SIMCA M'x SEVEN-UP Na 34 jaar nam directeur van G.W. te Noordwijk afscheid van functie J. H. Habermehl nam afscheid als directeur P.T.T. Leiden Centrifuges Het chr. historisch beginsel als opdracht en stuwkracht me* Frankrijk weigert te hoeten voor grove (kolen)fouten van anderen De heer C. van Vliet benoemd tot ridder in Orde van Oranje-Nassau GEBR. v. ULDEN 97ste jaargang Vrijdag 27 februari 1959 Vierde blad no. 29682 Ondanks het feit, dat het postale bedrijf ook in de avonduren vele krachten vergt, waren gisteravond vele PTT-ers in de ontspanningszaal van het Postkantoor aanwezig om afscheid te nemen van de directeur van het kantoor Leiden, de heer J. H. Habermehl, die de dienst met pensioen verliet. De heer Habermehl, die deze functie in de Sleutelstad precies tien jaar vervulde, bracht in totaal ruim 45 jaar in dit staatsbedrijf door. Na een inleidend woord van de heer H. P. J. van Sonsbeek. onder wiens lei ding deze afscheidsbijeenkomst stond, sprak allereerst de heer A. C. Ponstein namens de beheerders van de Leidse postagentschappen. Hoewel er tussen ons en de heer Haberfnehl weinig con tact was, aldus de heer Ponstein, heb ben wij U leren kennen als een kundig directeur. De heer Van Pijlen, die na mens de kantoorhouders uit de omge ving het woord voerde, wees er o.m. op, dat tijdens het directoraat van de heer Habermehl een band is gegroeid, welke de kantoorhouders zich niet beter kon den wensen. U had begrip voor ons werk en stelde steeds een nauwe samen werking op prijs. De heer Van Sonsbeek, sprekend namens het uniformdragend personeel, haalde enkele herinneringen op uit de Katendrechtse tijd van de heer Habermehl en wees erop. dat de directeur steeds grote belangstelling aan dedag legde voor het onder zijn lei ding staande personeel. Een interesse, welke niet alleen op het werk, doch ook op de huiselijke omstandigheden, waar onder dit personeel verkeerde, was ge richt. De heer Sj. Segaar, die namens het kantoorpersoneel woorden van afscheid en waardering sprak, zette uiteen, dat de heer Habermehl steeds een open oog had voor de wensen, welke er onder het personeel leefden. In de loop der jaren zijn vele verlangens van ons in vervul ling gegaan en daarvoor zijn wij U, al dus spreker, oprecht dankbaar. In ge lijke geest sprak de heer Vos van de Dienstcommissie. De heer Evers belicht te vervolgens de activiteiten van de heer Habermehl in de kring van het Jubileumfonds en zyn met succes be kroond streven om meer reliëf te geven aan een jubileum en een afscheid De heer W. F. Kloots. voorzitter van de Sport- en Ontspanningsvereniging, wees hierna op de plaats, welke de di recteur in deze kring steeds heeft inge nomen. U was er, aldus spreker, de stu wende kracht. Op grond van alle mede werking, welke de heer Habermehl steeds aan deze vereniging heeft gege ven, bood de heer Kloots hem het ere lidmaatschap van S. en O. aan: Nadat de heer W. E. Tupker, refe rendaris, nog gewezen had op de pret tige samenwerking met de heer Haber mehl, hetgeen de sfeer in het bedrijf ten goede is gekomen, voerde als laatste spreker één der gepensioneerden het woord. Vrijwel alle sprekers deden hun woord van afscheid en hulde voor het werk van de scheidende directeur, ver- Anti-Revolutionairen en geestelijke verzorging Het college van advies van de A.R. Partij heeft in een rapport over „humanistische geestelijke verzor ging" geconcludeerd, dat de overheid in de eerste plaats een geestelijke verzorging heeft te bieden op gods dienstige grondslag. Deze conclusie, die voornamelijk handelt over de geestelijke verzorging van militairen, gedetineerden en in kampen gebrach te arbeiders, houdt volgens het rap port in, dat ook degenen, die onker kelijk of ongodsdienstig zijn, primair onder deze godsdienstige geestelijke verzorging vallen. Pas na gebleken afkeer en afwij zing van de godsdienstige geestelijke verzorging mag de mogelijkheid wor den geopend een andere geestelijke leiding te ontvangen, aldus het rap port. Deze voorziening moet volgens de op stellers van het rapport geen afbreuk doen aan de normale godsdienstige ver zorging. Ook moet vast staan dat alleen van het indragen van zekere positief terichte geestelijke waarden sprake is. Het zal steeds duidelijk moeten zijn, dat deze mogelijkheid slechts in subsi diaire zin de geestelijke verzorging zal vertegenwoordigen die van de overheid uitgaat, aldus het rapport. Dulles vol goede moed De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, heeft zyn medewerkers meegedeeld dat hij ver wacht voldoende te kunnen herstel len om weer in functie te treden. Dit is gisteren meegedeeld door Dulles' particuliere secretaresse, Phyllis Ber- nau, die de minister woensdag in het Walter-Reedhospitaal had bezocht. Ook andere medewerkers van Dulles bezochten hem gisteren. Dulles confereerde donderdag ruim een uur met zijn plaatsvervanger. Her ter, onderminister Robert Murphy en assistent-mindster Livingston Merchant. Naar men vermoedt ging dit langste ge sprek dat Dulles tot nu toe in het hos pitaal hield, over Macmillans verblijf in Rusland. De heer Js Segaar rechtsbiedt de scheidende directeur een ge schenk aan. (Foto L.D./Van Wet) gezeld gaan met de aanbieding van een geschenk, waarin ook de echtgenote van de heer Habermehl deelde. De heer Habermehl, die hiervoor dankte, zei, dat zijn verblijf in Lei den behoort tot één van de aangenaam ste tijdperken uit zijn postale leven. Advertentie Zanker, enz. A. DE WIT'S Handelshuis OUDE VEST 111 - TEL. 2532 Ruiniteplaimen van Amerika Het Amerikaanse nationale bureau voor ruimtevaart heeft verklaard dat de Ver. Staten zullen proberen kunst manen naar Venus te zenden. Er is echter nog geen datum voor de proef nemingen vastgesteld, aldus het com muniqué. Uit goedingelichte bron verluidt even wel, dat men op 9 juni zal proberen een satelliet te lanceren die in een, baan om Venus zal komen. Op 12 juni volgt dan een kunstmaan die Venus zal passeren en daarna in de ruimte verdwijnen. Beide raketten zullen gegevens over de straling rond om de planeet naar de aarde seinen. De raketten zullen Venus na een reis van 150 dagen bereiken. Van bevoegde zijde in Washington wordt vernomen dat in maart de eerste proefvlucht zal worden gemaakt met de bemande rakei X-15. De raket zal door een B-52 straalbommenwerper op een hoogte van 15 km. worden gelanceerd. Hij zal dan in glijvlucht naar zijn basis Edwards in Californië terugkeren. Tijdens de tweede proefvlucht, die in april wordt gemaakt, zal men gebruik maken van de raketmotor, zodat de X-15 enige tijd op eigen kracht door de ruimte zal schieten. In oktober van dit jaar zal men trachten een hoogte van 160 km. te be reiken. De raket zal dan een snelheid hebben van 5.760 km. per uur. De hoog ste snelheid die tot nu toe met een be mande raket, de X-2 werd bereikt is 3.300 km. per uur. Laatste stuiptrekkingen van stakingen in België De stakingsbeweging in de Borinage die gisteren nog negen van de achttien mijnen buiten bedrijf hield, schijnt thans wel aan haar laatste stuiptrek kingen bezig, te. zijn. Langzamerhand bedaren de vërhitte gemoederen en een radiowagen van de socialistische vak verenigingen reed gisteren door het be trokken gebied om de laatste stakers aan te sporen vandaag weer aan het werk te gaan. Verwacht wordt, dat maandag op zijn laatst de toestand weer geheel normaal zal zijn. In de loop van dit jaar zullen waarschijnlijk drie mij nen in de Borinage sluiten. AUTO VAN MINISTER ZIJLSTRA HAD AANRIJDING IN OEGSTGEEST. De auto van minister Zijlstra heeft gisteravond omstreeks 6.15 uur op de Rijksweg AmsterdamDen Haag. on der Oegstgeest, een aanrijding gehad met een voetganger, die plotseling de weg overstak. De voetganger, een 70- jarige inwoner van Oegstgeest. liep bij het ongeluk een reohterbeentoreuk rp. De chauffeur van prof. ijlstra, die sterk afremde toen hij de aanrijding zag aankomen, schoot met zijn wagen de heg langs de weg in. De minister en de chauffeur bleven ongedeerd en konden kort na het ongeluk hun weg vervol gen. Het ongeluk gebeurde bij het Rijnzichtviaduct. Kerkelijk L even DS. C. BOON MET EMERITAAT Ds. C. Boon predikant by de Geref. Kerk van St. Laurens, die reeds geruime tyd ongesteld is. heeft thans emeritaat aangevraagd. Ds. Boon werd in 1930 kandidaat en aanvaardde in 1931 het predikambt te Duurswoude (Fr.) van daar vertrok hij in 1947 naar zijn tegen woordige gemeente, waar hij sedert ge ruime tijd niet meer is kunnen voor gaan. CHR. GEREF. JEUGDBONDEN De Bond van Chr. Geref. Jongelings verenigingen en dito meisjesverenigin- gen zal zijn bondsdag houden op Tweede pinksterdag te Arnhem. Het gemeente bestuur heeft daarvoor de weide in het park Sonsbeek beschikbaar gesteld. De morgenvergadering zal in het te ken staan van de herdenking van de 450ste geboortedag van de Zwitserse her vormer Joh. Calvyn. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Frankfort am Main (Duitsch Evang. Geref. Gem.) B. J. Meijer, laatstelijk predikant te Anna Pau- lowna. Beroepen te "s-Gravenhage (Ver. van Vrije. Hervormden,) (vac. prof. dr. P. Smits en 3de pred.pl.) W. C. Ligthelm te Lekkerkerk en dr. J. Sperna Weijland te Rotterdam. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Amsterdam (vac. R. C. Harder) H. D. Bruggeman te Rotter- dam-Söhiöbroek; naar Kootwijk (alshulp prediker) F. Strikwerda te Zulliohem. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te HallumFerwerd T. de Haan te Zuidwolde (Gron.). GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Nunspeet M. Blok te Rdjs- 6en en Chr. van Dam te Rotterdam-zuid, van wie eerstgenoemde is beroepen. D. v. d. Kwaak voorzitter C.H. Kamerkring Leiden Over het christelijk historisch begin sel als opdracht en als stuwkracht sprak gisteravond mr. dr. K. de Vries in de bijeenkomst van de Kamer- kringvereniging Leiden van de Chr. Hist. Unie in de grote zaal van „Zomerzorg". Advertentie. Verzoek van de Hoge Autoriteit der KSG tot produktievermindering is a fgeslagen Nederlander Spierenburg was neerslachtig (Van onze Parijse correspondent) Het was een tamelijk neerslachtige Dirk Spierenburg, de Nederlandse vice- president van de Hoge Autoriteit der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (KSG), die gisteren in Parijs het Hotel Matignon, de zetel van de Franse Een der meest markante figuren in het Noordwykse openbare leven, de heer C. van Vliet, directeur van Gemeentewerken, nam gistermiddag in het raadhuis afscheid uit de overheidsdienst. Vierendertig jaar lang heeft hy de Noordwykse gemeenschap, eerst als gemeentearchitect, en vanaf 1939 als directeur van Gemeentewerken op de hem eigen wijze gediend. In deze ambtsperiode heeft hij op de ontwikkeling van de badplaats zyn eigen stempel gedrukt. De heer Van Vliet heeft de beide dorpsdelen zien groeien, de ene straat na de andere, het inwonertal verdub belde ruimschoots en de door hem ge leide dienst breidde zich uit van 10 tot 70 man personeel. Een der vele sprekers, de heer G. Vogelaar, die namens de gemeenteraad en de oud-wethouders het woord voerde, schetste deze ontwikkeling in een gloed volle rede, waarin hij de scheidende directeur danikte voor de eminente wijze, waarop deze zijn taak in Noordwijk had verricht. Van de verdiensten van de heer Van Vliet op velerlei terrein getuigde ook burgemeester mr. G. F. W. van Berckel in een hartelijke toespraak. Aan het eind daarvan deelde de burgemeester mede, dat het H.M de Koningin be haagd had de hee. in Vliet te benoe men tot Ridder ir. Orde van Oranje Nassau. Hulde en waardering was ook de in houd der speeches van de volgende sprekers, gepaard met een woord ten afscheid en goede wensen voor de komende ambteloze tijd. Een stampvolle raadzaal was van een en ander getuige. Op een zeer druk be zochte receptie kwamen vel^n uit amb telijke kringen en het bedrijfsleven de heer Van Vliet de hand drukken. Onder de aanwezigen merkten wij op de meeste leden van de gemeenteraad, oud-wethouder A. Meijer, dr. C. Steke- tee, geneesheer-directeur van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting. verte genwoordigers van de landelijke en provinciale organisatie van hoofden van gemeentewerken, van het Instituut Stad en Landschap, de Stichting V.V.V. Noordwijk, de Vereniiginig van Villa- en Huizenverhuurders, uit kringen van de brandweer de directeuren van gemeen tewerken uit Leiden en Schiedam, de nieuwe directeur van gemeentewerken te Noordwijk, de heer P. J. J. Dessing. versohillende hoofden van dienst, in specteur van politie, de heer P. Verhoef en andere autoriteiten. In zijn toespraak tekende de burge meester de persoon van de heer Van Vliet. Met hart en ziel, met verstand en grote ijver had deze zijn omvangrijke taak verricht. Ook op kerkelijk en organisatorisch terrein had de heer Van Vliet voortreffelijk werk gedaan. Spreker memoreerde het landelijke werk van de directeur van gemeente werken en de betekenis van zijn per soon in het maatschappelijk leven van Noordwijk. Nadat de burgemeester aan de heer T'an Vliet de ridderorde had uitgereikt, overhandigde hij hem namens het ge meentebestuur een enveloppe met in houd, waarmee de scheidende functio- De oudste dochter van de heer Van Vliet speldt haar vader de hoge onderscheiding op de borst. Op de achtergrond het college van B. en W. (Foto L.D./Van Vliet) nares een wens in vervulling kan doen gaan, met name een reis naar Sicilië. De heer G. Vogelaar herinnerde er aan, dat het gisteren Juist 34 jaar ge leden was, dat de gemeenteraad de heer Van Vliet tot gemeente-architect van Noordwijk had benoemd. Onder de deskundige en bezielende leiding van haar commandant is de vrijwillige brandweer uitgegroeid tot een paraat en goed geleid brandweer korps, waarop de gehele bevolking kan vertrouwen en trots kan zijn. Het liefst was hem het scheppende werk ten aanzien van de woningbouw en andere bouwwerken. Te Noordwyk staan er versohillende voorbeelden van zyn scheppend en esthetisch kunnen, onder welke de openbare school aan de Van Panhuysstraat. De heer Vogelaar besloot met woorden van dank en waar dering Vervolgens spraken de heer F. A. Kooien namens de medewerkers van de heer Van Vliet, de heer W. Poortier op rijm als vertegenwoordiger van de vrijwillige brandweer, de heer A. Dek ker namens de hoofden van dienst, de heer Flameling, oud-brandweercom mandant te Leiden als vriend, de heer Zijlstra namens de Bond van hoofden van gemeentewerken en de heer Bolten namens de afdeling Zuid-Holland van deze bond, van welke afdeling de heer Van Vliet het voorzitterschap bekleedde. Verschillende sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van geschenken. De heer Van Vliet besloot met dank woorden. minister-president, verliet. Na een on derhoud van ruim twee uren, dat de heer Spierenburg met de Franse premier Michel Debré gevoerd had, gaf hij de journalisten, die hem opwachtten, te kennen nog niet te zien, hoe Parijs en Luxemburg een akkoord zouden kunnen vinden. De heer Spierenburg is déze week in gezelschap van twee Franse leden van de Hoge Autoriteit begonnen met een tournee langs de hoofdsteden van Klein Europa en vanuit Parijs is hij inmiddels al naar Rome doorgereisd. De andere vice-president van de Hoge Autoriteit maakte gisteren in Bonn by kanselier Adenauer rijn opwachting. De huidige Europese kolencrisis is de inzet van deze rondreizen en in Parys heeft de heer Spierenburg nu de kous op de kop ge kregen: het plan in drie punten, dat de Hoge Autoriteit heeft opgesteld om aan de huidige moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden, is door de Franse rege ring verworpen. Van een Frans veto kan formeel niet gesproken worden, omdat de uitvoering van het kolenplan afhankelijk blijft van de goedkeuring van de Europese minis terraad, waarin West-Duitsland de Franse oppositie zou kunnen neutralise ren. Gezien de huidige gunstige diplo matieke verhoudingen tussen Bonn en Parijs was het al zeer de vraag, of kan selier Adenauer, ter wille van de Bel gische kolen in Klein-Europa, generaal De Gaulle voor het hoofd zou willen stoten. Uit de eerste berichten over het gesprek in Bonn blijkt dan ook inder daad. de kanselier een overeenkomstig standpunt als Parijs zou hebben ver dedigd Het Franse verzet concentreert zich in het bijzonder tegen het voornemen van Luxemburg de kolenproduktie in Europa voorlopig te beperken. Met die bedijking, gevoegd bij het invoerverbod van'Amerikaanse steenkool, hoopt de Hoge Autoriteit de gevolgen van de overproduktie te kunnen bezweren. Daarnaast zou speciaal aan de Belgische en Duitse mijnwerkers worden gegaran deerd, dat zij nooit minder dan 90 pro cent van hun huidige lonen zullen ver dienen. Teneinde deze maatregelen mo gelijk te maken, zou echter eerst door het hoge gezagsorgaan de zogenaamde „staat van manifeste crisis" moeten wor den afgekondigd. Onrechtvaardig Het afwijzende standpunt van Parijs wordt gemotiveerd door de overweging, dat het onrechtvaardig is de Franse mijnwerkers tot gedeeltelijke werkloos heid te doemen, terwijl Frankrijk sinds twee jaar juist de fouten heeft verme den, waardoor nu in andere landen de kolencrisis véroorzaakt wordt. De Franse regering heeft de import van kolen al tijd onder scherpe controle gehouden en onrendabele mijnen gesloten of gemo derniseerd. En zo konden hier dan ook die massale overschotten, waarmee an dere landen nu zitten opgescheept, ver meden worden. Frankrijk weigert voor de fouten van de andere landen, en van België in het bijzonder, en ook voor de fouten van de Hoge Autoriteit te boeten door, gelijk de minister van Handel en Industrie Jeanneney zich gisteren uit drukte, nu „werkloosheid te importeren". Het psychologisch moment was voor de heer Spierenburg wel zeer slecht ge kozen nu de Franse regering gisteren juist enkele maatregelen heeft moeten nemen om de economische crisis of recessie te bestrijden en de produktie te stimuleren! Ook wanneer men begrip voor de Franse argumenten kan tonen, valt toch evenmin het feit te ontkennen, dat Pa rijs zich nu misschien wel wat al te ge makkelijk afmaakt van de Europese solidariteit. In politieke kringen herin nert men zich opnieuw, dat premier Michel Debré in de tijd, dat nij nog maar gewoon Senator was, zich onder de felste tegenstanders van de Europese integratie onderscheiddeEn de ver denking is misschien niet denkbeeldig, dat de nationalist Debré zijn anti-Euro- pese verleden nog niet geheel heeft af gezworen. Men weet zeker ook, dat generaal De Gaulle zich intussen tot- de doelstellingen van de Europese integra tie heeft bekeerd in de hoop evenwel, dat Frankrijk mettertijd het leiderschap in Klein-Europa op zich zou kunnen nemen. Terwille van dit laatste streven heeft de Franse regering nu echter blijk baar toch niet het offer willen brengen, dat de Hoge Autoriteit uit naam der Europese solidariteit meende te moeten vragen. In iedere verkiezingsstrijd, aldus spre ker, gaat het om de macht van de partij en de invloed, die daarvan uitgaat. Desondanks spreekt het beginselpro gram van de CHU in de eerste plaats over de macht van het beginsel en niet over het succes van de partij. Zich de vraag stellend of dit op dit moment wel tactisch is, ging spreker na wat het zseggen wil op te komen voor een begin sel. Dit heeft te maken met het geloof van de bijbel en daarom dient men zulk een beginsel te zien als een geloofswaar heid. Urgente punten behoeven met dat beginsel nauwelijks iets te maken te hebben. Immers er is een grote mate van overeenstemming over de urgente punten met andere partyen. hetgeen het mogelijk maakt met die partijen samen te werken, hetgeen des te ge makkelijker wordt wanneer een geeste lijke achtergrond, n.l. de christelijke solidariteit, aanwezig is. Spreker vroeg in het bijzonder aan dacht voor het onderwijs, niet alleen voor het christelijk onderwijs, doch in bijzonder voor het godsdienstonderwijs op de openbare school. Wie durft in deze tijd van ontkerstening volhouden, dat onze kinderen geen bijbelonderwijs nodig hebben? SCHOOL TOEGANGSPOORT TOT EVANGELIE In vele gevallen is de school nog de enige toegangspoort tot het evangelie. Met voorbeelden toonde spreker aan hoe groot de invloed van de school kan zyn, vooral in de steden met het grote aantal buitenkerkelijken. Spreker toon de zich een vurig voorstander van het bijbels onderwijs op de openbare school, dat met alle middelen, zo nodig ook subsidies, moet worden gesteund- Wat moet er terecht komen, vroeg mr. De Vries zidh af van het besturen van ons land als christelijke staat in protestantse zin, als onze kinderen geen weet hebben van de bijbel en van Jezus Christus? Liberalisme en socialisme hebben de bybel verdrongen van die school. Daarom kan men niet op de WD stemmen als men inziet van welke grote waarde het christelijk onderwijs is. Wij staan, aldus spreker, voor bedreiging van afval en verroomsing. Daarom moet men de moed hebben uitdrukking te geven aan de chr. hist, geesteshouding. Dit is een opdracht, die aanvaard moet worden. Men dient te hebben een kriti sche instelling, eerbied voor het- leven en openheid voor de volheid van het leven. Deze drie punten, die men achter het ijzeren gordijn tevergeefs zoekt en ook niet werden aangetroffen bij het nationaal-socialisme, houden in, dat men een open oog dient te hebben voor de hedendaagse problemen, en dat men de CHU ook nooit verwijten kan conser vatief te zijn. De CHU begeleidt de problemen, trachtend ze te sturen in de goede richting. Het christendom heeft een boodschap voor de volken. De CHU moge zich daarom riohten tot ons volk omf het zijn bestemming duidelijk te maken en het te bewaren voor defaitis me. Christus is de zin der geschiedenis. Steeds weer wordt Hij gekruisigd en steeds weer staat Hij op en daarom kan een christen nooit pessimistisch zyn en kan hij opgewekt de strijd ingaan. In het huishoudelijk deel van de ver gadering, dat aan de rede van mr. De Vries voorafging werd de heer D. v. d. Kwaak gekozen als voorzitter van de Kamerkringvereniging. Hij volgt de heer W. P. Cniossen op, die na 12 jaar het voorzitterschap te hebben waargeno men, niet meer herkiesbaar was. Als nieuw besbuurslid werd gekozen de heer O. de Jager uit Woerden. Als lid en plaatsvervangend lid van het hoofdbe stuur werden gekozen resp. de heren J. G. Vogelaar en K. G. Thiel. Aan het slot van de vergadering werd de heer Cnossen dank gebracht voor zijn leiding onder aanbieding van een exemplaar van het boekwerk „Eenzaam, maac niet alleen". Simca Beaulieu 10.300.- ALLEENVERKOOP HOGE RIJNDIJK 90 TELEFOON 23041 RECHTZAKEN Leiders van speeldubs veroordeeld De rechtbank te Breda heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen leiders van speelcluhs in Baarle-Nassau en mede plichtigen van dezfe leiders. Tegen een koopman uit Rotterdam was geëist an derhalf jaar gevangenisstraf, het vonnis luidde 9 maanden gevangenisstraf waarvan 6 maanden voorwaardelijk. Een inwoner van Schijndel, tegen wie 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk, was eeëist werd vrijgesproken, want de rechtbank achtte het tenlaste gelegde niet bewezen. Een Hagenaar, tegen wie 6 maanden gevangenisstraf geëist was, werd ver oordeeld tot f. 150,— boete. De zaak tegen een andere Hagenaar, tegen wie een Jaar gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk was eeëist, werd aangehouden, omdat de rechtbank de verdachte, die 14 dagen geleden niet verschenen was, alsnog zelf wil horen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11