Het Kerstfeest schenkt ons een nieuwe kracht voor de toekomst Voetbalprogramma voor zondag Prins Bemhard tijdens viering: ,Deze benutten voor anderer ivelzijn WOENSDAG 24 DECEMBER 1958 Gistermiddag heeft de Koninklijke familie met de leden van het paleispersoneel met hun echtgenoten of verloofden, woonachtig in Apeldoorn, Elspeet, Uddel, Niersen-Gortel en Hoog-Soeren, in de toneelzaal van paleis 't Loo het kerstfeest gevierd. De toneelzaal van het paleis was daartoe stemmig aangekleed. Dicht bij het toneel stond een hoge kerstboom, in de nabijheid waarvan de Koninklijke familie plaats had genomen. De flakkerende kaarsjes in de boom en langs de wanden verspreidden een sfeervol licht; groen, kerstkransen en vergulde sterren waren aangebracht. voor oliehaarden (ESSO) petroleum DE HAARDOLIE mei het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte De bijeenkomst, welke werd bijge woond door in totaal ongeveer 600 men sen, werd geopend met samenzang, be geleid door het fanfarekorps uit Nier sen-Gortel. Nadat het mannenkoor van het paleis 't Loo had gezongen „O, Heiland, open wijd de poort", speelde de 18-jarige Hongaarse vluchteling Istwan Papp een Courante van Lully op de vleugel, waar na H.M. de Koningin met zachte, doch duidelijke stem het kerstevangelie voor las. Prins Bemhard hield, nadat allen het „Stille nacht, heilige nacht" hadden ge zongen, de kerstrede. Daarna zeide de Prins o.a.: „On langs werd ik getroffen door een kerstlegende, waarin werd verteld, dat toen Jezus werd geboren de zon in de hemel begon te dansen en oude, dorre bomen weer recht van stam werden, bladeren kregen en geurig begonnen te bloeien. Het wonder van Christus' geboorte was dus aanleiding tot nog andere wonderen en wel die van on verwacht nieuw leven en verjonging". „Ik vind dit een heel mooi beeld, aan gezien hierin op zo eenvoudige wijze vorm wordt gegeven aan de invloed, die het kerstgebeuren op de christelijke wereld heeft. Hoe vaak komt het niet voor, dat we denken dat al ons streven doelloos is, dat we ons vertrouwen in mens en wereld om ons heen verloren hebben en ons hiervan afsluiten, dat we genoeg hebben van alles, inclusief onszèlf. Dan komt het kerstfeest en als we er dan eigenlijk toe worden gedwon gen ons open te stellen voor het kerst gebeuren, dan worden we opnieuw ge confronteerd met de blijde boodschap, die ons zo heel lang geleden werd ver kondigd en die voor velen van ons, arme, onzekere zondige mensen, willen wij ons haar bewust biyven, ieder jaar moet worden herhaald, opdat wij haar in ons dagelijks leven niet al te zeer op de achtergrond laten dringen of zelfs vergeten. De blijde boodschap, waarin ons verteld werd, bijna 2000 jaar gele den, dat voor ons allen de Heiland ge boren was, de zoon van God, die op de aarde gezonden werd om ons te verlos sen van de zonde en ons de weg te wijzen naar het eeuwige leven, dat ons deel zal worden, indien wy slechts van goede wille zyn, indien wy maar op recht geloven. Wanneer wij ons dan ten gevolge van deze jaarlijkse Goddelijke aanmaning realiseren welk een zegen ons toen ge schonken werd en wij dan beseffen dat in het licht van Christus bezien er steeds weer nieuwe hoop bestaat, dan gebeurt er in ons hart, wat in de legende waar over ik eerder sprak, verteld wordt van de oude, dorre bomengezegend door de warmte van het kerstlicht, blijkt het menselijk hart, dat wellicht reeds lang verdord leek, toch nog leven te bezitten, blijkt het toch nog in staat tot het ge voelen van echte vriendschap, barm hartigheid en medeleven, en weer te kunnen bloeien door liefde uit te dra gen". Radio-experimenten met de Atlas Geleerden waren er vandaag van overtuigd, dat hun twee-richtingen con tact met de grote Atlas-satelliet aange toond heeft, dat een radio-verbindings- station in de ruimte buiten de damp kring mogelijk is en kan functioneren. Bij de aanvang van de vijfde dag van rondcirkelen om de aarde door het pro jectiel van vier ton van de luchtmacht, maakte het ministerie van Defensie be kend, dat men nieuwe proefnemingen op het circuit van de aarde naar de ruimte voorbereidt. De nieuwe proefnemingen, die met de Atlas van iets meer dan 28 m. lengte, gedurende de overblijvende 15 dagen van zijn bestaan (men geeft de Atlas ten minste nog die levensduur) zullen wor den gedaan, zullen, hoopt men, de weg banen voor het lanceren van nog grotere satellieten van nog meer instrumenten voorzien. Geen communisten meer in nieuwe IJslandse regering De sociaal-democraten hebben giste ren in IJsland met steun van de onaf hankelijke partij een minderheidsrege ring gevormd, die in het parlement slechts kan rekenen op een krappe meerderheid. Hierdoor is een einde ge komen aan de kabinetscrisis die op 4 december begon. Premier van de nieuwe regering is de 56-jarige Emil Jonsson. Gudmundsson blijft minister van Buitenlandse Zaken. Minister van Financiën en Economische Zaken is Gislason geworden, die in het vorige kabinet minister van Onderwijs was. De communistische partij neemt geen deel aan de nieuwe regering. Men verwacht geen wijzigingen van beteke nis op het gebied van de buitenlandse politiek, de kwestie van de territoriale wateren inbegrepen. Res. generaal-majoor Koot Commandeur Oranje Nassau De minister van Binnenlandse Za ken, Bezitsvorming en P.B.O. heeft aan de kanselier der Nederlandse Orden, reserve-generaal-majoor by de Generale Staf H. Koot, wegens het binnenkort bereiken van de 75-jarlge leeftijd tegen 1 januari 1959 zyn ambt neerlegt, te zijnen huize mededeling gedaan van de aan hem verleende onderscheiding van Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. De heer Koot, die ridder der Militaire Willemsorde vierde klas en ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw is, heeft het ambt van kanselier der Ne derlandse Orden sedert 1946 bekleed. Bij het afscheid was o.m. aanwezig de se cretaris van de kanselarij der Neder landse Orden, de heer J. A. van Zelm van El dik. „Evenals de geboorte van Christus het begin was van het christelijk leven, zo zal de onzelfzuchtige blijd schap, die het kerstfeest ons schenkt, ons nieuwe kracht geven voor de toe komst. Een nieuwe kracht, die niet gericht is op onszelf, op ons eigen welzijn, maar die slechts levensvat baarheid heeft indien wij haar benut ten ten dienste van anderen, een kracht, die ons door Jezus als kerst geschenk gegeven wordt, indien wij ons slechts bereid verklaren ons te laten leiden door Jezus en te trachten zijn geboden te gehoorzamen door ons jegens onze medemensen te gedragen zoals wij zouden willen, dat zij het jegens ons zouden doen, om zodoende anderen tot een zegen te zijn en vrede en het ware geluk de vinden". De Prins besloot aldus: „Ik hoop van harte, en bid God, dat ook dit jaar de warmte van het kerstfeest het christelijk geloof bij velen van ons tot nieuw leven zal brengen, ons in staat stellend de duisternis in onszelf, die er in een ieder is, of hy dit beseft of niet, te overwinnen, bouwend op de Zaligmaker die voor ons geboren werd en die door zijn dood ons verloste en voert naar de genade Gods". Istwan Papp speelde vervolgens: „No velle" van Kabalevsky en het mannen koor zong „De Liefde Gods". De wijk verpleegster uit Niersen, zuster H. Scheppink, declameerde „De poort van het paradijs" Daarna werd het kerst spel „Vrede op aarde" gespeeld door twaalf kinderen. Zij traden een voor een naar voren, een kaars in de rechter en een letter in de linkerhand. Die letters vormden samen de zin „Vrede op aarde". Zuster Scheppink, gekleed in haar blauwgrijze uniform met helder witte manchetten en boorden, decla meerde voorts „De Herders" van Willem van Merode en „Kerstfeest" van W. A. P. Smit, waarna de 13-jarige Dinie Bronkhorst uit Uddel met een helder stemmetje het „Kindeke Jezus met oog- kens klaar" zong. Zuster C. van Weslreenen, wijkver pleegster te Uddel declameerde „De heilige nacht". Na afloop van de kerstviering hebben HM. de Koningin en de Prinsessen cho colade en broodjes uitgedeeld aan het personeel. Later reikten zy, geassisteerd door Prins Bernhard, Oranjekalenders van „Pro Juventute" en kerstbrood uit. Helft van Deinumer vierling naar huis Twee kinderen van de Deinumer vierling zyn gistermorgen naar huis gegaan. Het zijn Willem en Dirkje. Meint en IJtje zyn in het Diacones- senhuis te Leeuwarden gebleven. Ook met deze beide babies gaat het goed, doch het is vrij onwaarschijnlijk dat zy dit jaar nog het ziekenhuis kun nen verlaten. Meint wordt thans nog in de cou veuse verpleegd. Voor de uittocht van de kleine Willem en Dirkje bestond uiteraard veel belangstelling. Vooral de verpleegsters, die sinds 5 september (de vierling werd in de nacht van 4 op 5 september geboren) de kinderen hebben verzorgd, waren in groten getale in de hal van het ziekenhuis aanwezig, toen de taxi met beide ouders en de kinde ren vertrok. De kinderen zijn opgenomen in het gezin Spoelman, de schoonouders van vader S. Lautenbach. Het eigen huis van het gezin Lautenbach is nog niet geheel gereed. Voor het vertrek uit het Diacones- senhuis was er een korte bijeenkomst in het administratiegebouw. Hierop heeft mevrouw R. H. Linthorst Ho- man-Del Court, de echtgenote van de Commissaris der Koningin, het echt paar Lautenbach namens Ged. Staten vier zilveren gcboortelepels aangebo den, versierd met het wapen van de provincie. Droogte en sprinkhanen in Jordanië en bij Bethlehem De streek van Bethlehem en het gehele zuiden van Jordanië hebben te lijden van droogte ivaardoor de gerst- en de tarwe-oogst gevaar lo pen. Volgens meteorologen zal de droogte voorlopig nog aanhouden. In alle kerken en moskeeën wordt gebeden om regen. Genoemde gebie den worden ook bedreigd door grote zwermen sprinkhanen die van Saoedi-Arabië in noordelijke rich ting trekken. VOLLEYBAL Drielandentoernooi in Stadsgehoorzaal Op 25 april a.s. wordt in de Stadsge hoorzaal een drielandentoernooi volley bal gehouden, waaraan wordt deelgeno men door de herenteams van Italië, België en Nederland. Op dezelfde dag spelen ook de dames teams van Nederland en Frankrijk een wedstrijd, eveneens te Leiden. ZWEMMEN Toptijd van llsa Konrads op 1650 yards Het 14-jarig Australische zwemstertje llsa Konrads heeft gisteravond te Syd ney het wereldrecord voor de 1500 meter en 1650 yards vrije slag dames verbe terd. Zü zwom de 1650 yards in 19 mi nuten 58.9 sec. en bleef daarmee 31.1 sec. beneden de door de FINA gestelde limiettijd van 20 minuten 30 sec. Haar tijd van 19 minuten 58.9 sec. ligt ook beneden het nog niet erkende wereld record van de Amerikaanse Sylvia Ruuska, die op 15 november van dit jaar een tijd maakte van 20 min. 2.4 sec. Het officiële wereldrecord op de 1500 meter vrije slag dames staat nog steeds op naam van Jan* Koster» die op 27 Juli Gisteren is de helft van de Friese vierling Lautenbach uit het zieken huis naar de ouderlijke woning ge komen. Mevrouw Lautenbach draagt trots een van de beide kin deren haar huis binnen. 1957 het record op 20 minuten 3.1 sec. stelde. Het is niet zeker of de 19 min. 58.9 sec. van llsa Konrads ook als wereld records erkend zullen worden, aangezien het nog niet bekend is of aan alle voorwaarden betreffende een record- verbetering is voldaan. WIELRENNEN „Swift" Tijdens een cyclecross, ge organiseerd door De Pedaalridders in het Kralingerbos te Rotterdam, wist Bertus Zoet de adspirantenwedstrijd te winnen. Henk Grimbergen bezette by de nieuwelingen de vierde en Henny van Gent by de amateurs de zesde plaats. Vrijdag as. nemen de volgende ren ners deel aan een cyclecross. welke ge organiseerd wordt door de Rennersclub Tempo uit Soest: J. v. Wetten, H. v. Gent, W. Knappert, P. Otto, C. Verte gaal, J. Herruer, A. v. d. Kaaij, H. Grimbergen, W. Wijnands, A. Steen voorden, A. v. Zijp en B. Zoet. Vertrek 1-1.30 w» wa Strenge straffen voor verkeersovertreders „Spaart de roede niet!" De op eigen verzoek uit zijn functie (op de meest eervolle wijze) ontheven president van het Gerechtshof te Am sterdam, jhr. mr. P. J. H. M. van der Does de Willebois, heeft gisteren in een buitengewone openbare zitting afscheid genomen van zyn collega's en vrien den uit de rechterlijke macht. Als on derdeel van rechtspraak, datzijn bij zondere aandacht heeft gehad, koos hij voor zijn afscheidsrede de verkeerson veiligheid. Daarom heeft hy zich ten sterkste uitgesproken voor strenge controle en strenge straffen tegen verkeersover treders. Surveillance auto's van de po litie moeten niet herkenbaar zijn en tegen de z.g. autovallen had spreker geen enkel bezwaar. Beperking van de maxi mum snelheid in het gewone verkeer zal daarom reeds betekenis hebben, omdat zij geleidelijk aan de egoïstische en on beheerste mentaliteit van zo menige ge heel op de snelheid gerichte autorijder zal ombuigen tot een gevoel van ver antwoordelijkheid. Naar sprekers mening getuigt de rechtspraak in dit opzicht met loffe lijke uitzonderingen nog van een haast onbegrijpelijke lankmoedigheid. De rechter ziet het afzonderlijke feit niet voldoende als onderdeel van een maatschappelijk euvel van angst/wek- Scherpe oren! (Speciale berichtgeving) De heren Willem Schipper en Willem van den Heuvele respectievelijk wonende te Utrecht en te Bunnik, hebben scherpe oren. Tijdens hun dienst als portier bij de Demka te Utrecht hoorden zij, ter wijl een trein nabij de staalfabriek over de spoorbrug reed, een ongewoon geluid. Stootte er wat op de brug? Zij waar schuwden direct de Spoorwegen. Een onderzoek werd ingesteld. Een ontspo ringstong en versoheidene bouten bleken los te zitten. Ook ontbraken wat bou ten. Doordat tijdig kon worden inge grepen. werd een ontsporing voorko men. De Spoorwegen hebben aan de directie van de Demka een brief geschre ven, waarin de portiers om hun scherpe oren en inzicht werden geprezen. De portiers zelf kregen een vrij vervoer retour eerste klas toegezonden, waar mee zij met hun respectievelijke gezin nen een reis naar eigen verkiezing in Nederland kunnen maken. kende omvang. Spreker zou al zijn col lega's in de rechterlijke macht ten af scheid willen toeroepen: spaart de roede niet. Denk by de berechting van ver keersdelicten aan het nameloos leed, dat veroorzaakt is of veroorzaakt had kun nen worden. En wanneer het delict ge tuigt van onverschilligheid, roekeloos heid, snelheidsmanie, kortom van een averechtse verkeersmentaliteit, denk dan by uw bepaling van de strafmaat niet in tientallen guldens, maar in hon derdtallen van guldens, niet in dagen, maar in maanden," zo besloot jhr. mr. van der Does. V oetbal - overzicht UVS tweemaal tegen De Valk en derby LFC-Roodenburg UVS wacht dit kerst-weekeinde een druk programma. Vrijdag trekken de blauwwitten naar Valkenswaard voor de ontmoeting tegen De Valk en zondag komen de gastheren van tweede kerst dag naar Leiden voor de retumwed- strijd. In het betaalde voetbal wordt dus het Engelse systeem toegepast. De Valk heeft drie punten minder vergaard dan onze stadgenoten en moet dan ook als een lastige tegenstander beschouwd worden. Winst zit er voor Frans v. d. Zeeuw c.s. echter wel in. De UVS-defensie is momenteel in top vorm en de voorhoede bewees zondag j.l. tegen ONA aan doortastendheid te hebben gewonnen. Tweede kerstdag staat in de 2e klasse A de derby LFCRoodenburg op het programma. Deze ontmoeting zal onge twijfeld veel publiek trekken. Men weet het. in het begin van de competitie boekten de Leidse Houtbewoners een verrassende overwinning op de kana ries en ongetwijfeld zal ook in de ont moeting de rivaliteit groot zijn. Met Roodenburg is het de laatste weken niet zo best gegaan, maar de strijd tegen LFC. die overigens als favoriet start, zal de blauwzwarten wel stimu leren. De elftallen komen als volgt uit: LFC Gijsman, Neuteboom Jr., Nachtegeller. v. d. Heyden, Th. van Kampen. Neuteboom Sr.. A. Heymans, W. van Kampen, H. Heymans, Franken, Siera. Roodenburg Keereweer, Hensen, Guldemond, I. Weerlee, Van Polanen, Logeman, J. Weerlee, Ouwerkerk, Van Heek. Van Rooyen, Choufour. Zondag a.s. is het programma voor de amateurs, zover het de clubs uit Leiden en omgeving betreft, gering van omvang. De activiteiten beperken zich tot de vierdeklassers. In de 4e klasse A gaat ASC naar SJC en dat zal de roodzwarten niet mee vallen. Ook Warmunda moet op haar tellen passen bij hekkesluiter Teylin- gen, die tekenen van herstel vertoont. Lisse krijgt bij THB een zware dobber, maar zal wel winnen en ook Hillegom geven we de beste kansen in de uitwed strijd tegen DOSR, hoewel ook de Ve- ners soms verrassend voor de dag ko men. Tenslotte de vierdeklasse D. waarin het programma een uitwedstrijd Klaverjaseompetitie De standen in de competitie van de Federatie van Klaverjasverenigingen Leiden en Omstreken luiden: Afdeling I: DSB 1 12 gesp. 87—57 pnt.; Zaalberg 1 12 gesp. 80—61 pnt.; T en D 1 12 gesp. 78%—65% pnt.; Oosthoek 11 gesp. 75%—56% pnt.; LBF 1 11 gesp. 75—57 pnt.; Krantz 1 12 gesp. 75—69 pnt.; Groenoord 1 12 gesp. 70—74 pnt.; SLF 1 12 gesp. 68—76 pnt.; MDS 1 11 gesp. 67%—64% pnt.;KNG 1 11 pnt. 65—64 pnt.; P. v. H. 12 gesp. 63—61 pnt HCW 1 12 gesp. 61%—82% pnt.; APP 'l 12 gesp. 41100 pnt. Afdeling II: T en D 2 11 gesp 77%— 54% pnt.; Oosthoek 2 11 gesp.' 73—59 pnt.; Krantz 2 11 pnt 70—62 pnt.; DSB 2 11 gesp. 68%—63% pnt.; Sportief 1 11 gesp. 67%—64% pnt.; MDS 2 11 gesp. 6666 pnt.; Groenoord 2 11 gesp. 64% 67% pnt.; AWS 1 11 gesp. 61%—70% pnt.; SLF 2 11 gesp. 50%—72% pnt.; KNG 2 10 gesp. 58%—61% pnt.; MDH 1 10 gesp. 5664 pnt.; Centrum 1 11 gesp. 55%76% pnt. Afdeling III: Oosthoek 3 8 gesp. 60% 35%; pnt.; SLF 3 8 gesp. 56—40 pnt.; HCW 2 8 gesp. 52—44 pnt.; DVS 1 7 gesp. 4242 pnt.; LBF 2 7 gesp 41—43 pnt.; T en D 3 8 gesp. 41—55 pnt.; Groenoord 3 7 gesp. 39%—44%; PEVE- WE 1 8 gesp. 3912—56% pnt.; Brandt 7 gesp. 36%—47% pnt. Afdeling IV: P v H 2 9 gesp. 68%— 39% pnt.; SLF 4 9 gesp. 5850 pnt.; APP 2 9 gesp. 5751 pnt.; Krantz 3 8 gesp. 56%— 39% pnt.; Zaalberg 2 8 gesp 55%—37% pnt.; DSB 3 9 gesp. 49%—58% pnt.; Centrum 2 9 gesp. 47%60% pnt.; Groenoord 4 9 gesp. 46—62 pnt.; T en D 4 9 gesp. 45%—62% pnt.; Oosthoek 4 0 gesp, 89—69 pnt. voor DOCOS (tegen Spoorwijk) ver meldt. Wordt dat winst voor de jon gens van trainer Cor Verhoogt? Interregionale competitie voor junioren De stand in de interregionale junio- renoompetitie voor jeugdspelers, gebo ren na 31 augustus 194Ö, luidt thans: gesp. gew. gel. vrl. pnt. A.D.O. 11 9 1 1 19 H.F.C. 11 7 1 3 15 T.Y.B.B. 10 5 3 2 13 R.C.H. 10 4 4 2 12 Stormvogels 11 6 5 12 Lenig en Snel 10 3 5 2 11 Laakkwartier 10 4 2 4 10 Lugdunum 10 3 2 5 8 D.E.M. 10 4 6 8 D.H.C. 11 3 2 6 8 Haarlem 11 4 7 8 U.V.S. 11 1 10 2 Programma voor zondag. LaakkwartierT.Y.B.B.; Lugdunum R.C.H.; Lenig en SnelD.E.M. Lugdunum speelt tweede kerstdag te Warmond een vriendschappelijke wed- stryd tegen Warmunda. Aanvang half drie. Leidse Biljartbond Voor de competitie van de Leidse Bil jart Bond werden de volgende wedstry- den gespeeld: le-klas: RynegomDe Carambolé B 42, De Carambolé ADOS 42. TOG —TOP A 4—2, De Spykerbak—UVS 4-2, TOP B't Centrum 42. 2e-klas: DOS 2—UVS 2 8—0, 't Spoor tjeDe Vriendschap 26, DVHDe Heul 7—1. 3e-klas: TOG 2De Morschpoort 3 26, De Carambolé 3De Spykerbak 2 62, De Spykerbak 2De Morschpoort 2 8—0. 4e-klas: De Spykerbak 3—De Vriend schap 2 2—6, De Heul 2—DVS 6—2, UVS 3—TOP 3 6—2. 5e-klas: 't Spoortje 2DVH 2 62, 't Centrum 3UVS 4 44, Rijnegom 4 DVS 2 4—4. 6e-klas: De Vriendschap 4't Spoor tje 3 2—6, MBO 2—De Spykerbak 4 44, 't Centrum 4De Heul 3 2—6, TOP 4De Carambolé 5 44, De Spy kerbak 4De Vriendschap 4 44. District Leiden KNBB Voor het district Leiden van de Kon. Ned. Biljart Bond werden de volgende competitie weds try den gespeeld: Klasse C-D: SportDe Kroon 34, Centraal't Noorden 34, Royal-Sport- Monopole 34, De PlasVriendenkring A 25, Vriendenkring BDDE 52. Klasse E: OSLMonopole A 45, Royal—Vriendenkring 2—7, Monopole B —Ons Genoegen 54, Centraal—DDE 54, SportDe Plas 72. Klasse F: Vergulde Vos B—De Plas 90, De KroonVergulde Vos A 45, Ons GenoegenMonopole 27. Sportsplinters Ook Jeanlne Ferir zal deelnemen aan de wedstrijden om de Europese ti tel kunstryden, die van 1 tot 8 februari te Davos worden gehouden. Het bestuur van de KNSB heeft namelyk besloten het Haagse meisje alsnog in te schrij- ven. Joan Haanappel en Sjoukje Dijk stra waren reeds aangewezen om Neder land bij deze wedstryden te vertegen woordigen. De gisteravond op de Haagse over dekte kunstysbaan gespeelde wedstrijd HOKYCanadian Guards is door het Hoky-team gewonnen met 64. De tus senstanden waren 2—2, 2—0 en 2—2. Betaald voetbal EREDIVISIE Fortuna '54PSV ElinkwykSparta Willem 2—DWS/A AjaxADO VVV—NAC SHSRapid JC MVV—NOAD FeijenoordDOS Sp cl. EnschedeBlauw Wit IE DIVISIE A GraafschapFortuna VI Haarlem—Wagenlngen LimburgiaDFC SVVHelmond Alkmaar—Volendam VSVLeeuwarden AGOW—ZFC EindhovenBW le DIVISIE B Volewijckers—Rigtersbleek KFC—Excelsior Roda SportStormvogels RBCHeracles HelmondiaHermes DVS GVAV—RCH Vitesse—Sittardla 2e DIVISIE A WilhelminaONA Velox—DHC ZeistLonga BaronieHilversum 't Gooi—DOSKO XerxesEDO UVS—De Valk 2e DIVISIE B OldenzaalEnschedese Boys Amateurs le klasse A: DCGUW; Emma VCS. 2e klasse A: HWSliedrecht; Fluks- RKAVV; Blauw Zwart—VFC. 3e klasse A: RVC—TYBB; Olympia— WP. 3e klasse B: DelftWestlandia; DHL —Postduiven. 4e klasse A: 8JCASC; Concordia H —Geel Wit; Teylingen—Warmunda THB—Lisse; DOSR—Hillegom. 4e klasse C: DONK—VEP; Oudewa terWoerden. 4e klasse D: SpoorwykDocos; Tone- gidoHoornwyck. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e div. B: DOS 2—UVS 2; For tuna Vi. 2Elinkwyk 2; DHC 2—EBOH 2. AMATEURS Res. 3e klasse A: Lugdunum 2Roo denburg 2; Blauw Zwart 2—LFC 3; Lis se 2—ASC 2. Res. 3e klasse B: UVS 4—Wassenaar 2. Hockeyprogramma Heren le klasse: SCHC—Be Fair. Overgangsklasse A: Alliance—Amster dam. 2e klasse A: Dordrecht—Ring Pass: TOGO 4Leonidas. 2e klasse C: Ring Pass 2—MRHC 2. 2e klasse D: HBS 2—Zuidwyck. Dames, le klasse: KievitenBe Fair. 2e klasse B: TOGO 2HBS. Kerstprobleem Voor onze bridgespelers Hier onder volgt voor onze bridgers een aardig prysprobleem. Doet uw best en probeer een goede oplossing in te zenden. U dingt dan mede naar de vol gende pryzen: 1 ete prys: f. 25.— 2 de prijs: f. 20,— 3 de prijs: f. 10,— 4 de prys: f. 10 Voorts vyf troostpryzen in de vorm van een boekwerkje. Uw oplossing per brief, moet ulteriyk zaterdag 3 Januari In het bezit zyn van de Sportredactie. Vergeet U niet in de linkerbovenhoek van de enveloppe te vermelden: Bridge- probleem en aan het hoofd van uw brief duidelijk uw naam en volledig adres te vermelden? Geen andere cor respondentie of oplossingen van andere puzzels by sluiten. Soh A H 9 4 3 Ha V 10 9 6 3 Ru. A V 4 KI. - Sch. 6 N Soh V B 10 8 7 5 Ha. B 8 4 w Ha.'- Ru. H 10 6 3 2 U Ru. 9 8 KI. H 8 6 4 Z KI. A B 7 5 3 Soh. 2 Ha. A H 7 5 2 RU. B 7 5 KI. V 10 9 2 Harten is troef. West komt uit mot klaveren 4 Hoe maakt zuid 12 slagen tegen de 6terkste verdediging? Men lette er speciaal op dat ow zo goed mogelyk moeten tegenspelen. Oplossin gen die daarvan niet uitgaan, zyn uiter aard onjuist. By het oplossen mag men aannemen, dat elke speler alle kaarten precies kent. Publikatie der oplossing en pryswin- naars: zaterdag 10 Januari. H. W. Filarski,

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4