Getuigen. „Is liefde onder de natiën thans praktisch?" 3 uur nam. Luxor-theater: Bijz. Kerkewerk Herv. Kerk. Spr. dr. A. A. van Ruler. 1060 uur voorm. MAANDAG Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Lezing mej. A. J. Versprille over: „Kermis". 8 uur nam. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)K. en O.-cursus schilderkunst o.l.v. J. C. v. d. Waals. 8 uur nam. Schouwburg: Chr. Zangspelclub „Staal- wijk" Opv. operette „De pruik van de Koning" 8 uur nam. Stadhuis; Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Ned. Madrigaal koor „Johannes Passion". 8 uur nam. DINSDAG Prediker: Spr. evang. J. Maasbach. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. J. Zandee „Dood en begrafenis ln het oude Egypte". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Concert door Residentie-Orkest voor schooljeugd. 2.30 en 4 uur nam Stadszaal (foyer)Openbare vergade ring WD. Sprekers mr. C. Berkhouwer en mr. F. Portbelne. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)P. v. d. A. Bijeen komst voor studenten o.l.v. prof. mr. J. C. van Oven. 11 uur voorm. komst voor middenstanders. 3 uurn am. Universiteit (filmzaal)K. en O.-fllm- studlekring „Porte des Lilas" 8 uur nam. Leiderdorp. IreneFilmavond over Californië. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Schouwburgi K. en O. Rotterdams To neel. „Spotgeesten". 8 uur nam. Leiderdorp. IreneJaarfeest Geref Jeugdclubs. 7.30 uur nam. Wassenaar. VerenigingsgebouwTo neeluitvoering Personeelsver OLVEH t.b.v. Anjerfonds. 8 uur nam. DONDERDAG De Harmonie: Ned. Ver. Expoge. Spr. mevr. O. C. D. Idenburg—Siegenbeek van Heu'kelom„De Universiteit onder vroe gere bezetting". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Rotterdams To neel. „Spotgeesten". 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Luxor „De tien geboden" (alle leeftij den). Dagelijks 2.30 en 7.30 uur. Trianon „De Vikings" (14 jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Klop maar op een deur" (18 J.) Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur Casino Du Rififi" (18 J.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dondeirdag: „Je kunt het toch niet meenemen". Lldo „Adam en Eva" (114 J.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling „In formele Kunst". (T/m 28 februari) Lakenhal: „De Grafische". Werkd. 10 4 uur. 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart). Lakenhal; „Schatten van het Maurits- huls". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur nam. (tot 3 maart) Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh" Werkd. 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling „Wat doe Je in de kou?". Zondagmiddag 2 uur filmvoorstelling (tot en mei 1 maart 1959). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Te Lelden ls geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wllheiminapark 8, tel. 26274. By geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. caus. 20.30 Die Schöpfuing, oratorium. 21.5022.10 Kunstrubriek. 22.45 Avond over deniklng. 23.00 Nws. 23.15 Muzikale oaus. 23.4524.00 Gram. VOOR ZATERDAG 28 FEBRUARI Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.28 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.30 H ammondorge 1 - spel. 8.50 Voor U en uw gezin, caus. 9.00 Gym. v. d. vtouw. 9.10 Gram. 9.359.40 Waterst. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgescha keld. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.50 Cabaret. 1160 Buitenl. weekoverz. 11.35 Planorecital. 12.00 Dansmuz. 1260 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Orgelspel. 18.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Sportkron. VARA: 14.05 V. d. jeugd. 14.40 Lichte muz. 15.05 Van de wieg tot het graf, caus. 15.20 Radio Phiih.ark. en solist. 16.20 Boekbespr. 16.40 Kinderkoor. 17.00 Gram. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en com. 18.20 Muzlek-kiosk. 18.50 Verkiezingstoespraak. 19.05 Artistieke staalkaart VPRO: 19 30 Passepartout, oaus. 19.40 Het liberale jo dendom, oaus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Thuis best?, schets. 20j13 Gevax. progr. 21.30 Lichte muz. 21.45 Hammondorgel en zang. 22.00 Oude en nieuwe dansen. 22.35 Gram. 23.15 Nws. 23.3024.00 Gram. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Geestelijke liede ren. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. hulsvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 1030 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tutnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. jeugd. KRO: 14.00 V. d. jeugd. 14.10 Metropole ork. en solist. 14.45 Kron. v. letteren en kunsten. 15.20 Dansmuz. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 1660 V. d. Jeugd 16.50 Gram. 17.00 Engelse les. 17.20 Ge- var. progr. 18.05 Journalistiek weekoverz. 18.15 Strijkortc. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbe- antwoording. 19.00 Nws. 19.10 Caus. 19.15 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 10.40 Pol. caus. 19.55 Kamerork. 20.35 Vdordr. 20.55 21.16 Gram. 2165 Gram. 21.55 Pol. caus. 22.05 Liohte muz. 22.35 WIJ lulden de zondag ln. Aansluitend: Arvondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperan to. 23.2624.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.20<17.16 Eurovisie: Interland voetbalwedstr. ItaliëSpanje te Rome. VARA: 17.15 V. d. Jeugd. 20.00 Zendtijd politieke partijen. NTS: 20.07 Journ. en weeroverz. AVRO: 2065 Gevar. progr. 21.17 Documentaire film. 21.4722.12 Quiz programma. Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Hoorsp. 12.30 Ooggetuigeversl. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15,10 Hoorsp. 15.56 Rugby-wedstr. 17.36 Gram. 17.45 V. d. kind. 18 56 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Parl.overz. 20.30 Interv. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23 66 Gram. 23.45 Avond gebeden. 24.00 Nws. 0.060.36 Kamerork. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. 11.30 en 12.30 Nws. 13.00 Hersengym. 13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 Sport. 14,10 Gram. 14.40 Ber. 14.45 Filmprogr. 15.10 Lichte muz. 1540 Idem. 16.00 Ork.conc. 16.45 Sport; 17.45 Zang en plano. 18.00 Sport 19.00 Gitaarclub. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 2il.30 en 22.30 Nws. 23.00 Dansmuz. 28.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 24.00 Gram. 0.30 Nws. 0.55—'1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Amusmuz. 13.00 Nws. 13.15 Orgel spel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 15.30 Hongaarse muz. 16.30 Gevar. progr. 17.30 Schlagers. 19.00 Nws. 19.30 Oude madrigalen. 21.45 Nws. 22.10 Symf.ork. en sol. 22.40 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2j15—5.30 Gevar. muz Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 123.05 Analyse spectrale de l'occident. 23.05 Symf.conc. 285224.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.1.1 Radio-Almanak. 14.30 Radio- Journ, 15.00 Aocordeonrecital. 15.15 Ge var. progr. 15.45 Accordeonrecital (verv.). 16.00 Gram. 16.30 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Gram. 18.00 Muziekfestival te AJdeburgh '58. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 1960 Gram. 20.00 Jazzmuz. 20.15 Amus.ork, 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m.: 12.16 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 13.10 Chansons. 14.20 Vrije tijd. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Bel Canto. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ge var. progr. 22.00 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. Hoeveel sneeuw ligt er? Zwitserland om. sneeuw ln skigebied Arosa m. d. 1 m. Davos m. d. 1 m. Engelberg m. d. 1 m. Films m. d. 1 m. Leysln 80 St.-Moritz 100 Wengen 100 Duitsland om. sneeuw in skigebied Garmisoh 132 Feldiberg 130 Braunlage 45 St.^Andreasberg 20 Oostenrijk om. sneeuw ln skigebied Berwang 65 Kitzbühel 50 Seefeld 35 Bad Gasteln 75 Leoh 120 Saalbach g. opg. Malnitz 5 Frankrijk cm. sneeuw ln Skigebied Ohamonlx Me géve Val d'Isère Valloire ALpe d'Huez 125 110 210 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Et Den Helder zwaar bew. Ypenburg half bew. Vllssingen licht bew. Eelde vrijw. onb. Twente onbewolkt De Bilt vrijw. onb. Eindhoven vrijw. onb. Z.-Limburg vrijw. onb. ■o d rsl. a uur win m/£ I CN Helsinki geh. bew. zzw 5 2 0.1 Stockholm regen w 8 3 0.1 Oslo zwaar bew. o 1 2 Kopenhagen geh. bew. w 6 5 0 Aberdeen geh. bew. zzw 13 9 0 Londen mist windstil 3 0 Amsterdam onbewolkt zzw 4 4 0 Brussel onbewolkt zzo 2 5 0 Luxemburg mist windstil 3 0 Parijs mist windstil 2 0 Bordeaux mist ozo 1 5 0 Grenoble onbewolkt windstil -1 0 Nice onbewolkt n 6 9 0 Berlijn zwaar bew. zw 3 6 0 Frankfort mist windstil -1 2 München onbewolkt z 2 -1 0 Zürich mist windstil -3 0 Genève onbewolkt windstil -2 0 Locarno onbewolkt o 1 -3 0 Wenen onbewolkt wnw 2 4 0 Innsbruck onbewolkt nw 1 -4 0 Rome onbewolkt ono 2 7 0 Ajaccio onbewolkt ono 3 3 0 Madrid licht bew. windstil 3 0 Mallorca half bew. no 6 10 3 Algiers mist windstil 8 3

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2