Jongens van Phebe vierden liet 35-jarig bestaan van hun club Wenselijkheid van overlegorgaan voor de middenstandsvoorlicliting Ook premier Debré in Algerije onder „koude douche" geplaatst DONDERDAG 12 FEBRUARI 1959 Aan geschenkenregen kwam bijna geen eind Vijfendertig jaar jongenswerk „Phebe"!. Geen wonder dat er gisteravond tüdens :de in de foyer van de Stadsgehoorzaal gehouden herdenkingsbijeenkomst een opgewekte stemming heerste. Bijzonder groot was het aantal gelukwensen en geschenken, dat op deze feestelijke avond aangeboden werd. Over de belangstel ling viel evenmin te klagen: van de ruim tachtig jongens, allen in de leeftijd van 8 tot 17 jaar, die in de vier verschillende afdelingen van de club zijn opgenomen, waren er heel wat met hun ouders naar de Stadsgehoorzaal gekomen. Verder waren vanzelfsprekend ook veel leiders en andere belangstellenden aanwezig. Dank en waardering De voorzitter van de oudercommissie, de heer H. de Jager, leidde de samen komst. Hij feliciteerde aan het begin van de avond de jongens met de ver jaardag van „hun" vereniging en be groette in het bijzonder ook de twee ere-leden van „Phebe". Voor het werk van de twaalf jeugdleiders toonde spre ker zich zeer dankbaar, terwijl hij even later de financiële steun van de dona teurs onmisbaar noemde in het zinvolle bestaan van de club. Namens de ere leden, de ouders en de donateurs bood de heer De Jager aan de algemeen lei der van „Phebe", de heer J. Boogaarts, een sjoelbak voor de adspiranten, een voetbalspel, dat magnetisch is ingesteld, voor de junioren, eveneens een voetbal spel, alleen anders van constructie voor de senioren A en een miniatuurbiljart voor de senioren B aan. De heer Bogaarts op zijn beurt dankte de oudercommissie, die in samenwerking met de donateurs deze feestavond mo gelijk heeft weten te maken, voor het gebodene en gaf allen de verzekering, dat de jongens van het nieuwe spel materiaal meer dan eens gebruik zullen maken. De heer De Jager bood hierna ook namens de jeugdclub UKS een ge schenk aan, hetgeen op zeer hoge prijs werd gesteld. De CJV „Ontmoeting" zorgde in de vorm van bloemen voor wat fleur. Nog hield de geschenkenregen niet op: ds. D. Gysbers, jeugdpredikant, die de Centrale Commissie voor het jeugdwerk vertegenwoordigde, overhan digde n.l. aan de algemeen leider een geldsbedrag. Hij achtte het probleem van het jeugdwerk niet zo groot als men wel denkt. Er worden over dit werk nog al eens problemen opgewor pen, doch de leiders van „Phebe" doen er goed aan op de ingeslagen weg voort te gaan, aldus ds. Gijsbers. Deze wekte vervolgens allen op de jongens en meisjes zo openhartig mogelijk tegemoet te treden. De boodschap van Jezus Christus mag daarbij niet uit het oog worden verloren. Volgende spreker was de heer M. v. d. Bos, die namens de Provinciale Jongenswerkcommissie zijn gelukwensen aanbood. Welk een grote betekenis het werk van de leiders en leidsters in het algemeen heeft bleek uit diens woorden overduidelijk. Als cadeau had hij een boekenbon voor de jongens meegebracht. De heer C. Ver meer kwam met twee geschenken op het podium: één van de sectie CJV en jongenswerk (een tafeltennisspel) en één van de jongensclub in het Morskwar- tier, „De Eendracht" (een monopolie- spel!). Als afgevaardigde van de Jeugdwerk commissie Centrum bood de heer A. Verbiest behalve zijn felicitaties een alleszins bruikbaar spel aan. Drie meisjes van het Centrum, die geld bij zich had den, sloten de rij van goede gevers. Voor deze alleraardigste geste zowel van de „Madeliefjes" als van de „Margrie ten" toonden de jongens zich bijzonder dankbaar. VROLIJK FEEST Na dit min of meer officiële gedeelte, dat zoveel verrassingen bood, werd met de afwerking van het feestprogramma begonnen. Medewerking verleenden „The Southsea Serenaders" onder leiding van Wim Gijsman, de goochelaar-snelteke naar Dixy en de muzikale clown Me- drano. Hun optreden vond bij de jonge lui veel waardering. Het einde van al deze vrolijkheid kwam ondanks het late uur voor de meesten nog te vroeg. Za terdagavond is er een slotfeest in het jeugdgebouw „In de Moriaen". Soebandrio in Australië „Delicate situatie" De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio, tracht zich tijdens zijn bezoek van vijf dagen aan Australië, op de hoogte te stellen van de houding, die Australië zou aannemen als de Nederlanders zich uit Westelijk Nieuw-Guinea zouden terugtrekken, al dus werd gisteravond te Canberra verno men. Aangenomen wordt, dat Indonesië in dat geval bereid zou zijn tot een for mele samenwerking tussen Indonesië en Australië op het eiland. Hoe Australië hierop heeft gereageerd, is niet bekend. Regeringspersonen be schreven de situatie als „zeer delicaat". Uit gezaghebbende bron werd verno men dat, indien Australië een .neutrale houding" zou aannemen, Indonesië een garatie zou geven voor de integriteit van Australisch Nieuw-Guinea en met Australië een soortgelijke overeenkomst zou aangaan als is neergelegd in het huidige Nederlands-Australische schema voor een vreedzame ontwikkeling van de twee gebieden. Australische autoriteiten verklaarden gisteravond, d&t de Australische regering haar best doet, om het bezoek van Soe bandrio „vriendschappelijk en vrucht baar" te doen zijn. Gisteren had Soebandrio besprekingen met premier Robert Gordon Menzies. mi nister van Buitenl. Zaken Richard G. Casey, oppositie-leider Herbert Evatt en diens plaatsvervanger Arthur Caldwell. Vernomen wordt dat Soebandrio een beroep op Casey en Menzies deed het standpunt te accepteren dat de Indo nesische aanspraken op Ned. Nieuw- Guinea, „volkomen oprecht" zijn en dat hij onderstreepte dat ze geen hinder paal mogen vormen voor nauwer be trekkingen tussen de twee buurlanden. Na zijn gesprek met Menzies en Casey, heeft Soebrandio de lunch ge bruikt met het Australisch kabinet. Naar verluidt heeft hij de inspanningen geprezen van Evatt, toen deze in 1947 minister van Buitenlandse Zaken was. om de geboorte van Indonesië mogelijk te maken. Soebandrio was eregast op een recep tie. voor hij dineerde met de Indonesi sche ambassadeur dr. A. Helmi. Nationale planraad in Indonesië De minister van voorlichting, Soedibjo heeft medegedeeld, dat de ..Nationale Planraad" in Indonesië zal bestaan uit 71 leden. Deze raad zal binnen enkele maanden tot stand komen als een volgende stap op de weg naar het stelsel van „geleide democratie" van president Soekarno. In deze raad zijn zes plaatsen be stemd voor technische deskundigen en wetenschapsmensen, zes voor burger lijke en militaire landsdienaren, 21 voor vertegenwoordigers der provincies, 34 voor wat wordt genoemd „functionele groepen" en vier voor de voorzitter en vice-voorzitters. Intrekking mijnconcessies in Indonesië Een besluit van de Indonesische rege ring, dat gisteren werd bekend ge maakt, bepaalt, dat de Indonesische regering alle mijnconcessies heeft ingetrokken, die vóór 1949 zijn ver leend, en welke sedertdien niet wer den vernieuwd dan wel waarvan de exploitatie zich nog in een aanvangs stadium bevindt. Meer dan een ideaal geschenk voor jubilea of verjaardag is een: VULPEN e VULPOTLOOD BALLPOINT of een 4 kleurenpotlood- of BALLPOINT. gegraveerd met naam en data Een verfijnd geschenk in een luxe verpakking uit een grootse collectie. Ziet vooral onze etalages VULPENKLINIEK O. WOLFSLAG BREESTRAAT 145 Jongen bij ontploffing ernstig gewond De 17-jarige Eduard van der Vlist uit de Robert Schumannstraat 18 in Utrecht is ernstig aan hoofd en handen gewond, toen zich tijdens een door hem verrichte scheikundige proef een ont ploffing voordeed. De jongeman was in de woonkamer doende enkele chemische stoffen te mengen; zijn vader en zuster keken hierbij belangstellend toe. Plotseling deed zich een enorme ontp.offing voor. Verscheidene ruiten van het huis spron gen en de jongen viel bloedend op de grond. Naast een diepe wonu boven het linkeroog liep hij in zijn mond grote verwondingen op. alsmede dubbele frac turen aan zijn rechterhand. Hij werd door de G.G.D. naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis gebracht. Admiraal Feit in Djakarta Nog meer wapenleveranties Admiraal B. D. Feit, bevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in het gebied van de Stille Oceaan, is giste ren in Djakarta aangekomen, waar hij besprekingen zal houden met Indo nesische militairen en politici. Bij zijn aankomst maakte de admiraal de opmerking, dat zijn besprekingen in Djakarta misschien zullen leiden tot een aanbeveling om nog meer Amerikaanse wapens naar Indonesië te zenden. Admiraal Feit voerde besprekingen met stafchef Nasoetion van het leger, admiraal Soebyakto van de Indonesische Marine, en generaal Soeryadarma, staf chef van de Indonesische Luchtmacht. Deze stelden hem in kennis van hun inzichten terzake van verdere wapen leveranties aan Indonesië, aldus Feit. Hij zou wellicht aanbevelingen kunnen doen in Washington. Van Djakarta is Admiraal Feit naar Soerabaja gegaan. Het vliegtuig van Admiraal Feit arriveerde in Indonesië, vol met hulp goederen voor slachtoffers van overstro mingen in Indonesië. Feit liet zijn vliegtuig in Singapore landen, op weg naar Djakarta, om medicamenten en vitaminen over te nemen van een Amerikaanse kruiser, die enkele uren eerder gearriveerd was voor een bezoek van drie dagen. Indonesische tabaksmarkt naar Bremen In kringen van de Indonesische rege ring vernam „Reuter", dat een over eenkomst tussen Indonesië en West- Duitsland betreffende de overplaatsing van de veilingen der Indonesische tabak van Amsterdam en Rotterdam naar Bremen, morgen zal worden ondertekend. Aan West-Duitsland zou in de over eenkomst de garantie worden gegeven, dat de helft van de Indonesische tabak cp de veiling te Bremen zal worden gebracht en zou worden verkocht, aldus de zegsman. In 1957 aldus Reuter importeer de Nederland 13.421 ton of ruim 90% van de Indonesische tabaksuitvoer. GEVANGENISSTRAFFEN VOOR INDONESISCHE JOURNALISTEN Het landgerecht te Djakarta heeft vier journalisten tot gevangenisstraffen ver oordeeld op beschuldiging van het publi ceren van onjuiste berichten, die een verstoring van de openbare rust tot ge volg kunnen hebben. Deze vier journa listen, Soebanto Taif van het persbureau PIA, Enggak Behaoedin van de „Indo nesia Raya", Abdoellah Natsir van „Aba- di" en Mohammad Sjaaf van „Peman- dangan" werden veroordeeld tot resp. 4, 3, 2 maanden en 1 maand gevangenis straf. De beschuldiging luidde dat een door hen verspreid bericht, dat de be volking van Singaradja op Bali, naar de bergen was gevlucht als een gevolg van de door de anti-Nederlandse campagne van 1957 veroorzaakte onrust, onjuist was. Een doelmatige organisatie van de middenstandsvoorlichting vereist in de eerste plaats een duidelijk inzicht in de behoeften aan voorlichting. De huidige middenstandsvoorlichting is overwe gend voorlichting van algemene aard. Specialisatie in de voorlichting is totnu- toe onvoldoende in praktijk gebracht. De noodzaak tot coördinatie in de mid denstandsvoorlichting maakt het wen selijk een overlegorgaan voor de mid denstandsvoorlichting te creëren dat, uitgaande van algemeen aanvaarde Indonesische tin-export sterk gedaald Indonesie's inkomsten uit de tin export zijn in 1958, vergeleken met het voorafgaande jaar. aanzienlijk gedaald, aldus Businessnews. In 1957 beliep de export van tin een waarde van ongeveer 18.5 miljoen dollar, in 1958 ongeveer 12.7 miljoen dollar. De voornaamste redenen van deze teruggang zijn: de Russische dumpingpolitiek en de binnenlandse situatie van Indonesië. Zelfs met nieuwe concessies heeft hij de jeugdige extremisten niet kunnen ivinnen Obstructie door minderheid (Van onze Parijse correspondent) De Franse minister-president Debré is vanochtend van zjjn driedaags bezoek aan Algerije teruggekeerd. Nog vandaag zou hü rapport uitbrengen in de minis terraad, waarbij het hem niet gemakke lijk zal vallen een al te idyllisch beeld te schilderen. De premier heeft namelijk van zijn landgenoten in Algerye nogal wat wanklanken moeten vernemen. Hij moge dan, in tegenstelling tot zijn voor- Misschien komen dergelijke bor den over enkele tientallen jaren meer voor, wanneer eenmaal het interplanetaire verkeer zijn intrede heeft gedaan. Nu is dit bord nog een unicum. Het staat langs de weg van Bremen naar Minden en ver wijst naar een militair kamp van de Engelsen, dat deze schone naam heeft, draagt ganger, Guy Mollet, niet met tomaten en rot fruit bekogeld zijn (waarvoor het seizoen trouwens te vroeg was!), voor de rest werd ook hij onder de symbolische koude douche geplaatst, die de „ultra's" voor alle Parijse regeringsleiders of af gevaardigden zonder uitzondering op het Forum in Algiers schijnen te hebben opgesteld. Trouwens, zelfs activisten en vaandeldragers van de Frans-Algerijnse eenheid, zoals de Algerijnse studenten leider Lagaillardc en de Parijse fascisti sche advocaat Biaggi, moesten het dezer dagen beleven, dat ze in Algerije als ver raders werden weggehoond en dat hun het spreken onmogelijk wordt gemaakt. Deze stelselmatige oppositie of beter obstructie van de kant van de minder heid van meestal jeugdige Fransen in Algerije, zou geen reden tot overdreven onrust behoeven te zijn, indien men de vrees geheel kon onderdrukken, dat ze Parijs nu tenminste niet langer meer vermochten te Imponeren. Die zekerheid bestaat helaas nauwelijks. Debré heeft, in zijn verschillende redevoeringen, een nog nationalistischer geluid doen horen dan men in het parlement al van hem vernomen had! Hij heeft herhaaldelijk gesproken van de Franse soevereiniteit over Algerije, een formule waarmee de inzichten, bedoelingen en plannen van generaal De Gaulle al moeilijk meer te rijmen zijn. Maar ook met deze nieuwe concessies aan de Franse fascisten in Algertfe een andere naam is moeilijk te vinden heeft de premier hun vertrouwen dus niet kunnen winnen. Daarentegen dreigt hij langs deze weg wel het persoonlijk krediet te verspelen, waarop generaal De Gaulle by de Algerijnse nationalisten nog altijd schijnt te mogen rekenen. Michel Debré had op vriend en vijand waarschijnlijk een diepere indruk van zijn staatsmanschap en van zijn karak tervastheid gegeven, wanneer hij de ac tivisten duidelijk had voorgehouden, dat er, nu al hun eisen zijn ingewilligd, zich alleen nog maar aan de richtlijnen van het staatshoofd, generaal De Gaulle, die vooral door hun toedoen aan de macht was gekomen, hadden te onderwerpen. Duitser te Athene van oorlogsmisdaad beschuldigd Voor een krijgsraad in Athene is gis teren een proces begonnen tegen de voormalige Duitse kapitein Maximilian Mertens. die beschuldigd wordt van massale deportatie van en moord op joden en het doden van 080 Griekse gijzelaars. De 45-jarige Mertens die al twee jaar in Griekenland gevangen wordt gehouden, is ten laste gelegd dat hij ruim 45.000 joden in verzegelde spoorwegwagons zonder voedsel en water naar Polen heeft gestuurd, waar het merendeel is omgekomen. Hij was aoviseur van de Duitse militaire bevel hebber van Saloniki. Mertens verklaar de onschuldig te zijn. Een eis tot schadevergoeding van twee miljoen drachmen 'ongeveer ten kwart miljoen gulden), die was ingediend na mens de joodse gemeenschap van Salo niki, werd door de krijgsraad afgewezen. richtlijnen, zich zou moeten bezig hou den met het adviseren over o.a. de af bakening van de taken en werkterreinen der voorlichtingsorganen, over de nood zaak tot uitbreiding en specialisatie van de voorlichting, over de vormgeving van nieuwe voorlichtingsorganen, over de fi nanciering van de voorlichting en ten slotte over de coördinatie van voorlich ting, documentatie en opleiding. Tot deze conclusie is de voorzitter van de Raad voor het Midden- en Klein bedrijf, mr. dr. A. F. H. C. Schrijvers uit Voorburg, gekomen in een door hem opgesteld rapport over dit onderwerp. Taakstelling Gezien de taakstelling voor het over legorgaan zou een dergelijk orgaan naar de mening van mr. dr. Schrijvers moeten zijn samengesteld uit vertegenwoordigers van de belangrijkste voorlichtingsorga nen. van de organisaties op privaatrech telijk en publiekrechtelijk terrein welke zich met de voorlichting bezig houden, alsmede van de overheid. Het overwegend belang van deskun digheid in dit overlegorgaan maakt het volgens de rapporteur wenselijk dat de vertegenwoordigers zich zo nodig kun nen laten assisteren, cq vertegenwoordi gen, door specialisten op het terrein van de middenstandsvoorlichting. Teneinde praktisch werkzaam te kunnen zijn zal het overlegorgaan moeten beschikken over een werkcommissie die is samen gesteld uit de meest deskundige ver tegenwoordigers. Toegezonden Dit rapport is toegezonden aan de staatssecretaris van Economische Zaken, die daarna een gesprek heeft gehad met de voorzitter van de Raad. Volgens een mededeling van het secretariaat van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf bleek de staatssecretaris in dit gesprek de inzichten van de voorzitter van de Raad te delen. De staatssecretaris heeft toegezegd daarover nader bericht te sturen. Kerkelijk L e veo NED. HERV. KERK Beroepen te Daarle (toez.) A. Noorde- graaf kand. te Noorden (Z.-H.); te Poort vliet A. Muilwijk, kand. te Amelde; te Hengelo (O) (vac. M. Blom) dx. B. Klein Wassink te Gorlnchem; te Hedel A. Muil wijk, kand. te Amelde. Ben. tot bijstand ln het pastoraat te Lettelbert-Enum&tll, dr. J. H. Vrlellnk, wetenschappelijk amb tenaar aan de R.U. te Groningen. GEREF. KERKEN Beroepen te Bergum (2e pred.pl.) H. R. Zyistra te Koudekerk a. d. Rijn; te Balk H Gilhuis, kand. te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN EVANG. BROEDERGEMEENTE Beroepen te Zeiöt (voor het werk on der de Surlnamers in Nederland) A. C. Ptnln&en secr. van het Zeister Zendings genootschap. De oproep van de Paus WERELDRAAD DER KERKEN WENST MEER BIJZONDERHEDEN OVER CONCILIE De Wereldraad der Kerken, hoogste spreekbuis voor de christenen van het anglicaanse, orthodoxe en protestant se geloof, heeft gisteren op voorzich tige wflae het beroep van Paus Joan nes XXIII tot grotere christelijke een heid verwelkomd. Het zozeer invloedrijke hoofdbestuur van deze Wereldraad heeft niettemin het Vaticaan om meer bijzonderheden gevraagd over het voorstel van de Paus inzake een oecumenisch concilie, de hele wereld omvattend, met het doel de ban den tussen de christenen nauwer aan te halen. Het bestuur stelde er, zo werd verno men, in het bijzonder prijs op hoeveel deelname, als daar al aan gedacht was, aan zulk een concilie volgens het Vati caan aan christelijke kerken buiten de katholieke kerk zou worden toegestaan. En als er van zo'i- deelname sprake was, wat zouden dan de voorwaarden daartoe zijn? Bekend is, dat de leden van het hoofd bestuur van de Wereldraad, van wie er enkelen tot de hoogste kerkelijke leiders behoren, het initiatief van de Paus als een optreden beschouwden, dat zou kun nen leiden tot een grote verbetering van de betrekkingen met Rome. Voorts werd echter vernomen, dat zij aarzelen met hun verklaringen in het openbaar vrij ver te gaan. voordat de Paus zyn bedoelingen duidelijker heeft gemaakt. Het Vaticaan is in het verleden uit genodigd met de Wereldraad der Ker ken samen te werken, maar had dit tot- nutoe steeds afgeslagen. Gistermiddag is in het raadhuis van Rijnsburg het huwelijk voltrok ken tussen de heer Nic. van Egmond en mej. C. A. van Iter son. Er bestond voor dit huwelijk, dat voltrokken werd door burgemees ter Koomans, veel belangstelling, vooral van de zijde van de vrij willige brandweer. De bruidegom immers is lid van dit kranige korps en zijn medeleden zorgden voor een erewacht, toen hij met zijn bruid het raadhuis verliet. (Foto Pander) Ds. A. Klamer benoemd tot .radio-pastor" De hervormde synode heeft gisteren een aantal voorstellen behandeld tot wijziging van de kerkorde. Een daarvan was een voorstel, dat beoogt de verga dering van ambtsdragers in grote ge meenten beter te doen functioneren. Een tweede voorstel had betrekking op ae noodzakelijke interlocale samenwer king bij aanwezigheid van meer dan één gemeente in een groot wooncomplex. Het derde voorstel betrof het feit, dat er bij de creatie van nieuwe satellietsteden behoefte is aan de mogelijkheid een voorlopige regeling voor de gemeente vorming te treffen, analoog aan die voor nieuwe gebieden als b.v. de Zuiderzee polders. De synode benoemde tot „radiopastor" ds. A. Klamer te Maastricht. Hij zal tot taak hebben in alle gevallen van pasto rale nood, die in verband met uitzen dingen bij de Ikor binnenkomen, geeste lijke bijstand te verlenen. De synode machtigde het moderamen kand. J. C. Kooren te beroepen tot predikant te Rouen voor de arbeid onder de zeelie den. De synode benoemde tot advise rend lid van de Raad voor de herder lijke zorg, ds. P. J. de Geeter te Hil versum, tot secretaris van de Raad voor de varende gemeente de heer H. van Dijk en tot lid van de Raad voor de ere dienst ds. M. Groenenberg. De synode aanvaardde een voorstel, een rond schrijven te doen uitgaan ter aanbeve ling van het kennisnemen van de nieuwe psalmberijming. Vervolgens behandelde de synode een project van de generale financiële raad voor een financiële actie ten behoeve van de kerkbouw. De synode benoemde tot lid van de Raad voor kerk en ziekenzorg ds. B. van Ginkel te Utrecht. Na de rondvraag sloot de praeses de vergadering. De synode zal opnieuw bijeenkomen van 22—27 juni. De atoomproeven WERELDRAAD VAN KERKEN DRINGT OP BEËINDIGING AAN De Wereldraad van Kerken heeft aan gedrongen op beëindiging van de proe ven met atoomwapens. Een akkoord hierover, aldus het bestuur, brengt voor alle partijen een zekere mate van risi co met zich mee. Gezien het gevaar dat de atoomproeven bieden voor de hui dige en toekomstige generaties, is een dergelijk risico beslist gerechtvaardigd. De „aanzienlijke vorderingen" die op de huidige Geneefse conferentie zijn ge maakt over de technische aspecten van de ontdekking van atoomwapenproeven, moeten het de politieke leiders mogelijk maken tot constructieve overeenkomsten te komen, aldus de verklaring. HET OECUMENISCH CONCILIE De voorbereiding van het aangekon digde oecumenisch concilie zal twee of misschien wel drie jaren vergen, aldus heeft Paus Joannes XXIII bij de ont vangst van een gezelschap Montfortanen verklaard. GROTE OFFERWAARDIGHEID VOOR HERVORMDE ZENDING De Raad voor de zending der Nederl. Hervormde Kerk heeft in 1958 uit de kerk tachtigduizend gulden meer ont vangen dan in 1957. De raad heeft mee gedeeld het zeer verheugend te achten, dat in dat uiterst moeilijke jaar voor de zending, waarin tienduizenden Ne derlanders gedwongen werden uit Indo nesië te vertrekken, de hervormde ge meenten bereid bleken meer dan ooit tevoren te geven voor het zendingswerk. ZENDINGSPREDIKANTEN VERTREKKEN Zaterdag zullen twee hervormde zen - dingspredikanten van Schiphol naar Nieuw-Guinea vertrekken. Het zijn ds. J. P. Kabel en dr. J. D. Pienter. Ds. Kabel doceerde voor zijn verlof tezamen met ds. I. S. Kijne aan de theologische school te Seroei en zal nu zijn docent schap weer opnemen aan deze school, die verplaatst is naar Hollandia. De Evangelische Christelijke Kerk heeft ds. Kabel als opvolger van ds .J. S. Kijne tot rector benoemd. Dr. Pienter, die voor het eerst uitgaat, zal op Seroei de leiding op zich nemen van de cursus tot opleiding van de Pa- poese gemeen tevoorgangers. Hij zal daarbij worden geassisteerd door twee Papoese docenten. Dr. Plentei was voor hij op de Zendingshogeschool te Oegst- geest kwam predikant van de hervorm de gemeente te Lemmer.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13