,Schudel's Jonge Jenever" VERSCHRIKKELIJK GEVOLG VAN EEN DRIESTE DODENRIT Agenda Met een enkel woord Opzienbarend pionierstverk DONDERDAG 19 FEBRUARI 1959 In het VAR A-kinderprogramma voor de TV werd de liefste wens van Fred Marijt uit Leiden vervuld: hij mocht Corry Brokken piano begeleiden. op de Vervolg van pag. 1 De gevolgen waren verschrikkelijk. De personenauto werd aan de voorzijde geheel ingedrukt en op zijn bestuurders plaats was de automobilist, die al deze ellende heeft veroorzaakt, zodanig be kneld geraakt, dat IhiJ dood werd aan getroffen. Het busje sloeg om en uit het zwaar beschadigde voertuig werden de negen inzittenden deels op de weg geslingerd en deels tussen de brokstuk ken bekneld. Een personenauto uit Sneek, die dicht achter het busje reed, en waarvan de bestuurder zo gauw niet kon remmen, schoot tegen het wrak. De bestuurder kwam er met lichte verwon dingen af, zijn wagen was aan één zijde ingedrukt. Tenslotte reed een achter deze personenauto komend busje ook nog op het autokluwen, maar de chauf feur van dit laatste busje had al zo veel kunnen remmen, dat de botsing licht aankwam, de wagen zeer weinig schade kreeg en de inzittenden ongedeerd bleven. Groot alarm Er werd voor dit ongeluk groot alarm gemaakt en dit alarm was nog uitge breider, omdat het personeel van het benzinestation te Linschoten de Utrechtse politie op de aanwezigheid van een dronken weggebruiker op deze druk bereden autobaan had attent ge maakt. De Utrechtse politie had op haar beurt de politie in de langs de weg ge meenten op de hoogte gesteld om te trachten de gevaarlijke rijder in te rekenen en was zelf met een auto naar de automobilist op jacht gegaan. Helaas is de politie te laat gekomen, want in middels was het ongeluk gebeurd. Het alarm bracht evenwel mee, dat al spoe dig uit alle omliggende plaatsen tot aan Gouda toe, alles bijeen een grote politiemacht op de been was, die haar eerste zorg vond in het afvoeren van de gewonden en het regelen van het ver keer. Er werden uit omliggende plaat sen ambulances en artsen ontboden en bovendien kwam er hulp van passerende doktoren. Met in totaal vier ziekenauto's zijn de tien gewonden naar de drie ziekenhuizen te Gouda vervoerd, waar heen ook het stoffelijk overschot van de verongelukte automobilist werd ge bracht. Deze was gehuwd en had twee kinderen. Oponthoud Het verkeer op de weghelft Den Haag —Utrecht liep uiteraard vast en bij alle drukte op dilt spitsuur hebben talrijke automobilisten oponthoud gekregen. Later is het verkeer over de weghelft Utrecht—Den Haag geleid tot de wrak stukken zover waren opgeruimd, dat het verkeer uit Den Haag weer over de eigen weghelft kon gaan, zij het over één baan en langzaam rijdend. Toen kraanwagens de wrakstukken hadden weggesleept, kwam na een paar uur het verkeer weer op orde. Daar de gewonden zo snel mogelijk naar de ziekenhuizen werden gebracht, was aanvankelijk de situatie zeer on overzichtelijk en niet bekend wie de gewonden waren en welk letsel zij had den gekregen. Slachtoffers De Goudse politie is toen in het ge weer gekomen om een gewondenlijst op te maken en de families op de hoogte stellen. In het Van Iterson-ziekenhuis werden opgenomen en later naar huis gebracht. D. G. Schol ten uit De Bilt, 35 jaar, en van beroep schilder, die een kneuzing aan zijn rechterondertteen opliep en wiens linkerbeen moest worden ge kramd. C Swart uit De Bilt, een 28-jange schilder, die een gekneusde linkerschou der en een hoofdwond kreeg. H. van Beek uit De Bilt, een 38-jarige schiider, wiens borst, rechter schouder en linkerenkel werden gekneusd en die een hoofdwond kreeg. D. A. Muller uit Huis ter Heide, schil der. die een beenfractuur opliep en Lucas van Ede uit De Bilt, schilder, d1nbT/rSonneSuU .De WU*" WGdej. uit De Bilt. de 26- jarige bestuurder van het volkswagen- busje, die ernstig en waarschijnlijk benen op vele plaatsen zijn gebroken en G. H. Vrolijk, een 38-jarige fabrikant uit Sneek, de bestuurder van de perso nenauto. die op de wrakstukken inreed en die een rib brak en snij- en schaaf wonden kreeg aan benen en gezicht. Ook de heer Vrolijk werd later naar huis gebracht. In het St.-Jozefpaviljoen werden opgenomen K. Kramer uit Bilthoven, een 52- jarige schilder. G. van Doorn uit Driebergen, een 37-jarige schilder en J. van Doorn uit Zeist, een 36-jarige schilder, die allen beide benen braken en snijwonden aan het gezicht opliepen. De gebroeders Van Doorn hebben in middels de wens te kennen gegeven naar een ziekenhuis in Zeist te worden overgebracht. Het Kremlin durft De Russen zullen hun censuur op de berichtgeving van buiten landse journalisten, die Macmillans Russische reis zullen verslaan, op heffen. Ook is het de verslaggevers in afwijking met anders geldende regelingen toegestaan hun berich ten rechtstreeks uit andere plaat sen dan alleen Moskou naar het buitenland te sturen. Gedurfde keus (Van onze t.v.-medewerker) Na een duidelijke inleiding van Tanja Koen het arme kind wist niet wat voor ellende haar nog te wachten stond haalde regisseur Rekers gisteren voor de NCRV een oud parade-paard je van stal: „Het land van belofte" van Somerset Maugham, byna een halve eeuw terug geschreven en door de thans 85-jarige auteur als het enige van zijn oudere stukken beschouwd, dat het nog wel doen kaar. Het beestje kwam wat traag in beweging, maar het was zijn schuld niet, dat we tot driemaal toe ge trakteerd werden op de burgerlijke ge borgenheid, die Maugham in zijn stuk aan de kaak stelde. Een koppige kort sluiting in de NTS-apparatuur, die bijna 20 minuten oponthoud gaf, was daarvan de oorzaak. Gelukkig gaf het behalve tijdverlies verder weinig schade omdat het spel nog lang niet op weg was naar zijn hoogtepunt. Na een stukje vlijmscherpe sociale kritiek op de toestanden zoals die heus niet alleen in Engeland destijds voorkwamen, voeren we ongemerkt, dank zij een meesterlijk gevonden over gang, Canada binnen, waar het spel in een beheerst tempo en met grote kracht tot verrassende ontwikkeling en ten slotte tot ontknoping kwam. Niet alleen hen, die door veelvuldig schouwburgbezoek gehecht zijn geraakt aan het spel van Ank van der Moer en Guus Hermus, maar ieder met een sprankje gevoel voor wat „komedie" destijds was. moet deze koene televi- sionering bepaald iets gedaan hebben. We willen er graag voor uitkomen, dat het stuk ons veel te zeggen had. Alle hulde voor de eenvoudige en strakke uitwerking van een zwaar gegeven, dat mede door het meesterlijke spel van de twee hoofdrolvertolkers duidelijk aan sprak en nergens overspannen raakte. Na zoh genotvolle vertoning heeft het geen zin détails te gaan ontleden, al zal een kritische kijker mogelijk wel hier en daar een vlekje hebben ontdekt. Wij hebben ons echter gaarne aan het geval gewonnen gegeven en wilden hiervan kort en krachtig getuigen. Ergens in zijn laatste boek, het kort geleden verschenen „Points of view", zegt Maugham: „Ik vraag niemand het met mij eens te zijn". Hij zegt het zon der enige agressiviteit. Dit woord en deze houding willen we graag tot de onze maken en het daarbij laten. Belastingvoorlichting De N.C.R.V. wil de Nederlandse tele visiekijkers een handje helpen met het invullen van het belastingformulier. Nèt als duizenden andere Nederlanders zat Peter van Campen dezer dagen te pro beren, de geheimen van de fiscale zin snede te onthullen en dit bracht hem op het idee, deze zaak nu eens in het openbaar in handen van deskundigen te geven. Hij zal er weliswaar niet zijn eigen aangifteformulier als voorbeeld voor gebruiken, maar enkele punten uit deze, voor leken dikwijls ingewikkelde, materie zullen in zijn rubriek „Attentie" ter sprake komen. Hij heeft zich daar voor verzekerd van de medewerking van de heer J. Kuilman, hoofd van de in spectie-Amsterdam van 's Rijks Belas tingen en van de heer J. Verschoor, be lastingconsulent in Almelo. In het N.C.R.V.-programma van deze maandag avond (23 februari) zal men verder kunnen kijken naar de eerste film uit de dit jaar te vertonen serie Disneyland: „De mens kreeg vleugels". Pi Scheffer introduceert weer artiesten van de gram mofoonplaat in zijn uitzending: „Pas ge perst". Ds. Joh. Langstraat verzorgt de dagsluiting. DONDERDAG Doopsgez. Kerk: Bijbelstudie Advent kerk. 8 uur nam. Hogewoerd 175- Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Hooigracht 84: Lezing Vrouwenbond KW over „Licht en kleur In ons huls". 8 uur nam. Muziekschool Mij. voor Toonkunst (Ra penburg 22): „d'Oprechte Amateur". 8 uut nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sa crum". „De zonderlinge mrs. Savage". 8 uur nam. Speeltuin „Westerkwartier" (Ten Kate- straat)Ledenvergadering Ned. Christen vrouwenbond. 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. A.R. Spr. mr. B. W. Blesheuvel. „Verkiezingen in zicht". 8 uur nam Wassenaar. DeylerhuisVoonllch- tingeavond elektrisohe huishoudelijke ap paraten. 8 uur nam. VRIJDAG In den Vergulden Turk: Aandeelhou- dersverg. N.V. Ned. Mij. tot Financiering van Huurkooptransaoties „Nemafl". 2.45 uur nam. Prediker: Herdenking 50-jarig bestaan Ulo-school Hoogl. Kerkgracht. 8 uur nam. Rehoboth: Filmavond Ned. Chr. Vrou wenbond 8 uur nam. Rembrandt-LyceumLedenvergadering Stichting „Ceno 8.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O. rondleiding tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" 8 uur nam. Schouwburg. Abonnementsvoorstelling Ned. Comedie „Oscar". 8 uur r.am. Zomerzorg: Kynologenver. „Rijnland". Spr. dr. D. A. van Krevelen over de hond- menerelatie 8 uur nam Leiderdorp: Gebouw Eiken laan. NCVB. 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis Ont spanningsavond NCRV. 8 uur nam Oegstgeest Witte Huis: Post- i dulvenvereniging. Spr. dhr. A. van den Hoek. 8 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw Nutsavond. Film en causerie aoor Renier L. A. Muller over Griekenland. 8 uur nam, W as s e n a ar: Jeugdhuis Ver. van Aquariumliefhebbers „Het Zeepaardje". Spr. A. van den Herck over „Vissen zwem men overal". 8 uur nam. ZATERDAG St.-Antoniusclubhuis„Cabaretavond Personeelsvereniging S.R.O. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: AdventkerK. Bijbelstu die 10-11 uur voorm; spr. ds. J. J. Con tant van Den Haag. 3 uur nam Marekerk; Herdenking Baden Powell. 7 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. ..Lltterls Sa crum". „De zonderlinge mrs. Savage' uur nam. Stadszaal (grote zaal): Gymnastiekult- voering „Brunhllde". 8 uur nam. Leiderdorp: „IrenePropagan- da-avond CKV „Velocitas" Opvoering „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk, Spr B W. J. Robert. 2.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. Hooigracht 84Hum .Verbond. Spr. dr G Stellinga „De openbare School" 10 30 uur voorm. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam, MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur nam Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Lezing Weverij „de Ploeg". 2.30 uur nam. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): K en O.-cursus Schilderkunst o.l v. J. C v d Waals. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Verkiezingsver gadering A.R.-Partij Spr. minister van Aartsen. drs. P. C Hazenbosch en ds G van Duinen. 8 uur nam Stadszaal: Modeshow firma Gronheld v.h. B. Rippe. 2.30 en 8 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies; Lezing over Spanjerelzen 8 uur nam. Rapenburg 6: Lezing dr. P. H. Pott voor Vlro en „Oost en West" over reisindruk ken van Japan. 8 uur nam Universiteit (filmzaal): K. en O.-film- studiekring „Porte des Lilas". 8 uur nam. Dezer dagen is de Biblipi lecten van Ne< BINNENLAND jralie der dla- ederland 1850—1950" ver schenen. Dit boek werd. in opdracht van de dialecten-commissie der Kon. Ned. A kademie van Wetenschappen, samenge steld door dr. P .J. Meertens en B. Wan der. Voor de uitgave stelde de Nederland se Organisatie voor Zuiver Wetenschappe lijk Onderzoek een subsidie ter beschik king. De Vereniging voor Statistiek houdt 24 maart in het Schevenlngse Kurhaus de statistische dag 1959. Er zal aandacht worden geschonken aan de problemen van de bevordering van doelmatigheid door Juist gebruik van statistieken. Van 19 tot 24 februari zal de Engelse kustmljnenveger Hms. "Wotton" (110 ton) thans dienstdoend als visserUpolitievaar- tulg. een niet-offlcieel bezoek brengen aan Vlaardingen. Het doel van dit bezoek is om kennis te maken met de plaatselijke visser ij-au tori tei ten. Met hetzelfde doel zal de Engelse kust mljnenveger Hms. "Belton" (110 ton) van 24 tot 27 februari a.s een niet-officleel bezoek aan Schevenlngen brengen. De Mijnindustrleraad is op morgen in besloten spoedzitting bijeengeroepen ter bespreking van de situatie op de kolen- markt. De Raad voor het Midden- en Klein bedrijf heeft zich in zijn gisteren in het Kurhaus te Schevenlngen gehouden open bare vergadering wegens gebrek aan tijd genoodzaakt gezien de voorgenomen be handeling van twee ontwerp-adviezen. n.l. dat over het vestigingshoofdstuk van het verdrag tot oprichting van de EUG., en dat over de harmonisatie van de sociale wetgeving gedurende de eerste etappe van de E.E.G., uit te stellen tot de in maart te houden volgende vergadering van de raad. De samenstelling van de Jury voor de Koninklijke subsidies voor vrije schilder kunst heeft enige wijzigingen ondergaan Voor dit jaar heeft H.M. de Koningin in de plaats van de reglementair afgetreden schilders Jan van Heel en E. Kleima tot nieuwe leden van de Jury oenoemd de schilders Han van Dam uit Amsterdam en Jan Al tink uit Groningen. Tot voorzitter benoemde H M. voor het lopende Jaar de schilder H. M. van der Spoel uit Kloetin- ge (Zld) BUITENLAND Pierre Rljckmane, die van 1934 tot 1947 gouverneur-generaal van Belgisch Kongo is geweest, is gistermiddag op 67 Hvensgevaarlijk is gewond en wiens jarige leeftijd overleden. De Portugese luchtvaartpionier ad miraal Carlos Vlegas Gago Coutinhu, die in 1922 als een van de eersten over het zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan vloog, is woensdag te Lissabon op 90-jarige leeftijd overleden Onbekenden hebben op de muur van een loods kerkhof te Amberg in de Duitse bondsrepubliek anti-semitlsche leuzen aangebracht. De politie stelt een onder zoek in. „Tass" meldt, dat onder de ijsvlakten in West-Siberië uitgestrekte warmwater bronnen zijn ontdekt, die de Russen in de toekomst willen gebruiken voor het ver warmen van steden en broeikassen. Het officiële Egyptische „persbureau voor het Midden-Oosten" meldt, dat in de omgeving van de te bouwen dam van Assoean een werkkamp aal worden inge richt voor scholleren en studenten, die in hun vakanties mee zullen werken aan de aanleg van de dam. Er komt een tweede werkkamp langs de oevers van het Suez- kanaal ten behoeve van Jeugdige Egypte- naren, die zullen worden ingeschakeld bij de werkzaamheden ter verbreding van het kanaal. De Poolse politie heeft in Silezlë agenten van de Amerikaanse geheime dienst gearresteerd. De spionnen hebben met onzichtbare inkt geschreven inlich tingen over militaire en andere staatsge heimen gezonden naar een adres in de Westduitse bondsrepubliek, aldus meldt het Poolse persbureau. De agenten zijn ge worven door een ambtenaar van de Ameri kaanse geheime dienst die Polen als toe rist heeft bezocht, zo wordt in dit be richt gezegd. Een wervelstorm, die twee dagen eer der het noorden van de Australische staat Queensland had geteisterd, heeft gisteren Sydney bereikt, dat geweldige stortbuien te verwerken kreeg. De wervel storm heeft by Sidney zyn weg over de zee vervolgd na een 6poor van 3200 kilo meter lengte in het oostelijk deel van Aus tralië te hebben achtergelaten. De schade wordt beraamd op miljoenen ponden. Ve len zyn door overstromingen dakloos In Sydney werden belangrijke verkeerswegen door overstromingen afgesneden. Het vliegveld moest worden gesloten en de on dergrondse spoorwegen lager water in een tunnel stond. Van de 200 ton metende „Hermodur" een van de zeven vaartuigen van de IJs landse kustwacht, heeft men sinds 24 uur niets vernomen. Men vreest dat het schip met zijn twaalf opvarenden dins dagnacht in een storm bij de zuidwestkust van IJsland is vergaan. De Engelse minister van Staat voor Buitenlandse Zaken .Ormsby-Gore, heeft gisteren ontkend, dat aan Alfred Krupp verlenging zou zijn toegestaan van de pe riode binnen welke hij zich op grond van de ontvlechtingsbepalingen van de Ge- a'.lieerd-Duitse conventie van J953 moest ontdoen van een deel van zijn kolen- en staalbelangen .Er zijn berichten in om loop geweest, dat Krupp om verlenging had gevraagd, omdat hij voor ae af te sto ten kolenmijnen en staalfabrieken geen koper kon vinden. Premier Ferenc Münnlch van Hon garije heeft in het Hongaarse parlement verklaard, dat er tekenen zijn die lulden op een verbetering van de betrekkingen tussen Hongarije en de V.S. Zoals bekend heeft de Hongaarse regering de vorige maand bekendgemaakt, dat zij gedwongen was de activiteit van het Amerikaanse ge zantschap in Boedapest te beperken om dat deze activiteit een gevaar betekende voor de Hongaarse staat. Münnlch zei voorts dat Hongarije normale betrekkingen met de Westelijke landen wenst te onder houden. Burgemeester van We®t-Berlljn, Willy Brandt, is gisteren voor een bezoek van drie dagen in Tokio aangekomen. Hij maakt op het ogenblik een wereldreis H(j werd op het vliegveld verwelkomd door Japanse regeringsautoriteiten. In een on derhoud met de Japanse minister van Buitenlandse Zaken. Foekiyama, heeft Brandt de kwestie West-Beriyn besprokem Het politleleger van de V.N. heeft woensdag bekendgemaakt, dat de avond tevoren een militair van dit leger lichte verwondingen had opgelopen, toen een Is raëlische patrouille bij de strook van Gaza het vuur opende Bij een ander incident doodde een patrouille van het politleleger een Arabische infiltrant. Dr. Willard Libby is woensdag afgetreden als lid van de Ameri kaanse Commissie voor kernenergie H(j was de enige in de vyf leden teilende commissie die een wetenschappelijke ach tergrond had. In zijn ontslagaanvrage schreef Libby, dat hij zich weer aan het onderwijs en het speurwerk moest wijden De „New York World Telegram' heeft woensdag een vraaggesprek gepubli ceerd met Boris Pasternak, de Russische auteur die voor zijn roman "Dr ZJiwago" de nobelprys voor letterkunde heeft ge kregen. Pasternak op wie zoals bekend in Rusland hevige kritiek is uitgeoefend zou in dit vraaggesprek gezegd hebben dat hy geen woord terugneemt van zijn roman „Er moet in elke generatie een of andere gek zijn. die de waarheid zoals hy hem ziet, zegt", aldus Pasternak. Advertentie HET PFAFF RENTESTOP-SYSTEEM UITGEBREID MET VÉRSTREKKENDE SOCIALE VOORZIENINGEN Reeds in 1954 kwam Pfaff met een geheel nieuw betalingssysteem: het Pfaff Rentestop-Systeem (wettig gedeponeerd). Pfaff bracht hierdoor de afbetalingskosten met één slag terug tot minder dan de helft van het wettelijk toegestane tarief. Daarmee werd waarlijk baanbrekend werk verricht. En thans worden door Pfaff ook de laatste bedenkingen tegen „kopen op afbetaling" volledig weggenomen, met de volgende nieuwe sociale voorzieningen: Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van overlijden Algehele kioijtschelding van de restantschuld in geval van blij vende invaliditeit Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van tijdelijke invalidi teit (langer dan 4 weken) Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van ziekte (langer dan 4 weken) Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van werkloosheid (lan ger dan 8 weken) Men kan gerust zeggen, dat door dit baanbrekende Initiatief het Pfaff Rentestop-Systeem vervol maakt is. Een Pfaff kopen bete kent tientallen guldens besparen en geen zorgen hebben over toe komstige betalingstermijnen. Een Pfaff kopen betekent óók dat men de beste naaimachine ter wereld in huis krijgt. Want even vooruit strevend als de nieuwe sociale voorzieningen, zijn ook de naai machines, die Pfaff in zo groten getale vervaardigt. Laat U maar eens een Pfaff demonstreren! VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.30 Ver kiezingstoespraak. 18 45 Sportpraatje 18.55 Gesproken brief 19.00 V. d kleuters. 19.05 Gevar. progr. 19.45 Nws. 19.50 Lohengrin, opera. I. d. pauze: plm. 21.0521.16 Act. 22.3522.50 Nws. en beursber. v. New York. 24.00 Sluiting. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief, oaus. 19.00 Nws. en weerber 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant 19.45 C.H.U.. pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Tydschriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.40 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.16 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA 20.00 Pol. caus. NTS: 20.07 Journ. en weeroverz. VARA: 20.35 Spiegel der kun sten. 21.00 Anders dan anderen, t.v.-bio grafie. VOOR VRIJDAG 20 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Sohoolradiio. VPRO: 10.00 Thuis, cau6. 10.05 Mor gen wy dingVARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Kamemvuz. 11.20 V. d. kleu ters. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Dixieland - muz. 12.20 Regertngsuitflz.Landb.rubriek: Mestaf voer geen probleem meer. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13,26 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en plano. 14.30 Boek- bespr. 14.50 Gram. 15.10 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Orgel en zang. 17.55 Act VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties 18.20 Promenade-ork. 18.50 De punt jes op de I, caus. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19 30 Gelovig leven, oaus. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Bdek- bespr, 20.10 Viool en piano. 20.35 De cir kelgang doorbroken, gesprek. 20.45 Pro blemen van leven en dood in deze tyd, caus. VARA: 21.00 Villa Sldonla, hoorsp. 21.20 Lichte muz. 21.35 Wijvan tie dubbeltjes, klankb. 22.05 Jazzmuz. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22 40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15- 24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. KRO; 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 De Douohe. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8 15 Gram. 8.50 V. d, vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11 00 V. d. zieken. 11.40 Vocaal Dubbelkwart. 12.00 Middagklok - noodklok. 12 03 Gram. 12 30 Land- en tuinb meded. 12.33 Nederl. liedjes. 12 50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer, 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. WOENSDAG Acad, Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Hoogl. KerkgTaeht 33a: Broederschap v oud-padvinders. Spr. H. B. Maitimo over Saoedl-Arablë. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde; Leden vergadering Ned. Bond van oud-stryders „Het Mobilisatiekruis". Spr. Itz. I. Lemalre over het ontstaan van ae M.L.D. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „Brullen als een duif". 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Rex „China doll" 14 laar Werkdagen: 2.30 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur Donderdagcvclus: „Bonjour Triste6.se" Trianon „De dokter van Stalingrad" 18 jaar. Werkdagen: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15 4 30. 7 en 9.15 uur Luxor „De tien geboden" A.l Dage- ïyks 2.30 en 7.30 uur. Lldo „Vrouwenarts dr. Bertram" 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur Casino ,,De vrouw die haar man ver kocht" 18 Jaar. (Vrydag zaterdag en zondag) „Bii de kanibalen van Nleuw- Guinea" 14 Jaar (maandag, dinsdag, woensdag en donderdag) Geen middag voorstellingen. behalve zaterdag en zondag) TENTOO ".STELLINGEN Academiegebouw; Tentoonstelling „In formele Kunst" (T/m 28 februari) Acad Hlst Museum (Rapenburg 73): Leids Academisch Kunstcentri.m „Beel dende kunst van Clves" 11 uur voorm uur nam (tot 20 februari! Lakenhal: De Grafische" Werkd 10— 4 uur 's zondags 14 uur nam (tot 2 maart) Lakenhal; „Schatten van net Maurlts- huis". Werkd. 104 uur: zondags 14 uur nam (tot 3 maart) Lakenhal: .Wie was Vincent van Gogh' Werkd 10—4 uur; 's zondags 14 uur nam (tot 2 maart) Riiksmuseum Geologie en Mineralogie d Werfpark 1Tentoonstelling geolo- ;le van Nederland Op werkdagen van 0-12 eD 2-4 uur Zon- en feestdaeen 2-4 uur Rijksmuseum vooi VoiKcuKunae len Universiteitsbibliotheek 1 entoonstei ung over leven en werken var. Josephus Justus Scaliger Werkdagen: 9 30 uur voorm tot 5.3o uur nam (t/m 21 febr Avond- en Nachtdienst der Apotheken Te Leiden zyn geopend de Haven Apo theek. Haven 18, tel 20085, en de Doeza- 'potheek, Doezaetrnat 31 tel 21313 Te Oegstgeest Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8 tel. 26274 By geen gehoor by Uw huisarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 2222Z vrouw. 14.00 Voliksmuz. 14.30 Cello en plano. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zie ken. 16.30 Blaaskwlnt. 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Viool en piano. KRO: 18 05 Dansmuz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Emigra tierubriek: Het emlgr atlepuaat J e van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. -19.10 Act. 19.20 Verz.progr. v. d. mil. 20.15 V.V.D., pol. caus. 20.30 Pianorecital. 21.00 Amus. muz. 21.30 Brabants halfuur. 22.00 Promenade- ork. en sol. 22.50 Ruimte, caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazzmuz. GRAMMOFOON'PLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(|n van 1820 uur) Wolfgang Amadeus Mozart „Le Nozze dl Figaro". Komische opera in 4 bedrijven op tekst van Lorenzo da Ponte. Plaat® en tyd van handeling; het slot van graaf Alma viva, in de omgeving van Sevtlla tegen het eind van de 18e eeuw. Uitvoerenden; Graaf Almaviva, George London, basbarlton; Gravin Almaviva. Eli sabeth Schwarzkopf, sopraan: Susanna, kamermeisje, Irmgard Seefried, sopraan; Cherubino, page van de graaf, Sena Jurl- nac, sopraan; Figaro, kamerdienaar. Erlch Kunz. bariton; Marcellina, Elisabeth Hön- gen, alt; Bartolo, arts uit Sevllla, Marjan Rus, bas: Basilio, muziekleraar, Don Cur- zlo, rechter. Erlch Majkut. tenor; Antonio, tuinman. Wilhelm Felden, bas; Barbarlna, zl]n dochter, Rosl Schwalger, sopraan; Meisjes (Annl Felbermayer, sopraan, Hllde Czeska, sopraan; Koor van de Staatsopera te Wenen. Weens Philharmonlsch Orkest. Dirigent: Herbert von Karajan. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Serve. 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Ork.conc. 16 00 V. d. scholen. 16.00 Brlevenibeantw. 16.30 Pianospel. 17 00 Voordr 17.20 Operanvuz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 21.00 Ork.conc. 22 00 Nws. 22.15 At home and abroad, causerieën. 22,45 Pianorecital. 23.15 Klankb. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Viool en piano. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 217 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en gevar. pro gramma 12.45 Gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Dansmuz. 14.30 Nws. 14.4-5 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 15 30 Nws. 16.00 Mil. oTk. 16.30 Nws. 16 45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17 45 Lichte muz 18.15 Pianospel 18 30 Nws en gevar progr 19.45 Hoorsp 20 00 Journ. 20.24 Sport. 20-30 Nws. en hoorsp. met muz. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en discussie 22.15 Gevar. muz 22 30 Nws. 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 0.30 Nw6. en cabaretliedjes. 0.551.00 Nw6. Nordwestdeutseher Rundfunk. 309 ni. 12 00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13j16 Gevar. muz. 16.00 Volksliederen. 17.00 Nws. 17 45 Gram. 19 00 Nws. 19.20 Jazz. 20 00 Mo derne muz 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws 0.10 Ge var. muz 1.154.30 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.05 Ohk.conc. 16.55 Gram. 18.30 Nieuwe gram. 20.00 St.-Francois d'Assise, crpera. 23.10 Kamermuz. 23.53 24.00 Nws Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Omrork 12.30 WeerbeT. 12.34 Ooerettemuz. 13.00 Nws. 13.11 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio 15 45 Blaastrio. 16 00 Koersen. 16 02 Soldatenliederen 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18,00 Kamermuz 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19 30 Gram 20 00 Ork.conc. 20.50 Kunst- kaleldoscoop. 24 05 Ork.conc. 21.30 Gram. 22 00 Nws. 22,15 Jazzmuz. 22.45 Negro spirituals 22.5623 00 Nws. 484 m.: 1200 Gram. 13.00 Nws. 13 10 Gram. 14.00 Sylvia doera. 15.00 Lichte muz. 15.30 Gram 16 05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18 38 Idem. 19.30 Nws. 20 30 Kamerork. 21.00 Hoorspelen. (In de pauzes: Nws.). WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen uur) rs Al d d d E sa •3 E 25 hr F25 Den Helder mist wzw 1037 2 2 Ypenburg mist w.st. 1038 1 0 Vllssingen mist zw 1038 -1 -1 Eelde mist wzw 1037 1 -0 Twente mist w 1037 -1 -1 De Bilt mist w 1038 -1 -1 Eindhoven mist w 1039 -2 -2 Z.-Llmb. mist w 1039 -3 -3 •o d rs! aff uur s ES c 5 Helsinki geh. bew. «uw 5 -2 0 Stockholm onbewolkt w 4 0 0 Oslo onbewolkt nno 2 -3 0 Kopenhagen geh. bew. wnw 9 2 0 Aberdeen zwaar bew windstil -1 0 Londen mist windstil -2 0 Amsterdam mist zzw 4 1 0 Brussel mist windstil -4 0 Luxemburg onbewolkt windstil -1 0 Parhs mist windstil -2 0 Bordeaux mist O 1 3 0 Grenoble onbewolkt windstil -3 0 Nice onbewolkt n 5 7 0 Berlijn geh. bew. w 6 1 0 Frankfort mist zzw 2 -1 0 München mist zzw 2 -6 0 Zurich mist windstil -5 0 3enève onbewolkt windstil -4 0 Ljocamo onbewolkt windstil -3 0 Wenen onbewolkt wnw 5 1 0 Lnnsbruck onbewolkt verand. -7 0 Rome onbewolkt windstil 2 0 Alacclo onbewolkt ono 2 3 0 Madrid onbewolkt windstil -2 0 Mallorca onbewolkt n 3 3 0 Algiers licht bew. zzw 2 4 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2