Meisje Maïté herroept vroegere verklaringen J Spit in de rug Kloosterbalsem Aandrang in Kamer op soepeler houding tegenover spijtoptanten Katholieke werkgevers tegen een verhoging van loongrens (f. 6900) Kerkelijk Leve» Met een enkel woord Agenda f DONDERDAG 5 FEBRUARI 1959 Verrassing in Frans schandaal Zij heeft Lacaze het eerst opgezocht (Van onze Parijse correspondent) In de geruchtmakende affaire rond de Franse multi-miljardair Jean Lacaze, die beschuldigd is, dat hij zijn aangenomen neef, Jean Paul Guillaume terwille van een miljardenerfenis uit de weg wilde laten ruimen, heeft zich gisteren een nieuwe verrassing voorgedaan. De „call-girl" Maïté, op wier aan klacht de industrieel Lacaze achter de tralies was gezet, is na lang durig verhoor gedeeltelijk op haar vroegere verklaringen terugge komen. Maïté heeft nu toegegeven, dat niet Lacaze, maar zijzelf de eerste stap voor een ontmoeting had gedaan. Tweemaal had zij, zo erkent het lichte meiske nu, samen met een vriendin, eveneens van lichte zeden, de industrieel in zijn bureau opgezocht om zich over het ge drag van zijn stiefneef te beklagen. Ze moet toen zo'n halve ton in gul den schadevergoeding hebben gevraagd, waarvan zij er ongeveer twee miljoen Franse franken (een kleine twintigdui zend gulden) heeft gekregen. Deze correctie, die Maïté nu op haar eigen vroegere lezing van de toedracht heeft aangebracht, brengt de stellingen der beide tegenstanders zeker dichter tot elkaar. Inderdaad hebben broer en zuster Lacaze altijd volgehouden, dat Maïté zich over de gedragingen van hun stiefneef had beklaagd. De rest van de beschuldiging, die ook wel het ernstigste is, blijft tot nader order echter onaan getast. Dat de Lacazes met of zonder actieve medewerking van Maïté voorbe reidingen troffen om de 24-jarige Guil laume uit de weg te ruimen, blijft het voornaamste motief voor de gerechte lijke actie tegen de industrieel, zijn zuster en diens lijfarts Lacour. Geruchten, die nog niet bevestigd zijn, wilden gisteren overigens dat Do- menica Lacaze en dr. Lacour uit Ma rokko in Parijs zouden zijn gearriveerd. Een verhoor zou in ieder geval, zo wordt algemeen wel aangenomen, nieuw licht over nog vele resterende duistere punten kunnen brengen. NIEUWE UITGAVEN NIEUW KNVvL HANDBOEK VERSCHENEN. Het handboek van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Luchtvaart, waarvan zojuist weer een nieuwe editie is verschenen, heeft zich in ons land een unieke plaats verworven als een klein, maar toch zeer veel omvattend en daarom onmisbaar luchtvaart-vademe cum. Niet alleen bevat het gegevens over de Koninklijke Vereniging zelf. haar luchtvaartopleidingen en alle bij haar aangesloten clubs en verenigingen op velerlei gebied, maar bovendien vindt men er bijzonderheden in over alle an dere luchtvaartbedrijven en -instellin gen die ons land telt. Het bevat 352 pa gina's en is met foto's geïllustreerd. Ook voor niet-leden der KNVvL is het handboek verkrijgbaar; men kan het bestellen bij de administratie van de KNVvL, Jozef Israëlsplein 8, 's-Graven- hage. Rose balletten Omtrent het tweede schandaal, waar door de Franse publieke opinie dezer dagen misschien nog wel sterker wordt bezig gehouden, het zedenmisdrijf ge titeld „rose balletten" zijn weinig nieuwe gegevens verstrekt. Er is weer eens een eigenaar van een groot Parijs' restaurant in staat van beschuldiging gesteld, doch naar verluidt, zouden er komende dagen en weken nog een twin tigtal andere voormalige gasten van ex-Kamerpresident Le Troquer worden ontmaskerd. Een der zeer jeugdige meisjes, die voor deze ietwat uitzonderlijke „balleto- manen" optraden, heeft verklaard, dat zij, naast vele glazen whisky op bezoek bij de president ook regelmatig op ver dovende sigaretten zou zijn getrakteerd. Wanneer ook deze verklaring met be wijzen aannemelijk kan worden ge maakt, is het waarschijnlijk, dat aan de actie rond het zedenmisdrijf ook nog een vervolging inzake gebruik van ver dovende middelen zal worden gekoppeld. Benauwende situatie voor het Gooi „Ten aanzien van de ontwikkeling van het Gooi menen Ged. Staten van Noord- Holland, dat hier de planologische pro blemen klemmend en benauwend zijn", aldus merken zij op in de Memorie van Antwoord op het afdelingsverslag der Prov. Staten. Gaat de ontwikkeling in het totdusver gevolgde tempo door, dan gaat de aan trekkelijkheid van het Gooi zelfs op vrij korte termijn voor een groot deel ver loren en zal het in de toekomst als re creatiegebied voor bevolking van elders en van aangenaam woongebied voor de aldaar werkende en wonende bevolking niet meer voldoen. De beperking van de verdere ontplooiing zal mogelijk zijn bij een gelijkgericht beleid van de verschei dene Gooise gemeenten en de medewer king van aangrenzende en omliggende gemeenten. Ged. Staten trachten in een studiecommissie voor het Gooi tot dit beleid te komen en hebben de hoop diaarln alsnog te kunnen slagen. Flink u/rijven met Klooster - balsem; de warmteopwekkende stoffen verjagen snel de pijn. "geen goud zo goed" Uit het voorlopig verslag van de com missie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de begroting voor 1959 van Justitie blijkt, dat sommige leden de in. druk hebben, dat door functionarissen, verbonden aan de Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiging in Indone sië een uiterst onwelwillende houding ten opzichte van de spijtoptanten wordt aangenomen. Bij de aanvragen om visa worden tal van formele eisen gesteld, terwijl spijtoptanten, die toch al in moei lijke omstandigheden verkeren, eerst naar Djakarta moeten reizen en daar moeten trachten te weten te komen, welke formaliteiten zij moeten vervul len. De afdoening geschiedt dan uiter mate traag. Vele leden vragen zich af of bij de verstrekking van visa als gevolg van een strenge selectie het aantal van 1200 visa per jaar niet gehaald wordt. Een strenge selectie zou bijvoorbeeld minder vereist zijn, zo zeggen deze leden, voor de oud ambtenaren en de particuliere werkne mers uit de groep zogenaamde Blijvers, die na herhaaldelijk uitgesproken ge zaghebbende verklaring de aanvaarding van het Indonesisch staatsburgerschap als de meest natuurlijke oplossing heb ben gezien, en voor degenen die voor de optiedatum van 27 recember 1951 reeds tijdelijk in Nederland waren geweest. Deze leden vragen zich voorts af of het niet wenselijk is het maximum van circa 1200 per jaar op te voeren, opdat, „Camping" Verschenen is een nieuw periodiek, waarin maandelijks voorlichting zal worden gegeven over het kamperen in de meest uitgebreide zin van het woord. Het goed verzorgde blad is een uitgave van Boom-Ruygrok N.V. te Haarlem. Autotypenboek Bij de N.V. Uitge vers Maatschappij Kluwer is verschenen het Autotypenboek 1958 onder redactie van Piet Olislager. De technische ge gevens van bijna 300 typen van 81 mer ken zijn in dit interessante werk ver zameld. De prijs bedraagt f 6.95. Op een onlangs te Tilburg gehouden gecombineerde vergadering van het al gemeen bestuur van het Katholiek Ver bond van Werkgeversvakverenigingen en van het federatiebestuur van de Alge mene Katholieke Werkgeversvereniging zijn o.m. de problemen rondom de so ciale verzekeringswetten aan een kri tisch onderzoek onderworpen, met name do verhoging van de loongrens in de ziektewet en het ziekenfondsenbesluit, alsmede de opheffing van de loongrens in de werkloosheidswet. Wat betreft de verhoging van de loon- T'-'ens in de ziektewet en het zieken fondsenbesluit, dit is aan de orde ge- konpn door een brief van de drie vak- centi alen aan het dagelijks bestuur van de Sociaal Economische Raad. In dit schrijven werd een oordeel verzocht over de wenselijkheid van verhoging van deze loongrens, die sinds 1 januari 1957 op f. 6900 is gesteld en welke aanzienlijk is achtergebleven bij de sindsdien opgetre den stijgingen van het algemeen loonni veau. Ter gecombineerde vergadering van de besturen der genoemde verenigingen is naar voren gebracht dat het koppelen van de loongrens aan de loonindex in- plaats van aan de prijsindex het karak ter van de weistandsgrens doet verval len, omdat hierdoor steeds dezelfde groep werknemers in de sociale verzeke ringswetten wordt gehouden. Verder werd overwogen, dat de koppeling van dc premie-inkomensgrens van de AOW aan de loonindex geen argument kan zijn voor het koppelen van de welstands- grens van de ziektewet en het zieken fondsenbesluit aan de loonindex, gezien het totaal verschillend karakter van beide grenzen. Tenslotte werd op dit punt nog opge merkt dat de vrijwillige ziekteverzeke ring, welke o.a. voor werknemers met sa larissen boven de loongrens kan worden afgesloten veel goedkoper is dan de verplichte verzekering. Het premiever- schil kan soms wel twee tot vier pro cent bedragen. Een belangrijk gedeelte der gecom bineerde vergadering werd voorts ge wijd aan de problemen van de arbeids tijdverkorting. Uit de discussie kwam de mening naar voren, dat een gedifferentieerde invoering van de arbeidstijdverkorting per bedrijfstak tot gevolg kan hebben dat de andere bedrijfstakken verplicht worden om mee te gaan. Thans wordt nog gewacht op een uitspraak van de -<n A1 f Tiro a TT70 r» vpr. wacht wordt dat hieromtrent binnen niet al te lange tijd mededelingen zul len worden gedaan. De problematiek rondom de arbeids tijdverkorting ligt per bedrijfstak zeer verschillend, zo bleek ter vergadering. In ieder geval dient voorkomen te worden, dat werktijdverkorting zowel plaatselijk, regionaal als landelijk een sneeuwbal effect zal hebben, zo meende men. indien de situatie voor de spijtoptanten nog slechter zou worden, men niet voor schier onoverkomelijke moeilijkheden zal komen to staan. Verscheidene leden, die overigens menen dat ten aanzien van de verstekelingen een juiste oplossing is gevonden, dringen ten aanzien van de spijtoptanten aan op een soepeler hou ding. Sommige leden menen dat door het talmen van de Nederlandse functionaris sen in Indonesië de toestand voor de spijtoptanten en de zogenaamde gelijk gestelden steeds gevaarlijker wordt. Vooral de jongere spijtoptanten voelen zich bedreigd, omdat zij vrezen in mili taire dienst te worden geroepen en dan als stoottroepen tegen Nieuw-Guinea zullen worden gebruikt. Zij wijzen er ook op dat het niet erkennen van de zoge naamde schijnechtscheidir.gen die vele vrouwen aangevraagd hebben om op die wijze weer in het bezit van de Neder landse nationaliteit te komen niet juist is. Een echtscheiding die door een rechter is uitgesproken moet als zodanig worden erkend. Indien de Nederlandse houding ten aanzien van de spijtoptan ten niet grondig wordt veranderd, zullen naar de mening van deze leden, de spijt optanten een duistere toekomst tege moet gaan. NED. HERV. KERK Beroepen te Emmen (toez) (voor bij zondere werkzaamheden) TJ. Alikema te Rotterdam-Feijenoord te Oud-Beijer- land J. Wieman te Oudewater te Bor ger (toez.) G. R. Brink te IJsbrechtum. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rhenen M. Blok te Rijssel en P. Honkoop te Yerseke, van wie eerstge noemde is beroepen. Ds. W. Mackenzie met emeritaat Ds. W. Mackenzie, nestor van de Re monstrantse predikanten te Amster dam, gaat 1 april met emeritaat. Ds. Mackenzie is door ziekte voorlopig ver hinderd zijn arbeid in de gemeente waai te nemen en heeft na een hartonderzoek op medisch voorschrift algehele rust moeten nemen, zodat aan zijn arbeid in de hoofdstad reeds vrijwel een einde ge komen is. Ds. Mackenzie werd 1 april 1889 te Scheveningen geboren. Hij was twee jaar werkzaam als voorganger van de afde ling Brielle van de Ned. Prot. Bond. Op 27 september 1914 bevestigde prof. dr. H. Y. Groenewegen hem te Zwammer- dam in zijn ambt. In 1916 vertrok ds. Mackenzie naar Alkmaar, om in 1917 naar Utrecht te vertrekken. In mei 1925 deed hij intrede in de hoofdstad waar hy meer dan 30 jaar heeft gearbeid. Ds. Mackenzie is een van de mede-op richters van de Vrijz. Chr. Studenten Bond en van de Vrijz. Chr. Jongeren- bond. Van zijn hand zijn tal van artike len in diverse tijdschriften verschenen, terwijl hij met dr. H. L. Oort het boek „Het jaar rond" schreef. AMBTSJUBILEUM DS. A. J. BOSMAN Ds. A. J. Bosman, emeritus-predikant te Rijswijk (Z.H.) herdenkt 12 februari de dag waarop hij voor zestig jaar het predikambt aanvaardde in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Bosman werd op 12 februari 1899 te 't Woudt bij Delft in het predik ambt bevestigd. In 1908 vertrok hij naar 's-Gravendeel en in 1926 naar zijn laatste gemeente te Maassluis, waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn eme ritaat op 1 januari 1942. ZENDINGSARBEIDERS NAAR NIEUW-GUINEA Zaterdag zullen 8 zendingsarbeiders voor het zendingsonderwijs van de Ned. Herv. Kerk naar Nieuw-Guinea ver trekken. Het zijn: mej. N. Bos naar Biak, mej. W. M. Brouwer naar Klademak- Sorong, mej. G. H. Hajer naar Korido, mej. R. Kloosterhuis naar Seroei, de heer J. van der Meer en echtgenote naar Fak-Fak, de heer F. Molemaker naar Korido,, de heer G. Smits naar Korido en de heer E. Winters en echtgenote naar Korido. Met hetzelfde vliegtuig zal mej. T. R. Boonstra als onderwijzeres vertrekken naar het doopsgezinde zendingsgebied in Teminaboeao. Allen zijn opgeleid aan de Zendings hogeschool te Oegstgeest. VOOR HEDENAVOND Liohte miuz. AVRO: 16.00 Nws. 18.16 Lichte muz. 18 45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Landen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Ge var. progr. 20.00 Nws. 20.05 Israël in Egypte, oratorium. I. d. pauze (plm. 20.55 21.05): De Israëlieten in Egypte en wat de oudheidkunde ons daarvan leert, caus. 22.20 Act. 22.30 Oabaretprogr. 22.50 Sport - act. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.2524.00 Discotarla. Hilversum II, 298 m. NORV: 18.16 Sportrutorlek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Vo caal ens. 19.30 Raddokrant. 19.50 OHU, pol. caus. 20.05 Gevor. progr. 22.00 Tijdschrif- tenlkron. 22.10 Orgelconc. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenxlng. 23.00 Nws. 23.15 öportultsl. 23.2024.00 Gram. Nederlands gezant te Colombo Binnenkort is de benoeming te ver wachten van die heer W. J. D. PhJlipse, laatstelijk c<xnsul-generaal der Neder landen te Leopoldstad, tot Nederlands gezant te Colombo. Prinses Marie Christine van België, die morgen haar achtste verjaardag viert. De maat van uw autolichten De regelmatig voorkomende overtre dingen van de verlichtingsvoorschriften is voor de ANWB aanleiding om een samenvatting te geven van de verlich- tingseisen voor automobielen. De beide koplampen moeten van ge lijke afmeting zyn; hetzelfde geldt voor stads- en achter lichten. De koplampen moeten aangebracht zijn op gelyke hoogte: minstens 40 cm en hoogstens 125 cm boven het wegdek. Kleur: helder wit of helder geel. Bij de aanschaffing van nieuwe lan taarns, adviseert de ANWB er op te letten, dat deze zijn voorzien van een Rijkskeurmerk. Ook op de gloeilamp moet dit keurmerk staan. De stadslichten moeten helder van kleur zijn en op gelijke hoogte geplaatst: maximaal 160 cm boven het wegdek en ten hoogste 40 cm binnenwaarts van de zijkant van de auto.. De achterlichten, van gelijke maat en helder rood van kleur, moeten bij helder weer op 200 meter afstand duidelijk zichtbaar zijn. Voor deze lichten is de voorgeschreven plaats: hoogstens 125 cm boven het wegdeken, symmetrisch t.o.v. het midden van de auto, niet meer dan 40 cm binnenwaarts. Als de achterlich ten als reflektor dienst doen, zijn extra reflektoren niet noodzakelijk. Reflektoren moeten duidelijk zicht baar zijn op 100 meter afstand. Een driehoekige vorm is niet toegestaan. BINNENLAND Gisterochtend werd een nog geen twee maanden oude baby in Zandvoort dood ln het wiegje aangetroffen. Het bleek dat het meisje door een losgewoeld de kentje was gestikt. De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. T. O. Wiken, hoogleraar in de alge mene en toegepaste mlcrobloiogie aan de Technische Hogeschool te Delft, een sub sidie verleend voor een onderzoek betref fende de fysiologie van gisten. Het onderzoek heeft niet alleen een zui ver wetenschappelijk belang, maar kan ook van Importantie zijn voor de praktijk, met name voor de gistproduktle en mo gelijk ln de toekomst bij de vervaardiging van antibiotica. Minister Luns zal 9 februari naar Brusssel vertrekken ter bijwoning van een vergadering van het Benelux ministers comité. HIJ wordt ln de loop van dezelfde dag te 's-Gravenhage terugverwacht. De minister zal van 13 tot 19 februari met verlof afwezig zijn. Tot adjudant-secretaris van het Ver bond van Prot. Chr. Werkgevers ln Neder land is benoemd de heer A. W. W. v. d. Bos te Pljnacker. De nieuwbenoemde functionaris studeerde aan de Economi sche Hogeschool te Rotterdam, waar h1J ook doctoraal examen deed. Binnenkort zal nog een functionaris bij het secreta riaat van het verbond, waar een vacature ontstond door het optreden van de heer J. W. de Pous als lid van de Raad van State, worden benoemd. De jaarlijkse tentoonstelling van de Nederlandse Vereniging van Fotojourna listen. die het vorig Jaar te zien geweest is ln het Stedelijk Museum te Amsterdam, wordt dit Jaar ln samenwerking met het gemeentebestuur van Den Haag ln het Haagse Gemeentemuseum gehouden. Deze tentoonstelling, genaamd ..Wereldpersfoto 1958" zal naar verwacht wordt op 3 sep tember a.s. worden geopend en vermoe delijk gedurende de gehele maand 6eptem- BUÏTENLAND Een Ingenieur te Bonn, Lengrüsser, heeft een radarapparaat ontworpen, dat een werkingssfeer heeft van 12.000 kilo meter. De Ingenieur heeft een methode gevonden om de radargolven te doen bul gen, waardoor zij het aardoppervlak vol gen. De Iraakse revolutionaire krijgsraad heeft gisteren de vroegere minister van Binnenlandse Zaken Said Gazzaz, de vroegere gouverneur van Bagdad, Badoel Jabbar Fehml en de vroegere leider van de staatsveiligheidsdienst, Ba'njat Attiah ter dood veroordeeld, zo meldt Radlo-Bag- dad. Voor de rechtbank te Lüneburg is een proces begonnen van de Westduitse staat tegen het antisemitisch en neo-na- tionaal-sociallstlsch genoemd maandblad ..Der Weg", dat ln het Duits te Buenos Aires wordt uitgegeven en door een ge pensioneerde douanebeambte Gustaf Flohr ln Duitsland wordt verspreid. De Britse autoriteiten hebben giste ren op Cyprus weer 50 politieke gevange nen vrijgelaten. Er vertoeven nu nog 1183 Griekse Cyprioten in gevangenschap. De Amerikaanse IJsbreker „Glacier" Is er gisteren in geslaagd de Noorse IJsbre ker „Polarhav", aan boord waarvan zich leden van de Belgische zuidpoolexpeditie bevinden, uit het pakijs te bevrijden, zo is in Brussel meegedeeld. De „Polarhav" zat in het Ijs vast voor Prinses Ragnhild-land. De Britse Koningin-moeder, Koningin Elisabeth is gisteravond per vliegtuig uit Londen vertrokken voor een reis van drie weken door Kenia en Oeganda. Een Japans schip heeft gemeld dat het woensdag een brandend vliegtuig in zee heeft zien storten ten westen van de Bermuda-eilanden. Het ongeluk gebeurde H««ft U dc voorvtrllchtlng van Uw wagen wel een» gecontroleerd. uit "ALS OC NACHT KW v pelt|anwb) Eén stoplicht is vereist. Zodra op de rem wordt getrapt, moet het stoplicht gaan branden; wordt de rem weer los gelaten, dan dient het uit te gaan. Stop lichten moeten ook bij dag duidelijk zichtbaar rood licht uitstralen, dat, als het stoplicht in het achterlicht is inge bouwd, ook bij brandend achterlicht op vallend is. De plaats van de stoplichten: niet hoger dan 125 cm en niet lager dan 40 ongeveer op hetzelfde tijdstip waarop de jcm boven het wegdek. Zij moeten op regering in dit opzicht, waarvan yer- 1 ber ln het Gemeentemuseum te zien zyn. Amerikaanse luchtmacht berichtte, dat er een vliegtuig van de Amerikaanse weer- dlenst met 12 man aan boord vermist werd ln het gebied van de Bermuda-eilan den. Van betrouwbare Turkse zijde op Cy prus ls meegedeeld, dat premier Menderes van Turkfje vandaag te Zürich zijn Griek se ambtgenoot Karamanlis zou ontmoeten voor een gesprek over Cyprus. gelijke hoogte en symmetrisch ten op zichte van het midden zyn aangebracht. Als er één stoplicht aanwezig is, moet het in het midden of links van het mid den van de wagen zijn aangebracht. Het uitvallen van de verlichting is een groot gevaar, waarschuwt de AN WB; maak met rood reflekterende strips uw wagen dan ook goed zichtbaar. DONDERDAG Baptisten/kerk: Zenidingsavond, evan gelist Ernesto Gubler uit Reus (Spanje) over: De sitrijd en zegen van onze Spaanse geloofsgenoten, met lichtbeelden. 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Bijbelstudie Ad- ventskerk. 89 uur nam. Harmonie: Expositie Perzische tapijten. 11 uur voorm. tot 9.30 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's getuigen 7.25 uur nam. Schouwburg: Diesviering Leids Studen tencabaret. 8 uur nam. Stadseaal (grote zaal)Residentie-Or kest o.l.v. Mario Rossi, solist Janos Star ker. 8 uur nam. Wassenaar: „Flora". Jaarfeest Wassenaars Damgenootschap. 8 uur nam. VRIJDAG Academie; Inauguratie prof. dr. F. Vo6. 4 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweglng. Spr. mr. C. A baron Bentlnck. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7,15 uur nam. Rehoboth; Jaarvergadering Chr. Bond van Plattelandsvrouwen en Boerinnen. 8 uur nam. Schouwburg: Dlesvlering Leids Studen tencabaret. 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuls: Feestavond PvdA. Spr. dr. P. Pels. 8 uur nam. Oegstgeest: Zaal Willem de Zwljgerkerk. Cle Huish.- en Gezinsvoor- llchting. Onderwerp „Hoe moderniseren wij ons interieur". 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Feestavond Jongerenkoor l.v.m. 3-Jarlg bestaan. Optreden toneelgroep A.B.C. 8 u. nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventskerk. Bij belstudie 1011 uur voorm.; 1112 uur voorm. Spr. ds. F. J. Voorthuls Schouwburg; Diesviering Leids Studen tencabaret. 8 uur nam. Wassenaar: Clubtent s.v. Was senaar. Carnevalsfeest buurtveren. Kerke- hout. 8 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nam. Volkshuls: Poppentheater Harlekijn „Het onbekende eiland". 3 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Kweekschool voor Voorbereidend On derwijs (Vliet)K. en O.-cursus Boetseren olv. J. Kalsbeek. 8 uur nam. DINSDAG Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „Brullen als een duif". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): LKK „Voor Allen". Solopianiste Marle Thérèse Fourneau. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Lente show Damesweekblad Libelle. 2.30 uur nam. De Doelen; Genootschap Nederland Engeland. Spr. mr. David Coleman over de mythen en mysteries van de Britse eilanden". 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam Leeuwerikstraat 8: Lezing J. H. Kroon voor Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Schouwburg; K. en O. Ned. Comedle „Nina". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Feestavond 35-Jarig bestaan Jongenswerk „Phebe". 7.45 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Ned. Relsver. Spr. W. L. de Haan over „KLM in vogel vlucht". 8 uur nam. Volkshuis; Filmavond voor ouders. 8 u. nam. BIOSCOPEN Luxor „De tien geboden". A.l. Dage lijks 2.30—7.30 uur Lldo „Het meisje Rasemarie". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Rivalen zien niet om...." 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur. Rex „De held der Semlnoles". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Blackboa Jungle". Casino ,,'s Nachts op Montmartre". 14 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. (Geen middagvoorstellingen behalve zaterdag en zondag). TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling „In formele Kunst" (T/m. 28 februari). Acad. Hlst. Museum (Rapenburg 73): Leids Academisch Kunstcentrum „Beel dende kunst van Clves". 11 uur voorm. 5 uur nam. (tot 20 februari). Lakenhal: „Schatten uit het Maurlts- huls" Werkd.: 10 uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestdagen: 14 uur nam (lot 16 februari 1959) Lakenhal: „De Grafische". Wenkd. 10— 4 uur, 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart). Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh". Werkd. 10-4 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- fie van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten- too6telllng ,Wat doe Je ln de kou?". Zondagmiddag 2 uur filmvoorstelling (tot en met 1 maart 1959) Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 26) Tekeningen van Bernard Bouttoville. Werkdagen 25 uur nam. (t/m 14 febr.) Avond- en nachtdienst Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Reyst Steenstraat 35, tel. 20136 en te Oegstgeest Apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8. tel. 26274. By geen gehoor btf (Jw huisarte of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weerovenz. AVROl 20.20 Sportpanorama. 20.50 Mdeke Telkamp zang. 21.10 „Alles gaat naar wens". VOOR VRIJDAG 6 FEBRUARI Hilversum I. 402 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V .d. huisvr. LI.00 Pianorecital. 11.25 V. d. kleu ters. 11.40 Gram. AVRO: 12.00 Instr. trio. 12.20 Regeringsultz.Lan-db.rubriek: De boerlnnecursus ln Raalte. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.56 Beurs ber. 14.00 Sopr.. piano en klarinet: 14.40 Voordr. 15.00 Gram. 15.10 Cabaretprogr. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Orgelspel 17 55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Dansmuz. 18.50 De printjes op de 1. caus. 19.00 V. d. jeugd 19.10 Jazz- muz. VPRO: 19.30 Gelovig leven. oaus. 19.45 Ontmoetingen aan de Rijn. caus. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boek- bespr. 20j10 Filirupraatje. 20.20 Voordr. en muz. 20.35 Regeringsuitz.: De Verenigde Naties in de afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schlirmann, Nederlands perma nent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties. 20.45 Problemen van leven en dood ln deze tijd, oaus. VARA: 2>1.00 Villa S4- donia. hoorsp 21.20 Lichte muz. 21.35 Pol. cabaret. 22.05 Jazzmuz. 22.25 Bultenl. weekoverz. VPRO- 22 40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Kamer ark. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12 30 Land- en tudnb meded. 12.33 Nederl. liedjes. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw 14.00 Metropole-ark. en solist. 14.40 Lichte muz. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken 16.30 Bariton en piano. 17.00 V. d. Jeugd. 17 15 Kinderkoor(Intermezzo: Vasten- avondlleder;17.40 Beursber. 17.45 PlonO- reKRO: 18.05 Lichte muz. 16.30 V. d. Jeugd 18.45 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Eml- araitlerubrlek. Het emUgratlepraatle ran H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 10.10 Act. 19.20 V.V.D. pol. caus. 10.30 Verz.progr. v d. mil 20 30 Ja. met mil. schets. 20.35 Geld en liefde, hoorsp. 21.00 Promenade-ork. en sol. 21.50 Tussen IJssel en DlnkeL, klankb. 22.20 Zang en plano. 22.50 We duwe zi1n. caus. 23.00 Nws. 23.1424.00 Jazzmuziek. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e HJn van 18—20 uur) Giuseppe Verdl. „Rigoletto". Opera in drie bedryven op tekst van Francesco. Ma ria Plave naar "Le Rol s'amuse" van Vic tor Hugo Rolverdeling: De Hertog van Mantua, Giuseppe dl Stefano, tenor: Ri goletto, zyn hofnar. Tlto Gobbi, bariton; Gilda, zyn dochter. Maria Meneghinl Cal- las, sopraan- Glovanna, haar verzorgster, Gluse Gerblno, mezzo-sopraanSparafu- clle. een sluipmoordenaar. Nlcola Zaccarla, bas: Maddalena, zijn zuster. Adrians Laz- zarini. alt- Graaf Monterone. Plinlo Cla- bassi, bas; Marullo. dichter, hoveling. Wil liam Dickie, bariton; Borsa, vertrouweling van de Hertog, Renato Ercolani, tenor: Graaf Ceprano, hoveling. Carlo Forti, bas; Gravin Ceprano, zyn vrouw. Elvira Galas- si, sopraan; Een hellebaardier, Vlttorla Tatozzi, bas; Een page, Luisa Mandelll, mezzo-sopraan. Koor en Orkest van het Teatro alla Scala. Milaan. Dirigent; Tul- lio Seraf in. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12 00 V. d. scholen. 13.00 Lichte muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber 14.00 Nws. 14.10 Ork.conc. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Brievenbeantw. 16.30 Pianospel. 17.00 Klankb. 17.30 Operamuz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19 00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gevax. progr. 20.30 0n- bekend. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Bultenl. overz. 22.45 Twee planos. 23 15 Caus. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06 0.36 Strijkkwartet. Engeland, BBC Lleht Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en gevar. progr. 12.45 Samenzang. 13.30 Nws. en ork.conc. 14.00 Dansmuz. 14.30 Nws14 45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Nws. 1600 Fabrleksfanfare. 16.30 Nws. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Lichte muz. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. met muz. 21.00 Gevar. progr. 2130 Nws. en discussie. 22.15 Gevar. muz. 2230 Nws. 23.30 Nws. 23.40 Dansanuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55—<1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13j1S Ork. conc. 16.00 Pianorecital. 17.00 Nws. 17.45 GevaT. muz. 19.00 Nws. 19.20 Balletmuz. 20.45 klankb. 21.45 Nws. 23.10 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansanuz. 1.154.30 Ge var. muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 16.55 Gram. 18 30 Nieuwe gTam. 19.16 Kamermuz. 20.00 Thyl de Flandna. opera. 23.53—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.11 Orgel oonc. (Intermezzo: Gram.). 14.00 Schoolradio. lo.45 Viool en piano. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 OmT.ork. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 18.20 Gram. 1830 V. d. sold. 19.00 Nws. 10.40 Gram. 19.45 Klnderweelde. 20.00 Symf.- ork en soliste. 20.35 Kunstkaleidoscoop. 20.50 Svmf. ork. en soliste. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22,15 Jazzmuz. 22.45 Negro spirituals. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nw®. 13.10 Omr.ork. en sol. 14.00 Graan. 14.30 La Fa vorite opera. 16.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Idem; 10.30 Nws. 2030 Kamerpvuz. 22.00 Nws. 22.55 Idem. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 la sftll Den Helder geh. bew. o 1033 Ypenburg onbewolkt no 1031 Vlissingen onbewolkt o 1030 Eelde geh. bew o 1034 Twen the onbewolkt o 1032 De Bilt onbewolkt ono 1031 Eindhoven onbewolkt ono 1031 Zd.-Limb. onbewolkt no 1030 n a ei c "S a 2 fle Helsinki onbewolkt w 5 -1 0 Stockholm onbewolkt wnw 4 -3 0 Oslo onbewolkt windstil -12 0 Kopenhagen mist nno 1 -4 0 Aberdeen geh. bew. windstil 2 0 Londen geh. bew. n 2 -1 0 Amsterdam onbewolkt ono 4 -2 0 Brussel onbewolkt nno 2 -5 0 Luxemburg onbewolkt no 4 -3 0 Parijs onbewolkt no 2 -2 0 Bordeaux mist no 1 3 0. Grenoble zwaar bew. z 1 -2 0 Nice geh. bew. nno 7 14 0 Berlijn geh. bew. o 5 -1 0 Frankfort onbewolkt ono 2 -4 0 München mist zo 1 -12 0 Zürich licht bew. windstil -6 0 Genève half bew. windstil -3 0 Locarno motregen ozo 2 2 0. Wenen onbewolkt zo 4 -5 0 Innsbruck onbewolkt w 6 -1 0 Rome geh. bew. o 5 13 0 Ajacclo onweer zo 2 13 0 Madrid licht bew. nnw 11 0 Mallorca half bew. n 2 7 0 Algiers geh. bew. zzw 2 4 1

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2