CHAOS BIJ DE START VOOR KURHAUS TE SCHEVENINGEN Limburgse carnavals jool draait reeds geheel op volle toeren! RALLYE MONTE CARLO Lange strijd tegen vorst, sneeuw en slaap hei jLS Chelsea reisde 2500 km. tevergeefs Roermondse Prins met gevolg ivaren zonda in carnavaleske tooi bij de hoogmis MAANDAG 19 JANUARI 1959 Het „gevecht" begon gisteren. Om precies 9 minuten over half vier gaf gistermiddag te Stock holm starter Raymond Skoekvist het vertreksignaal aan equipe 223. De 28e editie van de Rallye Monte Carlo, die een vier dagen lange strijd tegen vorst, sneeuw, gladde wegen en mist belooft te worden, was begonnen. De Skoda van de Noren Edward Gjolberg en Carl Karlan was dus de eerste wagen, die de lange en ongetwij feld moeilijke tocht naar Monte Carlo begon. Zes Nederlandse teams bevonden zich gis termiddag onder de 85, die in Stockholm zijn gestart, t.w. Van BennekumPoll (Porsche), BlansjaarMeijer (Citroën), BootzSwaab DKW)DanielsVan Sunder (Porsche). DooyesSlotemaker (Porsche) en MuldersGorris (BMW 501). Vannacht om 24.00 uur waren 253 equipes, afkomstig uit startplaatsen, onderweg, als volgt verdeeld: Stockholm 85, Glasgow 58, Lissabon 43, Warschau 22, Den Haag 19, Athene 16, Rome 10. De contingenten München en Parijs moesten toen nog starten. Chaotische start In Den Haag begon de krachttoer al vóór de start. Voor het Kurhaus te Scheveningen hadden de 19 „Haagse" equipes al voordat de startvlag voor de eerste maal gevallen was, de grootste moeite om hun plaatsen in te nemen. Tientallen elkaar verdringende fotogra fen, honderden belangstellenden, die vooral maar zo dicht mogelijk bij de „coureurs" wilden komen, maakten, dat in het bijzonder de eerste combinaties de wagens letterlijk en figuurlijk door de mensenmassa moesten wringen. Geen afzettingen, geen aanduiding van de startplaats, geen politiemacht slechts twee agenten bonden voor het Kurhaus de moeilijke strijd aan tegen een grote overmacht om de weg vrij te houden. Dat waren de oorza ken, dat deze, door de KNAC „geor ganiseerde" start, wel moest ont aarden in een grote chaos. Toch iedere minuut Tot verbazing van velen slaagde er toch weer iedere minuut een deelnemer in zich los te maken uit de mensen massa. In totaal vertrokken 19 equipes gister avond uit Scheveningen. De bekendste „Hagenaar" was Frank Bigger, de man, die in 1956 met de Londense garagehouder Ron Adams de rallye won. Voor enkele equipes was de laatste dag voor de start bijzonder enerverend. Paul de Schutter, de deel nemer uit Zeeuws-Vlaanderen, werd gistermorgen, op het moment, dat hij in Antwerpen de tunnel onder De Schelde wilde inrijden, aangehouden door de verkeerspolitie. Reeds vreesde de Zeeuw een bekeuring wegens een overtreding. Het bleek een ongegronde vrees, want de politieman wilde hem alleen maar in kennis stellen van het feit, dat mevrouw De Schutter de Ant werpse politie had gewaarschuwd, dat de portefeuille van haar man nog steeds in het Zeeuwse Nieuw Namen lag. Veel bagage De Duitse DKW-rijder Waldemar Warmbold verschoot bij de technische controle van kleur, toen bleek, dat de service-wagen, die gewoonlijk de bagage van de rijders naar Monte Carlo ver voert, reeds enkele dagen geleden ver trokken was. De man uit Bremen blijft namelijk in Zuid-Frankrijk vakantie houden. Hij had voor maar liefst vier weken bagage in zijn kleine DKW De Engelse equipe, die gevormd wordt door Joseph en Philip Kat tenslotte, heeft ook de nacht vóór het begin van de rallye het bed niet gezien. In de nacht van zaterdag op zondag heeft het tweetal onder hoogspanning „gesleu teld" aan htm Ford, om nog enkele toegestane veranderingen aan te brengen.. Per vliegtuig werd daarna de Noordzee overgestoken. Amper een uur voor de start kwam het duo in Den Haag aan. Snel werd de wagen gekeurd en verzegeld en toen begon ook voor hen de 3531 km lange tocht naar het zonnige zuiden, dat echter niet zal zijn bereikt voordat een lange en moeilijke strijd met sneeuw, gladde wegen, mist enslaap zal zijn gestreden. Voetbal in Engeland Vele wedstrijden werden afgelast Sinds zaterdag spreekt men in Enge land niet meer van de donkere dagen vóór kerstmis, maar van de duistere dagen erna. Zaterdag werden de bewo ners van het trotse Albion namelijk door een combinatie van mist, regen- en sneeuwbuien, in zo'n duisternis gehuld, dat het mede daardoor noodzakelijk was 28 league-wedstrijden af te gelasten. Dat betekent voor Groot-Brittannië, waar men niet zo gauw een voetbal wed strijd uitstelt, een nieuw record. Sinds 8 maart 1947 was het record 27 afgelaste wedstrijden. In de ontmoetingen, die wel doorgin gen, was het vrijwel onmogelijk tot be hoorlijk voetbal te komen. Het iets zach tere weer veroorzaakte regenbuien, die de hard bevroren of met sneeuw bedekte velden, in glijbanen veranderden. Een club profiteerde van de abomina bele weersomstandigheden om zioh aan de top van de ranglijst te plaatsen. Arse nal namelijk maakte van het feit dat Wolverhampton en Bolton Wanderers niet konden spelen, gebruik om door een 3i thuis-zege op Everton, de bovenste plaats te bezetten. Een schijnwelvaart echter, daar de Londenaren slechts 1 punt meer hebben dan de „Wolves", die 2 wedstrijden minder hebben gespeeld. Br waren nog 36.000 mensen naar Highbury gekomen, die temidden van een brij van sneeuw en modder van het be gin tot het einde Arsenal in de meerder heid zagen. Vic Groves (2 maal) en Jimmy Bloomfeld zorgden voor de drie Londense treffers, de Schotse interna tional Bobby Collins was de maker van het Everton-doelpunt. Vijf Nederlandse equipes vertrokken uit Scheveningen, t.w. Borgerhof Mul der—'Den Hollander (Alfa Romeo), HuismanPolder (Volvo), Megens jr Bremmers (Volkswagen), De Schutter Hendrikx (Auto Union 1000) en Tak— De Boer (Mercedes 300 sl.). WIELRENNEN Cycle cross in Made De jonge Baarnse amateur Rutten- berg begint zioh te ontwikkelen tot een specialist van formaat in cycle crosses. Zondag won hij de door de Madese „Pedaalridders" op een bijzonder zwaar met 10 cm. sneeuw bedekt parcours uit geschreven rit voor profs, onaf'hanke- lijken en amateurs met een veilige voor sprong van 23 seconden op Arie van Wetten. De uitslag luidt: 1. Ruttenberg (Baarn) 1 uur 25 min. 28 sec.; op 23 seconden: 2. Arie van Wetten (Noordwijkerhout)3. Jan van Wetten (Noordwijk)4. Van Dijk (Lis- se): 5. Knoppers (Noordwijkerhout); 6. Wuijts (Kruisland). Van der Lans en Captein wonnen in Brussel Twee Nederlandse coureurs reden zon dag een ere-ronde in het sportpaleis te Brussel: de jeugdige Van der Lans en de nationale sprintkampioen Joop Cap tein. Van der Lans won de wedstrijd om de „Prijs der Jongeren", een rit over 10 ronden, die hij aflegde in 3 minuten en 1 seconde. Tweede werd de Belg Van den Bussche. Joop Captein bleek de rapste sprinter. In de manches deux werd hij eenmaal verslagen door de Franse kampioen Ro ger Gruchet, maar onze landgenoot re vancheerde zich daarna in de andere ritten afdoende. De uitslag werd 1. Cap tein (Ned.) 7 pnt.), 2. Gruchet (F.) 10 pnt., 3. Deschesne (B.) 12 pnt. De Engelse concurrent, van de KLM, de BOAC, zal binnenkort de beschikking krijgen over Japan se stewardessen, die op de lijnen Tokio-Honkong en Tokio-San Francisco zullen gaan vliegen. Op het ogenblik worden op London Airport negen meisjes opgeleid GVAV kreeg gelijk van protestcommissie De protestcommissie van de KNVB heeft zaterdagavond het protest van Enschedese Boys ingediend op 7 de cember j.l. na afloop van de thuiswed strijd tegen Rheden (2e divisie B) toegewezen en de uitslag gewijzigd van 11 in 10. Het protest gold de toe kenning van het doelpunt, dat door de Rheden-speler Aalders was gescoord. Volgens Enschedese Boys stond Aalders op dat moment in buitenspelpositie. De protestcommissie deelde dit standpunt. Ook het probset van GVAV (wedstrijd VitesseGVAV, dd. 14 december j.l.) werd toegewezen. De oorspronkelijke uitslag was 43. De protestcommissie bepaalde nu dat de laatste zeven minu ten moeten worden overgespeeld, be ginnende met de stand 23. GVAV had geprotesteerd naar aanleiding van een fout van scheidsrechter Florin. Deze gaf het eindsignaal eeven minuten te vroeg. De Groningers hadden toen een 23 voorsprong. Toen de heer Florin op zijn fout opmerkzaam was gemaakt, hervatte hij het spel met het overnemen van een vrije schop, waaruit Vitesse indirect zijn derde doelpunt scoorde. De vrije schop was echter reeds voor het vroegtijdige eindsignaal genomen en de bal was toen over het doel van GVAV geschoten. Hilversum verloor bij EBOH: 3-0 Van het toch al zeer bescheiden voet balprogramma is niet veel terecht geko men. Zegge en schrijve drie wedstrij den vonden doorgang. In de eredivisie won Rapid JC voor 7500 toeschouwers met 31 van MVV. De Kerkradense ploeg is door deze zege opgeklommen naar de tweede plaats op de ranglijst. Het verschil tussen haar en koploper Sparta bedraagt slechts twee punten. In de le divisie B zwoegden Hermes DVS en Roda Sport zich naar een 00 spel. Een grote verrassing werd in de tweede divisie A genoteerd. Koploper Hilversum sneuvelde met 30 bij EEOH In de kopgroep is hier nu de stand: Hilversum 17 11 3 3 25 36—18 DHC 15 9 5 1 23 30—9 t Gooi 16 10 3 3 23 44—20 UVS 14 7 4 3 18 32—20 V oetbal-uitsiagen EREDIVISIE Rapid JC—MVV 3—1 EERSTE DIVISIE B Hermes DVSRoda Sport 00 TWEEDE DIVISIE A EBOHHilversum 30 NEDERLANDSE VOETBALBEKER Fortuna '54Groene Ster 60 Alle overige wedstrijden werden afge last. Uw philishave-apparaat l l iedere maand f f weer vlijmscherp. Alom verkrijgbaar een produlct van GEMA-leiden Tottenham Hotspur versloeg in een uitwedstrijd Newcastle United met 21 en daardoor verwijderden de „Spurs" zich van de gevaarlijke zone van de ranglyst. Dat was wel nodig ook, want Porthmouth, dat zeven achtereenvol gende nederlagen had geleden, kwam tegen Chelsea tot een gelijkspel (22). De uitslagen in de eerste divisie luiden: ArsenalEverton 31; Chelsea- Portsmouth 22; Leeds UnitedPreston North End 1—3; Newcastle United—Tot tenham Hotspur 12. In Groot-Brittannië wordt op het ogenblik weer een felle strijd ge voerd over de vraag of in enkele wintermaanden (december en ja nuari) naar Scandinavisch voorbeeld de voetbalcompetitie moet worden onderbroken. Het moment is gunstig voor de voorstanders: zaterdag j.l werd iets meer dan de helft van het league- en bekerprogramma afgelast omdat de terreinen eenvoudig onbe speelbaar waren. Verschillende ont moetingen werden pas enkele mi nuten voor het vastgestelde aan- vangsuur van het programma ge schrapt, en daarvan werden uiter aard vooral de supporters van de bezoekende clubs, die vaak honder den kilometers reizen om hun favo rieten aan te moedigen, de dupe. De meest trieste ervaringen waren die van Chelsea: drie keer werd de uit wedstrijd tegen Newcastle United afgelast, ruim 2500 km. werden te vergeefs afgelegd De competitieleider zit met de- handen in het haar. De competitie standen geven geen juist beeld meer van de werkelijke krachtsverhoudin gen omdat de verschillen in aantal len gespeelde wedstrijden vaak zeer groot zijn geworden. Bovendien is het gehele bekerprogramma in de war. Verschillende wedstrijden, die voor 10 januari j.l. gespeeld moesten zijn, werden steeds iveer uitgesteld. Ook replay's konden niet door gaan. Het is nu waarschijnlijk, dat het gehele programma wordt ver schoven en inhaaldagen worden in gelast. Vertegenwoordigers van de FA en de league zullen dit vandaag bespreken. Over het gesloten winterseizoen lopen de meningen uiteraard uiteen Enkele managers zijn vóór onderbre king (recettes!), evenals interna tional Bobby Charlton. Zijn partner in. het nationale team, Johnny Hay- nes, daarentegen is een overtuigd tegenstander„Goede spelers moe ten hun kivaliteiten onder alle om standigheden bewijzenHij ziet overigens wel in, dat spel op een met een dikke sneeuwlaag bedekt terrein geen attractie voor de toeschouwers is. Sir Stanley Rous, de secretaris van de F.A.. heeft bezwaren tegen een geheel gesloten winterseizoen. Wel wil hij de afwerking van het beker- i programma zodanig wijzigen, dat I geen bekerivedstrijden meer worden 1 gespeeld in december en januari. TafeltenniscompeHtie Batswingers leed een 8—2 nederlaag tegen Sparta Het is nu wel een uitgemaakte zaak, dat de strijd om de hoogste nationale tafeltennistitel een Amsterdamse aan gelegenheid wordt. nu Batswingers enigszins teleurstellend met 82 van Sparta verloor. Sparta en het nog on geslagen Nedlloyd hebben een zo grote voorsprong, dat zij het alleen nog maar samen zullen moeten uitvechten. De 82 nederlaag van Batswingers tegen de Spartanen zou kunnen wijzen op een flinke overmacht, maar daar is geen sprake van. Met wat meer geluk hadden de Hagenaars een zege kunnen boeken. Niet minder dan 7 partijen werden in drie games beslist. Wibo I was het eniige ereklasseteam van deze club, dat tot winst kwam. Ho- gendoom en Stulemeijer zorgden voor een 64 zege op UBTV, want invaller Rensen speelde geen rol. Nog erger was het invallersprobleem bij Wibo 2, dat met 91 van Sparta 2 verloor. Wibo 3 verloor met 100 van Luck Rack, in de daarop volgende wedstrijd tegen het zelfde team, werd de strijd bij een ver loren 61 stand afgebroken. Zeer span nend ging het toe bij Scylla—Quick. Door een 64 zege stelden de Leide- naars zich wel definitief in veiligheid. Van Zoelen was opnieuw de grote fi guur in deze wedstrijd met drie over winningen. In hoofdklasse B won Batswingers 2 met 71 van Luok Raek 2, welke wed strijd door het te laat komen van de Weertenaren niet kon worden uitge speeld. Treffers stelde hevig teleur door met 82 van Belcrum te verliezen, v. d. Zwet en l'Amie wonnen ieder eenmaal. Voor Docos was het weer eens een goede dag nu tegen Wifra 2 55 werd gespeeld. Bakker won. we zouden haast zeggen natuurlijk, driemaal en door winst van Steenbergen op v. Kuijk en in het dubbel, werd dat ene kostbare punt nog net in de wacht gesleept. Maasstad) behield de leiding door een 82 zege op Atoom. BSMUSV werd eveneens 2—«8. De achterstallige wedstrijd tegen OTTC leverde Batswingers 2 een 82 neder laag op, hetgeen de toch al geringe ti- telkans tot vrijwel nul reduceerde. In groep C van de Overgangsklasse boekte Aad Klein bij het leidende EN zjjn eerste verliespunt. Door een neder laag tegen Chr. de Groot van DOS 3 raakte hij van zijn, in tafeltenniskringen zo fel begeerde, 100% af. Dat was ove rigens geen beletsel voor EN om te win nen met 6-.3. De situatie werd voor de verzekeringsmensen nog veel plezieriger, doordat Treffers 2 tegen DOS 2 een onverwachte 73 nederlaag leed. Alleen Hogenboom deed zijnp licht met 3 over winningen. Overige uitslagen waren hier: ATTCWifra 3. 46 en Rono Maasstad 2, 55. Scylla won met 64 van Hilversums Quick Scylla heeft zaterdagavond thuis een lastige tegenstander gehad aan het Hilversumse Quick. Dank zij een weer in voortreffelijke vorm stekende Wil van Zoelen en een eveneens goed voor de dag komende Hans v. d. Voort werd het echter een zege, zij het dan, dat die zege eerst met het dubbelspel een feit was. Otto Verkerk had een off-day en kon aan het Scylla-totaal geen winst punt toevoegen. Hij begon tegen Broné, de no. 1 van de Hilversumse ploeg. In twee sets was het pleit beslecht. Ver kerk kon geen antwoord vinden op het moeilijke effect-spelletje van de gerou tineerde Quick-speler. Wil van Zoelen kwam tegen v. Ham op 1 set gelijk. In de derde set liet hij zijn tegenstander evenwel geen illusies. Met 218 kon v. Ham zijn plaats achter de tafel over dragen aan zijn teamgenoot Blom, die de strijd moest aanbinden met Hans v d. Voort. Direct al bleek, dat de Scyl- laan zijn sterke wapen, de forehand- aanval, volkomen onder controle had. (Speciale berichtgeving) Vastenavond valt dit jaar vroeg: in de eerste dagen van februt ;jj al komt Limburg met het bonte volksfeest van „Sjpas en plezeer";Di drie dagen vol optochten, straatmaskerade en gekostumeerde balsoji' een hoogtepunt. f' In de vier weken daaraan voorafgaande zijn de talloze carnaval i verenigingen intussen al tot volle activiteit gekomen. Elk weekeimi brengt nu in de Limburgse steden carnavalszittingen met installatii van nieuwe Prinsen Carnaval en feestelijke ontvangsten van carn» valsverenigingen van elders. Het Rijnland, bakermat van dit jaarlijki volksfestijn, doet aan deze kleurrijke Limburgse viering dapper me De Tempeleers en Keemeleers uit Maastricht, de Mirlitophilen van Val kenburg, de Winkbülle in Heerlen, Kirchroatsjer Vastelaovends Verain uit Kerkrade, de Marotte van Sittard, de Flaarisse van Geleen, d'n Uul te Roer mond. de Jocusse van Venlo, en zo vele andere carnavalsverenigingen, hebben de vastenavondviering het afgelopen weekeinde al vrolijk ingezet, en in de volgende weken zal die opwindende sfeer van het Limburgse Carnaval overal en door vele duizenden Limbur gers in stijgende mate mee ervaren worden. Het vooral na de laatste- wereldoorlog sterk uitgebreide en goed georganiseer de Carnavalsfeest van Limburg, dat ook tienduizenden belangstellenden van buiten het gewest trekt, heeft bij de Limburgse bevolking krachtig wortel geschoten. Echt volksfeest Waren het vóór 1940 slechts enkele plaatsen: Maastricht. Kerkrade, Sittard, Roermond, Weert, Venlo, e.d., waar de Carnavalsviering uit een oude traditie was gehandhaafd, in de laatste tien jaar heeft in welhaast alle stadjes van deze provincie de Vastenavondviering, ge dragen door de hele bevolking, zich ont wikkeld tot een écht volksfeest. In tien tallen plaatsen trekken er bonte stoeten uit, waarin de volkshumor zich uitleeft, en waarbij persiflages op de gebeurte nissen van de dag kostelijk naar buiten treden. In Maastricht is de traditie van openbare maskerade op straat, ook bui ten de optochten, een unieke aantrek kelijkheid geworden. De drang naar de Carnavalsviering van onbezorgde vreugde en uitgelaten heid is zó algemeen, dat ook de burger lijke overheid en het voor het overwe gend katholieke Limburg zo invloed- Damclub Leiden In do laatste competitiewedstrijd boekte DCL een benauwde 119 over winning op LDC. In het afgelopen seizoen won DCL 5 wedstrijden. 2 werden er verloren en I gelijk gespeeld. De bordpunten werden als volgt be haald: W. v. d. Reyden 13 pt.; D. Blom 13 pt.; P. Olivier 12 pt.; W. F. Olivier II pt.; J. de Vink 11 pt.; H. Brouwer 10 pt.F. Laterveer 10 pt.; C. "Hakel- mulder 7 ptW. Nijenhuis 5 pt.; W. Laterveer (res.) 5 pt. Het tweede tiental won eveneens 5 wedstrijden, speelde er twee gelijk en verloor er één. Hier waren de bordpun ten: E. J. Hillebrand 13 pt.; A. v. d. Putten 10 pt.; C. J. v. d. Mey 10 pt.: P. Zeegers 10 pt.; S. Mank 8 pt.; G. Gal- jaard 7 pt.; D. Ligtvoet 6 pt.; J. Dub- beldeman (res) 5 pt.; N. Wassenaar 5 pt. De reserves U. Laterveer en A. J. v. d. Lelie behaalden resp. 12 en 8 pnt. Hij mocht de tweede set van een fel vechtende Blom verliezen met 2119 de eerste had hij met 2113 voor zich opgeëist in de derde set was hij oppermachtig 2113. Dat was 21. Het werd 31, want Broné kreeg tegen Van Zoelen, die in internationale vorm speelde, geen schijn van kans, 2112 en 2116. Blom verkleinde voor Quick de achterstand door Otto Verkerk te klop pen, 2117, 2111. Daarna bracht Hans v. d. Voort Van Ham, die het van de verdediging hebben moet, tot wan hoop door zijn felle aanval af te wis selen met prachtige dropshots, 2114, 2117. Dat was dus 42 voor Scylla. Wil van Zoelen zorgde met zijn derde overwinning op Blom, voor 52. Quick leek reeds geveld. Broné bracht de span ning terug door Hans v. d. Voort te bedwingen, 2117 en 2118. Otto Ver kerk begon goed tegen Van Ham, kwam met beheerst spel op 18—13, 19—13 in de eerste set. Toen liet hij zich verlok ken tot de aanval en daarmee groef hij snel het eigen graf. Van 1913 werd het 2321 voor v. Ham. In de tweede set had v. Ham van een ontmoedigde Ver kerk geen gevaar meer te duchten, 2111. Van 52 op 54! Het dubbelspel was echter voor v. Zoelen/v. d. Voort, die Broné/Blom als het ware van de tafel knalden met hun smashes aan de lopende band, 2113 en 2114 voor het Scylla-dubbel. Overige uitslagen. Overg.-klasse: Sorry lScylla 2 55. Heren 2e-kl.: Scylla 4Salamanders t—9. Heren 4e-kl.ATTC 3—Scylla 5 10—0; Scylla 6Te Werve 5 82. Junioren: Scylla 1TOS 82. rijke geestelijke gezag niet terziji blijven. Zo kan men in Limburg beleven, dj Raden van Elf en Prinsen Ca-rnan met heel hun bonte hofstoeten offic'* en feestelijk door een gemeentebestui worden ontvangen. In Roermond bl werd Vorst Lewie door burgemeester! R. Geuljans, zelf voorzitter van de Gi turele Raad Limburg, ten stadhuize b- groet. Dat gebeurt ook op vele ande plaatsen. In Maastricht wordt al sinds jai en dag de hele bonte stoet van Temp leers door burgemeester, baron Michif van Kessenich, ontvangen in een do a' het gemeentepersoneel zelf gearranget' Vl de Carnavalszitting. In de met serpet nes en Carnavalseblemen opgesmut bl monumentale stadhuishal wisselen bui 0, gemeester en Carnavalsprins toesprake b geschenken en decoraties en draagt d burgervader de regering zijner stad vo b drie dolle dagen over aan de Temp b leers, die er borg voor staan, dat n „niks boete de sjraöm geit" (niets ovi Sl de scheef van het toelaatbare gaat). In katholieke verenigingen en jeugi organisaties werken geestelijken kloosterlingen met veel plezier mee ail de voorbereiding van feestzittingen, fc deelnemen aan Carnavalsoptochten bals. De Roermondse Carnavalsverenigli d'n Uul viert dit jaar haar tweems elfjarig bestaan, en dit was aanleidli om in de bisschopsstad ook een kerk lijke viering aan deze herdenking wijden, zoals dit trouwens ook geben bij andere volksfeesten van een jublk rend muziekkorps of schutterij. Onbedreigde toekom Met toestemming van Vicaris Cap tularis die tijdelijk het hoogste ge» in het bisdom uitoefent, zolang de bit schopszetel van Roermond vacant is- heeft de hele Raad van Elf met Prb en damesgarde van d'n Uul op de zoi dagmorgen te Roermond in de kathtj j drale kerk de hoogmis bijgewoond, volle Carnavaleske tooi! Met deze opvattingen omtrent folkloristische waarde en de weersli ervan bij het volk, is de Limburgse Vat tenavond wel verzekerd van een onbi dreigde toekomst. Want ook de schod gaande jeugd wordt zeer nadrukkei(! in de betekenis van het Vastenavond feest betrokken. Weliswaar heeft de Vastenavond, do® de verzachting van kerkelijke vow schriften omtrent streng vasten, v# aan de diepere zin van een voorbem ding tot het „Carne Vale" ingebod maar als volkstraditie is de Limburp Carnavalsviering gebleven. Het i stuk fleurige en kleurige folklore, welb het levenslustige. Limburgse volk nis graag zou missen! Sportsplinters Zondagavond is de finale gespee!: van het tafeltenniskampioenschap va Amsterdam. Na een zeer spannenii strijd werd de titel behaald door Pi' Weel, die de jonge Paul Gimbel in vf- games versloeg: 15—21, 18—21, 21-li 2110 en 2116. Bij de dames kwa! het kampioenschap bij Nel Landsto die Dit Heederik met 2116 en 21- naar de tweede plaats verwees. Voor de wedstrijden om het Eup pees kampioenschap kunstrijden vos dames, welke op 6, 7 en 8 februari Davos worden gehouden, is een recos aantal inschrijvingen (34) binnen gfr komen. De jury-leden zullen hierdoi voor een omvangrijke taak komen 'J staan. Zy hopen dan ook, dat het aat; tal inschrijvingen in de toekomst worden gelimiteerd. In Wenen (195! meldden zich het grootste aantal kun5- rijdsters t.w. 24. - Betty Cuthbert, wereldrecordhoui- ster en drievoudig Olympisch kampioen heeft zaterdag tijdens atletiekwedstri' den te Sydney voor een grote verrassid gezorgd. Het Australische meisje, totnutoe niet op afstanden boven 220 yards was uitgekomen, startte op^ 440 yards en evenaarde meteen wereldrecord op deze afstand, dat ntf een tijd van 55.6 sec. op naam staat va! de Engelse Mollie Hiscox. - Op maandag 2 februari wordt Rotterdam een tafeltenniswedstrijd speeld tussen de damesploegen va: Nederland en Engeland. In het en& spel er wordt gespeeld volgens h-; Davis Cupsysteem zullen mevr. Sim® Almasi en Nelly Visscher uitkomen. D* Nederlandse dubbel wordt gevormd dofl mev-r. Simon Almasi en Ursula Artz.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 8