Onbemande straaljager boort zich in bungalow ©OOO0OOO Gebroeders Heymans een jaar geschorst In de toekomst meer bloeiende bolbloemen naar West-Duitsland Belgische socialisten dienden voorstel in tot naasting mijnen ©O©®©©©© WITTE KRUIS Carol Heiss boekte op eerste flinke voorsprong dag al een WOENSDAG 25 FEBRUARI 1959 Piloot met schietstoel in veiligheid Vrouw door exploderend toestel gedood Gistermiddag omstreeks kwart over twee is een Thunderstreak-st raai jager van de vliegbasis Eindhoven tijdens een controlevlucht neergestort. De piloot, de 25-jarige sergeant-vlieger B. F. J. Hazen- bos, heeft zich per parachute kunnen redden. Door het exploderen van het neerstortende toestel is de 29-jarige mevrouw Van de Pol te Aalst om het leven gekomen. De commandant van de vliegbasis Eindhoven, kolonel Kramer, lichtte de oorzaak van het ongeluk later op de middag toe. Testvlieger Hazenbos was op zijn controlevlucht al ongeveer een uur in de lucht, toen hij tussen Helmond en Eindhoven volgens de standaardpro cedure de minimumsnelheid van het toestel, waarvan op dat moment de extra tanks leeg waren, wilde controleren. In vrille Door nog onbekende oorzaak geraakte de machine echter in een vrilleeen voor een F-84-F volkomen ongewoon verschijnsel. De vlieger bevond zich toen op ongeveer 5000 meter hoogte. Hij deed toen wat hij moest doen en trachtte door het gebruikmaken van de remparachute het toestel uit de vrille te krijgen. Dit lukte hem evenwel niet en toen was nog de enige kwestie te trachten zijn leven te redden. Met de schietstoel verliet hij het toestel en bereikte veilig de grond in Zesgehuchten, onder de gemeente Geldrop. Op korte afstand stond een woning van waaruit hij (telefonisch de vliegbasis Eindhoven waarschuwde. Zware slag Inmiddels was het toestel toch uit de vrille geraakt. De machine vloog in een grote bocht, dalend in westelijke rich ting verder, trok even ten zuiden van Eindhoven een spoor van circa 500 meter NIEUWE UITGAVEN Start, worp en sprong. Hand- en leerboek der Atletiek, door Jan Blankere en Piet Korver. 2e druk. Uitg.: Kosmos N.V., Am sterdam. Zonder geld de wereld rond, door K. von Arx. Bestemming maan, door L, Greener en John Hurtdhimsou. Tussen huls en horizon, door Dola de Jong, De kinderen die In een schuur woonden, door E. Graham. De mUnen van Koning Salomon, door Rider Haggard. De wereld van de autorensport. door Peter de Graaf. Deze uitgaven verschenen in de serie ..Kern-Poökets voor de jeugd", bij N.V. Uitgeverij de Kern, Amsterdam. door een bos en boorde zich vervolgens in de bungalow-woning van de heer Van de Pol aan de Prins Mauritsweg te Aalst, waarbij het met een zware slag explodeerde. De laatste stukken van het toestel kwamen circa 100 meter verder terecht. Met de explosie spatte ook de bungalow uit elkaar, waarna de resten van de wo ning door de tegelijkertijd optredende brand werden vernield. De 29-jarige me vrouw Van de Pol, die haar man even tevoren per auto naar zijn werk in Eind hoven had gebracht, was ofwel op weg van de auto naar de woning of bevond zich reeds binnen. Zij werd in elk geval door de explosie op slag gedood. De auto kreeg enige schade. Een dicht bijstaande andere woning werd vrij ern stig beschadigd. Voor de brandweer uit Eindhoven, die weldra was gearriveerd, bleef niets anders over dan met schuim- blussers en waterslangen de smeulend puinhoop te blussen. Feb'/uari-sfaking 1941 te Amsterdam herdacht Vanochtend is in het hart van de voormalige jodenbuurt in Amsterdam de februari-staking van 1941 herdacht. Naast het meer dan levensgrote beeld van de dokwerker op het Jonas Daniel Meijerplein, Marl Andriessens schepping, die de herinnering levendig houdt aan deze openlijke, massale daad van verzet tegen de eerste joden deportatie, hing de Amsterdamse vlag halfstok en luisterden autoriteiten naar verzetsverzen, gedeclameerd door Henk Rigters, naar de zang van het mannenkoor van het Energiebedrijf en naar de muziek van de Amster damse politlekapel. Burgemeester Van Hall bracht in herinnering, hoe stakers van verschil lende levensovertuiging met een onge kende solidariteit thans 18 Jaar geleden in verzet kwamen tegen het wegvoeren van honderden stadgenoten uit de Jodenhoek, waarbij de bezetter de grootste wreedheden beging. De stoking werd bloedig onderdrukt: velen moesten hun moed met het leven betalen. De strijd was evenwel niet vergeefs, want hij gaf de wankelmoedigen nieuwe moed, versterkte de saamhorigheid en schonk nieuw vertrouwen in de uitein delijke overwinning. Het is volgens mr. Van Hall goed dit onrecht telken jare te herdenker Talrijke bloemstukken werden aan de voet van de dokwerker gelegd; ook later op de dag toen andere groepen van de bevolking de staking herdachten. Advertentie M RUYS kantoormachines Vestigingen door geheel Nederland Tussen een delegatie van het Produkt- schap voor Siergewassen en een groep Duitse kwekersorganisaties is overeen stemming bereikt over de uitvoer van bloeiende tulpen, naroissen en hyacin ten naar West-Duitsland. Deze regeling wordt in het seizoen 1960/61 van kracht. In geld uitgedrukt zal ons land voor anderhalf percent van de naar West-Duitsland uitgevoerde hoeveelheid bloembollen in hetzelfde jaar aan bloeiende bolbloemen naar ddt land kunnen verkopen. Kerkelijk Leven SECRETARIS VAN KARDINAAL MINDSZENTY OVERLEDEN De Hongaarse geestelijke Egon Turc- sanyi, die secretaris is geweest van kar dinaal Mindszenty, is in een Hongaar se gevangenis overleden. De secretaris, die 63 jaar is geworden, vluchtte na de opstand van eind 1956 met de kardinaal naar de Amerikaanse ambassade in de Hongaarse hoofdstad. Hij verliet de am bassade later echter en werd gearres teerd. Een rechtbank veroordeelde hem tot levenslange gevangenisstraf. DS. J. D. BOERKOOL MET EMERITAAT Ds. J. D. Boerkool, geref. predikant te West-IJsselmonde, heeft eervol emeri taat aangevraagd. Ds. Boerkool, werd 8 juli 1889 te Haarlem geboren. In 1921 werd hij te Velsen in zijn eerste gemeen te bevestigd. In september 1927 vertrok hij naar Watergraafsmeer en in 1950 verbond hij zich aan zijn tegenwoordige gemeente. NED. HERV. KERK Beroepen te Amsterdam (Oranjekerk gemeente) H. van der Linden te Scherpen- zeel (Geld.); te Goor M. Koopmans te Tubergen; te Uitwijk D. H. Bosma. vica ris te Oud-Loosdrecht; te Westervoort G. Messie te Beunlngen. Benoemd tot bij stand ln het pastoraat te Emtmen W. F. Eikboom, a.s. emeritus-predikant te Zuid- Laren. Aangenomen naar Marssum IJ. Strikwerda te Ureterp-Siegerswoude. Be dankt voor Borger (toez.) G. R. Brink te IJsbreöhtum. Dit is de plaats, waar gisteren I een bos bij Aalst gierde en een bun- I werd door rondvliegende brokstuk- een neerstortende straaljager door\ galow wegvaagde. De bewoonster] ken dodelijk getroffen. Voor iedere f1000.— aan naar West- Duitsland verkochte bloembollen zal dus voor 15 gulden bloeiende bolbloemen kunnen worden geleverd. Bovendien zal de reeds bestaande uitzondering voor bloeiende narcissen inzake jaarlijkse levering voor D.m. 650.000 blijven be staan. Jaarlijks vaststellen Deze overeenkomst is het gevolg van het Nederlandse besluit om het jaren lange bestaande, ten behoeve van de heropbouw van Duitse kwekerijen vrij willig uitgevaardigd verbod tot de uit voer van bloeiende bolbloemen, niet langer te handhaven. Met de West-Duitse kwekers en han delaren is voorts overeengekomen voor taan ieder jaar opnieuw een percentage vast te stellen. Voorts zal een regeling worden getroffen om marktverstoring te voorkomen. Van deze overeenkomst is medede ling gedaan in de vergadering van het Produktschap voor Siergewassen. Ver klaard werd, dat de overeenkomst tot een zekere voldoening stemt, temeer, daar de onderhandelingen verleden week te Keulen uiterst moeilijk zijn geweest. Besluitvorming Voorts vormde de onafhankelijke be sluitvorming in de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie de spil van een dis cussie, die zich in het bestuur van het produktschap heeft afgespeeld. Aanleiding hiertoe was een aantal brieven en opmerkingen van het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel en diverse vrije organisaties, waarin ofwel werd aangedrongen op uitsluitend vragen van adviezen aan bedrijfschap pen als tussenschakels voor de vrije or ganisaties ofwel het uitsluiten van be drijfschappen bij het vragen van advie zen. VRAAG NAAR CIGARILLOS In het afgelopen jaar viel bij de Ne derlandse sigarenrokers een sterke ten dens naar de cigarillos waar te nemen. Terwijl de sigarenafzet vergeleken met 1957 slechts 0.1 steeg, nam het ver bruik van cigarillos met 3.4 toe. Het sigarenverbruik in Nederland is meer toegenomen dan in de andere Europese landen, zo constateert de „Zigarren- Dienst" te Heidelberg. Vals zeemans-alarm (Specitale berichtgeving) Ambtenaren die 's nachts in het hoofd postkantoor aan de Coolsingel te Rot terdam aan het werk waren, werden tegen half vijf plotseling opgeschrikt door het geklingel van brandschellen Tezelfdertijd begon bij de brandweer de sirene te loeien en stapten brandweer lieden uit hun krib in de auto's. Ook bij de politie werd automatisch alarm ge maakt. Zo rukten van alle kanten brandweer en politie op in de richting van het postkantoor, waar men ook zelf uiteraard de nodige maatregelen had getroffen. Gelukkig bleken die allemaal overbodig te zijn. Of toch niet helemaal, want de politie kon iemand arresteren. Het bleek dat een 49-jarige hofmeester op de grote vaart het postkantoor was binnengedrongen en op de knop van de alarminstallatie had gedrukt. Hij wilde wel eens weten wat er dan zoii gebeuren. Enkele uren daarvoor was hij naar het politiebureau gebracht omdat hij be schonken langs de straat liep. Toen men meende dat de nevelen voldoende waren opgetrokken liet men hem vrij, waarna de zeeman de schreden naar het post kantoor richtte. Hij is ter beschikking van de recherche gesteld. GEREF. KERKEN Tweetal te Bennekom (vac. P. Rlemere- ma) A. Nagel'kerke te Zweeloo en S. de Vries te Buitenpost. Beroepen te Amster dam H. D. Bruggeman te Rotterdam- Sohiebroek-Hillegersberg. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Heerde A. C. Halte- ma te Opende-Surhulsterveen. De stakingen in de Belgische steen- koolgebieden, die thans e^n twee weken duren, zullen vermoedelijk vandaag af gelast worden, zo verwachtte men giste ren in vakverenigingskringen in Brussel. De plaatselijke vakverenigingen zouden hiertoe het bevel geven. De socialistische en de katholieke vakbond hebben gis teren hun voldoening te kennen gegeven over het resultaat van de besprekingen tussen regering, werkgevers en werk nemers. Goedkeuring Het nationale comité van het socialis tische Algemeen Belgische Vakverbond hechtte zijn goedkeuring aan de maan dagavond tot stand gekomen overeen komst en vroeg de leden de bevelen van de nationale ABW- mijnwer kerscentrale, die de staking ont ketende, op te volgen. Dit orgaan zal dus ook vandaag of morgen het sta kingsparool kunnen intrekken. Het gis teravond uitgegeven communiqué van het ABW verklaart, dat de doelstellin gen slechts gedeeltelijk 'bereikt zijn. Men zal de eis tot naasting van de energie bedrijven evenals die tot controle op de aandelen onverkort handhaven. Overi gens is gisteren te Brussel vernomen, dat de socialistische senaatsfractie reeds een wetsvoorstel voor naasting van de kolenmijnen heeft ingediend. Ook het bestuur van het katholieke vakverbond sprak zijn goedkeuring uit en eiste dat voortaan in geen bedrijf ontslag kan Oostduitse reacties op weigering van visa Het besluit van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken om geen visa te verstrekken aan de leden van de Oostduitse skiploeg, die waren uitgenodigd voor de Noordamerikaanse kampioenschappen in Squaw Valley, heeft geleid tot felle commentaren in Oost-Duitsland. In Oost-Berlijn werd o.m. de beschul diging geuit dat de Westduitse ambas sadeur in Washington, Wilhelm Greve, door interventie bij het Amerikaanse ministerie verantwoordelijk zou zijn voor het intrekken van de reeds verleende visa. „Omdat door het deelnemen van Oostduitsers aan de wedstrijden in Squaw Valley het prestige van West- Duitsland zou worden geschaad". Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken en de heer Greve ont kennen ten stelligste deze beschuldiging. „Noch ik noch een der leden van de ambassade weet iets van deze kwestie af", aldus de Westduitse ambassadeur. Ook Willi Daume, de voorzitter van de Westduitse Sportbond, noemde de be schuldiging „absurd". ZWEMMEN Twee wereldrecords voor Sylvia Ruuska Het 16-jarige Amerikaanse zwemster- tje Sylvia Ruuska, dat momenteel op uitnodiging van de Australische Zwem- bond eén tournee door dat land maakt, heeft dinsdag te Melbourne haar wereldrecords op de 400 meter en 440 yards wisselslag persoonlijk scherper gesteld. In hetzelfde bad, waarin zij tijde t de Olympische Spelen de bronzen medaille veroverde op de 400 meter vrije slag, zwom zy de 4 x 110 yards in 5 min. 41.1 sec. en bleef daarmee 5.8 sec. be neden haar cude wereldrecord van 1 augustus 1957. De 5 min. 41.1 sec. be tekent ook een verbetering van het wereldrecord 4 x 100 meter wisselslag persoonlijk, dat Sylvia Ruuska op 1 augustus 1958 op 5 min. 43.7 sec. stelde. Sylvia Ruuska is sinds 7 februari van dit jaar reeds wereldrecordhoudstor op de 220 yards vlinderslag met een tijd van 2 min. 40.3 sec. Advertentie Slot van kwalijke zaak worden gegeven zonder dat er waar borgen voor herclassificatie bestaan. Het voorstel Het wetsvoorstel voor de naasting van de kolenmijnen beoogt de oprichting per bekken van één maatschappij en de coördinatie van de dan bestaande vijf regionale maatschappijen (Centrum, Charleroi, Luik, Kempen en Borinage) in een nationale maatschappij met het karakter van een openbare instelling. Soortgelijke voorstellen zullen inge diend worden voor de andere energie bedrijven: gas, kernenergie en elektri citeit. Alles rustig Vanochtend was het rustig in de Bori nage. De staking in de mijnen en in de metaalindustrie duurde nog voort. De vakbondcentrales zouden vanmiddag bijeen komen. Bij de spoorwegen is de toestand normaal. De trams op de lijn Bergen-Boussu rijden weer. Op ver scheidene plaatsen zyn gemeente-arbei ders bezig om de laatste versperringen, die de stakers hadden aangebracht, op te ruimen. In het bekken van Charleroi is in 35 mijnen de staking nog algemeen. In 15 mijnen is het werk gedeeltelijk hervat. Ook hier zou de mijnwerkerscentrale vanmiddag het akkoord bespreken, dat maandagavond in Brussel werd bereikt. Mogelijk zal men dan besluiten het werk te hervatten. De KNVB heeft de LFC-spelers Henk en Aat Heymans een jaar schorsing opgelegd wegens overtre ding van enkele artikelen van het Huishoudelijk Reglement alsmede het overtreden van artikel 6 van de amateurbepalingen. Voorts werd be straft het UVS-lid P. A. Krekelaar. eveneens wegens het overtreden van de amateurbepalingen. De UVS-er werd een schorsing opgelegd van een jaar, terwijl hem bovendien voor goed het recht is ontzegd een func tie te bekleden in een vereniging, aangesloten bij de KNVB. Met het opleggen van deze straffen is een einde gekomen aan een kwalijke zaak, die de voetbalgemoederen in onze stad lange tijd heeft bezig gehouden en die de verhouding tussen de verenigin gen UVS en LFC beslist niet ten goede is gekomen. Vorige week, toen wij vernamen dat de speciale commissie van onderzoek, voorgezeten door de HW-speler en oud- ASC-er C. Stol, haar werkzaamheden had beëindigd en de straffen waren uit gesproken, hebben wij getracht bijzon derheden over deze kwestie te verkrijgen. Echter noch bij de KNVB, noch bij ver enigingsbestuurders, was men geneigd ons mededelingen te verstrekken. Men gaf ons te verstaan, dat publikatie van deze onaangename zaak niet was ge wenst. Dat was zeer optimistisch ge dacht. Een van de landelijke ochtend bladen heeft vandaag de kwestie onder de kop „Voetbaloproer in Leiden" aan de grote klok gehangen. De zaak heeft zich - volgens onze eigen gegevens - als volgt afgespeeld: Enige maanden geleden is het UVS- lid Krekelaar. lid van de supportersver eniging VVU, in contact getreden met de gebroeders Heymans teneinde hen te be wegen lid te worden van UVS. De on derhandelingen verliepen vlot, de ge broeders Heymans tekenden een over eenkomst en namen een handgeld in ontvangst, naar men ons vertelde een bedrag van f. 200. Voorts werden de overschrijvingsformulieren getekend - uiteraard met medewerking van UVS- bestuursleden - en vervolgens de sport redactie van het Leidsch Dagblad op de hoogte gesteld, dat, indien de vereni ging LFC medewerking wilde verlenen, de gebroeders Heymans binnen enkele maanden de blauw-witte kleuren zou den gaan verdedigen. Deze summiere mededeling ging niet vergezeld van na dere bijzonderheden omtrent de te vol gen gang van zaken. Die medewerking is echter niet zo vlot afgekomen. Het LFC-bestuur las de overschrijving van twee van zijn beste spelers naar UVS in het LD. en was. we mogen wel zeggen onaangenaam ver rast en verontwaardigd. Wat er zich daarna achter de schermen heeft afge speeld. is ons niet bekend, maar het re sultaat was. dat na enkele dagen het geld bij de „gulle gevers" werd terugge bracht en de overschrijving, die overi gens in de Sportkroniek werd geregis treerd, weer werd ingetrokken. Daarmee was de kous echter niet af. De zaak lag in Leiden „op straat" en bo vendien we^d de KNVB volledig op de hoogte gestéld. De bond riep een com missie van onderzoek in het leven. In middels had de vereniging UVS - een deel van het blauwwitte bestuur was ernstig ontstemd over de gang van za ken - haar lid Krekelaar al geschorst voor een maand „wegens het plegen van handelingen, welke schadelijk waren voor de vereniging". Zoals in de aanhef gemeld, heeft de commissie van onderzoek deze door UVS opgelegde straf niet toereikend ge vonden. Tijdens het onderzoek kwam voorts vast te staan, dat de gebroeders Hey mans tevens hadden deelgenomen aan een oefenwedstrijd van de profclub Lei den (beroepsvoetbalbond) en dat was waarschijnlijk nog een druppel, welke de beker deed overlopen Sportsplinters De derde etappe van de Ronde van Sardinië van Alghero naar Oristano, over een afstand van 165 km is gewon nen door de Italiaan Amandc Pellegrini. De Belg Rik van Looy behield de eerste plaats in de algemene rangschikking. Voor de eerste divisie van de En gelse league werd de wedstrijd Arsenal- Leed United gespeeld. Uitslag: 1-0. Ritmeester b.d. J. J. Gruppelaar uit Ede en Irene Jansen (Ubbergen) zullen met de paarden d'Artagnan, Passé Pied. Icare F II. Incompris (reserve Petite Pompadour) deelnemen aan de Chi's te Marseille (van 9 t/m 12 april) en Nice (van 18 t/m 16 april). Zweden Olympisch kampioen 1948 zal niet deelnemen aan het Olympische voetbaltoernooi van Rome. De reden is. dat de Zweedse bond niet kan garanderen dat de spelers amateur zijn in de Olympische zin. Het ligt in de bedoeling van Rus land vier tennisspelers af te vaardigen naar de Wimbledonkampioenschappen. Twee spelers zouden deelnemen aan het juniorentoemooi en twee aan het toer nooi voor de senioren. Tijdens een vergadering van de jeugdcommissie van de Europese Voet bal Unie, die onder leiding van Sir Stanley Rouss te Parijs is gehouden, is besloten het jeugdtoernooi in Bulgarije te bekorten. Het zal van 27 maart tot 7 april worden gehouden. Voor Nederland betekent dit. dat de jeugdploeg reeds op 27 maart tegen Bulgarije in het veld moet treden. Voor de vijfde ronde van de Engel se bekercompetitie werd gespeeld de Replay" Bolton WanderersPreston North End. Bolton Wanderers won met 1—0. De winnaars zullen in de kwart finales spelen tegen Nottingham Forest. HENGELSPORT W.W.V. hield haar laatste wedstrijd in Lisse. De vangst was matig. Er werd 5539 gr. vis aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. D. Klinkhamer 1310 gr., kamp. 1959; 2. C. v. Velzen 865 gr.: 3. J. Kalkhoven 630 gr.; 4. P. Eradus 572 gr.; 5. J. v. Munsteren 435 gr.; 6. J. Neute boom sr. 387 gr.; 7. A. Dubbeldeman 368 gr.; 8. C. v. d. Voort 350 gr.; 9. J. Vermondt 272 gr.; 10. S. Kukler 160 gr. dreigt Biedt weerstand met poeders, tabletten, cachets Leitlse Schaakbond Het eerste tiental van Voorschoten, uitkomend in de lste-klasse van de LSB, dat uitstekend was gestart en het kampioenschap voor het grijpen had, is de laatste wedstrijden matig voor de dag gekomen. Na de nederlaag te gen Philidor 2 moest het wederom het onderspit delven tegen Daniël Note- boom uit Noordwyk. Het verloor met 6*4—3*4. De Noordwijkers die de wedstrijd tegen LSG 2 met 5—5 gelijk wisten te houden (de enige afgebroken partij werd remise verklaard) maken nu met Alphen 1 de beste kans op het afdelingskampioen schap, al is Voorschoten geenszins uit geschakeld. Gisteravond verstevigde LSG 3 in 2B zijn fraaie positie door een 614— 3 *4 zege op Leithen 1, dat nog steeds in degradatiegevaar verkeert. De gedetailleerde uitslagen luiden: Noordwijk 1Voorschoten 1: G. Ma- rijtdr. Th. van Schaick 01; J. Turk Bob Smit 1414J. SleeboomN. Maarsen 10; L. W. TurkG. P. Slui ter 10; P. BedijnK. Waasdorp 10; J. J. Bizotdr. Vermet 1414; Th. Ad miraalJ. van Os 01; F. HoekP. J. Segaar 10; H. MeijerC. S. v. d. Kooy *414; ds. R. C. de LangeM. G. Se gaar 1—0. Totaal; 614—314. L.S.G. III—Leithen I: dr. S. A. NieuwzwaagP. J. Planjer 1414; R. SattlerA. Neuteboom 10; P. S. Anes W. Beij 1414; J. VerduynJ. A. F. Planjer 1414; E. J. KerkhovenL. C. W. Batenburg 1—0; Th. Piket—A. Mon- teba 1—0; J. de RaayM. C. Schouten 1414; ds. P. J. MackaayM. J. de Bock 10; J. H. F. FoppenJ. van Dissel 0—1; J. Vreeken—J. v. Kempen 1414; Totaal: 614314. Wereldkampioenschappen kunstrijden Carol Heiss, het 19-jarige Ame rikaanse meisje, dat reeds drie maal de wereldtitel behaalde, staat na de eerste dag van het wereld kampioenschap kunstrijden 1959 te Colorado Springs (V.S.) met een flinke voorsprong op de eerste plaats in het klassement. Voor de drie verplichte figuren die dinsdag verwerkt werden, kreeg zij van de jury een totaal van 318.3 pnt. Zij is daarmee 22.5 punt voor op de Europese kampioene, de Oosten rijkse Hanna Walter, die 295.8 piinten heeft. De beide Nederlandse vertegenwoor digster in dit kampioenscnap nomen hoge plaatsen op de ranglijst in. Sjouk- je Dijkstra, het Amstelveense rijdster- tje dat in Davos de verrassing van de Europeso 1: nnpioenschappeti was. is vierde (275.4 pnt) en de donkere Joan Haanappel uit Den Haag staat op de vijfde plaats met een kleine negen pun ten achterstand op haar rivale (266.7 pnt). Voor velen onverwacht was het ver bluffende goede rijden van Barbara Ro les, die na de eerste drie figuren derde is. Dit 17-jarige Californische school meisje gaf een zeer goede vertoning, wat haar een totaal van 278,1 punten bracht, zodoende staat ze nog net boven onze beide landgenootjes. De zeven juryleden waren op deze eerste dag overigens niet erg hoog met hun waarderingen. Carol Heiss was de enige die voor haar figuren cijfers kreeg die boven de vijf lagen. Woensdag wor den de laatste drie verplichte figuren verreden en donderdagavond worden de wedstrijden voor de dames besloten met het vrije rijden Na verwerking van de eerste drie ver plichte figuren luidt de stand: 1. Carol Heiss (V.S.) 313 3 pn: 2. Hanna Walter 'Oostenrijk) 295.8 pnt; 3 Barbara Roles (V.S.) 278.1 pui 4. Si»uk- ie Dijkstra (Ned.) 275.4 pnT. 5. Joan Haanappel (Ned.) 266.7 pnt. 6. Ina Bauer (West-Duitsland) 263.7 pnt; 7. Lynn Finnegan 'V.S.) 260.4 pnt; 8. Nan cy Heiss (V.S.) 260.4 pnt; D. Anna Gal- marini (Italië) 252.9 pnt; 10 Margaret Grosland (Canada) 244.2 pnt.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7