Chefarine ,4 De Gaulle maakte triomfantelijke reis door Zuidwest- Fr a 11 k rij k Dr. H. J. Westerink herdacht in geref. kerk zilveren jubileum Inbrekers trachtten brandkast te stelen, terwijl de politie toekeek Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk Onze plaats is naast die der Algerijnen WOENSDAG 18 FEBRUARI 1959 Klein incident in Pau (Van onze Parijse correspondent) Generaal Charles de Gaulle is van morgen te Par|js teruggekeerd van een vierdaagse reis die h|j door Zuidwest- Frankrijk heeft gemaakt. Per trein, per auto en per vliegtuig heeft het Franse staatshoofd meer dan tweeduizend kilo meter afgelegd om zo enkele grotere en kleinere steden als Toulouse, Perpignan, Tarbes en Pau te bezoeken en de bevol king toe te spreken. De generaal heeft daarbij het voornemen bekend gemaakt op geregelde t|jden ook andere delen en steden van Frankrijk een bezoek te zullen brengen. Zo zou voor de maand mei Lyon en omgeving op het program ma staan. Ofschoon de streek, waar h|J nu de eerste etappe van zjjn „tour de France" beëindigd heeft, de reputatie had vrjj lauw tegenover het nieuwe staatshoofd te staan, is het niet overdreven achter af toch van een grandioze triomftocht te spreken. Radio en televisie hebben voortdurend keel Frankrijk op de hoogte gehouden van de verschillende bezoe ken die De Galle aan fabrieken, ge meentehuizen. kinderkolonies, proefter- reinen, weekmarkten en andere gelegen heden heeft afgelegd en overal werd hij toegejuicht. Het thema van zijn toespraken, die steeds voor de vuist werden uitgespro ken, was: het onwankelbaar vertrouwen dat hij in de toekomst van Frankrijk blijft stellen. .,W|j zijn er trots op Fran sen te z|jn. W|j z|jn een groot volk dat z|jn eenheid heeft hervonden. Wij heb ben dit jaar nog moeilijkheden voor de boeg. maar er z|Jn andere volkeren die het zeker niet gemakkelijker hebben". Zo hoorde men De Gaulle in licht ge varieerde termen overal getuigen. In het Pyreneeënstadje Pau heeft De Gaulle gisteren voor het eerst tijdens deze rondreis ook over Algerije gespro ken. „W|j hebben onze plaats in Alge rije", riep hij uit, „maar een plaats naast de Algerijnen van alle klassen en alle gezindten". Na die woorden, waar mee de generaal opnieuw dus tntegra- tiegedachten afwees, brak ook hier even een incident uit. Fascisten schenen het nodig te achten de generaal te inter rumperen met hun kreten „Frans Al gerije", uitroepen die door grote delen van de massa werden overgenomen. De generaal zette toen zijn borstkas even uit, zoals op het televisiescherm was te zien en herhaalde met een stentorstem, die vele 67-jarigen hem benijden kon den, ,Ja, ik zeg: onze plaats is in Al gerije naast de Algerijnen". Daarop keerde zo niet de rust, maar dan toch de ogenschijnlijke eensgezindheid weer terug en kon de generaal het slot van zijn rede zonder verdere verrassingen beëindigen alvorens in de speciale trein naar Parijs te stappen. Adenauer ontstemd over Maemillans reis naar Moskou Westen niet ingenomen met verkiezing in Berlijn De Westduiitse Bondskanselier Ade. nauer heeft gisteren in een bijeenkomst van de CDU - Bcr dsdagf rac tie te Bonn duidelijk laten blijken, dat hij alles be halve is ingenomen met Maemillans komende reis naar Moskou. De aankondiging van deze reis had ook de andere hoofdsteden verrast, zei hij. De Bondskanselier sprak voorts over zekere weifelingen in de openbare me ning van Engeland. Zijns inziens moet de actuele Britse ontstemming over de onderhandelingen betreffende vrijhan delszone en gemeenschappelijke markt de grote politiek niet beïnvloeden. Het lot. van Duitsland, aldus Adenauer, is het lot van Groot-Brittannië. Amerika en Frankrijk staan standvastig naast de door ons voorgestane politiek. W|j twij felen er niet aan, zo voegde h|j er aan toe, dat ook Engeland b|j deze houding zal blijven. Dat is bijzonder noodzake lijk, omdat er volgens Adenauer de ko mende maanden wel eens een uiterst ernstige en gevaarlijke situatie kan ont staan. De Bondsdag heeft unaniem besloten om de verkiezing van de Bondspresident op 1 Juli a.s. te Berlijn te doen plaats vinden. Aangenomen wordt, dat dit plan door de Westelijke bondgenoten met een zeker onbehagen wordt bekeken. Men deelde gisteren dan ook koel mede, dat de Westelijke geallieerden niet geconsul teerd waren over deze kwestie, waarover alle Westduitse partijen het blijkbaar eens zdjn, vermoedelijk omdat geen van hen het zich kan veroorloven ten deze Berlijn zg. in de steek te laten. Maar ook in regeringskringen te Bonn is men zich bewust van de dreiging, die nu twee en een kwart miljoen Berlijners boven het hoofd hangt. Men vraagt zich daarom dan ook af of het werkelijk zin heeft om deze gehele moeilijke, zo niet dreigehde situatie «te negeren en te doen alsof er niets aan de hand is. Van Wes telijke zijde is men bepaald bezorgd, dat deze Westduitse pelgrimstocht naar Ber lijn op 1 juli a.s. een negatieve uitwer king zal hebben op het geheel van de Russisch-Westelijke verhoudingen. REGERING BEZORGD OVER AMERIKA'S ZUIVELEXPORT De minister van Landbouw, VlsserQ en Voedselvoorziening a.i., ir. C. 8taf, heeft op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Egas, ver klaard, dat de Nederlandse regering zal voortgaan de Amerikaanse regering van haar ongerustheid te doen blijken over de exportprijzen voor de Amerikaanse zuiveloverschotten. De zuivelexporterende landen werden vooraf op de hoogte gebracht van het Amerikaanse voornemen om de export prijs voor boter en magere melkpoeder te verlagen en die voor kaas te verho gen, aldus minister Staf. Deze landen, w. o. Nederland, hebben hiertegen be zwaren ingebracht. De prfjsveranderin- gen zijn desondanks doorgevoerd. Deze nieuwe ontwikkeling in de Ame rikaanse afzetpolitiek voor zuivelpro- dukten wekt ernstige bezorgdheid bij de Nederlandse regering, temeer omdat hierdoor het recente herstel van dezui- velmarkt dreigt te worden doorkruist, aldus de minister. Brits blad wil aansluiting van Londen bij Euromarkt De „Manchester Guardian" beschouwt de gemeenschappelijke markt als een formidabele macht in de wereld. Enge land heeft volgens het blad veel reden zich er b|j aan te sluiten. Het liberale orgaan acht het zeer waarschijnlijk dat er regelingen kunnen worden getroffen ter bescherming van de belangen van het gemenebest als Engeland tot toe treding zou besluiten. De „Manchester Guardian" is van me ning, dat Engeland zijn positie ten op zichte van Europa en „het langzaam uiteenvallende gemenebest" opnieuw zal moeten bezien. Het verlies van markten is niet het enige economische gevolg van de tot standkoming van een Europese gemeen schap, schrijft het blad. De kans is groot, dat buitenlandse beleggers de ge meenschap aantrekkelijker zullen gaan vinden dan Engeland. Er zullen ook po litieke gevolgen z|jn. Het machtseven wicht in de vrije wereld zal door een „derde macht" in Europa beïnvloed wor den. Met Frankrijk als lid zal de ge meenschap tenslotte een nieuwe atoom- mogendheid worden. Het blad vindt dat de zwakheid van de Britse politiek van de afgelopen twee jaar heeft gelegen in het feit, dat Engeland zich slechts in één aspect van de nieuwe situatie in Europa heeft verdiept, namelijk de handel. Twee doden bij incident aan de grens van Israël Een woordvoerder van het Israëlische leger heeft in Tel Aviv verklaard, dat er gisteren b|j een gevecht tussen een Israëlische patrouille en een groep Ara bieren, die uit de woestijn van Sinai Israëlisch gebied waren binnengedron gen, twee Egyptenaren zijn gesneuveld. De minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Republiek, Machmoed Fawzi, heeft gisteren ver klaard, dat de V.A.R. besloten heeft het vraagstuk van de emigratie van joden uit Oost-Europa naar Israël „via offi ciële kanalen" aan te pakken. Hfj zei tegen journalisten, die hem vragen stelden, dat zijn land dit pro bleem „positief en aandachtig" onder de ogen ziet. Deze verklaring zou vol gens waarnemers betekenen dat de V.A.R. stappen zal ondernemen bij de Oosteuropese landen om te trachten een einde te maken aan de emigratie van de Joden uit deze landen. De Egyptische pers wjjdt al enkele dagen grote aandacht aan de berichten over de exodus van de Oosteuropese joden. „Al Ahram" drong dinsdag aan op drastische stappen om een einde te ma ken aan de joodse emigratie. „Al Achbar" weet uit semi-offficiële joodse bron te Wenen te melden dat de Russische joden op het ogenblik voor bereidingen treffen om naar Israël te gaan. Het aantal Russische Joden wordt geschat op 3 miljoen. Tot dusver z|Jn er uit Roemenië 17.00ft joden naar Israël getrokken, aldus „Al Achbar". De Israëlische pers heeft dinsdag ge reageerd op de Arabische klachten over de joodse emigratie. Het blad „Davar". dat vaak de me ning van de Israëlische regering weer geeft .schrijft: „Wij brengen geen sol daten naar Israël, maar boeren, arbei ders. industriëlen, geleerden en tech nici". „Haaretz" een liberaal blad. ver klaarde dat de omvang van de bevol king, die in een bepaald gebied kan leven, niet bepaald wordt door de groot te van dit gebied, maar door de omvang en het karakter van de produktieve In vesteringen. Waar ol niet Al te vaak vergeet U, ge zellig met z'n allen thuis zittend, het lekkerste te schenken wat er is: van Houten cacao. Weet U nog hoe gezellig dat vroeger altijd was? Haal die ge zelligheid terug in Uw huis, vandaag nog. Afzonderlijke status voor ambtenaren Verdwijnt het instituut arbeidscontractanten Dezer dagen is het eindrapport van de Staatscommissie van advies inzake de status van de ambtenaren versche nen. Uit haar onderzoek blijkt niet slechts, dat de overheid als werkgeefster in het algemeen aanmerkelijk vroeger dan de particuliere werkgever tal van voorzie ningen voor haar personeel heeft ge troffen, doch ook dat z|j zich daarbij b|j herhaling heeft laten leiden door overwegingen, welke typisch ontleend werden aan haar bijzondere taak en verantwoordelijkheid als overheid en aan het bijzondere karakter van de openbare dienst. Voor de toekomst adviseert de com missie voor de ambtenaren een afzon derlijke status, tot uiting komende in een publiekrechtelijk dienstverband en in een afzonderlijke, eenzijdig door de overheid vastgestelde rechtspositierege ling .te handhaven. De huidige structuur van het georganiseerd overleg komt h.i. wezenlijk niet voor verandering in aan merking. Terwijl een aanzienlijke meerderheid der commissie adviseert het bestaande strafrechtelijke stakingsverbod voor ambtenaren te handhaven alsook ter- zake van ontslag en op het gebied der sociale zekerheid voor de ambtenaren afzonderlijke voorzieningen te treffen, verdedigt een minderheid der commis sie om ten aanzien van die onderwerpen |de ambtenaar en in beginsel met de par ticuliere werknemers op een lijn te stel len en derhalve ook hen onder het ge mene recht te doen vallen. De Staatscommissie blijkt tenslotte van mening te zjjn, dat het huidige in stituut der Arbeidscontractanten uit de overheidsdienst dient te verdwijnen. Persconferentie van Prins Bernhard „GEEN CRISISTOESTAND" Prins Bernhard heeft gisterochtend in het paleis van de gouverneur van Sao Paolo een persconferentie gehouden, waarop h|j in het Portugees in het kort zei wat zjjn indruk van Sao Paolo was en sprak over de vriendschap tussen Brazilië en Nederland. In antwoord op een vraag over de Nederlandse emigratie naar Brazilië zei de Prins te hopen dat de immigratie van Nederlanders in Brazilië op dezelf de voet zal kunnen voortgaan. Over de vorming van nieuwe kolonies van vee fokkers zei de Prins dat die een pro bleem is dat niet kan worden bestu deerd en waarvan de oplossing niet alleen afhangt van de regeringen maar ook van de belanghebbenden. Met het oog op de grote bevolkingstoeneming en de grote bevolkingsdichtheid in Neder land is het nodig emigratie te bevor deren. Over de internationale toestand zei de Prins, dat er op het ogenblik geen crisistoestand bestaat. Hjj sprak als zjjn overtuiging uit dat de Sovjet- Unie geen oorlog wenst. Naar aanleiding van vragen van jour nalisten over de Europese Economische Gemeenschap waarvan de vorming een zekere mate van ongerustheid in La tijns Amerika en in het bijzonder in Brazilië heeft doen ontstaan, heeft de Prins gezegd dat de toeneming van het economische potentieel in de wereld de koopkracht groter zal doen worden. Daarom kan men ln de komende tien jaren een verhoging van de uitvoer van Zuidamerikaanse grondstoffen verwach ten, aldus de Prins. Over Indonesië zei de Prins dat de uittocht van Nederlanders uit Indonesië is afgelopen. Prins Bernhard is gistermiddag per vliegtuig uit Sao Paolo naar Rio de Ja neiro vertrokken waar hij de eregast is van een aantal producenten. In Rio de Janeiro is de Prins met militaire eer ontvangen. Hij ontving gisteravond het corps diplomatique in zjjn hotel. Soepelheid tot 1 maart met scherpe uitsteeksels Noch bij het departement van Justitie, noch b|j dat van Binnenlandse Zaken. Bezitsvorming en P.B.O. bestaat het voornemen stappen te ondernemen om politiepersoneel, speciaal met het oog op de opsporing en bestrijding van scherpe uitstekende delen aan motor rijtuigen en aanhangwagens met foto toestellen uit te rusten. Het is echter niet ongebruikelijk, dat bij de opsporing van bepaalde daartoe geëigende strafbare feiten gebruik wordt gemaakt van fotografie. Dit is ook bij de opsporing van gevaarlijke uitsteeksels het geval, aldus delen de ministers mee in hun antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Roolvink. Voorts wordt opgemerkt, dat de pro cessen-verbaal, die in de eerste twee maanden van dit jaar zjjn opgemaakt in het algemeen slechts als een waar schuwing zullen gelden, voor zover de betrokkenen er althans voor zorgen, dat het voertuig alsnog aan de geldende bepalingen wordt aangepast. Tot 1 maart zal dus de grootst mogelijke soe pelheid worden betracht. Van een cent en een hart'''' God ziet niet het werk, doch het hart aan Ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van dr. H. J. Wes terink, die reeds 21 jaar de Geref. Kerk van Leiden dient, werd er gisteravond in de Zuiderkerk een herdenkingsdienst gehouden, waarin de jubilaris zelf voorging. Na afloop van deze korte dienst werd ds. Westerink namens de kerkeraad en de gemeente gefeliciteerd en mocht hij een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen. Tenslotte werd ieder in de gelegenheid gesteld ds. en mevrouw Westerink geluk te wensen. het allereerste beginstadium van het dienstverband met de overheid acht zjj het gebruik van de arbeidsovereenkomst nog aanvaardbaar. Op deze arbeidsover eenkomsten zal dan echter het gemene recht onverkort toepassing- dienen te Slechts in uitzonderingsgevallen en in vinden. Dr. Westerink had voor deze dienst tot tekst gekozen Lucas 21 14, waar in wordt verteld dat Jezus in de tempel zit en daar ziet hoe een arme weduwe een kleine gift schenkt, die echter haar gehele vermogen uitmaakte. Jezus zegt dan dat deze vrouw meer gegeven heeft dan alle rijken, die uit hun overvloed iets schenken. Dr. Westerink wilde in deze dienst liever een herdenkingsdienst zien dan een jubileumsamenkomst, want in dit geval zou het om de persoon van de jubilaris gaan, en het moet juist gaan om wat God gedaan heeft. Daarom heb ik wel graag met U willen geden ken hoe God in de afgelopen 25 jaar zjjn gaven heeft geschonken. Het tekstgedeelte is overbekend, aldus spreker en om de richting van de preek aan te geven wilde spreker er een motto boven zetten: „Van een cent en een hart". Jezus bevindt zich vlak voor zijn lijden in de tempel, de tempel van na de ballingschap, die lang zo mooi niet was als de eerste. De tempel zal ver woest worden, maar het verzoenings werk van Jezus Christus gaat voort. In deze dienst der verzoening mogen wij allen, predikant en gemeenteleden, wer ken. Jezus zit in de voorhof der vrou wen en ziet daar de offers die gebracht worden. De behoeftige weduwe geeft één cent een bedrag dat de priester aan neemt, omdat het gek is te weigeren. En juist van deze gift zegt Jezus dat zij meer waard is dan alle andere. Voor deze vrouw was het waarlijk een offer: zij gaf met haar hart. De priester ziet die ene cent, maar Jezus kijkt dieper en ziet het hart. SCHAAMTE „Als ik terug kijk op de afgelopen 25 jaar, dan voel ik mij als in de tem pel geplaatst, aldus dr. Westerink, de tempel van Jezus Christus waar de verzoening bediend wordt. En dan voel ik schaamte, net zoals de weduwe. Als er iets in m|jn werk geweest is, dan is het maar zo weinig geweest dat ik m|j er voor schamen moet. Vanuit het evangelie mogen wij ech ter geloven dat Jezus Christus zegt, dat ik in alle gebrekkigheid dit werk met mijn hart heb gedaan. Ik ben dan ook alleen maar dankbaar voor dit woord van Jezus en in dit geloof kun nen we verder gaan. Wij z|jn arm en Jezus is rijk. H|j troost ons". GELUKWENS EN GESCHENK Nadat tot slot gezang 46 „Dank, dankt nu allen God met blijde feestgezangen was gezongen en dr. Westerink de zegen had uitgesproken, sprak ds. K. Dron- kert namens kerkeraad en dus ook na mens de gemeente. Hij wilde dr. Weste ring geluk wensen omdat God de ge nade heeft gegeven 25 jaar in het ambt te mogen staan. Gods genade moet centraal staan, zoals u dat zelf hebt ge daan, aldus spreker, en in het licht van Zijn genade mogen de dienaren des Woords zich verheugen. Wij zijn God dankbaar dat hij ons iemand heeft ge geven die van ganser harte werken wil in de wijngaard des Heren. De gemeente zong daarop dr. Westerink gezang 29 toe. Een hartelijke handdruk en een enveloppe met inhoud zijn uiting van de dankbaarheid voor het werk van dr. Westerink (rechts). De heer H. G. van Doorn (links) ver- tegenwoordigde hierbij de ge meente. (Foto L.D./Van Vliet) Namens de wijkraad sprak de heer H. G. van Doorn, die namens de ge hele gemeente een enveloppe met in houd aanbood, daaraan de wens ver bindend dat de jubilaris nog geruime tijd in Leiden werkzaam zal mogen zijn. Dr. Westerink sprak enkele woorden van dank. Daarna ving de receptie aan, waarvan velen gebruik maakten om ds. en mevrouw Westerink geluk te wensen met dit jubileum. Het duurde geruime tijd eer de laatste bezoekers het kerk gebouw, dat tijdens de dienst goed bezet was, verlieten. Advertentie Tegen alle verdachten IV2 jaar geëist (Van onze Haagse correspondent) Terwijl drie stevig gebouwde inbrekers tevergeefs probeerden een zware brand kast van zijn plaats te krijgen, floepte plotseling het licht aan. Zij zagen zich omringd door politiemannen. Verzet bieden was nutteloos. Gistermorgen voor de Haagse recht bank, bleek bij stukjes en beetjes wat aan dit moment was voorafgegaan. Een 31-jarige loswerkman en een 24- Jarige schilder hadden eind vorig jaar het plan opgevat de brandkast-met-in houd te stelen van een bedrijf aan de Goudriaankade te Den Haag. Nadat men eens poolshoogte had genomen ln de omgeving van het pand, huurde de werkman op 2 januari een garage van een kennis. Hier zou de brandkast worden geopend. De volgende avond bracht de schil der per auto twee snijbranders naar de garage. Een uurtje later stond het tweetal voor de deur van het pand aan de Goudriaankade. De werkman begon een ruitje te snijden, doch terwijl hij bezig was, kreeg hij zo'n buikpijn, dat z|jn kameraad het werk moest afmaken. De deur werd geopend en de twee inbre kers gingen op de brandkast af, die zij per auto hoopten te „ontvoeren". Doch hun krachten schoten te kort: de kast was niet te tillen. Dus gingen zij een 32-jarige loswerk man halen, die wel bereid was mee te gaan. Teruggekeerd ginen zij met hun drieën naar binnen om de brandkast weg te slepen, doch ook nu bleek hij te zwaar voor de inbrekers, die stomver baasd waren toen zij door de politie werden ingerekend. Dat hadden zij te danken aan het uitgesneden ruitje... Voor de loswerkman had de avond een extra onverwacht einde. Hij kreeg op het politiebureau zo'n vreselijke buikpijn, dat hij ijlings naar het zieken huis aan de Zuidwal moest worden ge bracht. Daar bleek dat h|J onmiddellijk geopereerd moest worden voor een blin dedarmontsteking. De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank eiste gisteren tegen ieder van de verdachten een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek. De raads vrouwen vroegen clementie. Uitspraak 5 maart a.s. In het Lancaster-House te Lon den werd gisteren onder voorzitter schap van Selwyn Lloyd de Drie- mogendhedenconferentie over Cy prus geopend. Deze foto toont mi nister Lloyd tussen de Britse secre taris voor koloniale zaken. Alexan der Lennox Boyd (links) en de gouverneur van Cyprus. Sir Hugh Foot (rechts). „Eurobaken" in Schiedam Schiedam kr|jgt een café-restaurant aan de rivier zoals Vlaardingen zijn Deltahotel heeft en een beeldhouw werk aan de rivier zoals Rotterdam z|jn „Boeg" heeft. „Europoort" heet het café-restaurant en „Eurobaak" of „Eurobaken" heet het beeldhouwwerk. Op 23 april wordt .Europoort" waarin o.a. de gemeente Schiedam fi nancieel geïnteresseerd is, geopend, en dan zal „Eurobaken" er ook moeten staan, want dat wordt een blikvanger voor „Europoort". Het monument wordt 23 meter hoog, heeft een grondbreedte van 4 bij 2Vè meter, is van staal en weegt 15 ton. Het heeft twee gestyleerde, driehoekige vleugels van resp. vijf en vier en een halve meter breed. Geschenken voor Prinses Marijke Ter gelegenheid van haar 12e ver jaardag heeft Prinses Marijke om streeks het middaguur in Paleis Soestd|jk een deputatie ontvangen van de verbindingsdienst der Kon. Landmacht. De deputatie bood een tweetal ge schenken aan n.l. een dubbeldaks kampeertent met bagageruimte luifel alsmede een draagbaar radio toestel. Daarna bood een deputatie van de Stichting „Het vierde Prinsenkind" de jarige Prinses een geschenk aan. Deze stichting organiseert vakantiekampen voor lichamelijk gehandicapte kinderen. De deputatie bestond uit: Mary Bakker, 11 jaar oud. Zij is op genomen in de Adriaan Stichting ir Rotterdam en loopt met behulp van beugels. Ook ls zij lid van de Blauwe Vogels, een afdeling van het Neder landse Padvindsters Gilde voor gehan dicapte padvindsters. Arie Groeneveld een 13-jarig spas tisch patiëntje uit Krimpen aan de IJssel, die kwam in de plaats van het Ambonese jongetje Jacob Kaja die ziek is geworden. De beide kinderen werden begeleid door mevrouw J. Gravensteyn-Pas- schier, een verpleegster uit Rotterdam, die vorig jaar het gouden ere-insigne van de stichting „Het vierde Prinsen kind" kreeg wegens 10 jaar trouwe dienst. Het geschenk was een 3-tal grammo foonplaten met Franse liedjes. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenI fik tablet Chefarine „4" bevat 4 genees middelen,die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen -il baat brachten. Een der bestanddelen zorgt dat niettegenstaande de krachtige werking ook de zwakste maag r..et van streek raakt. De vier middelen teza men werken nóg beter en doen werkelijk wonderen. ,r Bij pijn, griep of „landerig'' gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen t Drie kinderen door het ijs en verdronken (Speciale berichtgeving') Gisteravond werden de 4-jarige André Wedda en de 5-jarige Diny Kroes drij vende in het afwateringskanaal te Farmsum (Oost-Groningen) aangetrof fen. De kinderen werden opgemerkt door een buurman. Drie doktoren en de ge meentepolitie waren onmiddellijk ter plaatse. Hoewel men kunstmatige adem haling toepaste, had dit geen succes. Vermoedelijk z|jn de kinderen door het |js gezakt met dit noodlottig gevolg. Voorts heeft de kortgeleden voltooide R|jnwaterzuiveringsvijver nab|j het via duct op de weg Hilversum-Bussum een eerste slachtoffer geëist. Een voorbij ganger ontdekte gistermiddag ln het water een bewegingloosfiguurtje. Hij waarschuwde de politie, die het lijkje naar de kant haalde. Het bleek de drie jarige Rijnier van der Velden uit Bus- sum te zijn. Het knaapje moet op het dunne ijs zijn geraakt en daardoor gezakt en verdronken. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Bevredigend luchtverkeer op Schiphol tijdens mist Uit gegevens, door de directie van de N V. Luchthaven Schiphol verstrekt, blijkt, dat gedurende de periode van vrijdag 6 februari tot en met dinsdag 17 februari, waarin een abnormaal hoog aantal z.g. misturen door de meteorolo gische dienst op de Amsterdamse lucht haven werd geteld, het luchtverkeer toch nog op bevredigende wijze kon wor den gehandhaafd. Indien men zich be perkt tot het aantal vliegtuigen, dat volgens de gewone dienstregelingen dagelijks op Schiphol moet landen, kon ruim vijftig procent van de 583 toe stellen der verschillende maatschappijen in dat tijdvak van 12 dagen binnen komen. De verhouding bij de volgens dezelfde dienstregelingen vertrekkende vliegtuigen ligt uit der aard der zaak nog gunstiger, want van de 585 toe stellen, die in die periode van Schiphol naar hun plaats van bestemming in Europa of daarbuiten moesten starten, kon ruim zestig procent Amsterdam verlaten.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6