Kleur, klank en leven op fraaie vogeltentoonstelling in Noordwijk B KLAVERBLAD Kon. onderscheiding J. C. v. Britsum Jaiiine Andrade stelde teleur Expositie is lust voor oog! T. Kralt wederom gekozen tot voorzitter van Flora, Rijnsburg 97ste jaargang Vrijdag 19 december 1958 Vijfde blad no. 29625 Gisteren herdacht de ploegbaas-reini- J. C. van Britsum de dag, waarop hij jaar geleden in dienst trad bij de emeentelijke Reinigings- en Ontsmet- ngsdienst. In de kantine van de dienst sprak om lf vijf gistermiddag mr. J. Drijber, ithouder van bedrijven, hem namens t college toe. Hij schetste de jubilaris seen plichtgetrouw en ijverig man, op te allen tijde een beroep kan wor- gedaan. Als koetsier heeft hij de paardentrac- nog meegemaakt; na de mechanisa- van het bedrijf werd Van Britsum bij veegdienst ingedeeld. Ja de gebruikelijke oorkonde en grati- afcie overhandigd te hebben, was het or de wethouder een genoegen de heer ia Britsum de bronzen medaille, ver- nden aan de Orde van Oranje-Nassau de borst te spelden. IERSTWIJDINGSDIENST MET KERSTSPEL Dinsdagavond zal de Vereniging van jz. Hervormden Leiden/Oegstgeest in kerkzaal van het Leidse Volkshuis kerstwijdingsdienst houden. In deze ast zal de jeugdkring der vereniging kerstspel „De Heilige Kribbe", van Evelyn Hart, vertonen, vertaling ink Lulofs. Aan dit spel ligt een his- ische gebeurtenis uit het leven van inciscus van Assisi ten grondslag. Is. W. J. H. Hubeek houdt een inlei- ide bespreking. Advertentie Mevrouw Van Britsum wenst haar echtgenoot geluk met Koninklijke onderscheiding (Foto L.D./Van VTtet) De heer A. de Koning, sprak als on middellijke chef waarderende woorden etn dankte de jubilaris voor zijn vele werk. Namens de personeelsvereniging voerde de heer C. Vermeer het woord; hij bood mevrouw Van Britsum bloemen aan. Tot slot sprak de jubilaris een dank woord. VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHORENDEN Sfeervolle kerstfeestviering In een sfeervol versierde zaal van Oud-Hortuszicht was een groot aantal leden van de afd. Leiden der Vereni ging tot Bevordering der Belangen van Slechthorenden bijeen gekomen voor een kerstviering. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer J. W. Stoffers, hield de secretaresse, mej. F. J. Zandvoort, een passende inleiding. Als hoofdmotief besprak deze de liefde voor de eenza men, de enige voorwaarde om zelf een innerlijke kerstvrede te kunnen hebben. De blijde boodschap vernamen de aanwezigen door de warme alt-stem van mevrouw R. Snellen, die werd bege leid door mevr. dr. M. N. Dinger en mevr. G. J. Jansma resp. met piano en dwarsfluit. Het kerstevangelie, oud en steeds weer nieuw, werd gelezen door het hoofdbestuurslid, de heer J. A. Chris- tiaanse, welke ook „Het Herdertje" van C. M. Hille Gaerthé declameerde. Aan het einde van deze bijeenkomst zongen allen het stemmige „Ere zij God" en sprak de voorzitter het slotwoord. KERSTJEUGDIENST IN PIETERSKERK Zondagochtend zal in de Pieterskerk weer een jeugddienst worden gehouden. Deze jeugddienst draagt ditmaal een bij zonder karakter mede in verband met het aanstaande kerstfeest. In deze dienst zal voorgaan de „nieu- e" jeugdpredikant ds. Gijsbers van Leimuiden. Medewerking zal worden verleend door het koor van de Kon. Marechaussee en het Haags Koperensemble. VAN BALKON GEVALLEN Bij het uitkloppen van dekens is gis terochtend de 22-jarige mevr. J. Va- vierPlu van het balkon van de eerste verdieping van haar woning in de Wil lemstraat gevallen. Mevr. Vavier, die tegen de vermolmde balustrade van het balkon leunde, liep tengevolge van deze val een linkerbovenibeenfractuur en een hoofdwond op. Hedennacht om één uur is op de Kanaalweg een 40-jarige bromfietser, d'ie onder de invloed van sterke drank was, geslipt. De EHD heeft het slacht offer, dat een hersenschudding en een kaakfractuur opliep, naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN inald, zn van J. Bavelaar en J. Krae- !(|er, Helena Willemien, dr van W. en N. van der Plas, Samuel, zn van fades en J. M. IJzerman, Willemina lena, dr van J. R. van Ommen en M. in de Weerdt, Rosa en Nelly, drs van sik en R. J. Valk, Olaf, zn van L. J. s en A. M. Vergunst, Monique, dr Braxhoven en C. M. C. Hoogervorst, Ldr van L. A. M. v&n der Meel en A. sdlus, Laura, dr van J. L. H. Vierkant C. Huiser, Cornells Albertus Maria, sn W. J, van der Voort en H. M. van Berg, Silvestrina Maria, dr van A. C. Groenewegen en A. van Spronssen, llanus Petrus, zn van M. C. M. Lu- Wrg en P. Bek, Dina, dr van C. Zwa ng en P. van RhJjn, Hendricus Geor- n van G. F. Vink en J. H. van Rhee, Catharlna, dr van C. P. de Reus en U. Hug, Arnoldus, zn van A. Kloos- sn en A. van Enck, Jacoba Johanna, 'Sn N. Zonneveld en W. M. Geradts, üna Wilhelmina, dr van C. A. J. van 'en M. M. Sllerings, Trijntje, dr van nievliet en A. Mos. GETROUWD Ji Vogelzang en D. I. Vermeer, G. J. nk en P. Rijsdam, A. A. de Zeeuw en T. van Dijk, A. van Hemert en H. Boijen, J. C. Vlaardingerbroek en J. sogendoorn, R. J. A. Rippe en J. T. de Ma, H. A. M. J. Oedaijrajsingh Var- i B. E. da Costa Gomez, L.. Staken en H. A. van der Meij, J. A. Serlie M, Wesseling, W. F. Verkuijlen en °ttflls, G. Cè Perreyn en J. M. Spie- "fg. D. Duivesteijn en G. Keereweer, Msen en H. Mes, J. F. Schieck en M. Mm. J. van Leeuwen en C. Bekooy. OVERLEDEN 'erlooij, 77 Jaar, man, J. Verstaij, 64 echtgenote van H. Schellevls, W. J. "en, 39 jaar, man, C. de Bruin, 68 toan, C. M. M. van Rijn, 2 weken, dr, l?'tenis, 83 jaar, man, M. C. de Vos, 45 .echtgenote van J. Dieleman, J. J. "toni, 74 jaar, vrouw, M. van der Lin- «1 jaar, man, G. van der Plas, 55 echtgenote van H. van Rhijn, N. van 78 jaar, weduwe van J. Spruit, J. eet Blom, 80 jaar, man, H Landzaat, "f. weduwe van J. C. van der Steen. Derde Kunstkring-concert Welke weerstand ivas hiervan de oorsaak? Janine Andrade heeft in ons land een gevestigde naam en talryke bewon deraars. Haar eerste optreden hier in 1947 verwekte furore! Hoe komt het dat deze vrouw ons nu niets meer gebracht heeft van geestelijk grandezza? De magistrale techniek is gebleven, maar zelfs deze bleek niet onaantastbaar. In de hoge liggingen kon zij meermalen een slordig en schril intoneren niet ver hoeden. Een mogelijke lichamèlijke of psychische weerstand kan oorzaak zyn, maar wij kunnen slechts registreren wat zich aan ons heeft voorgedaan. Op het programma stonden slechts sonates: Mondonville, Bach, Beethoven, Franck, een nogal conservatief geheel. Hoe graag hadden we van deze Fran- ?aise een sonatewerk gehoord van Fauré, Debusy, Honegger, Rcussel of Florent Schmit-t Ja, die onbekende Mondonville is wel een Fransman, een die het programma leven liet van 1748 tot 1808, maar dan zou hij andere muziek geschreven heb ben. Hij leefde echt van 1711 tot 1772 in aanzien als een gevierd violist des konings en als gunsteling van Madame de Pompadour. Zijn sonate blijkt daarbij aangepast, onderhoudend, maar zonder eén onbekende noot of melodische wel ving, die niet van tevoren was te voor zien. Een geschikt openingsstuk om in te spelen. Men kon hier nog alles van de soliste verwachten, die, zoals past, bij deze italianiserende hoog-barok, de eerste delen weergaf met royale streek en de tere Sarabande tot 'n afgeslepen kleinood maakte. Maar het slot-allegro gaf al een ongunstig voorteken: een moordend tempo, moordend voor het synchrone samenspel met de begelei dende Antonietti. De rappe toontjes zou de ruisend meebewegende klanken- werden hier uiterst fragiel. Daarmee stroom van een klavecimbel wel gehar monieerd hebben, maar met piano werd het effect nietszeggend. Toen volgde de le solo-vioolsonate in g van Bach, waarvan het inleidende overscnone Adagio tot de glansstukken van de muziekliteratuur behoort. De viohste heeft dit Adagio nog wat warm te kunnen meegeven, maar in de vol gende delen scheen elk geestelijk con tact met Bach te ontbrekennoch diepte noch herschepping, noch een algemene synthese. De suggererende z.g. „een stemmige polyfonie", die Bach hier toepast en de ene viool tot een klein orkest omsmeedt, sprak niet aan. Janine Andrade was op „schitteren" int, maar met een nerveuze streek, ter wijl juist in alle beweeglijkheid „barokke rust vereist werd. Het Presto werd al te jachtig en trok de aandacht van het werkstuk af geheel naar de virtuose. Beethovens 3e Sonate in Es, dezelfde van het vorig reüital .heeft ook de in druk van plichtmatigheid niet geheel kunnen wegnemen, al zonderen we het Adagio hiervan uit. De jonge lyrisch - emotionele Beethoven ontving in dit langzame deel de innige doorzongenheid die hem toekomt en viool en piano voerden hier een blijde samenspraak. En men kon in de hoekdelen de pianist bewonderen in de pareling van zijn subtieDpassagespel en de welgedoseerde sensibiliteit van het pedaalgebruik. Helaas, ook de Franck-sonate stelde teleur. In het tweede deel en in de Fantasia leek het muzikanteske door te breken, er kwam ongetwijfeld een meer naar het hart gaande viooltoon, maar het laatste deel, het canonische Alle gretto „poco mosso", bracht door op jagen wederom een soort forceren van de expressie, waardoor de violiste haar partner min of meer in het gedrang bracht. Ware zij maar geweest als Franck zelf: gelijkmatig, sereen, in rust verankerd Het auditorium betoonde gulheid in het applaus, ofschoon niet de ovaties van vroeger. Janine Andrade dankte ervoor met een fabuleus gespeeld Perpetuum Mobile van Ries. V. „Klein Avifauna" opende gisteravond in hotel „Deli" de poorten van een vogel show, die werkelijk enig in haar soort genoemd kan worden. Wie de ruime, rustig verlichte zaal binnentrad, waande zich in een paradijsachtig lustoord, waar honderden fraai getinte tropische vogels, kleurkanaries, Harzers en waterslagers wedijverden met langgerekte trillers en druk gekwetter. En daartussen troonde hier en daar een statige Amazone-papegaai, die al dit druk gedoe slechts een enkel woord waardig keurde. Enthousiast hebben de leden van deze Noordwijkse Vogelvereniging aan de voorbereiding en de opbouw van deze expositie gewerkt. Wat zij aan stijlvol en doelmatig materiaal hebben vervaar digd, is bewonderenswaardig. Opmerkelijk was de rustige, maar toch zeer smaakvolle aankleding van deze show, waarvan het centrum werd ge vormd door een keurig geïmproviseerde parkje met een klaterende waterval. Ge makkelijke stoelen boden daar gelegen heid tot een gezellig zitje. Geheel verzorgde volières en vluchten flankeerden de honderden voorbeeldig ingerichte kooien. Een der volières, ingericht door de heer A. Alkemade, een met het wel en wee der vereniging zeer meelevende vogelliefhebber, was bevolkt met een aantal zeldzame vogels als Roodkopkar dinalen, Japanse nachtegalen en enkele Wida-soorten, alsmede met een collectie kleurkanaries van een der leden. Liefhebbers kunnen hier genieten van enkele honderden prachtige vogels. Zo zagen wij op deze show Zebravin- ken de mus van Australië in witte, beige, blauwe en bonte kleur, terwijl ook de zilvervleugels niet ontbraken. Verder Japanse Meeuwtjes, waaronder het Pet meeuwtje, Parkieten in de soorten Gras parkieten, Bonte Parkieten en Lutino' Japanse Nachtegalen, Diamantduifjes, de vrij Valkparkieten, Goudbuikjes, Na poleonnetjes, Blauwfazantjes, Cubavin- ken, Tijgervinken, diverse kostbare As- trildesoorten, Diamantvinken, Rood- en Zwartkopgoulds, Edelzangers en tal van andere soorten. Hun gekwetter en zang werd overstemd door de langgerekte trillers der Waterslagers en andere kanarie variëteiten. Kleurkanaries boden een weelde van zachte pasteltinten. Achter deze opsomming staat de lief de en zorg waarmee de vogelliefhebbers van „Klein Avifauna" hun dieren onder houden en opkweken. Een der leden leverde een-prestatie een drietal Doorn- atrildes te kweken, een opmerkelijk feit in de vogelkwekerij. Geen zaterdagvoetbal Bij het ter perse gaan van dit num mer vernemen wjj, dat de zaterdagcom petitie van de KNVB afgelast is in ver band met de gesteldheid der terreinen. BILJARTEN. Veel belangstelling voor kampioenschap driebanden Voor het kampioenschap van Neder land ereklasse groot biljart driebanden, waarvan de finale van 12 tot en met 15 februari a.s te Breda wordt gespeeld, hebben 12 biljarters ingeschreven. Twee zijn vrijgesteld van voorwedstrijden: Bert Teegelaar als kampioen van het vorige seizoen en Herman Popeyus, om dat hij voor de afscheiding van de NNBB kampioen van de KNBB was met een gemiddelde, dat 25 procent boven de minimumgrens van 0,650 lag. Er zijn nu twee groepen elk van vijf In de ban van hef spel HIJ VERDUISTERDE DUIZENDEN (Van onze Haagse redactie) Wegens verduistering van een bedrag oo" 17-35°— verscheen gisteren een 32-jarige vertegenwoordiger uit Bode graven voor de Haagse rechtbank. Hij pleegde deze verduisteringen in de ja ren '56 '57 en '58, ten nadele van de Coöperatieve Vereniging „Helpt Elkaar". Het juiste bedrag lag nog hoger maar hij had reeds iets terugbetaald 'nadat de eerste verduistering, waarvoor hij een schuldbekentenis tekende, was ontdekt. Dit ging om f. 16.000,— Dit voorjaar bleek echter, dat hij zicli opnieuw aan hem toevertrouwd geld had vergrepen. Ditmaal betrof het f. 1500,—. Verdachte zei, dat hij f. 3.000,aan de inrichting- van zijn huis had besteed, toen hij trouwde. Wat met de rest was gebeurd, wist hij niet. De psychiater wist het wel.' Het bleek, dat de man al het geld had opgemaakt aan speelautomaten. ,Hij heeft een infantiele inslag", aldus' de psychiater. De officier van Justitie, mr. Hille vroeg een jaar gevangenisstraf^ waarvan twee maanden voorwaardelijk. De verdediger, mr. W. v. d. Meij, zag de vertegenwoordiger als een zuiver ge val voor de psychiater. „Hü was geheel gericht op het spelen", zei hij, „alle normen vielen hierbij weg". Mr. v. d. Meij verweet de werkgever van verdaohte, dat deze geen enkele controle op hem had uitgeoefend. De psychiater die hem heeft onderzocht zou misschien bunnen meewerken aan een kuur om de patiënt het spelen af te leren. De verdediger vroeg een straf, waarvan het onvoorwaardelijke gedeelte ongeveer gelijk zou zijn aan de tijd door- gebracht in preventieve hechtenis. Uitspraak 30 december. De jaarvergadering van de veilingvereniging „Flora" was gistermiddag zoals gewoonlijk weer uitstekend bezocht. Na het welkomstwoord hield de heer T. Kralt een inleiding met als onderwerp „Rondom de export". Hü had toen hij nog maar pas voorzitter was van „Flora" in 1922 aan het bestuur voorgesteld bolbloemen te gaan exporteren. Dr. Krelage trachtte hem kort daarop duideljjk te maken dat de export van bollen en van bolbloemen, dus van grondstof en produkt, niet mogelijk was. De bloemenkweker had echter ook recht op een behoorlijke brood winning, was de mening van de heer Kralt. In de crisisjaren liep de export zeer terug, en in de oorlog lag deze geheel stil. Na de oorlog is gebleken, aldus spreker, dat de export van bollen stijgt als er ook bolbloemen worden uitge voerd. Het is dus bewezen, dat beide goed samen kunnen gaan. Het is dan ook volkomen onbegrijpelijk, aldus de heer Kralt, dat de bollenexporteurs, nu wij op de drempel van de Euromarkt staan, vragen de invoerrechten op bol bloemen in Zwitserland te verhogen. Wij zullen ons met alle kracht tegen deze maatregel verzetten, aldus spreker. Het is voor mij onbegrijpelijk, dat men nu tracht de export van bolbloemen te bemoeilijken, terwijl de Euromarkt in werking gaat treden. Een volledige vrij handel zal nog wel een mensenleeftijd duren. Laten we deze kwestie toch nuch ter en zakelijk bekijken en niet het persoonlijk belang voorop stellen, aldus besloot de heer Kralt. JAARVERSLAG. Hierop bracht de heer H. J. den Haan het jaarverslag uit. Het ledental bedroeg op 30 september 1958 het einde van het boekjaar 1000 leden. Spr. herin nerde aan de omzet van f. 10.401.437, hetgeen nog nooit was bereikt. Ondanks de grotere aanvoer van freesia's en an jers is het karakter van bolbloemen- veiling bewaard gebleven. Spr. ging daarna nader in op het prijspeil en wijdde voorts nog even aandacht aan het corso, dat uitstekend geslaagd is. HERKOZEN. Bjj de bestuursverkiezing werd de heer T. Kralt met 325 van de 348 stemmen herkozen. Hij deelde daarop mede, dat hü maar twee jaar in- pi'aats van vier jaar achter de be stuurstafel zou blijven zitten, aange zien hjj dan 40 jaar in het bestuur zit en dan is het tijd om heen te gaan. Hü zal dan 72 jaar zijn. De heren P. van Rijn en Dan. van Egmond werden herkozen als leden van de raad van bijstand. Hierop werden de rekening en balans behandeld en goed gekeurd. Het batig saldo zal echter niet meer vastgesteld worden, maar ter be schikking worden gesteld van de kwe kers, die hiervan kunnen lenen onder be paling, dat hét geleende bedrag in een jaar terugbetaald zal worden. Dit voor stel werd met algemene stemmen aan vaard. Het voorstel van het bestuur een nieuwe koelcel te bouwen en een acht tal boxen, werd aangenomen. Met zal trachten in deze cel ook hoge tempe raturen te bereiken. Drie Cyprioeten vanochtend ter dood veroordeeld In Nicotia zijn hedenochtend drie Griekse Cyprioten ter dood veroordeeld wegens onwettig bezit van vuurwapens en munitie. De veroordeelden, die be kend hebben, zijn resp. 21, 19 en 30 jaar. Ingevolge de bepalingen van de nood toestand staat op het onw^ttia; bezii tVt doodstewt- spelers geformeerd. In Rotterdam spelen Jan Sweering (A'dam), Flip Schmidt (A'dam), J. L. Baay (R'dam), M. Heins- man (Den Haag) en H. v. Gils (Breda). In Waalwijk komen uit: Cees van Oosterhout (Breda), Hennie de Ruyter (Waalwijk), Louis van Bommel (Oister- wijk), Nico Stikkelman (Arnhem) Jan Broekhuizen (Arnhem). Deze voorwedstrijden moeten op 19 januari beëindigd zijn. Sportsplinters Het voorlopig Nederlands Jeugdelftal (18-20) heeft gisteravond in „De Vliert" te Den Bosch met 7-1 gewonnen van een zuidelijk amateur-elftal. De rust ging in met 5-1. De Arnhemmer Theunissen (Vitesse), midvoor van het jeugdteam, scoorde vijf doelpunten. De beslissingswedstrijd tussen Atle- tico (Madrid) en CDNA (Sofia), voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese voétbalbeker voor clubs teams, is, na verlenging, geëindigd in een 3-1 zege voor Atletico. In de derde ronde (kwart finales) komt Atletico uit tegen de Westduitse club Schalke '04. Hel Leidscli Dagblad MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. NIEUWE UITGAVEN L>e Enquête-commissie is van oordeel Een samenvatting van het parlementaire onderzoek naar het regeringsbeleid in de oorlogsjaren 1940—1945, door H. C. Post humus Meyjes, pol. soc. drs., met een woord vooraf van dr. L. de Jong. Deze belangrijke en zeer lezenswaardige uitgave verscheen bij van Loghum Slate rus, Arnhem en Meulenhoff, Amsterdam. Mijn vriendin de Camera, door A. Spoerl. Geill. met vele schertstekeningen van Cl. Arnold en technische tekeningen van P. Lang. Uitg. Hollandla, Baarn. Algemeen register en woordenlijst, deel 15 van Het Handboek voor de aquarium liefhebber. Uitg. Hollandla, Baarn. Helmwee naar Haarlem, door J. Men- dels. Uitg. de Arbeiderspers, Amsterdam. Sprookjesland, door Cassander. Boek voor kinderen van 812 jaar, met teke ningen van E. Merk. Uitg.: Foreholte, Voorhout. Tamboer in Egypte, door Theo Fleisch- man. Vert. uit het Frans door Karei Jonckheere, met illustraties van Chader, Kapitein Twin, door Camille-Jean Fichefet. Vert. uit het Frans door Annie Winkler-Vonk, met illustraties van Guy de Gobert. Deze deeltjes verschenen in de Junior club-reeks bij uitg. Meulenhoff, Amster dam in samenwerking met uitgeverij Bre- pols. Het huis van Carollcn en Carolien in India. 2 kinderboeken met illustraties van P. Probst. Verschenen m de Grote I Brepols Serie bij Uitgeverij Meulenhoff Amsterdam. Vonken in de schemering, door A van Dijk. Uitg.: Spruyt, van Mantgem en De Does, N.V., Leiden. Een hoekje van de tentoonstelling. (Foto L.D./Van Vliet) Kortom deze show van kleur, klank cn leven is een lust voor het oog. Met grote voldoening kunnen de leden van I de tentoonstellingscommissie op hun werk terugzien. De voorzitter van deze commissie, de heer J. Wassing, riep in zijn openings woord de afgevaardigden van de zuster verenigingen een bijzonder welkom toe. Spreker deelde mede, dat de bondsvoor zitter wegens familie-omstandigheden verhinderd was deze vogelshow te ope nen, terwijl ook de wethouders op het laatste moment niet aanwezig konden zijn. Dankwoorden richtte de heer Wassing tot de heer Van Rheenen, die voor deze expositie zijn zaal beschikbaar had ge steld en bij de opbouw alle mogelijke medewerking had verleend, tot de heer Tappenbeck voor het beschikbaar stel len van bloemstukken, de tuinman van het „Huis ter Duin", de heer Van Os voor het aanbrengen van planten en tot de schenkers van de verschillende ere prijzen. In zijn openingstoespraak herinnerde de heer Wassing aan de promotor van deze shows, de vroegere secretaris van „Klein Avifauna", de heer C. Zwirs, die naar Nieuw-Zeeland was verhuisd. Velen brachten gisteravond reeds een bezoek aan deze expositie, die stellig een goed stug propaganda voor het werk van „Klein Avifauna" zal betekenen. Ook gedurende het weekeinde zal de show van 10 uur vooim. tot 10 uur nam. te bezichtigen zijn. De volledige uitslag van de beoorde ling zal nader worden bekend gemaakt. pel kou. "laar een handige flasïc HfcJI^VPOTHEEK (mff. 1 !e «L g£ Were). zoittft-%>rljSvWhc!i.n!f i^P^i^OTOgist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Pocder^^fca hoofdpijn, kiesr pijn, hoest, griép, Warrhee, influenza, rheumatiek, koortsj^eid bij gevatte kou, periodieke pijnen <^z. enz. Vctkrijgbaar in etuis met 6 froeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist BATUCCV MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 december. Veemarkt. Aangevoerd 8 stieren, 48 melkkoeien, 300 vette koeien, 15 varekoeien, 11 graskalve ren, 65 vette kalveren, 61 nuchtere kalve ren, 60 vette schapen, 1725 vette lamme ren, 37 varkens zeugen, 192 schrammen, 531 biggen, 4 gelten, totaal 3057. Notering: stieren (schoon gewicht) f2.90 3.15, melkkoeien f 850—1125, vette koel en (schoongew.) f2.753.30, varekoelen f 550900, graskalveren f 250350, vette kalveren (levend gewicht) f2.252.75, nuchtere kalveren (per kg. levend gew.). f 1.201.60, nuchtere kalveren, (levend ge wicht per stuk) f 4065, vette schapen, f 6090, vette lammeren f 6090, drachtige zeugen f 275375, schrammen f 75105 biggen f 42,f 45,en f 55, De handel voor stieren vlot, melkkoeien willig, vette koelen goed, zware koelen lui en duur, graskalveren kalm, vette kalve ren matig, nuchter kalveren vlug, vette schapen en vette lammeren stug, zeugen schrammen en biggen goed. De veemarkt en kaasmarkt, vallenae op Tweede Kerstdag, wordt gehouden op a.s. woensdag 24 december. LEIDEN, 19 december. Kaasmarkt. Aangevoerd 27 partijen Goudse Kaas en 1 partij Leidse Kaas. Notering Goudse extra kwaliteit tot f 2.40, Goudse eerste kwali teit f2.272.31, Goudse tweede kwaliteit f2.24r—2.26. Handel lui. ROELOFARENDSVEEN, 17 december. Eloemenveiling. Tulpen: Krelage 1.75, Su- perba 1.55, Narcissen: Early Glory 1.03 1.10, Freesla 603.55, Cyclamen 601.22 per bos, Troschrysanten: Bramber 1.05 1.15, Beauty 961.10, Paris 8895, Orchid Beauty 831.19, Long Island 781.17, Thelma 92—106. Red Rolinda 80—1.19, Am. Aanwinst 81102, Golden Perfection 1.061.13, Anjou 8288, Crimson Cham pion 951.06, Schlagers 8689, Tros chrysanten gemengd 1.061.17 per bos, ld. geplozen: Long Island 1222. Exantress 1617, Balcombe Perfection 1213 per st. Am. Anjers: Sim rood 2748, Sim roze 37 51, Cardinaal Sim 5354, Brenner 26 37 per stuk. Beshulst 4371. ROELOFARENDSVEEN, 17 Gecember. Groenteveiling 11.andijvie 43.00 57.00, witlof 1 69.00—72.00, Idem 2 54.00- 56.00 per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 18 dec. Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 3.304,50, waspeen B export (per kist) 1.903.20. waspeen binnenland (per kist) 2 60—4.60 Aanvoer waspeen 39.000 kg. waarvan 15.000 kg. voor export werd verkocht.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7