Laatste nieuws Nieuw gebouw Heidemaatschappij in Alplien voorziet in grote behoefte Zilveren politie-jubileum van opper Opdam te Voorschoten-Rd Binnenkort uitbreiding met de technische dienst uit Haarlem WOENSDAG 7 JANUARI 1959 Hartelijke huldiging in politiebureau Een zeer bekend politieman in Voorschoten, opperwachtmeester Th. J. Opdam, postcommandant van de Rijkspolitie aan de Rijndijk, viert vandaag zijn zilveren jubileum. In verband daarmede is hij vanmorgen in het politiebureau hartelijk gehuldigd door superieuren en collega's. De viering werd bijgewoond door tal van politiemensen en andere genodigden. Kanaal IJssel-Zwartewater Uitkomst voor Zwolle Zo mogelijk zal dit jaar een begin worden gemaakt met de baggerwerken die nodig zijn voor de aanleg van het nieuwe kanaal tussen de IJssel en het Zwartewater bij Zwolle. Het kanaal zal door de Rijkswaterstaat worden aange legd; voor dit jaar is een bedrag van één miljoen gulden beschikbaar. De kos ten van alle werken tezamen worden ge raamd op bijna 10 miljoen gulden. In deze kosten worden bijdragen en dergelijke ontvangen van de gemeente Zwolle en van de provincie Overijssel. De uitvoering van de aanleg met bij komende werken zal tenminste vier jaar in beslag nemen. Verwacht wordt dat de aankoop van grond dit jaar zal worden voltooid. Door de aanleg van het kanaal, dat 800 meter stroomafwaarts van Katerveer door middel van een schutsluis in ver binding zal staan met de IJssel, zal in de eerste plaats de oplossing mogelijk worden van een aantal klemmende ver keersproblemen in en om Zwolle. Daar naast zal de gemeente Zwolle in staat zijn industrieterreinen aan dit grote vaarwater aan te leggen. DE „SONT" IS VEILIG De „Sont" men zie elders is van middag om twee uur veilig bij Hoek van Holland binnengelopen, onder het wa kend oog van de reddingboot en de sleepboot „Humber". Het pompvaartuig „Dolfijn" heeft langszij vastgemaakt. Als eerste voerde de distriotscomman- lant van de Rijkspolitie, district 's-Gra- renhage. de lt.-kol. j'hr. Gevers Dey- ïoot het woord. Men zou kunnen zeg- ;en, dat een zilveren Jubileum niet. zo Üjzonder is; als onen zijn plicht doet. ;omt men er wel. Toch is het een feit m feestelijk te vieren. In korte trek- :en schetste spreker de loopbaan van le jubilaris, die vooral in de oorlog een noeilijke tijd heeft gehad. Hij moest ielfs enige tijd zijn vrijheid missen. Ruim 12% jaar geleden kwam de heer )pdam naar Voorsohoten en sinds kort s hij postcommandant aan de Rijndijk, •en functie die eigenlijk niet voor een >pperwachtmeester is bestemd, doch iet blijkt niet zo gemakkelijk de heer 3pdam over te plaatsen naar een hem, crachtens zijn rang, toekomende func- ;ie. De heer Opdam bekleedt aan de Rijn- lijk een bijzondere functie, want hij is ie enige werkelijke politie-agent in het list-riot zonder tot de verkeerspolitie te lehoren.. Spreker wees op de levensge vaarlijke toestand, die lange tijd aan iet kruispunt Haagse Schouw heeft ge- aeerst, doch sinds kort ingrijpend is verbeterd. De districtscommandant ein- ligde zijn toespraak met hartelijke voorden van gelukwens tot de familie Dpdam en het overhandigen van de ge- >ruikelijke enveloppe met Inhoud. EEN WONDER.... Wethouder Schrama vertegenwoor digde het gemeentebestuur, daar de burgemeester wegens een lichte onge steldheid niet aanwezig kon zijn. Het verwondert mij. dat U nog leeft, aldus spreker, doelende op de vroegere ge vaarlijke situatie aan het Haagse Schouw. De positie van de politie is niet ge makkelijk. want de burgers hebben altijd wat aan te merken. Maar wij aan de Rijndijk hebben de politie leren waarderen en dat is niet het mins|t te danken aan de 'heer Opdam. Spreker hoopte dan ook, dat de heer Opdam nog vele jaren aan de Rijndijk zal mogen blijven en deed in dit verband ïen beroep op de districtscommandant. Namens de gemeente overhandigde hij een kist sigaren. De groepscommandant van Voorscho- STADSNIEUWS Bouwondernemers betaalden te hoge lonen Zware boeten opgelegd (Van onze Haagse redactie) Voor de Haagse economische politie rechter stonden vanmorgen voor de eerste maal 4 ondernemers terecht, die ervan beschuldigd werden aan hun arbeiders te hoge lonen te hebben uitbetaald. Bij de behandeling van deze zaken kwam wèl tot uiting, dat de voorschrif ten. ook ten gevolge van de totstand koming van de nieuwe c.a.o., tot veel misverstanden aanleiding geven en dat de ondernemers in het algemeen niet goed weten, waar zij zich aan moeten houden. Enkele van hen verklaarden eelfs, dat zij zich tot verschillende in stanties hadden gewend, met de vraag Nftt zij eigenlijk moesten doen en daar Ook geen antwoord op hun vraag kon den ontvangen, omdat deze instanties Bèlf niet goed wisten hoe te handelen. Terecht stonden een aannemer van stukadoorswerken uit Leiden, een aannemer uit Den Haag, een straat- makersbaas uit Katwijk cn een aan nemer uit Delft. Zij allen hadden hun arbeiders te hoge lonen betaald. De meeste van hen hadden wèl dispen satie aangevraagd en gekregen, maar niet de daaraan verbonden voorwaar den nageleefd. Als getuige werden gehoord contro leurs van de loon-controledienst, die de overtredingen geconstateerd had den, maar zelf moesten toegeven, dat het voor dc werkgevers lastig was eruit te komen. De officier van Justitie achtte de tenlaste gelegde feiten bewezen. Hij eiste tegen de Leidenaar een boete van f. 2.000 subs. 40 dagen, waarvan f. 1.000 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Tejjen de andere verdachten eiste hij reap. f. 500 boete subs. 50 dagen, waarvan f. 400 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, dezelfde straf en f. 260 boete subs. 50 dagen waarvan f 175 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De politierechter veroordeelde de Leidenaar tot f. 250 boete subs. 25 dagen, waarvan voorw. f. 150 cn een proeftijd van 2 jaar, de twee volgen de verdachten conform de eis van de officier en de laatste tot f. 250 boete subs. 25 dagen, waarvan f. 200 voorw. met een proeftijd van 2 jaar. De officier heeft erin zijn requisitoir op gewezen, dat het voor een gezonde economie in ons land nodig is, dat alle werkgevers één lUn trekken en geen hogere lonen betalen, dan vol gens de c.a.o. verplicht is. De districtscommandant (links) overhandigt de heer Opdam de en veloppe met inhoud. ten, adjudant F. van Dijk, sprak zijn waardering uit voor het. werk van de sympathieke jubilaris. Namens de groep overhandigde'hij hem een grammofoon plaat en mevrouw Opdam bloemen. Tenslotte sprak nog de heer Gleske uit Leiden namens het hoofdbestuur van de r..-k. politiebond St.-Miohaël. De heer Opdam is 25 jaar actief lid en be kleedt de functie van secretaris van het district Rijnstreek. HU overhandigde de jubilaris de zilveren speld St.-Joris en de draak en bood mevrouw Opdam een grote mand met levensmiddelen aan. Hierna bleef het gezelschap onder het genot van een kopje koffie nog enige tijd biteen. Zes miljard. Men verwacht dat er voor het einde van deze eeuw zes miljard mensen op de wereld zullen zijn, zo wordt meege deeld in een verslag van de V.N. dat gisteren is gepubliceerd. Dit aantal is meer dan het dubbele van het huidige. Geschat wordt dat er tegen 1962 3 mil jard en tegen 1990 5 miljard mensen op de wereld zullen zijn. In 1957 en 1958 is de bevolking van de wereld met 90 mil joen mensen toegenomen. Men schat voorts dat de bevolking van het vaste land van China jaarlijks met 10 miljoen mensen zal toenemen. Het is verder gebleken dat het sterfte- cUfer in India belangrijk is teruggelo pen, aldus het verslag. Hierin wordt ook nog opgemerkt, dat iets meer dan de helft van de wereld bevolking in 1950 bijna 2% miljard mensen geconcentreerd was op de Caraibische eilanden, in het centrale ge deelte van Zuid-Azië en in Zuidoost-en Oost-Azië met uitzondering van Japan. Er zal een grote kloof ontstaan tussen de groei van de bevolking in de ontwik kelde en in de minder ontwikkelde ge bieden, aldus het verslag. Twee doden bij autobotsing Op de weg tussen Oirsbeek en Sittard is vanmorgen omstreeks 7 uur een per sonenwagen tegen een stilstaande vrachtauto gebotst. Hierbij werden de twee inzittenden van. de personenwa gen, de 49-jarige L. Verhagen en de 25-jarige J. Martinot, beiden uit Hoensbroek, op slag gedood. Een vrachtwagen uit Hoensbroek was aan de kant van de weg geparkeerd, omdat een van de koplampen kapot was. Indonesië verwacht 100.000 balen tabak De Indonesische minister van Land bouw, Sadjarwo, heeft verklaard, dat Indonesië in 1959 een tabaksproduktie van 100.000 balen verwacht. Voorts zeide de minister nog eens, dat Indonesië pogingen in het werk stelt om de tabakshandel van Nederland naar andere Europese landen te verplaatsen. Hiervoor worden onderhandelingen ge voerd met Duitse en Belgische gegadig den. STAATSBEZOEKEN AAN INDONESIË De woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de ministerpre sident van Cambodja, Prins Norodom Sihanouk, in februari een staatsbezoek aan Indonesië zal brengen. Hij wordt de elfde in Djakarta verwacht. De president van Noord-Vietnam Ho Chi Minh, zal op 1 maart voor een staatsbezoek naar Indonesië komen. In beide gevallen zal het bezoek 7 tot 10 dagen duren. WIELRENNEN Daan de Groot in het gelijk gesteld Daan de Groot behoefde zich niet meer gebonden ite achten aan zijn con tract met de „Locomotief", toen deze fabriek op 17 september 1957 eenzijdig het contract met Pellenaars verbrak. Dit is de kern van het vandaag uit gesproken arrest van het Amsterdamse Gerechtshof in de appèlprocedure van de „Locomotief" tegen de uitspraak van de president van de Amsterdamse Rechtbank in hot deze zomer door de fabriek aanhangig gemaakte korte ge ding togen Daan de Groot. Het gerechtshof zegt ln zijn overwe gingen, dat voor Daan de Groot de ver andering in het contract van de naam Pellenaars in een andere niet aanvaard baar was. De .Locomotief' is door het Hof veroordeeld in de door De Groot ge maakte kosten tot dit arrest, begroot op f 522,50. Het oorspronkeUjlc contract tussen Daan de Groot en de „Locomoitief" is inmiddels op 31 december 1958 afgelo pen. Met de in gebruikneming van het fraaie nieuwe gebouw van de Heidemaat schappij aan de Molenvliet heeft deze dienst eindelijk een behoorlijk en repre sentatief onderkomen gekregen, waar reeds tal van jaren naar is uitgezien. Vanuit Alphen wordt een van dc dertig ambtsgebieden van de maatschappij bestuurd en wel het gehele vastelandgebied van Zuid-Holland waarin de afdelin gen RUnland en 's-Gravenhage. Dat juist Alphen voor vestiging van dit gebouw uitgekozen werd vond voornamelijk zijn oorzaak in het feit, dat Alphen in het hart van de Randstad Holland ligt, met bijzonder aantrekkelijke uitbreidings mogelijkheden en goede verbindingen naar alle richtingen. Ook heeft de bijzon dere medewerking van het gemeentebestuur onder leiding van burgemeester Bruins Slot hierbü een rol gespeeld. Centrale ligging De heer A. A. Jebbink hoojd van het Ambtsgebied deelde hierover gis termiddag tijdens een gezellig on derhoud in zijn nieuwe privékantoor een en ander mede. Hij vestigde er daarbij de aan dacht op, dat het de bedoeling is dit administratieve gedeelte binnen niet al te lange tijd uit te breiden met de technische dienst, die thans in Haarlem gevestigd is. Hiervoor zat een nog groter gebouw aan het zo juist in gebruik genomen perceel gebouwd moeten worden, waarvoor de grojid reeds beschikbaar is. Dienende taak Uit hetgeen de heer Jebbink voorts mededeelde bleek, dat in 1957 de baten en lasten vnn de maatschappij niet minder dan f. 106.870.853.08 henben be dragen. Met nadruk onderstreepte de heer jebbink de dienende taak. die de maat schappij in. het belang van het gehele Nederlandse volk heeft. Het aantal leden bedraagt ongeveer 9800. De Hei demaatschappij is opgericht in 1888 en wel door de Gelderse en Overijsselse Maatschappij van Landbouw. De leden van deze beide boerenorganisaties meenden destijds, dat er wat gedaan moest worden in het belang van de vele werklozen. Enkele vooraanstaande grootgrondbezitters gingen eens pools- hooge nemen in Denemarken, waar reeds een soortgelijke maatschappij was opgericht met hetzelfde doel als in ons land, namelijk om woeste gronden te ontginnen. Toen deze heren terugkwa men werd besloten tot de oprichting van de Nederlandse Heide Maatschappij en wel op 5 januari 1888. In eerste in stantie bepaalde men zich tot het geven van adviezen aan grootgrondbezitters. Een der eerste directeuren was dr. H. J. Lovink, oud-burgemeester van Alphen. Wind in de leilan Dan zij de toepassing van kunstmest er. de opheffing van de z.g. marken, waardoor o.a. de grond meer verdeeld kon worden en ieder zijn eigen stuk grond wel graag wilde verbeteren, kreeg de Maatschappij de wind goed in de zeilen. Met kunsmest konden heide gronden in cultuur worden gebracht. Rond de jaren dertig werd de Heide- maatschappy belast met de tewerkstel ling van het enorme leger werklozen, dat ons land in die dagen telde. Tot de voornaamste werkzaamheden van de maatschappij behoren de voor bereidingen voor ruilverkavelingen, aan leg van sportveldencomplexen, parken, plantsoenen, zwembaden en bosbouw. De laatste jaren is men zich ook gaan bezighouden met de verbetering van de visstand en verbetering van boomgaar den, met welk doel in Houten enkele jaren een fruitteeltschool ln stand wordt gehouden. Ook de bouw van boerderijen, wegen aanleg en verbetering van de waterhuis houding geschiedt dikwijls onder toe- zioht van de HeldemaatschappU. Voorts wordt grote aandacht besteed aan de modernisering en mechanisering van de landbouw. Zo heeft de maat schappij bijvoorbeeld bij de aanleg van Rijksweg 4 A, in overleg met het Rijk, een grondstabilisatiemachine in gebruik gesteld, die over een bepaald wegvak de fundering voor de weg heeft gelegd. De maatschappij heeft hiervoor twee ma chines aangeschaft, die elk enkele ton nen kosten, maar een enorme arbeids besparing betekenen. De grondverbete ringsmachine en de struikenplantma- chine zijn eveneens door de maat schappij ingevoerd en worden gebruikt ten behoeve van de landbouw en we genaanleg. Dagelijks toezicht Op al deze werkzaamheden wordt da gelijks toezicht gehouden. Teneinde dit zo efficient mogelijk te kunnen doen ls ons land ln dertig ambtsgebieden ver deeld. Momenteel zijn er in Alphen elf dames en heren werkzaam in het j nieuwe gebouw. Het gebouw is 23 meter lang en 8 me ter breed, met de ambtswoning voor de heer Jebbink aan de oostkant van het jperceel. Alarmsysteem juweliers perfect Noodlottig voor schilder (Van onze correspondent) Dat men de schuldige aan de dood slag op de vrouw van de Nieuwe Haven te Den Haag zo snel heeft kunnen aan houden ls in zeer belangrijke mate te danken aan het sedert een jaar func tionerende alarmsysteem van de juwe liers in ons land De juweliers en horlogers in ons land hebben zich, voor wart. dit waarschu wingssysteem betreft, geschaard achter elf regionale posten, 'die samen het ge hele land bestrijken. BU oplichting, diefstal of pogingen daartoe wordt be halve de poll/tie ook de regionale post gewaarschuwd met opgave van zoveel mogelUk gegevens. Deze post belt vUf contactadressen, die elk op hun beurt weer vijf juweliers bellen enz. Deze „sneeuwbal" kan in twee uur tijds door het gehele land rollen. In het geval van de doodslag op „Blonde Marie" had de brigadier-juwe- ienexpert van de Haagse recherche hert. signalement van de uit haar kamer ver miste sieraden (welk signalement men van een vriendin van het slachtolfer had gekregen) nog geen drie kwartier aan de regionale contaotman van de ju weliers in Den Haag opgegeven, of er kwam reeds een telefoontje bU de poli tie binnen dat enkele van de gezochte Juwelen bU een Juwelier op de Paul Kru- gerlaan te Den Haag voor een taxatie waren aangeboden. Deze juwelier was juist bezig zUn vUf contactadressen op te bellen, toen de schilder, die nu heeft bekend de dood slag op zijn geweten te hebben, de zaak binnentrad. De juwelier herkende de aangeboden sieraden onmiddellijk, voor al omdat er een zeer opvallende ring met vijf robijnen bfj was. Met het smoes je dat hij ,,even een loep zou halen" ging hij naar de achter de zaak gelegen ka mer, gaf zfjn vrouw opdracht de man in de zaak even aan de praat te houden, liet zjjn zoon de politie alarmeren en stelde zichzelf buiten op om de schilder te kunnen volgen, als deze de zaak zou verlaten. Dit alles was zo snel in zijn werk ge gaan, dat de zoon bij de alarmcentrale van de politie te horen kreeg, dat men daar van niets wist en dat hU. als het over juwelen ging, beter deed de re cherche te bellen. De zoon draaide de politie ten tweede male en nu had hij weldra iemand, die hem beter begreep. Enkele minuten later snorde een politie- jeep over de Paul Krugerlaan. De schilder had de juwelierszaak in middels verlaten en was met de fiets aan de hand en ongemerkt gevolgd door de juwelier naar een slagerij gegaan. Hij was stomverbaasd daar door de politie op de schouders te worden getikt met het verzoek maar meer te gaan. Toen de ju- welenexpert van de recherche, die van de Nieuwe Haven meteen naar de con tactman van de juweliers was gegaan, op het hoofdbureau terug kwam, arri veerde hij daar tegelijk met de verdach te. Het alarmsysteem van de Juweliers en horlogers. dat vrijwel elke maand wel een keer vruchten afwerpt, heefit deze keer wel bijzonder snel en effectief ge werkt! Acteur Johan Elsensohn in ziekenhuis opgenomen De aan de toneelgroep „Ensemble" verbonden acteur Johan Elsensohn is vandaag in het Julianaziekenhuis te Amsterdam opgenomen. De heer El sensohn. die op 13 januari as. 75 jaar zal worden, is overwerkt en moet alge hele rust houden. LEIDERDORP FILMAVOND IN „IRENE". Gisteren was „Irene" meer dan vol, toen daar films vertoond werden van Leiderdorpers, die thans ln Californië wonen. Men zag vele bekende gezichten terug en vooral voor de familieleden was het een bijzonder prettige avond. Ook burgemeester en mevrouw Van Diepe- ningen woonden de avond bU. Start studentenraket Met het afvuren van een katoen raket, opgesteld voor de Bergense ruïnekerk, heeft burgemeester dr. VV. Huygens van Bergen (N.-H.) kort na het middaguur het startsein gegeven voor de tournee 1959 van bet Ned. Studentenorkest. Der traditie getrouw zullen de musicerende studenten weer in Bergen hun slotrepetities houden. Op 19 januari zal het openingscon cert in Groningen worden gegeven, hetgeen niet volgens de traditie is. In voorgaande jaren werd de première steeds in Bergen gegeven. Burgemeester Huygens zei: de raket, een metershoog gevaarte van karton in aluminiumkleur, Lunotik te willen do pen. Jammer genoeg verliep de start niet volgems plan. Er haperde heel dui delijk iets aan de eerste trap.. Toen de burgemeester aan een afvuurkoord trok klonk er wel een knalletje, doch daar bleef het bij. Tenslotte maakten zich toch uit de bovenkant van het gevaar te twee ballonnetjes los, die langzaam in de richting van de zee verdwenen. Het gezelsohap werd nadien in het Ber gense raadhuis ontvangen. Volgend jaar volkstelling (Van onze Haagse redactie) Naar wij vernemen zal volgend jaar een volkstelling worden gehouden, wel ke thans reeds op de gemeentesecreta rieën in den lande haar schaduw voor uitwerpt. Het laatst werd ex een ge houden in 1947. BEURSOVERZICHT Aanbod in Unilever, Philips en Nat. Handelsbank AMSTERDAM, 7 januari BU de directie van de Nationale Han delsbank is van een overnemingsaanbod niets bekend. Dit bericht veroorzaakte een flinke technische reactie ten aan zien van de koersstUging voor deze aan delen van gisteren. De opening op 148 was circa 8 punten lager; later kon de koers aantrekken tot 151. Van de internationale waarden stelden Unilever en Philips teleur en onderein- gen koersverliezen van circa 10 punten. Het publiek ging weer tot winstnemin- gen over. De 5% converteerbare obliga ties Philips verloren circa 6 punten. AKU's lagen, na zwakke opening, vast in de markt op aankopen door een groot commissiehuis. Na een opening van 279% liep de koers op 285, tegenover de vorige slotprijs 284. KLM kon opnieuw een paar gulden winst boeken.. Deze vaste tendentie wordt veroorzaakt door de vaste stemming voor deze aandelen in Amerika. Kon.. Olie's schommelden rond de vorige slotkoers bij minimale omzetten. De hausse in Scheepvaartwaarden kwam vandaag tot stilstand. In een kleine markt bedroegen de koersverlie zen 1 tot 3 punten. Van de cultures waren Deli's hoger. Staatsfondsen we derom vast. Aandelen Venco werden niet geno teerd, om het publiek eerst kennis te laten nemen van het voorstel van de maatschappU om de nominale waarde van de aandelen te verhogen van f. 700 tot f. 1000. plus een z.g. belastingvrij - dividend van 10 3/4 Aandelen Sim plex werden vrijwel onveranderd op 78 geadviseerd. Het passeren van het divi dend (v.J. 8%) was nog niet voldoende bekend om van invloed te (kunnen zijn op de koersvorming van deze aandelen. Dit was ook het geval met aandelen Vredestein, die op 282 onveranderd werden geadviseerd en waarvan een in terimdividend van 4% over 1958 wordt voorgesteld. WISSELKOERSEN Amsterdam, 7 januari Londen 10.57%—10.58%New York 3.773.77%Montreal 3.90%— 3.91, Pa rijs 76.82%—76.92%; Brussel 7.55%— 7.55%; Frankfort 90.21—90.26; Stock holm 72.87%—72.92%; Zürich 87.38% 87.43%; Milaan 60.49%—60.54%Ko penhagen 54.67%54.72%; Oslo 52.84% -52.89%: Wenen 14.55—14.56; Ankara 3.77—3.77%; Praag 52.84—52.94; Lissa bon 13.18%—13.20%. Beurs van Amsterdam Woensdag; 7 januari ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers heden koers Ned. '58 4% Grootboek obl. 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. '54 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 n 3% Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Cert. NWS 2% Indlë '37 A 3 Grootboek '46 3 Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. HandelmU Amst. Rubber H.V.A Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.Ü Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Deli MU en (Ver.) Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. NB Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Petr (f. 20.—) idem (50 f.20.—) Holl Amer lUn Java China Paket KLM Kon. Ned. Stmv.Mij. Kon Paket MU Stoomvaart MU Ned Nievelt Goudr eert v. Ommeren eert Kon Rott. Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 92 Den Haag 1954 3% 85%L Leiden 1947 3% 95 R'dam '37 I-Hl 3% 92y4 92% 100 100% 93% 93 %B 79% 90U 90H 94 94% 92% 93 92% 92% 87% 87% 88% 89 88% 89B 89% 86% 87% 88% 90% 91 96% 96% 95% 96% 59% 59% 96% 96% 88% 110% 110% iNDELEN 35 35% 155% 153% 190 195 86% 86 132% 132% 25 128% 127 9 9% 284 284 220 422% 418 137 137.26 200 202 338 341 332 330% 305 310 491% 481 192 196 446 437% 200% 205 183% 182 725 720 182 180.50 18130 181.20 163% 161% 139 139 107 109.50 167% 64% 131 127 172% 166% 137% 134% 244% 238% 150 147% 144% 142 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94% Premieleningen A'dam '53 3 99 99H A'dam '51 2% 88 87% A'dam '56 I 2% 86% 86% A'dam '56 II 2% 96% 97 Eindhoven '54 2% 82% 82% Enschede '54 2% 83L 83% Den Haag '52 I 2% 95 Idem H 2% 93% 95 R'dam '52 I 2% 94% 94 Idem n 2% 95 93% idem '57 2% 109% 108% Utrecht '52 2% 99% 100 Z.-Holl. 1957 2% 106 107 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Amst. Bank 267 268 HB.U. eert208% 208% Rott. Bank 22 1 223% Twentsche Bank 191 193% Industrie Ondernemingen Albert Heyn272B 278B Borneo Sum. H. MU 50 Ned. G. en Sp. fabr 248 241 Kon. Ned. Grofsm 120 120 Internatio89 Rott. Droogdok MU 591% 590 Sikkens Lakfabr '53 485 485 Tieleman en Dros 6 Ned MU Walv.vrt 83% 83% Spoorwegen Dell Spoorweg MU- 5 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 29% Intern Nicke) 87exd. Anaconda 60%exd Bethlehem Steel52% Cities Service 64%exd General Motors 50% Kennecott96 Republic Steel 74 Shell Oil 837s Union Pacific 36% Un. States Steel 96% 29% 86% 60% 52% 63% 50A 96 A 73% 83% 36 97 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Edelmet Kon AA 50 50 Pref. w.a Idem 57 291 Holl Constructie 310 310 Ing our v BouwnUv 159GL ld. div 1958 154% 155GL Int Kunststofl Ind 44% 44% Leidsrhe Wolspinn 200 200 Ver luuwtubriekei' 199G 210GB Wernink's Betonm 104% 103% Van WUk Textiel 60% 60% 105GB 106

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5