Winterflora Haarlem heden geopend Foto Ciné JAN WOLFSLAG Aanklacht van Anne Franks vader tegen Noordduitse h.b.s.-leraar Sleebaan op Kopje te Bloemendaal Elke dag nieuwe fotokoopjes MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET Voorjaarse pracht tijdens de winterse kon in Krelageliuis Veel tulpen mm Kerkelijk Leren CEMA-patent „LUCIENNE" 97«te jaargang Vrijdag 16 januari 1959 Derde blad no. 29646 Lothar Stielau gelooft het nog niet Antisemitisch artikel in een tijdschrift (Van onze correspondent te Bonn) Inmiddels is de verspreiding van dit ge schrift verboden. Uitgekomen is, dat Budde zelf in 1935 fel anti-semitische artikelen heeft geschreven. Budde heeft gisteren een verzoek ingediend om overgeplaatst te worden, nadat hü te vergeefs om politiebescherming had ge vraagd. Hij voelde zich bedreigd. De vader van Anne Frank, die te Bazel woont, heeft een aanklacht in gediend tegen de Noordduitse h.b.s.- leraar Lothar Stielau. Deze heer Stie lau is leraar-Duits aan een bekende middelbare school te Lübeck, waarvan de leerlingen enige tijd geleden tijdens een schoolfeestje een toneelstuk naar het bekende jongensboek „Tom Sa wyer" van de Amerikaanse schrijver Mark Twain opvoerden. Dat beviel Stielau in het geheel niet. Hij schreef een kort fel artikel in een klein tijd schriftje. Daarin ging hij tekeer tegen het stuk, dat hij bekritiseerde met uitdrukkingen als „vertroeteling van het individu", „oud-liberale truc van de vrijheid, ge lijkheid en broederschap". Daarover en andere bepaald anti-Amerikaanse en nogal stoer-Germaanse kritiek zou nog niemand gevallen zijn, ware het niet, dat Stielau in zijn artikeltje plotseling de aap uit de mouw liet komen. Hij schreef namelijk op een gegeven ogen blik: ,De vervalste dagboeken van Eva Braun (Hitiers vriendin uit de oorlog), van de Engelse Koningin en het niet veel echtere dagboek van Anne Frank hebben de profiteurs van de Duitse nederlaag weliswaar enige miljoenen bin nengebracht, maar ons daarvoor even wel ook bijzonder gevoelig gemaakt". Tweede geval Zind En daarmee ging Stielau ver over de schreef. Er ontstond in Lübeck heel wat verontwaardiging en de leraar werd tenslotte geschorst. De verontwaardiging in West-Duitsland is te groter, omdat het „Dagboek van Anne Frank" zich hier als toneelstuk en als boek in een bijzonder grote belangstelling mag ver heugen. De jaarlijkse bedevaarten van de Hamburgse jeugd naar Bergen-Bel- sen, waar Anne Frank in het concen tratiekamp is overleden, spreken zeer duidelijke taal. Voorts komt Stielaus anti-semitische uitlating juist op een moment, dat men hier nu eens grondig wil afrekenen met de reeks anti-joodse gedragingen van enkele lieden, die het niet kunnen laten. Het geval spreekt te meer, omdat het hier gelijk in het be ruchte geval-Zind, die enige maanden geleden naar Egypte vluchtte, een leraar betreft, aan wie men kinderen ter op voeding zendt. Oud-nazi Inmiddels is gebleken, dat Stielau een oud-nazi is, die thans voorzitter is voor Lübeck van de extreem-rechtse partij, de Deutse Reichspartei, waartoe vele ex- nazi's zich aangetrokken gevoelen en die in het openbaar reeds geweigerd heeft Stielaus verzoek om ontslag als voor zitter in te willigen. Blijkbaar ziet men in West-Duitsland geen kans om ele menten als Zind en Stielau verre te houden van de opvoeding van het mo derne Westduitse kind. Zo min als men blijkbaar kan voorkomen, dat ex-nazi's het brengen tot hoge rechterlijke func ties, gelijk de directeur van het Ham burgse Gerechtshof Budde, die de schrij ver van een berucht Hamburgs anti semitisch geschrift Nieland vrij sprak, hoewel ieder overtuigd is van de uitge sproken nazi-geest van het schotschrift. (Van onze correspondent) „Op het ogenblik ben ik niet voor nemens de sleebaan op „Het Kopje" van de Hoge Duin en Daalseweg te Bloemendaal met zand te bestrooien, als er weer voldoende sneeuw gevallen is. maar daartoe zal wel worden over gegaan, als het publiek geen voldoende medewerking verleent", aldus deelde burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler gisteren mede in de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal in antwoord op een vraag van het lid. me vrouw Fahrenfort-Meuffels (VVD). Zij bracht het grote aantal ongevallen dat zich tijdens het afgelopen weekeinde op Het Kopje heeft voorgedaan ter sprake en vroeg of het mogelijk was een slee club op te richten, die zich met de or ganisatie van het sleeën kan belasten. Het bestuur van de Bloemendaalse hockeyclub BMHC en docenten en leer lingen van het CIOS te Overveen zou den niet ongenegen zijn medeweriring te verlenen. De burgemeester merkte op, dat de Bloemendaalse sleebaan niet alleen van regionaal, maar ook van nationaal belang is. De afgelopen zaterdag en zondag kwamen er van heinde en verre (zelfs voorbij Arnhem) vragen over de gesteldheid van de baan en per auto bussen kwamen velen naar Bloemen daal. Er ontstond daardoor een grote drukte op de baan, waardoor moeilijk heden zijn ontstaan. Volgens spreker treft het kijkend publiek de grootste schuld. Het stelt zich bij de start op, hetgeen gevaarlijk is omdat het zich zo opdringt. Amateur-fotografen en film operateurs gaan midden op de sleebaan staan, men houdt honden niet aan de lijn en dan steken kinderen onverwacht de baan over. Het publiek onderschat het gevaar en daardoor ontstaan onge vallen. Ten nadele van de deelnemers aan de sleespcrt. kan alleen gezegd worden, dat enkele sleeën aan elkaar worden gebonden en dat een slee wel eens te veel bemand wordt. Het raadslid mr. J. W. de Jong Schou wenburg (C.H.) was van mening, dat als er van een nationaal belang sprake is er geen halve maatregelen getroffen moe ten worden. Mogelijk kan entree ge heven worden. Tenslotte was de gemeenteraad van mening, dat overwogen meet worden een post op de begroting te plaatsen, om voorzieningen te treffen voor de toe komst. Als er dit jaar weer gesleed kan worden, dan rekent de burgemeester op de medewerking van het publiek, an ders moet de baan gesloten worden. Dividend Rotterdamsche Bank tien oroeent Directie en commissarissen van de N.V. Rotterdamsche Bank stellen voor over het jaar 1958 een dividend van 10% uit te toeren. Sleepboot brengt zwaar gewonde aan land De sleepboot „Barentszee" heeft gis teren een zwaar gewond bemanningslid van het Engelse schip „City of Swansea" aan boord genomen en naar Hoek van Holland gebracht. De man was gistermorgen, toen het schip op weg was van Bremen naar Antwerpen, bij het afdalen in het voor- ruim uitgegleden. Het was de 39-jarige matroos Kuhi Cader Mammu uit Mathi- laken, Kerala in India. De man maakte een val van tien meter en liep daarbij een gecompliceerde linkerdijbeenbreuk en een hoofdwond op. Tegen vier uur gistermiddag kwam de „Barentszee" in Hoek van Holland aan, waar een ambulancewagen klaarstond om de matroos naar een ziekenhuis in Rotterdam te vervoeren. Breestraat 123 Haarlemmerstraat 102 Noordeinde 30 Geen hockey, geen korfbal In verband met de gesteldheid der terreinen zijn alle korfbal- en hockey wedstrijden voor het komende week einde afgelast. Nijhoff-prijs 1959 voor Schuchart en Voeten Het secretariaat van het Prins Bern- hard Fonds deelt mede dat de mr. M. Nijhoffprijs voor vertalingen 1959 zal worden verleend aan Max Schuchart voor zijn vertaling van J. J. R. Tol kien's „In de ban van de ring" en aan Bert Voeten voor diens vertalingen van een aantal grote werken uit de oudere en nieuwere buitenlandse, vooral Engel se. toneelliteratuur. De prijs (voor ieder f2.000.—) wordt uitgereikt maandag 26 januari a.s., de sterfdag van Nijhoff, in de raadzaal te Den Haag. Delimaatschappij sticht nieuwe fabriek De N.V. Deli Maatschappij Interna tionaal te Amsterdam en de General Cigar Company te New York delen mede, dat zij de oprichting voorberei den van een maatschappij welke in Nederland, volgens de patenten van de General Cigar Company, de produktie ter hand zal nemen van H.T.L. (homo genised tobacco leaf), dit is machinaal tabaksomblad voor verkoop in het grootste deel van Europa. Het is te verwachten, dat de nieuwe fabriek om streeks medio 1959 in bedrijf zal zijn. JAARVERGADERING „VITA NOVA" De Coöp. Vereniging voor Kunstma tige inseminatie „Vita Nova" te Hazers- woude heeft in de foyer van de Stads gehoorzaal haar jaarvergadering gehou den. De voorzitter, de heer J. Rijlaars dam, memoreerde het afgelopen jaar, dat zoals hij zeide niet onbevredi gend is geweest voor de veeboeren. Het is het tiende jaar in het bestaan van de KI.-vereniging geweest en de be langstelling is nog steeds groeiend. Zo als de secretaris, de heer J. C. v. d. Geest, in zijn jaarverslag vaststelde, zijn er thans 883 leden. Het resultaat van de K.I. is gunstig te noemen. Na eerste inseminatie volgt in 69,7% van de K.I. drachtigheid. Het percentage van de „totale drachtigheid" bedraagt 93,3%. Balans van verlies- en winstrekening werden goedgekeurd, alsmede de begro ting, waarop een bedrag is gereserveerd voor de bouw van twee dienstwoningen bij het bedrijf te Hazerswoude. De heer J. P. Rotteveel te Lisse werd als be stuurslid herkozen en als leden der aan koopcommissie de heren J. Rijlaarsdam en H. S. Kroft. CLUBMATCH KYNÖLOGENVER. „RIJNLAND". De liefhebbers van rashonden in Lei den en omgeving kunnen zondag a.s. in de Stadsgehoorzaal weer volop genie ten van de schoonheid en verscheiden heid in formaat en kleur en in karak ter, die de talrijke hondenrassen bezit ten. Mevr. P. GondrexonIves Browne zal door de microfoon de 40 verschillen de ingeschreven rassen bespreken, ter wijl tal van bevoegde keurmeesters de honden zullen beoordelen om daarna „de beste hond van de clubmatch" uit te kiezen. De bespreking en keuringen vangen aan om 11.30 uur. In de loop van de middag zal een parade gehou den worden van ruim 30 ..Kampioenen", honden, die op een tentoonstelling in binnen- of buitenland reeds kampioen- schapsprijzen gewonnen hebben. Voor de hondenvrienden in Leiden en omge ving biedt deze clubmatch een unieke kans om wat meer te weten te komen over hun lievelingsras of om een keuze te doen uit de gróte verscheidenheid in hondenrassen. De natuur is in winterslaap. De bollenvelden vertonen nog geen enkel groen spruitje, alles is bedekt onder een dun laagje sneeuw, alles is wit: de natuur slaapt. Geheel anders is het in het Krelagehuis te Haarlem waar vanmorgen de Winterflora 1959 is geopend door de Tulpenkoningin, de Leidse studente Leni Quant. De grote zaal is her schapen in een bloementuin, waar tal van voorjaarsbloemen hun stille pracht tentoonstellen. Het lijkt onwerkelijk uit de winterse koude het Krelagehuis binnen te stappen en daar een zo grote overvloed van voorjaarsboden te vinden. Er is heel wat vakmanschap voor nodig om in deze tijd van het jaar bloeiende bollen te krijgen. Juist in deze tijd van het jaar blijkt dat bijzondere moeilijkheden op te leveren. Dat men een zo uitstekende kwaliteit heeft weten te bereiken is een gelukwens voor de broeiers waard. rencombinatie niet overal even geslaagd is. De geel bloeiende forsythia als ach- terrond voor een bos gele narcissen is o.i. niet geslaagd. Eveneens heeft men de tulpen in soms niet harmoniërende kleuren naast elkaar gezet. De zaal van het Krelagehuis is niet gemakkelijk om een dergelijke tentoon stelling in te richten. Hij is lang en vrij smal hetgeen de ontwerper, de heer C. Geerlings uit Heemstede voor tal van problemen heeft gesteld. In het midden van de zaal vindt men over de gehele lengte een zo breed mogelijke border waarin veel gras is verwerkt met langs de kanten bloemengroepen. Aan de bei de zijkanten vindt men eveneens bor ders met tegen de zijkanten van de zaal dennebomen waarin hier en daar een struik bloeiende Forsythia is verwerkt. De tulpen hebben de overhand op deze tentoonstelling; men vindt ze in alle kleurschakeringen van spierwit tot dieprood en van felgeel tot zacht roze. Daarnaast treft men hyacinten in vele kleuren aan. Ook het z.g. bij goed is vertegenwoordigd, zoals krokus sen, fresia's en andere kleine gewas sen. Aan het eind van de zaal is een grote stand met amaryllis opgesteld in een prachtig arrangement. Zodra men binnenkomt trekt deze stand de aandacht niet alleen door de pracht die hier tentoon worden gesteld doch ook omdat de gehele expositie laag is gehouden. Met één opslag overziet men de gehele zaal. Men kan over deze wijze van opstel ling van mening verschillen doch ons bevredigt het niet helemaal. Alles is wel een beetje erg vlak gehouden. De drie statige flamingo's, die in het midden in en rond een vijvertje rondstappen en zich zo nu en dan tegoed doen aan de bloeiende bloemen zijn niet groot ge noeg om dit vlakke geheel te breken. Nog een ander bezwaar hebben wij tegen het arrangement en dat is dat de kleu- Schaf van bloemen Deze enkele kritische opmerkingen willen niet zeggen, dat deze tentoon stelling, die tot en met 25 januari duurt, geen bezoek waard is. Integendeel, men vindt hier een schat van voorjaarsbloe men, die eraan herinnert dat op deze winter weer een voorjaar volgt. In de hal van het Krelagehuis vindt men een stand met de proeven van het kunnen van de bloemenbinders. Vooral de fresia's zijn veel gebruikte bloemen, doch daarnaast kan men ook tulpen en hyacinten in mooie bakjes en boeketten vinden. Een kleine mechanisatieten- toonstelling is vooral voor de vakmensen zeer interessant. In het Krelagehuis te Haarlem wordt iiandaag de Winterflora door de Tulpenkoningin geopend. Een opname van de laatste voor- bereidingen voor dit bloemenfestijn in het hartje van de winter. De V.S. en Canada zijn totaal verschil lend. Bij de ontvangsten was dit duide lijk merkbaar. In een vlot en aardig be toog vertelde zij tal van bijzonderheden over haar interessante reis. Een televisie uitzending kort na haar aankomst in de V.S. was behalve een prettige ervaring een uitstekend propagandamiddel want miljoenen hebben haar op het scherm gezien en dat vergemakkelijkte haar missie niet onbelangrijk. De verkoop aan de Amerikanen is niet zo gemakke lijk, de export levert niet zooveel moei lijkheden op doch de verkoop aan de individuele Amerikaan is veel moeilijker. Slagzin „Nu is het tijd om bollen te planten wilt U in het voorjaar bloemen heb ben" is de slagzin voor elke advertentie campagne. Je moet het de mensen zo voorstellen dat ze zich zelf tekort doen als ze niet kopen. De Nederlanders moeten zodoende met hun bollen niet alleen concurreren tegen bloemen planten, maar tegen alle andere pro- dukten waarvoor een soortgelijke cam pagne wordt gevoerd. Het steeds weer herinneren aan de bollen en de bloe men is een van de belangrijkste punten in deze gehele campagne eeweest. De bloeiende bollen zijn natuurlijk het besta propagandamiddel, aldus Leni Quant. >- -i DU weekeinde zal Prinses Irene naar Nederland terugkeren, na te hebben deelgenomen aan de Ne derlandse skikampioenschappen. Ook deze laatste dagen geniet tjj nog van de winter In Val d'Isère. Hier wandelt zij (rechts) met haar vriendin jonkvrouwa Dora van Harinxma thoe Slooten en majoor W. F. K. Bisschoff van Heemskerck door het wintersport- centrum NED. HERV. KERK Beroepen te Appeüeoha J. Zageme, vi- oarifl te Aüphen a. d. Rijn. GEREF. KERKEN De classis Kollum der Geref. Kerken beeft besloten ds. P. B. Lengikeek te ont slaan uit de bediening ran zijn ambt bij d© Geref. Kerk te Eestrunn met dien ver stande, dat hij het recht op en de eer van het ambt ven dienaar des woords bij de Geref. Kerken in Nederland behoudt. Dit Impliceert, dat de. LengikeeQc beroepbaar is. Beroepen te Barmelen W. Haverkamp, kand. te Kampen. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) in te FergusGuelph (Ontario, (Can. Rei. Church.) P. Klngma >er@um; te Houwerzffl A. I. Krij- tenlburg te Zaamslag. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Bedankt voor Schiedam H, Llgtenberg te Rotterdam-w. De vrouw in het ambt GEREF. BOND OPNIEUW TEGEN SYNODALE BESLISSING Het hoofdbestuur van de Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk heeft zich op nieuw gekeerd tegen de beslissing van de generale synode, om ook vrouwen tot het ambt toe te laten. Zoals bekend had de generale synode ven de N. H. Kerk in een boodschap aan de Gereformeerde Bond scherp positie ingenomen tegen een resolutie, die door 750 ambtsdragers in de kring van de bond ondertekend hadden, waarin ern stig bezwaar was gemaakt tegen het sy nodale besluit inzake vrouwelijke ambts dragers. In de boodschap aan de bond had de generale synode de resolutie „hoogmoedig, wettisch en ongeestelijk" genoemd. De nu door het Gereformeerd Verbond gezonden brief is het antwoord op deze boodschap. Het hoofdbestuur spreekt er zijn leedwezen over uit, dat de synode haar besluit niet heeft willen intrekken. Dit te meer, omdat volgens haar de synode niet kan aantonen dat de apostel Paulus zich vergiste in zijn voorschrif ten over de bekleding van het ambt. De mededeling, dat de synode ook heeft geluisterd naar de mening van andere kerken, is wel verhelderend, aldus het bondsbestuur, maar rechtvaardigt naar haar mening de synodale beslissing niet. Dit college is daarom van gevoelen, dat de synode klaarblijkelijk meer naar andere kerken dan naar de Heilige Schrift heeft geluisterd. Advertentie Exclusieve Damesconfectie BOTERMARKT 17 Tel. 32765 De opening De opening werd verricht door de Tuiponkoningin Leni Quant die vorig jaar in Amerika propaganda heeft ge maakt voor de Nederlandse bollen. De voorzitter van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, bur gemeester van Hillegom, sprak een begroetingswoord in het bijzonder tot de landbouwattaché van de V.S. en allen die deze tentoonstelling mogelijk hadden gemaakt. In het bijzonder begroette hij ook Leni Quant, die hij daarop het woord ver leende. Mijn vele indrukken, aldus Leni Quant, waren aanvankelijk een verwar de hoop, doch nu na twee maanden hebben de Indrukken zich gerangschikt, deze beslissing hoger beroep aan. Week uitstel voor Bonk Indonesia De Bank Indonesia heeft bjj het Gerechtshof te Amsterdam een week uitstel gevraagd en verkregen voor het indienen van grieven tegen het vonnis van 22 december, waarbij de president van de rechtbank de Senembah-Maatschappij als eisende partij in het kort geding in het gelijk stelde. De president wees indertijd de eis tot afgifte van een grote partij tabak, waarover de Bank Indonesia als onder pand in Amsterdam beschikte, toe. Deze partij is inmiddels aan de Senembah Maatschappij, die er de eigenaresse van was, afgegeven,. De Bank Indonesia tekende tegen Synode Geref. Kerken (vrijgemaakt) HET CONFLICT MET ds. S. J. P. GOOSSENS. In de voortgezette zittingen van de generale synode der Geref. Kerken (vrij gemaakt) te Bunschoten-Spakenburg. nam commissie VI haar voorstel terug om als oordeel der synode uit te spre ken, dat de kerkeraad te Zwolle buiten de perken van zijn bevoegdheid trad door zich uit te spreken inzake de wet tigheid der kerken te Mau Maroe en deze erkende als een zusterkerk, als mede het voorstel om als oordeel der synode uit te spreken, dat de institue- 1 ring van de kerk te Mau Maroe en de bevestiging van de heer L Kondamara tot dienaar des woords blijven voor de verantwoording van de kerken op Oost Soemba. Ook werd een voorstel ingetrokken om 5 deputanten te benoemen en deze op te dragen al het mogelijke te doen ten einde de breuk te herstellen tussen de Nederlandse en Soembanese kerken en om in overleg met de kerk te Zwolle contact te zoeken met de kerken op Oost Soemba. teneinde met deze een regeling te treffen voor de verhouding tussen de Ned. Geref Kerken (vrijge maakt) en die van Oost Soemba. In plaats hiervan werd voorgesteld en met 88 stemmen voor en 2 onthoudingen, be- 6 maanden garantie op de zolen GRATIS atlas van de Benelux bij ieder paar Cema-patentschoenen sloten te overwegen, dat in verband met het goede functioneren van de verhou ding tussen de Nederlandse kerken en die van Oost Soemba een eerste nood zaak is. dat er. naar geijverd wordt de breuk tussen de kerken op Oost Soemba te herstellen. De synode behandelde voorts het reeds vele jaren durende conflict tussen de kerkeraad van Zwolle en de vroegere zendingsdominee S. J. P. Goossens. die indertijd tegen de wil van de kerkeraad naar zijn werkterrein op Soemba-oost terugkeerde op een passagebiljet dat door de Zwolse kerk betaald was. De sy node concludeerde, dat het noodzakelijk is dat de twistenden in deze kwestie ieder voor zioh tot de erkenning dienen te komen van de op hen betrekking heb bende uitsprakenreetosen die de synode gedaan heeft. Met 21 stemmen voor en 10 onthoudingen werd vastgesteld, dat het noodzakelijk is dat de betrokkenen pogingen aanwenden om te komen tot een herstel van de goede betrekkingen. DS. T. WAKKER NIET TOEGELATEN TOT CHR. GEREF. KERK De classis der Chr. Geref. Kerk heeft in haar vergadering te Delft (als spoed- classis) het verzoek behandeld van ds. T. Wakker, uitgetreden predikant uit de Vrije Hervormde Gemeente te IJssel- muiden, om toegelaten te worden als predikant van de Chr. Ger. Kerk. Deze classis werd speciaal vervroegd gehou den wegens berichten als zou ds. Wak ker reeds zijn toegelaten. Op deze vergadering heeft de classis uitgesproken, dat er voor haar geen re den is om verder met ds. Wakker in contract te treden. Zijn verzoek is afge wezen. De motivering van deze afwijzing vond de classis voornamelijk In een boekje dat ds. Wakker over zichzelf heeft ge schreven, getiteld„De bekering van een Urker visser, zijn roeping tot leraar en zyn uittreden uit de Hervormde Kerk". SPECIALISTENOPLEIDING INDUSTRIEPREDIKANT In het gebouw van de Rijksuniversi teit te Utrecht heeft prof. dr. W. C. van Unnik het eerste semester geopend van een cursus voor predikanten in industriegebieden. Deze bijzondere cur sus zal worden gevolgd door dertien predikanten uit Twente. Arnhem, het IJmondgebied en Dordrecht en enkele theologische studenten. Het is de bedoeling, dat de cursisten zich gaan verdiepen in de vraagstuk ken. die verband houden met de situa tie van de mens in het bedrijf. Zij zul len hiertoe voorlichting ontvangen van deskundigen uit het bedrijfsleven en de vakbeweging. Voor de praktische toe passing van het geleerde zullen de pre dikanten streekteams vormen, die zich onder leiding van een socioloog zullen verdiepen in de situatie in het indus triegebied waaruit zij afkomstig zijn. Prof. Van Unnik verklaarde, dat het totstandkomen van de cursus te dan ken is aan een goede samenwerking tussen de theologische faculteit vnn dè Rijksuniversiteit te Utrecht en het be drijfsleven. Hij sprak er zijn vreugde over uit. dat de cursus, door de deel neming van verschillende kerken, een oecumenisch karakter zal dragen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5