m p/mr op f I l I s Gehele raad vóór salarisverhoging wethouders; toch afwijzend advies I. van WEERLEE 10% KORTING Wij moeten onze KARPETTENVOORRAAD ruimen: Katwijks raad nam beslissing, die hij nu juist niet wenste Uitstekende uitvoering Haydns Jahreszeiten in Nieuw-Vennep Openbaar Slachthuis .MIDDENDORP" TE WARMOND PANTALONS Sportcolberfs VRIJDAG 23 JANUARI 1959 Bij de aanvang van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Katwijk, die gisteravond om half acht onder voorzitterschap van burgemeester H. Duiker werd gehouden, sprak de voorzitter zijn nieuwjaarsrede uit, gevolgd door het antwoord van het oudste raads lid, de heer L. v. d. Zwan (CHU). Het onderwerp van de twaalf punten tellende agenda dat zeer veel aanleiding tot discussie gaf was het voorstel van de burgemeester om Gedeputeerde Staten in overweging te geven de bezoldiging der wet houders ingaande 1 januari 1958 te verhogen met 20 en deze te stellen op f4830.—per jaar. Een lange rij van sprekers voerde hier over het woord en geen van deze kon zich met het voorstel verenigen. De heer D. van der Marei (SGP) toonde zich zeer verwonderd over het standpunt van Ged. Staten, die een verhoging tot maximum. 20 in gunstige overweging willen nemen Een verhoging van het salaris acht te spreker niet verantwoord; wel was hij echter van oordeel dat de achteruitgang in "bezoldiging door het vervallen van het premievrij pensioen, moest worden gecompen seerd door hiervoor een verhoging met 3% toe te staan. Dit voorstel werd later ondersteund door de heer D J. Kleen, namens de fractie van de Prot. Chr. Unie. De heer J. J. Timmermans (CHU) kwam in het geweer tegen de opmerking die de burgemeester in het preadvies had gelanceerd, dat de verantwoorde lijkheid der wethouders nog wordt ver groot door het karakter van Katwijk als badplaats, hetgeen beslissingen vraagt waarvan, de strekking ver uit gaat boven die in een even grote ge meente met een in hoofdzaak agrarisch karakter en meer landelijke bebouwing. Hij vond deze zienswijze onjuist omdat een agrarisch gerichte gemeenschap eveneens bijzondere problemen kent, ook al liggen die dan op een ander vlak als die van een badplaats. Voorts was spre ker echter van oordeel dat de verhoging op zichzelf niet onjuist kan worden ge acht. omdat sedert 1956, toen de be zoldiging voor het laatst werd geregeld, ook in de particuliere sector de lonen met ca. 18% gestegen zijn. De heer dr. G. W. Overdijkink (CH) maakte be zwaar tegen het feit dat de wethouders bij de aanvang van. de behandeling van het voorstel de raadzaal hadden verla ten. Overigens was deze spreker geen tegenstander van een redelijke verhoging hoewet hy 20% niet in overeenstemming achtte met de verhoging van het prijs peil. De heer H. Haasnoot (PvdA) acht te het volkomen onjuist dat de raad advies moet geven m.b.t. de vaststelling van de wethouderssalarissen, omdat hierbij het gevaar niet denkbeeldig is dat persoonlijke motieven gaan mee spreken. Regeling van hogerhand, even als dat geschiedt t.a.v. de burgemees ters, zou zeer aan te bevelen zijn. On dertussen achtte deze spreker de be wegingen van het loon- en prijspeil se dert 1956 niet van dien aard, dat hier door een verhoging met 20% gerecht vaardigd is. Hierbij komt nog dat hij het wethoudersschap in een gemeente als Katwijk slechts kan zien als een nevenbetrekking, waarbij de wethouders geen andere inkomsten hoeven te der ven. De heer L. Borleffs (WD) ving aan met op te merken dat een oordeel over het voorstel niet tevens inhoudt een oordeel over de persoon van de thans zittende wethouders. Hij wees er echter op dat de wethoudersfunctie als bijbetrekking moet worden gezien, ter wijl de wethouders bovendien nog pre sentiegelden ontvangen voor de verga deringen van de commissies, waarin zij zitting hebben. Bovendien achtte hij, nu de ontwerp-begroting voor 1959 een schrikbarend tekort vertoont, het tijd stip voor de behandeling van deze ver hoging wel zeer slecht gekozen. De heer N. Parlevliet (AR) zag niet de noodzaak in om de verhoging terug werkende kracht te verlenen tot 1 ja nuari 1958, hetgeen de heer N. J. van Duijvenbode (CH) met hem eens was. Bovendien achtte laatstgenoemde een verhoging met 10% voldoende. Ook de heer H. J. Grimbergen (KVP) sloot zich bij dit standpunt aan. De heer A. Was senaar (AR) maakte bezwaar tegen het toekennen van presentiegeld aan de wethouders voor de vergaderingen van de commissies, die zy toch ambtshalve bij moeten wonen. Wanneer dit presen tiegeld zou vervallen, dan zou spreker bereid zyn in te stemmen met een ver hoging van 20%, echter zonder terug werkende kracht. In het tegenoverge stelde geval achtte hü echter 10% vol doende. De heer J. N. Ouwehand (CH), evenals de heer A. C. Berkhey (CH), ondersteunde het door de heer N. J. van Duijvenbode gedane voorstel, ter- wül de heer L. van der Zwan (CH) zich achter het standpunt van de heer D. van der Marei stelde. ANTWOORD VAN BURGE MEESTER In een uitvoerig antwoord diende de voorzitter de verschillende sprekers van repliek. Hij wees er in de eerste plaats op dat het initiatief voor de verhoging is genomen door Gedeputeerde Staten en dat de desbetreffende circulaire niet in de vergadering van B. en W. werd behandeld. De wethouders staan dan ook geheel buiten het ter tafel zijnde voorstel. Het feit dat de wethouders bij de behandeling van dit punt in de raad niet tegenwoordig zijn, is uitsluitend een gevolg van het advies dat spreker hen zelf heeft gegeven, omdat hij van oordeel is dat dit de meest juiste han delswijze is. Hijzelf kan daar dus slechts verantwoordelijk voor worden gesteld. De stelling dat de wethouders door het bekleden van hun ambt geen parti culier einkomsten zouden derven meende hü te moeten bestrijden, daar gebleken is dat herhaaldelijk wethouders, die zich voor hun taak moeten vry maken, hierdoor andere inkomsten moeten mis sen. Bovendien zou, als het wethouder schap een hoofdbetrekking zou zün, het thans voorgestelde salaris wel helemaal aan de lage kant zün. Om de budgettaire positie van de gemeente in deze kwestie te betrekken achtte spreker volkomen fout, omdat de salarispost nimmer een sluitpost van de begroting mag vormen. De verhoging, zoals in het voorstel vervat, is geheel gebaseerd op zijn eigen mening dat de taak en de omvang der werkzaamheden deze maatregel volko men wettigen. Mocht echter de raad een andere mening zijn toegedaan, dan is hij volkomen gerechtigd om dit in een afwü'kend besluit tot uitdrukking te Koren uit Lisse en Nieuw-Vennep vormden onder leiding van S. P. Visser één geheel Tot Haydns „Jahreszeiten" keert men altijd weer. Zo zeer zijn ze gemeengoed, dat we ze soms zien als één groot volkslied. Het werk werd geboren in hart en brein van een boerenzoon die Wiener San- gerknabe werd, maar toen de stemmutatie kwam brodeloos op de keien kwam te staan, met niets dan een vaag voorvoeld talent tot wegwijzer in het leven. Moeizaam werd die weg; de jonge Joseph moest nog alles van het componeren leren en hij heeft de mogelijkheden om het zich zelf aan te leren letterlijk bij brokjes en beetjes bijeengescharreld. Hoe lustig, zonnig, soepel glijdend lijkt ons daarentegen dit orato rium! Het lijkt zonder haperen uit de ganzeveer gevloeid. Maar de 73-jarige Haydn heeft de klacht neergelegd; „De vier Jaargetijden hebben mij geen goed gedaan. Ik had ze niet moeten schrijven. Ik heb er mij door uitgeput". Gelukkig, dat het zo gegaan is. Waren ze uit de bouw geschud, we zouden ze heden niet meer zingen. Wat zonder kamp is veroverd, heeft geen loon en geen duur. De hoveling Haydn, die als man levenslang in dienst stond van een prinselijk magnaat, heeft ze geschreven, moeten schrijven, op grond van een innerlijk gebod. Omdat de boerenzoon in Haydn nooit was ondergegaan en in de herinnering gelijk stond met de heer lijkheid van een vrije jeugd te midden van een onvergetelijk vrij en altijd musicerend huisgezin. Onvormly'ke liefde, naast denkkraoht, dit waren de eerste grondstoffen van „Schöpfung" en „Jahreszeiten". Het is een verstandig besluit geweest vaar dirigent S. P. Visser om twee züner koren samen te voegen om Haydn's Jaargetijden uit te voeren. Dit waren „Excelsior" van Nieuuw-Vennep en „Looft den Heer" uit Lisse. zo'n samenvoeging lost vaak allerlei pro blemen en risico's op. De Nieuw- Vennepse Geref. Kerk biedt bovendien een akoestisch zeer tevredenstellende ruimte om te concerteren, zoals in Lisse niet voorha.nden is. Nieuw-Ven nep zelf liet zich niet onbetuigd, met ongeveer 700 toehoorders was het gebouw uitverkocht. De uitvoering was waardig. Dirigent, koor, solisten, orkest bepalen natuurlijk alle het welslagen. Maar speciaal bü Haydn is een gelukkige verhouding dirigent-orkest van groot belang. Het Rotterdams Kamer Orkest begeleidt onophoudelijk oratoria onder steeds andere dirigenten, die wel of niet met orkest kunnen omgaan. De heer Visser behoort ongetwijfeld tot de eerste. Het orkest heeft zün leiding met respect aanvaard en op een waarlyk fünzinnige en aan het spel overgegeven wüze ge musiceerd. We hebben er geen idee meer van hoeveel malen we dit oratorium al beluisterden. En toch was het gisteren weer of we een nieuw werk aanhoorden. Dat kwam allereerst door de aantrek king van de orkestrale pracht. We vergaten byna de plicht om kritisch beoordelend toe te luisteren. Maar dit hield in, dat er geen elementen waren in de vertolking, die de aandacht af trokken van het werk zelf. En deze vaststelling is het gunstigste getuigenis, dat we over de uitvoering geven kun nen. De koren kwamen beslagen ten üs en het ineengrijpende raderwerk der gefugeerde stemmen verliep geheel naar wens. Alleen leken vermoeidheidsver- schünselen op te treden in het enorme koordeel, dat het zomerseizoen afsluit. Een apart compliment maken we de sopranen voor haar beschaafd en fijn genomen hoge bes. SOLISTEN In het solistentrio stellen we Lize Schoo vooraan, een sopraan by wie alle tonen goed zitten, alle met glans en straling, alle zuiver en afgerond. Zy heeft de stemibeheersing volkomen in de hand, waardoor techniek en voordracht een weldadig evenwicht kunnen vormen. Een door intelligentie bepaalde verfy- ning ligt over deze zang, die de laatste jaren aanzienlijk won aan verinniging en uitdieping van de toonkleur. De tenor Jan Waayer, technisch sterk, volgt men gewillig in iedere wel ving van de aangenaam getimbreerde stem, die de vruchten plukt van een serieus gecultiveerde vocaliteit. De bas Jan van de Ree is een alleszins bruik bare medewerker. Maar hy wandelt wel eens enigszins slordig door de noten beelden als deze bijzondere eisen stellen. De strakke belijning en de gaafheid van het timbre kunnen dan wat verzwakken. V. J. H. Smit voorzitter Tuinbouw en Plantkunde J. ENTROP TRAD NA 20 JAAR AF ALS SECRETARIS Tüdens de in café-restaurant „In den Vergulden Turk" gehouden jaarvergade ring van de afdeling Leiden en omstre ken van de Kon. Ned. Mü. voor Tuin bouw en Plantkunde is de heer J. H. Smit tot voorzitter gekozen. De heer Smit, die vice-voorzitter was, volgt in deze functie de heer Joh. Jonker op. Afscheid werd in deze vergadering genomen van de heer J. Entrop, die ge durende twintig jaar het secretariaat op voortreffelyke wyze heeft vervuld. De nieuwe voorzitter dankte de scheidende secretaris voor het vele werk, dat hy in het belang van de afdeling heeft ver richt en bood hem een enveloppe met inhoud aan. Ook voor zün echtgenote niet ter vergadering aanwezig was er een kleine attentie. Tot opvolger van de heer Entrop werd de heer W. R. Ouds hoorn benoemd. De penningmeester, de heer N. de Leeuw zag zich deze avond weer in het bestuur gekozen, hetgeen ook het geval was met de heren C. van Egmond en C. Sormani. Na afhandeling der huishoudelüke zaken de jaarverslagen werden onder dank goedgekeurd werd aan twaalf jongeren het getuigschrift materialen- cursus uitgereikt. Bekend werd nog ge maakt, dat de heer H. Veendorp bü de bloeiwedstrijd voor hyacinten beslag wist te leggen op de eerste prijs, de heer H. Griffioen werd tweede. brengen. Nadat in tweede instantie door vrü'wel al de sprekers, die ook in eerste instantie het woord hadden gevoerd, nogmaals uitvoerig hun standpunten uiteen was gezet, werden achtereenvol gens de vier gedane voorstellen, t.w. dat van de burgemeester, dat van de heer A. Wassenaar, gesteund door de heren N. Parlevliet, J. J. Timmermans en L. Borleffs, (20% m.i.v. 1 jan. 1959, onder intrekking van de toekenning van pre sentiegelden), N. J. van Duüvenbode, gesteund door de hele CH-fractie (10% m.i.v. 1 jan. 1959) en D. van der Marei, gesteund door de leden der fractie van de Prot. Chr. Unie, (3% m.i.v. 1 jan. 1959), in stemmming gebracht. Al deze voorstellen werden echter verworpen resp. met 15 tegen 2, 14 tegen 3, 10 tegen 7 en 12 tegen 5 stemmen. WONDERLIJKE FIGUUR Hierdoor ontwikkelde zich de wonder - lüke figuur dat, hoewel alle raadsleden hun instemming hadden betuigd met een verhoging, zü het dan dat er over de omvang verschil van mening be stond, geen enkel voorstel de meerder heid kon verkrügen, hetgeen dus tevens inhoudt dat de raad zich uitsprak tegen elke verhoging, zodat de burgemeester thans niets anders te doen staat dan dit negatieve resultaat, dat geheel in strüd met de bedoelingen van de raad is, ter kennis van Gedeputeerde Staten te brengen. Geen wonder dat na af handeling van dit agendapunt, waarvan de behandeling büna anderhalf uur in beslag nam, de vroede vaderen elkaar zeer beduusd aankeken, toen bleek dat herroeping van het eenmaal genomen besluit niet mogelijk was. De voorzitter deelde nog mede dat er voor Gedepu teerde Staten geen enkele verplichting bestaat om overeenkomstig deze beslis sing de wethouderssalarissen vast te stellen, aangezien het hier slechts een advies betreft. ERFPACHT De overige punten van de agenda werden in zeer vlot tempo afgehandeld. Zo beval bü de behandeling van het voorstel om een strook grond, gelegen langs een gedeelte van Rijnmond, van het Hoogheemraadschap Rünland te aanvaarden, de heer N. J. van Duijven bode (CH) aan om bü de bepaling van de grootte van de strook rekening te houden met de mogelijkheid van verbre ding van het ter plaatse aanwezige rij wielpad dat al te smal is voor het inten sieve verkeer ter plaatse, hetgeen werd ondersteund door de heer H. Haasnoot (PvdA). Wethouder H. P. Bloot kon deze sprekers echter geruststellen met de mededeling dat de omvang van de in erfpacht te verkrügen grond een ver breding van het pad met 1 meter mo- gelük maakt, waarna het vooretel zon der hoofdelijke stemming werd aan vaard.. MATERIEEL B.B. Het voorstel om een krediet beschik baar te stellen voor aanschaffing van materialen t.b.v. de plaatselüke organi satie Bescherming Bevolking, ontlokte aan de heer N. Parlevliet (AR) de vraag of deze materialen ook inderdaad zullen worden gebruikt, welke vraag werd on dersteund door de heer H. Haasnoot (PvdA). De heer dr. G. W. Overdükink (CH) wenste te worden ingelicht om trent het aantal noodwachters dat zich voor de plaatselüke organisatie BB heeft gemeld. De voorzitter antwoordde hier op dankbaar te zijn dat de plaatselijke BB-organisatie op het ogenjblik vol doende opgeleide noodwachters telt om drie blokbrandweren te kunnen for meren. De drie blokploegen tellen by' Wegen in Drente door water overspoeld (Speciale berichtgeving) Tengevolge van een snelle stijging van de Drentsche Aa de gemeten waterstand van vanmorgen was 2.72 meter zijn de wegen ZeegseSchip- borg en OudemolenGasteren over spoeld. De politie te Anloo heeft beide wegen voor het verkeer afgezet. De toegangen van de brug tussen Zeegse en Schipborg worden bovendien met verzakking be dreigd. Grote stukken omliggend land zün eveneens onder water gelopen. De stüging duurt nog steeds voort. Ook in de Gelderse vallei, Overijsel en in Fries land wordt veel overlast ondervonden van het hoge water. Advertentie pel in een handige jplastac HfeJ (mffVHÈfcTNe| kou, I^POTHEEK Iters), rogist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Mecnk's Pocder&fflSSïta hoofdpijn, kies pijn, hoest, grijaarrhee, influenza, rheumatiek, koortsj$Teid bij gevatte kou, periodieke pijnen ^z. enz. Vetkrijgbaar in etuis met 6 pueders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S—ROLLtE. p*ÊEWl rheumatiek, koortsigneidoij gevatte pcriötfjkSRS'BFf torkgijgbaar etfis weBBóS^olwK&niShraook in Rusland ligt1 achter met intercontinentale raketten De Amerikaanse minister van Defen sie Neil Mcelroy heeft op een perscon ferentie de berichten over Ruslands kracht op het gebied van raketten over dreven genoemd. Hij zei, dat de Sovjet- Unie op het ogenblik niet in staat is een intercontinentaal ballistisch pro jectiel op het grondgebied van de Ver enigde Staten te krügen. Wel gelooft hü, dat men in de Sovjet-Unie werkt aan een nieuw soort bommenwerper, die sneller is dan het geluid. Het bericht dat de Sovjet-Unie tegen 1960 over 300 intercontinentale ballistische projectie len zou beschikken, noemde de minister overdreven. Hij zei dat de Ver. Staten bij machte zün wapens van zulk een vernietigende kracht te gebruiken, dat „het Chinees-Russische blok er wel voor zal oppassen een algemene oorlog te be ginnen". Minister Mcelroy deelde mede, dat Italië zich bereid heeft verklaard twee squadrons raketten voor middelgrote afstand van Amerika te aanvaarden. Hij acht het mogelijk, dat ook Frank rijk, Turküe en Griekenland die wa pens zullen aannemen. Met deze landen worden onderhandelingen gevoerd. POOLSE KRACHTEN VOOR DE „PELNI". Dezer dagen is een tweede groep van 25 Poolse zeelieden in Djakarta aange komen. Zij zullen dienst doen op door de regering aan de Pelni in exploitatie gegeven schepen. De eerste groep, die uit 19 man een gezagvoerder, 15dek- officieren en drie werktuigkundigen bestond, arriveerde op 11 dezer in In donesië. Binnenkort wordt nog een derde groep van 8 man verwacht. Met inbegrip van de laatst aange- komenen heeft de Pelni thans 53 bui tenlandse krachten in dienst, onder wie Duitsers en Russen. Binnenkort worden ook tien ZuidsJaviërs verwacht. elkaar 60 noodwachters, terwül boven dien omstreeks 40 noodwachters in kringverband werkzaam zün. Het kre diet werd hierna zonder hoofdelüke stemming verleend. STRAATVERLICHTING Het voorstel tot modernisering van de straatverlichting in het noordelük deel van Katwijk aan Zee had eveneens de instemming van de raad. De heer H. J. Grimbergen (KVP) verzocht ech ter om ook andere delen van de ge meente van een soortgelijke verbetering te doen profiteren. De wethouder voor de bedrijven, de heer mr. J. van der Plas, antwoordde hierop, dat het inder daad in de bedoeling ligt successievelük de verlichting in de gehele gemeente te verbeteren. Reeds in een der volgende raadsvergaderingen is een soortgelijk voorstel te verwachten voor een deel van Katwijk aan den Rijn. Alle overige voorstellen werden zonder bespreking en hoofdely'ke stemming aanvaard. Te ruim half elf sloot de voorzitter de bijeenkomst. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 januari. Veemarkt. Aanvoer: 3 stieren, 35 melkkoeien, 250 vette koelen, 25 varekoeien, 65 vette scha pen, 1.791 vette lammeren, 24 varkens (zeugen), 186 schrammen. 583 biggen, 1 paard. Totaal 3.071 stuks. Notering: melkkoeien f8501200, vette koelen per kilogr. geslacht gewicht f 2.75 tot 3.35, vare koeien f 550950, vette kal. veren per kg levend gewicht f 2.202.76, nuchtere kalveren per kg levend gewicht f 1.401.80, nuchtere kalveren per stuk f 5085, vette schapen f 6590, vette lammeren f6595, zeugen f275375, schrammen f80110, biggen f4852 tot f 58,—. Handel: melkkoeien rustig, vette koelen willig, vare koelen rustig vette kalveren kalm, nuchtere kalveren stroef, vette schapen en vette lammeren stug, zeugen schrammen en biggen redelijk. LEIDEN, 23 Januari. Kaasmarkt. Aanvoer: 12 partijen Goudse en 1 partij Leidse Kaas. Notering: Goudse extra kwa liteit tot f2.37, Goudse eerste soort f2.26 tot f 2,32, handel goed. AALSMEER. 22 Januari. C.V. Centr. Aalsmeerse Velling G.A. Seringen: Step- man per tak 6580. Legray 4350. Blauw 100115, Anjers: rood per stuk 3034, roze 3136, wit 3440, Rozen: Eetter Times 5763, Parel van Aalsmeer 7481. Geheimrd. Dulsberg 98115, Stokman 54 62, Pechtold 5662, Edith Helen 6270 Towny Gold 95105. Rosalandla 7078, Prunus triloba per tak 4350. Forsythia 4755, Tulpen per bos 100125, Narcis sen 95115, Hyacinten 3236. Blauwe Druifjes 40—44, Diversen: Cyclamen 110- 130, Fresia 160200, Aap. plumosus 140 190, Iris 360440, Calla per stuk 100125, Gerbera 6880, Euphorbia per tak 90 105, Amaryllis per kelk 4958. POTPLANTEN grote pot kleine pot: Adlanthum 6070, Anthuxium 450— 550, Asplenlum 90100, 4045, Azalea 400550 100180, Begonia 4555, Bladibegonla 7595 3055, Calceolaria 125135, Cactussen en vetplanten 100— 180 12—10, Cinnerarla 125—150 100—110, Clssus antarctica 150200 3545, Co- lumnea 300350 90100, Crozandra 70— 80, Cyclamen 400500 100180, Euphor bia splendene 85100 3040, Ficus 300— 370 Hedera (bont 6075, Kalan- choë 100—125 60—70, Klimplanten 65 75, Monstera 450600 Nephrolepis 250—310 Platycerlum 300400 125— 190, Primula acauhis 5055, Primula malacoldes 6085, Primula obconnica 160190 6085, Primula smensis 100— 120, Sanslvlera 300—450 125—175. LISSE, 22 Januari. Gladiolenvelling: De aanvoer van gladiolen bedroeg bü de Coöperatieve Bloembollenveiling HBG 3700 mand. Alhoewel men nog niet kan spreken van een herstellende markt, wa ren de prüzen toch niet lager dan vorige week. GLADIOLEN 14/op 12/14 10/12: Agnl- ta 4.15 4.10 3.—, Alfred) Nobel 4.70 4.95 4.05, Artist 4.60 3.75 Benaris 3.05 2.90 2.85, Bloemfontein 3.85 3.70 4.15, Card. Spellmann 6.50 4.55 3.40, Dr. Fleming 4.20 4.30 Gemengd 2.90 2.85 2 05, Gratia 7.90 4.50 2.80, Han van Meegeren 5,4. 2.75, Hawaii 3.75 3.50 2.35, Hochsommer 3.95 3.00 Holland's Glory 4 50 3.80 Hopman's Glory 5.50 4.35 Joh. Strauss 4.20 4.— 2.95, Jo Wagenaar 4.80 4.90 3.10, Juniklokken 4.3.65, 2.25, Lavendel Dream 6.50 5.45 3.Leeuwenhorst 3.50 3.20 2.60, Lilac Joy 5.50 4.20 Lustige Witwe 6.— 4.60 Mansoer 4.50 4.40 3.60 Marconi 4.15 3.70 2.65, Mary Housley 4.05 3.80 2.65, Memorial Day 4.05 3.70 2.40, Modern Times 3.50 3.40 2.25, Morning Kiss 3.45 3.80, Nieuw Europa 5,4.50 4.90, Orange Parade 4.05 3.50 2.50, Pacto- lus 3.25 2.60 2.25. Patriot 7.— 6.Pri de of Holland 5.30 4.60 3.25, Sneeuwprin- ses 3.55 3.30 2.75, Spic and Span 3.60 3.45 Uhu 4.40 4.10 2.70, Van Zanten's Glo ry 4.60 4.50 4.56, White Autumn 2.95 2.25 1.95, Winston Churchill 4.65 4.25 KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 Januari. Groenteveiling- waspeen A export (per kist) 3.905.20, waspeen B export (per kist) 2.003.40, waspeen A binnenland (p. kist) 3.005.10, waspeen B binnen land (per kist) 2.002.90, rode kool 11.00 21.00, breekpeen (per kist) 1.90, boe renkool 12.00, uien (per kist) 1.101.50. Aanvoer waspeen 27.000 kg, waarvan 7.000 kg voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN, 22 Januari. Bloemenveiling: Blauwe Druifjes 3337, Narcissen: Early Glorie 7288, Fortuna 6871, Magnificence 8085, Am. Glorie 8186, L'Innocence 7072, Tulpen; Kre- lage 71—86, White Sail 98128, Purper Copland 106—118, V. d. Eerden 98—115. Rose Copland 95108, Wintergold 82 100, Early Queen 76—86, Hillegarde 78— 95, Crown Imperial 7899. King of the Red 6878, Yellow Gem. 9095, Superba 80—82. Lustige Witwe 110—117, Roland 110—113, Preludium 91—100, Paul Rich ter 121135, Nansen 100103, per bos. Am. Anjers 1028 per stuk. RIJNSBURG, 22 Januari. Bloemen veiling FLORA. Tulpen: Copland Purper 120—135, Copland 100—115, Krelage 85- 105, Imperator 105125, Groticus 120 135, Superba 85115, Paul Richter 125— 140, Golden Harvest 100130, Demeeter 170240, Delize 7585, Lustige Witwe 135 165, Silver Cloud 115120, V. d. Eerden 105—135, Yellow Gem. 145—160, Winter- §old 100—125, Hillegarde 80—95, White ail 115145, Narcissen: Carlton 7595, Golden Harvest 100110, Helios 66—77, Poetz. L'Innocence 8090, Paper White 95105, Blauwe Druifjes 5063, Fresia 95140, alles per bos, Hyacinten: Ostara 2235, Pink Pearl 24 42. L'Innocence 23 40. Bismarck 21—27, Delftsblauw 19— 34, Am. Anjers 2125, alles per stuk. UTRECHT. 23 Januari. Kaasmarkt. Op de Utrechtse kaasmarkt werden heden aangeoverd 39 kazen. Aantal kg's 272. Geen notering Voor Utv administratie TABELLARISCHE REGISTERS KASBOEKEN KAARTSYSTEMEN BRIEFORDNERS OPBERGMAPPEN LOONSTATEN HOGEWOERD 69 TELEFOON 22970 Zaterdagmorgen 9 uur ver koop van een partü VARKENSVLEES, voorw. goedgekeurd. De verkoper, J. VAN TONGEREN. EEN HOES over Uw auto ls een garage bü Uw huis. Ook voor SCOOTERS. Zeilmakerü Frits de Goede Janvossenst. 37 - Tel. 20607 Het INDISCH RESTAURANT blijft op de weekeinden open. TEL. 0 1711—494 HAARL de3roeksMnedaêht en verkopen voor ongekend loge prijzen. HAARLEMMERSTRAAT 195 - 197 RECLAME WILTON KARPETJE 100 x 150 12.90 SOLIDE 12/4 KARPET restantprüs 57.50 Hier heeft U enkele voorbeelden: WILTON KARPET 14/4 NU 132.50 Op alle KARPETTEN buiten de opruiming MODERN BOUCLÉ KARPET 12/4 89.— MODERN ANTRACIET BOUCLÉ KARPET 12/4 125 12/4 WILTON KARPET KOOPJE 105.— IJZERSTERK HUISKAMER KARPET 200/300 49.90 MIDZABONNEN voor onze cliënten. SU/ nu reeds v.a. 13, In terlenka vanaf 22.25 In manchester vanaf 14.85 NU vanaf 19.75 Grote sortering Zaalberg en Harris Tweed Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9, alleen voor textiel. Moderne KOSTUUMS. gestr. en geruit reeds v.a. 47.50 Ook in terlenka r d$roekmnetia£iyt b rHAARLEMMERSTR.195 - 197

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4