Daffies ,Schudel's Jonge Jenever' 5 zadiolfteMmgsamutett 5 TvomtfoufaeK, NIEUWE ATLAS GELANCEERD Agenda Met een enkel woord WOENSDAG 24 DECEMBER 1958 Kabinetscrisis of niet. De N.C.R.V. had voor de avond van Nieuwjaarsdag oorspronkelijk een pro gramma in voorbereiding onder de titel: ..Excellentie, mogen we U eens vragen? Reeds vóór de kabinetscrisis had de Ministerraad zijn medewerking toegezegd voor een op zichzelf unieke uitzending: tijdens een soort ..Nieuw jaaraudiëntie" zouden alle Nederlandse ministers aan het woord komen, om hun verwachtingen van het nieuwe jaar uit te spreken. Toen reeds met de meeste ministers een persoonlijke af spraak was gemaakt, haalde plotseling de kabinetscrisis een streep door de rekening en kwam het programma in zijn oorspronkelijke opzet in de lucht te hangen. Afspraken met plotseling de missionair geworden ministers moesten afgezegd worden en in allerijl moest de titel vóór het ter perse gaan van de programmabladen eveneens veranderd worden. Nu heeft het programma de titel: „Wat verwacht U van 1959?" ge kregen. De meeste ..aangebleven" mi nisters zal men hierin nog wel kunnen beluisteren, maar daarnaast zullen ook enkele andere prominente figuren hun visie op 1959 geven. Het is weliswaar zó. dat niemand van de sprekers met zekerheid kan zeggen, wat ons in het komende jaar te wach ten staat op politiek of maatschappelijk gebied, maar een voorzichtige prognose op grond van ervaringen in het ver leden is toch wel mogelijk. Overigens laat de kabinetscrisis nog wel enige marge voor de humor over. Toen de verslaggevers zich ten huize van minister van A artsen meldden gaf hij vrolijk lachend het volgende commentaar: „Ik weet wel, mijne heren hoe men minister wordt. Ik weet óók hoe men minister è.f kan worden. Ik ben nu nog bezig te ontdekken wat daartussen ligt". Maar desondanks was de minister al zo aardig ingewerkt op zijn departement, dat nij met voor zichtige vrijmoedigheid enkele plannen voor 1959 kon toelichten. Het program ma „Wat verwacht U van 1959? wordt uitgezonden om 9 uur 's avonds op Nieuwjaarsdag. Radio op oudejaarsavond De N.C.R.V: zendt op Oudejaars avond een overzicht uit van de belang rijkste gebeurtenissen uit het afgelopen jaar. Dit programma, getiteld: „Als de dag van gisteren" begint om negen uur en zal een uur in beslag nemen. Na het concert voor klarinet en orkest in A van W. A. Mozart spreekt om kwart over tien de voorzitter van de N.C.R.V., mr. A. B. Roosjen over het onderwerp: „De onrust van het Oudejaar". Van kwart over elf tot omstreeks tien voor twaalf wordt het „Credo" uit de Hohe Messe van Bach uitgezonden in een uitvoering door het Beiers Radiokoor en -orkest onder leiding van Eugen Jochum en met medewerking van de solisten Lois Marshall, Hertha Töpper en Peter Pears. Om ongeveer tien voor twaalf be gint de N.C.R.V. met het uitzenden van een schakel programma onder de titel: „Vaarwel, schipper, waarheen is Uw Franse archeoloog vond een oude nederzetting in Negeb Vijf eeuwen voor de bouw van de Egyptische pyramiden bestond er in de Negeb in het huidige Israël een ontwik kelde beschaving van herders en land bouwers, aldus de conclusie van de Franse archeoloog Perrot, die in het ge bied van Beersjeba opgravingen heeft verricht. Perrot vond daar oude grot- wcningen met beeldjes, ivoren voorwer pen en doosjes met bloemmotieven en geometrische figuren. De oudheidkundige vond een grote onderaardse ruimte, die als vergader zaal van de bewoners van de nederzet ting moet hebben gediend. Nadat een gedeelte was ingestort, werd de ruimte kenelijk in gebruik genomen als be graafplaats. Er werden talrijke geraam ten gevonden. reis?". De bedoeling is. in een recht streekse uitzending, waarvoor verschil lende reportageploegen in binnen- en buitenland op pad zijn. als het ware de zee „af te tasten". Niet alleen de zee overigens, maar ook de binnenvaart zal in dit programma een plaats krijgen. De luisteraars zullen er tot ongeveer half- èèn 's nachts de sfeer kunnen beleven, wisseling plaats heeft. Vanuit de Cen- waarin op zeeën en rivieren de jaar- trale Post in Hilversum zullen de ver schillende reportageploegen worden op geroepen. De belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar zullen, zeer in het kort, nog eens de revue passeren in een jaaroverzicht, dat de VARA in de voor avond zal uitzenden. „Met de schaar door een jaar" is de titel van deze „ge luidsherinneringen uit 365 dagen, ge knipt tot en voor het jaaroverzicht 1958": Jan de Troye en Arie Kleywegt stelden het overzicht samen. De oudejaarsavondoverpeinzing van Wim Kan zal getiteld zijn „Waar dig over de drempel". Ru van Veen verzorgt de muzikale illustratie; Wim lbo heeft de regie. De vooraitter van de VARA, mr. J. A. W. Burger, zal met een zeer korte toespraak kort na middernaoht in de nacht van 31 december op 1 januari het nieuwjaarsprogramma van de VARA BEELDZEGELS VAN SURINAME EN DE NED. ANTILLEN Als aanvulling op de serie van 88 beeldzegels van Nederland heeft het Unesco Centrum Nederland, in samen werking met de „Sticusa", thans ook een serie van 42 beeldzegels uitgegeven van Suriname en de Ned. Antillen. De serie Suriname omvat 18 zegels met afbeeldingen van de voornaamste bezienswaardigheden van Paramaribo, Wageningen, Cornelis-Kondere, Stoel manseiland en Centraal Suriname. De serie Ned. Antillen omvat 24 zegels met afbeeldingen van Willemstad, Curasao (algemeen), Aruba, Bonaire, St.-Maar- ten, Saba en St.-Eustatius. MAMPA.r handen ruw ot schroal HAMEA-GELEUÜHH openen. Zijn woorden zullen worden voorafgegaan door kinderzang van De Roodborstjes en omlijst door orgelspel van Johan Jong. Europees programma Evenals andere radioverenigingen zal ook de NCRV een programma wijden aan het in werking treden van de Europese markt. In dit programma, dat op 1 januari zal worden uitgezonden, zullen ministers uit de landen der Europese gemeenschappen en de vice- voorzitter van de commissie der Euro pese Economische Gemeenschap, de Fransman Marjolin, Ihet woord voeren. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartler. 18.15 Molukse kerstviering. 18.35 Gram. 18.45 Boekbespr. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Kamerkoor. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af .20.00 Volkskerstzang. 21.30 Het land waar Jezus woonde, rep. klankb. 22.00 Muz. Ie6sen, 22.30 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.45 Bel- aardconc. 24.001.00 Kerstnachtdienst. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammondorgelspel. 18.30 VARA-Varla. 18.35 Beginsel of gedragslijn?, toespr. 18.50 V. d. kind. VPRO: 19.00 Kerstfeest voor de kind. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Stryk- ork. en harp. 20.50 Brieven van het front, hoorsp. 21.50 Act. 21.56 MJJn naam is hond. 22.15 Planorecital. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50 Soc. Nws. In Esperanto. KRO: 24.001.30 Plechtige nachtmis. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 De geest van Kerstmis, tv- spel. 21.5022.00 Dagsluiting. NTS: 23.551.15 Eurovisie: Nachtmis ln de Abdij Mont St.-Michel. VOOR DONDERDAG 25 DECEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Kerstzangdienst. 8.00 Nws. 8,15 Gram. 1KOR: 8.30 Doopsgezinde kerk dienst. KRO; 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Plechtige Hoogmis. 11.20 De dageraad van het heil, caus. 11.35 Kamerork. en solist. 12.15 Kersttoespraak door Z.H. Paus Joan nes XXIII. 12.45 Gram. 13.00 Kerstbood schap door H.M. Koningin Juliana. 13.15 r Onderw. londs en het Land. Secr. v.d. Kalh. Actie Een GROENE kerstmis heeft misschien te betekenen een WITTE pasen SUS-loten geven zekerheid van 5000 andere waardevolle prijzen totaal f 225.000.- advies van SUS: stel niet uit hetgeen u vandaag nog kunt doen. Ga naar uw bekende winkeliers of gireer: 4028 SUS-Rotterdam ^^^^^.^di:er5f,\0^rrin.llchfl^f"^Hre.efir;;gd>;s'.n9reI^Q3- Ro'J^dam.^ej.^ 0^800-6oVdo^^^^ Gisteravond Iaat is voor de zeventien de maal een „Atlas"-raket vanaf de lanceerbasis te Cape Canaveral, in de Amerikaanse staat Florida, afgevuurd. Met behulp van een dergelijke raket werd de jongste Amerikaanse aardsatel- liet, die sinds donderdag j.l. om de aard bol draait, gelanceerd. Van officiële zijde wilde men over de lancering van gisteravond slechts zeg gen dat deze er een was van een reeks, om dit wapen te beproeven. Verslaggevers te Cape Canaveral, die ervaring hebben opgedaan bij de be richtgeving over rakettenlanceringen, menen dat, nu er geen verdere officiële verklaring is uitgegeven, deze zeven tiende „Atlas" een afstand van 4.800 kilometer over de Atlantische Oceaan moest afleggen, om ongeveer een kwar tier na de afvuring op een aards doel neer te komen. WOENSDAG Rehoboth: Kerstfeest Zondagsschool „Andreas". 7 uur nam. Stadhuisplein: Samenzang van kerst liederen 7.157.45 uur nam. DONDERDAG Gem. Abattoir (restaurant)Opening jubileum tentoonstelling LPKV. 1 uur Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr. dhr. Hartzuiker. 11 uiir voorm. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Stadszaal; Kerstnachtwijding Leger des Heils. 6 uur voorm. VRIJDAG Hogewoerd 175: Openbare toespraak Je hovah's Getuigen. „Waarvoor verschafte Christus het rantsoen?" 3 uur nam. Schouwburg: Haags Volkstoneel „De duivel in de vrouw". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Amusementspro gramma. 8 uur nam. Slachthuis: Tentoonstelling L.P.K.V. 10 uur voorm. 7 uur nam. t II li Volgens dr. Fritz Zwicky van de tech- 1 n Ho wprpMnilmti BINNENLAND Mr. M. I. P. G. van Thlel te Wijchen 1h herbenoemd tot voorzitter van de Mijn- industrieraad. Tot directeur van het kunststoffen- Instituut TNO te Delft ls met ingang van 1 Januari 1959, benoemd de heer R. Tun- teler, die reeds enige tijd met de waar neming van de leiding van het instituut was belast. Directeuren der Vrije Universiteit hebben mr. Th. A. Versteeg en mr. H. D. van Wijk benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de faculteit der rechtsgeleerd heid om onderwijs te geven ln resp. het noterleel recht en het administratief recht. Prof. dr. J. G. van Gelder, hoog leraar in de kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, heeft gister middag tijdens de ln het Frans Hals-mu seum gehouden Jaarvergadering van de Vereniging van kunsthistorici te Haarlem voor het eerst de Karei van Manderprijs en de Bucheliusprys uitgereikt resp. aan lr. R. Melschke, directeur by de Rijks dienst voor de Monumentenzorg en mej. dr. I. H. van Eeghen. adjunct-archivaris van de gemeente Amsterdam. De Eerste Kamer heeft gisteren o.a. het ontwerp van wet ter verhoging van de bedragen, verschuldigd voor Jachtakten en van de bydragen ten behoeve van het Jachtfonds met 38 tegen 25 stemmen goedgekeurd. In aanwezigheid onder andere van de ambassadeur van Brazilië en de cultuur attaché van de Duitse Bondsrepubliek, heeft mr. F. P. Th. Röhllng, hoofd van de afdeling oudheidkunde en natuurbescher ming van het ministerie van O. K. en W., gisteravond in het Prinsenhof te Delft de tentoonstelling geopend van werken van Johannes Bosboom, welke daar tot 2 februari wordt gehouden. BCITENLAND By de „Lübecker Flenderwerke" te Ltibeck ls gisteren de kiel gelegd voor een nieuw motorschip voor de Holland-Ame- rlka Lyn, te weten de „Korendyk". Dit schip wordt een zusterschip van de vorige week bij dezelfde werf te water gelaten „Kamperdyk". Onvoorziene omstandighe den voorbehouden wordt het schip ln mei van het volgend Jaar te water gelaten en ln de nazomer van 1959 opgeleverd. De negenjarige Susan Smaldone ls als het 93ste slachtoffer van de brand, op 1 december J.l., ln een r.-k. school te Chi cago, overleden. Er worden nog twintig personen, die bi| deze brand kweteuten opliepen, tu een Bfe&BPfcula verpieefici. ln de wereldruimte de zwaartekrachtwet' ten van Newton niet meer als de afstan den tussen sterrengroepen groter zyn dan vyf miljoen lichtjaar. Men zal ook de re lativiteitstheorie van Einstein moeten herzien, zo meent dr. Zwicky. Verreweg het grootste gedeelte van de meer dan driehonderd tlenmotorlge „B-36"-bommenwerpers der Amerikaanse luchtmacht zal voor de sloop worden be stemd. Deze toestellen, de grootste oor- logsvliegtulgen, welke ooit zyn gebouwd en die ln staat zijn, zonder byiading van brandstof, met een waterstofbom van de Verenigde Staten naar de Sovjet-Unie te vliegen en hun Amerikaanse bases weer te bereiken, zijn. door de ontwikkeling van raketten, verouderd. Generalissimus Tsjang Kal-sjek, pre sident van natlonalistlsch-Chlna, heeft in een toespraak tot een raad, die de pre sident en de vice-president aanwyst, ver klaard dat hy zich niet voor een derde ambtstermyn als president beschikbaar zal stellen. Tsjangs huidige ambtstermijn loopt 19 mei 1960 af. Op de zltlng van de Opperste Sovjet- Unie, gewijd aan de begroting, heeft A. Senin, voorzitter van de begrotingscom missie, verklaard dat 200.000 ambtenaren Iets anders konden doen als het ministe rie van Financiën elektronische reken machines zou gebruiken in plaats van de ouderwetse telramen. Senln zeide dat het aantal accountants en boekhouders ln de afgelopen twee jaar met 4 procent is toe genomen en hij bepleitte Invoering van elektronische rekenmachines. Senln merk te op dat het telraam van Oosters type ook nog ln de meeste Russische winkels gebruikt worden als kasregister. Jacques Soustelle .de Franse minis ter van voorlichting, heeft gisteravond verklaard dat Frankryk en Engeland „zo veel gemeen" hebben dat zy hun huidige moeilijkheden over de voorgenomen vrij handelszone wel te boven zullen komen. Met goede wil van beide kanten zal men wel een weg uit de huidige Impasse kun nen vinden, zo zei hy in een gesprek met Journalisten. De vier Joegoslavische technici, die ln oktober na een ongeluk ln een atoom- laboratorulm by Belgrado naar de Curle- stlchtlng ln Parijs waren overgebracht, hebben goed gereageerd op de beenderen- merg-transplantatle die daar ls toegepast ter bestrijding van de ernstige straling waaraan zij hadden bloot gestaan. Zij hebben de kritieke periode nu achter de rug Bij het ongeluk waren zes mensen betrokken. Een van hen ls overleden, een andere behoefde niet met beenderen- merg behandeld te «orden. Het Tunesische hoge gerechtshof heeft gisteren acht doodvonnissen geveld in het proces tegen 57 mensen, die ver dacht worden van samenzwering tegen president Bourguiba. Vier van de ter dood veroordeelden werden bij verstek berecht. Voorts werden drie beklaagden tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld, ande ren kregen lichtere straffen. Verscheide ne verdachten werden vrijgesproken. Specialisten ln dienst van de Ame rikaanse regering zijn erin geslaagd de verdamping van het water van een meer te voorkomen door het oppervlak met hexadeconal, een onzichtbaar en reukloos chemisch middel, te bedekken. Deze proef, die genomen werd op het Hefmer-meer ln de staat Oklahoma, wordt zeer belangrijk geacht met het oog op het conserveren van water ln woestynachtige gebieden. Na een oproep van een Franse par ticuliere radio-omroep hebben meer dan 50.000 mensen ln Frankrijk een kaartje met de woorden „dank u. mijnheer Coty" gezonden aan president Coty. die spoedig zal aftreden. De Franse posterijen hebben speciale voorzieningen moeten treffen om de nog steeds toenemende stroom van deze kaartjes te verwerken en op het Elysée te bezorgen. Een voormalig „heiligdom" der na- zls, de „Bürgebraukeller", een der groot ste bierkelders in München welke sedert het einde van de tweede wereldoorlog als club van de Amerikaanse strijdkrachten werd gebruikt, ls gisteren heropend. In deze kelder beraamde Hitler de mislukte staatsgreep tegen de Beierse regering van 8 november 1923. Nadat de nazis aan de macht waren gekomen kochten zy de kel der en hielden er op 8 november hun Jaariykse byeenkomsten. Onder de kerstversieringen waarmee Parya op dit ogenblik prykt bevindt zich een 56 meter hoge kerstboom, die geheel ls opgebouwd uit onderdelen van auto's. De boom. die 120 ton weegt, ls door Re nault op de Rond Point de la Muette ge bouwd. Er zijn o.a. chassis van acht auto's, koplampen en spiegeltjes in ver werkt. De twee partijen van het Westber- lijnse parlement, de sociaal-democraten met 78 zetels en de christen-democraten met 55 zetels, zullen begin 1959 weer een coalitie-regering vormen, zo heeft een so cialistische woordvoerder gisteren mee gedeeld. De hoelahoepel-rage heeft nu ook Hongarije bereikt. Het Hongaarse commu nistische blad „Estl Hlrlap" schryft, dat zelfs volwassenen in Boedapest door de rage zyn aangetast. Van een zijde, welke ln nauw con tact staat met de Europese Economische Gemeenschap (EEG) werd gisteren ln Luxemburg vernomen, dat de ministers van Buitenlandse Zaken van de zes lan den waarschyniyk op 20 januari as te Brussel besprekingen zullen voeren over I Vries, tel de aanwijzing van de zetel van de EEG.1 Zoals bekend is Brussel als voorlopige ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jeugdtoneel L.JA. en Leldse Bond van Speeltuinverenigingen. 2.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175; Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen 5.30 uur nam. MAANDAG Stadsgehoorzaal; Jeugdtoneel L.J.A. en Leidse Bond van Speeltuinverenigingen 10.30 uur voorm. en 2.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Wim Kan en Corry Vonk m.m.v. Fred Kaps. 8 uur nam. Tlt. Brandsmalaan 174: Veile Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. DINSDAG Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Antwerpen en Brussel. 8 uur voorm. BIOSCOPEN Rev: „Het legioen van Zorro". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag en beide kerstdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino: ..Drie meisjes op avontuur". A.l. Dagelijks: 7 en 9.15 uur. Middagvoor stellingen „Het zit in de lucht". A.l, Lldo: „De vierkante rekruut". A.l. Werk dagen: ^.30. en 9.15 uur. Zondag en beide kerstdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u, Luxor: „Mardi Gras'*. A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en belde kerstdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: ..Heimweh A.l. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en belde kerstdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- fle van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Wat doe Je ln de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoorstelling (tot en met 1 maart 1959) Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling foto's en tekeningen Ralph Prins. Werkdagen 25 uur nam. (t/m 10 Januari) Lakenhal; Tentoonstelling „Vorming". Werkdagen; 10 uur voorm. 4 uur nam.: zon- en feestdagen 14 uur nam (tot 18 Januari 1959). Lakenhal: „Schatten uit het Maurlts huls". Werkd.: 10 uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestd.: 14 uur nam. (tot 16 februari 1959). Avond- en nachtdienst Apotheken. Te Leiden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wllhelminapark 8, tel. 26274, behalve le kerstdag van 's ochtends 8 uur tot 10 uur 's avonds. Op 2e kerstdag is te Lelden geopend vanaf 's ochtends 8 uur Apotheek van Driesum. Mare 110, tel. 20406. Te Oegstgeest is geopend Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. tel. 26274, vanaf des avonds 22 uur. DIENST DER HUISARTSEN De dienst der huisartsen te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot vrijdagmor gen 8 uur waargenomen door de doktoren Meel. Stoffers, Wydicks, van Alphen en Roodenburg Vermaat. Van vrijdagmorgen 8 uur tot zaterdag morgen 8 uur nemen waar de doktoren Lahr, Schaefer, Teeuwen, Gaasbeek en Kortman. Te Oegstgeest van hedenavond 6 uur tot morgennacht 0 uur dokter Meissner. tel. 24865 en van donderdagnacht 0 uur tot zaterdagmorgen 7 uur de doktoren Van Walchren, tel 22030 en Van der Vliet- de 22331. BÜ geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bei op dokterstelefoon Nws. 13.20 Gram. NCRV: 14.00 Kinder kerstfeest. 15.15 Gram. 15.20 Het Licht schijnt overal, rep. uit 5 Continenten. 16.00 Zang en voordracht. 16.25 Gram. 16.35 Instr. kwart. Convent van kerken: 17.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 18.30 Gram. 18.40 Orgelconc. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Pro menade ork. en solist. 19.50 Gram. 20.00 Koper-ens. en vocaal ens. 20.30 Kerst perspectief 1958, caus. 21.00 Gram. 21.25 Ork. conc. 22.15 Knapenkoor, strykork. en crgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 8.00 Nws. 8 15 Gram. 9.00 Koor zang. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Voordr. 10.20 Gram. 10.30 Remonstrantse kerkd. 11.30 Gram. AVRO: 12.00 Carillonconc. 12.10 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Gram. 12.45 Orgel en vlooi. 13.00 Nationaal programma: Kerstbood schap v. H.M. de Koningin. 13.15 Nws. 13.20 Meded. of gram. 13.25 Promenade- ork. en soliste. 14.00 V. d. jeugd. 14.45 Gram. 15.00 Logboek 1948. 15 45 Gram. 16.00 Van vier tot vyf. 17.00 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Muzikale caus. 18.45 Sport- praatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. muz. 20.00 Nws. 20.05 Concertgebouwork. en so liste. 21.20 En leidt ze naar Egypte hoorsp. 22.30 Strijkork. 22 45 Act. 23.00 Nws. 23.1524 00 Theaterork. Radio-Bloeniendaal 10 uur ds. G. Toornvliet te Bloemendaal (uitzending v. d. kerstdienst gehouden op woensdag avond 24 december 1958 om 11.45 uur); 3.45 uur ds. G. Toornvliet te Bloemen daal (rechtstr. uitzend.) TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 20.00 Die verkaufte Braut, opera. (Overname v. d. Duitse tv). BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Ilome Service, 330 m. 12.15 Gram. 12.30 Round Britain Quiz. 13 00 Gram. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Gram. 15.00 Klankb. met muz. 16.00 Kersttoespraak door Ko ningin Elizabeth. 16.15 Onbekend. 17.15 Gevar. progr. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 Grain 20.00 Quiz. 20.30 Gevar. muz. 21.00 VoordT. 21.55 Lief- dadigh. oproep. 22.00 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Hoorsp. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.060.36 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Kerkdienst. 13.00 Voetbalrep. 13.45 Verz. progr. 15.15 Klankb. met muz. 16.00 Toe spraak door Koningin Elizabeth. 16,15 Christmas Party. 17.00 Hoorsp. met muz. 17.30 Gevar. progr. 18.00 Lichte muz. 19.00 Gevar. progr. 19 45 Hoorsp. 20.00 Zang en Jiiano. 20.30 Nws. 20.35 Wedstrijd tussen ongens- en meisjesscholen. 21.05 Gevar. muz. 21.55 Llefdadlgheidsopr. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Cinderella. 23.30 Nws. 23.35 Dansmuz. 0.45 Voordr. en muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Balletmuz. 13.00 Nws. 13.10 Symf. ork. 15.00 Filh. ork. 16,00 Muz. zelfpor tret. 18.15 Symf. ork. en soliste. 18.50 Ba riton en piano. 19.00 Nws. 19.30 Kerst oratorium. 21.00 Hoorsp. 21.50 Kerstorato rium. (deel 2). 23.50 Koorzang. 24.00 Nws, 0.05 Lichte muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Gevar. conc, 14.35 La Fille de Madame Angot. opera. 18.00 Or gelconc. 19.16 Gram. 20.00 Ork. conc. 21.40 Koorzang. 23.45 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12 00 Gram. 12.1 SOrk. conc. 12.30 Weerber. 12.34 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.00 Kerst groeten. 16.00 Pianorecital. 16.20 Gram. 16.30 Koorzang. 17.00 Nws. 17.10 Kinder koor. 17.15 V. d. kind. 18.15 Liederen. 18.30 Goded. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 20.10 Mlssle-klankb 20.40 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05—24 00 Gram. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Ork. conc. orgelspel. 12.54 Gram. 13.00 Nws. 14.30 Kerstmuz. 15.30 Franse chansons. 15.45 Gram. 16.00 Idem 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Idem. 18.00 Kerst liederen. 18.15 Gram. 18.45 Idem. 19.00 Kath. halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Kamermuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. VOOR VRIJDAG 26 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Plech tige Hoogmis. NCRV: 9 30 Nws. en water standen. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Kerstver zenfuga, opvlucht of uitvlucht?, caus. haal. 10.30 Kinderdlenst. 11.30 Wilde Gan- NCRV12.00 Gram. KRO: 12.15 Gram. 12.25 Kerstprogr. 13.00 Nws. 13.15 Kerst mis voor ontheemden. 13.40 Kerstmotetten 14.10 Werther. opera. (Intermezzi; 14.55- 15.05 en 15.4016.00 Reportages). 17.00 Sport. 17.20 V. d. Jeugd. 18.00 Cabaret. 18.30 Metropole ork. en sol. 19.00 Nws. 19.10 85ste verjaardag v. Hubert Cuypers. 19.20 Kerstmis in Bretagne. 19.45 Voor moeder. 20.45 Gram. (In de pauze: Kerst gedichten). 21.45 De vierde Heilige Drie koning, legendespel. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Omr. ork. 23.50—24.00 Bariton en piano. Hilversum II, 298 111. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d kind. 9.20 Volksmuz. 9.35 Kerstmis in Ve nezuela, klankb. VPRO: 10.00 Kamerkoor, leden Kunstmaandork. en solist. 10.30 Ned. herv. kerkd. 11.30 Enige korte toe spraken. AVRO; 12.00 Hawaiian muz. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Gevar. muz. 13.35 Gram. 14.40 Voordr. 15.00 Ge var. progr. VARA: 16.00 Dansmuz. 16.45 V. d. jeugd. 17.10 Kerstliederen en -groeten. 17.35 Eiland ln het gebergte, klankb. 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.25 Voor kinderen en hun ouders. 19.05 Strijkork. VPRO: 19.30 Gram. 20.05 Het klokkespel. hoorsp. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.05 Hoe liggen de kansen voor de vrede?, caus. 22.20 Jazzmuz. VPRO: 22 40 Zorg om de mens, gesprek. VARA- 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Radio-Bloemendaal 10 uur ds. Gabe van Duinen te Wassenaar-Zuid (rechtstr. uitzending). TELEVISIEPROGRAMMA NTS; 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.2022 05 Je kunt 't toch niet meenemen, Komedie. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lyn van 1820 uur) N. Benjamin Britten. A Ceremony of Carols op. 28. 1. Procession 2. Wolcum Yole! 3. Tre ls no rose. 4a. That yongë child. 4b. Balulalow 5. As dew ln Aprille. 6. This little Babe 7. Interlude 8 In free zing winter night. 9. Spring carol 10. Deo Graclas 11. Recession. Het Kopenhagen's Jongenskoor en Enid Simon, harp olv. Benjamin Britten. II. Hector Berlioz "l'Enfance du Christ" Trilogie sacrée op. 25. 1. Le Songe d'Hé- rode. 1. Récitant "Dans la crèche, en ce temps". 2. Marche Nocturne. 3. Songe d'Herode "Toujours ce rêvel Encore cct enfant". 4. Choeur des Devins "Les Sages de Judeé". 5. l'Etable de Bethléem "O mon cher fils". 6. Choeur d'Anges "Jo seph! Marie! Ecoutez-nous". II. La Fulte en Egypte. 1. Ouverture. 2. Adieu des Bergers "II s'en va loin de la terre". 3. Le Repos de la Sain te Familie "Les Pélerins étant venus". III. l'Arrlvée a Saïs. 1. Récitant "Depuls trols Jours, malgré l'ardeur du vent'2. Arrivée a Saïs "Dans cette vllle Immense" 3. Trio des Jeunes Ismaelites. 4. Récitant "Vous pleurez. Jeune mère". Héléne Bouvier. Jean Giraudeau, Louis Noguera, Henri Medus, Michel Roux, Choeurs Raymond Salnt-Paul. Orchestre de la Soclété des Concerts du Conserva toire. Dirigent: André Cluytens. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.15 The Brains trust 13.00 Gevar muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws 14 10 Zang en plano. 14.40 The Cantor. 15.00 Gevar. I progr, 16.00 Symf. ork. 16.30 Gevar. progr. J KSO Klankb, 18.00 V. ei. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.39 Ltcbte muz. 20.00 Round the bend. 20.30 Discus sie. 21.00 South Pacific, operette. 22.00 Nws. 22.15 Onbekend. 22.45 Gram. 23.00 Hoorsp. 24.00 Nws. 0.060.36 Pianotrio. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.15 Gram. 12.30 Nws. en dansmuz. 13.15 Lichte muz. (Om 13.30 Nws,). 13.45 Sport parade. 14.10 Gevar. progr. 14.45 Lichte muz. 15.10 Sport. 15.30 Gevar. progr. 16.00 Idem. 16.45 8port. 17.45 Lichte muz. 18.00 Sport. 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws). 19.45 Eoorsp. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en discussie. 22.15 Gevar. muz. (Om 22.30 Nws.). 23.30 Nws. 23.40 Ballroom-ork. (Om 0.30 Nws.). 0.551.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Operettemuz. 13.00 Nws. 13.10 Amus. muz. 14.30 Pianotrio. 15.30 Koor zang. 16.00 Lichte muz. 17.45 Kerstliede ren. 19.00 Nws. 19.20 Kerstconc. 20.00 La rondlne. opera. 21.50 Nws. £2.00 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.06 Symf. conc. 1.15 4.30 Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 18.30 Gram. 19.15 Kamermuz. 20.00 Ork. conc. 23.10 Ork. conc. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ui. 12.15 Gram. 12 30 Weerber. 12.34 Lichte muz. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.30 Tenor en lult. 15.00 Orgelrecital. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Zang én plano. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.40 Planorecital. 18.10 Voordr. 18.20 Gram. 18.30 en 18 45 Idem. 19.00 Nws. 19.30 Kinderkoor. 20.00 Ork. conc. In de pauze: Kunstkaleido- scoop. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00. 15.30 en 16.00 Idem. 17 00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 en 18.55 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Muzikale raadsels. 20.30 Solisten, koren en ork. 22.00 Nws. 22.10 Discografie. 22.55 Nws. VOOR ZATERDAG 27 DECEMBER Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7 30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. (9.35—9.40 Waterst.). 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig?. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Kerstliederen. 12.00 Klok gelui. 12.03 Amus. muz. 12 30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. kind. KRO; 14.00 V. d. Jeugd. 14.10 Koorzang. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Mondaccord. ork. 15.10 Gram. 15.15 Klein koor. 15.4o Boekbespr. 15.50 De schoon heid v. h. Gregoriaans. 16.20 V. d. Jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.40 Idem. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 De springplank. 18.30 Gram. 18.45 Vragenbe- nntw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Licht baken, caus. 19.35 Radio Phllh. ork. en solist. 20.20 WD, pol. caus. 20.30 Ja. met mij. 20.35 Gevar. progr. 21.55 De knipper- bol, caus. 22.05 Amus. muz. 22.35 Wy lui den de zondag ln. AansluitendAvondge bed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.2524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Mor- genwyding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Annemarieke, hoorsp. 11.15 Hoe lig gen de kansen voor de vrede?, caus. 11.30 Blaastrio. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Sport- nws. VARA; 14.05 V d. Jeugd. 14.40 Koor zang. 14.55 Fries progr. 15.20 De gemeen schappelijke Europese markt, lezing. 15.35 Radio Philharm. ork. 16.20 Boekenwijs heid. 16.40 Hammondorgelspel. 17.00 Nieu we gram. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO; 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Machten en mensen, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Soc. comm. 21.45 Twintig vragen. 21.10 Instr. sextet. 22.40 Het donkere uur, hoorsp. 23.15 Nws. 23.3024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA 17.00—17.30 v. d. kleuters. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gevar. progr. 21.00 Zang recital. 21.15 Let op: De moord op Peter Wilbred, tv-spel. 21.4522.00 Qulzprogr. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12 00 Hoorsp. 12.30 Ooggetuigeverslagen. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 16.10 Schots ork. 17.15 Johnny Morris Omnibus. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19 45 Ge var muz. 20.30 Interv. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23 45 Avondge beden. 24.00 Nws. 0.060.36 Gevar. muz. Engeland, BBC Light Programme, 150» en 247 m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 Nws.). 13.00 Wedstr. tus sen jongens- en meisjesscholen. 13.30 Nws. en Spotlight. 13.45 Sport. 14.10 Gram. 14.45 Filmprogr. 15.10 Lichte muz. 15.40 Harmonle-ork. 16.16 Bertram Mills Circus. 16.46 Sport. 17.45 Klankb. 18 00 Sport. 19.00 Gitaarclub. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Sportber. 20.30 Nws. en hoor spel. 22.00 Gevar. progr. 22 30 Nws. en gram. 23.00 Dansmuz. 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 24.00 Gram. (Om 0.30 Nws.). 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 15 30 Kerstconc. 16.30 Gevar. pro gramma. 19 00 Nws. 19.30 Vocaal kwart, en solist. 20.00 Gevar. progr. met quiz. 21.45 Nws. 21.55 Svmf. conc. 23.00 Jazz muz. 24.00 Nws. 0 05 Lichte muz. 1.00 ld. 2.155.30 Gevar. muz. Frankrijk 3, 230 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.00 Hoorsp. 15.30 Gram. 17.15 Phllh. ork. 18.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.30 Koor zang. 20.00 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 111. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13 15 Radio-Almanak. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonrecital. 15.15 Gevar. progr. 15 45 Accordeonrecital (verv.) 16.00 Gram. 1645 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Schlagers. 18.00 Orgelrecl- tal. 18 30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19 40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.30 Verz. progr. 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 23.00 Nws. 23.05—24 00 Gram. 484 m. 12.15 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 13.10 Chansons. 14.20 Vrile tijd. 16.00 Discoclub. 17 00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Bel canto. 18.40 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). 9 V 0:3 £3 n B3 c "f S Helsinki geh. bew. wnw l 1 0.2 Stockholm mist windstil 1 0 Oslo geh. bew. n 3 3 0 Kopenhagen regen no 7 3 2 Aberdeen on bew. windstil 1 0 Londen geh. bew. nw 3 3 0 Amsterdam geh. bew. nno 66 5 0 Brussel motregen n 3 4 06 Luxemburg regen n 3 3 0.4 Parijs geh. bew. n 7 5 0 Bordeaux geh. bew. nnw 4 7 3 Grenoble regen nw 10 5 1 Nice geh. bew. n 5 8 3 Berlijn mist no 4 2 0 Frankfort geh. bew. no 3 5 0 München sneeuw w 2 0 30 Zürich motregen w 2 4 Oenève geh. bew. no 3 4' 0 Locarno geh. bew. windstil 9 7 Wenen geh. bew. ozo 3 8 5 Innsbruck sneeuw windstil 0 7 Rome regen z 2 10 50 Ajacclo licht bew. no 5 5 2 Madrid on bew. windstil 0 0 Mallorca zw. bew, nw 4 12 0.1 Algiers geh. bew, w 20 IQ 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2