Prof. dr. J. A. Goedkoop als Leids bijzonder hoogleraar geïnaugureerd FILMS Daniël Wayenberg in Rachmaninofs derde' Van 14 tot 14 Nieuwe leerstoel onderzoek der materie met neutronen Technisch fabuleuze, muzikaal geheel verantwoorde vertolking VAN DEZE WEEK: 97ste Jaargang Zaterdag 20 december 1958 Tweede blad no. 29626 Gistermiddag aanvaardde prof. dr. J. A. Goedkoop het ambt van bijzonder hoogleraar aan de Leidse Universiteit vanwege het Leidsch Universiteits-Fonds in de faculteit der wis- en natuurkunde met een oratie in het Groot Auditorium onder de titel „Van Erik XIV tot 1014: de kernreactor als wetenschappelijk hulpmiddel". Prof. Goedkoop aanvaardde hiermede als eerste de nieuwe leerstoel voor de studie van de materie met behulp van neutronen, de eerste leerstoel van deze aard in ons land en zelfs ter wereld. De titel van de oratie van prof. Goed koop herinnerde enerzijds aan een his torisch wetenschappelijk onderzoek naai de doodsoorzaak van Koning Erik XIV van Zweden in 1577, anderzijds aan de komend jaar in werking tredende eerste Nederlandse kernreactor in Petten, die met een flux van 10" neutronen per vierkante centimeter en per seconde een grote bijdrage zal kunnen leveren tot het wetenschappelijk onderzoek in ons land. Dat wetenschappelijk onderzoek met behulp van neutronen kan zich over een uitgestrekt terrein bewegen. Het historische onderzoek naar de doodsoorzaak van Erik XIV geeft daar van slechts een incidentele indruk. Door meting van de halfwaardetijd van door bestraling kunstmatig radioactief ge maakte monsters van het stoffelijk overschot van deze Zweedse koning werd een jaar geleden aangetoond, dat hij door arsenicumvergiftiging om het leven moet zijn gekomen! Prof. Goedkoop schetste in grote lijnen de werking van snelle en lang zame neutronen op de atoomkernen en de werking van kernreactoren, om ver volgens enige manieren te noemen, waarop neutronen dienstbaar kunnen worden gemaakt aan het onderzoek van de materie. De kernreactor, het instrument dat voor deze onderzoekingen de neutronen moet leveren, staat in de meeste landen onder het beheer van een organisatie, speciaal belast met de ontwikkeling van de kernenergie. Dergelijke organisaties danken hun ontstaan daaraan, dat de meeste regeringen de kernenergie een zaak van nationaal belang achten van wege zijn oorspronkelijk vooral mili taire, later ook economische aspecten, afgezien nog van overwegingen van nationaal prestige. Behalve organisatorisch is in het al gemeen ook geografisch de plaats van de kernreactor min of meer uniek: de onderzoek-centra zijn op afgelegen plaatsen gevestigd. Men kan zich na tuurlijk afvragen of de stichting van geheel nieuwe centra naast de bestaan de, in het bijzonder de universiteiten, valt toe te juichen. Men moet echter niet vergeten dat de reactor evenals de deeltjesversneller zoals het cyclotron een zo duur instrument is, dat het de draagkracht van de bestaande instituten veelal te boven gaat. Verder vergt het beheer, speciaal met het oog op de po tentiële gevaren, een organisatie die ver uitgaat boven wat men in dat opzicht bij Universiteiten pleegt te vinden. Ge leidelijk zullen echter reactoren beschik- Prof. dr. C. J. Gorter lid Zweedse Kon. Academie Prof. dr. C. J. Gorter, directeur van het Kamerlingh Onnes Laboratorium en Leids hoogleraar in de natuurkunde, is benoemd tot lid van de Zweedse Ko ninklijke Akademie van wetenschappen. Weihnachtsoratorium BIJZONDER KERKEWERK SCHENKT ER ZONDAG AANDACHT AAN Op uitnodiging van de Commissie voor Bijzonder Kerkewerk van de Leidse Her vormde Gemeente zal de bekende musi coloog Paul Niessing zondagmorgen in „Luxor" een uitleg geven van het Weih nachtsoratorium van J. S. Bach. Paul Niessing zal zich daarbij voor namelijk beperken tot het eerste deel van dit werk. Dr. P. L. Schoonheim zal met een enkele aanwijzing de bijbelse achter grond van Bach's Weihnachtsoratorium belichten. Als bijzonderheid valt te vermelden, dat in deze bijeenkomst opnamen ten gehore zullen worden gebracht van de uitvoering, die „Con Amore" o.l.v. Simon C. Jansen j.l. maandag in de Stadsge hoorzaal heeft gegeven. Bovendien zal op initiatief van Bij zonder Kerkewerk hedenavond in wijk- gebouw „Levendaal" en maandagavond in de Oosterkerk de spelgroep „Imperi um" een opvoering verzorgen van het kerstspel „De Ster van Bethlehem" van M. Nijhoff. baar komen die zo goedkoop zijn en ook zo veilig, dat zij wel in het kader van een universiteit zullen gaan passen. Prof. Goedkoop besloot zijn oratie met Prof. dr. C. J. Gorter, directeur van het Kamerlingh Onnes Labora torium. wenst prof. Goedkoop en zijn echtgenote geluk met de ambts aanvaarding. (Foto L.D./Van Vliet) een schets van de ontwikkeling in Ne derland via het Noors-Nederlandse in stituut te Kjeller, welke ontwikkeling een belangrijke fase achter de rug heeft wanneer volgend jaar dc reactor in Petten in gebruik zal worden gesteld. Na de oratie, die met de gebruikelijke toespraken werd besloten, volgde een receptie in de ontvangstzaal van de Academie, waarbij de nieuwe hoog leraar onder meer geluk werd gewenst door vertegenwoordigers van de Noorse ambassade, van het kerninstituut te Kjeller en van het Reactor Centrum Nederland. De vrijwel laatste melodische romanticus* de Russische aristocratische compo nist Serge Rachmaninof, de rechtstreekse voortzetter van Tsjaikofsky, schreef in 1909 zijn derde pianoconcert in d kl. t. (op. 30) voor een zijner Amerikaanse tournee's. Dit concert beheerste de „populaire" K. en O.-avond, gegeven door het Resi dentie-Orkest onder Van Otterloo's stuwende leiding. Niet zozeer om het werk zélf, geheel anders geaard dan zijn beide voorgaande pianoconcerten, waarin het zoveel dankbaarder-melodische, inplaats van het rit mische, zoals in dit derde, een grote rol speelt, doch wel allereerst om het fabuleus-virtuoze spel van de vertolker: de Nederlandse, in Parijs woonachtige pianist Daniël Wayenberg. Men kan over Rachmaninof denken zo men wil (als componist bereikte hij zeker lang niet dezelfde hoge plaats als die van pianist): feit is dat hij in dit con- vcert veel originele invallen zodanig ver werkte. dat de solist er ook gelegenheid in vindt er muzikale waarden in te ex poseren. Daarin slaagde Wayenberg volkomen, speciaal in het expressieve Adagio-In termezzo, waarin Rachmaninof zoveel dieper grijpt dan gewoonlijk. Wayenberg wist bovendien de zwakke plekken, zelfs inzinkingen, geheel te overspelen en behield in de meest moke rende accoordopvolgingen een nobel, nimmer hard of scherp toucher. Erg gelukkig kan men Rachmaninofs schrijfwijze voor het orkest onmogelijk noemen. Zij ontaardt menigmaal in een massale brei. Het is dan voor de solist een heksentoer, zich daartegenover ver staanbaar te maken. Doch ook in dit on- zicht deed Wayenberg grandioos werk; hij wist welhaast bij voortduring in dit onnoemelijk veeleisende opus een rede lijk evenwicht te bewerkstelligen. Wayenberg verenigt alle excellerende technische eigenschappen der Margué- rite Longschool in zich. Doch het ver heugende is bij hem dat hij daarbij niet bleef stilstaan. Dat hij als „modern" pianist toch diep doordringt in de ro mantische sfeer en het zuivere karakter dezer muziek, er dus ook de. nimryer overdreven, gevoeligheid in weet te leg gen daar waar zij deze behoeft men denke aan het oud-Russische volksliedje, dat als het helaas te korte openings thema fugeert is opmerkelijk voor iemand der jongere generatie. Met recht mogen wij trots zijn op deze nog jeugdige landgenoot die zijn partij verbazingwekkend beheerste en haar naar een fascinerende slotclimax wist op te voeren! Met grote voldoening namen wij ken nis van het rijpingsproces, dat zich na zijn reeds succesvol optreden van enkele jaren geleden, aan hem voltrokken heeft. Stormachtig waren de ovaties, die hem ten deel vielen! Wayenberg liet het orkest, dat hem zo goed en zo kwaad als het ging in de wervelend snelle hoekdelen had weten op te vangen, daarin volop delen. Dat hij als een der weinige Nederlandse pia nisten van het internationale plan de naam van ons land hoog houdt, mag tot grote dankbaarheid stemmen! Rond deze formidabele prestatie, waarin gelukkig toch niet louter de brille overheerste schaarden zich lich tere muzieken, geheel in het kader van de opzet der „populaire" concerten. Ter inleiding maakten nu ook de K. en O.-bezoekers kennis met de zeer onlangs door het R.O. gespeelde ouverture tot Smetana's opera „De verkochte bruid". Ook thans in volle orkestbezetting. Wij achten deze, ofschoon fijnzinniger ge speeld dan toen, toch beslist te zwaar voor dit fris pétillant en feestelijk gestemde werkje, hetgeen afbreuk doet aan de juiste sfeer. Voor de egaliteit der strij kersklank in de tomeloos snelle tempi en de punctualiteit der attaques echter mag grote waardering gelden De gasvergiftiging in het perceel Gortestraat 67 ZELDEN VOORKOMEND GEVAL VAN CORROSIE Zoals bekend deed zich op 17 juni JJ. een ernstig geval van gasvergiftiging voor in het perceel Gortestraat 67, waar bij een bejaard echtpaar om het leven kwam. Direct na dit ongeval stelde het raadslid, mr. J. Drijber, de volgende vragen aan het College van B. en W.: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het ongeval tengevolge van gasver giftiging in een woning aan de 3e Gor testraat? 2. Hebben de Sted. Fabrieken van Gas en Elektriciteit op verzoek der bewoners in verband met de sterke gas- lucht in het huis één of meermalen zonder resultaat een onderzoek inge steld? 3. Zijn de berichten volgens welke de gasvergiftiging desalniettemin is ver oorzaakt door een lek in de gasleiding onder de vloer van de woonkamer juist? 4. Indien het antwoord op de vragen 2 en 3 bevestigend mocht luiden, kunnen dan B. en W. verklaren hoe deze gang van zaken mogelijk is geweest? en 5. Welke maatregelen zullen worden ge troffen om dergelijke ongevallen in de toekomst te voorkomen? In antwoord op deze vragen delen B. en W. de raad thans het volgende mede: 1. Deze vraag beantwoorden wy beves tigend. 2. Op 12 juli 1956 is op verzoek van de bewoners een onderzoek ingesteld en is geconstateerd, dat zich een lek bevond in de kop van de gasmeter, welke toen is vervangen. Op 6 juni 1958 hebben de bewoners eveneens geklaagd over gas- lucht. Bij het toen door een fitter van de Sted. Fabrieken van Gas en Elektri citeit ingestelde onderzoek is gebleken, dat een koppeling vaneen metalen aan sluiting van een komfoor onvoldoende was aangedraaid en lekte. Nadat dit euvel was verholpen is door de bewo ners niet meer bij de Sted. Fabrieken van Gas en Elektriciteit geklaagd over gaslucht. 3. Deze vraag beantwoorden wy beves tigend. 4. Bij onderzoek is gebleken, dat de dienstleiding, die zich onder de kamer vloer bevond, voor een groot deel van zijn omtrek gaaf was. Alleen aan de bo venkant vertoonde hij plaatselijk een sterke aanstasting; aldaar werd een klein gaatje geconstateerd. Bij de gron dige verwijdering van de aanwezige roest werd dit gaatje groter en ontstonden twee nieuwe gaatjes. Hier moet gesproken worden van een zelden voorkomend geval van corrosie, waarvoor de deskundigen niet met vol doende zekerheid een oorzaak kunnen aanwezen. Er is dan ook geen reden voor de veronderstelling, dat deze cor rosie, die zulke noodlottige gevolgen heeft gehad, aan iemands schuld of na latigheid te wijten zou zijn. Evenmin is gebleken van enig ver band tussen de gaslucht op 6 juni 1958 en het ongeval op 17 juni 1958. Door de officier van Justitie - op wiens verzoek wij de beantwoording der vragen hebben aangehouden - is des tijds, in verband met de eventuele schuldvraag, een onderzoek gelast, welk onderzoek naar ons door genoemde of ficier is medegedeeld, geen grondslag heeft opgeleverd voor verdere tussen komst van de Justitie. 5. Aangezien de vóór het jaar 1930 ge bruikelijke ongeasfalteerde buizen voor huisaansluitingen, welke ook in het per ceel Gortestraat 67 gebruikt zijn, eerder door corrosie kunnen worden aangetast dan buizen die met asfalt bekleed zijn, is na de oorlog, zodra de materiaalposi tie dit mogelijk maakte, begonnen met het vervangen van de ongeasfalteerde aansluitleidingen. Ernstige aantasting door corrosie werd daarbij slechts wei nig geconstateerd. De vervanging van de oude aansluitingen zal eind volgend jaar vrijwel voltooid zyn. Na de pauze waren het de overbekende ouverture „Der Zigeunerbaron" en de Kaiserwalzer, waarmee de Weense sfeer, voor zover Hollanders daartoe in staat zijn, de zaal indartelde met een wel haast wiegend-dansende Van Otterloo aan de lessenaar. Ten besluite de drie reeds op het abon nementsconcert uitgevoerde en toen be sproken bruisend Slavische dansen van Antonin Dvorak, waarin het puur Tsjechische karakter uitnemend getrof fen werd. Een blij einde van een concert waarmee de aanwezigen zich buitenge woon ingenomen betoonden. Op een avond als deze bevindt men zich in het voorportaal der „zwaardere" muziek, waarvoor velen, naar wij hopen, ryp gemaakt worden. En dat is toch uiteindelijk de alleszins gelukkige opzet dezer concerten, die steeds het meest hartelijke onthaal vin den! H. Martina B.B. in charmante rol van dochter van vuurtorenwachter Lido De grote attractie van deze film is vanzelfsprekend Brigitte Bardot in de rol van de charmante dochter van een vuurtorenwachter op Lavezzi, een eilandje in de buurt van Corsica. Ze leeft er eenzaam, zwerft er langs het strand, zingt eigengemaakte liedjes of duikt van de rotsen in zee. Totdat op nieuw Gerard in haar jonge leven komt. een student van de Sorbonne, die vijf jaar tevoren aan de kust van Lavezzi een fragment van een oude kruik heeft opgedoken. Van een van zijn professo ren hoort hij tijdens een college, dat twintig eeuwen geleden de vloot van de Feniciër Traulius juist dé&r gezonken is waar hij zijn vondst deed. En de galei van die Fenicische admiraal had een schat aan gouden munten aan boord, verborgen in kruiken, zoals hy er een heeft opgedoken. Men begrijpt, dat een jongeman met zin tot avontuur in zo'n geval niet lang nadenkt, maar een poging gaat wagen met één slag be roemd èn rijk te worden. Hij slaagt er inderdaad in een zeewaardig schip te vinden en uit Tanger naar Corsica over te varen, waar hij al heel spoedig op nieuw in contact komt met de nu tot een knap meisje opgegroeide Manina. Wat er zich daarna aan dramatisch gebeuren afspeelt, houden wy liever ge heim om het element van verrassing niet verloren te laten gaan. Maar dat Manina daarin een belangrijke rol speelt ligt wel voor de hand. Liefde, avontuur, een goudschat op de bodem der zeehet zijn ingrediënten. waarvan een voortreffelijke film te maken zou zijn geweest. Aan spanning ontbreekt het dan ook niet in dit werk. maar herhaaldelijk wordt het tempo geremd door onnodige omhaal in de vorm van te lang gerekte scènes. Bri gitte Bardot als altijd spaarzaam ge kleed is het aankijken wel waard, maar haar acteertalent is gering en werkt hier en daar zelfs op de lachspie ren. Filmisch dus een zwak werk, waar door de bewonderaars van B B. zich echter niet zullen laten terughouden, te minder omdat er vooral aan het slot spannende situaties voorkomen, die veel vergoeden van het langzame tempo in begin en midden. (Advertentie) reeds een complete electrische machine vanaf BBtESTPAAT Leidse tuiniers en bloemisten vergaderen De Leidse Tuiniers- en Bloemisten vereniging „Door Eendracht Verbonden" hield gisteravond een drukbezochte ver gadering in de zaal van café Aniba. Na het huishoudelijk gedeelte reikte de voorzitter, de heer J. H. Smit, met een waarderend woord de wisselpla quette van de chrysantenkweekwedstrijd uit aan het erelid der vereniging, de heer J. van den Berg. In de pauze hield de feestcommissie voor de viering van het aanstaande ze ventigjarig bestaan een verloting. Het agendapunt „Onder de mistletoe" werd een gezellig, maar vooral ook leer zaam praatje tussen de hierboven ge noemde heer v. d. Berg en de voorzitter, die hem vragen stelde. De heer Van den Berg, een oude rot in het vak. vertelde veel wetenswaardigs over het kweken van chrysanten. Ook haalde hij oude herinneringen op van zestig jaar terug, toen hij op de ter hoogte van de tegen woordige Lammenschansweg gelegen tulpenkwekerij van de firma De Graaf werkte. De virusziekte in de tulpen was toen onbekend. De tulpen werden zijns inziens vroeger beter behandeld dan tegenwoordig. Ze werden in manden verpakt in plaats van in zakken. Dit geanimeerde gesprek, waarin nog verschillende andere gewassen aan de orde kwamen, viel bij de vergadering zeer in de smaak. „Kiss me deadly" Stoere mannen, fatale vrouwen Casino Het kan best zyn. dat Mickey Spillane's boeken in Amerika verslonden worden en dat er astrono mische aantallen exemplaren verkocht worden, afgaande op deze film zijn de avonturen van zijn geesteskinderen ons net iets te dol, de mannen te stoer en de vrouw te fataal. Het ligt er allemaal zo dik op. dat er van realiteit geen sprake meer is. Het is niet meer aan vaardbaar als een afbeelding van de werkelijkheid. De mannen en vrouwen zyn op Spillane's maat gesneden, maar als zodanig zorgen zij tooh nog wel voor het nodige spektakel. Aan sensatie geen gebrek. Op een dode meer of minder wordt niet gekeken. Aan spanning en actie dus geen gebrek. Aan de lopende band vallen de slachtoffers van de on menselijke wreedheid van het stelletje schurken, waar onze held met verbeten energie achter aan jaagt. Hij vliegt van de ene gevaarlijke situatie in de andere, maar gelukkig beschikt hij over een zeer bijzondere beschermengel, die hem steeds de hand boven het hoofd houdt, waardoor hij en zyn opofferende vrien dinnetje onbeschadigd het einde kun nen halen. De schurken krijgen dan natuurlijk loon naar hun boos werk. Wie van een super-thriller houdt, die kan deze week goed aan de Hogewoerd terecht, maar hy of zij moet wel over wat fantasie kunnen beschikken om hier wat werkelijkheid in te kunnen terugvinden. „Heimweh" Gezellig filmromannetje Trianon Het begint allemaal heel triest. In de heerlijke omgeving langs de oevers van de Donau, waar verder in deze film steeds de zon hoog aan de hemel staat, valt in het begin de regen met bakken neer. En juist deze grauwe regendag heeft een jong meisje uitge kozen om zich van een hoge brug in de Donau te laten vallen en zich te laten meesleuren door het wild kolkende water. Maar gelukkig, al meteen breekt de zon door alle wolken, want net. komt pater Benedikt met zijn jongenskoortje in een autobus aangereden en deze stoere priester duikt onvervaard in het kille water om het slachtoffer nog juist te kunnen redden. Ze wordt meegeno men naar het klooster, daar liefderijk verpleegd, maar het duurt lang eer zij een beetje wil „ontdooien". En dan zien wij hoe de paters en de jongens zich inspannen om het meisje, dat bijna vrijwillig het slachtoffer werd van een ongelukkige liefde, weer vreugde in het leven laten scheppen enhoe kan het anders in een filmde romance weer in het goede spoor te brengen. Men begrijpt het nu ongetwijfeld, het is nogal romantisch, maar gelukkig goed verteerbare romantiek. De fraaie opna men, die regisseur Franz Antel kon maken van de mooie Oostenrijkse plek jes, de ontroerende stemmetjes van „Die Mozart Sangerknaben" en hun naief spel en het gevoelige spel van de nog onbekende Sabine Bethmann maken het verhaaltje uitstekend genietbaar. Bo vendien komen wij in deze film twee oude bekenden tegen: Oskar Sima en Paul Hörbiger. De eerste als de keihar de zakenman, die alleen maar in zake lijke termen kan nadenken en alles met geld denkt te kunnen dwingen, de twee de in een prachtige creatie als de diep menselijke en levenswijze abt van het klooster. Jammer, dat de kleuren van deze film nogal onwezenlijk aandoen. Voor het overige is het een gezellig, hoewel niet hoogdravend filmroman netje. Het boek der wildernis Zoltan Korda's meesterwerk Rex Deze film van Zoltan Korda is niet nieuw. Integendeel, filmisch ge zien, heeft zij al een respeotabele leef tijd bereikt. Maar ze heeft nog niets aan waarde verloren. Nog steeds is de kundige, knappe wijze, waarop Korda Rudyaxds Kiplings werk verfilmde een kleurig staaltje van vakmanschap. De inmiddels heel wat ouder geworden Sabu vertolkt de hoofdrol in dit grote avontuur, maar in feite is het de wil dernis, die Korda's film maakt tot wat het eigenlijk is: een magistrale docu mentaire, een terrein waarop Korda zich altijd onder de meesters heeft ge- sohaard. Ongetwijfeld zullen er velen zijn, die dit werk nog eens willen zien. Zij kunnen dezer dagen aan de Haar lemmerstraat terecht. Maar slechts tot en met dinsdag. Woensdag draait reeds het nieuwe programma. Met de rug tegen de muur': Franse detective LUXOR De geladen spanning, welke Franse detective-verhalen eigen is, vervult ook deze film, waarin een industrieel, die zijn echtgenote en waarlijk niet ten onrechte! verdenkt er een intieme vriend op na te hou den, chanteert. Evenwel uitsluitend en alleen met de bedoeling haar op de dwalingen van haar wegen te doen terugkeren. Deze methode faalt evenwel en dramatisch genoeg juist op het moment, dat de hereniging tot stand schijnt te zullen komen. Want precies op dèt ogenblik komt zij tot de ontdek king, dat het haar bloedeigen echt vriend was, die haar ertoe bewoog hem de grote bedragen te ontfutselen, welke nodig'waren om het veronderstelde ge heim van haar verhouding voor hem verborgen te doen blijven. U denkt mis schien, dat wij met de bovenstaande inhoudsweergave voor toekomstige be zoekers bij voorbaat alle spanning heb ben weggenomen, doch dan onderschat U het Franse raffinement. Er blijven voldoende vraagtekens over om U een spannende middag of avond te garan deren! In verband met de Nederlandse première van de film "South Paci fic" is een schone jongedame uit Tahiti naar ons land gekoment om kokosnoten uit te delen aan de be zoekers van dit evenement. Ze strooide haar gaven echter ook nog verder rond. Zo bood zc gisteren een kokosnoot aan aan het bouw bureau voor het nieuwe RAI-ge' bouw in Amsterdam. Zij plantte de noot in een kuip. in de hoop dat er mettertijd een palm uit groeit, die het nieuwe gebouw zal sieren. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Leiden: Woon-en winkelhuis Lange Mare 38 in bod: f 15 800. koper L. Zitman te Lei den. q.q. voor f 16.600. Notaris N. W. Holtkamp te Leiden: Winkel- en woonhuis met bakkerij en 2 afz. bovenwoningen Jan Lievensstraat 5. 5a en 7. in bod f 18.000. koper Th M. Romyn te 's-Gravenhage voor f 18.000. Notaris W. F. Karstens te Leiden: Woonhuis met afz. bovenwoning Kaiser- straat 39/41, in bod f 9.400, koper E. van Starkenburg te Leiden, q.q. voor f 9.725. Notaris M. P. Kaptein te Leiden: Woonhuis Leliestraat 42. in bod f 2 700, koper J. van Vliet te Leiden voor f 3.250. MONUMENTENCOMMISSIE. In overleg met de Monumentencom missie stellen B. en W. de raad voor om prof. dr. W. den Boer tot lid van deze oommissie te benoemen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3