Restauratie en uitbreiding DE„ WILLEM RUYS" WORDT DOOR 1600 MAN OPGEKNAPT Op 7 maart vertrek voor een wereldreis JAN ZEILSTRA Jr. De legendarische Kaspar Hauser werd 125 jaar geleden vermoord Was hij te vondeling gelegd vorstenkind of een gewone leugenaar en zwendelaar? Merkwaardig jubileum Conflict zirarkoolfabrikanten- kartelbesluit; eis ƒ1000,- boete „Belediging van de rechterlijke macht" Half miljoen Engelse werklozen, tweemaal zoveel als in 1957.... Al zal dit getal nog stijgen, toch heeft Engeland wereld-recessie goed doorstaan Een heldere 'jonge' BYNBENDE'S jonge VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 (Van onze correspondent) In Wilton Feyenoords kolossale Oostdok te Schiedam krioelen 1600 man op, in, tegen en onder de Willem Ruys. Een leger lassers, schil ders, timmerlieden, stoffeerders, installateurs, elektriciens, voert er een strijd met de tijd. Want 20 februari 1959 moet de enorme verbouwing van de Willem Ruys gereed zijn, opdat het schip op 7 maart vol geboekt kan uitvaren voor zijn eerste reis om de wereld, een nieuwe lijn, die voor het vlaggeschip van de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd is gecreëerd, nu de passagiersdienst op Indonesië, waarvoor het was bestemd, praktisch tot nihil is gereduceerd. De accommodatie war dit nu om een rendabele exploitatie mogelijk te maken vergroot van 850 tot 1.200 k 1.300 passa giers. Maar er zit een grondige ver bouwing en uitbreiding van het schip aan vast, om die 350 passagiers méér ook te kunnen verzorgen. De verbouwing van de Willem Ruys is de grootste, waarvoor Wilton Feyenoord heeft gestaan. Het is een moeilijk kar wei, dat tal van problemen heeft, waar mee de „bemanning" van ^et bouw bureau Willem Ruys vertegenwoor digers van werf en reder opstaan en naar bed gaan. Want neem nu alleen maar eens het aanleggen van de lucht verversingsinstallatie door het hele schip, waarvoor langs alle hutten, zalen en vertrekken ruimte moet worden ge vonden om twee buizen met een dia meter van veertig centimeter in to taal 12 km lang voor het oog onzicht baar weg te werken. Dat is op een nieuw schip al moeilijk, laat sta-an op een be staand sohip. Er mogen hutten wor den bijgebouwd voor 350 passagiers, het betekent ook, dat voor zoveel man meer recreatiemogelijkheden aanwezig moeten zijn. Gevolg: uitbreiding van sportdek- ken bars de bouw van een bioscoopzaal voor 160 bezoekers en van een tweede zwembad. Andere uitbreidingen En zoveel man meer aan boord bete kent ook: uitbreiding van de keukens waarin voor 1.600 opvarenden moet wor den gekookt de proviandkamers, de koel vriesruimten, de linnenkamers en wasserij, de bagageruimen Daaraan vaat zit weer de uitbreiding vain de elek trische installatie en de brandblus- installatie. Zelfs de bestaande hutten en zalen zijn geheel afgetuigd. Het hout werk is allemaal naar de fabriek ge gaan om te worden geschuurd en op nieuw gelakt. De wanden over het hele schip worden betimmerd met kunst harsplaten, waarvan er alleen al 151.000 vierkante meter nodig zijn, een opper vlakte, die voldoende is om 25 Feyenoordstadions mee te kunnen be dekken. Nieuwe ruimte is gewonnen, door enkele dekken te verlengen. Op het ach terschip is aan het dekhuis een lengte van dertig meber aangebouwd waarin eerste klas hutten komen. Het dek zelf is aan de aohterkant tien meter ver lengd. Het brugdek werd 15 meter langer, evenals het onder-promenade-dek, waar op een nieuwe toeristensalon komt met een tafelite nniszaal en een nieuwe bi bliotheek. Op het boven-promenadedek is het sportdek gesloopt en met 60 meter verlengd om ruimte te maken voor een Lido toeristenklas en zes nieuwe luxe hutten. Op het commandobrugdek ko men een sportdek van 550 vierkante meter en een zonnedek van 300 vierkante meter Andere aanblik Door de vergroting van de boven bouw verandert ook de aanblik van de Willem Ruys. en daartoe draagt even eens bij de verlenging van de beide schoorstenen, de voorste met 3.50 meter tot 16 meter hoog (en een diameter zo groot, dat er gemakkelijk enkele auto's in geparkeerd kunnen worden) en de achterste met 2.85 meter tot circa 14 meter. Pas in februari van dit jaar kreeg Wilton Feyenoord be moeiingen met het werk. Toen twee maanden later het plan definitief vast stond, bleek het driemaal zo omvangrijk te zijn. In september kwam het schip in dok en vijf maanden heeft de werf nu de tijd om het karwei te klaren. Daarbij komt nog dat behalve veel nieuw werk, ook het schip zelf in feite al bijna twintig Jaar oud want in 1939 lag het klaar om te water te worden gelaten wordt opgeknapt. Ook technisch gebeurt er veel aan de Willem Ruys. Het schip wordt uitgerust met een Denny Brown stabeliseerinstal- Oud-Hollandse thee-orgieën Bij onze voorouders op de thee Het namiddag-thee-uurtje van onze voorouders uit de 17de eeuw was een gezellige, doch vrij kostbare tijdpasse ring. Om te beginnen mochten alle gasten haar eigen thee-soort kiezen, maar uit beleefdheid koos men meestal de thee, die de gastvrouw dronk. Tijdens het uitschenken van de thee werd de geur ervan uitbundig geprezen en deze „opgeuringen" behoorden in die tijd tot de gebruikelijke plichtplegingen. De thee (met suiker) werd niet uit kopjes, maar uit bakjes of schoteltjes gedronken, waarbij droge confituren werden geserveerd. In minder goede huizen gaf men inplaats van die kost bare Franse confituren, theekoek. thee lettertjes ofwel stukjes marsepein Later serveerde men ook ulevellen en hopjes. Na royaal gegeten en thee gedronken te heben. kwam de brandewijnkom met rozijnen op tafel, het zogenaamde af zakkertje. Ook hiervan bediende men zich rijkelijk, zodat de vrouwtjes vro lijk werden en begonnen te klinken en te roken. Zowel vrouwen als mannen rookten een pijp en niet alleen de vrou wen uit de mindere kringen, maar ook de deftigste". Vanzelfsprekend leidde deze uitge breide „theetafel" tot allerlei excessen, waardoor het cebruik in een kwade reuk kwam te staan en langzamerhand werd afgeschaft. Eerst nadat in Enge land de five-o'clock tea in zwang was gekomen, werd ook in Nederland het thee-uurtje in ere hersteld tot op de huidige dag toe. maar van thee-orgieën Is thans toch geen sprake meer. latie. De vier bestaande hulpmotoren zijn uitgenomen en vervangen door grotere M.A.N.-motoren. Er komt voorts een nieuwe verdampitisinstallatie voor het vervaardigen van zoet water. De tonnage van het schip zal met 2.200 ton toenemen tot 23.300 ton. Totnutoe is er 1.150 too staal aan het schip ver werkt. Voor de 500 kubieke meter hout, die wordit verwerkt, zijn 1.200 bomen van 1.20 meter omvang en tien meter lengte nodig. Er is een hoeveelheid multiplex verwerkt met een oppervlakte van 6.000 vlerkante meter, voldoende om het Feyenoordstadion te bedekken. Er zijn voorts verwerkt 75 kilometer elektrici teitsdraden. Aan gas en zuurstof werd verbruikt 80.000 kub. meter, zijnde een gashouder met een middellijn van 50 meter en een hoogte van 37 meter. Het energieverbruik bedroeg tot dusver 200.000 kilowatt, wat overeenkomt met het jaarverbruik van 400 gezinnen. De Willem Ruys gaat zyn reizen om de wereld maken in tegengestelde rich ting als de Sibajak op het ogenblik doet. Van Rotterdam gaat de Ruys via het Suezkanaal naar Singapore en verder via Australië en Nieuw-Zeeland door het Panamakanaal naar de Bermuda-eilan den en in de zomer ook New York. Van daar gaat de reis via Miami langs Southampton terug naar Rotterdam. Voor deze wereldreizen is veel belang stelling Brandbare ladingen moeten afgedekt worden De Raad voor de Scheepvaart acht het gewenst dat bij het vervoer van zeer brandbare ladingen, zoals ka toen, alle luchtkokers aan boord door middel van kopergaas worden afge dekt. De raad doet deze aanbeveling in zijn uitspraak over de brand aan boord van het in een droogdok te Schiedam staande s.s. „Eemdyk" op 31 januari 1957. De oorzaak van de brand is niet vast komen te staan. De raad acht het mo gelijk, dat toen de laatste keer in het ruim is gewerkt, een der arbeiders heeft gerookt en dat door een weggeworpen sigaret katoen is gaan schroeien en eerst enige dagen later tot felle ont branding is gekomen. Het feit echter, dat sterk de indruk is gevestigd, dat de brand tegelijk op twee plaatsen, zowel in het boven- als in het ondertussendek aan bakboord voorkant, is uitgebroken wyst meer op het binnendringen van vonken in dit ruim door de paalmast- luchtkoker. Kon. gezin bij viering verjaardag Prinses Armgard Gisteren vierde Prinses Armgard, moe der van Prins Bernhard, in „Huize Warmelo" by Diepenheim haar 75ste verjaardag. Als gasten van de jarige Prinses, die thans reeds ruim zes en een half jaar in ons land woont, waren o.m. aanwezig alle leden van het Ko- ninkiyk gezin. Prins Bernhard arriveer de reeds in de loop van de morgen in Diepenheim. Aan het begin van de avond arriveerden H.M. de Koningin en de Prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Maryke in kasteel „Warmelo". Prins Aschwin was verhinderd de verjaardag van zyn moeder mee te vieren, daar hy voor werkzaamheden voor het Metropo litan Museum of Art te New York thans in Bangkok vertoeft. Gisteravond zaten ruim 30 gasten, onder wie de leden van het Koninklijk Gezin en verder intieme vrienden en kennissen, aan een feestdiner aan. Vele bloemen en ontelbare telegrammen uit alle delen van de wereld werden Prinses Armgard toegezonden. IDrJ brand olie dè superieure petroleum kwaliteit voor uw öliehaard of'kachel KRAAIERSTR. 19 LEIDEN TELEFOON 20556 Zendelinge toont zich ontstemd over „haar" film Gladys Aylward, de zendelinge op wier leven en werk „The inn of the sixth happiness" is gebaseerd, is bijzonder weinig te spreken over deze film en de makers ervan. Zy verklaarde tegenover een verslag gever diep bedroefd te zijn over het feit, dat haar twintig jaren zendelin- genarbeid in Shansi (China), door een gescheiden vrouw. i.e. Inerid Bergman, wordt uitgebeeld. De uitbeelding zelf acht zij volkomen bezijden de waarheid, vol onjuistheden en denigrerend voor haar persoon. Mej. Aylward zeide met de 20th Cen tury Fox te zijn overeengekomen, dat men haar het draaiboek zou laten lezen. Zij tekende volgens haar,zeggen een voorlopige overeenkomst, Waarbij zy ,,in principe" toestemming gaf het boek van Alan Burgess te verfilmen. De rechten stond zij af ten behoeve van missie-arbeid onder Chinese vluch telingen in Hongkong. Het draaiboek werd haar nimmer toe gezonden en men begon met de film aanvankelijk op Formosa, later, als ge volg van moeilijkheden met de natio nalistische regering, in Wales zonder dat zii hier iets van wist Gladys Aylward (58). vroeger een kamermeisje, vertrok in 1930 met haar spaargeld naar China om. geheel op zichzelf, zendelingenarbeid te doen. Met de troepen van Tsjang Kai-sjek vluchtte zij naar Formosa na de over winning van de communisten. .The inn of the sixth happiness" heeft dezer dagen in Londen zijn première beleefd. Vergadering Bedrijfschap Bloembollenhandel In een woensdag te Haarlem ge houden openbare vergadering van het Bedryfschap voor de Bloembollenhandel heeft de voorzitter, de heer H. J. Hyl- kema meegedeeld, dat de exportcijfers vian bloembollen van 1 juli tot 12 de cember jl. 58.156 ton met een waarde van f. 168.266.000 hebben bedragen. In 1957 waren de cyfers resp. 57.271 ton en f. 164.979.000. De voorzitter merkte op, dat de styging geen zuivere winst voor de handel betekent. De vergadering heeft een bespreking gevoerd over de verhou ding Produktschap, Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel en de vrye organi saties inzake het verstrekken van ad viezen. Op voorstel van de vertegen woordiger van St.-Franciscus van As- sisi, een vereniging van werknemers, werd in principe besloten te bevorderen, dat het Bedrijfschap voorgelicht zal worden door de handel en de teelt. Deze afdelingen zullen by eigen organen ad viezen inwinnen, waardoor gehoopt wordt, dat men gemakkelyker tot een besluitvorming zal komen. Op het ogen blik brengen 14 organisaties adviezen uit en door de verschillen ontstaan er moei lijkheden by hét nemen van een be sluit. Verwacht wordt dat door deze be spreking de mogelijkheid zal ontstaan, dat één leidend advies bij het Produkt schap aal worden ingediend. De Russische professor Wladlmlr De- mits j of heeft ln een ziekenhuis te Leipzig met succes een hondehart overgebracht in het lichaam van een andere hond, aldus meldt het Oostdultse persbureau. ADN. De operatie heeft vier uur geduurd. De- mitsjof zou een nieuw hechtlnstrument hebbeng ebruikt, dat door de geleerden ..De Sovjet-spoetnik van de chirurgie" wordt genoemd. (Van onze correspondent in Bonn Het was woensdag 125 jaar gele den, dat de legendarische vondeling Kaspar Hauser te Ansbach in Zuid- Duitsland werd vermoord. Hij was, zo schatte men destijds, hoogstens 21 jaar oud, maar in de laatste vijl jaar van zijn korte leven werd hij beroemder dan talloze anderen in zen heel lang bestaan. Op 26 mei 1828 vond men voor de poorten van Neurenberg een ongeveer zestienjarige jongeling, die schamel ge kleed was en een brief bij zioh had, be stemd voor een commandant van een cavalerieregiment. Hierin werd deze gevraagd, of hy de jongen bij de cava lerie wilde aanstellen. In de brief werd ook beweerd, dat de vader van de jon gen eveneens bij dat regiment had ge diend. Later heeft Kaspar Hauser, zoals de jongen werd genoemd, verteld, dat hij, zolang hy zich kon herinneren, al tijd in een donkere lage kamer had gewoond. Inderdaad kon de vondeling eerst niet normaal lopen, evenmin leek hy in staat zijn handen te gebruiken (Van onze correspondent) De prooureur-generaal by het Haagse Gerechtshof, mr. J. Kist, heeft een geld boete van f 1000.subs. 100 dagen hechtenis, geëist tegen ieder van de 8 zuur koolfabrikanten uit Noord-Holland èn tegen het Centraal Verkoopkantoor voor de Zuurkoolhandel N.V., gevestigd te Broek op Langendyk, wegens overtreding van het kartelbesluit. De zuurkool-fabrikanten zouden, in stryd met dit besluit, nagelaten hebben het Ministerie van Economische Zaken ervan in kennis te stellen, dat zy een bedryfsregeling in het leven geroepen hadden. Dezelfde fabrikanten en het Centraal Verkoopkantoor zyn reeds eerder, in 1956, terzake van ongeoorloofde kartel vorming veroordeeld, in laatste instan tie ook door de Hoge Raad. Naar de procureur-generaal meent, hebben zy hun bedryfsregeling sinds deze veroordeling voortgezet, weliswaar met enige wijzigingen, echter zonder essentiële verschillen. De vroegere regeling kwam erop neer. dat het verkoopkantoor de fabrikanten voorschreef hoeveel zuurkool zij jaar lijks mochten produceren, terwijl an derzijds op het verkoopkantoor de ver plichting rustte deze produktie af te nemen of er althans een vergoeding voor te geven. Het verkoopkantoor was en is het gezamenlyke eigendom van de betrokken fabrikanten. Na de veroordeling wegens overtre ding van het kartelbesluit, werd het systeem gewyzigd, in die zin, dat thans het verkoopkantoor wel niet meer dwin gend kan voorschryven hoeveel iedere fabrikant jaarlyks maakt, doch wèl beslist hoeveel het jaarlyks voor iedere fabrikant zal (kan) verkopen, terwyl de fabrikanten zioh tevens verplicht hebben geen zuurkool buiten het ver koopkantoor om op de markt te brengen. Dit bleek, na langdurige ondervra gingen door het Gerechtshof, uit de (Van onze correspondent in Londen) Engeland telt thans meer dan een half miljoen werklozen, tweemaal zo veel als een jaar geleden, maar er was de vorige maand voor het eerst in lange tyd sprake van enige verbetering in de toestand, hoewel het normaal is in deze tyd van het jaar, dat de seizoenwerkloosheid toeneemt. De Britse minister van Arbeid, Macleod, gelooft, dat de werkloosheid in januari waarschyniyk nog belangryk zal stijgen maar dat de dingen er in het voorjaar beslist beter zullen uitzien. Van regeringszyde is verder te kennen gegeven, dat Engeland de wereldwijde economische teruggang wonderwel heeft doorstaan en dat er geen vrees is voor terugkeer van de vooroorlogse massale werkloosheid. Jongens pas van school, kunnen niet aan slag komen De regering is van oordeel dat de Britse nationale economie als geheel genomen gezond is, maar erkent dat er zieke plekken zyn. Twee maatregelen zyn genomen om meer werkgelegenheid te scheppen in de zwaar getroffen en economisch te eenzijdig ontwikkelde ge bieden zoals Schotland, Zuidwest-Wales en Noord-Ierland. De regering heeft tien miljoen gulden beschikbaar gesteld voor verdere industrialisatie en een spe ciale minister vrijgemaakt, die moet zor gen voor juiste spreiding van de indus trie over het land. Er zal speciaal iets voor de in nood verkerende katoen steden worden gedaan. De moeiiykheid is dat de werkgelegen heid niet alleen heeft te leiden van de achteruitgang in de economische be- dryvigheid, maar tevens van de gevol gen van de automatisering, speciaal in de staalindustrie, en van de overscha- I keling van steenkool naar olie vooral in de scheepvaart, by de spoorwegen en by i de elektrische centrales. De minister van Handel, Sir David Eccles, heeft ver- I klaard, dat een nieuwe groei van de in dustrie kan worden verwacht. Hy legde de nadruk op de onverwachte meeval ler, de uitstekende export-cyfers. De hoop van Engeland is vooral gebouwd op verbetering van de situatie in de Verenigde Staten. Een sombere factor is de dreigende mislukking van de Euro pese vryhandelszone, maar het is in elk geval moedgevend dat de nieuwe Britse voorstellen grote steun ontvangen, niet alleen van de landen van de OEES. maar ook van vele personen en enkele regeringen van de zes landen der Euro- markt. Indien deze voorstellen volgende maand zouden worden aanvaard, ligt volgens de Britse regering de weg open voor een hervatting van de onderhande lingen inzake een wederkerige handels bevoordeling in Europa. Voor Engeland zou er dan tussen 1 en 15 Januari, wan neer het besluit over de Britse voorstel len moet vallen, weinig verloren gaan. De Engelse vierling Good is nu alweer tien jaar oud. Van links naar rechts Frances, Bridget, Jen nifer en Elizabeth druk in de weer met het verslepen van een blok hout, waarvan een prima kerstvuur gestookt kan worden. verklaringen van de directeur van het Centraal Verkoopkantoor voor de Zuurkoolhandel N.V., de heer A. de Waal. Er is dus in wezen niets ver anderd. aldus de procureur-generaal, die in de continuatie van het door de Hoge Raad veroordeelde systeem een „belediging van de reehterliike macht" meend ete moeten zien, reden waar om hy de opgelegde boetes van f. 300 wilde verhogen tot f. 1000. De verdediger, mr. dr. C. Berkhou wer, te Alkmaar, meende dat de onder linge mededinging door de regeling niet in het gedrang Is gekomen, htgeen wel had moeten gebeuren, wil men overtre ding van het kartelbesluit ten laste kunnen leggen. De regeling betreft hier uitsluitend een verkoopregeling, die de betrokken fabrieken een enorme kos tenbesparing oplevert, doordat de ver kooporganisatie en het transport ge centraliseerd is geworden, aldus pleiter. Arrest op 81 december. Ook socialisten vrezen geen massa-werkloosheid Londen ziet als verder lichtpunt de goede kans op verbetering van de han del tussen Engeland en de Westduitse Bondsrepubliek. De oppositie is minder optimistisch, hoewel bekend is dat de socialistische leider, Hugh Gaitskell, evenmin gelooft in het gevaar van wer- kelyk massale werkloosheid. Maar La bour vindt de cyfers van de regering te geflatteerd omdat er veel onzichtbare werkloosheid heerst. De socialisten voor spellen dat in februari meer dan een miljoen personen door hele of halve werkloosheid byvoorbeeld door inkorting van de werkweek, zal zyn getroffen. Een ernstig vraagstuk is dat 200.000 Jongeren, die Juist de school verlaten hebben, niet aan de slag kunnen komen. De oppositie heeft weer de oude klacht laten horen, dat de regering de dingen in het honderd heeft laten lo pen door haar politiek van ongebonden vryheid. Volgens de socialistische woord voerders is het enige antwoord op het communisme aanboring van de econo mische hulpbronnen volgens een wel doordacht plan. De buitenlandse facto ren laten zy echter, zoals gewoonlyk, buiten beschouwing. en de doodgewoonste dingen uit het dageiykse leven waren hem onbekend. Pas kort voordat hij vry was gelaten, zo vertelde de jonge Kaspar, was er een man bij hem geweest, wiens gezicht hij overigens niet had gezien, en die hem naar Neurenberg had getranspor teerd. Dat was het begin van een le gende-vorming. zoals die in de roman tiek van het begin van de negentiende eeuw best van pas kwam. Kaspar Hau ser leerde daarna snel en werd even snel een wonderkind genoemd, niet zo zeer omdat hij in de eerste jaren zo goed leerde, als wel door een geschrift van de rechtsgeleerde Von Feuerbach. Deze. destijds een vooraanstaand man, schreef een boek over Kaspar Hauser, dat getiteld was „voorbeeld van een mis daad aan het zieleleven van een mens". Feuerbach beweerde, dat Hauser een vorstenzoon was; aan de koningin weduwe van Beieren schreef hy zelfs een brief, waarin hy zijn mening moti veerde met dromen over kastelen en dergelijke vorstelijke dingen, die Hau ser geregeld had gehad. Tot vandaag de dag toe. Daarna brak de legendevorming eerst recht los, die tot vandaag de dag toe duurt. Nog te meer, toen op 17 okto ber 1829 Hauser met een ernstige hoofd wonde werd gevonden. Men beweerde, dat er een moordaanslag op hem was gepleegd en men zei, dat Hauser in feite de erf-prins van Baden was. Met die erfprins was het namelyk eigenaardig gegaan. Kort na elkaar waren twee erfprinsen van Baden gestorven, een van hen in 1812, het jaar waarin Kas par Hauser vermoedelyk is geboren. Kaspar Hauser, die een aardige jon gen, maar een onverbeterlyke leugenaar was, buitte deze legende alras uit, zo erg zelfs, dat minder romantische lie den dan Feuerbach hem een doodge wone zwendelaar begonnen te noemen. Deze realisten zeiden, dat Kaspar de zoon was van een eenvoudige boer. Maar invloedrijke figuren uit die tyd dachten er anders over. Zij maakten van Kaspar Hauser een wonderkind, een vorstenzoon, een zoon van hertog Karei van Baden en Stephanie de Beau - harnais. Er zyn in de loop der jaren honderden boeken over Kaspar ge schreven en de legende ls ook thans zeker nog niet uitgestorven. Zelfs zyn er in de afgelopen decennia schryvers geweest, die Kaspar Hauser de geheime zoon van Napoleon hebben genoemd. Op 14 december 1833 stak „een man met een zwarte baard" Kaspar met een mes in de hartstreek, zoals hy zelf ver klaarde. Drie dagen later was Kaspar dood. De „man met de zwarte baard", die dezelfde stem zou hebben gehad als de- geen, die hem in 1828 te vondeling had gelegd, heeft men nooit gevonden. Er waren dan ook direct al politie-auto- riteiten. die beweerden dat Kaspar Hau ser in feite pe rongeluk zelfmoord heeft gepleegd. Over het „kind van Europa", zoals hy spoedig werd genoemd, is men tot van daag de dag dus niet uitgepraat. Zelfs de romancier Wassermann wydde een boek aan de geheimzinnige Jongen, zoge naamd van duistere afkomst en volgens de legende slachtoffer van intriges van gravinnen, hertogen en zelfs van een Russische tsaar. Vdvertentle White Label f 8.3S Jonge Schiedammer f 7.50 per literfles

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5