Poging tot roofoverval op P.T.T.-auto berecht Chefarine ,4 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet pioviomMa HAMEA Bonn neemt nieuwe kwestie van aangehouden konvooi ernstig op 33441 ).<k Met een enkel woord Agenda fl fl WOENSDAG 4 FEBRUARI 1959 Amsterdamse koopman trok zich terug Chauffeur-besteller arrangeerde diefstal Ernstig feit De officier van Justitie achtte de po ging tot uitlokking een ernstig feit. De verdachte, die in financiële moeilijkhe den verkeerde, o.m. omdat hy een t.v.- toestel en een auto had gekocht, heeft gepoogd door het doen van beloften en door het verschaffen van inlichtingen de koopman te bewegen tot het plegen van een misdryf. De koopman heeft achter af gezien dat de houding van verdach te het grote risico niet waard was. De officier was van mening dat van de straf een preventieve werking moet uit gaan. Daarom eiste hy negen maanden. De raadsman, mr. E. F. L. Steyn, zei dat het hier gaat om een man die het niet zo breed heeft en dikwyis veel geld moest vervoeren. Toen is het plan by hem gerypt. De verdediger vroeg mede op Juridische gronden een voorwaarde lijke straf of het uitbrengen van rap porten over zyn niet-gedetineerde cliënt. De rechtbank zal dinsdag 17 februari vonnis wyzen. Advertentie Een geraffineerd beraamde over val op een PTT-bestelauto, be dacht door de chauffeur-besteller, is gistermiddag nauwgezet uit de doeken gedaan voor de rechtbank te Amsterdam. Ondanks zijn blanco strafblad hoorde een 36-jarige chauffeur 9 maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf tegen zich eisen ter zake van poging tot uit lokking van diefstal. Van de overval was nameiyk niets te recht gekomen aangezien een kennis van de chauffeur, een 62-Jarige koop man in tweedehands goederen, die met de chauffeur was overeengekomen, dat hij een speciaal gemerkte postzak op een stil weggedeelte tussen Edam en Amsterdam uit de vooraf slecht gesloten bestelauto zou roven, zich bytyds had teruggetrokken. Want de chauffeur had tegen de ultdrukkeiyke afspraak in een derde Ingelicht, nameiyk zijn huishoud ster Coba, die er op haar beurt met de koopman over sprak. Liever wel De als getuige gehoorde koopman ver klaarde tegenover de rechtbank ronduit liever het plan te hebben uitgevoerd. De chauffeur had tegen hem gezegd dat hy soms wel 5 600.000 gld. in de PTT- auto moest vervoeren. De buit zouden de mannen samen delen. „Maar toen hy tegen Coba had gekletst, vond ik het toch te link", zei de koopman. „Achter af bezien vond ik het hele plan groot spraak van de chauffeur. Ik geloof niet dat hij tot het meewerken aan de roof in staat was". De koopman pleitte by aan ook hel middel bij uiislek legen dc rechtbank voor zijn kameraad deze njirien en arieo zo licht mogelyk te straffen. I 9 P De verdachte gaf toe het plan te hebben beraamd, de route te hebben uitgestippeld en een postzak met geld te hebben willen merken. Doch hij ver klaarde ook de overval niet zo te hebben bedoeld: het was grootspraak van hem geweest. Voor deze verklaring pleitte het feit dat de man - zo bleek uit de stuk ken -, niet meer dan 60 70.000 gulden nu en dan als invallend chauffeur moest overbrengen van Edam naar Amster dam. De inmiddels uit de PTT-dienst ontslagen chauffeur reed dan geheel al leen in de bestelauto. Nieuwe berekening van kosten levensonderhoud In zyn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer zegt de minister van Economische Zaken. prof. dr. J. zyistra, dat een nieuw onderzoek naar de grond slagen van de berekening van de kosten voor levensonderhoud door het C.B.S. inderdaad gewenst is. Het verbruikspa- troon, waarop de berekeningen van het C.B.S. steeds gebaseerd zijn geweest, is inmiddels sterk gewyzigd. Er zal bin nen afzienbare tijd een aanvang ge maakt worden met een dergelyk onder zoek. Begin 1961 wordt begonnen met de publikatie van de nieuwe reeks. Voorts merkt de minister op, dat voor de verdere economische ontwikkeling van ons land zeer bepaalde voorwaarden gelden. In de eerste plaats een handhaving van de concurrentiepositie en de voort brenging van kwaliteitsartikelen. Deze positie is thans niet ongunstig, aldus de minister, doch zal in de toekomst grote inspanning vergen, in het byzon- der in E.E.G.-verband. De minister Is van plan by de Staten- Generaal binnenkort op dit vraagstuk nader in te gaan in een verslag over de functionering van de E.E.G. in het eer ste jaar van haar bestaan. Voorts zal het voor Nederland noodzakeiyk zijn buitenlandise markten te vinden voor industriële produkten. In dit verhand vestigt de minister de aandacht op Zuid-Amerika en Afrika. Gunstiger spaarklimacit De maand januari is evenals de maand december voor de R.P.S. gewoonlyk een gunstige spaarmaandi. In de afgelopen maand hebben de spaarders by deRyks- postspaarbank de hoog gespannen ver wachting niet beschaamd. In januari werd 20 miljoen gulden meer ingelegd dan opgenomen, d.i. ruim 30 miljoen gulden meer dan in januari 1958. De verbetering in het spaarklimaat, die hieruit spreekt, blykt nog duidelyker wanneer de resultaten over de maanden januari en december tezamen worden beschouwd. Voor deze beide maanden Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderenl Chefarine „4" beval 4 wereldberoemde ,jj |j.. I I uesciivuwu. vuui urac uciuc iiiaaiiucu geneesmiddelen, die tezamen nog krach- tezamen werd een vooruitgang geboekt tiger werken. Bovendien zorgt één van in vergelijking met vorig jaar de middelen, dat ook de zwakste maag 06 mi ^oen gu en' niet van streek raakt. Chefarine „4" is ONDERZOEK NAAR DELFSTOFFEN OP BORNEO Een groep geologen en mijnbouwkun- dlgen is een eerste onderzoek begonnen naar minerale voorraden in de bodem van West-Borneo. Volgens het ministe rie van Nyverheid moeten hier belang rijke voorraden goud. zilver, mangaan, kwik en koper liggen. Indien de resul taten van het eerste onderzoek bevredi gend zijn, zal men overwegen of men een aanvang zal maken met de exploi tatie der delfstoffen. l) f 1 A t S VOOR HEDENAVOND VOOR WOENSDAG 4 FEBRUARI Silversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Jazz- muz. 18.45 Act. 18.55 Gram, en VARA- Varia; 19.00 V. d. kind. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d>. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.30 Een leven, hoor spel. 21 AO Lloh/t» muz. 22.15 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.30 Sopr. en piano. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Orgelspel. 23.5024.00 Sac. nws. In Esperanto. Hilversum II, 298 m. NORV. 1800 Gram. 18.15 Speotxum v. h. Cihr. Orgarulsatie- en Verenigingsleven, caus. 1830 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weer be r. 19.10 Koor en sol. 19.30 Radlokrant. 19.55 Op de man af. caus. 20.00 Pol. caus. 20.05 Piano-recital. 20.20 Conoertgebouwork. en soliste. 21.00 Her wonnen Vaderland!, klankb. plm. 21.45 Muz. caus. 21.55 Concertgeb.ork(verv.) 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenklng. 23.00 Nws. 23-15 SportUltsJ. 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V d. jeugd. NTS: 20.00 Joum. KRO: 20.30 Vademecum. 21.00 De vijand van gisteren, tv-spel. Advertentie Geneest ruwheid en schraalheid Proeven in theorie en praktijk (Van onze t.v.-medewerker) Hoewel het Internationaal Agrarisch Nieuws een NTS-aangelegenheid is ten behoeve van land- en tuinbouw en vee teelt, wil de stedeling er toch ook wel eens naar kyken. Dat hebben we, nu Juist in Parijs de Westeuropese redac teuren van het in de wandeling geheten landbouwjournaal in conferentie byeen zyn, dan maar eens gedaan en we zyn de zorgen, waardoor die kopstukken worden gekweld, gaan begrypen. Het lyikt ons n.l. nog lang niet wat -het zijn kan en ook wezen moet. Onze bezwaren zyn van verschillende aard. De Ameri kaanse contributie leek ons veruit de meest geslaagde, want ze leerde ons hoe handig het pruimen rapen is met een machine en perziken verzamelen met een boomschudder op een plastic span- sel onder de boom. Italië gaf een slecht toeristisch filmpje weg over de wyn- bouw ten tijde van de druivenpluk (wat hebben we er aan?). De tekst klopte niet met het beeld en commentator Van Langeraard moest zyn toevlucht nemen tot filosofische bespiegelingen, maar in dit internationale gezelschap sloeg Nederland een droevig figuur. Een wel zeer droog verslag zonder vaart van proeven met twee soorten aardbei- plantjes, waarvoor waarschijniyk geen enkel ander land belangstelling zal l"l"«" fi Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel labiel dal U weer mei plezier Uw werk kunt doenl Walgelijk (Speciale berichtgeving) De Zandvoortse politie heeft proces verbaal opgemaakt wegens ergerlijke dierenmishandeling tegen een varkens- fokker. In de noordelijke duinen trof men in een nauw en lichtloos hok een geit aan, die in een verregaande staat van verwaarlozing verkeerde. Het dier zou vorig jaar verwondingen aan de poten hebben opgelopen, waar door het moeilyk kon lopen en staan. De eigenaar had het dier daarom met een oude zak onder de buik tussen twee palen opgehangen. De geit kon de kop niet bewegen, daar deze met een ket tinkje van slechts tien centimeter aan een paal was vastgehaakt. De voerbak van het dier was volkomen vervuild en in het nauwe hok hing een ondraaglyke stank. Toen de politie het hok binnen ging, vlogen de ratten naar alle kanten weg. Een dierenarts uit Haarlem con stateerde by het dier allerlei vergroei ingen en ontstekingen. Herstel achtte hij uitgesloten. De geit moest daarom worden afgemaakt. INENTING TEGEN DIFTERIE WORDT GEWENST GEACHT Ondanks het geringe aantal gevallen van difterie in de jaren 1957 en 1958 vergeleken met de jaren daarvoor en met name in de periode 1940—1948. is er toch enige zij het zeer geringe reden tot ongerustheid. De halfjaar lijkse cyfers van 1957 en 1958 wyzen er op. dat de difterie zyn dieptepunt is gepasseerd en opnieuw begint te stygen. Bovendien is ook in enkele andere Westeuropese landen, zoals Duitsland. Belgle en Zwitserland, een toeneming van het aantal difteriegevallen te con stateren. Een derde aanwyzing van een mogeiyke ontwikkeling van een nieuwe epidemie is gelegen in het optreden van lokale kleine epidemieën. Ook in ons land is er een aanduiding van een ze kere haardvorming. Zo kwamen in Den Haag in de periode van 9 november 1958 tot 17 Januari 1959 17 gevallen voor tegen 3 gevallen in de rest van Zuid- Holland. Dit maakt de directeur van de Am sterdamse G.G.D. bekend in een oproep tot de burgery vooral de kinderen in de leeftydsperiode van 0 tot 5 jaar tegen deze ziekte te laten Inenten. Uit de cyfers mag evenwel niet de ge volgtrekking worden gemaakt, dat de bevolking op korte termijn een ernstig gevaar dreigt. Het is volgens de direc teur verstandig reeds nu de maatregelen te nemen om straks een eventueel ge vaar te keren. COMPOSITIEWEDSTRIJD VOOR NEDERLANDSE COMPONISTEN De Federation Internationale des Jeunesses Musicales heeft, evenals vorig jpaar, een compositiewedstryd uitge schreven waaraan Nederlandse compo nisten onder de 35 jaar kunnen deelne men. De bekroonde werken zullen wor de gepubliceerd, in aanmerking komen: 1. een feestelijke ouverture voor (Jeugd)- orkest met een tijdsduur van 6 tot 10 minuten. Het vitaal, opgewekt karakter, zo luidt de opgave, moet geschikt zyn om een programma, 1. uit te voeren door een vergevorderd symfonisch Jeugdor kest van normale, volledige bezetting, te openen. 2. Een kamermuziekwerk tijds duur 10—20 minuten, voor blazers en/of strijkers uit te voeren door tenminste drie en ten hoogste acht instrumenten. De oomposities mogen reeds zyn ge speeld. „NEDERLANDS FABRIKAAT" OP JAARBEURS De Vereniging „Nederlands Fabri kaat" zal op de a.s. voorjaarsbeurzen te Utrecht, zowel die voor gebruiksgoede ren van 9 tot en met 14 maart, als die van technische goederen van 15 tot en met 24 april, vertegenwoordigd zyn met een stand, waarin een 15 meter lang model van het s.s. „Rotterdam", dat thans in aanbouw is bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij N.V.. voor reke ning van de Holland Amerika Lyn, ten toongesteld zal worden onder het motto „Nederlands vakmanschap, troef in de Euromark*-". Opnieuw zijn de Russische controle- organen op de weg van West-Beriyn naar West-Duiitsland vla Oost-Duits- land ertoe overgegaan om een Ameri kaans konvooi, dat op weg was van West-Berlijn naar de Bondsrepubliek vast te houden. Zoals bekend, gaat het hier om vier vrachtwagens beladen met oude jeeps, die sedert maandagmiddag in Mariënborn niet verder kunnen. Op zichzelf is een dergelyk incident ndet zo belangrijk. De Russen hebben het recht om krachtens Russisch-geal lieerde overeenkomsten „een blik te werpen" in Amerikaanse auto's, maar ze mogen ze niet werkelijk onderzoeken. Meestal laten de Russen de Amerikaan se konvooien het controlepunt Babels- berg aan de Beniynse grens rustig pas seren. Ze vangen de vrachtwagens dan op aan de Oost-Wesbduitse grens. In middels hebben de Amerikaanse onder officieren, die het convooi begeleiden, de Russen ronduit geweigerd om ook maar in de cabines van de auto's te komen. De Amerikanen brachten nu al twee nachten door in de auto's en wei geren naar West-Berlijn terug te gaan. Zy bevinden zich sleohts 25 meter van een post van de Amerikaanse polttie. Deze post voorziet de mannen van voedsel Provocatie Men meent in Amerikaanse kringen in Berlijn, dat het hier rondweg om een Russische provocatie gaat. Eenzelfde ge val deed zich voor in november jl.t toen de Russen eveneens Amerikaanse vrachtwagens wilden onderzoeken. Pas na langdurige onderhandelingen en een scherp protest van de Amerikaanse stadscommandant bij het Russische hoofdkwartier in Oost-Beriyn kreeg men de auto's vrij. In dit geval had Washing ton reeds het bevel gegeven een Ame rikaanse tankeenheid te alarmeren. Ook nu heeft het Amerikaanse hoofdkwar tier geprotesteerd tegen de aanhouding. Reële achtergrond Men neemt het nieuwe incident te Bonn vrij ernstig op. De Russen maken met ieder incident aan de Berlynse of aan de West-Oostduitse grens duidelijk, dat zij de toegangswegen naar West- Berlijn beheersen en daar doen en la ten kunnen wat hun belieft. Men wijst er hier voorts op, dat dergelijke inoi- denten een reële achtergrond hebben, te weten de dreigementen, die men de laatste dagen op het partijcongres te Moskou door Kroesjtsjef en Maiinofski zyn geuit. Tussen het verzenden van Russische nota's in november en januari en het mogelyk beginnen van Russisch-Westeiyke onderhandelingen over Beriyn en Duitsland in mei of juni zijn Incidenten als die by Mariën born en dreigementen als die van Mali- nofski kenmerkend voor de Russische tactiek, zo zegt men te Bonn. Een der Westduitse bladen schreef vanmorgen, dat Moskou de kleine en de grote lich ten heeft ontstoken, die de demonstra tieve Europese drleboeksreis van Dul les (Londen-Parijs-Bonn) thans be lichten. Perwoechin's zelfkritiek onvoldoende geacht Joseph Koezmln, president van het „Gosplaci" en vice-premier, heeft gis termiddag op het Moskouse partycon gres de zelf kritiek van Perwoeehin on voldoende genoemd, Hij had niets van zijn tegen de party gerichte werkzaam heid gezegd. Perwoeehin hoopte blyk- baar, aldus Koezmin. dat zijn werk in de anti-partijgroep en het feit. dat hij niets heeft gedaan om die groep te ont maskeren, onopgemerkt zouden blyven. Koezmin noemde volgens het Russische persbureau Tass feiten, waaruit bleek dat Perwoeehin het werk van de anti- partygroep steunde, in het byzonder door een negatieve houding tegenover het voorstel van het centrale comité om het beheer van industrie en bouwbedrijf te reorganiseren. de oudheidkunde ons daarvan leert. caus. 22.20 Aot. 22.30 Oabaretprogr. 22.50 Sport- act. 23.00 Nws. 23.15 Beureber. te New York. 23.25—24.00 Discotaria. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en Advertentie Telefoonnummer gewijzigd in: Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg. Dr. H. Diemer 80 jaar Dr. H. Diemer te Rotterdam, oud- directeur-hoofdredacteur van „De Rot terdammer" en oud-voorzitter van de centrale commissie voor de rechtspraak in het grafisch bedrijf, viert op vrijdag 13 februari zijn 80e verjaardag. Dr. Die mer heeft tal van jaren in het openbare leven een vooraanstaande plaats inge nomen. BINNENLAND - Uit de wagen van een Haagse impor teur van horloges, die 's nachts op de Korte Prinsengracht te Amsterdam gepar keerd stond, zijn 215 heren- en dameshor loges en 31 klembanden met een totale waarde van circa f 10.000 gestolen. Het was de tweede keer, dat er horloges uit zijn wagen werden gestolen. De diefstal ls geschied, terwyi de Importeur met een relatie ln een café op de Haarlemmerdijk verbleef. Een 11-Jarige Jongen te Eergen (N-H) heeft in de tuin van de vorig Jaar over leden beeldhouwer Willem Revers aldaar, een beeld, een ln rode zandsteen uitge voerde liggende vrouwennaakt, vernield. Het kunstwerk had een waarde van ca. f 2000 Het hoofd was van het beeld ge trapt en daarna ln de grasberm nabij de woning van mevrouw Reyers neergelegd. Zy heeft aangifte by de politie gedaan. In haar woning in de Van Hallstraat te Amsterdam ls de 85-Jarlge mevrouw Y. Brandsma door gasverstlkklng om het le ven gekomen. De gaskranen bleken by on derzoek niet goed te zijn gesloten. Het achterschip van de Zwitserse boot „Nyon" die enige tyd geleden bij de Schotse kust op de rotsen liep en door midden brak, ls, gesleept door de Neder landse sleepboot „Rode Zee" ln Maassluis aangekomen, waar het stuk schip ge sloopt zal worden. De Eerste Kamer heeft gistermiddag na een vergadering van nauwelijks twintig minuten de wyziglng van de winkelslui tingswet 1951 zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Volgende week dlns- -zal deze Kamer de begroting van br - - ïische Zaken behandelen. Gisteravond vonden passerende mo torrijders op de Pu tterst ra at/weg ter hoogte van de Oldenallerbrug een brom fietsrijder op het wegdek, die ernstig ge wond bleek te zijn. De bromfiets met brandende koplamp en ingeschakelde mo tor lag naast het slachtoffer. Dit bleek te zijn de 44-jarige A. Term a at uit Putten. Hij werd naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo vervoerd. By aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. De oor zaak van het ongeval ls onbekend. BUITENLAND Seder,t de hervatting van proeven met waterstofbommen ln de herfst van 1958 heeft het Sovjet-leger nieuwe kern fusiewapens gekregen, die zekerder in het gebruik eenvoudiger en doelmatiger zijn dan de oudere Dit heeft de Sovjetrussi- sche atoomgeleerde Igor Koertsjatof gis terochtend op het partijcongres :n Moskou verklaard, zo meldt het officiële Sovjet- russische persbureau „Tass". De Joegoslavische regering heeft gis teren berichten ln Westerse bladen tegen gesproken, volgens welke Joego-Slavië President Nasser gewaarschuwd zou heb- en voor een Russische samenzwering om hem te doden. Het officiële Joegoslavi sche persbureau „Tanjoeg". noemde de berichten een schaamteloze provocatie". Het persbureau beschuldigde tegelijkertijd het Russische partijblad ..Prawda" ervan, dat het .kwaadwillege en misplaatste" commentaar op deze berichten had gege ven. Op 67-Jarige leeftijd is gisteren in New York overleden de Amerikaanse mil jonair Vincent Astor. HIJ was de achiter- achter-klelnzoon van John Jacob Astor. die bekendheid verwierf met zijn handel ln bont. Vincent Astor erfde na het over lijden van zijn vader, die één der slacht offers van de vergane Titanic (19il2) was ongeveer 75 miljoen dollar. Hij werd toen de rijkste Jongen van de wereld genoemd. Vincent Astor. die ook bekend stond om I zynl lefdadigheld was één van New Yorks I grootste grondbezittere. VOOR DONDERDAG 5 FEBRUARI Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym 730 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Alt-mezzo en piano, lil.35 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Uit het be drijfsleven. caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beurs-,- ber,. 14.00 Kunstmaandork. en solist 14.25 'liturg, kal. 8 00 Nws. 8.15 Gram. 850 V. Alles op één kaaxt. 15.20 V. d. vrouw 16.00 d. vrouw. 9.40 Gram. NORV: 10.00 Gram. Van vier tot rijf. 17.00 V. d. Jeugd. 17.45 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V d. zie- Lichte m<uz ken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. I noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wy van 18 45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief I het land. 12.35 Land- en lulnb.meded uit Londen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Gever. progr. 20.00 Nws. 20.05 Israël ln Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.35 Dans- Egypte. oratorium. I. d. pauze (plm. 20.55 j muz. NORV: 14.00 Metropole-ork. 14.45 21.05): De Israëlieten ln Egypte en wat Lichte muz. 15.15 Gram. 16.00 Bijbelle zing. 16.30 Pianorecital. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beureber. 17.45 Marl- nnerskapel. NCRV: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Vo caal ens. 19.30 Radiiokrant. 19.50 OHU. pol. caus. 2O.05 Gevar. progr. 22.00 Tljdschrif- tenkron. 22.10 Orgelconc. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenklng. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weerovenz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 Mieke Telkamp zang. 21.10 „AJles gaat naar wens". BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12 00 V .d. scholen. 13.00 Crloketber. 13.10 Ork.oonc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Gram. 15.00 V. d. soholen. 16.00 Llohte muz. 16.45 Ouders en kinderen. 17.15 Kritieken. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19 15 In the Souht-East. 20.00 Amue. nvuz. 20.30 Gram 24.00 Hdorsp. 22.00 Nws. 22.15 Maandelijkse radlkron. 23.00 Dansmuz. 23.30 Voordr. of caus. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. 0 060.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 on 247 m. 12.00 Voordr. 12 15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Pianospel 14.16 Gevar,. muz. 14.30 Nws. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. Vrouw. 15.30 Nws. 16.00 Lichte muz. 16.30 Nws. 16.45 Mil. ork. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ork.oonc. 18.30 Nw6. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersengymn. 21.00 Zang. 2130 Nws. en brievenbeantw. 22.00 Gevar. progx. 22.30 Nws. en hoorsp. 23.00 Interviews. 23 30 Nws. 23.40 Jazz- Club. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 16.00 Ork.conc. 16.30 Franse Barok- muz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19 00 Nws. 19.36 Oarnavalsmuz. 21.45 Nws. 22.10 Vro lijke muz. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 14.05 Kamer- muz. 14.25 Hoorsp 16.40 Gevar. muz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelconcert. 18.30 Gram. 20.00 Ork cone. 22.25 en 23.35 Gram. 23.53—24 00 Nws Brussel. 324 en 484 ni. 324 m.: 12.00 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.34 Pianoduo. 12.55 Koereen. 13.00 Nws. 13 41 Kamermuz. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. 16 00 Koer sen. 16.02 Muz caus. 16.45 Gram. 17 00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18 15 Operamuz. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Verz.progr. 22.00 Nws. 22.15 Intern. Radio Universiteit. 22.30 Experimentele muz. 22.55—23 00 Nws. 484 m.: 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 14.30 Muz. progr. 15 30 Gram. 16.05 Idem. 16.30 Llcnte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Klarinet en piano. 17 40 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.5-5 Idem. Schouwburg: Diesviering Lelds Studen tencabaret. 8 uur nam. Volkshuls: Filmavond voor ouders. 8 uur nam. Sted. Gymnasium: Ver. van Vrienden van Leids Gymnasium. Surlname-avond. 8 uur nam DONDERDAG BaptlstenikerkZendingsavond, evan gelist Ernesto Gubler uit Reus (Spanje) over: De strijd en zegen van onze Spaanse geloofsgenoten met lichtbeelden. 8 uur nam Ad- Gulden Vlies: Leden verg. Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's getuigen 7.25 uur nam. Levendaal 1Huish. Voorlichting. Film „Kent uw industrie". 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Residentle-Or kest o.l.v. Mario Rossl. solist Janos Star ker. 8 uur nam. Wassenaar: „Flora". Jaarfeest Wassenaars Damgenootschap. 8 uur nam. VRIJDAG Academie; Inauguratie prof. dr. F. Vos. 4 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweglng. Spr. mr. 01 A baron Bentlnck. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur nam. Rehoboth; Jaarvergadering Chr. Bond van Plattelandsvrouwen en Boerinnen. 8 uur nam. Schouwburg: Diesviering Lelds Studen tencabaret. 8 uur nam. St.-Antonluaclubhuls: Feestavond PvdA. Spr. dr. P. Pels. 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Feestavond Jongerenkoor l.v.m. 3-Jarig bestaan. Optreden toneelgroep A.B.C. 8 u. nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrleten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventskerk. Bij belstudie 1011 uur voorm.; 1112 uur voorm. Spr. ds. F. J. Voorthuls Schouwburg: Dlesvlerlng Lolds Studen tencabaret. 8 uur nam. Wassenaar: Clubtent s.v. Waa senaar. Carnavalsfeest buurtvoren. Kerke- bout. 8 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr B W. J. Robert 2.30 uur nam Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nam. Volkshuls: Poppentheater Harlekijn „Het onbekende eiland". 3 uur nam MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Kweekschool voor Voorbereidend On derwijs (Vliet): K. en O.-cursus Boetseren olv. J Kalsbeek. 8 uur nam. DINSDAG Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle ..Brullen als een duif". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): LKK „Voor Allen". Soloplanlste Marle Thérèse Fourneau. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Lente- how Damesweekblad Llbelle. 2.30 uur tonen (de rubriek is gebaseerd op inter» nationale uitwisseling) en als ze het elders by gebrek aan beter zouden nemen, bewyzen ze er ons land bepaald geen dienst mee. Na het journaal ging het weer om internationale proeven, maar nu van een heel wat smakeiyker soort, te weten het tot stand komen van keukenbrouw sels, waarby vooral de Zwitserse fondue, waarvan het gébruik in ons land wel eens snel een mode zou kunnen worden, met caquelon en komfoor incluis, werd gepropageerd. (De raad om er een koel wijntje by te drinken leek ons overigens culinair niet juist, want dat maakt het gerecht te zwaar). Het hoofdnummer van de a/vond waren eohter nationale proeven, in de praktyk toegepast. We doelen op de reportage, die een bussentydse balans bedoelde te geven van de uitvoering van de Delta-werken naar aanleiding van het feit, dat vijf jaar geleden met de realisatie van het Delta-plan een begin werd gemaakt. Het leek ons ziinrijk, dat de ook in kringen van waterstaats-ingenieurs als zeer competent beschouwde Stuvel zijn begin had gezocht in de februari-ramp, die zulke niet te schatten offers vroeg, maar toch ook de stoot gaf tot nieuwe initiatieven, waarvan de plannen al ongeveer een kwart eeuw oud waren, tot nieuwe perspectieven ook, die bewezen, hébben zegenryk te zijn. Als we zouden beweren, dat wy als leken een scherp beeld van de vorderin gen van de werken hebben gekregen, dan zou dat bezijden de waarheid zyn. De kennis, in toegewyde arbeid door elkaar opvolgende generaties van theoretici en practici verzameld, kan men een ondeskundig publiek niet in een half uur bybrengen, maar waarin de film wel geslaagd is, dat is de kyker een gevoel van eerbied bijbrengen voor de getoonde krachtsinspanning en een van trots, dat dit baanbrekende werk een nationale bydrage vormt aan een prestatie van wereldhistorische beteke nis. Het is te hopen, dat na het uit de grond stampen van land aan de bebou- wers van en werkers op nieuw gewon nen gebieden de t.v. straks een voor lichting zal schenken, beter dan in het begin van de avond geschiedde. En nu veriiezen we niet uit het oog, dat aan de Delta-film vyf jaren is gewerkt en het agrarisch nieuws elke maand om verversing vraagt, maar ook onze land- bouwteohnici zyn tot in verre landen succesvol door hun bekwaamheid. Zou den ze dan niet regelmatig voor een briljant vyf minuten filmpje kunnen zorg dragen? Hun theorie is toch breed genoeg gefundeerd om aan die visuele prak tij keisen tegemoet te kunnen komen Meer geluk dan wijsheid Op dinsdag 10 februari (vastenavond) zendt de K.R.O.-radio het spel „Meer geluk dan wysheid" uit, een vroiyk mu ziekspel, waarvan de tekst geschreven werd door Toon Rammelt en de muziek door Else van Epen-De Groot. De omschrijving muziekspel is daar om van toepassing, omdat de schryver bewust ernaar gestreefd heeft zowel de muziek als het spel een gehjke plaats in het geheel te doen innemen. Het sprookjesachtig gegeven voert een jon geman en een jonge vrouw ten tonele, die door hun feeën begiftigd zyn met resp. het geluk en de wijsheid. De ma nier, waarop zy met hun geschenken omgaan, leidt tot velerlei verwikkelin gen, maar tenslotte komen beide tot de conclusie, dat he't een niet buiten het ander kan. Hieruit trekken beide jon gelieden hun conclusie. De auteur heeft zyn spel oorspronkeiyk geschreven voor televisie, via welk medium het ook t.z.t. zal worden uitgevoerd. De componiste schreef bij deze tekst de muziek en na dat aldus een compleet televisiespel was ontstaan, heeft de auteur de tekst opnieuw bewerkt, nu met het oog op radio-uitvoering. Het Cascade Orkest o.l.v. Johnny Ombach speelt de muziek; Toon Rammelt regisseert. BIOSCOPEN Luxor „De tien geboden". A.l. Dage- UJks 2.30—7.30 uur Lldo „Het meisje Rosemarle". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Rivalen zien niet om 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur. Rex „De held der Semlnoles". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Don- derdagcyclUs„Blackboa Jungle". Casino ,'s Nachts op Montmartre". 14 jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. (Geen middagvoorstellingen behalve zaterdag en zondag). TENTOON STELLINGEN AoademlegebouwTentoonstelling „In formele Kunst" (T/m. 28 februari) Lakenhal. .Schatten uit net Maurlts- huis" Werkd 10 uur voorm 4 uur nam: zon- en feestdagen: 1—4 uur nam (lot 16 februari 1959) Lakenhal: „De Grafische". Werkd10 4 uur, 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart). Lakenhal: „Wie wa6 Vincent van Gogh". Werkd. 104 uur; 's zondags 1—4 uur nam. (tot 2 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo- fle van Nederland Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten- too6telling .Wat doe Je ln de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoorstelling (tot en met 1 maart 1959) Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 26): Tekeningen van Bernard Bouttevllle Werkdagen 25 uur nam (t/m 14 febr Avond- en nachtdienst Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Reysc De Doelen- Genootschap Nederland—, Steenstraat 35. tel. 20136 en te Oegstgeest Engeland. Spr mr. David Coleman over Apotheek Oegstgeest. Wllhelminapark 8. de mythen en mysteries van de Britse tel. 26274. eilanden". 8 uur nam. Hoeveel sneeuw ligt er? Zwitserland cm. sneeuw ln skigebied Arosa m. d. 1 m. Davos m. d. 1 m. Engelberg m. d. 1 m. Films m. d. 1 m. Leysln 100 St.-Morltz m. d. 1 m. Wengen m. d. 1 m. Duitsland cm. sneeuw ln skigebied St.-Andreasberg 40 Feldberg g. opg. Oberstdorf g. opg. Garmlsch g. opg. Braunlage 70 Oostenryk cm. sneeuw ln skigebied Berwang 95 Kltzbühel 100 Seefeld 55 Igls 205 Leoh 140 Saalibach 40 Mallnlta 10 Frankrijk cm. sneeuw ln skigebied 230 140 310 Chamonix Megève Val d'Isère Vallolre Alpe d'Huez 200 210 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder mist Ypenburg geh. bew. ono 1035 -2 -2 Vlisslngen onbewolkt ono 1033 -2 -2 Eelde mist o 1040 -2 -2 Twenthe geh. bew. ono 1037 -0 -3 De Bilt geh. bew. no 1036 -2 -3 Eindhoven onbewolkt ono 1035 -2 -2 Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. By geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dcktcrstelefoon 22222. Zd.-Limb. onbewolkt no 1033 -3 -3 ■o a 60 u 3 s 1 S S- cS Helsinki zwaar bew. w 6 -2 0 Stockholm onbewolkt w 1 -10 0 Oslo onbewolkt windstil -10 0 Kopenhagen mist nw 2 -2 0 Aberdeen geh. bew. z 2 -2 0 Londen onbewolkt ono 7 2 0 Amsterdam geh. bew. no 7 -2 0 Brussel onbewolkt ono 4 -3 0 Luxemburg onbewolkt ono 8 -4 0 Parijs licht bew. nno 5 -3 0 Bordeaux mist windstil 3 6 Grenoble zwaar bew. o 1 -1 0 Nice regen nno 5 12 12 Berlin geh. bew. ozo 3 -1 0 Frankfort onbewolkt no 4 -3 0 München onbewolkt o 3 -7 0 Zürlch geh. bew. ono 8 -5 0 Genéve geh. bew. no 8 -2 0 Locarno motregen o 1 1 0.1 Wenen onbewolkt o 2 -7 0 Innsbruck onbewolkt w 3 -6 0 Rome zwaar bew. o 4 12 0 AJacclo zwaar bew. ono 3 17 0 Madrid regen 2 3 Mallorca llcnt bew. windstil 5 1 Algiers zwaar bew. zw 3 0 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2