Leids museumdirecteur keerde met aantal Van Gogh's uit Japan terug Tentoonstelling trok grote belangstelling van de jeugd Gouden ere-medaille van Oranje- Nassau voor L. Spaanderman MAANDAG 12 JANUARI 1959 Verantwoordelijke taak volbracht Dr. P. H. Pott vloog met 13 schilderijen en alle tekeningen over de Noordpool Het eerste transport van de grote Van Gogh-collectie, welke gedurende enige maanden in Japan is tentoongesteld, is met het toestel van de Scandinavian Airlines System veilig in ons land teruggekomen. Evenals op de heenreis naar Tokio worden de 130 schilderijen en tekeningen van Vincent van Gogh, bezit van het Rijksmuseum Kröller-Müller op „De Hoge Veluwe" in Otterlo, in vier gedeelten via de Noordpoolroute van de SAS vervoerd, waarbij van begin tot eindpunt niet alleen veel zorg aan de speciaal voor deze reis gemaakte kisten wordt besteed, maar bovendien de hulp en medewerking is ingeroepen van politionele auto riteiten voor veiligheid en bewaking. Deze en andere bijzonderheden vertelde dr. P. H. Pott, directeur van het Museum voor Volkenkunde te Leiden, die als bege leider van het eerste transport is opgetreden en op Schiphol verwelkomd werd door de directeur van het Rijksmuseum Kröller-Müller, prof. dr. A. M. Ham- macher en echtgenote. sneeuwstormen met zeer lage tempera turen. maar toen de DC-7C van de SAS in Alaska landde was het prachtig helder maar sterk vriezend weer. Een politieman van de nieuwe Amerikaanse staat vroeg of hij gedurende het uur, waarop het toestel in Anchorage bleef staan, de bewaking op een stoel in het vliegtuig mocht uitvoeren, dit in ver band met een vrieskoude van 20 gra den celsius, hetgeen natuurlijk werd toegestaan. Precies op tijd arriveerde de machine in Kopenhagen, waar onder Deense politiebewaking de zes kisten met schilderijen en tekeningen (de be roemde „Zonnebloemen" bevonden zich bij dit eerste transport, dat een totale waarde van f 5.564,000,vertegenwoor digde) werden overgeladen in een DC- 6B van dezelfde maatschappij." Strenge bewaking „Overal langs de weg in Tokio, een autotocht van een uur naar het vlieg veld Haneda, stond in versterkten getale de verkeerspolitie van de Japanse hoofdstad. Slechts één keer is het es corte vastgelopen en de daar gestatio neerde verkeersagent heeft zich nader hand verontschuldigd voor het opont houd, dat overigens volkomen begrijpe lijk is in een miljoenstad met intensief verkeer. De weersomstandigheden in Anchorage zouden ongustig zijn, zware Royalisten vierden feest EK K^VAM.RAPALJE OVER DE VLOER Het was jammer dat de voorzitter van de personeelsvereniging „De Royalisten" de heer J. Hollebeek maar een klein ge deelte van het personeel van de „Royal- typewriters" zaterdagavond in het St.- Antoniusclubhuis kon verwelkomen. Maar de slechte weersomstandigheden hebben zeker geen stempel gedrukt op deze genoeglijke avond. Voor de tweede keer in veertien dagen itrad de toneelgroep „De Royalisten" voor deze vereniging op. Met het kostelijke 6tuk „Rapalje over de vloer", door Joop Spit heeft de regisseur de heer N. v. d. Tuin een zeer gelukkige keus gedaan. De vader in dit blijspel, op voortreffe lijke manier vertolkt door de heer P. Hart eve lit, heeft als zonderlinge hobby „pedagogiek". De manier van opvoeden heeft het gezin tegen hem in het har- j nas gejaagd. En als klap op de vuurpijl I heeft de tiran aangeboden om een mis- dadiger te reclasseren door hem in zijn gezin op te nemen. Dit is geheel tegen de zin van zijn ver wende opstandige dochter. Deze rol was mej. Annie Verhoeven volkomen eigen! Sporttassen en boeken vlogen door de kamer toen ze vernam dat ze zich maar moest schikken in de grillen van haar vaders' hobby. Saaie taferelen ontston den daardoor mej Annie Spoel,, tante Mathilde vaak haar rol afratelde en dit j kwam de gemoedelijke houding van tante niet ten goéde. Echter in het tweede 'bedrijf veran- I derde de koude voordracht en kreeg ze zelfs een behoorlijk peil. Vooral de scène waarin vader zijn hart kon uitstorten i bij een goed begrijpende tante. Ook de heer j. Koevoet, de vriend van zoon i Hans. vermomd als misdadiger om vader van zijn hobby te genezen, beleefde ups en downs. Ups als 'hij de dochter, waar op hij verliefd was geworden van haar voetstuk trachtte te halen en downs in de gewoonlijk zo gevoelige vrijage. Deze misdadiger heeft met vadér een 1 weddenschap aangegaan, met als inzet: een dagje uit met de dochter. Vader verliest en na veel llstigheidjes krijgt de minnaar zijn deel en alles komt matuur- lijk op zijn pootjes terecht. Zelfs vader moet tante op minder ro mantische wijze beloven met haar te zullen trouwen! Na deze zeer geslaagde uitvoering bleef men o.l.v. de heer K. Nieboer nog enige uurtjes gezellig bijeen met muzikale medewerking van Frans Houps. Ongevallen tengevolge van de gladheid In tegenstelling met gisteren hebben zich zaterdag tengevolge van de glad heid vele ongevallen voorgedaan. In to taal werd de politie deze dag tienmaal gealarmeerd voor aanrijdingen met auto's, waarbij de schade echter beperkt bleef tot beschadigde bumpers en/of in gedeukte spatborden. Op drie plaatsen deed zich zaterdag een persoonlijk on geval voor. Een 45-jarige serveerster uit de Pieterskerkstraat viel zaterdagoch tend op de Nieuwe Rijn en liep daarbij een linkerbeenfractuur op. Even later kwam de 74-jarige heer C. J. Noest, wonende in de Evertsenstraat, op de Oranjegracht te vallen. Hij brak zijn linkerbeen, 's Avonds werd de 5?-jarige mevr. J. C. v. d. Berg-Scheffers het slachtoffer van de gladheid. Zij viel van de stoep vóór haar woning in de Ma- rijkestraat en moest met een gebroken rechterarm naar het ziekenhuis worden overgebracht. ZILVEREN JUBILEUM F. CORNELISSE Gisteren herdacht de heer F. Corne- lisse het feit dat hij voor vijfentwintig jaar als slager stoe diende bij de heer C. G. J. Alkemade in dienst trad. In verband met dit zilveren jubileum vond gistermiddag in het bedrijfspand aan de Haarlemmerstraat een geanimeerde receptie plaats De voorzitter van de R.-K. Slagerspatroonsverieniiginigi, de heer G. Bergers, wees er o.a op. dat een jubileum als dit in de slagerswe reld tot de hoge zeldzaamheden be hoort. Behalve de medaille voor 25 jaar trouwe dienst bood spreker de jubilaris een bedrag onder couvert aan. Vele vrienden, zakenrelaties en een deputa tie van de Ned. Kath. Bond van Ar beiders in de Voedings- en Genotmid- delenbedrijven verscheen ter receptie. Van zijn patroon ontving de hieer Cor- nelisse deze dag eveneens een envelop pe met inhoud. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 12 januari Veemarkt: Aanvoer In totaal 1810. Vette koelen en ossen 1157; varkens 653. Notering: Vette koeien le kw. 310/340, 2e kw. 295/310, 8e kw. 275/285; varkens (levend gewicht W4, 192, 188 per kg. IN WAARDE GESTEGEN De collectie is sinds de opening van de tentoonstelling in Tokio weer in waarde gestegen, merkte prof. Ham- macher op, die eraan toevoegde, dat een bezoekerstal van bijna 700.000 van Tokio en Kyoto tezamen zeker een re cord mag worden genoemd voor een Van Gogh-tentoonstelling. „In Kyoto kwam een ander soort pu bliek dan in Tokio", vertelde dr. Pott. „Was het de laatste dagen van de pe riode in Tokio voor vele mensen een soort „moeten", in Kyoto, een stad waar meer dan een miljoen mensen wonen, keek men eerst de kat uit le boom. Maar de meer dan 200.000 bezoekers, o.w. vele studenten en scholieren, bleken over het algemeen uitstekend op de hoogte te zijn van het leven en de werken van Van Gogh. Prof. Hammacher en dr. Pott was het opgevallen, dat vele bezoekers tweemaal de tentoonstelling, zowel in Tokio als in Kyoto hadden bekeken. Men heeft ont zag gekregen voor de perfecte organi satie van de Japanners. Indien de taal moeilijkheden eenmaal waren overwon nen, voerden de organisatoren de advie zen van de Nederlandse deskundigen nauwkeurig uit. „En met welk een ont zag en eerbied behandelde men de schilderijen en tekeningen", merkte prof. Hammacher op. JAPANSE EXPOSITIE? Prof. Hammacher stelt op het ogen blik alles in het werk om in de a.s. zo mermaanden in het museum op de „Hoge Veluwe" een tentoonstelling in te richten van werken van drie moderne Japanse artiesten. Indien mogelijk zal deze tentoonstelling ook nog elders in Nederland te zien zijn. ANDERE ZENDINGEN Het tweede transport ter waarde van ruim vier miljoen gulden staat onder leiding van dr. L. J. F. Wijsenbeek, directeur van het Stedelijk Museum in Den Haag en arriveert op 15 jan. op Schiphol. De twee resterende transporten, ter waarde van resp. f 3.855.000 en f 1.730.000 worden op 17 en 22 januari op de Amsterdamse luchthaven ver wacht. Deze beide laatste collecties worden begeleid resp. door de heer C. Ouwehand, conservator van het Leids Museum voor Volkenkunde afdeling Japan, en mej. E. Joosten, conserva trice aan het Rijksmuseum op „De Hoge Veluwe". VOORBEREIDING EN BEHEER Prof. Hammacher heeft de tentoon stelling in Tokio, die van 15 oktober tot 25 november te bezichtigen was, inge richt, terwijl hy de expeditie in Kyoto geheel heeft voorbereid. Aangezien prof Hammacher in november naar Neder land terug moest keren werd aan dr. Pott verzocht het beheer van de Van Goghtentoonstelling, welke in het voor dit doel gedeeltelijk ontruimde Natio nale Museum te Tokio werd gehouden, over te nemen. Dr. Pott, die ons vanmorgen een ogenblik te woord stond, vertelde, dat hy op 14 november van Schiphol per SAS via Bangkok naar de Japanse hoofdstad is gevlogen. In Cambodja heeft hij tyd kunnen vinden om een bezoek te brengen aan de oudheden van Angkor. Pas op 21 november kwam de Leidse museumdirecteur in Tokio aan, waar hü met groot enthou siasme de hem opgelegde byzonder verantwoordelyke taak vervulde. De tentoonstelling in Kyoto werd op 3 december geopend dr. Pott hield daarby een lange toespraak en duurde tot 5 januari. Over de belang stelling behoefde men waarlijk niet te klagen. Dr. Pott vertelde ons byvoor- beeld, dat er op ongeveer 200.000 be talende bezoekers in Kyoto niet min der dan 35.000 catalogussen verkocht werden, terwijl er ook zeer veel vraag was naar het door prof. J. Hulsker geschreven boekje „Wie was Van Gogh?" DUIZENDEN SCHOLIEREN Op de scholen werd aan deze Neder landse kunstexpositie zeer veel aan dacht geschonken. Duizenden en nog eens duizenden scholieren kwamen goed voorbereid naar de tentoonstelling. De werken van Van Gogh werden in Kyoto tentoongesteld in het Stedelijk Kunst museum, ook wel Expositiegebouw ge noemd. Over de behandeling van de kostbare stukken had dr. Pott niets dan lof. De eerste zending, welke naar ons land terug moest, is per nachttrein van Kyoto naar de Japanse hoofdstad ge bracht. Het Scandinavische vliegtuig, waar mede ook dr. Pott als verantwoorde lijk begeleider reisde, vertrok op vrij dagmiddag half een plaatselijk tyd van het vliegveld Haneda. Na in Ko penhagen te zyn overgestapt arriveer de dr. Pott met dertien schilderijen en alle tekeningen omstreeks één uur zaterdagmiddag op Schiphol. De kunstschatten werden onmiddellyk in een gereedstaande vrachtwagen gela den en naar de Hoge Veluwe ver voerd. Dat dr. Pott een zucht van verlichting slaakte valt niet te ver wonderen. Veertig jaar bij Begeer te Voorschoten Zaterdag herdacht de heer L. Spaanderman het feit dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Koninklijke Begeer, destijds gevestigd in Utrecht, thans te Voorschoten. Er werd hem deze dag een hartelijke huldiging bereid, die zijn hoogtepunt vond in de mede deling van burgemeester Van der Hoeven, dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubilaris te begiftigen met de gouden ere-medaille ver bonden aan de Órde van Oranje Nassau. Verruiming temporisering vervroegde afschrijving Blykens een in de Ned. Staatscourant van 12 januari 1959 gepubliceerde be schikking is de temporisering van de vervroegde afschryving verruimd. Deze verruiming houdt in, dat slechts voor het eerste jaar, waarin vervroegd kan worden afgeschreven, een beperking geldt en wel van 16 2/3% van de aan- schaffings- of voortbrengingskosten. Deze nieuwe regeling vindt toepas sing, indien terzake van de verwerving of de verbetering van het bedrijfsmid del na 31 december 1958 verplichtingen zyn aangegaan of voortbrengingskosten zyn gemaakt. De oude temporiseringsregeling tot 10% per jaar blyft echter van kracht ten aanzien van gebouwde eigendom men (met uitzondering van nieuwe fabrieksgebouwen), personenauto's, wel ke niet uitsluitend of nagenoeg uitslui tend worden gebruikt voor het beroeps vervoer over de weg en kantoorinventa rissen. Het lossen van de kostbare zending Op de achtergrond (blootshoofds) prof. dr. A. M. Hammacher, direc teur van het Kröller Muller Museum op de Hoge Veluwe, die BEPERKTE DIJKBEWAKING IN HET DISTRICT-ZUID Het winterweer houdt nog steeds aan. In district Zuid van de storm vloedwaarschuwingsdienst en dijkbe waking is vanochtend de beperkte bewaking ingesteld. Dit district om vat Zeeland, Noord-Brabant, Zuid- Holland en Noord-Holland tot en met Callantsoog. Er wordt voor de ko mende uren een storm tot een wind kracht negen verwacht. De twee Duitse mijnenvegers, die men zie ook elders op 66 mijl ten noordwesten van Umuidem in moeilijk heden verkeren, dreven vanochtend met een vaart van ongeveer 7 mijl in de richting van de Waddeneilanden. Twee andere mijnenvegers waren in de buurt. Men wachtte op sleepboobhulp uit Duitsland. De twee sleepboten, die uit IJmuiden wilden vertrekken om assis tentie te verlenen, konden door het zware weer niet buitengaats komen. La ter kwam bericht, dat er geen hulp meer nodig was. Het flottielje kon op eigen kracht Den Helder bereiken. In het noorden heeft zich door nieuwe sneeuwvlagen sneeuwduinen gevormd, die op sommige plaatsen een hoogte van een halve meter hebben, maar veel ver traging in het verkeer hebben zij niet gebracht. In Drente liggen de zaken anders. Sommige autobüsdiensten zijn gestaakt, andere rijden nog slechts met langdurige vertraging. Enkele autobus sen zijn zelfs in de sneeuw blijven steken. Ook een trein is vanochtend om halfacht in de sneeuw blijven vast zitten. Het gebeurde tussen Gouda en Woerden. Hij blokkeerde de baan tot kwart voor negen, zodat vele reizigers een uur of meer te laat de plaats van bestemming bereikten. Als eerste spreker voerde de directeur, jhr. ir. A. C. von Weiier, het woord, die vooral de trouw van de heer Spaander man in het licht stelde. Hij schetste de staat van dienst van de jubilaris, die na de oorlog tot procuratiehouder werd be noemd en zeer veel energie en werklust ten toon heeft gespreid, mede waardoor de fabriek belangrijke orders kreeg. De heer Von Weiier bood een fototoestel, sigaretten, een taart en een enveloppe met inhoud aan. De tweede spreker was de heer D. Vos, generaal-directeur, die erop wees dat Spaanderman en „Be geer" één begrip zijn geworden. Hij bood de verguld zilveren medaille van het bedrijf aan. Burgemeester J. C. van der Hoeven zeide er trots op te zijn dat er in zijn gemeente mensen wonen, die gedurende zoveel jaren trouw blijven aan hun firma. Hierop speldde hij de ere-medaille op de borst van de jubi laris. De heer J. Senden, directeur van Burgemeester Van der Hoeven speldt de heer Spaanderman de gouden ere-medaille op. (Foto L.D./Van Vliet) de Zilverfabriek en D.C.W. vergeleek de jubilaris met een sleutel, die alle deu ren kan doen open gaan. Met beschaaf de brutaliteit opent U alle deuren, die dan nooit meer voor U dicht gaan. Hij overhandigde de medaille van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel en het daarby behorend getuigschrift. Na mens de medewerkers sprak de heer M. van Remundt en namens het jubileum fonds de heer F. Kriek, die eveneens geschenken aanboden. De heer J. J. v. Dijk tenslotte sprak namens de mede werkers in de magazynen. De heer Spaanderman sprak een kort dank woord. Tentoonstelling „De snelle vlieger" Zaterdag en zondag hield de Postdui venvereniging „De Snelvlieger" haar clutotentoonstelling in Bellevue aan de Steenstraat. Ook nu was het ingezon den materiaal zeer goed te noemen. De diverse uitslagen waren: Ibeste van het geheel: F. Hofman; mooiste oude doffer: N. Beanelman; mooiste oude duivin: F. Hofman; mooiste jonge I doffer: J. C. Brandt en mooiste jonge 1 duivin: F. Heemskerk. Klas 1, oude j doffers 500 km en hoger: 1. N. Bemel- man; 2. G. A. L. v. d. Reyden; 3. C. L. M. van Cleef. Klas 2, oude duivinnen 500 km en hoger: 1. J. Staffeleu; 2. F. Heemskerk; 3. G. A. L. v. d. Reyden. Klas 3, oude doffers 300500 km: 1. J. Jansen; 2. Gebr. van Schie; 3. C. L. M. van Cleef. Klas 4, oude duivinnen 300 500 km: 1. F. Hofman; 2. N. Bemel- man. Klas 5, oude doffers 0300 km.: 13. F. Hofman; 2. C. L. M. van Kleef; 3. G. A. L. v. d. Reyden. Klas 6, oude duivinnen 0300 km.: 1. F. Hofman; 2. L. L. Bax. Klas 7, jonge doffers, be vlogen: 1. F. Heemskerk; 2. J. Staffeleu; 3. J. Jansen; 4. F. Heemskerk. Klas 8, jonge duivinnen, bevlogen: 1. Gebr. van Schie 2. N. Bemelman; 3. C. L. M. van Cleef. Klas 9, onbevlogen jonge doffers: 1. J. C. Brandt; 2. J. Staffeleu. Klas 10, I onbevlogen jonge duivinnen: 1. F. I Heemskerk 2. L. L. Bax. Uitslag hokten- toonstelling: 1. F. Heemskerk 364% pnt; 2. J. Staffeleu 364 pnt; 3. F. Hofman 1 364 pnt, na loting. PERSONEELSAVOND FIRMA LANGEZAAL Nog ter gelegenheid van de herope ning van het winkelpand aan de Stille Ryn bood de heer Langezaal zaterdag in Café-restaurant „Royal" zijn per soneel een feestavond aan. Na een inleidend woord van de heer Langezaal nam deze afscheid van één van zijn oudste medewerkers er zijn er thans 22 de heer Smolders, in welke hulde ook de heren Gortzak, Pol derman en Hamerling, die reeds lang hun krachten aan het bedrijf geven, werden betrokken. Voor ieder was er een prachtig geschenk. Namens het personeel nuidlgde de heer Vreeburg zijn thans oud-collega Smolders, hem dankende voor de pret tige samenwerking. Een fruitmand was hierbij de tastbare dank. Na een geanimeerde onderbreking, waarvoor de heer Gerritsen als confe rencier zorgdroeg, volgde nog >en sou per, tydens welke maaltijd de heer Vreeburg een aardige attentie had voor de heer en mevr, Langezaal. bij de aankomst van het vliegtuig aanwezig was. Met grijze hoed, dr. P. A. Pott, directeur van het Rijks museum voor Volkenkunde te Leiden, aan wiens zorgen de Van Goghs toevertrouwd waren. Ontvoerde baby gevonden? In de woning van de 43-jarige mevr. Jean Iavarone, een weduwe met zeven kinderen, heeft men een baby aange troffen, die, naar men aanneemt, het ontvoerde kind van de familie Chion- chio is, zo heeft de Newyorkse politie vandaag meegedeeld. Zoals bekend werd dit kind tien dagen geleden ontvoerd uit een ziekenhuis in New York. De weduwe ontkende het kind ontvoerd te hebben. Zij zal echter worden vastgehouden. Chionchio heeft later verklaard, dat de baby inderdaad zyn kind is. Hij heeft dit kunnen constateren aan de geboor- tevlek op het ooglid van de baby. Gisteren is te Roosendaal onver wacht overleden dr. ir. J. G. Weelden- burg. directeur van de Algemene Kunst- zyde Unie N.V. te Arnhem. LEIDERDORP Commando-wisseling bij R. P. Adjudant E. Kronenburg zal op 1 fe bruari a.s. de Rijksdienst met pensioen verlaten. Het officiële afscheid is vast gesteld op 29 januari. Tot opvolger van de heer Kronenburg is benoemd de ad judant der Rykspolitie W. v. d. Ster, uit Sint-Laurens (Walcheren) OEGSTGEEST In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in een onbewoonde villa aan de Willinklaan. Vermoedelyk wordt er niets vermist. BEURSOVERZICHT Onregelmatige markt Amsterdam, 12 januari. In een kalme handel zette de eerste beursdag van de nieuwe week de vaste tendentie, waarmee de beurs de vorige week afsloot, vandaag by de opening voort. Dit gold hoofdzakelyk voor de in ternationale waarden, waarvan er en kele weer wat belangstelling uit het buitenland ondervonden. Hetpubliek was eerder aan de koopkant en men vroeg zich af, of de Philipsaandelen vandaag de 500 zouden passeren. By opening bleek al spoedig, dat daarop vandaag geen kans bestond. Het grote aanbod in de converteerbare obligaties drukte de koers van de aandelen, die op 497 openden. De koerswinst ten op zichte van de vorige slotprijs bedroeg circa 5 punten. De convertible obliga ties waren 2 punten beter. Unilevers ontmoetten een bescheiden belangstel ling voor Duitse rekening en waren 3 punten hoger. Aku's monteerden 1 punt. Kon. Olies moesten met circa f 1.50 ver lies genoegen nemen ingevolge Wall Street. Aandelen KLM waren wederom vast en werden f2.hoger getaxeerd op de vaste koers uit New York. Scheepvaartaandelen noteerden in een zeer dunne markt iets lager. Van de leidende cultures bleef de belangstelling voor aandelen H.V.A. ook vanmiddag aanhouden. De speculatie zorgde er voor dat op 144 een koerswinst voor deze aandelen uit de bus kwam van circa 5 punten. Deli's goed prijshoudend evenals Amsterdam Rubbers. In het laatste beurshalfuur kwamen verkoop orders los die in een zeer dunne markt vielen, waardoor de koersen over de ge hele linie inzakten en voor de interna tionale waarden terecht kwamen op het niveau van de vorige slotpryzen. Spe ciale redenen voor dit aanbod waren niet aanwezig. De aankondiging van de nieuwe 4% pet. staatslening groot f 400 miljoen was van weinig invloed op de langlopende staatspapieren. De kortlopende sector stond hiervan wel onder invloed en was in reactie. Algemeen is men van mening, dat de nieuwe lening een disconto-ver laging met zich mee zal brengen en dan gaat de lening erin als koek. aldus de beurs. Aandelen Tricobest werden op 85 bieden (67) geadviseerd op de hervat ting van het dividend van 5 WISSELKOERSEN Amsterdam, 12 januari Londen 10.57 10.58; New York S.7&H—3.77 AMontreal 3.89%—3.90; Parijs 76.85—76.95; Brussel 7.53%— 7.53%; Frankfort 90.22%—90.27%Stock holm 72.86%—72.91%; Ziirich 87.43— 87.48: Milaan 60.49%—60.54%Kopen hagen 54.63—54.68; Oslo 52.81%—52.86% Wenen 14.53V4-14.54y4; Ankara 3.77 3.77%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.19%13.21. Beurs van Amsterdam Maandag 12 januari ACTIEVE OBLIGATLL Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden 100 997/8 Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obl. 3% 79 V8 797% Ned. '47 3% (3) 91% 91% 94% 94% 93 92% Ned. '56 3% 92% 92% 88 B 88 Ned. '54 3% 89 y4 89 88% 89 Ned. '55 II 3% 90 89% Ned. '37 3 88% 88 Dollarlng '47 3 91% 90% Investeringscert. 3 97 96% Ned. 62-64 3 96% 96 Cert. NWS 2% 59% 59 y4 96 95% Grootboek '46 3 88 y4 Ned. W.B. 6% 111 1007/s ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 38 38 Nat. Handelsbank 150y4 148% Ned. Handelmy195 194 Amst. Rubber 89 88 H.VA139% 141% Java Cult25 y4 25 Senembah126% 125% Vorstenlanden107/a 9% AK.U284 281 Berkel's Patent (v.) 225 Calvé Delft eert. 427 414 Deli Mij.en (Ver.) 139.50 138.10 Kon. Pap. v. Gelder 209 225B Hoogovens eert340 340 Müller en Co. NJ3. 322 310 Ned. Kabelfabr312 315 Philips 491% 493 Philips pref200 201 Unilever 442% 441 Wilton Feyenoord 202% 202 Biliton 2de r180% 182 Dordtse Olie gew. 722% 712% Kon. Petr (f.20.—) 180.40 178.30 idem (50 f.20.— 180.10 177.55 HolL Amer. lijn 158% 158% Java China Paket 137% 136% KLMjog 110 Kon. Ned. Stmv.My. 162 161 Kon. Paket My126% 126 Stoomvaart Mij. Ned 165% 166i4 Nievelt Goudr. eert 132% 13114 v. Ommeren eert. 239 242% Kon. Rott. Lloyd 14r \A' Ned Scheepv Unie 137% 136% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 93% 92% Den Haag 1954 3% 86% Leiden 1947 3% 95 R'dam '37 I-III 3% 92% 93 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94% Premieleningen 98y4 98% 87 7/8 877/s A'dam '56 I 2% 86% 863/4 A'dam'56 II 2% 99 y4 89% Eindhoven '54 2% 82% Enschede '54 2% 83 82% Den Haag '52 12% 94% 95 Idem II 2% 95 R'dam '52 I 2% 93% 95 94% 109 108% Utrecht '52 2% 100 iooy4 Z.-Holl. 1957 2% 107% 107% NIET-ACTIEVE AANDFLEN Bank- en Credietinstellingen 270 270 H.B.U. cert 209% 230 Rott. Bank 226% 235 Twentsche Bank 197 205 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 281 283 B Borneo Sum. H. Mij 51 52% Ned. G. en Sp. fabr 246% 247 Kon. Ned. Grofsm 120 122 Internatio 92 97% Rott. Droogdok Mij 582 586 Sikkens Lakfabr. '53 482 479 Tieleman en Dros 6% Ned. Mij. Walv.vrt. 83% 84 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 5% Amerik fondsen Canadian Pacific R 29A 20% Intern. Nickel 86% 87% Anaconda 62% 64-H Bethlehem Steel 51 y4 51fè Cities Service 62% 61% General Motors 49% 50y4 Kennecott99 101% Republic Steel 71% 71% Shell Oil 82% 82% Union Pacific 35 35A Un. States Steel 95% 97 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 9/1 Edelmet. Kon. AA 50 Pref. w.a. idem 57 Electrolas B 295GB 300GB Holl Constructie 315GB 319GB Ing. bur v Bouwnyv 162 163 Id. div. 1958 155 Int. Kunststof! Ind 44% Leidsche Wolspinn 195GL 197 Ver. Touwfabrieken 209 Wernink's Betonm. 101% 101% Van wyk Textiel 60% 60% 103 102%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5