Huldigingsconcert voor een 80-jarige componist in Den Haag Chefarine ,4 Hij gaf doornat hij ontving p fHiofarinn A" Marie Thérèse Fourneau speelde Griep? Chefanne„4 doet wonderen! jvoor de „Kunstkring voor Allen' KERK IS VERANTWOORDELIJK VOOR GEHELE SPORTWERELD QEMMENIE WOENSDAG 11 FEBRUARI 1959 Schone avond voor Leo Mens Leo Mens tachtig jaar! Men heeft dit feit herdacht met een speciaal te zijner eer in de Remonstrantse Kerk aan de Laan te Den Haag georganiseerd concert. Velen, ook uit Leiden, o.a. wethouder J. C. van Schaik namens B. en W. van Leiden en prof. dr. E. W. Schallenberg, waren hiertoe tezamen gekomen, om te luisteren naar composities uit verschillende levensperioden van hem, die jarenlang met grote trouw en toewijding het Pieterskerkorgel bespeelde. Toewijding en vooral een diepe geloofsovertuiging spraken ook uit de ten gehore gebrachte werken, aan de vertolking waarvan zich wijdden de Ger. Zangver. „Asaf" onder leiding van Jan van der Waart, een strijkorkest met tromboni en trompetten, samengesteld uit leden van het Haagse Conservatorium, Jaap Stotijn, groot vriend van Leo Mens (hobo), Nelly Smit (sopraan), Peter Panders (tenor) en Benard Rtnooy (orgel). In het centrum van het uitgebreide auditorium de bejaarde compo nist zelf met een kring familieleden, wie de zegen ten deel viel deze uitvoering nog in goede gezondheid te mogen bijwonen. Dit concert was Leo Mens aangeboden door de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen, in welks dienst Leo Mens van 1917 tot 1940 als biblio thecaris en van 19401957 als tweede voorzitter met ongekende ijver stond. Een welverdiende hulde, door hem met grote dank aanvaard. Het was Leo Mens deze avond aan te zien. hoe zeer hij van deze hulde genoot, daarbij toch wetend, dat deze eigenlijk niet hem gold. maar zijn Schepper. Daarop speciaal heeft de Bondsvoor zitter, de heer H. F. Brune in zijn hul digingstoespraak onder de titel „Ge sneden riet" gewezen. Deze herinnerde aan het woord van I.eo Mens, dat hij sprak toen hem de plannen voor dit concert werden voor gelegd. ..Wat ik gedaan heb", zo zei hij, „is slechts het doorgeven geweest van wat ik van God ontvangen heb". Uitvoerig heeft de heer Brune voorts gewaagd van het vele, dat Leo Mens voor de Bond deed: „Wij als Bonds- bestuur zijn dankbaar, dat God deze mens heeft gegeven om de Bond te steunen, de Bond. waarvoor hij altijd op de bres stond. Dit vergeten wij nooit! Wij weten niet. hoe lang God's adem nog door U heen zal gaan. Dat God U nog jaren moge geven ,dat wensen wij U echter van ganser harte toe! Zo eindigde de heer Brune zijn warm- gestemde toespraak, die overigens geheel niet stond in het teken der „persoons verheerlijking". maar het accent liet vallen op het feit, dat wij „slechts bestaan door Gods adem alleen". Daarvan getuigde ook het lied voor sopraan, hooo en orgel „De Herders fluit", waarvan de prachtige tekst van Jacqueline van der Waals de componist inspireerde. Dit lied was een der hoogtepunten van het concert, waarop voorts het eerste deel uit de cantate ..Jubilate Deo" (1926) het eerste deel uit de hymne „Psallite Deo nostro" (1932) met medewerking van twee trompetten en twee tromboni, het „Moderato serioso" uit de suite voor hobo en orgel (1941), de Kerstkantate (1950). de tenorsolo „Lichtgeflikker". de Oudnederlandse wijzen" voor orgel en hobo (1942), en het eerste deel der Can tate „Comt nu met sang" (1954) ten ge hore werden gebracht. In deze opeenvol ging was een stijgende compositorische lijn te constateren. Met dit alles neemt Leo Mens welis waar een bescheiden, doch zeker een eerlijke plaats in tussen de ontelbaar vele componisten, niet met een oor spronkelijke taal, wel met een liefde volle. waarin hij telkens weer hulde brengt aan Hem, „die schonk, om door te geven." Zijn muziek is harmonieus en veelal melodieus, qua stijl volledig 19de eeuws. zij spreekt gemakkelijk aan en is. bin nen de beperkingen, die hem gegeven werden, en waarvan hij zich ook wel be wust zal zijn sfeervol. Alweer binnen zekere begrenzingen hebben de executanten er zich vol liefde aan gewijd, zeker lang niet altijd feil- Brits protest tegen onderbeheers telling Van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken is vernomen, dat de Britse ambassade in Djakarta heeft geprotesteerd tegen het onder beheer stellen van drie Britse rubber- ondernemingen in Noord-Sumatra. Volgens Reuter is dit het afgelo pen weekeinde gebeurd. Het is de eerste stap in een campagne om ook niet-Nederlandse ondernemingen on der Indonesisch beheer te plaatsen. Vertegenwoordigers van de onderne mingen hebben verklaard, dat de Indo nesische autoriteiten van de administra teurs eisten de ondernemingen aan door hen gekozen mensen over te dragen. Zij voegden hieraan toe, dat deze maatre gel niet in strijd is met de wet. Toen de Britse eigenaren twee jaar geleden verzoeken indienden voor ver lenging van de concessies werd mede gedeeld, dat zou moeten worden ge wacht totdat het Indonesische parle ment de landbouwwet heeft goedge keurd. Dit is nog steeds niet gebeurd. loos. doch na een avond als deze, waarin een 80-jarige naar verdienste gehuldigd werd, willen wij de kritische maatstaf liever niet te zwaar hanteren. Hoofd zaak was de sterke band, hier gesmeed met hem, die deze avond als een be kroning gevoeld moet hebben van zijn lange leven. Bijzonder zal Leo Mens net weten te waarderen, dat ook Jaap Stotijn, met wie hij zo veelvuldig concerteerde, hem in de knappe bewerking der „Oud nederlandse wijzen" nog steeds subliem heeft willen eren. Jaap Stotijn weer eens te horen, was een apart genot! Wie nog zó jong van hart veel van hetgeen hij componeerde aan zijn oor voorbij mag laten gaan. gespeeld of ge zongen door velen, die het goed met hem menen, is waarlijk te benijden. Men heeft met grote ernst een man willen eren, wiens leven aan zijn God en aan zijn muziek gewijd was. Daarom heeft de Bond hem geen beter geschenk als dit kunnen aanbieden! Velen maakten na afloop van het concert gebruik van de gelegenheid Leo Mens de hand te drukken en hem voor het gebodene te danken. Ook dat zal Leo Mens de overtuiging gegeven hebben, dat hjj voor velen iets be tekend heeft en gelukkig nóg betekent. Naar wq hopen en vertrouwen nog vele jaren! De avond is geopend met het zingen van het Bondslied, dat de gehuldigde wel zeer vertrouwd in de oren geklon ken moet hebben. Het concert is op de band vastgelegd en zal te zijner tijd door de NCRV worden uitgezonden. Wij houden er ons van verzekerd, dat dit de schoonste avond uit het leven van Leo Mens is geweest! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen! Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 genees middelen, diein de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nóg beter en helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen falen. ff Het zuivere klankstuk haar ware gebied Toen Marie Thérèse Fourneau tien jaar geleden in het volkrijke Amsterdam voor het eerst in ons land optrad, speelde zij voor elf toehoorders. Toch bete kende dit debuut het begin van een zegetocht! Uit niets dan 12 études van Debussy en 7 stukken van Fauré, stelde zij een programma samen. Uit dit trekje Fourncau-kroniek leren wq, dat zq niet tot het virtuozengilde behoort, dat „op het publiek speelt". Préludes van Debussy, het Animé van Ravels Sonatine en Chopins Barcarolle hebben er geen twijfel over gelaten dat zij technisch elke opgave zou kunnen oplossen en dat huar pianistiek van hoge orde is. Maar zonder de pose van titane van het toetsenbord. Het is niet de indruk van virtuositeit die achterblijft, maar die van voorname allure, van eerlijkheid en eenvoud, een eerlijkheid die ver moedelijk zelfs omgaat met het besef van voorhanden begrenzingen. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Cheiaroa. Australië biedt nog grote kansen aan Nederlanders De voorraad, migranten waaruit Australië in Noord-Europa put, neemt snel af als gevolg van de verbetering der economische omstandigheden. Dit pro ces zal nog versneld worden als de Euro pese Economische Gemeenschap slaagt. Dan zal Australië voor massale emigratie uit Europa alleen nog op Italianen, Grieken en Spanjaarden kunnen reke nen. Dit heeft de directeur voor Euro pese migratie, gisteren in Melbourne verklaard. Hij brengt een bezoek van zes weken aan Australië op uitnodiging van de Australische regering. In feite heeft haar techniek één opgave niet opgelost: Franck's Prélude, Choral et Fugue. Alleen al in de arpeg gio's van het Choral telden we vier misslagen en in deze hele Franck was de pianiste zich een bepaalde begrenzing onvoldoende bewust. Nu was er een buiten muzikale factor medewerkzaam: zij scheen met griep te kampen. Marie Fourneau leek ons overigens een geringe verwantschap te bezitten met Franck's geest, wiens pianistische dromen aan de orgelbank ontstonden. En in het interpreteren en uitbeelden van romantici ligt haar zwakke stee, een zwakheid, die zij deelt met talloze jongeren, die Ravels verzoek inwilligen: „iik wil niet dat men mijn muziek inter preteert!". En zo heeft zij. ter inleiding, Schumanns „Faschingsschwank" ver tolkt zonder de taferelen door karakte risering levend en verscheiden te maken. Een aardige gedachte was het zeker, deze „Vastenavondklucht" juist op vastenavond te brengen, al hadden we dan verre de voorkeur gegeven aan opus 9 met titel „Carnaval". Maar de nogal vlakgebleven expressiviteit belette niet, dat men de instrumentalis te volop be wonderen kon in het keurig neeibeite- len van de oktavengangen en in het prachtige met heldere sonoriteit profi leren van de toon, slank zowel als getemperd gedecideerd. En hier denken we tevens aan de meesterlijke pareling en aan de regie over de tussentinten en etherische nuances in de Barcarolle en aan het klateren en ruisen in de klank toverij van Debussy's Feux d'Artifice. Verder memoreren we ook de gave om passageweric om te zetten in pure zin gende lijnen, waarvan echter de scha duwzijde zijn kan, dat reliefgevende contrasten verloren gaan. Het ware gebied van Marie Thérèse Fourneau in 'het zuivere klankstuk. Wij durven daar Chopins Barcarolle toe te rekenen, dat in een poëtisch gewaad voorbijtrok. Er vervolgens, naast Debus sy en Ravel, Chopins le Scherzo met dat ontroerende, zacht glijdende lang zame intermezzo. De Fransman Henri Miynet heeft l staartvianicen kunnen ingeklapt dit vliegtuigje vervaardigd, speciaal worden, zodat het toestelletje in voor landbouwdoeleinden. De vleu- een schuur kan worden opgeborgen, gels en de merkwaardige grote Het kan uitstekende diensten be wijzen bij bespuiting van velden en boomgaarden en ook voor snel in zaaien. Thans 45 t.b.c.-gevallen in Neede (Speciale berichtgeving). Het totale aantal met t.b.c. besmette leerlingen van de Needse U.L.O.- school is nu gestegen tot 45, terwijl als lid van een sportvereniging ook besmet bleek een oud-U.L.O.-leerling uit Neede, die thans de technische school te Eibergen bezoekt. Voor 38 van deze gevallen is opneming in het sanatorium geadviseerd. 8 jon gelui bleken in zo lichte graad be smet te zijn, dat zq thuis kunnen wor den verpleegd. In het sanatorium te Almen zijn thans 26 leerlingen opgenomen, name lijk 12 uit Needé. 12 uit Eibergen en 2 uit Rekken, terwijl vrijdag a.s. nog 1 uit Neede en 1 uit Rekken zal worden opgenomen, zodat dus aan het einde van deze week 28 verpleegden in Almen zullen zijn. Ons rest tenslotte nog Chopins Noc turne in bes te noemen. De eerste Engelse uitgave gaf haar tot woede van de schepper de titel mee van „Murmures de la Seine"!! Gelukkig is de pianiste niet gaan kabbelen en deinen, maar heeft zij een aristocratische versie ge geven met geen andere vrijheden dan de zichtbare dynamische aanwijzingen van Chopins authentieke notenbeeld. Toch werd en dat is persoonlijk de Nocturne voor ons niet waar ge maakt. In allerlei Nocturnes en Mazur ka's zien wij verkapte dagboekbladen en intieme bekentenissen, waarvan het ongeschreven hoofdteken „passie" heet en het woelen is van het gepijnigd hart van een weinig gelukkig mens. Die passie kan gloeien in de intensiteit en de vibrerende elasticiteit van de toon- geving ondanks reserve en bedwongen- heid. Maar onze tijd heeft een oekase uitgevaardigd en jongeren kunnen er niet meer mee omgaan, de stuwende uitbeelding stolt meestal ln bedachtheid en willekeurigheid Met bloemen en kennelijk innig dank bare bijvalsbetuigingen is de musicien ne gehuldigd, waarvoor zij dankte met Debussy's Clair de Lune en Fauré's 3de Nocturne. V. Amerikaans vliegtuig met opzet uit koers gebracht President Eisenhower heeft er gisteren met nadruk op gewezen, dat Ameri kaanse piloten twee jaar geleden bevel hebben gekregen geen „kat en muis" te spelen met Russische jagers nabij de grenzen van de Sovjet-Unie. Hij zei dit op zijn persconferentie, toen journalisten vragen stelden over de Amerikaanse be schuldiging, gestaafd met bandopnamen, dat Russische jachtvliegtuigen vorig jaar september boven Armenië een ongewa pend Amerikaans transportvliegtuig heb ben neergeschoten. De bevelen zijn strikt, aldus de presi dent. Er doen zich echter wel eens navi- gatiefouten voor, bijv. door slecht weer, en er is een tijd geweest dat men ge loofde dat valse radioseinen een vliegtuig uit zijn koers hadden gelokt. Het Amerikaanse tijdschrift „News week" publiceerde gisteren dat acht da gen na het neerschieten van het toestel boven Armenië een ander Amerikaans toestel met deskundige navigato- route had verkend. Er waren toen r seinen van Russische stations opg'_ gen op een golflengte, die grensde aan die van de Amerikaanse radio-bakens. Mogelijk is het neergeschoten toestel door deze seinen uit zijn koers geraakt. Volgens Newsweek is er maar één con clusie: de Russen overstemmen met op zet andere radiozenders om vliegtuigen over de grens te lokken. Het blad was al vóór president Eisenhowers perscon ferentie gedrukt. Synode Ned. Herv. Kerk Sportprijsvragen gevaar voor samenleving Première der Anne Frankfilm in april (Speciale berichtgeving) De Nederlandse première van de Anne Frank-film, met het Amerikaanse ster retje Milly Perkins in de hoofdrol, zal in de eerste week van april in twee Amster damse theaters, waaronder het City theater, plaats vinden. De schrijver Bob Wallagh heeft naar aanleiding hiervan een boek geschreven, dat als pocket-uitgave in de zogenaamde „Mimosa-reeks" zal verschijnen. De titel luidt „Verfilmd verleden", terwijl de ondertitel is „Camera's op het dagboek van Anne Frank"-. De heer Wallagh heeft voor deze pu- blikatie de beschikking gekregen over nog niet eerder vertoonde opnamen uit het foto-album der familie Frank. Ook zal in dit boekje enige aandacht besteed worden aan de loopbaan van Milly Perkins, de hoofdrolspeelster in de Anne Frank film. Sport helpt karakter vormen De generale synode van de Ned. Herv. Kerk is gisteren de tweede zittingsdag begonnen met het aanvaarden van wij zigingen in de generale regeling voor de predikantspensioenen. Hierdoor zullen vrouwelijke predikanten de waarde van de pensioenstortingen kunnen terug ont vangen en kunnen in bepaalde gevallen predikanten in emigratielanden onder zekere voorwaarden hun pensioenaan spraken behouden. De synode droeg dr. J. C. Hoekendijk, rijkshoogleraar op de geschiedenis van het apostolaat voor de hervormde stu denten aan de universiteit in Utrecht te doceren. De synode behandelde het ontwerp- rapport over „Kerk en sport", in het bijzijn o.a. van dr. A. A. van Rhijn, voor. zitter van de Raad van Kerken en Sa menleving, dr. S. Rozemond, secretaris van de raad en dr. K. Rijksdorp. Sport vraagt teamgeest Dr Van Rhjjn zei dat het rapport meer een voorlichtend en minder een richtinggevend karakter heeft. Hjj zei dat uit onderzoek is gebleken dat 77 procent van de kerkeraden geen enkele belangstelling voor het sportleven heeft. De sport, zo zei hq, heeft juist in onze maatschappij grote betekenis. Zij kan het tegenwicht zjjn tegen het heersend intellectualisme, zij helpt het karakter vormen, doet een beroep op wilskracht, vraagt teamgeest en leidt tot vrqheids- beleving. Zij gaat het classificatieproces tegen en bevrqdt menigeen van een zaamheid. Dr. Rijsdorp wees erop, dat in de sportwereld een grote drang leeft naar het antwoord op de vraag, waar wij naar toe gaan. Hij meende dat de kerk nog niet toe is aan de beantwoording van deze vraag. Zij moet volgens hem eerst de wereld van de sport kennen, pastorale arbeid kan pas daarna geschieden. Er zijn ruim een miljoen georganiseerde sportbeoefenaars, aldus dr. Rijsdorp. De sportwereld staat voor de vraag wat het vormend element in de jeugdsportclub moet zijn. Er Is een gevaar, dat de sport de richting van de show en het zaken doen gaat. Dr. Rijsdorp zag ook krach ten in de sportwereld, die dit tegen wil len gaan. De kerk zal daarbij moeten helpen. Een herder!1'-']ke brief wordt pas belangrijk als sport en kerk elkaar heb ben leren kennen, aldus was zijn oor deel. Als lid van de commissie van rapport zei ouderling L. de Graaf, dat de plaats van de kerk in het rapport niet voldoen, de is aangewezen. „Wat zegt de kerk tot de ouders? Wat moeten wij aanvangen met de sport zoals deze thans beoefend wordt (bijvoorbeeld de sport op zondag) Men is niet klaar met te constateren dat men voeling met elkaar wil houden", zo zei hij. In de synode bestond de sterke aan drang om na dit rapport, dat de situatie beschrijft een aantal richtlijnen te ge ven aan de ouders en jeugdleiders, vooral ook met het oog op de zondag- sport. Zou het ook niet juist zijn na te gaan wat de functie van sport en spel in het gemeenteleven is? Zo werd ge vraagd. Het jeugdwerk verplaatst zich zo langzamerhand van het lokaal achter de kerk naar het sportveld. Moet de kerk niet meegaan? Sport geen vreemde wereld Dr. Rijsdorp zei op deze vragen, dat de commissie geen opdracht had een leidraad op te stellen. Het probleem moest in het vizier komen. „Wq zqn ver antwoordelijk voor de gehele sport wereld, niet alleen voor de eigen kring. De kerk zal verkeerd doen de sport wereld met eisen tegemoet te treden. Zij moet beginnen met luisteren. Het open gesprek komt pas als wij de sport niet meer beschouwen als een ons vreemde wereld". De synode besloot aan de Raad van Kerk en Samenleving op te dragen na te gaan wat met dit rapport dient te ge beuren. Het gokspel De conferentie behandelde ook het ontwerp-rapport over het gokspel. Dr. Van Rhijn wees op „de verlegenheid der kerk" op dit punt. Dit geldt zowel voor binnen- als voor het buitenland. De voornaamste punten van dit rap port zijn: De kerk moet tegen de gevaren van het gokken ernstig waarschuwen. Gok ken is schadelijk voor de geestelijke volksgezondheid, brengt schade aan het sociale leven en deformeert het sport leven, dat vercommercialiseerd wordt. Er is verschil tussen de taak van de kerk en van de overheid. Wat de kerk afwijst, kan de overheid niet zonder meer verbieden. Het rapport sluit zich aan bij de situatie in Nederland. Er is een sterke drang naar kansspelen. Verbod brengt ongecontroleerde activiteiten en uitwijken naar het buitenland voor dit doel. De overheid wil thans blijkbaar het kwaad kanaliseren. Dit dient ge waardeerd te worden. Het rapport acht dit het geringste kwaad. Het heeft geen standpunt ingenomen over de vraag of de kerkelijke organen voor haar so ciaal-culturele doeleinden de gelden af komstig uit de sportopbrengsten moeten aanvaarden. Prof. dr. J. de Graaf, sprekend namens de rapporterende commissie meende dat het uitgangspunt niet mag zijn het com promis dat de overheid vindt om het kwaad te kanaliseren. Het rapport zoals het geformuleerd werd wekt volgens hem misverstanden. Duidelijk moet worden waarom de kerk moet spreken. Prof. De Graaf pleitte ervoor, over voetbal toto te spreken in de zin van verwerven van geld, van verdeling van maatschappelijk inkomen, van arbeid. De kerk distan tieert zich van beoordeling over over heidsmaatregelen, waarschuwde hij. Dr. S. Rozemond antwoordde, dat men liever moest uitgaan van een theologi sche doordenking van het spel. Men moet zich met de concrete overheids- voorstellen bezig houden, zei hij, bestu dering van het hele probleem wijst op het ogenblik .hoezeer wij in verlegen heid verkeren". Sprekers standpunt is, dat wettige toto slechts aanvaardbaar is, indien de prijzen aanzienlijk lager zijn dan nu wordt voorgesteld. Verbod van toto's Ds. P. F. J. Aalbers uit Middelburg achtte het gevaar van het gokken groot, vooral voor jongeren. Deze worden, zo zei hij, aangegrepen door een verkeerde mentaliteit tegenover scheppende arbeid. Hij vroeg zich af of de kerk niet voor verbod van de toto's moet opkomen, al thans ertegen moet waarschuwen. In de discussies stonden tegenover degenen, die de toto geheel afwijzen, an deren die ter vermijding van groter kwaad zeer gematigde toelating aan vaardbaar achten. Prof. P. Roseam Ab- bing constateerde, dat de synode vrijwel eensgezind 's in onderkennen van het kwaad van de goklust. Indien de over- heid de toto mogelijk maakt moeten de baten in de overheidskas komen, meende 1 hij. De synode besloot het rapport in han den te stellen van de Raad voor de Kerk en Samenleving. Zij wilde in ieder geval uitspreken, dat zij sportprijsvragen een bedreiging voor de samenleving acht. Het moderamen kan overwegen of zij haar standpunt aan gemeente, volk en overheid bekend moet maken, aldus de synode. I 1 1 TC L. 2IAOO V ADRES VOOR BALLPOINTS Alle bekende merken o.a. Parker, Ballograf, Reynolds, Bic, in alle modellen, reeds vanaf f 0.60. Ook LOSSE VULLINGEN voor alle merken. I HAARLEMMERSTRAAT 169' K e r k e 1 ij k Leven NED. HERV. KERK I Beroepen te Bergum (toez.) dr. J. M. Hasselaar, laatstelijk pred. te Djakarta; i te Wijk bij Heusden A. Mul wijk, kand. te Ameiae; te Woerden (vac. J. C. Ter louw) I A. den Haintogih te Amersfoort; te Goe dereede J. Vlijm, kand. te Lunteren. Be dankt voor Oudega (W) J. F. Storm te NiJbroek (Geld); voor Boven-HardLnx- veld P J. F. Lamens te Els-peet. GEKEF. KERKEN Beroepen te Boechout (België) drs. J. Vegh te Andijk; te Haamstede C. M. Boerma, res.-legerpired. te Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Deventer B. Bilkes te Am- sterdam-Z. en J. M. Visser te Dokkum. Beroepen te Zaandam J. W. de Bruin te Zwaagwesteinde Dr. A. F. N. Lekkerkerker hoogleraar te Groningen De generale synode der Ned. Herv. Kerk heeft tot kerkelijk hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen (vaca ture prof. di'. Th. L. Haitjema» benoemd dr. A. F. N. Lekkerkerker, predikant der Hervormde Gemeente te Utrecht. Zijn leeropdracht is dogmatiek, vaderlandse kerkgeschiedenis en kerkrecht. Tijdens de vergadering van de synode in novem ber van het vorig jaar was in deze vacature benoemd dr. J. M. de Jong, conrector van het theologisch seminarie te Driebergen, die deze benoeming niet aanvaardde. Dr. A. F. N. Lekkerkerker werd ge boren op 5 maart 1913 te Hei en Boeicop (Z.-H.). Hij studeerde theologie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht en promoveerde in deze aculiteit op 9 maart 1942. Van 1936 tot 1939 was hij voorganger van de Nederlands Her- "crmde Evangelisatie tr Franeker Op 7 mei 1939 werd ds. Lekkerkerker be vestigd in het ambt te Noord Laren <Gr.). Op 2 januari 1944 ging hij als predikant naar Loosduinen en op 10 oktober 1948 werd hij predikant van de Hervormde Gemeente te Utrecht. Deze bezoekster van een tentoon stelling in Londen introduceerde een nieuwe manier om haar hondjes ook tijdens wandelingen in een drukke omgeving toch wat rust te gunnen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4