Jaar jaar in CO-OP met-om-het- gewin melkzaak JONGEMAN VERKOOPSTER Loop der bevolking te Leiden RECHTZAKEN N.Y. VOMETA 1 TYPISTE -FACTURISTE 1 LEERLING-TIJDSCHRIJ VER SWAGEMAKERS CAESAR N.V. te Tilburg ERVAREN APPRETUURLEIDER serveerster C. JEUSTER Zn. 1 George Gussenhoven SECRETARESSE-STENOTYPISTE -w CO-OP bfoem 500 gram slechts 19 ct CO-OP toppatentbloem 500 gram slechts 26 e Eind 1958 - bak nu Uw oliebollen van CO-OP bloem CO OP slaolie fie» 77 slaolie roodmerk fles 1.35 slaolie goudmerk fles 1.68 MAANDAG 29 DECEMBER 1958 In week van 18 t.m. 24 december 1958 GEVESTIGD P. van Dorp en fam., handelaar ln verf waren, Utrechtse Veer 22; B. A. Booy, geb. Brown en fam., Moddermanatraat 56; A. Greenberg en fam., RJJnaburgerweg 150; M. van Muijen en fam., magazUnbedlende, Lorentzkade 73; F. J. van der Meljden en fam.. auto-monteur,, OLtmansstr. 6; T. H. J. Vleghert en fam., Ingenieur, Zwarte Pad 19; J. van Komen, hulp l/d. huish., BoshulzerJaan 8; J. W. Visser, militair, Noordelnde 2a: P. E. Prillwitz, Hogewoerd 81; I. M. Vreeburg geb. Van Berge Hene gouwen. kapster. Hoogl. Kerkgrt. 5; M. C. Moolenaar, verpleeghulp. Rljnsburgerweg HO; J. G. Geene. Pleterek. Choorsteeg 32a; C. S. KoolJ, Zeemanlaan 36; H. C. de Jager, 11. verpleegster Rljnsburgerweg 10; J. W. H. M. Verhellen, Rapenburg 105; F. A. Mens geb. Rodljk, Bredero6tr. 32; P. J. M. Kruljtzer. Hogewoerd 81; J. Jongeneel, Apothekersdljk 20a; A. mn der Vliet, mi litair. Hoge Rijndijk 99a: C. Suanet. mili tair,. Groenhazengrt. 12; G. J. van Wijk. 11. verpleegster, Rljnsburgenweg 10; T. Lancée, Breestr. 163: N. F. Steggerda, Ker- senstr. 23: M. I. R. Forger. 11. verpleegster, Hof laan 72; L. C. den Hollander, Oude Vest 47; L. R. Hoppe. Breestr. 177; A. Schrim. Rapenburg 131: J. G. de Vos, Ra penburg 12; E. S. C. de Wijn. Rapenburg 131; D. de Bruin, matroos. Volmolengrt. 21a; C. P. M. van den Hout. Nieuwe Rijn 18; W. C. Blonk geb. Godschalk. Harte st eee 6: E. Meyer. Rapenburg 131; J.Dom- merholt. Rapenburg 131; T. B. Gebblnk, arts. Johan de Wlttstr. 2; F. M. Kellen- bach. Nieuwsteeg 2; A. A. M. Brouwers, architect. Vijf Meilaan 55; R. D. Suringa, elektr. techm. ln gen leun v. Vollenhoven- plein 73: E. E. Hlphart. Witte Singel 81; A. J. L. Böhtlingk geb. Couvreur, Burg- g-ravenlaan 234: G. Middelkoop, brood- en banketbakker. Soleghelstr. 23: G. Stril- ker verpleegster. Witte Singel 27; M. G. P. J. van Soestbergen geb. Warrlnga. blo- ohemlca, Moddermanstr. 69: J. Wltjas, employé BPM, Soholtenstr. 58; W. W. Shane. Sterrenwacht 2. VERTROKKEN J. G. J. de Jong en fam., Rynsburger- weg 18 nr. Coevorden. Stationsstr. 1; J. C. Vogelzang geb. Blok en fam.. Potgie terlaan 24, nr. Amsterdam. Gerard Brandt- etr,. 6b; L. Groeneweg en fam., Hyacln- thenstr. 18a. nr. Beverwyk, Amstelstr. 52; J. C. N. Jansen en fam.. Oude Rijn 8, nr. Leiderdorp. Fred. Hendxlklaan 80; J. J. A. Zonneveld en fam., Lorentzkade 73, nx. Oegstgeest. Hofbrouckerlaan 35; R. J. Carrière en fam., Hogewoerd 86a, nr. Lei derdorp. Fred. HendrlkJaan 84; J. K. Lam- mers van ToorenbuTg en fam.. Vijf Mei laan 55. nr. Amsterdam. W. Pietersestraat 6 Til: L.' R. Sol en fam.. J. van Stolberghof 46. nr. 's-Hertogenbosch. 's Grave nsan de- str. 15; P. Vroegh en fam., Bronkhoret- str. 29, nr. Leiderdorp, Anna v. Buren- str. 3; C. Brandt en fam., Brcmkhorst- 6tr. 29. nri. Leiderdorp. Anna v. Buren- str. 3: C. G. J. v. d. Poel geb. Versteeg en fam.. Hansenstr. 83. nr. Kerkrade, Nummer n str.; J. den Hólder en fam., Noordelnde 55. nr. Oegstgeest. Mare In. 45; L. Reeder en fam., Maredijk 173, nr. Utrecht. Lod. Napoleonplantsoen 00 A. B. Stem en fam., Rllnsburgerweg 87. nr. Belgische Kongo; N. Turenhout en fam., Surlngarstii. 42. nr. Heemskerk, Sohubertstraat 4; J. M. Schaegen, Rljns burgerweg 10, nr. Amsterdam. A. Noze- m&nstraat 5 ns.; D. J. H. T. Versteegen, Rljnsburgerweg 93, nn. Hilversum, Nood weg 37; J. M. de Jong, Moresingel 8, nr. Ter Aar, Langeraarseweg 115; M. Sanders, Witte Singel 8, nr. Ver. Staten van Nrd.- Amerika; J. C. Wanner geb. Keljzer, ZIJl- singel 75, nr. Oegstgeest, Heaenboslaan 36; W. Overdijk, Nieuwe Rijn 110, nr. Oegst geest, RhiJngeesterstraatweg 3; J. E. P. Zuldhoff, Hooigracht 90. nx. Oegstgeest, Spaargarenstr. 42; A. E. T. Haasnoot, Druckerstr. 2a. nr. Duitsland; A. C. Zwet sloot geb. Rooijakkers. Lange Mare 41. nr. Lisse. Heereweg 483; E. F. van de Pol geb. Van Ligten. Warmonderweg 33. nr. 's-Gra- venhace, Theresiastr. 264; C. E. Klum- perbeek. Rljnsburgerweg 10. nr. Haarlem, Nw. Krulsstr. 9 rood; D. de Haan, Rljns burgerweg ia nr. Sleen, van Goghstr. 34; E. B. Holleman. Roodeniburgerstr. 15, inx. Sohledam. St. Lldulnastr. 49a; C. Kuiken, Hoef straat 50a. nr. Groningen, Heren weg 128; W. M. Cornelisse geb. Albers, de Sitter laan 85. nr. Schiedam, v. Tlenho- venstr. 34; S. V. Langeveld. Witte Singel 80. nr. Utrecht, Alb. Neuhuysstr. 12; L. J. M. Mlchlelsen, Brederostr. 23. nr. Breda, Polderstr. 16; J. M. E. v. d. Ouweelen geb. Rogier, Oude Vest 33d. nr. Bermuda; D. de Winter, Aalmarkt 16, nr. Rotterdam, Ceintuurbaan 52; H. T. Seriese. Pleters- kerkgrt. 9, nr. 's-Gravenhage Daguerre- str,. 65; B. M. van Wilgen. 4e Blnnenvest- grt. 21. nr. Katwijk. Zeeweg 1H7; E. von Schükkmann. Plantsoen 9 b. nr. Oegst geest. Regentesselaan 13 J. Schouten. Plantsoen 55. nr. Hengelof O). Boerhaave- laan 65; J. C. W. Doornberg. Hoge Rijn dijk 50 a. nr. 's-Gravenhage. A. Helnslus- str. 20: P. C. den Hoed geb. Van WIJland, Drie Octoberstr. 35 a. nr. Noordwljik, Pr. Bernhardstr. 29; N. den Hoed. Drie Octo berstr. 23 a. nr. Noordwljk, Pt. Bernhard str. 29; J. M. Atds, Oude Singel 146. nr. Oegstgeest Pr. Marfjkelaan 4; M. Nasoi- vera. Haarlemimerstr. 252, nr. Leiderdorp, W. de Zwijgerlm. 23; E. van der Velden, Middelstegrt. 71 a. nr. Utrecht. Marla- plaats 48 bis; P. M. Rijps tra, Hoge Mors- weg 62. nr. Oldemarkt, Krulsstr. 8: H. Meertens. Lage Morsweg 75, nr. Benthui zen. Dijk 18; L. W. F. van Lieshout, Noordeinde 2 a, nr. Hilversum, Nood weg 37. Paus beperkt eerbetoon Paus Joannes XVIII heeft de leden van zijn huishouding gezegd, dat zij voortaan alleen nog maar voor hem moeten knielen, bijwijze van eerbetoon, bij het- verschijnen 's ochtends en het weggaan 's avonds, maar niet meer ge durende de dag. Hij 6prak hierover op een ontvangst van Venetiaanse pel grims. Sommigen van hen knielden, maar de Paus reageerde hierop met te zeggen: „Gaat £taan, allemaal!" „Mijn taak brengt veel troost met zich mee", aldus zei hij. „maar ook vernederingen, zoals bijvoorbeeld een ogenblik geleden toen ik een bisschop voor mij zag neer knielen, ofschoon dit een blijk van eer bied was voor de erfgenaam van Sint- Petrus". De banken wonnen De rechtbank te Haarlèm heeft van ochtend een 57-jarige vertegenwoor diger van een bloembollenfirma uit Hil- legom wegens verduistering van 1.028.000 Belgisohe franks (f. 77.000) veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek. De man verkocht bollen in België. De opbrengst moest hij aan een exporteur afdragen. Met dat geld ging hój echter in de Belgische kustplaatsen gokken. De banken wonnen! Gevangenisstraf voor overval Haarlemmermeer De Haarlemse rechtbank heeft van ochtend een 22-jarige machinist uit Delfzijl en een 31-jarige hotelbediende uit Amsterdam, die betrokken waren bij een roofoverval in Haarlemmermeer, veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden resp. twee jaar gevangenisstraf. De eis luidde tegen beiden drie jaar. In de nacht van 21 op 22 september drongen zij de woning binnen van de 67- jarige alleenwonende landbouwer Breu- re aan de Hoofdweg tussen Leiden en Hoofddorp. Toen zij pogingen aanwend den de sleutel van de brandkast, waarin zich f. 1500 bevond, uit de kleren van de boer te zoeken werd deze wakker. De machinist gaf de boer enkele klappen op het hoofd. Toch zag deze nog kans om via de alarmschei onder zijn kussen de ln de buurt wonende knecht te waar schuwen. Toen deze verscheen sloegen de mannen op de vlucht. Later werden zij in Amsterdam aangehouden. Nieuwe tabellen premie A.O.W. en loonbelasting Blijkens een in de Staatscourant van 29 december 1958 gepubliceerde beschikking van de minister van Fi nanciën worden met ingang van 1959 de tabellen voor de inhouding van premie A.O.W. en loonbelasting door nieuwe tabellen vervangen. Deze ver nieuwing houdt verband met de ver hoging van het maximumbedrag waarover premie A.O.W. verschul digd is. Gelijk bekend, is in de belastingbe dragen van de z.g. coördinatietabellen onder meer de over de kinderbijslag verschuldigde belasting verwerkt. Aan gezien de kinderbijslag per 1 juli 1957 is verhoogd, is bij de vaststelling van de nieuwe belastingbedragen met deze verhoging rekening gehouden. Bij de vaststelling van de nieuwe pre mie- en belastingbedragen is voorts ook, voor zoveel nodig, rekening gehouden met de in de laatste jaren tot stand ge komen wijzigingen van de daarin ver werkte premies ingevolge de sociale ver zekeringswetten. Veteranenherdenking te Amsterdam In de Lutherse kerk aan het Spul en bij het monument op de Dam te Am sterdam is zaterdagmiddag een natio nale veteranen herdenking gehouden, ter nagedachtenis van de Nederlandse militairen die na 1945 zijn gevallen. In de Lutherse kerk spraken de majoor-aalmoezenier Th. H. M. Fritschny en de reserve-majoor-veld prediker ds. J. Matzer van Bloois. De plechtigheid werd besloten met het gezamenlijk zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Daarna begaven de deelnemers onder wie vele hoge militaire autoriteiten en nabestaanden van de gesneuvelde mili tairen, zich naar de Dam waar 12 kran sen werden gelegd, o.a. door vice-admi- raal H. H. L. Pröpper, bevelhebber der zeestrijdkraohten, de voorzitter van het Vetera nenlegioen Nederland (de vereni ging op welks initiatief de herdenking was georganiseerd), het Nederlands Oorlogsgravencomité en vertegenwoor digers van de Nederlandse padvinders. De Koninklijke Militaire Kapel verleen de haar medewerking. De voorzitter van het Veteranen- legioen, de heer S. Camping, hield een toespraak, waarin hij zei verheugd te zijn. dat de overheid thans meer aan dacht voor deze herdenking heeft. Hij sprak tevens de hoop uit, dat de tussen komst van het onlangs opgerichte „Comité Nationale Veteranenherden- kinig" ertoe zal leiden, dat er een nog betere oplossing wordt gevonden voor de herdenking van de na 1945 gesneu velde militairen. Culturele prijs Groningen voor Johan van der Woude (Speciale berichtgeving) De letterkundige Johan van der Woude zal onderscheiden worden met de jaarlijkse culturele prijs der pro vincie Groningen. Johan van der Woude is een geboren Groninger. Hij is thans 52 jaar oud en woont in Velip. Tal van romans, schet sen en vertalingen verschenen van zijn hand. Overigens hééft hij tal van jaren toneelrecenties geschreven en ook als litterair criticus is hij een vooraanstaan de figuur in ons land. Graaf Bentinck - Heer van Middachten - overleden (Speciale 'berichtgeving) Vanmorgen om half zes is, 78 jaar oud, te Stuttgart overleden Willem Frederik Carel Hendrik graaf Bentinck en Wal deck Limpurg, ruim 45 jaar heer van Middachten en Kernhem (Ede). Graaf Bentinck, die tijdens de kerst dagen op zijn bezittingen in Gaildorf vertoefde, moest wegens maagbezwaren Westduitse nota voor Moskou gereed (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse antwoordnota over Berlijn voor de Russische regering is klaar. De NAVO zal zich heden nog met de nota bezighouden en eveneens met de antwoorden van de Westelijke Grote Drie op de Russische voorstellen met betrekking tot Berlijn. De Westduitse nota zal uit twee de len bestaan; in het eerste deel zal een historisch overzicht worden gegeven over het probleem-Berlijn sedert 1945, in het tweede deel wordt de Russische eis nopens Berlijn afgewezen, waarbij van Westduitse zijde tegelijkertijd wordt voorgesteld om te onderhandelen over het gehele Duitse probleem en over de Europese veiligheid en de ontwapening. Veel succes meent men hier overigens niet met de Westelijke nota's te zullen bereiken; men meent dat de Russische minister van Buitenlandse Zaken Gro- myko met zijn laatste rede in feite de Westelijke voorstellen reeds van de hand heeft gewezen. Ter andere zijde staat, dat men er te Bonn van overtuigd is, dat Moskou met de kwestie-Bërlyn niet tot het uiterste zal gaan, maar wel zeker bereid zal zijn tot een gesprek. In ieder geval is men hier verheugd over de samenwerking tussen de regering- Adenauer en de socialistische oppositie, die het in grote lijnen eens zijn over de inhoud van de Duitse nota. Franse raadsverkiezingen in maart a.s. De Franse regering heeft gisteren aangekondigd, dat er in de maand maart van het jaar 1959 algemene ge meenteraadsverkiezingen zullen worden gehouden. Die verkiezingen zullen in het bijzon der van belang zijn, sedert de Gaullis tische beweging van de U.N.R. reeds heeft laten weten, dat zij alle pogingen in het werk zal stellen om de commu nisten uit hun stedelijke bolwerken te verdrijven. De communisten beheersen op het ogenblik ongeveer 1500 Franse gemeen ten, w.o. enkele grote industriesteden, uit een totaal van ongeveer 40.000 ge meenten. De juiste data zullen, naar de rege ring meedeelde, later bekend worden gemaakt. in een ziekenhuis te Stuttgaart worden opgenomen. Na een maagoperatie is hy daar overleden Zeer veel heeft de over ledene gedaan' voor de bloei van zyn landgoederen en by de bevolking toonde hy zich een toeverlaat voor velen. Uit zijn huwelyk zyn twee dochters geboren, die respectievelyk gehuwd: zyn met een Duitse en een Italiaanse gtaaf. Hoofdagent was autodieven te sterk (Speciale berichtgeving) Twee autodieven hebben in de nacht van zaterdag op zondag het onderspit moeten delven tegen een Zandvoortse hoofdagent, die slechts de beschikking over een fiets had. De surveillerende agent zag op het schoolplein in de bad plaats om ongeveer half vier een auto staan, waarin twee mannen zaten. De hoofdagent vertrouwde de mannen niet en wilde hen aanspreken. Toen hy de auto naderde, reed de wagen er echter van door. Zonder te talmen sprintte de hoofd agent langs de kortste weg naar het Raadhuisplein, waar hy de wagen ver moedelijk weer tegen zou komen. Op het plein aangekomen, zag hy de wagen daar al staan. Hy gaf de twee mannen geen kans om nogmaals te ontsnappen. De hoofdagent slaagde erin, de wagen zo dicht te naderen, dat deze er niet meer van door kon. De twee mannen bleken geen papieren by zich te heb ben. Temeer daar zich in de auto in brekerswerktuigen bevonden, werden zy naar het hoofdbureau meegenomen. De hoofdagent had eer van zyn werk, want de aangehoudenen, een 24-jarige Utrechtse chauffeur en een 21-jarige Haagse bankwerker bleken de auto in Amsterdam te hebben gestolen. De eige naar had de wagen nog niet gemist. De twee mannen zyn overgeleverd aan de hoofdstedelyke politie. Kostbaarheden van dode vrouw wegenomen? De recherche te Kleef heeft in samen werking mot de Rykspolitie te Groes- beek een circa 45-jarige invalide Duitse landarbeider gearresteerd die ervan wordt verdacht na 10 oktober goederen te hebben gestolen van de 44-jarige Duitse vrouw Martha Knauer-Graff, wier stoffelijk overschot op 19 oktober werd gevonden in de bossen onder Berg en Dal bij Nymegen. De Duitse politie houdt deze man thans in Kleef in arrest. De landarbei der wordt ervan verdacht roof op het lyk van de vrouw te hebben gepleegd waarby hy enkele kostbaarheden zou hebben buitgemaakt. In Amerika enorm aantal radio- en t.v.-toestellen In de V.S. is het afgelopen Jaar het aantal televisietoestellen met bijna vier miljoen tot 48.300.000 gestegen. Het aan tal radio's nam met tien miljoen tot naar schatting 150 miljoen toe. In 49 miljoen van de 50.5 miljoen woningen staat minstens een radio. Aan reclame via de televisie werd dit jaar 1.420 miljoen dollar uitgegeven. Voor de radio was dit bedrag 641 mil joen dolQar. FABRIKANTE VAN STALEN KANTOORMEUBELEN vraagt voor directe indiensttreding: tevens genegen administratieve werk zaamheden te verrichten. Aanmelden dagelijks aan de fabriek DONKLAAN 63 VOORSCHOTEN zoekt voor haar nat- en droogapprêtuur met eigen ververij VEREISTEN: uitgebreide kennis en ervaring in de behandeling van kamgaren- en strykgarenkostuumstoffen, alsook in het ruwen van damesvelours en uni forms toffen. Volledig op de hoogte met de verzorging van het gehele machinepark, waaronder ook begrepen is het slypen van scheercilinders, kaarden en krassenru wmachines AANGEBODEN wordt; voor ervaren kracht een hoog gesalarieerde levenspositie met pensioen. Slechts zy komen in aanmerking, die de volle verantwoordeiykheid voor de aflevering van een prima en constant produkt kunnen nemen en goed leiding kunnen geven aan het personeel. Sollicitaties schrifteiyk onder inzending van kopie getuigschriften, levensbeschry- ving etc. aan de directie, Gasthuisstraat 1, Tilburg. Gevraagd nette voor vrydags. Tact om met mensen om te gaan. S. KOSSEN, Café MARKTZICHT Lammermarkt 11 - Leiden GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding nette voor het verrichten van kleine reparaties en andere voorkomende werkzaamheden. Werktyd van 84 uur. Zich te melden met getuigschriften des avonds tussen 78 uur by de directrice van het Bejaardencentrum „Hofwijck", Hazenboslaan 38 te Oegstgeest. Leids Matrassenhuis BREESTRAAT 138, LEIDEN Speciaal ingericht voor het REPAREREN, OVERTREK KEN of BIJVULLEN van al Uw matrassen. Wij maken ook van Uw zware verenbed een luchtige 3-delige celmatras. Alle reparaties desgewenst in één dag retour. TE KOOP pracht- GESANEERDE met pand, annex kruideniers waren, in centrum van Hilver sum. Winkel en spoellokaal voldoen aan alle eisen. Zeer geschikt voor jonge mensen. Zonder contanten en diplo ma's onnodig zich aan te melden. F. C. DE GROOT, Tel. 8288 (k 2950) Hilvertsweg 55a - Hilversum Patisserie Al het gebak van Leiden kunnen wij niet maken maar wel leveren wij het beste. Oude RUn 2 Geen filialen Ten kantore van de Mrs. BRIÊT, GEELKERKEN en DE GRAAF, Rapenburg 36 te Leiden kan een geplaatst worden. Schriftelyke sollicitaties worden ingewacht. Wij vragen een beschaafde met ervaring in de textielbranche. KORS HAARLEMMERSTRAAT 241—243 99 1958 het jaar waarin meer dan een Tniljoen balen bloem de CO-OP meelfabriek verlieten. Een enorme afname. Gevolg van prima kwaliteit en.... uiterst lage prijsJ Bent U al lid?

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4