TRIUMPH Concours liippique in RAI-gebouw werd groot succes kVooral Willie Scheeren was in fantastisch goede vorm ZESTALLEN-REUNIE WERD GRANDIOOS SUCCES TRlUMp, Nederlandse ploeg naar Dortmund Richardson niet in V.S.- Daviscupteam Ik rook amerikaan Ik rook Virginia Beiden roken wij Triumph! 3." Koersen Hilversum Eerenberg) (l.27*J; 2. Vaja_Con Dlos; VARIA HYL zakte na de rust ineen Sportsplinters MAANDAG 29 DECEMBER 1958 Nederlandse ruiters speelden eerste viool Het eerste internationaal indoor concours hippiquè in Amsterdam kan in alle opzichten geslaagd worden genoemd. De sportieve pres taties stonden op een zeer behoorlijk peil en het was daarbij zo verheugend dat de Nederlandse ruiters een eerste viool speelden. Vooral Willie Scheeren was in een fantastisch goede vorm en het was dan ook geen wonder, dat hij de door de hippische sportbond uitge loofde „Prix du Vainqueur" en de „Coupe Vetiver" voor de beste ruiter van het toernooi aan het slot in ontvangst mocht nemen. Zijn prijzenlijst is indrukwekkend: met Audacieux twee eerste prij zen, een gedeelde eerste tot en met derde prijs, een tweede en een derde prijs en met Berenice een eerste en een tweede prijs. De beste amazone van het toernooi was Mady Koster, die hiervoor de „Coupe Carven" ontving. Bovendien veroverde zij als beste dame in het slotconcours de schitterende diamanten broche van „Amster dam-Diamantstad". Ook financieel was dit CJï.I. bijzon der florissant. Ongeveer 20.000 toe schouwers bezochten deze drie dagen het R.AJ.-gebouw en het staat al vast, dat de hoofdstad in 1959 wederom een indoor C.H.I. met Kerstmis krijgt. Het ligt in de bedoeling dan ook ruiters van wereldklasse uit te nodigen. Het tweedelige concours, waarmee dit C.H.I. werd besloten, leverde een sum mum aan spanning op. In het eerste gedeelte bleven alleen Scheeren met Audacieux en de Duitser Schmidt met Abenteuer zonder straf- punten. Scheeren had voor de zoveelste maal zijn kracht getoond door het 400 meter lange parcours met 12 sprongen in 59 seconden te rijden, liefst 82 sec. sneller dan Schmidt. Maar ook Harrie Wouters van den Oudenweijer met Leutnant was een gevaarlijke concurrent. Hij was even eens foutloos rond gekomen, maar had de toegestane tijd van 74 seconden met 4.6 sec. overschreden, hetgeen hem op 11/4 strafpunt was komen te staan. Mady Koster, fel belust op de kost bare diamanten broche voor de beste dame in dit slot, had met Axel door een weigering voor de tweede hindernis niet alleen 3 strafpunten gekregen maar bovendien zoveel tijd verloren, dat zij hoewel zij foutloos over alle hinder nissen kwam, na de eerste ronde 61/4 strafpunt had. Rinus Koster, de triomfator van het indoor C.H.I. in Rotterdam, had zon dagmiddag Cobbey gespaard voor de laatste grote prijs. Het werd een diepe teleurstelling voor de Zandvoorter, want Cobbey weigerde driemaal in de eerste ronde en daarmee was het spel voor Koster afgelopen. In het tweede gedeelte nu met 10 verhoogde sprongen reed Harrie Wouters van den Oudenweijer als derde ruiter opnieuw een uitstekend parcours. 61echts één hindernis werd door Leut nant afgeworpen, zodat de jonge ruiter uit Eist op een totaal van 51/4 punt kwam. Onder enorme spanning volgde het publiek daarna de verrichtingen van Scheeren. Nu bleek echter, dat de inspanningen van deze dagen Auda cieux te machtig waren geworden want met 8 strafpunten werd Schee ren kansloos. Toen ook Schmidt be halve zeven strafpunten voor een weigering en een afgeworpen hinder nis geen concurrent meer was kon alleen Toontje Ebben, die in de eerste ronde met Schwartztrossel op de laatste hindernis 4 strafpunten had opgelopen, Wouters van den Ouden weijer nog van de eerste plaats ver dringen. Onder doodse stilte begon Ebben aan zün laatste krachtmeting, waarbij hu een hindernis om wierp. Het pledt was beslecht. Harrie Wouters van den Oudenweijer had de grote prijs gewon nen en kreeg bovendien de door H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden uitgeloofde medaille. Het tweede gedeelte van dit concours werd foutloos afgelegd door de Duitser Peter Stackfleth met San Remo en Bertie Uytendaal met Hanko, maar zij hadden tevoren te veel strafpunten op gelopen om bij de eerste tien te eindi gen. UITSLAGEN De belangrijkste uitslagen luiden: Dressuurproef 1 nationaal: 1. P. A. Voorsluys (Oud Leusden) met Siegfried 321 punten; 2. D. Siem (Bilthoven) met Akteur 312 punten; 3. J. Nijland (Den Dolder) met Aron 309 M- pnt. Springconcours nationaal voor junio ren: 1. Adrie van Hout (Nijmegen) met Rakker 0 strafpunten 40.4 sec.; 2. Rob de Jong (Amsterdam) met Flügelmaus 0 strafpunten 41.8 sec. Internationaal jaohtparkoers: 1. W. Scheeren (Vught) met Audacieux 85.2 sec.; 2. D. Smeets (België) met Evago- ras 90 sec.; 3. Rinus Koster (Zandvoort) met Cobbey 90.6 sec.; 4. Patrick Moizard (Frankrijk) met Galo Pascha 91 sec. Puissance springconcours: na twee barrages (1.80 meter) 1. t.m. 3 ex aequo: W. G-unther (Duitsland) met Asta, W. TAFELTENNIS Voor de wereldkampioenschappen ta feltennis, die van 27 maart tot en met 5 april in Dortmund worden gehouden, •heeft het bestuur van de Nederlandse Tafeltennisbond in principe een ploeg ingeschreven. De vertegenwoordigende Nederlandse ploeg zal na de interlandwedstrijd tegen Engeland op 10 Januari a.s. te Birming ham en de internationale kampioen schappen van Nederland op 31 januari en 1 februari as. te Eindhoven door bondscoach dr. Simon worden samen gesteld. Voor' de internationale kampioen schappen van Nederland in de Fhilips- hal te Eindhoven zijn officieel Noortje en Cobie van Megen, Agnes Simon. Bert Omnes, Frans Schoofs, Paul Gimbel en Plet Weel uitgenodigd. Alle overige Ne derlandse topspelers kunnen voor dit Scheeren (Vught) met Audacieux, H. J. M. Wouters van den Oudenweijer (Eist) met Leutnant elk 0 strafpunten; 4. Peter Stackfleth (Duitsland) met San Remo 4 strafpunten. Internationaal springconcours Al'Ame- ricaine: 1. Patrick Moizard (Frankrijk) met Gui d'Avril 22 pnt 67.8 sec.; 2. Peter Stackfleth (Duitsland) met Schol- li 22 pnt 68 sec.; 3. Willlie Scheeren (Vught) met Audacieux 22 pnt 69.2 sec.; 4. Proetske Arts (Amsterdam met The resa 21 pnt 82 sec.; 5. Mady Koster (Bussum) met Axel 16 pnt 82 sec. Dressuurproef m-nationaal: 1. mevr. 1. SiemRoderwald (Bilthoven) met „Barcelona", 252 pnt; 2. P. H. Oosthout (Soest) met „Fritzlar", 248 pnt; 3. A. J. Pot (Hilversum) met „Schwanhard", 246.5 pnt. Jeugdspringconcours om de m-prijs (voor ruiters tot 18 jaar, die niet in het bezit zijn van een jeugdrijvergunning van de N.H.S.): 1. mej. M. van den Dungen (Nijmegen) met .Hakker", 0 strafpunten, gelijkmatig tempo: 80 pnt; 2. mej. E. van den Berg (Huizen) met „Rex", 0—77; 3. N. J. H. Wouters van den Oudenweijer (Eist) met Hebei", 075; 6. H.K.H. Prinses Margriet (Soestdijk) met „Koralle", 478. Cours „Speel uw spel": 1. W. Scheeren (Vught) met Audacieux 580 pnt; 2. W. Scheeren (Vught) met Berenice 550 pnt; 3. en 4. D. Smeets (België) met Evago- ras en T. R. Velstra (Marssum) met Charmante, elk 510 pnt. Internationaal slotspringconoours1. H. J. M. Wouters van den Oudenweijer (Eist) met Leutnant 51/4 strafpunten 136.8 sec.; 2. W. Scheeren (Vught) met Audacieux 8 strafpunten 105.4 sec.; 3. A. Ebben (Den Haag) met Schwarte- rossel 8 strafpunten 121 sec.; 4. W. Gunther (Duitsland) met Astral 81/4 strafpunten 129.2 sec.; 5. W. Schmidt (Duitsland) met Abenteuer 9 strafpun ten 135.2 sec.; 6. Mady Koster (Bussrun) met Axel 101/4 strafpunten 139.8 sec. LSB en Philidor jubileerden (Van onze schaakmedewerker) Er heerste zaterdagmiddag in de foyer van de Stadsgehoorzaal een gezellige sfeer toen de secretaris van de LSB, dr. W. L. Groeneveld in zijn openingswoord zijn voldoening uitsprak, dat bijna alle aangesloten verenigingen gehoor hadden gegeven aan de oproep het feest van de Leidse Schaakbond (30 jaar) en Philidor (40 jaar) luister bij te zetten. Zelden hebben wij in het Leidse schaakleven zo'n keurig verzorgd toernooi gezien en een compliment aan de wedstrijdleider, de heer Jac. Galjaard, bijge staan door de heer J. ter Haar, die de scoreborden vervaardigd had en de standen bijwerkte, is hier zeker op zijn plaats! Er waren kosten noch moeite gespaard om voor de winnende teams fraaie prij zen beschikbaar te stellen. De indivi duele prijzen werden gewonnen door J. H. Foppen (patprys), J. van Kempen (kortste partij. 35 seconden!) na loting met J. J. Piket, en het team Hazers- woude-Boskoop de „rode lantaarnprijs" Het zestal, dat het beste percentage be haalde was Bodegraven (77%) na loting met Leiderdorp, dat de 2de prijs ont ving. Het snelschaken, dat de laatste tijd in belangstelling toeneemt, belooft een grote toekomst tegemoet te gaan .omdat het een element van geestigheid bevat. Men leert niet alleen het snel overzien van de situatie en het vlug spelen in tijdnood, doch er doen zich momenten voor, dat er een luid gelach opstijgt, wanneer een der spelers „er in is ge vlogen". Wij zagen een stelling waarin de witspeler een dame, loper en vier pionnen meer had toen zijn vlaggetje viel De eindstanden van de zestallen-wed strijd luiden: Eerste klasse: 1. LSG (A) 7 pnt., 2. Voorschoten (A) 5 pnt.; 3. Philidor (1B) 3 pnt.; 5. Haz.-Boskoop 1 pnt. Tweedeklasse A: 1. Leiderdorp 10 pnt., 2. Voorschoten (B) 7 pnt., 3. VTL 6 pnt., 4. NZH 4 pnt., 5. Philidor (2A) 3 pnt., 6. Katwijk 0 pnt. Tweedeklasse B: 1. Bodegraven 10 pnt. 2 Philidor (2B) 7 pnt., 3. Leithen (A) 4 pnt., 4. 5. en 6. LSG (B), Sassenheim (A) en LSB 3 pnt. Derdeklasse: 1. Sassenheim (B) 9 pnt., 2. Warmond 7 pnt., 3. Philidor (3B) 5 pnt., 4. Voorschoten <C) 4 pnt., 5. Lei then (B) 3 pnt., 6. Philidor (3A) 2 pnt. KNSB-COMPETITIE De Leidse schaakclubs LSG en Phili dor hebben bijna de helft van het sei zoen 1958-1959 erop zitten. Het Leids Schaakgenootschap doet het in de 1ste klasse uitstekend, doch het team van Philidor bevindt zich in de gevaarlijke zone en degradatiegevaar is niet denk beeldig. Aangezien er veel afgebroken partijen zijn, kunnen wU ditmaal geen bordpun- ten vermelden. Een x betekent: een af gebroken wedstrijd. De standen luiden: Eersteklasse B: gesp. gew. gel verl. p. Zondagmorgen is te Brisbane de lo ting verricht voor de „challenge round' van het toernooi om de Davis Cup. Het eerste enkelspel gaat vandaag tussen Mal Anderson (Austr.) en de in Peru geboren Alex Olmedo, daarna speelt Ashley Cooper tegen de Amerikaan Barry Mackay. Voor het dubbelspel, dat dinsdag wordt gehouden, werd de Ame rikaanse combinatie samengesteld uit Alex Olmedo en Ham Richardson. Het Australische dubbel is nog niet bekend. Woensdag worden de wedstrijden beslo ten met de enkelspelen CooperOlmedo en AndersonMackay. Het feit dat non-playing captain Perry Jones Ham Richardson niet heeft aan gewezen voor de enkelspelen, heeft in Amerikaanse tenniskringen tot veel kritiek geleid. Gardner Mulloy, een der beste spelers die Amerika ooit heeft ge kend, noemde het besluit zelfs absurd. „Richardson is jong, heeft ervaring en is onze beste speler. Het is onbegrijpe lijk wat Jones heeft gedaan". De niet-verkiezing van Ham Richard son voor de enkelspelen gaf alle bladen stof voor artikelen op de voorpagina. De Melbourne Sun zette er als kop boven: „De cup is voor ons tenzij we een blunder maken". Er kwam in de bladen nogal wat sympathie voor Richardson tot uiting alhoewel de vroe gere Davis Cupspeler Mervyn Rose, schrijvend in de Sun, hem vermaande niet langer te kermen en te bedenken dat hij lid van een ploeg is. Richardson zegt in een getypte ver klaring: „de enige reden welke de heer Jones geeft voor mijn niet-opneming als enkelspeler komt hierop neer dat ik aan suikerziekte lijd en dat hij overtuigd is dat ik niet bestand ben tegen drie dagen zwaar tennis. Ik noem die verklaring van a tot z onzin". De challenge round om de Davis cup, de finale tussen bekerhouder Austra lië en de ploeg van de Verenigde Staten, is vandaag in Brisbane be gonnen met een sensationele Ameri kaanse zege in het eerste enkelspel. Alex Olmedo, de voor Amerika spelen de Peruaan, versloeg Mel Anderson met 86 2—6 9—7 8—6. In het tweede enkelspel won Ashley Cooper (Austr.) met 4—6 63 62 61 van de Amerikaan Barry Mackay. Stand na de eerste dag dus 1—1. KORFBAL MICROKORFBALUITSLAGEN Voor de 2e ronde van het microkorf- baltoernooi te Rotterdam werden o.a. de volgende resultaten geboekt: Vic. OriëntisRegenboog 53, Vic. OriëntisRozenburg 71, De Danaïden •USV 41, Trekvogels De Danaiden —2, Oranje Wit jun.De Danaiden jun. 22, De Danaiden jun.-Vic. Oriën tis jun. 1—0, Crescendo—Velox 51, Crescendo—Trekvogels 4—3. Advertentie Triumph - de nieuwe Triumph - Is amerikaan en Virginia tegelijk! Door de tabakken op bijzondere wijze te behandelen en te melangeren, ontstond een nieuwe sigaret - een sigaret, die alle goede eigenschappen van Virginia en amerikaan in zich verenigt. De moderne, milde sigaret. De nieuwe Triumph.... natuurlijk ook in een gloednieuw pakje. Amerikaan-rokers, virginia-rokers, dames, heren.... hier is de sigaret die iedereen lekker vindt. Op naar de winkel, voor Triumph! HET MILDE MIDDEN TUSSEN AMERIKAAN EN VIRGINIA Spangen 3 2 1 0 5 LSG 3 2 0 0 4x Ver. HSG 3 2 0 0 4x Eindhoven 3 1 I 1 3x Dordrecht 3 1 0 1 2x Res. S. C. 3 0 1 1 lx Delftse S.C. 3 0 0 2 Ox Philips S.C. 3 0 0 3 0 Tweedeklasse C Spangen 4 3 0 0 6x D.D. 2 4 3 0 1 6 RLASC 4 2 1 1 5 VIOS 4 2 0 1 4x MoerwUk 3 1 1 0 3x NRSV 4 1 1 2 3 H. Chr. S.V. 2 3 1 0 2 2 Philidor 3 0 1 2 1 D.D. 3 3 0 0 3 0 een produlct van GEMA-leiden Lezers schrijven Geachte redactie, In.het artikel over het 25-jarig jubi leum van de korfbalvereniging Vicus Oriëntis staat, dat o.a. KNS zijn ont staan te danken heeft aan V.O. Als lid en vele jaren bestuurslid van KNS, kan ik u mededelen, dat niet V.O. maar de heren Voortman en Leenen van de Openbare ULO Pieterskerkstraat met het voorstel zijn gekomen om een korfbalvereniging op te richten, het geen in november 10 jaar geleden ge beurd is. Namens het Bestuur van de L.K.V. ..K.N.S." F. ULTZER, secr. ttii I 2e afdeling: 7. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Oudejaars-prijs: 1. Winnl Oliff (H. Th. Klarenbeek) *(f.35.5); 2. Vendu K; Willy Z, Tot.: w. f4.—; f 1.50, 1.6< toernooi inschrijven. Van buitenlandse 2,20. 2 80 gek. f 14.90; cov. f6, zijde is er grote belangstelling voor deze kampioenschappen. Reeds hebben Enge land (met Ann Haydon. Diane Collins- Rowe, Brian Kennedy en Johny Leach), Polen, Oostenrijk (met Carli Wegrath), Zuid-Slavië, Tsjecho-Slowakije, Duits land, België en Luxemburg ingeschreven. 1.40;" gek. f1520; cov. f5.&. 01iebollen-pry«: l. Unique Hanover (J. Leeuwenkamp) (1.28.9): 2. Voretin Kitty; 3. Virtue Hanover. Tot.: w. f4.20; pi. f 1.50 Punch-prijs: 1. Uhlan Erebus (J. N. Brouwer) (1 294); 2. V. Paula's Zoon; 3. Venna Axkit. Tot.: w. f8.30; pi. f2.50. 1.90. 3.60; gek. f8.20; cov. f 5.30. Bezlnnings-prye: le afdeling: 1. Rita Rosa (J. Wagenaar Jr.) (1.28.8); 2. Sin jeur Hanover; 3. Veratonka. Tot.: w. f 7.80 pi. f 2.50, 4.70, 3.70; gek. f 22.70; cov. 116.20. Vincent Hollandia (F. J. fi Vaja Con Dios; 3. •1. f 1.90. 2.40. 3.40; Ural. Tot.: w. f2.90; gek. f 9.cov. f 7.61 Twaalfuurs-prljs: 1. Reine du Malre (M. Bouwhuis) (1.26.5); 2. Sir Spencer; 3. VI- talls. Tot.: w. f 6.90; pi. f2.10. 1.80. 3.70; gek. f 10.30; cov. f 5.20. Champagne-prijs1. Quicksilver S (J. Wagenaar) (1.24.2); 2. Quick HolLandia G; 3. Quite Heny. Tot.: w. f 2.30; pi. f 1.30 1.90. 1.80; gek. f 4.70; cov. f5.60. Goede Wensen-prljs; 1. Typhoon (P. A. Strooper) (1.25.9); 2. Sandra; 3. Rhea. Tcrt.: w. f4.90; pi. f2.30. 2 50, 2.—; gek. f 4.50; cov. f 9.10. Snoek scoort Ajax' tweede doel punt in de wedstrijd tegen ADO. Hockey-uitslagen Heren, le klasse: SCHC—Be Fair 02, 2e klasse C: Ring Pass 2—MRHC 2 1—2. HENGELSPORT Viscollege „Vios" hield een wedstrijd in het Aarkanaal. Het weer was gun stig, maar de vangst viel tegen. Er werd in totaal 3000 gram vis aan de schaal gebracht. De uitslag luidt: 1. W. Te elaar. tevens Wisselbeker. 2. Afscheida-prijs1. Sador B (E. Leeman) I SJWw SlfS ffe ng'0°,tSt? (1.27.1); 2. New Spencer; 3. Ruby Spender voorn. 3. W. Neutcboom, 4. H. Tegelaar Tot.; w. f 8,10; pk f2.80. 10.60 3.10- gek 5£- 5- van Went. 6. L. Tegelaar. 7. G. r'15.50; cov. f32.50. Kooreman, 8. J. Petiet, 9, S. Springer, Total® omzeil f 164.866,50. 1-10. C. Vermeer. Het ABC van een goede voeding Het voorlichtingsbureau voor de voe ding meldt... Aan het eind van het jaar vergasten wij u weer eens op enige snufjes uit het magazijn van de voedingsleer. U kunt er van meepakken zoveel u wilt. Appelmoes is erg lekker bij de warme maaltijd, maar wat voedingswaarde betreft kan het de plaats van groente niet innemen. Bonen en erwten kunnen het vleesge recht vervangen, wanneer u in de zelfde maaltijd voor een melkgerecht zorgt. C is het vitamine, dat we in het vroege voorjaar voornamelijk uit citrus vruchten en/of rozebotteljam of siroop kunnen opnemen. Dagelijks gebruik van de donkere broodsoorten (krop-, bruin-, of vol korenbrood) is beter dan alleen maar wit brood eten. Eieren eten wij bij voorkeur een paar maal per week. Fruit heeft rauw meer waarde dan ge kookt; bovendien is het zo beter voor de oefening van het gebit. Groenten heeft iedereen zowel 's win ters als 's zomers dagelijks in flinke hoeveelheid nodig: zeker tenminste 250 g per persoon. Blik- en diepvries groente behoeft in voedingswaarde niet onder te doen voor versgekookte groente. Havermout, boekweit en volkorenpro- dukten van tarwe behoren tot de beste bindmiddelen voor pap en an dere nagerechten. (Bij) Inmaken door diepvriezen zullen de produkten van eigen erf het minst aan smaak en voedingswaarde in boeten. Jachten aan tafel is niet bevorderlijk voor een goede stemming en spijs vertering en kan er een oorzaak van zijn, dat de kinderen slecht eten. Kaas is niet alleen maar een aardige broodbelegging voor eens een keertje; hij behoort dagelijks op tafel te komen. Lever verdient om zijn hoge voedings waarde (veel eiwitten, mineralen en vitamines) regelmatig een plaats in het menu. (Dat) Melk zeer waardevol is. weet u natuurlijk, maar gebruiken al uw ge zinsleden tenminste een halve liter per dag? Niertjes worden bij de slager vaak over het hoofd gezien: evenals lever zijn zij rijk aan voedingsstoffen. Gebak ken of verwerkt tot een pittige ra gout smaken zij heerlijk. Opgewarmde groente bevat minder vi tamine C dan vers-gekookte groente. Kook daarom als het enigszins mo gelijk is voor laatkomers de groente apart. Paardevlees doet in voedingswaarde niet onder voor de andere soorten vlees en is als regel aanmerkelijk goedkoper. (Een) Rijst-, macaroni- of spaghetti- schotel is af en toe lekker als afwis seling van a a rd appel en-groente-en- vlees. Natuurlijk mag de groente er niet bij ontbreken, naasappelen zijn goede vitamine C- bronnen; aan het 6ap kan evenveel waarde worden gehecht als aan de gehele vrucht. Tandbederf kan in de hand gewerkt worden door veel snoepen. Denkt u daar eens aan. als de kinderen om lollies en zuurtjes vragen. Geef ze liever fruit of een boterham. 'De) Uitgaven voor levensmiddelen be dragen gemiddeld 34% van de totale uitgaven. 'Het) Vlsverbruik in ons land kan best wat hoger worden. Kies vooral eens vaker vis wanneer u broodbelegging koopt. Kunt u geen verse vis kopen, denk dan eens aan diepvries-vis of vis uit blik. Zaalhandbal HVL heeft gisteravond in de H>ut- rusthal een volkomen onnodige neier- laag te incasseren gekregen van het leus niet sterke Hellas 2. Hèt schijnt tlsof onze stadgenoten in de zaalhandbalcom- petitie niet de interesse kunnen opbren gen om meer dan één, hooguit twee ved- st rij den op volle kraoht te spelen. Dat zij desondanks tegen de HeJasreimrves tot in de tweede helft serieuze winst kansen hadden pleit niet voor de kwa liteit van (het spel van hun tegenstan ders. Nu was dat ook niet veel bijzonders Legio ballen werden fout geplaatst en daar ook HVL er. vooral ia de tweede helft dapper op los knoeide, was de wed strijd voor het publiek het atnzien alleen nog waard door de prachtige staaltjes doelverdedigen, die doelman Bronk weg gaf. Hij stopte maar even 2 7 meter- worpen en dat is voor zaalhandbal een uitzonderlijke prestatie. Zijn collega Pattiwael wilde niet bij hen achter blij ven en herhaalde een dergelijk kunst stukje toen Duursma vlak voor tijd nog op de witte streep mochl gaan staan. Het schot van de HVL-kanonnier was evenals de overige schoten die hij in deze wedstrijd had gelost vel hard. maar niet zuiver genoeg. In hei schieten ble ken de roodbaadjes gisteravond overi- gens geen van allen sterren. Langs de J Wjn kreeg men de indruk dat Rijnsburger c.s. alleen op het Hellas-doel vuurden, omdat schieten nu eenmaal een onder deel van het handbalspel is, dat men den volke tonen moet. schotkans of géén schotkans. Enfin, onzé stadgenoten kun nen aanzienlijk beter. Dat hebben de wedstrijden tegen Turnlust en de Meeu wen wel aangetoond. Depradatlegevaar bestaat er praktisch niet Turnlust zal vermoedelijk met 0 punten uit 4 wed strijden wel het kind van de rekening worden. Voor hun reputatie in zaalhand bal zijn Rijnsburger en zijn mannen evenwel verplicht wat meer winstpunten te veroveren, dan in de eerste helft van de competitie. En die mogelijkheid, wij willen dat nog eens extra onderstrepen, is er echter! De Meeuwen (R'dam), die momenteel de lijst aanvoeren, mochten 2 weken geleden tenminste beide handen dichtknijpen met het gelijke spel. Juan Manuel Fangio, de Argentijn die vijfmaal wereldkampioen der auto coureurs is geweest, gaat deelnemen aan wegwedstrijden in Argentinië, zo meldt de plaatselijke pers. Volgens cïit bericht is Fangio, die zich vorig jaar uit de autosport, terug trok, voornemens in maart in een serie wagen uit te komen in de jaarlijkse Mar Y Sierras, een wedstrijd nabij de badplaats Mar Del Plata. Beroep ven Formosa op Djakarta inzake „vervolging" De regering van nationalistisch China heeft nogmaals een beroep op Indonesië gedaan om een einde te ma ken aan de „vervolging" van de natio nalistische Ohinezen in Indonesië. Dit beroep was vervat in een schrif telijke verklaring voor de pers van de voorzitter van de commissie voor Over zeese zaken. C. C. Chen. In deze verklaring wordt gezegd, dat Indonesië Chinese nationalisten, voor namelijk intellectuelen, industriëlen en kooplieden, heeft doen arresteren zon der hun ..misdaden" bekend te maken of bewijzen tegen hen over te leggen. (Een) Warme maaltijd ls iedere dag nodig, ook voor kamerbewoners! IJzerrijke levensmiddlen zijn o.a. vlees, peulvruchten, brood, groene groente en appelstroop. Zuurkool ls de enige vatgroente, die een niet onbelangrijke voedingswaar de heeft. Ook van rauwe zuurkool kunnen diverse smakelijke gerechten worden bereid.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6