MACLEANS bewijst hoeveel witter wit tesr lijn PAK MEE, 't is van A. G.ü KLEURODESK GISPEN GELDERBLOM'S VLEES- en VLEESWARENBEDRIJF MAANDAG 12 JANUARI 1959 Demonstraties Rede in San Francisco Mikojan is zaterdag per vliegtuig in San Francisco aangekomen. Hij kwam uit Chicago. By zijn aankomst werd hy door circa 200 demonstranten vluchtelingen uit Hongarije en andere communistische landen opgewacht. Voor het toestel met Mikojan landde, deed zich een incident voor. De groep demonstranten, die borden met zich meedroeg, waarop stond: „Mikojan is een kidnapper" en „Wy zullen vriende lijk zijn, Mikojan, als U Estland, Let land en Litauen weer vrij maakt" liep op een aantal studenten in, die een bord met zich mee voerden waarop te lezen stond: „Welkom vice-premier Mikojan". Hierna ontstond een hevig gevecht tussen beide groepen. Spandoeken wer den stukgescheurd en de vluchtelingen gooiden met eieren, die kennelijk be stemd waren voor de Russen. Na de aankomst van Mikojan dreig de demonstranten Mikojan eir zijn ge zelschap onder de voet te lopen toen zij zijn auto bestormden. Groepen de monstranten sloegen met de vuist en met stokken op de ruiten en het dak van zijn auto. Drie demonstranten met zwarte maskers op volgden de zoon van Mikojan, Sergo, en een Rus in een andere auto en poogden hen eruit te ólepen na de deur te hébben openge rukt. De chauffeur was een ogenblik verdwenen, maar toen hij terug was gaf hij vol gas en baande zioh 'een weg door de menigte, zodat de inzittenden onge deerd bleven. De politie scheen machte loos om de toeloop op een afstand te houden. Een Rus zei: de politie hier schijnt niet in staat te zijn een menigte in be dwang te houden.. Bij zijn aankomst in zijn hotel klap ten de vele aanwezigen echter en groet ten zij luid toen hij met zijn hoed wuifde. Op een persconferentie, die later werd gehouden, zei Mikojan, doelend op de betogingen Als dergelijke anti-communistische demonstraties als onvermijdelijk wor den beschouwd in het leven van de Amerikanen, zal dit deze manier van leven niet aantrekkelijker maken voor anderen. Wij zijn voorstanders van de vrijheid, niet van vrijheid voor straat schenders, maar van een vrijheid, die bevrijding van straatschenders inhoudt. Bij deze woorden werd hij toegejuicht door de circa 600 leden van de journa listenvereniging van San Francisco, die op de persconferentie aanwezig waren. Tien minuten voor het einde van de persconferentie belde een vrouw een krant op met de mededeling, dat er over tien minuten een bom in het ge bouw waar de conferentie gehouden werd, zou ontploffen. Er gebeurde ech ter niets. De Russische vice-premier drong voorts aan op beëindiging van de koude oorlog en zei, dat er al „bijna" een overeenkomst tussen de VB. en de Sov jet-Unie tot stand is gekomen over het stopzetten van de kernproeven. Wij moeten met elkaar gaan praten als mens tot mens en als gelijken. De vol gende stap naar verbetering van de betrekkingen tussen onze landen kan dan wellicht gedaan worden op het gebied van de handel en dat van het toerisme, aldus Mikojan. In een rede aan een banket, aange boden door de Vereniging voor Wereld handel, deed Mikojan zaterdag een be roep op de Amerikaanse regering om de handelsbeperkingen jegens de Sovjet- Unie op te heffen en vroeg hij een Dr. ir. J. P. H. v. d. Want opvolger prof. dr. Van Slogteren By Koninklijk Besluit is dr ir. J. P. H. van der Want te Bennekóm sedert 1 januari 1959 aangesteld als hoog leraar in bijzondere delen van de plan- tenziektekunde aan de landbouwhoge school te Wageningen. Prof. dr. van der Want volgt in zijn nieuwe functie prof. dr. E. van Sloch- teren op, aan wie vorig jaar op zijn verzoek wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd eervol ontslag als hoogleraar is verleend. Hy zal, zoals wy destijds reeds meldden, worden be last met de leiding van het Laborato rium voor Bloembolüenonderzoek van de landbouwhogeschool te Llsse. tegen Mikojan duren voort handelsovereenkomst waarin de voor waarden voor het voeren van handel tussen beide landen nader zouden wor den bepaald. Hij zei tot de 800 gasten: „Wereldhandel betekent vrede. Indien zakenmensen handel voeren, zullen de politici hen moeten volgen". Hij voegde hieraan toe: „Wij wensen, dat U ons respecteert en wij willen U respecteren. Laten wy mededingers zyn op vreed zame basis. U zult ons soms voor zijn. Soms zullen wy dat zijn. Wij kunnen bijeenkomen en een toost uitbrengen op het gemeenschappelijk succes". Zijn charmante optreden, zin voor humor en bereidheid om op allerlei vragen in te gaan veroorzaakte bij zijn gehoor luid gelach en de aanwezigen applaudisseerde staande. Richard Cushing, de r.-k. aartsbis schop van Boston, heeft Mikojan een „met bloed bevlekte beulsknecht" ge noemd. De kardinaal kritiseerde „de Amerikaanse zakenlieden, die de lof van de Sovjet-Unie zingen, diaaibij het hulpgeroep van het Hongaarse volk overstemmend". Constellation van de Lufthansa stort neer: 36 slachtoffers Een Constellation van de Westduitse Lufthansa is zondag met 39 inzittenden op het internationale vliegveld van Rio de Janeiro neergestort en in brand ge vlogen: 36 inzittenden kwamen om het leven. Drie van de tien bemanningsle den - tweede piloot, steward en stewar dess - overleefden de ramp. Zij zyn niet ernstig gewond. Onder de doden bevindt zich een vooraanstaande correspondent van het Britse persbureau Reuter, de 38- jarige Gary Levy die van een bezoek aan Europa naar Rio de Janeiro terug keerde. Hij had met andere buitenlandse correspondenten te Londen deelgenomen aan een televisieprogramma, waarin ter gelegenheid van de jaarwisseling een overzicht van de gebeurtenissen in de wereld werd gegeven. Het toestel schoot over de landings baan heen en kwam in een diepe laag modder terecht. Het maakte een vlucht van Dakar in West-Afrika naar Rio. Het ongeluk is het derde in twaalf da gen nabij Rio's internationale vliegveld. In Keulen zei een woordvoerder van de Lufthansa dat dit het eerste ernstige ongeluk van de maatschappij sedert haar oprichting in 1955 is. Massale uittocht van joden uit O.-Europa De massale uittocht van joden uit Roemenië, circa een jaar geleden be gonnen, heeft nu het getal van 10.000 overschreden en het ziet er naar uit dat er voorlopig nog geen einde komt aan deze exodus, zo is van joodse zijde in de Hongaarse hoofdstad Boedapest verno men. Het grootste deel van deze joden, die allen naar Israël gaan, reist over Boedapest. Er zijn nu nog circa 250.000 joden in Roemenië. De reden waarom de Roemeense autoriteiten het verbod om te emigre ren voor de joden hebben opgeheven, blijven nogal duister. Van joodse zijde in Boedapest is ech ter gewezen op de volgende twee fac toren: In de eerste plaats zou het anti-semi- tisme in Roemenië wijd verspreid en tamelijk hevig zijn. Het grootste deel van de joden heeft zich niet aangepast aan het communistische systeem. Voorts zouden de communistische autoriteiten er naar streven om de jo den, die verantwoordelijke functies be kleden, te vervangen door Roemenen die het communisme steunen. In de andere communistische satel- lietlanden zou de situatie wat de joden betreft als volgt zijn: Uit Polen mochten in 1957 circa 35.000 joden emigreren en in 1958 ongeveer 6000. De Hongaarse autoriteiten staan emigratie slechts op beperkte schaal toe. Volgens waarnemers is er van anti semitisme in Hongarije in feite geen sprake. Er leven circa 100.000 joden in Hongarije. In Bulgarye was emigratie voor de joden altijd toegestaan. Er zijn nog maar heel weinig joden in dit land. In Tsjecho-Slowakije is emigratie in feite niet geoorloofd. De joodse gemeen schap in dit land is tamelijk klein. Molotof Sovjet ambassadeur? Den Haag zwijgt (Van onze Haagse redactie) Naar aanleiding van geruchten als zou de voormalige Sovjetrussische mi nister van Buitenl. Zaken Molotof be noemd worden tot ambasadeur in Ne derland, vernemen wij, dat Den Haag zich in stilzwijgen hult. Indien de Sovjet-Unie tot de aanwijzing van een nieuwe ambassadeur in Den Haag zou willen overgaan, moet zij er zeker van zijn, dat de voor deze functie bestem de persoon „persona grata" in Neder land is. Om deze zekerheid te verkrij gen dient de Sovjet-regering een „de- mande d'agréation" (verzoek om toe lating) in. Eerst als hierop gunstig is beschikt, volgt de officiële benoeming van de nieuwe ambassadeur. De Ne derlandse regering kan echter over een „demande d'agréation" geen enkele in lichting verschaffen, zo verklaarde de woordvoerder van het Ministerie van Buitenlandse Zaken vanmorgen. Mede delingen hierover kunnen, volgens di plomatiek gebruik, alleen door de af- zendstaat in dit geval de Sovjet- Unie worden gedaan. Vrouwen door gas gestikt Gisteravond zijn de 78-jarige we duwe E. VerharenWillenise en haar 74-jarige ongehuwde zuster P. Wil- lemse, wonende in de Piet Heinstraat, te Den Haag. door gasverstikking om het leven gekomen. De buren, die een gaslucht bespeur den en meenden dat deze uit de naast liggende woning kwam. waarschuwden de politie, die op onderzoek uitging en beide vrouwen levenloos aantrof. Bij onderzoek bleek, dat zij een verkeerde gaskraan hadden opengedraaid. Contactavond van Leidsche Luchtvaart Club J. G. GOEKOOP WINT L.D.-BEKER De Leidsche Luchtvaart Club hield zaterdag „In den Vergulden Turk" een contactavond voor leden en belangstel lenden. De leden van de LLC houden zich bezig met de modelvliegtuigsport. Daarnaast heeft men echter ook be langstelling voor de zg. „grote" lucht vaart... De heer J. L. Asselibergs van de Koninklijke Nederlandsohe Vereeniging voor Luchtvaart vertoonde een aantrek kelijk filmprogramma, dat hierop was afgestemd. Vóór de pauze werden een Neder landse en een Engelse film over model vliegtuigsport vertoond, die een goede indruk gaven van het hoe en waarom van deze moderne vorm van vrijetyds- besteding. Tydens de pauze reikte de heer Rud. Das, d'istrictsvertegeniwoordiger van de K.N.V. v. L„ namens de jury de Leidsch Dagblad wissélibeker uit aan het meest actieve lid van 1958. Het winnen van deze beker is altijd bijzonder moeilijk, gezien de vele eisen waaraan voldaan moet worden. Het was daarom voor de winnaar, de heer J. G. Goekoop, een des te grotere eer, omdat hij pas in de loop van 1958 lid van de L.L.C. is geworden. Na de pauze werd het filmprogram ma vervolgd met twee films over de „grote" luchtvaart, n.l.. de „Friendship" film over het bekende nieuwe Fokker passagiersvliegtuig, en de „Gouden Ilsy" over het vliegfeest, gehouden op Ypen- burg ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de K.N.V. v. L. Beide laat ste kleurenfilms vielen bij de talrijke aanwezigen zeer in de smaak. Tot slot dankte de voorzitter, de heer Asselbergs, die ondanks sneeuw en glad de wegen toch de reis naar Leiden had ondernomen. WARMOND BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: P. J. van Breemen, 26 Jr. en A. M. van Moorsel. 26 jr.; Chr. Joh. van Warmerdam, 30 jr. en A. C. van Eeden, 25 jaar. Getrouwd: D. Huismaai, 25 Jr. en J. ter Beek. 24 Jr. Overleden: A. W. B<7ere, 73 Jr. TAFELTENNIS Fraaie zege van Scylla op PSV Scylla, dat na enkele onnodige neder lagen in de afgelopen weken, gevaarlijk dicht bij de staartploegen kwam, heeft zich daar zaterdagavond in Eindhoven ten koste van PSV weer duidelijk van gedistantieerd. Werd het thuis een be nauwd gelijk spel. bereikt via de dubbel van der Voort-van Zoelen, nu stond de Scylla-zege al voor de laatste partij vast. Het was in deze wedstrijd nu eens niet alleen van Zoelen, die voor de winstpunten moest zorgen. Ook van der Voort en Verkerk deden een stevige duit elk 2 overwinningen, in het zakje. Tot 33 hielden Schreurs en Schep onze stadgenoten in bedwang. PSV's derde man van Haal kon geen overwinning voor zich laten noteren. De zevende partij bracht van Zoelen en Schep tegenover elkaar. De Eindhove- naar is met zijn sterke aanval altijd een gevaarlijke tegenstander geweest voor Van Zoelen. Ditmaal kon hij de Scyllaan hoegenaamd niet in moeilijk heden brengen. De afgestopte back hand-verdediging van Van Zoelen werkte prachtig en belette Schep zijn aanval op dit punt dóór te zetten. Daarbij kwam dat de forehand van Van Zoelen op volle toeren draaide en zelden miste. Het werd een snelle, uit zichtloze nederlaag voor de PSV-er, 219, 2116 voor Van Zoelen. Schreurs, die daarna de degens moest kruisen met v. d. Voort, had de morele steun van 2 winstparty en. Hij begon veelbelovend voor de in spanning zittende PSV-aan- hang. V. d. Voort had even tijd nodig om zijn aanval in te stellen op de langzame, maar o zo gevaarlijke verde diging van Schreurs. Toen hij het ant woord daarop had gevonden in de vorm van extra top-spin, had hij de partij snel voor Scylla „verdiend", 2114, 21- 19 voor V. d. Voort. Verkerk, zeer goed op dreef, overwin ning op Schep met 21—18, 21—13!, speelde wat met van Hout. maar bleef net serieus genoeg om de fanatiek vech tende PSV-er van een winstpunt af te houden. 21—17, 14—21 en 21—17 voor Verkerk. Hiermede stond de Scylla-zege vast, 63. en was het dubbelspel een forma liteit geworden. Desondanks vochten van Zoelen/v. d. Voort tegen Schep/Schreurs, als moest deze partij de beslissing geven. Zij won nen op het nippertje, 15—21, 21—16, 2022 voor het Scylla-dubbel. Overige uitslagen: Dames 2e klasse: AVA I—Scylla 12-8 Dames 3e klasse: TOV 1—Scylla 2 10—0. Heren Overg. klasse: Scylla 2—ENI 1 3—7; Heren 2e klasse: Scylla 2—DTS 11-9: SETT 2—Scylla 4 6—1. Heren 4e klasse: Scylla 5—St.-Voor uit 2 4—6; Scylla 6—TOV 4 1—3. Junioren: Scylla 1—TOV 3 5—5. Nederlands tafeltennisteam was kansloos in Birmingham Het gemengd Nederlandse tafelten nisteam heeft zaterdag in Birmingham een kansloze 82 nederlaag geleden tegen het team van Groot-Brittannië. Op Brits verzoek bestond deze lan- denwedstrijd uit 6 heren- en 2 dames- enkelspelen, 1 heren- en 1 damesdubbel. Eveneens op verzoek van de organi satoren was Agnes SimonAlmasi, de in Nederland woonachtige Hongaarse in het Nederlandse team opgesteld. Agnes kon echter de Nederlandse ne derlaag ook niet draaglijker maken. Zij verloor haar partij tegen Ann Haydon met duidelijke cijfer. Het was een ne derlaag, die men niet van haar ver wacht had na haar overwinningen in Ootenrijk en Zweden. Ann Haydon, die voor eigen publiek speelde, vond echter op tijd de vorm. die haar tot drievou dig finaliste bij de vorige wereldkam pioenschappen maakte, op tijd terug. Samen met de invalster Ursula Ajtz wist Agnes wel het dames dubbelspel te winnen. De cijfers hiervan waren 2114, 1621, 2117. Frans Schoofs zorgde voor het tweede punt door Brian Merett in drie sets te verslaan. Michell Thornhill en Ian Harrison waren echter veel te sterk voor onze jongens. Vooral Harrison maakte door zijn korte felle forehand grote indruk. De wedstrijden werden uitgezonden door de Britse televisie. JUDO Frankrijk won in Eindhoven De judo-landenwedstrjjd tussen de teams van Nederland en Frankryk, die zaterdagavond in de Philips Ju bileumhal te Eindhoven werd gehou den, is gewonnen door Frankryk. Zowel de Nederlandse als de Franse judoka's brachten 4 partijen op hun naam. De uiteindelijke beslissing moest de puntenwaardering brengen. Die was met 4037 ten gunste van Frankrijk. LEIDS SUCCES Naast deze interlandwedstrijd werden cie ontmoetingen om het Nederlands jeugdkampioenschap gehouden. Hierbij viel een fraai Leids succes te noteren. De 16-jarige J. v. d. Blom (leerling van Sportschool Luiten) versloeg in de finale van het lichtgewicht de Amers- foorter Van Keekum. Deze laatste was de eerste 16-jarige jongen in Nederland die een zwarte band behaalde. Van der Blom heeft een groene band, een groot verschil dus. In het middengewicht werd De Wit winnaar en in het zwaarmiddengewicht Stelt. Deze judoka's zullen op 10 mei a.s. afgevaardigd worden naar de Euro pese jeugdkampioenschappen te Wenen. ZAALHANDBAL p, HVL onfortuinlijk tegen Hennes Toen gisteravond in de HoutrustJhal| eerst Wim Kagie en daarna Albert* Rijnslburger na een serie snelle, vast- beraden roodwitte aanvalsstoten in de openingsfase van de wedstrij'di tegen het Haagse Hermes voor 10 en 20 had-1 den gezorgd, leken onze stadgenoten op weg te zijn naar een revanche voor de wat smadelijke 153 nederlaag, die zij zes weken terug van de Hagenaars te slikken kregen. Hermes voelde welis-j waar het gevaar en söhakelde onmid dellijk over op een hoger toerental, maar dat was niet voldoende om Rijns- burger en zijn mannen het initiatief uit handen te nemen. ByleveM dreunde eerst nog 2 maal vlak achterelkaar tegen de doelpalen, maar daarop was het, alweer, Kagie, die in een onstuit bare solo no. 3 op het HVL-scorebord voor zijn rekening nam. Toen pas kon ook de Hermes-aanval doelman Bronk passeren. Het tweede Haagse doelpunt ontstond doordat de wel bij zonder slecht fluitende arbiter een ge heide, technische fout van een der Hermes-voorwaartsen vijf pas lopen met de bal in de hand niet afstrafce. De HVL-defensie wachtte op het fluit-! signaal, dat niet kwam, bleef staan en ongehinderd kreeg de Hermes-speler de kans 32 te doen aan tékenen. HVL! kreeg even een inzinking. Hermes gimgj fel in de aanval, scoorde 33, 43 en 53, voordat Rijnsbuirger met een sublieme, lage schuiver weer een riem onder het hart stak: 54. Gelijk cp ging nu de strijd tot de rust, 7—6 voor Hermes. Na de hervatting was het' Hermes, dat het eerst tot treffers kwam, 96. Kagie en Bonte maakten er 98 van, Rijnsburger op een prima pass van Kagie 99! De spanning in de Hout- rusthal was voelbaar. HVL kwam sterk in de aanval. Toen maakte ongeveer 10 minuten voor het einde de arbiter de blunder van de wéék. Een terugspeelbal van de in het nauw gebrachte back op de doelman, door deze binnen de cirkel gevangen, honoreerde hij met een vrije worp instede van met een strafworp. De roodbaadjes kregen hiermee een morele dreun, die nog harder aankwam, omdat Hermes in de volgende minuut de vrye woip leverde HVL geen' resultaat op 109 scoorde. En dat tiende doelpunt ontstond weer uit een niet bestraffen door de arbiter van een duidelijke, technische fout, indraaien. Van de tribunes rolde dan ook een hevig 'boe-geroep het veld in. HVL zakte weg na deze Hermes-treffer. Bronk verdedigde zijn heiligdom als een leeuw, maar kon tooh niet verhinderen, dat hij nog tweemaal gepasseerd werd, 129. Bonte voegde even voor het einde nog wel een tiende doelpunt toe aan het HVL-totaai, maar de strijd was al beslist. De stand in de Districts 2de-klasse ia thans: 1. de Meeuwen 610: 2. Hermes 69; 3. Hellas 2 5—5; 4. HVL 5—3; 5. Turn- lust 6—1. HET BUREAU MET KLEUR WAARAAN ALLES NIEUW IS f 295.-. ENKEL BUREAU bladm. 120 x 75 cm. vanaf f 152. DEMMENIE HAARL.STR. 184 SLEUTELTJES GEVRAAGD Jongeman (26 Jaar) zoekt een degelijk kosthuis met vol ledige verzorging, bij voorkeur bij eenvoudige mensen. Brie ven bur. v. d. blad no. 2943 k H Met spoeil gevraagd een net en eerlijk persoon, die in de avond wat wil bijverdienen. Aanmelden bij de portier van Tokheim, Trekvlietweg 3. Lei den. Na 17 uur. H Gevraagd nette werkster, v. g. g. v., voor 2 ochtenden Eer week. Mevr. prof. Dinger, ioflijck 13, Oegstgeest, telef. 24359. B) Vrl. adm. personeel, bekend met ponswerk voor enige mnd. gevr. Gehuwcl geen bezwaar. Soil. tel. 30225. B Gevraagd naaiwerk voor liet maken van kinderkleding, ja ponnen enz., billijke prijzen. Br. bur. v. d. Blad no. 2941 k Werkster gevraagd voor 2 of ochtenden per week. Thorbeokestraat 21. B Gevr. per 1 febr. een meisje voor de d, in gezin met kin deren. Mevr. Keiser. Hoflaan 11. Wassenaar, tel. 3326. B Moderne kleine, blankhou ten piano te koop gevraagd. Br. bur. v. d. blad no. 5567 k. B Net meisje gevr. voor de morgenuren. T. Ouwehand. Voorstraat 93. Katwijk a. Zee. B Kamer gevraagd, liefst niet c v. en telefoon, zonder pen sion, per 1 februari. Brieven bur. van dit blad no. 5574 k. H Een net kosthuis gevraagd voor een buitenlander, omgcv. Morskwartier. Brieven: Storm Euisingstr. 27. Lelden. Ifl Gevr. nette werkster voor de maandagochtend, 812 u. (geen was). Fa. van Kampen hout. Haarl-straat 125, Leiden. B Gevraagd een werkster. Me vrouw Speler, Rhijnzichtweg 99. Oegstgeeet. tel. 26869. Dameskapster, kunn. perm. en watergolven. Jac. Ramak, dames- en herenkapper. Haven 10. tel. 26353, Leiden. 4- a 5-pers. auto te koop gevraagd, 4-deurs v.af 1952/53. Verkoper moet bereid z. wagen te laten keuren. Brieven bur. van dit blad mo. 2956 k B Gevr. groot soort hond evt. jonge Herder of Boxer. Br. met pr.opg. bur, van dit blad on der no. 5570 k. B Flink meisje of werkster gevr.. voor 3 a 4 ochtenden E. w. Mevr. BoterScharloo. ammensohansweg 23. Telef. 21593. AANGEBODEN B Biedt zich aan net meisje, v. d. en n., boven de 20 jaar. Br. aan J. Wortman. Rhijnen- burg 18. Hazerswoude-Rijndijk Café-tariabedryf annex (js- verkoop te koop of te huur. met woningruil. Prima stand Den Haag. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5566 k. B B. z. a. schippersjongen, 22 Jaar, l-n bezit van rijbewijs B.E., zoekt werk in Leiden of omgeving. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2964 k. 91 De karweitjesman, die van alles kan. gelijk als de Wegen wacht is hij Uw reparateur in huis. Bel op 23069. IQ Aangeb. nieuw bankstel met palettafeltje, prijs f 300.Te bevr.: J. v. d. Meij, Verver straat 40, Leiden. B Bij kunstschilder T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, kope ren lampen, ketels, doofpot ten, kristal, porselein. Sak sische groepen. Perzen enz. Keuze uit 400 schilderstuk ken Haarlemmerstraat 93, Lelden, telef. 26368. II Rotan meubelen. Wy bieden U een collectie van meer dan 30 modellen stoeler, alles van uitmuntende kwaliteit en af werking. Prijzen reeds vanaf f 24.50. Hachmer, Kraa.erstraat 15, tel. 31500. Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f26.50 Smit'a bedden-tapijtenmagazijn Mare 98. Vrouwensteeg 9. tel. 23913. H Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.MF. fabrieks- kantoor. Spul 214, Den Haag, telef. K1700 11.84.91 b.g.g. 11 A3 06. Hard-, zacht- watervast- brandvrij, gaatjes-, geplastifi ceerd- en tegelboard, mahonie- eike-, limba-, berke-, meu belplaat en triplex. Troost, Haven 17. tel. 24734. B Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inriohting. Telefoon 30534. H Kredieten t/m. f 3000 (zon der borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel direct van fabriek, in iedere prijs klasse. enorme keuze en besparing, prettige betaling. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen. Geheimhouding verze kerd. Postbus 538. Den Haag. B Antraciet voor trechterhaar den. Donitz IV antraciet f 15.- S. 100 kg. Belg. antr. f 10.95 p. 1., super antraciet IV f 9.90 p. hl. Duitse antraciet IV f 8.70 p. hl. Alles franco thuis. Ner gens zoveel keuze! Jan Zellstra Kraalerstraat, tel. 23000. BT. antraciet briketten, een euw produkt van de Staats mijnen. Topkwaliteit, f 8.15 p. hl. franco thuis. Jan Zeilstra, Kraalerstraat, tel. 23000. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Hekkelaan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. B Het Caltexspel veilig ver- keerstest. U bouwt het zelf op. Krijgt U als U minimum 120 1. haardolie bestelt bij Caltex Olleservlce Fa. Sasburg, De Wetstr. 35, Leiden, tel. 21523. 0 10 rijlessen 60 min.) f 47.50. in mod. leswagens. Halen, brengen en theorie met filmprojectie gratis. Erk. en gedipl. instructeurs. Rijschool „De Combinatie". Nieuwe Beestenmarkt 2. tel. 26753. H Wegens teleurstelling da- messportfiets aangeb.. Simplex met handremmen, slechts en kele kilometers bereden. Tegen elk aann. bod. Te bevr.: Houtmarkt 13. B Prima haard te koop, tevens Engelse romans, plm. 20 stuks, alles t. e. a. b. Druivenstr. 38. tel. 33701. B Grote zonn. kamers aangeb. met keurig pension, ln groot herenhuis, modem gem. en alle comfort aanw., geschikt voor 2 bej. of werkend echt- Saar. Evt. vrienden. Brieven ur. van dit blad no. 2879 k. B| Aangeb. diverse Singer andnaaimachines f 45. f 65. f 85. trapnaaimachine f 65. Verkoop met garantie. Haag- weg 172 A, Lelden. Te koop aangeboden Duitse plano (zwart). TeL 126058. B Aangeb. accordeon, plano klavier. 80 bassen, in pr. st. Br. bur. v. d. blad no. 5545 k R Winkeliers, laat Uw oude hang in een mooie pastel tint verven en Uw plafonds afwasbaar maken. Tel. 25813, Pelikaanstraat 27. Verfhandel „De Pelikaan". fl Let op. Wy maken Uw pla- onds ep muren afwasbaar (hagelwit) voor slechts f2. p. m2. Kleine reparaties inbe grepen. Tel. 25813. Pelikaan straat 27. K! Typen voor scholieren. Spe ciaal tarief. Pitmanschool, Plantsoen 65. BJ Is Uw naaimachine defect? Wij repareren vlug en perfect! P. J. v. Steyin, Nieuwe Rijn 46 b. tel. 24809. B Kapster permanent aan huis, stroomloos, v.af f 12.50. Cold-Wave f 15. Tel. 32351. B Gebruikt wit einaille kolen- fornuis te koop. W. Vogels, Kerkstraat 4 c. Wassenaar. B Studie- of lespiano aangeb. te koop of te huur, ln g. st. Br. bur. v. d. blad no. 2924 k B Zonnige gein. event, gestoff. zat-slaapkamer met vaste was tafel. op goede staat te Oegst geest. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2923 k. P Wegens vertrek Philips radio BX 400. als nieuw f 75. Slee stofzuiger 220 V.. prima, com pleet f 35. Damesfiets met lamp enz. f 35. Tollensstraat 7 (bij de Haagweg). Overhemdenreparatie. Ver nieuwen van boorden, man chetten enz., ook no-iron. Ha len en bezorgen zonder prijs verhoging. „Smits" kousen- en overhemdenreparatie, Nieuwe Rijn 94. tel. 25391. BI Z. g. a. n. zwarte Ieren Jas, lang. mt. 54 en Sparta, 250 cc. Commandeurslaan 43. Katwijk a/d. Rijn. E3 Geen liuisvestingsbezwaren meer. In aanbouw te Leider dorp, Voorschoten, Alphen a/d. Rijn. moderne herenhuizen. 5 k„ keuken, badk.. tuin, schuur of garage. Gr. hypotheek be schikbaar. Rente 4 3/4Pre mie van f 1000. f 1200 tot f 1800 terug. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5565 k. a Handige huisvaders opgelet. Houthandel Morspoort levert alles voor Uw Interieur op maat. Originele moderne boe kenkast. pakketmeubelen. Morsstraat 58. B Lekkage. Snel gebeld, direc nersteld. Voor goten en pan nen. de aangewezen mannen, _197^Stcu^, Bobelpen, kade 23, p Kredieten t/m. f 4000 voor aankoop meubelen en woning textiel rechtstreeks van fa briek. Enorme besparing, soe pele betaling en onder uiter ste geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Postbus 1083, Rotterdam. B Juffr. b. z. a. als hulp in de huish.. liefst v. d. en n. Brie ven mej. M. v. Wieringen. Koediefslaan 36, Heemstede. Piano, wegens aanschaf or gel, aangeb. Tevens aquarium nieuw, met lichtkap en ver warming. 70 x 50 x 40. Stou ten, Schelpenkade 23, Leiden. B Stalling aangeb. voor kleine luxewagen. Lange brug no. 91, tel. 23258. B Te koop aangeb. 2-pers. spi raalmatras, i. g. st. f 15. Hoogm.weg 13, Leiderdorp, tel. 21103. B Hoest Uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op. smaakt goed. Flacon f2.bij elke drogist. DIVERSEN B Houtworm- en Boktorbe- strijding met 10 jaar garantie. Zuivering van gebouwen met farantle. Levering van alle nsektenibestrijdingsmiddelen. Vraag vrijblijvend advies en offerte. Fa. v. Buuren, Soem- bastraat 63. Leiden, tel. 31559. Poppentheater „De Zwarte Kat" geeft kindervoorstellingen in huiskamer en zaal. Utr. Jaagpad 37, tel. 33280. GD Dame met woning en eigen inkomen, zoekt nette heer als vriend, gepens. en eigen home, leeftijd 5558 Jaar. Brieven bur. van dit blad no. 2874 k. B Welke nette weduwe van 65 jaar wil nog samenwonen met man op leeftijd om hun oude dag nog gezellig door te bren gen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5550 k. B Aangeboden 5-kamerwoning, Prof.wijk, 152 p. m., in ruil voor soortgelijke of grotere woning, huur tot f 100 p. mnd. Br. bur. v. d. blad no. 2925 k B Mooi bovenhuis aangeb., vrij uitz., bev. huisk., gr. en kl. slaapk., keuken, omg. Haag- weg. Gevr. iets derg. of heel huis, omg. Herenstr. Brieven bur. van dit blad no. 2951 k. m Woningruil. Aangeb. 3-k.flat, le et., bev. kamer en suite, gr. zolder, keuken, douche, schuur f 10.80 p. w. Gevr. groter heel huls, 4 kamers en zolder, nette stand. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2957 k. B Zeeuwe weduwe, boven de 60 Jaar, zoekt plaatsing als huishoudster, bij heer alleen. Br. bur, T. d, blad no. 3062 k DINSDAG EXTRA VOORDEEL 500 gram KARBONADE 1.78 500 gram SPEKLAPPEN0.90 250 gram PEKELSPEK 0.50 Ca. 250 gr. ZUURKOOLWORST 0.79 WOENSDAG GEHAKTDAG! 500 gram PUUR YLEESGEHAKT 1.28 met zakje zout en kruiden. 3 pak MARGARINE 0.89 Weekreclame 100 gram ROOKVLEES en 100 gram HAM, samen 99 ct. 200 gram ROOKWORST0.49 200 gram BOTERHAMWORST 0.49 200 gram SAKS. WORST 0.49 DIT ALLEEN BIJ: NOORDEINDE 37 Macleans maakt uw tanden witter. Nog 18 witter dan ze nu al zijn! De witroeter - een wetenschap pelijk testapparaat - bepaalde dit verbluffende per centage. Controleer het zelf, in uw eigen spiegel. Zie hoeveel witter wit kan zijn na eenmaal poetsen met Macleans. En deze unieke tandpasta doet méér: doodt alle bacteriën, voorkomt bacteriën- vorming en behoedt zo uw tanden voor bederf. Dat próéft ul Aan die typisch pittige smaak, die Macleans van gewone tandpasta onderscheidt. De smaak van zuiverheid, van gezondheid 1 Als prachtig witte, kerngezonde tanden u een paar stuivers meer waard zijn neem dan uitsluitend Macleans Peroxide Tooth Paste. Dit is cie winnet er", gebruikt om de wit heid van tanden te meten. Als maatstaf, waarop de meter is afgesteldgeldt het zuivere wit van een grote tube 0.90 familietube (extra voordelig) 1.40 Beecham Nederlandfii.Y. r Voor Etigros: Jacq. Mot N. K, Amsterdam

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6