Accordeonuitvoering van D. V.V. Eerste steen dierentehuis in Oegstgeest is nu gelegd! Voorlopig verslag bevat vele wensen van Wassenaarse raad Twee Nederlanders bij Milaan door een botsing verongelukt MAANDAG 15 DECEMBER 1958 Herscholing is nodig De Leidse Accordeonvereniging „Door Vriendschap Verenigd" was zaterdag in het Antonius Clubhuis aan de 29ste uitvoering toe. Na de gebruikelijke toespraak van de voorzitter, de heer Zwanenburg, waarin vanzelfsprekend verwezen werd naar het op til zijnde 6de lustrum, kon het B-korps, dus het jeugdkorps, van wal steken onder aanvoering van DVV's dirigent W. v. Strien met een Mars van De Moed, gevolgd door Spelende Golven van Wassenaar, een Julia Wals van De Kort en een „Patjar keling", in arran gement van Joh. Kok. Bekende jeugd- repertoirenummers. Het getal van de spelertjes was zeven, een klein getal als hope der toekomst. Geen wonder dat men hier (buiten pauk en trom) toevlucht zocht in de onder steuning van een piano. Wij zouden dit musiceren als „clubwerk" willen beschou wen, dat een doel in zichzelf heeft en als zodanig ten volle aanmoediging ver dient. Met deze ogen kunnen we natuurlijk het A-korps niet bezien. Het telt even eens zeven accordeonisten, plus pauk en trom. De piano is er ook lid van de fa milie. echter een niet passend element, artistiek gesproken een „schoonheids- fout" in de combinatie. Als er geen bas- accordeon was, ja dan Nu is zo'n dwergorkest een onfortuin lijk iets voor DVV, het wordt een beetje een scheidingslijn tussen zijn en niet zijn. Bij een dergelijke stand van zaken is er wel enig recht op clementie, maar we kunnen er toch niet buiten om het aspect niet zonder meer gunstig te vin den. Men speelt er dapper cfp los, maar dit heeft nadelen. Technische fouten waren er bij tientallen en daarvoor is maar één geneesmiddel: herscholing. Dit geldt echter niet voor de dame aan de eerste lessenaar: zij was als een rots in de branding. Het ligt voor de hand dat men bij een ontoereikende technische basis gauw te hoog grijpt. In een onderdeeltje van de gespeelde „Ouverture Mixture", het lied „Ach so from" uit de opera „Martha", ging het lang niet kwaad toe, het zong daar en de orkestrale eenheid werd gaaf. Het kan dus, mits een stuk aansluit bij de voorhanden technische capaciteit. Met de Athalia-mars van Mendelssohn konden we eveneens betrekkelijk vrede hebben, en zeker met het sluitstuk „The officer of the day" van Hall, iets dat in allen leefde en de zaal deed mee- neuriën. Krampachtigheid bleek in het maat- trappen met de voet door de meesten. De maatslag van de dirigent dient dit te voorkomen. Dat deze maatslag zonder fantasie is, willen we als bijkomstigheid noteren. Wel is het aan te bevelen de rusten tussen de muzikale episodes te laten meespreken, Van Stien rijgt deze allemaal aan elkaar en daardoor gaat psychologisch veel verloren. EERSTE LEIDSE KLUCHT- EN REVUE GEZELSCHAP In „Den Burcht" hield het Eerste Leidse Klucht- en Revue Gezelschap zaterdag een cabaretavond. Na een in leidend woord van de voorzitter, de heer I Lens volgde een gevarieerd en vrolijk programma van muziek, zang en de op- 1 voering van enkele schetsjes. Na afloop werd er nog wat gedanst. LEIDERDORP Het speekuur van de burgemeester is op 17 december verzet naar de mid dag, van 24 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Saakje R.. dr van W. de Jong Jen K. de Jongh, Cornelia C. E., dr van A. van Evert en E. de Munnlk, Willem L., I zn van W. Neijmeljer en M. J. Houtschild. Getrouwd: W. J. Nagtegaal, 23 jaar en !P. Kranenburg, 26 Jaar, J. Dijkstra, 26 Jr en W. C. G. van den Wijngaard. HARMONIEKAPEL LEIDERDORP Het bestuur van de harmoniekapel heeft nogal enige wijzigingen ondergaan en is thans als volgt samengesteld: de heer Spaargaren, voorzitter; de heer Van Wyok, secretaris; de heer Filippo, penningmeester; de heer De Ruiter, 2e penningmeester; ir. Poels, alg. adjunct; de heer Geerlof, commissaris van ma teriaal. Dirigent is nog steeds de heer Boelhouwer van de Kon. Mil. Kapel. Op de onlangs gehouden bazaar zijn de gelden voor uniformen bUelkaar ge komen. Het ligt in de bedoeling de kleu ren blauw met zilver te nemen. OEGSTGEEST GRAFSTEEN OVERGEDRAGEN Zaterdagmiddag vond een bijeenkomst ilaats in de Groene Kerk, waarin de :erkeraad van de Gereformeerde Kerk lij monde van zijn praeses een door de gemeente aangeboden grafsteen over droeg aan d'e familie van wijlen ds. Jac. Eringa. WASSENAAR INVALIDE PADVINDERS BIJEEN ostgroep West van de Neder landse Padvindersvereniging, die voor het merendeel uit ernstig invalide pad vinders bestaat, heeft in het afgelopen weekeinde een samenkomst gehouden in het jeugdcentrum „De Haven" in ïijksdorp. Een 40-tal welpen en ver- renners met hun helperskwam za terdagmiddag naar Wassenaar. Er was Een gevarieerd programma opgesteld. Zondagmorgen was er ..aandacht" mder leiding van ds. de Wilde jr uit Den Haag. waama weer verschillende spelletjes en wedstrijdjes werden ge- 'aan. Tegen het eind van de middag cwamen weer de auto's die door parti culieren voor het vervoer van de pad vinders waren beschikbaar gesteld. De leiding van deze samenkomst was bij oubaas J. Stuiver, hopman J. H. v. d. Steen en akela Demmenle weer ln vertrouwde handen. STOK TUSSEN SPAKEN Op de Katwijkseweg kwam zaterdag middag een 23-jarige wielrijdster uit katwijk te vallen toen er een stokje lussen de spaken van het voorwiel raak te. Zii liep een hersenschudding, een gebroken neusbeentje en een hoofd wonde op en moest, nadat dokter Oos- terbaan eerste hulp had verleend, per <mbulance-auto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overge bracht. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 15 december Vee markt. Aanvoer in totaal 2605, vette koeien en ossen 1623. varkens 982. Prijs in cents per kg.: vette koelen le kw. 295/325, 2e kw. 280/290, 3e kw. 250/ Lezers schrijven Gemeentebegroting (III) pch mijnheer Werker hoe kunt U in Leiden nog reikhalzend naar een begro ting uitzien. U weet wat er in het ver leden van terecht is gekomen. Waren alle plannen uitgevoerd, dan was Lei den nu waarsohijnlijk een centrum gemeente. Helaas we hebben in Leiden goede plannenmakers. De bebouwing van het Stationsplein was al in kannen en kruiken. We heb ben een nieuw sportpark met openlucht theater zonder kleedruimten. We wach ten eerst enige jaren en leggen dan eindelijk een noodweg aan over het Schuttersveld. We ontwerpen een vee markt in een toekomstig stadscentrum. Resultaat: afgekeurd en weer veel geld uitgeven voor een nieuw plan. Aan het viaduct Lammenschansweg werd ook al enige malen begonnen.. We hebben een overweg aan de Herenstraat waar bij gesloten bomen 'tegenwoordig dikwijls ca. 4 min.) een chaotische toe stand heerst, welke naarmate de be bouwing achter de 5 Meilaan vordert, nog wel zal toenemen.. Voor voetgan gers en hieronder de vele schoolkinde ren is het hier levensgevaarlijk. Een schouwburg, zwembad, alles plannen. Met de heersende woningnood staan huizen in de Watersteeg (volgens plan) en aan de 5 Meilaan en Bevrijdings- plein leeg. Laten we niet denken, dat we in Leiden zoveel doen. Ja de plannen zijn goed, alleen moeten we in Rotterdam gaan kijken hoe ze moeten worden uit gevoerd. A. VERSNEL, Torna tenstraat 18a, Leiden. Op het programma prijkten nog „Hallo hier DVV" van Knorr, de Bal- sirenenwals van Lehar en de Schatz- walzer van Strauss. Na het concert is men bijeengebleven voor de conférencier J. Boeree (met Derkinderen aan de piano) voor het ca baretgezelschap Anverdi en voor het bal, onder leiding van W. F. van Wijk en dansmuziek verzorgd door C. Vincourt. V. VOORSCHOTEN Spoorbomen bleven gesloten Zaterdagavond omstreeks elf uur ble ven de halve spoorbomen bij de Grote Vink door een technische storing enkele uren achtereen gesloten. Er vormde zich aanvankelijk een grote rij auto's, doch na enige tijd verscheen de politie, die tot twee uur 's nachts het verkeer regelde. De treinbestuurders waren ge waarschuwd en reden op deze spoor wegovergang zo langzaam mogelijk. TONEELAVOND ROUWKOOP Een vrijwel volle zaal van het Cultu reel Centrum heeft zaterdagavond ge noten van het toneelspel, dat het Roco- co-toneelgezelschap bracht. De voorzitter van de Rouwkoop Con tact Commissie, de heer J. v. d. Buiig, verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder burgemeester C. J. v. d. Hoeven en zijn echtgenote en wethouder J. J. Dekker, alsmede afgevaardigden van verschillende plaatselijke vereni gingen. Het toneelstuk: „Als de klok waar schuwt", door R. en C. H. Feenstra, werd onder de uitstekende regie van de heer D. Vijlbrief, op bijzonder vlotte en sug gestieve wijze gespeeld. Van de spelers komt de meeste lof toe aan mevrouw H. J. v. d. Burg, die op voortreffelijke wijze zich de situaties en haar rol in gebeeld had. Ook de sinistere figuur (A. M. Perfors) was uitstekend, terwijl we ook beslist moeten vermelden de heer M. Beije en de „kleine" rol van mevr. P. L. Verkerk De heer I. Romijn had in dit stuk de laohers weer op zijn hand. De heer D A. Anker, voorzitter van Rouwkoop, dankte na afloop de spelers, overhandigde de dames bloemen en hul digde degenen, die voor dit stuk, geheel belangeloos, de decors hadden vervaar digd. Rococo speelde voor het eerst in eigen decors. Ook werd deze avond voor de eerste maal besloten met een gezellig samen zijn in dezelfde zaal. De volgende Rouwkoopavond wordt op maandag 29 december gehouden. Zaterdagmorgen keerde op het kruispunt Jan van der Heydenstraat- Minckelerstraat. te Den Haag. een 58-jarige inwoner van Leidschendam zijn personenauto, juist op het moment, dat een 47-jarige motorrijder uit Voor schoten naderde. Het gevolg was een botsing, waarna de motorriider met een dijbeen-fractuur in het ziekenhuis aan het Westeinde werd opgenomen. Bevestiging ds. Smit Totstandkoming asiel is gemeentebelang Met prijzenswaardige activiteit is het bestuur van de Dierenbescherming, afd. Oegstgeest, er in geslaagd de plannen voor te bereiden en voor de financiën te zorgen, benodigd voor de stichting van een dierentehuis in deze gemeente. Voor dit bestuur was zaterdagmiddag een belangrijk moment aangebroken toen burgemeester H. L. du Boeuff en zijn echtgenote arriveerden op het terrein aan de Haarlemmertrekvaart, waar het asiel zal verrijzen en de eerste steen zou worden gelegd. Nadat aan mevrouw Du Boeuff bloe men waren aangeboden, verwelkomde de voorzitter der vereniging, de heer S. Elzevier Stokmans, alle gasten, onder wie de heren M. J. v. Gorkom en W. Doedes van de Dienst van Gemeente werken. Spreker memoreerde, dat dit asiel tot stand kon komen, dank zij de samenwerking tussen gemeentebestuur en burgerij. Hij prees deze prettige sa menwerking, zonder welke de plannen niet zo vlot verwezenlijkt hadden kun nen worden en gaf vervolgens 't woord aan de burgemeester. Deze merkte op, dat hij met de dieren bescherming in het bijzonder in contact was gekomen in de strenge winter van enkele jaren geleden door de vogelvoe- dering. Hij achtte de tot standkoming van dit asiel een gemeentebelang. Door de dieren te beschermen toont men eerbied voor wat God geschapen heeft. Bovendien is dierenbescherming mensen- beschaving. Hij zegde toe de vereniging èn in 2rfjn doedanigheid van erevoorzit ter en als burgemeester in alles te zullen helpen en sprak er zyn vreugde over uit, dat thans de bouw werkelijkheid is geworden. Ik heb aldus spreker al heel wat eerste stenen gelegd, maar op het leggen van deze eerste steen ben ik trots. De door de vereniging aange vraagde subsidie zal hU gaarne aanbe velen. Hierna volgde de steenlegging. De gedenkplaat, die aangebracht zal wor den, heeft de volgende tekst: De eerste steen gelegd voor dit dierenasiel door de Edelachtbare Heer H. L. du Boeuff, burgemeester van Oegstgeest, 13 decem ber 1958. De heer Elzevier Stokmans dankte voor het verrichten van de plechtigheid en bood de burgemeester een exemplaar aan van het boekwerk: Met een luipaard op schoot" waar een voorwoord in ge plaatst zal worden namens het bestuur. Na een dankwoord wekte de burge meester de aanwezige heren van Ge meentewerken op de prettige samenwer king te blUven steunen. Na afloop werd een kop koffie ge bruikt ten huize van de heer Dykema, de toekomstige verzorger van het asiel. De aannemer, de heer M. C. Kool uit Warmond, vertelde dat de bouw tegen ae kero..a-3^ii zover gevordcru <.ijn dat dan roeds enkele pensionhonden kunnen worden opgenomen Gistermorgen heeft ds. M. den Boer in de Geref. Kerk te Voorschoten ds. K. Smit uit Anna Jacobapolder beves tigd als tweede predikant. Ds. Den Boer had als bevestigingstekst gekozen Lucas 1 19 en 20. Hij legde in zijn preek ver band tussen de adventstijd en de beves tiging van een dienaar des Woords. In de avonddienst heeft ds. Smit zyn in tredepreek gehouden over Lucas 1:46- 48. Onder de genodigden merkten wij op burgemeester C. J. v. d. Hoeven, wet houder J. J. Dekker, gemeentesecretaris J. de Bres en afgevaardigden van de Classis Leiden en van omliggende ge meenten. Ds. Den Boer sprak na de dienst namens de kerkeraad en de ge meente ds. Smit toe. Ds. Dyk, uit Lei derdorp, voerde namens de classis en de omliggende gemeenten het woord. Daarna werd ds. Smit Psalm 134 toe gezongen. Huldigingen op Nutsavond UTILE DULCI WEER OP BEZOEK Het Nut zou zijn traditie gebroken hebben, als het in dit seizoen niet op nieuw met de Schiedamse Toneelver eniging „Utile Dulcl" gekomen was. De Nutsavond. deze keer door U.D. verzorgd, bracht ..Tien kleine negertjes" door Agatha Christie. De lijst van spe lers vermeldde, naast enkele nog niet zo erg bekende spelers, enkele „oude getrouwen", die ook nu weer het talrijke publiek boeiden door hun spel. U.D. behoort tot de beste amateur-toneel verenigingen in ons land en met dit to neelspel heeft het haar reputatie weer bevestigd. Voor het spel begon werd de voorzit ter van het Nut. dr. J. F. Sirks. door de heer Duyts gehuldigd in verband met het feit, dat hij 12% jaar voorzitter is geweest. De vooruitgang van het Nut in deze jaren is voor een niet gering deel te danken geweest aan deze actieve Vijfvoudige moord in Califoruiscli dorp In het gehele westen der Verenigde Staten zoekt de politie naar een 18- Jarige jongen, Charles Harrison, die ln El Cajon, vyf leden van het gezin heeft vermoord waarin hU was opgenomen Thomas Pendergast, een 39-jarige employé van een vliegtuigfabriek, had Harrison op 2 november in huis ge haald, nadat hU de jongeman als lifter had opgepikt. Toen Pendergast vrydagmiddag thuis kwam van zUn werk, werd hU door Harrison bU de deur opgewacht. Harri son had een pistool en dwong hem naar San Diego, een stad 30 kilometer ten westen van El Cajon te rUden. Later slaagde Pendergast erin het wapen af te nemen aan Harrison, die toen de vlucht nam. Toen Pendergast thuis kwam, vond hy zijn 37-jarige vrouw Lois, in de hal. Zy was doodgeschoten. In een badkamer en een slaapkamer vond Pendergast de ontzielde lichamen van zUn vier kinderen. Van deze kinde ren, wier leeftijd varieerde van 2 tot 9 jaar, was de hals opengesneden. Toen de moordenaar bij Pendergast vandaan vluchtte, liet hU een koffer achter waarin enkele persoonlUke bezit tingen. Daartoe behoorden twee grote jachtmessen. Een daarvan was met bloed bevlekt. Ook werden in de koffer een injectienaald en -spuit gevonden. Misschien gebruikte de moordenaar dus verdovende middelen. Maar ook is het mogelijk, dat hU een diabeticus is en deze instrumenten dus rechtmatig be zat. De eerste ronde van het vooronderzoek van de Wassenaarse begrotingen voor 1959 is achter de rug. De leden van de raad hebben in de drie „afdelingen" de gelegenheid gehad, hun wensen en opmerkingen kenbaar te maken. Het voor lopig verslag, waarin deze wensen zfjn samengebracht is verschenen. Het zal, zo hebben B. en W. laten weten, zo spoedig mogelyk gevolgd worden door de memorie van antwoord van Burgemeester en Wethouders. En de openbare behan deling van de begrotingen zal plaats vinden op vrijdag 16 januari 1959. Over de eigenlijke begrotingspositie van Wassenaar worden in het voorlopig verslag slechts enkele opmerkingen ge maakt. Een van de leden constateert met genoegen, dat het begrotingstekort, vergeleken met dat van de vorige be groting, niet noemenswaard is toegeno men. De onzekerheden in de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten in het algemeen en met betrekking tot de subjectieve verhoging van de uitke ring uit het Gemeentefonds in het bU- zonder, worden betreurd door enkele leden. Gevraagd wordt, welke uitgaven als gevolg van de bestedingsbeperking tot dusverre achterwege zijn gebleven. Een investeringsschema voor de eerst komende vijf jaren en een herziening van het gehele subsidiebeleid der ge meente wordt door verschillende leden wenselijk geacht. VROUWELIJKE AGENTEN Veel aandacht ls bij het vooronder zoek van de begrotingen weer besteed aan het hoofdstuk openbare veiligheid. Zeer vele leden achten aanvulling van het politiekorps noodzakelyk. Zeer vele leden zijn van mening, dat in het tekort aan mannelijke politie-ambtenarcn moet worden voorzien door benoeming van vrouwelijke politiefunctionarissen. Het treffen van technische voorzienin gen en het eventueel inschakelen van leden van de beroepskern der Wasse naars e brandweer zouden het gebrek aan voldoende personeel wellicht op kunnen vangen. Moeder en kindje en 2 broertjes gedood In de nacht van zaterdag op zondag is bU San Rocco al Porto op de grote weg bU Milaan een Nederlandse personenauto uit Rotterdam in botsing gekomen met een tegenliggende vrachtauto. De Nederlandse auto werd bestuur door de 35-jarige heer B. Pierot, technicus bU Nellen's machinefabriek, constructiewerk- plaats en technisch bureau N.V. te Rotterdam. De bestuurder, een der procuratie houders van het bedrijf, üe 40-jarige heer A. H. Nellen, alsmede de Italiaanse vertegenwoordiger van de firma Nellen, de heer Phillippl, werden ernstig gewond. Kort nadat de gewonden naar het Burgerziekenhuis te Milaan waren vervoerd, zijn de heren Pierot en Phillippl aan hun verwondingen bezweken. Waardoor de aanrijding is ontstaan is niet bekend. De heren Nellen en Pierot waren in Italië om een hijskraan te plaatsen. Zaterdagmiddag tegen halftwee zUn in de Unikenstraat te Stadskanaal de 12-Jarige Anton de Jonge en zUn 14- jarig broertje Jan uit Veendam, toen zU, elk op een fiets, met andere leerlingen naar huis reden, gevallen en door een trekker met aanhangwagen overreden en gedood. Het ongeluk is vermoedelUk gebeurd, nadat beide knapen met de sturen van hun rUwielen elkaar raak ten. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur heeft op de Mauritsstraat te Tegelen de 27-Jarige mevrouw Van Baden, die met haar 1%-jarig dochtertje op de fiets reed, met de trapper het trottoir ge raakt, waardoor zy ging slingeren en gegrepen werd door een juist passeren de vrachtwagen met aanhanger. De vrouw en het kindje werden beiden op slag gedood. Voorts is in Tilburg een 62-jarige fietser, die geen voorrang verleende aan een Belgische vrachtauto, door deze wagen aangereden en gedood. Te Maastricht is een 8-Jarig jongetje, Vulkaan bij Flores actief Een vulkaan aan de noordkust van het eiland Lomblen bU Flores ls acUef en stoot voortdurend met donderend geluid witte en groene dampen uit. Een groep van de vulkanologische dienst van Bandoeng, die een onderzoek op de 1319 rAïter hoge vulkaan instelde, zei kort geleden, dat de vulkanische gassen in de krater een zeer hoge temperatuur hebben. ZU deelde mee dat de toege nomen activiteit nog geen teken was dat er een uitbarsting zou komen. voorzitter en daarom waren deze huldi ging en het aangeboden cadeau zeker op hun plaats. Het bleef echter niet bij deze ene hul diging op deze Nutsavond. want, nadat de speelsters bloemen en de spelers een andere attentie gekregen hadden, werd een der oudste spelers van U.D., n.l. de heer D. Visser veel lof toegezwaaid in verband met h^t feit, dait jhij 35 jaar actief lid van deze toneelvereniging was. Hem werd een fraaie presse-papier met het wapen van Voorschoten aangebo den. Bovendien haalde dr. M. van der Stoel herinneringen op aan de Jaren, dat de heer Visser nog in Voorschoten woonde. Al met al was het een byzonder ge zellige Nutsavond. dat plotseling de weg overstak door een personenauto gegrepen en ernstig ge wond. Later ls het ventje overleden. BEURSOVERZICHT Kon. Olie flauw in vaste markt Amsterdam. 15 december. De eerste beursdag van deze week zette met een vaste tendentie voor de internationale waarden in. behalve voor die van aandelen Kon. Olie. De leiding hadden vandaag de certificaten Uni lever en dit op een mogelyk spoedige introductie van deze papieren op de Westduitse beurzen en de Philipspapie- ren. die voor Zwitserse rekening uit de markt werden genomen. Certificaten Unilever werden van Duitse zijde ge vraagd en noteerden circa 5 punten hoger, vergeleken bU de slo-tprys van vrydag J.l. De Stoókdividenden waren ruim f. 10 hoger. De Philipeaandelen blijven op ae beurs de belangstelling behouden van het buitenland. Vandaag trad Zwitserland als groot koper op, waardoor de arbltrageposten van 25 stuks in één klap uit de markt nam op een koers van 449. Hierna werd de brug van 450 „genomen" en na 450op het bord te hebben gebracht, schommelde de koers om de 450%. De koerswinst bedroeg, vergeleken bij de vorige slot- prUs, circa 10 punten. Ook de conver teerbare obligaties Philips gingen enige punten hoger ln andere handen over. AKU's, met een onveranderd 4% in terimdividend. avanceerden ruim 4 punten. KLM ln mineur stemming werden bUna f. 1 lager geadviseerd in gevolge Wallstreet. Flauw in de markt lagen aandelen Kon. Olie in verband met de oliepolitiek van de nieuwe pre sident van Venezuela en de politieke onzekerheden in het Midden Oosten (Irak). Er waren in de oliehoek alleen maar kooporders op lage prijzen. Het fond6 verloor, vergeleken bij vrijdag J.l. circa f. 4, waarvan circa f. 3 onder pari teit New York. In de scheepvaartsector was de han del wederom niet ruim doch de vraag kreeg gedurende het beursverloop de overhand. Hierdoor stegen de koersen en ulteindelUk konden aandelen KNSM en de scheepvaartuinies circa 3 pt. op lopen. Holland Amerika Lyn lag een punt hoger ln de markt terwUl de overige waarden goed prysihoudend bierven. In de leidende cultures was het vandaag zeer stil. HVA's hielden zich nog het best, ruim 1 punt hoger en Amsterdam Rubber met certificaten Deli prijshoudend. Van de Staatsfond sen lag de nieuwe 4%% lening vast in de markt, daartegenover de staffelle- ning aan de lage kant, min Op de locale markt was het zeer stil en de koersverschillen vergeleken bij vrijdag J.l. waren merendeels niet van enige betekenis. WISSELKOERSEN Amsterdam, 15 december. Londen 10.56%—10.57%; New York 3.76*4—3.77%; Montreal 3.91%—3.91%; Parys 89.80-69.90; Brussel 7.58%— 7.58%Frankfort 9039%—90.44%Stock holm 72.96—73.01; Zürich 86.62%— 86.67%; Zürich (vr. fr.) 87.92—87.97; Milaan 6031%60.56%; Kopenhagen 54.66—54.71; Oslo 52.80—52.85; Wenen 14.59%—14.60%: Ankara 3.79%—3.80%; Praag 52.8452.94; Lissabon 13.26%— 13.28. Beurs vau Amsterdam Maandag 15 december ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obl. 3% 80 Ned. '47 3% (3) 90 89H 93 93 91% 91% 91 91% 85% 85% 87% 87% 87% 87% Ned '55 II 3% 89 89% 87% 87% Dollarlng '47 3 90 90% Investeringscert. 3 95A 95% 94% 94% Cert. NWS 2% 95%L 90% 90 Grootboek '46 3 87 va Ned WH 6% 109% 110 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 95% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam *51 2% A'dam '56 I 2% A'dam'56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '64 2% Den Haag '52 I 2% Idem n 2% R'dam *62 I 2% Idem n 2% idem *57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amst. Bank236 HH.U. eert209 Rott. Bank 198% Twentsche Bank 178 95% 95% b 88% 88% 87 87% 95 95% 82% 82% 83% 83% 95% 95% 93% 95 96% 95% 95% 104 104% 99% 99% 105 %L 102% ACTIEVE AANDELEN WONINGBOUW Ten aanzien van de volkshuisvesting dringen verschillende leden erop aan de wonringwetbouw in het uitbreidings plan Zijlwatering in een zodanig tempo te doen geschieden, dat na voltooiing van het ene complex meteen aan een volgend complex begonnen zal kunnen worden. Meer woningen voor ouden van dagen worden gewenst geacht, om dat daardoor woningen voor grotere gezinnen vrijkomen. De particuliere bouwnyverheid behoort, aldus meerdere leden, een redelUk aandeel te krygen in de bouwactiviteit in Wassenaar. Gepleit wordt verder voor een snellere werkwyze by het toewyzen van bouwvergunnin gen. Meerdere leden hebben de .indruk, dat de behandeling van bouwaanvragen in Wassenaar veel meer tUd vraagt dan in andere gemeenten door een te gecom pliceerde werkwyze van de dienst van gemeentewerken. Een van de leden meent dat het beter zou zyn de schoon heidscommissie op te heffen en de A'dam 47 (3%) 3 estetische beoordeling van bouwplannen Den Haag 1954 3% over te laten aan het college van B. 1 Lelden 1947 3% en W. R'dam *37 I-m 3% Clt. Handi. en Ind. B. 34% Nat. Handelsbank 128 Ned. Handelmy177 Amst. Rubber 67 Deli MU-en (Ver.) 138.80 H.VA126% Java Cult25% Senembah123% Vorstenlanden12 AX.Ü240% Berkei's Patent (v.) 207 Calvé Delft eert. 375 Kon. Pap. v. Gelder 186% Hoogovens eert323 Müiler en Co. NH 340 Ned. Kabelfabr. 291 Philips 439% Philips pref183 Unilever 388 y4 Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Petr (f.20.—) Idem (50 ft f.20.— Holl Amer Ujn Java China Paket K.L.M Ned Stoomv MU Kon Paket MU Stoomvaart MU Ned Nlevelt Goudr eert v. Ommeren eert Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie 198% 175 749 184 184.95 149% 129% 104 149% 136% 150 129% 235 138% 132% 34% 128 180 67% 137.50 128% 25 123% 12 244% 203 383 186% 327 337% 290 449% 187 393% 175 726 180.30 180.80 191 130 102.10 153 151 130% 235 y* 134% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen 90% 86% 94 B 91% 236 210 196 177 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Borneo Sum. H. My. Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatio Rott. Droogdok MU- Sikkens Lakfabr. '53 Tieleman en Dros Ned. MU- Walv.vrt. Spoorwegen Dell Spoorweg MU- Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 266% 40 234 70 85 570 458 7 79% 5%B 29% 87% 58A 48% 63% 47% 95% 71 79% 35% 87% 39 238 115% 86 555% 444 79% 5% 29% 87% 58% 48% 62% 47% 97 70% 79% 35% 87% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK 12/12 Edelmet Kon AA 52 Pref w.a idem 62 307GB Holl Constructie 325B 322 GB Ing our v BouwnUv 157GB 159 ld. dlv 1958 148% Int Kunststof! Ind 44 43% Leldsche Wolsplnn 188% 190GB Ver Touwtabrleken 192% Wernink's Betonm 101GB 103GB Van WUk Textiel 60% GB 60B 109% 108%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9