Dam®8 V ertegen woordiger Nederlandse visserij krijgt in de „Rotterdam" fabrieksschip Agenda Met een enkel woord I MAANDAG 9 FEBRUARI 1959 Modern antiek (Van onze t.v.-medewerker) Het vermaken van kinderen met sprookjes is een antiek tijdverdrijf, waaraan de ouder vandaag de dag waarschijnlijk meer genoegen beleeft dan het kind, dat om verstrooiing vraagt. Toch grijpt t.v. telkens terug naar het ouderwetse middel, maar dan veelal wel in een moderne versie. Dat was dan ook het geval j.l. zaterdagmid dag, waarop de VPRO een kinderpro gramma van een half uur te verzorgen had. Ze kon daartoe dicht bij huis blij ven, want in Bussum resideert het kin derballet „Klosje", onder de bekwame leiding van mevrouw Rudi Mees. Een jaar of aoht geleden heeft ze een zelf geschreven sprookje choreografisch be werkt en door haar zuster Tine muzi kaal laten illustreren. Toen de jonge, veelbelovende regisseur Klokman bij haar aanklopte om medewerking, heeft ze in korte tijd „Op zoek naar geluk" voor t.v. omgewerkt en omdat het in Bussum alles t.v. is wat de klok slaat, heeft ze dat met een trefzekere hand gedaan en met een nieuwe lichting leerlingen in gestudeerd. Het resultaat was een ge zond en zinrijk halfuurtje sprookjesbal let, waarvan de kinderen ademloos heb ben zitten genieten, mede dank zij de voortreffelijke décors van Cor Hermeier. De NCRV was 's avonds aan bod en had het ook in het moderne antiek ge zocht door Johan Bodegraven en ons kijkers, een team van drie voor te zet ten, dat mede dank zij de 87-jarige oud actrice Marie Faassen op 'n gemiddelde leeftijd van ruim 75 jaar kon bogen. Ze kregen lekker de vrije hand en Multatuli zijn erkenning als groot man ten over staan van Christelijk Nederland (Marie heeft hem n.l. nog ontmoet en was zich bewust daarmee een groot moment te beleven). Verder werd er,over een con sult bij een waarzegster'gerept en als klap op het bijgeloof-vuurwerk vertelde één andere deelnemer, dat hij nu hij met succes een dozijn boeken had ge schreven maar liever ophield en niet aan het dertiende wilde beginnen. Nu moet de kijker vooral niet denken, dat de NCRV zich voor deze nieuwlichterij geneert, neen, want de sneltekenaar, die in de (tamme) quiz optrad, gaf als voorbeeld van zijn werkwijze ook nog even een clairvoyante sche(r)ts! Bodegraven voelde zich in dit gezel schap als een vis in het water en is dan op zijn sympathiekst en ook royaal met zijn punten toewijzing. De hobby-rubriek wordt een erg krampachtig geval, als men ervaart, dat een kerkorgelist tehulp geroepen moest worden. Dat is geen hobby meer, maar een gewone bijbetrekking voor geoor loofde zondagsarbeid. Als deze heer dan een Fuga van Bach wenst te spelen, dan lijkt er iets scheef te zitten öf met zaterdagavondamusement öf met zon dagsviering, als Pleiter daarop reageert met de woorden: „Hoewel het zaterdag avond is, vooruit dan maar". Het gevaar voor afglijden naar het hypocrisische vlak is dan niet eens denkbeeldig meer. Het hoogtepunt van de avond was, zoals verwacht kon worden, het razend- knappe optreden van Cruys Voorberg. Als we de NCRV hiermede niet zouden chokeren, zouden we hem een duivels kunstenaar willen noemen. Nu volstaan we met de eretitel duizendkunstenaar. Toneelspeler, kostuum-ontwerper, pop pen snij der, papierknutselaar, zanger, kenner van oude literaturen, een veel zijdig kunstenaarschap, dat regisseur Peter Koen ziöh zelf deed overtreffen in de prestatie van een kostelijk kwartier kleinkunst. Tot slot kreeg Dick van Bommel gele genheid op de schering van een sprookje een aantal vondsten, die insloegen, tot een soms intensief patroon te verwer ken, waar echter herhaaldelijk de Kitsch van af droop. Namaak-Antiek! Handig was om met portret en pop het werk van dure kunstenaars in het geheel op te nemen, waarvoor immers slechts een gering honorarium als auteursrecht is verschuldigd. Je moet maar op het idee komen en zoals het gepresenteerd werd, was het artistiek nog verantwoord ook. Vroegtijdig einde van relais „Davos" Een lezer schrijft ons: Geachte redactie, Naar aanleiding van de televisie-uit zending uit Davos van gistermiddag vraag ik my af of het niet onfatsoenlijk is plotseling midden in een programma te vallen en er later op dezelfde manier weer uitgezet te worden. Op het ogenblik wordt veel luidruch tige reclame gemaakt voor televisietoe stellen. Men kan veertien dagen gratis kijken en nog meer. Het lijkt m.i. beter meer zendtijd te geven, waardoor hele programma's gegeven kunnen worden en geen halve zoals gistermiddag. Dit lijkt mij een veel gunstiger manier van reclame maken. Of is het voor de men sen, die een televisietoestel willen aan schaffen toch maar beter te wachten tot er wat meer dan complete program ma's zijn? Hoogachtend, L. VAN BERKEL, Sumatrastraat 26a. (De N.T.S. is al even verbaasd geweest over het abrupte einde van het relais van de kunstrykampioenschappen uit Davos als U. Zowel België als Neder land zouden de wedstrijden tot het einde toe overnemen. Dat was tevoren zoals ook in de programmabladen te lezen viel bepaald op twee uur. Desondanks werd om 13.20 uur na een korte telefonische waarschuwing uit Zwitserland de verbinding verbroken. Uit het commentaar van Siebe van der Zee bleek maar al te duidelijk, dat ook die door de gang van zaken vol komen werd verrast. Het was alleen heel wat prettiger ge weest, wanneer men in Bussum direct had medegedeeld, dat men niet wist waaraan dit plotselinge einde te dan ken was. Nu kwam de omroepster niet verder dan een simpele mededeling, dat het programma te vroeg was beëindigd. Hetgeen we ook wel wisten. Maar omtrent het andere bleef men in het ongewisse, hetgeen in Bussum een regen van verontwaardigde tele foontjes tot gevolg heeft gehad. Men kon echter geen positief antwoord geven. Vandaag zal de technische dienst van de N.T.S. een uitgebreid onderzoek instellen naar deze ook voor de Televisie Stichting zo teleurstellen de afloop van een aantrekkelijk pro gramma. Redactie L.D.). Weer proef met sneller nieuws via Eurovisie Een groot aantal Europese televisie nieuws- en joumaaldiensten zal in mei opnieuw een proef nemen met de over brenging en uitwisseling van gefilmd nieuws met gebruikmaking van het Eurovisienet. Deze nieuwe proef, die van 4 tot en met 30 mei zal worden gehou den is een uitgebreider vervolg op een soortgelijke, geslaagde proefneming ge durende twee weken in oktober van het vorig jaar. Met uitzondering van de zondagen zullen de televisienieuwsdien sten in België, Frankrijk, Groot-Brittan- nië, Italië, Nederland en Zwitser land elkaar dagelijks het gefilmde nieuws op de snelst mogelijke wijze toezenden. Behalve deze landen zal ook de Duitse televisie minstens gedurende een week aan de uitwisseling deelne- Telefoongesprek met Billy Vaughn (Californië) In het strijdkrachtenprogramma van zondag a.s. (13.20 tot 14.00 uur) zal Roel Balten een telefoongesprek hebben met de 39-jarige orkestleider-arrangeur-in strumentalist Billy Vaughn. Diens „Sail along silvery moon" staat al maanden lang zeer hoog genoteerd op de Neder landse „hitparade". Billy Vaughn woont in Sherman Oaks in het zonnige Cali fornië, vanwaar hy de vragen, die Roel Balten hem gaat stellen, zal beantwoor den. men. Deze Duitse deelneming maakt het technisch en economised mogelijk, dat de proef wordt uitgebreid met Denemarken, Zweden en Oostenrijk. De onderhandelingen met deze landen zijn nog gaande. Vertegenwoordigers van verschillende Europese televisie-organisaties hebben tot de nieuwe proef besloten op een vergadering, die zaterdag j.l. in Amster dam is gehouden. De nieuws uitwisseling in mei zal evenals de vorige maal redactioneel en technisch worden geleid vanuit het technisch centrum van de EB.U. (Euro pean Broadcasting Union) in het „Palais de Justice" te Brussel. Dankzij particulier initiatief Omgebouwde treiler in juli in de vaart De Nederlandse visserijvloot wordt dit jaar verrijkt met een fabrieksschip. Dank zij een initiatief van de IJmuidense reder, de heer D. J. Krijger, die in de na-oorlogse jaren al meerdere malen blijk heeft gegeven initiatieven te durven nemen, ligt in Rotterdam een in 1941 gebouwde Duitse treiler, de „Van Ronzelen", een schip van 60 meter lengte, dat in juli van dit jaar als „Rotterdam" in de vaart zal komen. Een fabriekschip. Dat wil zeggen, dat het zal worden uitgerust met een diepvries-installatie en met een installatie voor de bereiding van vismeel en visolie. Ontbreekt nog een fileermachine, maar daarvoor is op het werkdek een ruimte uitgespaard, zodat een dergelijke machine er in de toekomst altijd nog bij kan komen. De „Van Ronzelen" werd in 1941 ge- verbouwing van de „Van Ronzelen" tot bouwd by Jos. L. Meyer te Papenburg. Sedert 1952 was het schip eigendom van de Hanseatische Hochseefischerei te Bremerhaven, maar het moeilijke vis serijjaar 1958 heeft de rederij genoopt het schip af te stoten. De heer Krijger is voornemens de stoommachine te laten vervangen door een motor van 1.200 pk, die het schip een snelheid zal kunnen geven van niet minder dan 14 zeemijlen per uur. OOK VOOR VERRE VISSERIJ De .Rotterdam" moet een schap wor den, dat onder alle omstandigheden, ook onder moeilijke omstandigheden dus, de visserij zal kunnen uitoefenen. Het schip wordt gemaakt voor de verre visserij, dus in de buurt van IJsland en in de Barendszee, maar het zal ook gaan deelnemen aan de normale haring- en makreelvisserij. Het zal zelfs de zand- spieringvisserij niet ongemoeid laten. Nu moeten de kotters de zandspiering, een snel bedervend visje, naar de wal bren gen. Direct na de vangst op zee verwer ken geeft echter een veel waardevoller vismeel. GROTE CAPACITEIT Het nieuwe schip van de Nederlandse visserijvloot zal niet minder dan 5.000 kisten vis kunnen aanvoeren: er komt een diepvriesruim voor 980 kisten en verder een koelruim waar 4.020 kisten vis in kunnen staan. Voorts wordt gerekend op de berging van 56 ton visolie en 60 ton vismeel. De vismeel- installatie, op dit schip uiteraard zeer belangrijk, zal een capaciteit hebben van 20 ton per dag. Voor de bediening van deze installatie is slechts één man nodig. INRICHTING De scheepstekenaar A. Borghart te IJmuiden maakte de tekeningen voor de Moeder doodde haar zoon Vermoedelijk in een vlaag van ver- srtajidsverbystering heeft de 48-jarige moeder van een gezin te Tegelen haar elfjarige zoon, de jongste van haar zes kinderen, om het leven gebracht. Toen de jongen naar school wilde gaan om streeks negen uair vroeg zy hem eerst mee naar het schuurtje achter de woning te gaan. daar heeft de moeder haar daad begaan. De politie, die onmiddellijk daarna' gewaarschuwd werd, heeft de moeder overgebracht naar het Huis van Bewaring te Maastricht. Advertentie WZJS HAMEA-C handen ruw of schraal HAMEA-GELElHSnO Indonesische theemarkt De Indonesische theemarkt in Europa is aan Antwerpen boegewezen. Dit is het resultaat van een akkoord, dat dezer dagen te Djakarta gesloten werd tussen Indonesische regeringsautoriteiten en de vertegenwoordigers van een Antwerpse handelsfirma (Socomabel). De toewijzing maakt deel uit van de herverdeling der marktfuncties ingevolge de opheffing der economische akkoorden tussen In donesië en Nederland, aldus Belga. VOOR HEDENAVOND Hilversum 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.40 Tafelpianorecital. 19.00 Par lementair overz. 19.15 Muzikale caus. 19.45 Regeringsultz.: De zilvervloot. Een spaar- potpourrl met authentieke Surinaamse en Antilliaanse volksmuz. door het ork. Guyana en het Duo Coco en Fraai. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.30 Artiesten café. cabaret. 21.00 Etherforum. 21.40 Ma rimba. 22.10 Trombone-ensemble. 22.30 Strykork. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.40— 24.00 Orgelspel. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Fries pro gramma. 18.45 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Politiek beraad, caus. 20.05 Gram. 20.35 Een leder die zoekt hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Musette muz. 22.15 Vocaal ens. 22.35 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.45 —24.00 Idem. (22.00—22.15 „Volk en Staat", caus.) TELEVISIEPROGRAMMA NTS; 20.00 Journ. en weerover*. VPRO; 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Schoolavond. 20.50 Fllmherlnnerln- gen. 21.05 Pantomimegroep. 21 20 Gaslight revue. GEVRAAGD voor de verkoop van SIMCA automobielen een ERVAREN AUTOMOBIELVERKOPER. v.g.g.v. Schrift, sollicitaties GEBR. VAN ULDEN - Verdamstr. 6, Leiden. MAANDAG beldse „Rotterdam". Het schip wordt aan bak boordskant geheel dichtgebouwd. De bemanning krijgt één- en tweepersoons hutten met een aparte ruimte voor het opbergen van het oliegoed. Verder ver meldt het bouwprogramma drie douche cellen, drie toiletten, een droogkamer en een ruime messroom. Het schip zal wor den uitgerust met de modernste naviga tiemiddelen en daarbij is ook radar. De „Rotterdam" zal 35 dagen, dus als het moet ruim een maand op zee kun nen blijven. Het schip zal reizen kun nen maken naar de IJslandse wateren, maar ook naar Groenland en Librador, dus tot onder de Amerikaanse oostkust. ONDERNEMINGSGEEST Ondernemingsgeest is een belangrijk kenmerk van de heer D. J. Krijger. Hij 'had enige jaren geleden het leeuwe- deel in de pogingen om de verre vis serij weer op gang te krijgen. Hij blijft in de mogelijkheden van verre visserij geloven. Het is niet zijn schuld, dat de pogingen toen moesten worden gestaakt. Hij is het ook, die al jaren denkt over een experimenteert met mechanische lossing. Het juiste antwoord is hier nog steeds niet gevonden. Maar als het ge vonden wordt, zullen ook anderen hier van gaan profiteren. Andere landen beoefenen de verre vissery en maken grote vangsten. De heer Krijger is ervan overtuigd, dat Nederland, wil het zijn visserij kun nen handhaven, noodzakelijk tot verre vissery zal moeten overgaan. Met ge wone treilers is het niet gelukt. Thans hoopt hy in de „Rotterdam" het type schip gevonden te hebben, waarmee wel succesvol gevist kan worden, een type schip, dat ook in andere seizoe nen en op andere visgronden rendabel gemaakt zal kunnen worden. De Doelen: Ledenvergadering Amateurfotografenver. 8 uur nam. Kweekschool voor Voorbereidend On derwijs (Vliet)K. en O.-cursus Boetseren olv. J. Kalsbeek. 8 uur nam. DINSDAG De Doelen; Genootschap Nederland Engeland. Spr. mr. David Coleman over de mythen en mysteries van de Britse eilanden". 8 uur nam. „Prediker": Spr. J. Zeegers over gebeds genezing. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „Brullen als een duif". 8 uur nam, Stadsgehoorzaal (grote zaal)LKK „Voor Allen". Solopianiste Marie Thérèse Fourneau. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Lente show Damesweekblad Llbelle. 2.30 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw Uitvoering Muzlekver. „Excelsior" WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam Gerecht 10: Splrltisch Genootschap. Spr. ds. De Kam. 8 uur nam. Leldse Volkshuis: Filmavond voor oude ren. 8 uur nam. Leeuwerikstraat 8: Lezing J. H. Kroon voor Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. uur nam. Rapenburg 22: Ledenvergadering MIJ, Toonkunst. 8 uur nam. Schouwbrug: K. en O. Ned Comedie „Nina". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Feestavond 35-jarig bestaan Jongenswerk „Phebe' 7.45 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Ned. Relsver. Spr. W. L. de Haan over „KLM ln vogel vlucht". 8 uur nam. Volkshuls: Filmavond voor ouders. '8 u. nam. BINNENLAND De Internationale Vereniging van Gemeenten, waarvan prof. P. J. Oud voor zitter is. houdt van 18 tot 23 Juni haar tweejaarlijks congres in Berlijn, zulks op uitnodiging van burgemeester Brandt. Ditmaal zal men spreken over de sociale verantwoordelijkheid der gemeenten je gens de Jeugd en de ouden van dagen. Er zal verder een Europese dag en een Afri kaans-Aziatische dag worden gehouden. De documentaire film „Glas" van de Nederlandse cineast Bert Haanstra ls in Oberhausen onderschelden met de eer ste prijs van 2000 mark op de interna tionale conferentie over de korte film. Te Bennekom is op 55-Jarige leef tijd plotseling ovenleden het Eerste Ka merlid prof. dr. W. Rlp, buitengewoon hoogleraar aan de landbouwhogeschool te Wagen ingen. Gistermiddag is ln de buurtschap Markvelde bij Diepenhorst het 6-jarige melsle Marianne Semmekrot door het ijs gezakt en verdronken. De mist heeft ln Nijmegen een slacht offer geëist. In het Canisius Ziekenhuis is overleden de 71-Jarige C. Willems uit Weurt bij Nijmegen, die gisteren de Heem- straweg in de mist overstak en niet werd opgemerkt door een autobestuurder. De Nederlandse verfindustrie heeft in 1958 ruim 13 miljoen kg. voor een waarde van ruim 32 miljoen gulden aan bereide verven uitgevoerd. De EEG-part- ners waren als afnemers het belangrijkst. - Te Den Haag is overleden mr. G. H. Dijkmans van Gunst, oud-directeur-ge neraal van het verkeer. De bekende musicoloog dr. H. M. Merkelbach. is in de leeftijd van 74 jaar te Hilversum overleden. De heer Merkel bach die van 1919 tot 1932 directeur was van de Amsterdamse Stadsschouwburg, verzorgde na die tijd bij de AVRO diverse muziekprogramma's. Publikaties over to neel en muziek versohenen van zijn hand. Op 14 februari a.s. wordt in het ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Stichting Nationale Com missie tegen het Alcoholisme, een Jubi leumcongres gehouden, dat door de mi nister van Staat, dr W. Drees. zal worden geopend. Het 200 ton metende Nederlandse kustvaartuig „Farel" uit Kampen is za terdagmiddag aan de noordoostelijke kust van het Deense eiland Bornholm in de Oostzee in een dichte mist aan de grond gelopen. Er zijn vier mensen aan boord; er is geen gevaar voor de bemanning. De man die vorige week ln Hengelo door het Inslaan van een winkelruit van een Juwellerszaak ln de Nieuwstraat, er met sieraden ter waarde van f 65D0 van door ging. Is in Almelo gegrepen. De ln Utrecht gestolen auto werd hem nood lottig: een politieagent herkende het nummer. Toen de dief wilde Instappen werd hij gearresteerd. Het bleek een 28- Jarige man uit Almelo te zijn. HIJ heeft bok Inbraken ln Apeldoorn en Gronau (D.) gepleegd. In ..Pulohrl Studio" te Den Haag Generaal William Donovan, hoofd zijn zaterdagmiddag de Talens' prijzen van de Amerikaanse geheime dienst tij- 1958 voor schilderkunst uitgereikt en is j dens de tweede wereldoorlog, is op 76- de tentoonstelling van de vijftig beste in- j Jarige leeftijd in een ziekenhuis in Wash- zendlngen geopend. De eerste prijs ls toe- lngton overleden. De generaal, die de bii- gekend aan Jan Stekelenburg uit Amster- naam had van ..wild Bill", werd ln april dam voor zijn „Rugbyspelers". de tweede prys aan J. A. van Gemert uit Gemert voor zijn ..Schouwburg". Materlaalprijzen werden gewonnen door mevr. Frieda Hun- zlker uit Amsterdam met „Maskerade". V. E. Hamel uit Amsterdam met „Interi eur". W. J. van de Kerke uit Amsterdam met „Portret van mijn vrouw" en F. G. W. Nols uit Amsterdam met „De grote boom". BUITENLAND De politie van Montreal (Canada) heeft zaterdag een jongetje van elf Jaar aangehouden die ln de afgelopen weken talloze inbraken heeft gepleegd. Er wa ren twee polltie-auto's nodig om de buLt van het ventje bestaande uit bont- Jassen, radio- en televisietoestellen, ta pijten en juwelen van zijn hut achter ln de tuin van het ouderlijk huls naar het politiebureau over te brengen. De Amerikaanse negerzanger Paul Robeson, die onlangs tijdens een verblijf ln Moskou ziek was geworden, vertoeft nu in een sanatorium ten zuiden van Moskou Hij zal daar tot 15 maart blij ven, zo heeft een Soyletrusslsohe functio naris zaterdag ln Moskou bekendgemaakt. Robeson werd een maand geleden met brondhltis ln een Moskous ziekenhuis op genomen. Averell Harriman, oud-gouverneur van de staat New York. is zaterdagavond per vliegtuig uit New York naar Nieuw- Delhi vertrokken om daar. naar hij bij eijn vertrek zei. eens te kil ken welke vor deringen er met bepaalde programs zijn gemaakt. Harriman is van plan een maand in India te blijven. Verder zei Harriman. dat hil nu de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles. Amerikaanse staatsburgers geen toestemming wil geven naar communist'ech-China te gaan. ln India zal trachten lnllohtingen over China in te winnen. De New York Times meldt, dat Amerika ln verscheidene landen juist bulten het gebied van de Sovjet-Unie radar- en luisterposten heeft ingericht, waarvan de techniek zo ls geperfectio neerd, dat men zelfs het radioverkeer tussen tanks en vliegtuigen kan opnemen. Er wordt dag en naoht Intensief geluis terd op alle mogelilke golflengten, aldus het blad. De Sovjetrusslsche premier Kroesj - tsjef en zijn Chinese college Tsjou En-lai hebben zaterdag ln Moskou een akkoord voor economische samenwerking getekend, zo meldt Radio-Moskou. Het akkoord voorziet in een Russische lening van vijf miljard roebel aan China. De nieuwe overeenkomst ls een aanvulling op reeds bestaande akkoorden voor technische hulp en voorziet voorts ln de bouw van 78 grote ondernemingen en krachtstations. Dit zal acht laar vergen. Rusland zal de Chinese arbeiders en technici opleiden en, evenals bij vorige overeenkomsten, zonder betaling te vragen licenties aan de Ohlnesen verstrekken. door een beroerte getroffen. Donovan na de laatste wereldoorlog enige tijd am bassadeur van de V.S. in Siam geweest. Zeven Britse militaire voertuigen, een onderdeel van een konvooi, zijn op mijnen gelopen, die aanhangers van de lman van Oman op de weg van Izka naar Nizoua hadden geplaatst; volgens het bu reau van het irrvamaat ln Cairo vonden 15 Britse militairen hierdoor de dood en zijn negen ernstig gewond. Op een conferentie van vertegenwoor digers van Jeugdorganisaties ln de Afri kaanse en Aziatische landen te Cairo is besloten een federatie te vormen, waar van de zetel te Cairo zal worden geves tigd. Deze federatie van Jeugdorganisaties zai verbonden worden aan het secreta riaat van de vorig Jaar opgerichte orga nisatie voor solidariteit tussen de landen van Afrika en Azië. Vijf met revolvers gewapende man nen hebben zondagochtend om vijf uur platina ter waarde van bijna een miljoen gulden gestolen uit een fabriek van op tische instrumenten te Croissy-sur-Selne. ten westen van Parijs. De Indringers kne velden de nachtwakers en verdwenen na derhand met hun bult, 130 kilogram pla tina. in een auto President Worosjilof van de Sovjet unie zal eind februari een bezoek aan India brengen. Twee van de zes Algerijnen die vorig jaar september op de Palace de l'Etolle ln Parijs met een machinepistool een aanslag op de Franse minister Soustelle hebben gepleegd, zijn zaterdag door een militair gerechtshof in Parijs veroordeeld tot de guillotine. Een derde beklaagde. Adour, kreeg levenslange dwangarbeid. Een mode-ontwerpster en een mode- tekenares uit Turijn zijn door de Parijse politie aangehouden, nadat in hun bezit schetsen waren aangetroffen van pas ge toonde modellen van de Franse ..Haute couture". De Fransen nemen een derge lijke schending van het auteursrecht hoog op De Joegoslavische regering heeft een Tsjechoslowaakse diplomaat laten weten, dat hil het land moet verlaten. Enige maanden geleden werd een Joegoslavische diplomaat uit Tsjecho-Slowaklje gewezen, omdat hij .ongeoorloofde betrekkingen" met een Tsjechische vrouw zou hebben onderhouden. De uitgewezen Tsjechische diplomaat is dr. Tomas Lahoda. een tweede secretaris belast met culturele aangelegenheden. Premier Abdoel Rahman van Malak- ka ls afgetreden en vervangen door vlce- Eremier en min. v. Defensie, Abdoel Razak in Hoessein. Abdoel Rahman maakte zijn aftreden bekend op een buitengewone j geest: Apotheek Oegstgeest, Wllhelmlna- vergadering van de Verenigde Nationale park 8. tel. 26274. Partij waarvan hij voorzitter ls. Hij had Kl. - het besluit genomen om al zijn tijd aan B,J geen gehoor bij Uw hulsarts of de party te kunnen wijden. I specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Wassenaar: Verenigingsgobouw Uitvoering Muziekver. „Excelsior". DONDERDAG Academie: Lezing prof. Homer Thomp son over „De Agora van oud Athene". 8.15 uur nam. De Doelen; Ned. My voor Nyverheid en Handel. Spr. prof. Ir. D. Dresden. 12.30 u. nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk. Bybel- studle. 89 uur nam. Hogewoerd 17'5: By eenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. In den Vergulden Turk: Propaganda- vergadering Chr. Hist. Unie. Spr. dr. H. W. Tilanus over d© a.s. verkiezingen. 8 uur nam. Gulden Vides: Leidse Assurantieclub. Spr. mr. J. van Someren „Van wieg tot graf sociaal verzekerd en per bedryfstak georganiseerd". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. R'dams Philharm. Orkest o.l.v. Eduard Fllpse, Pianist Bela Sikl. 8 uur nam. VRIJDAG Marekerk: Wereldgebedsdag te 4.30 uur voor de kinderen; 's avonds 8 uur voor volwassenen. Leiderdorp. ((Herv. Kerk): Wereld gebedsdag te 8 uur nam. Voorschoten (Cultureel Cen trum) Chr. Hist. Unie. Spr. dr. H. W. Ti lanus en ds. A. Ollemans. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Jaarvergadering Zlekenver. „Ondersteuning zy ons doel". 8 uur nam, Doopsgez. Kerk: Adventskerk. Bybel- studie 1011 uur voorm. Évangellsatle- dienst o.l.v. ds. K. C. van Oossanen. 34 uur nam. Jeugdgebouw „In de Moriaen" (Hoog landse Kerkgracht)Feestavond Jongens werk „Phebe". 8 uur nam. Marekerk: Uitvoering Nat. Muziekkorps Leger des Heils. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum". „De zonderlinge mrs. Savage" 8 u. nam. Stadszaal: Ar jos-wapenschouw. Spr. prof. Diepenhorst en ds. K. W. Dercksen 3 uur nam. Station: Aankomst Nat. Muziekkorps Leger des Heils. 4.15 uur nam. Mars door de stad, ontvangst in het Stadhuis. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn", „Het geheim van de flesgeest3 uur nam. Warmonderstraat 18: Opening Padvin der stroephuis. 4 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare toespraak Jehovah's Getuigen. „Is eeuwig leven slechts eendroom?". 4 uur nam.; Wacht torenstudie Jehavah's Getuigen. 5 u. nam. Lido-theaterInst. voor Arbeidersont wikkeling. „Mysterieus Azië". 10£ uur voorm. BIOSCOPEN Trianon: „De danseres van de duivel". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De weg van het geweld". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino: „Rooney". A.l. Dagedjks 7 en 9.15 uur. Geen middagvoorstellingen, behalve zaterdag en zondag. Donderdagcyclus „Doctor in the house" Lido: „De dag der vergelding 18 Jaar Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De tien geboden". A.l. Dagciyks 2.30 en 7.30 uur. TENTOONSTELLINGETS AcademiegebouwTentoonstelling „In formele Kunst" (T/m 28 februari) Acad. Hlst. Museum (Rapenburg 73): Leids Academisch Kunstcentrum „Beel dende kunst van Cives". 11 uur voorm. 6 uur nam. (tot 20 februari). Lakenhal: „Schatten uit het Maunts- huis" Werkd.: 10 uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestdagen- 14 uur nam (lot 16 februari 1959) Lakenhal: .,De Grafische". Werkd 10 4 uur, 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart) Lakenhal: ..Wie was Vincent van Gogh" Werkd. 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart). Rilksmuseum Geologie en Mineralogie d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten- toostelltng ,Wat doe Je ln de kou?". Zondagmiddag 2 uur filmvoorstelling (tot en met 1 maart 1959) Rijksprentenkabinet (KiuKsteeg 26): rekeningen van Bernard Bouttevllle Werkdagen 25 uur nam (t/m 14 febr Universiteitsbibliotheek: Tentoonstel ling over leven en werken van Josephus Justus Scallger Werkdagen: 9.30 uur voorm. tot 6.30 uur nam. (t/m 21 febr.). AVOND- EN NACHTDIENST DER AUOTHEKEN. is geopend Apotheek Van re 110, tel. 20406; te Oegst- VOOR DINSDAG 10 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwydlng. 9.55 Een. boek voor het geestelijk leven. caus. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Orgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Spaanse muz. 12.20 Regeringsultz.: LandbouwrubriekDe graslanddag ln Sneek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade- ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Plano duo. 16.00 Voordr. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wy, caus. 17.30 Amateursultz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.45 Act. 22.00 Filmpraatje. 22.15 Sopr. en piano. 22.35 Muzikale caus. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York 23.16 New York calling. 23.2124.00 Carnaval. Hilversum II, 298 m. KRO; 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kind. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luis tert. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Metropole ork. en solist. (12.30-12.33 Land en tuinbmeded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Gram. 13.30 Dans muz. 14.00 Rotterdams Philh. ork. 14.25 Gram. 14.35 V. d. vrouw v. h. land. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zle- kenlof. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz. Nederland en de wereld: Uitwissellngs- progr. over Brazilië, in samenwerking met Radio Nederland Wereldomroep. Spreker: B. A. Cnoppers. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.25 In het brandpunt, caus. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Ja, met mij. 20.35 Meer geluk dan wijsheid, hoorsp. met muz. 22.45 Avondgebed en Ut. kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.3524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS; 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Intern, kookpraatje. 20.30 Documentair progr. 21.0022.30 Film. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Ork. oonc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Hoorsp. 16.30 Lichte muz. 17.00 The Brains Trust. 17.45 Caus. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Gram. 21.00 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 At Home and abroad. 22.45 Ork. conc 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en V. d. arb. 14.00 Ork. muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Orgel spel. 18.15 Planorecital. 18.30 Nws. en ge var. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en: Have a go! 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. en klankb. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.30 Nws. en lich te muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Araus, muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Planorecital. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws 19.20 Ork. conc. 20.00 Carnavalsprogr. 21.45 Nws. 22.10 Carnavalsprogr. 23.00 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.10-^1.00 Dansmuz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Vlooi en plano. 14.40 Koorzang. 17.00 Kamer muz. 17.25 Gram. 19.16 Idem. 19.20 Kna penkoor. 20.00 Kamermuz. 21.50 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.34 Lichte muz. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Omr.- ork. 17.00 Nws. 17.10 Pianorecital. 17 45 Boekbespr. 18.00 De Jeugd musiceert. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Caus. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Omr. ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 Idem. 14.45 Omr. ork. 15.30 Gram. 16.05 en 16.35 ld. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Symf. ork. en solist. 22.00 Nws. 22 55 ld. Hoeveel sneeuw ligt er? Zwitserland om. sneeuw ln skigebied Arosa m. d. 1 m. Davos m. d. 1 m. Engelberg m. d. lm. Films m. d. 1 m. Leysin 100 St.-Moritz m. d. 1 m. Wengen 100 Duitsland om. sneeuw ln skigebied St.-Andreasberg 40 Feldberg g. opg. Oberstdorf g. opg. Garmisch g. opg. Braunlage 70 Oostenryk om. sneeuw in skigebied Berwang 100 Kitebühel 100 Seefelü 50 Igls 205 Lech 140 Saalbach 40 MaLnitz 10 Frankryk om. sneeuw in skigebied Ghamonlx Me géve Val d'Isère Vailolire Alpe d'Huez 230 140 280 200 180 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder geh. bew. Ypenburg mist Vllssingen mist Eelde mist Twenthe mist De Bilt mist Eindhoven mist Z.-Llmb. mist bfl Üs ■d JOJJ a E a Cd Helsinki sneeuw wzw 5 -3 0.1 Stockholm geh. bew. w 3 -4 0 Oslo geh. bew. nno 2 -9 0 Kopenhagen geh. bew. ozo 4 -3 0 Aberdeen mist zo 4 1 0 Londen geh. bew. O 2 2 0 Amsterdam mist n 1 -4 0 Brussel mLst O 1 -5 0 Luxemburg onbewolkt windstil -1 0 Parys Bordeaux geh. bew. no 1 -1 0 mist windstil 2 0 Grenoble onbewolkt windstil -2 0 Nice onbewolkt n 5 6 0 Beriyn onbewolkt O 3 -8 0 Frankfort onbewolkt ono 2 -4 0 München onbewolkt windstil -11 0 Zürioh mist windstil -4 0 Senève onbewolkt windstil -3 0 [jocarno onbewolkt o 1 -3 0 Wenen geh. bew. zzw 5 -4 0 innsbruck licht bew. w 1 -5 0 Rome half bew. no 2 4 0 AJaccio licht bew. ono 2 3 0 Mallorca regen z 4 10 24 Algiers licht bew. no 6 11 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2