Uitblijven van financiële doet ook Leiden „in mist zekerheid verkeren" FILMS Mars was het al Het rijk bepaalt wat gemeente tlians mag uitgeven „Een beetje" werd een succes VAN DEZE WEEK: 97ste jaargang Zaterdag 21 februari 1959 Tweede blad no. 29677 Uit de Leidse Memorie van Antwoord Woningwetbouw kan niet meer door eigen initiatief worden opgevoerd III. Vandaag voor de derde en tevens laatste maal eerst iets uit de financiële paragraaf van de Memorie van Antwoord. Naar te verwachten was speelt de nog steeds uitgebleven definitieve regeling inzake de financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten in de financiële beschouwingen van B. en W. een grote rol. Nu de Tweede Kamer is ontbonden, verkiezingen zullen worden gehouden en daarna een nieuwe regering moet worden gevormd, staat het volgens het college nu reeds vast, dat ook de voorbereiding van de gemeente-begroting voor het jaar 1960 zal moeten plaats vinden, zonder dat de nieuwe wet het Staatsblad zal hebben bereikt. B. en VV. betreuren deze gang van zaken in hoge mate, aan gezien dit een zo verantwoord mogelijke behandeling van een begroting in de weg staat. Hoewel het college nog altijd blijft hopen op een verhoogde uitkering uit het Gemeentefonds, zal, indien dit niet het geval is, met het oog op de begrotingstekorten gestreefd moeten worden naar verhoging van andere inkom sten. Mocht de raad in dit geval het verzorgingspeil niet willen aantasten, dan zou aan verhoging van de tarieven o.a. gas en elektriciteit Red. niet te ontkomen zyn. Ondanks deze „financiële mist" achtten B. en W. thans de tijd nog niet gekomen om aan verlaging der subsidies te denken. Nu de gemeente voor haar wo- ningbouio niet meer zelfstandig op de kapitaalmarkt mag opereren, be tekende dit dat het bouwplan voor de 178 woningwetwoningen in zuid west VIII in 1958 niet tot uitvoe ring kon worden gebracht. Mede door het feit, dat B. en W. voor de financiering van de woning wetbouw zijn aangewezen op het verstrekken van Rijksvoorschotten is het te enenmale onmogelijk de woningioetbouw door eigen initiatief op te voeren. De aanvankelijk gekoesterde hoop, dat de gemeente de ruimte, welke in het afgelopen jaar in de premiesector was ontstaan, voor premiebouw van ge meentewege zou mogen aanwenden, is ijdel gebleken, terwijl de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid thans blijkens een aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten gericht schrijven van 15 december 1958 cle bo vengenoemde mogelijkheid uitdrukke lijk heeft afgesneden. Al deze factoren zijn voor B. en W. aanleiding te spreken van een „onbe vredigende toestand" ten aanzien van de overheidsbouw. BOUWDISTRICT ONAANVAARDBAAR! Moeilijkheden, welke ook de verhou dingen binnen het Bouwdistrict Leiden ernstig hebben beinvloed. Werden in 1957 377 woningwetwoningen toegewe zen, in 1958 liep dit aantal terug tot 331. Hoewel de minister het aantal wo ningwetwoningen voor 1959 wederom voor het gehele land op 40.000 heeft be paald, d.w.z. eenzelfde aantal als voor 1958, is het aantal woningwetwoningen, bestemd voor de provincie Zuid-Hol land minus 's-Gravenhage en Rotter dam. op 300 minder dan in 1958 vast gesteld, n.l. op 5.200, waarvan de ge meente Leiden bij goedgunstigheid van het bouwdistrict in 1959 voor maximaal 253 woningwetwoningen in aanmerking zou komen. Een resultaat van intercommunale samenwerking, dat voor het College onaanvaardbaar was en het B. en W. onmogelijk maakte langer deel te ne men aan het werk van het Bouwdis trict Leiden. Aan Ged. Staten van Zuid-Holland zal nu worden gevraagd om de toewyzing van Leiden, evenais voor Delft en Dordrecht, afzonderlijk te regelen. SPAARREGELING GEMEENTEPERSONEEL. Doen wij nog een enkele greep in deze „vragenbus", dan blijkt, dat een spaar regeling voor het gemeentepersoneel door het Centraal Orgaan wordt voorbereidzodra mogelijk zullen B. en W. de raad een voorstel tot een dergelijke regeling doen toekomen. WATERTAXI EN „CAMPING" Een regelmatige verbinding per wa tertaxi van Leiden naar de Kagerplas- sen kan, volgens het college, behalve voor de inwoners van Leiden zelf, ook voor het vreemdelingenbezoek aan Lei den wellicht van belang zijn. B. en W. ayn bereid over deze suggestie contact op te nemen met de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Een „camping" achtten B. en W. in Aet belang der gemeente. In het kader van de uitwerking van het structuur plan is een plan daarvoor in overweging. Een mogelijkheid tot het inrichten van ten behoorlijk geoutilleerde „camping" Is binnen de gemeentegrenzen door de schaarste aan grond niet aanwezig. GEEN VROUWELIJKE AGENTEN De onlangs gedane oproep voor vrou welijke agenten heeft geen enkel resul taat opgeleverd. Van de twee sollici tanten heeft de een haar sollicitatie later weer ingetrokken, terwijl de andere kandidate niet geschikt bleek voor de functie van agente bij de politie. Aan de hand van een van de ge meente Utrecht ontvangen verslag, zul len B. en W. nagaan of het ook wenselijk en mogelijk is de binnenstad gelyk als in Utrecht af te sluiten voor het zware verkeer. Voorts zal worden nagegaan of het uitvoerbaar is, dat de Haarlemmerstraat op zaterdagmiddag wordt afgesloten voor bromfietsen en motorrijwielen. RESTAURATIE ELISABETHSIIOF Op de vraag of ei* van kerkelijke en andere particuliere zijde reeds plannen bestaan tot het stichten van een ver pleeghuis voor chronisch ziek bejaarden, antwoordden B. en W., dat de Stichting tot behartiging van de belangen van verzorging behoevende en minder valide bejaarden een plan ingediend heeft voor het stichten van een verpleeghuis voor chronisch zieke bejaa.den in het geheel te restaureren Elisabethshof aan de Oude Vest. Dit plan is bij het College in onder zoek. Er zijn verschillende facetten aan dit plan, niet het minst aan de finan ciële kant van de zaak. Het vraagstuk van het scheppen van een mogelijkheid om ook de bejaarden jaarlijks gedurende één of meer dagen enige afwisseling in hun dagelijks, door gaans niet vrij van sleur verlopend leven te bieden, veikeert thans in een verge vorderd stadium van onderzoek. NIEUW BADHUIS AAN VAN DER WERFSTRAAT Een ander punt, dat in deze M. van A. de aandacht vraagt, is het badhuis aan de Van der Werfstraat. De slechte toe stand, waarin deze gemeentelijke bad inrichting verkeert, heeft reeds sedert enige tijd de volle aandacht van B. en W. Aan de hand van een door de dienst van gemeentewerken ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat een doel treffende verbetering van dit badhuis niet slechts een nagenoeg algehele ver nieuwing van de installatie, doch tevens een grondige restauratie van het gebouw zelf praktisch neerkomende op her bouw, met uitzondering van de buiten muren zal vereisen. Met het oog hierop is de directeur van de Dienst van Gemeentewerken verzocht, op korte termijn te rapporteren omtrent de mogelijkheid om, binnen het kader van de sanering van de Marewijk-oost, op het tegenover het bestaande bad huis gelegen terrein van de voorma lige school aan de Van der Werfstraat, een eenvoudig, doch modern en, uit een oogpunt van exploitatie, efficient inge richt badhuis te projecteren. JACHTHAVEN IN LEIDEN-NOORD Het uitbreidingsplan „Leiden-noord" voorziet, volgens het oordeel van het College, niet in de aanleg van een Jacht haven aan de Zijl. Bij de nadere detaillering van de be stemmingen van het structuurplan, voorzover betreft het gebied, gelegen ten noorden der gemeentegrens, zal in overleg met de desbetreffende gemeente de mogelijkheid van de aanleg van jachthavens aldaar onder ogen worden gezien. Minder enthousiast laten B. en W. zich uit over de aanleg van een haven voor woonschepen. Hoewel het plan in een vergevorderd stadium verkeert, ont breken de financiën, zodat het bij een plan moet blijven. HUURPRIJZEN* LIGGEN BOVEN DRAAGKRACHT Helaas moeten B. en W. voor vele wo ningen de vraag bevestigend beantwoor den, dat bij sommige nieuwe woning complexen van woningwetwoningen de huurprijzen liggen boven de draagkracht van hen, voor wie de woningen geacht worden bestemd te zijn. KROTOPRUIMING MET MOEITE TE VERHELPEN. Met de raad betreurt ook het College het, dat nog zoveel Leidse gezinnen in een krot wonen. De vele factoren, die een vlotte ontruiming van krotten be lemmeren, zoals de schaarste aan ge schikte vervangende woningen, de verhouding tot die van goede woningen lage huur, die voor de krotten wordt betaald, en de moeilijke verplaatsbaar heid van de huidige bewoners naar an dere stadsgedeelten, zijn er de oorzaak van, dat dit euvel niet dan met zeer veel moeite is te verhelpen. Huiverig voor urgente werken Onder de bestaande verhoudingen is het B. en W. wel moeilijk tot een bepaald investeringsplan te komen. De ervaring, die B. en W. juist de laatste jaren met verschillende „plan nen" hebben opgedaan, hebben het College nogal huiverig gemaakt, voor al nu centraal ""wordt beoordeeld, voor welke plannen financieringsmiddelen aan de gemeente zullen worden ver niet spoedig tot uitvoering zal komen, hangt niet af van de rangorde van urgentie, welke de gemeente daaraan toekent, doch wordt voornamelijk be paald door de vraag, of het werk be hoort tot de categorie, waarvoor de Regering financieringsmiddelen be schikbaar stelt. INRICHTING DENCENTRA VAN BEJAAR- Het is het College bekend, dat bij de Diaconie der Hervormde Gemeente, bij regenten van t R.-K. Wees- en Ou del te- denhuis en bij de Stichting voor Be jaardenzorg op Vrijzinnig Christelijke grondslag i. o. het voornemen bestaat een bejaardencentrum te stichten. Deze instellingen hebben het College n.l. ge vraagd daartoe bouwterreinen te reser veren. Deze verzoeken zijn nog in be handeling. Met de Diaconie der Leidse Herv. Gemeente is over deze zaak een overleg gaande RESTAURATIE VAN MOLEN EN POORTEN Tenslotte en nu hebben wij wel de belangrijkste vragen aan de orde ge steld vertrouwen B. en W. erop, dat de molen „De Heesterboom" aan de Haagweg spoedig zal worden gerestau reerd en delen zij mede, dat een restau ratieplan is ontworpen voor de Zijl- en Morspoort. Begrotingsbehandeling kan korter duren Nu B. en W. zo uitvoerig en in vele gevallen ook concreet op de schriftelijke vragen van de raad zijn ingegaan, kan dit o.i. ook een nuttig effect sorteren bij de openbare behan deling van de begroting, welke maan dag 16 maart een aanvang neemt. Moge de raad, nu van de zijde van het College zo veel aandacht is be steed aan dit „vraag- en antwoord spel". zich ook in de beperking „een meester tonen". Het kan een begro tingsbehandeling. welke daaronder niet behoeft te lijden, van vijf dagen het gebruikelijk aantal tot b.v. drie dagen terugbrengen. Advertentie. Bamesparencompetitie De eindstand van de competitie luidt als volgt: 1. dames Beeker—Verboog 417 mp. (gemiddelde 351); 2. dames Van Zijp Van Tuyn 410 m.p.; 3. dames v. d. Togt Cunaeus 379'j m.p.; 4. dames Lancel —Broekhuizen 375V-t m.p.; 5. dames Reekers—-Van Heusden 3681; m.p.; strekt. Of een bepaald werk al dan dames Visser—Den Holder 359^ m.p.; Ned. Chr. Vrouwenbond SLMAVI DOET PRACHTIG WERK. Gisteravond werd in het gebouw Rehoboth de ledenvergadering van de afdeling Leiden van de N.C.V.B. gehou den. In haar inleidend woord heette de presidente, mevr. G. HouwingOost- ma. hartelijk welkom de heer N. v. d. Post, directeur van „Simavi" (Steun Med. hulp v. Inheemsen), die samen met de heer T. de Bree. de avond met enige films en kleurendia's zou op luisteren. Het verheugde spreekster zeer. dat zij een vijftal nieuwe leden kon voorstellen. Na het voorlezen van de 7. dames Vrijenhoek-<-Goddyn 359 m.p.; 8. dames Van AlphenSeis 345 m.p.; 9. dames BrouwerAmmerlaan 333 m.p.; 10. dames KrulLautenbach 332Vs m.p.; 11. dames De WiltPauw 327V» m.p.; 12. dames LeenhoutsVerstraaten 327 m.p.; 13. dames Moerel—Hemminga 295 m.p.; 14. dames v. d. ValkVan Berge Heneg. 274 m.p. Van de N.B.B. moet nu bericht wor den afgewacht, hoeveel paren geplaatst zullen worden voor de landelijke finale in Utrecht. Donderdag 19 maart a.s. volgt nog een prijzen-drive, 's middags twee uur in „Zomerzorg". Advertentie „Liane, de witte slavin" De verdere avonturen LIDO Reeds na één film was Liane al een bekende filmfiguur geworden. De vreemde avonturen van het slanke, blanke meisje, dat spaarzaam maar toch afdoende gekleed in een niet te royale lendedoek en een weelde van lang blond haar door het oerwoud liep te rennen, daar werd ontdekt, plotseling de erfgename van een rijke reder bleek 'te zijn, maar na een tijdje Europese be schaving toch de voorkeur gaf aan het Afrikaanse „wilde" oerwoud, vielen nogal in de smaak en het was dus te ver wachten, dat er te zijner tijd een ver volg aan gebreid zou worden. Nu, dat verlengstukje is gekomen. Een jaar heeft Liana slingerend van de ene boom naar de andere, rust gehad, maar toen werd zij door de filmmensen weer in een moei zaam avontuur getrokken. Hardy Kru- ger die vorige keer zo'n indruk op Liane maakte is er ditmaal niet bij, maar gelukkig kan Adrian Hoven zich druk maken om haar uit de handen van boze blanken-slavinnenhandelaren te houden. Wij hebben er geen moment aan getwijfeld of het goed zou aflopen. Dat stond tevoren reeds vast. Maar het heeft vrij lang geduurd eer het zo was. De kleuren zijn levendig, flora en fauna van het Afrikaanse oerwoud aantrekkelijk en Marion Michael is wel aardig, maar men moet toch wel tot de grote liefhebbers van dit genre dik opgelegde avonturen film houden om over dit verlengstuk van Liane enthousiast te kunnen zijn ,De wraak van Frankenstein Waanzin en bloed TRIANON. Baron Frankenstein, die in 1860 wegens zijn misdaden gehan gen werd. blijkt niet dood te zijn. Een ander kwam in zijn plaats aan de galg. Na enige tijd duikt hy onder de naam van dokter Stein weer op en verwerft zich al gauw een bloeiende praktijk, tot misnoegen van de andere doktoren. In het geheim zet hij zijn walgelijke experimenten op mensen en dieren voort, slaagt erin door middel van hersen- transplantatie in een nieuwe mens te creëren. Een nieuwe mens, die als alles goed gegaan was, misschien een genie zou zyn geweest. Natuurlijk gaat 't niet goed, met alle verschrikkelijke gevolgen van dien: er ontstaat een mens met kannibale eigenschappen, dood en verwoesting om zich zaaiend. Met behulp van een assistent ver richtte hij zijn lugubere operatie op het lichaam van zijn misvormde knecht, die een ander lichaam krijgt, maar de zelfde hersens houdt. Wanneer uitkomt, welk een schand daad hij deed, lijkt zyn einde bezegeld: zijn arme patiënten, die hij voor zijn experimenten bezigde, vermoorden hem... bijna. Zijn assistent gelukt 't baron Frankenstein weer een nieuw lichaam te bezorgen, met behoud van de eigen hersens. Onder de naam dr. Franck be gint hij weer een nieuwe praktijk in Londen. Dit nu laat altijd de mogelijkheid open voor wéér een nieuwe Frankensteinfilm voor degenen, die er een willen zien. Daartoe moet men, naast ijzeren ze nuwen, niet over goede smaak beschik ken, want de gebeurtenissen in deze Frankensteinfilms zijn zó ijzingwekkend, dat men zich met verbazing afvraagt, welk merkwaardig brein ze verzint. Of zou 't. het brein van baron Fran kenstein zélf zijn, die in dit verhaal, „De wraak van Frankenstein" zich in waanzin en bloederigheid overtreft? Onder de mantel van de nacht Beklemmend avontuur Rex Van de markante kop van de bijzonder bekwame Franse acteur Jean Gabin en het expressieve gelaat van zyn Duitse tegenspeelster Nadja Tiller heeft regisseur Gilles Grancier veelvuldig ge bruik gemaakt. Hij heeft daardoor cle beklemming van het op zichzelf reeds zo spannende verhaal nog sterker weten op te voeren. Een jonge man is tergend jaloers, omdat een rijke uitgever en reclameman begerige ogen werpt op zijn zeer aantrekkelijke jonge vrouw. Zonder verder onderzoek laat hij zich door zijn Op het Jaarbeursterrein heeft men enkele verplaatsbare tuintjes in ge bruik genomen. Het zijn aantrek kelijke stukjes beplanting met een oppervlakte van vier vierkante me ter in stenen bakken. Deze kunnen met een voorheftruck makkelijk worden verplaatst al naar gelang de inrichting van het tentoonstel lingsterrein dit vraagt. De beplan ting kan nu aan de expositie wor den aangepast, in plaats van omge keerd blinde gevoelens meeslepen en wil zijn z.g. rivaal vermoorden. Maar een ver keerde man valt onder zyn moorde naarshand. Zyn radeloosheid wordt nog groter als zijn achterdocht volkomen ongegrond blijkt. Zijn vrouw tracht de zaak nog te redden, maar het slacht offer. de revolver en alle andere sporen, die konden wijzen op een misdaad zijn uitgewist. Het zou de spanning niet ten goede komen, wanneer wy het verdere verloop van het verhaal hier weergaven. Maar de grondstoffen waaruit Grancier zijn filmische maaltyd heeft samengesteld liefde, misdaad en later ook nog handel in verdovende middelen zijn overbekend. Men kent het resultaat, wanneer dergelijke ingrediënten door elkaar geschud worden. Avontuur, actie en spanning zyn dan ook de hoofdbe standdelen van deze boeiende film De Tien geboden Weer geprolongeerd LUXOR Het behoeft niet te ver wonderen, dat een film als Cecil De Mille's ,De Tien Geboden" bij een volk met een zo sterk theologische inslag als het Nederlandse de grootste belangstel ling trekt. Vrijwel iedereen kent enkele hoofdzaken uit het ieven van Mozes, alleen als verhaal of met de geestelijke achtergrond van de geroepen leider van een verdrukt volk. Dit werk trekt dan ook sterk de aandacht, ook van de zijde van hen, die zelden of nooit binnen de muren van de bioscoopzaal komen. Velen willen een eigen oordeel vormen, hetgeen niet anders dan toegejuicht kan worden. ALUMINIUM JALOEZIEËN Toonkamer en inlichtingen D. LADAN, off. dealer Molensteeg 27 by Doezastraat - Leiden Telefoon 21375 vorige vergadering, wees de secretaresse, mevr. A. A. v. d. Kwaakv. d. Berg de leden nog eens nadrukkelijk op de en quête, welke wordt gehouden door de Stichting Com. voor Huish. en Gezins voorlichting en verzocht aller medewer king om deze enquête te doen slagen. De presidente las hierna nog een ge deelte voor uit het boek Job en wees op het feit. dat Job's zorgen voor zijn kinderen en zijn vertrouwen in God, ook vandaag nog onze zorgen en ons ver trouwen inhoud geven. Vervolgens gaf de heer v. d. Post een korte uiteenzetting van het doel van „Simavi". Spr. schetste o m. het zegen rijke werk van deze stichting, die als symbool de beeltenis van de Barmhar tige Samaritaan' 'had gekozen, omdat hulp wordt verleend zonder aanzien des persoons. Spreker gaf met enige voorbeelden aan. welke moeilijkheden de medisohe verzorging in de achter gebleven gebieden ondervindt, waarbij hij zich deze avond beperkte tot Suri name, o.m. aan de Boslandcreolen en toestanden in Ned. Nieuw-Guinea, dat toch binnen ons koninkrijk ligt, trek ken sterk de aandacht en eisen grote inspanningen en financiële offers De reeds verleende medische hulp in Suri name, om., aan de Boslandcreolen en de Indianen was zeer succesvol, terwijl binnenkort danik zij de „Simavi" met de bouw van een ziekenhuis zal worden begonnen. Een tweetal prachtige kleurenfilms en een aantal kleurendia's (toege licht door de heer De Bree) gaven hierna een duidelijke indruk van de enorme moeilijkheden, die de medische- expedities, vooral in Ned. Nieuw-Guinea moeten overwinnen, alvorens zij. ver in het binnenland, langs onbegaande we gen, de bevolkingscentra bereiken en hun medische arbeid kunnen beginnen. Advertentie Mevrouw komt niet thuis vanavond Lugubere gevolgen van ongebreidelde geldzucht CASINO Het boek „Une manche et la belle", dat de grondslag vormde voor het scenario van aeze thriller, heeft enkele in het oog lopende kwaliteiten: een duidelijk thema, namelijk van de voor niets terugdeinzende geldzucht, een klein aantal personen en een psycholo- gisch-verantwoorde compositie. Dat daarmee een knappe film gemaakt kon worden, ligt voor de hand, mits de spelers voor hun rollen geschikt zijn. En ook dit was het geval: Mylène De- mongeot is nog wel iets meer dan alleen maar een aantrekkelijke jonge Frangaise zij is inderdaad de uiterst geraffineerde en berekenende secretaresse Eve, die geen ander doel voor ogen heeft dan in het bezit te komen van het enorme for tuin van mevr. Stella Fanwell. Geen middel is haar daarvoor te min en in haar boze opzet sleept zij de 'tot echt genoot van mevr. Fanwell verheven bankbediende Philippe met al de char mes van haar vrouwelijkheid mee. Zij brengt hem ertoe zijn veel oudere vrouw tijdens een autorit te doden, na hem voorgespiegeld te hebben, dat zij hem. de toekomstige erfgenaam, zal huwen. Maar intussen is zij verloofd met Bob. de zorgvuldig verborgen gehouden zoon van mevr. Fanwell, die, vanwege haar leeftijd, niet weten wilde, dat Bob reeds twintig jaar oud was. Wanneer Eve in haar duivelse plan Philippe tot de moord gebracht heeft, trekt zy zich van hem terug: als vrouw van Bob valt het fortuin haar immers tóch toeHet slot is niet bijster origineel, maar wel uiterst verrassend. En de ge hele film is trouwens geladen met de spanning van de echte thriller. Dat het verhaal rijkelijk luguber is, ligt voor de hand, maar wanneer men dit een maal aanvaard heeft bij een onder werp als dit, weet men vantevoren waar men aan toe is voelt men zich meegenomen door de stroom der ge beurtenissen, die in al hun gruwelijk heid vol menselijke tragiek zijn. Die tragiek komt vooral tot leven in de persoon van Philippe, vertolkt door Henri Vidal, die bij uitstek geschikt bleek voor deze rol van de door jeugdige schoon heid bedwelmde minnaar. Regisseur Henri Verneuil verstaat de kunst de spanning op onverwachte momenten sterk op te voeren. Al bij al een werk. dat een realistische uitbeelding geeft van de gevolgen, waartoe ongebreidelde zucht naar weelde kan leiden. Heeft U het gevoel dat er een knikker in Uw voorhoofd been en weer rolt? Snelt dan zonder dralen naar een onzer bureaus om een rustige (natuur lijk een Lissone-Lindeman) vakantie te bespreken want die heeft U dan hard nodig. Bijv: 10/17 d. It.Riviëra v.a. f 207.-/f 28i. of een rustige zeereis (er zyn er genoeg) Neerlands eerste reisbureau BON Aan Lissone-Lindeman i Pktterijkade 50 Den Haag Stuur mij Uw gratis vakantiereisgids I XT R Naam Adres Woonplaats Kerkelijk Leven NED. HEKV. KEKK Beroepen te Ouderkerk aan den IJssel R. T. Hulzlnga te Nieuw-Beijerland te Sebaldeburen-Lutjegast (toez.» A. Westra, vicaris te Berllkum (Fr.) door de Pro vinciale Kerkvergadering van Zuid-Hol land te Delft D. T. Los. voorganger Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden aldaar. GEREF. KERKEN Vrijgemaakt) Beroepen te Gees (Dr.) M Brandes, kand. te Axel. <"lf R GEREF KEKKIN Beroepen te s Gravenhage-Weet (2de maal) C. den Hertog te IJmulcien. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Almelo-Enter J. B. Bel te Krabbendyke en A. Elshout te Utrecht, van wie eerstgenoemde is beroepen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3