Nieuwkoops fanfare trad zaterdag met Piet v. d. Zwaard voor t.v. op Eensgezind" liet zich niet afschrikken door de warmte MAANDAG 15 DECEMBER 1958 Om de nationale schaaktitel Hein Donner nestelt zich aan hoofd van ranglijst Donner staat voorlopig stevig vierde ronde van Jonkman won, aan de kop in zijn strijd om het behoud van de nationale schaak titel. Niet alleen omdat hij in de Op K.N.S.B.-competit'ie nieuw nederlaag van Philidor Het wil met het eerste tiental van Philidor dit seizoen niet lukken. Giste ren kreeg het D.D. 2 uit Den Haag op visite en leed een gevoelige Wi&*A nederlaag. Nu bestaat het Haagse team uit een aantal sterke spelers, doch ver meld dient te worden dat het geluk niet aan Leidse zijde was. Hoewel DD verdient won, had een 3'A6'A neder laag een draaglijker aanzien gegeven. Het ziet ernaar uit, dat Philidor deze competitie alle zeilen zal moeten bij zetten om aan degradatie te ontkomen! Na eciige uren spelen was het duide lijk, dat onze stadgenoten voor een zware taak stonden. Op de meeste bor den hadden de DD-ers een licht over wicht met uitzondering van de partijen Heufke KantelaarBarkema en ir. DoetjesJerry Bey De Leidse kampioen had door sterk spel de dame veroverd voor toren en loper. Iedereen verwachtte een spoedige capitulatie van wit, dooh Bey overzag een beslissende penning en moest het eindspel (dame tegen toren, paard en loper) gewonnen geven. Barkema liep in een geforceerde remisevariant. De na- acialyse bewees dat zijn stelling uitste kende kansen bood. Met Koet en Etmans schaakten de testerende spelers slechts VA pnt. bij Elkaar; de andere partijen gingen alle ferloren Vermelding verdient, dat aan het tiende bord de Haagse 'speler de „Oerang-Oetang" verdediging (l.b2b4) ;oepaste! In deze afdeling kwam als grootste verrassing de nederlaag van koploper VlOS tegen Moerwyk (63). NRSV ver- öoeg de H. Chr. S. V. met 7—3. De gedetailleerde uitslag luidt: Philidor IDD II: A. BarkemaJ. ïeufke Kantelaar J/>%;M. D. Etmans -S. T. Hogers V2V2Jerry Beijir. A. J. Doetjes 01; W. F. SobussH. C. J. van Deelen 01; P. J. PreenenA. J. West 0—1: J Koetmr. F. J. Haar man V1-—W F. Wakka—W. V. Roem- ansev 0—1; E. KettingB. van Berkel M; A. Geijermr. J. A. Nagtegaal 01J. J. PiketG A N. Ottochian M. Eindstand V2—SV2. maar bovendien omdat analyses uitwijzen, dat zijn afgebroken partij tegen Cortlever vrijwel zeker is te winnen. Ernstige concurrentie onder vindt hij in dit stadium van Van Scheltinga, die tegen Cortlever in uitstekende stelling de partij af brak. Van den Berg had een vrije dag. De kansen van de overige spelers op de ere-plaats zijn zater dag beslist niet groter geworden. De uitslagen van de partijen uit de vierde ronde luiden: Van Weezeiir. Van Donk afgebr., mr. SpanjaardRoessel V2V2, Donner Jonkman 1-0, Orbaandr. Barendregt 10, Van ScheltingaCortlever afgebr. De afgebroken partij uit de derde ronde tussen Jonkman en mr. Span jaard is zonder verder spelen remise ge geven. Cortlever won in zijn afgebroken partij tegen Orbaan. De stand luidt thans: 1. Donner 2% pnt. plus 1 afgebr. par tij 2. Cortlever 2 pnt. plus 2 afgebr. part., 3. Roessel 2 pnt., 4/5. Van Schel tinga en Van den Berg beiden 1% pnt plus 1 afgebr. partij (uit 3 partyen), 6/7 Barendregt en Spanjaard beiden IY2 pnt.| 8. Van Donk 1 pnt. plus 2 afgebr. part. (uit 3). 9/10. Orbaan en Jonkman beiden 1 pnt., 11. Van Weezei pnt plus 1 afgebr. partij. VOETBAL. Verrassende zege van DOSR bij THB DOSR heeft in Haarlem THB een verrassende, maar volkomen verdiende 41 nederlaag toegebracht. DOSR bleek reeds in de eerste minu ten belust op de winst, want nadat eerst W v. d. Tang een buitenspeldoelpunt had laten aantekenen, wist dezelfde spe- lei nog voor de pauze zijn elftal de lei ding te geven: 01. Wel probeerden de Haarlemmers met een gunstiger stand te gaan rusten, maar doelman Oomen was steeds op zijn post. De tweede helft werd geopend met een treffer van B. v. 't Hart: 02. Van de aftrap af reduceerden de Haarlem mers daarna hun achterstand tot 12, maar, nadat Oomen op fraaie wijze en kele schoten had gestopt, bracht W. v. d. Tang het verschil weer op twee tref fers: 1—3. Na het uitvallen van H. van Amsterdam wist invaller Henny Hoo- genboom de eindstand 3 minuten voor tyd op 14 te brengen. Zwart Wit was te sterk voor ARC Op een ongelooflijk slecht veld heeft ARC de ontmoeting bij Zwart Wit met 40 verloren. Scheidsrech ter Noorlander was er zelf ook wel van overtuigd, dat het eigenlijk beter geweest zou zijn indien hij niet had laten spelen. Terwille van de door de ARC'ers gemaakte kosten liet deze Goudse arbiter toch maar spelen. Beide ploegen hebben in een sportieve wedstrijd elkaar de punten betwist, waarbij de gastheren, dank zij een be tere spelopvatting, uiteindelijk verdiend aan het langste eind trokken. Jammer was het, dat de heer Noorlander zich kort voor het einde genoodzaakt zag L. Krijgsman, wegens het maken van op merkingen. uit het veld te sturen. Spoedig bleek, dat de Rotterdammers met hun lichtere spelers op dit zeer zware, drassige veld in het voordeel wa ren. Schot en J. Nieuwstraten wisten dit spoedig uit te buiten en de ARC- defensie onder druk te zetten. Toen na twintig minuten spelen spil Mooij er op rekende, dat de bal wat verder zou doorrollen (het leer bleef echter in de modder steken) kon de snel opkomende J. Nieuwstraten 10 scoren. Aan. de andere kant wist doelman Van der Laan enkele schoten van de ARC'ers op de juiste wijze te stoppen. Na de thee opnieuw een aanvallend ARC, dat echter te onsamenhangend speelde. De 17de en 19de minuut werden de roodzwarten noodlottig, want het was weer J. Nieuwstraten, die op genoemde tijden Piet van der Mark geen schijn van kans gaf en de stand opvoerde tot 30. ARC heeft daarna geruime tijd het spel in handen gehad, maar de voorhoede bleek voor het doel volkomen machteloos. Toen daarna L. Krijgsman het veld nog moest verlaten, omdat hij zich niet kon verenigen met het feit, dat de grensrechter een ARC-doelpunt door de heer Noorlander ongeldig liet verklaren, was het voor rechtsbinnen J. Nieuwstraten niet al te moeilijk de voorsprong op 4—0 te brengen, waar mee korte tijd later ook het einde kwam. Winst voor Lisser Boys in strijd tegen Kinheim Een hard spelend Kinheim heeft by Lisser Boys met 42 de vlag moeten strijken. Jammer was het, dat de Boys in deze wedstrijd een van hun beste spelers, Gijs Hagen, wegens een ernstige knieblessure het veld zagen verlaten. Het ziet ernaar uit, dat de zwarwitten hun linksbuiten enige tijd zullen moeten missen. De thuisclub opende de strijd meteen fel offensief, dat reeds in de vijfde minuut een doelpunt opleverde van midvoor van 't Wout, die daartoe in staat gesteld werd door Gijs Hagen: 10. Kort daarop werd de stand door de Kinheim-midvoor gelijk 11, maar toen Gijs Hagen weer een van zijn ge- 1 vaarlijke voorzetten lanceerde, wist de Concordia H liep een 02 achterstand in Concordia heeft op eigen terrein tegen plaatsgenoot Hillegom kans gezien een 0-2 achterstand om te buigen in een ge lijk spel. Het was in de eerste helft een gelijk opgaande strijd, welke het talrijke pu bhek, dat het slechte weer getrotseerd had, dikwijls behoorlijk spel te zien gaf. Hillegoms aanval speelde wat meer in rechte lijn naar het doel, terwijl de •thuisclub vaak juist iets te veel tijd nodig had om de bal af te spelen. Hil legom wist in de 34ste minuut met een magnifiek schot de leiding te nemen: 0—1. Ook na de thee bleken de aanvallen van Hillegom gevaarlijker, wat dan ook duidelijk werd toen voor de tweede helft een kwartier oud was en Van Braam handig de stand op 02 kon brengen. Mede doordat Hillegom hierna meer dan nodig was het zwaartepunt op de ver dediging ging leggen, kon Concordia ge vaarlijker worden. Er ontstonden voor het Hillegomse doel schermutselingen, die voor de bezoekers het ergste deden vrezen. Met nog tien minuten te spelen, wist Concordia uit een hevige doelwor- steling de achterstand te verkleinen 1-2 en toen even later de Hillegomse ach terhoede de in de modder vastgelopen bal niet kon wegkrijgen, ontstond hier door zelfs de gelijkmaker: 22. Badminton kampioenschappen In het Krelagehuis te Haarlem zyn zondag de Nederlandse Badminton kampioenschappen gehouden. De uitslagen van de finales waren: Heren enkelspel: R. de Wit sl. W. Seth Paul 15-4, 15-8. Dames enkelspel: Mevr. E. Robbe sl. mej. F. Quist 12-9, 11-5. Dames dubbelspel: Mevr. E. Robbe en mej. A. van Leeuwen sl. mevr. A. Koch en mej. F. Quist 15-4, 18-13. Gemengd dubbelspel: Mevr. E. Robbe en T. Veentjes sl. mej. F. Quist en L. Meyer 16-18, 15-9, 15-10. Heren dubbelspel: Gebroeders De Wit sl. T. Veentjer en G. van Dalen Last 15-3, 15-3. naar binnen komende rechtsbuiten Nic Overwyk deze kans te benutten 2—1, terwijl dezelfde speler daarna ook voor het derde Boys-doelpunt zorgde 31. Na de thee bracht de Kinheim-mid voor de stand op 3—2, waarna korte tijd later spil Imanse moest uitvallen en een omzetting in het team volgde. Een serie snelle aanvallen van de bezoekers werden keurig door de Lisser achter hoede afgeslagen en toen Broekhuizen met een ver schot de stand op 42 had gebracht, bleek dit voldoende voor de zege. Kort voor het einde moest Gys Hagen het veld verlaten. SVOW verloor onverdiend bij SHS: 2—1 Het tot de kopgroep behorende SHS heeft van het bezoekende SVOW met de grootste moeite met 21 gewonnen. Enkele jongere spelers in de rood-witte ploeg deden het niet slecht, waardoor een enthousiast spelend SVOW zelfs een klein veldoverwicht had. Dat wist Bruij- nesteijn, in samenwerking met midvoor A. Tol, in een doelpunt tot uitdrukking te brengen: 01. De vreugde was echter van korte duur, want toen Piet van Es de Haagse midvoor, door een sliding de bal ontfutselde, meende de scheids rechter hiertegen een strafschop te te moeten geven: 11. Toen drie minuten na de pauze de thuisclub mét een uitstekend doelpunt de leiding had genomen: 2—1, raakte SVOW even van slag af. Men wist zich echter weer te herstellen en meerdere scoringskansen te scheppen. Midvoor Van Tol kwam zelfs eenmaal oog-in- oog met de Haagse doelman, maar tot teleurstelling van de Weteringers faalde hij jammerlijk. Het bleef derhalve bij een 21 zege voor de SHS'ers. KORFBAL Haast geen veld-, maar wel microkorfbal Voor de normale korfbalcompetitie was dit een vrijwel verloren zondag, de eerste in dit seizoen. Sleohts 2 uitslagen vallen er te vermelden: KNKB: Zuid-Holland I: Ons Eiber nest—Deetos 54. LKB: Adspiranten le kl.: De Danaiden aCrescendo a 14. Terwijl de korfbalcompetitie op het groene veld praktisch stil lag door de weersomstandigheden, vieVde micro- korfbal gisteren hoog by. Zowel in Rotterdam als in. Utrecht werd er met veel animo en geestdrift gespeeld en meer en meer blijkt wel, dat deze vorm van korfbal in de midwin ter een prachtige afwisseling vormt. De uitslagen van de Leidse teams luiden: Rotterdam: Vicus Oriëntis 1't Zui den 1 4—5; Vicus Oriëntis 1Quick 1 20; Vicus Oriëntis 2—Sperwers 8—2; Charlois—Vic. Oriëntis 2 2—3; Vicus Oriëntis 3— OSCR 2 1—1Vicus Oriën tis 3—Regenboog 2 3—1; Oranje Wit ju nioren— VO junioren 0—1; OSCR ju niorenVO junioren 12; De Danaiden Overkanters 2—1; De Danaiden— Schiedam 54; De Danaiden junioren OSCR junioren 23; De Danaiden junioren—^Quick junioren 11. Utrecht: FluksVogel 31; Samos 2 Fluks 46; FluksBiko 61; Samos 1 —Fluks 32; Fluks 2—Samos 6 30; Filo's—Fluks 2 4—3; Fluks 2—SKV 3 41; Fluks 5Samos 9 61; Fluks 5 Hilversum 2 0—2; Biko 3—Fluks 5 1—4. Christelijke Korfbalbond Micro-korfbal bleek zaterdag weer eens een uitkomst te zijn. Werden de gewone korfbalwedstryden afgelast; in de Leid se veilinghal is de vloer altyd droog! Zoals steeds openden de junioren het uitgebreide programma. Fiks D en SV OW B werden winnaar. Later in de middag bleek Fluks I uit Noordwyk de sterkste van een groep, 2e klassers. In de loop van de avond versloeg VES 2 de reserves van Pernix en waren toen winnaar van een le klas se-groep vóór de Leidse reserves. FIKS, Pernix en de Haagse achttallen van VES en LJsvogels betwistten elkaar 's avonds de eer. Hoewel Ijsvogels tegen Pernix goed speelde, bleken de vogels in totaal toch de zwakste, maar FIKS kwam goed voor de dag. Toch deelden Pernix en VES de lakens uit en door van de Hagenaars te winnen in een spannende wedstrijd, won Pernix ten slotte met drie gewonnen ontmoetingen. De uitslagen in de hoofdklasse waren: VESFIKS 10; LJsvogelsPernix 0-3; FIKS—LJsvogels 2—0; Pernix—VES 2-1; IjsvogelsVES 0—3; Pernix—FIKS 3-2. Zaterdag a.s. volgt het 3e toernooi. Be halve junioren komen dan 3e en 2e klassers in het veld. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Offenbachprijs 1. Vorstin Kitty (J. Wagenaar) (1.31.9); 2. Uhlan Erebus; 3. Vera Hollandla. Toto: wl. f4.30. pl. f 1.60, f2.70, f 1.50, gek. f 10.40. cov. f7.80. Hoffmann's Vertelllngenprljs: 1. Wendy Hollandla (P. Heynen) (132.8); 2. Willys Lieveling; 3. Wally Parlslen. Toto: wl. f3.- pl. f 1.50, f3.30, f 1.70, gek. f8.80, cov. f 10.90. Humperdlnckprljs: 1. Unwaersfuegel S. (K. Woudstra) (1.29.1); 2. Uppsala Pluto: 3. Sofien B. Toto: wl. f4,pl. f 1.70. f3.40, f3.50, gek. f 12.30, cov. f 18.90. Hans en Grietjeprljs; 1. Tector (A. R. Nottelman) (1.29.6); 2. Uranle; 3. Torero. Toto: wl. f4.30, pl. f2.80, f3.10, f5.70, ge koppeld f3.cov. f9.20. Paul Abrahamprljs; 1. Viola Sunshine (W. K. van der Wal) (132.3); 2. Wala; 3. Quick Magowan S. Toto: wl. f8.10. pl. f2.60, f 1.90. f9.40, gek. f 16.80. cov. f4 20. Allround Stayersprys; 1. Simone (A. R. Nottelman) (1.28.2); 2. Quicksilver S; 3. Rol de Clnq Mille. Toto: wl f7.50, pl. f 1.80. f 1.50, f3.—. gek. f8.40. cov. f4.60. Bloemen van Hawailprys le afdeling- 1. Rhea (C. J. Blokdyk) (1.25.1); 2 .Sunny Williams; 3. Urma Norton. Toto: wl. f 11, pl. f3.40, f 1.80, f 1.70, gek. f6.60. cov. f 530. Der Vogelhandlerprys le afdeling: 1. Tarzan Hollandla G. (L. J. Heyman) (1.26.9); 2. Typhoon: 3. Omar Spencer. Toto: wl. f 11.30. pl. f3.20, f2.40, f2.40, gek. f9.cov. f7.30. Der Vogelhandlerprys 2e afdeling: 1. Sally Harvester D (B. Dapper Jr.) (1.25.2) 2, Trudi Trothan; 3. Sagne d'Or. Toto: wl f6.50. pl. f 1.40, fl.10, f 1.40, gek. f13 10. cov. f 4.60. Bloemen van Hawailprys 2e afdeling: 1. Seigneur Bascom (A. R Nottelman) 1.25.6) ;2. SJakie Scott; 3. Ugoldman K. Toto: wl. f3pl. f2.f2.80, gek. f 14.40. cov. f5.40. Totale omzet f 158.133,50, Aan Dik Trom Story werkten niet minder dan 50 spelers en 30 technici mede (Van een onzer redacteuren) Dat viel zaterdagmiddag en 'avond niet mee voor de leden van Nieuwkoops fanfare „Eensgezind"! Maar ja, ze waren nu eenmaal televisie „sterren" geworden en dan moet je er wel wat ongemak voor j over hebben. Zaterdagmiddag waren de Nieuwkopers naar Bussum gegaan voor hun medewerking in de uitzending van de NCRV' televisie: de Dick Trom Story. Ze waren er al vroeg in de middag, want voor de eigenlijke uitzending om tien voor half tien 's avonds kon beginnen, moest er nog heel wat gerepeteerd worden! Eenmaal waren zij reeds in de studio geweest, maar zaterdag ging het „echt" worden: toen kon „Eensgezind" tonen wat het waard was en of de repetities in Nieuwkoop zelf vruchten hadden afgeworpen. Het ere-burgerlied we denken dat heel Nieuwkoop het nu wel kent was dagelijks gerepeteerd sinds Dick van Bommel, de samensteller en regis seur van dit deel van het programma, vorige week maandag naar Nieuwkoop was gekomen om te kijken of Nieuw koop aan zijn verwachtingen voldeed. Toen men het eens geworden was, ging men onder leiding van de heer Joh. G. Zwart, de dirigent van „Eensgezind" met verwoede ijver aan het repeteren. Tot de grote dag kwam: zaterdag, de dag van de uitzending. Eerst werd er in de voormiddag nog even gerepeteerd, en boen kwam om kwart over vier de generale. De tien tallen grote lampen slaan aan, de ca- De dorpsfanfare komt met de burgemeester en veldwachter Flip- sen het dorpsplein op om Dik Trom te huldigen. (Foto Leidsch Dagblad) mera's zijn opgesteld, de miorofoons worden op hun plaats gebracht: het spel kan beginnen. De burgemeester in zijn werkkamer in het stadhuis bereidt zich voor op de toespraak die hij zal houden tot Dik Trom, die zijn 95ste verjaardag viert, en intussen staat Nieuwkoops Fanfare achter de coulis sen gereed zijn nummer te blazen, als belangrijk onderdeel in het grote ge heel. Onbarmhartige lampen Dan is het grote ogenblik daar: Dik Trom staat op het bordes van het stadhuis. De burgemeester heeft zich bij de Fanfare gevoegd en in op tocht gaat het met de jeugd van het dorp naar het Dorpsplein. Bijna on barmhartig schijnen de grote lampen op de hoofden van de spelers. Johan G. Zwart loopt als dirigent voorop en hy heeft het gevoel dat zijn „kale kop", zoals hij zelf later zei, „in brand staat". Daar mag je echter niets van laten merken, want de ky- kers in de huiskamers moeten het idee hebben dat het een mooie dag is, ergens buiten op een echt dorps pleintje De kijker ziet de tientallen lampen niet, hy voelt geen warmte en de spelers moeten dus ook maar net doen of ze er niet zijn! De huldiging voor het stadhuis is af gelopen en het feest in het dorpscafé kan beginnen. „Eensgezind" blijft nog even in het beeld, en krijgt dan vrij-af. De mannen haasben zich naar de kantine, want daar kan men via het soherm het spel volgen, precies zoals 's avonds de kijker in de huiskamer het kan zien. Hun eigen optreden kunnen ze niet zien, maar het verdere spel kun nen de Nieuwkopers precies volgen. Hier en daar wordt nog wel eens een foutje gemaakt met een camera, die even te laat wegrijdt en zodoende nog net in het beeld komt, of met een mi crofoon, die niet precies op tyd inge schakeld wordt of door een speler, die te vroeg aan zijn rol begint, maar dat zijn kleinigheden, die in een generale repetitie nog wel geoorloofd zijn. als ze maar een leer zijn voor de werke lijke uitzending. Soms ook stopt Dick van Bommel het spel om nog een aan wijzing te geven, omdat niet alles naar zyn zin verloopt. Gespannen In de kanbine zit iedereen te kijken, de Nieuwkopers ook. Gespannen kijken zij, want straks zullen ze weer naar beneden moeten om nogmaals in het beeld te komen en hun wijsje te spelen. Dat tweede optreden is niet zo nadruk kelijk, ze blyven een beetje op de achtergrond, maar ook in dit deel van het verhaal zyn ze onmisbaar! Piet van der Zwaard Behalve de Nieuwkopers is er nog een goede bekende in de studio: Piet van der Zwaard, misschien beter be kend als „Bolle Piet", die de rol van Dik Trom speelt, een rol, die hem goed ligt. Piet van der Zwaard is oud-Alphenaar en woont thans in Doorn, maar alle Alphenaren zullen hem nog wel kennen: hem vergeet je niet zo gemakkelyk. Het is niet voor de eerste maal dat hij voor de camera staat. Reeds enkele malen eerder trad hij op voor de t.v. Hy is dus al wat geroutineerder dan zyn Nieuwkoopse vrienden. Maandag kreeg hij zyn rol (het draaiboek was niet eerder gereed) maar die is niet zo moeilijk en dus spoedig geleerd. Driemaal is hij in de studio geweest voor een repetitie en zaterdag was dus de vierde maal. Van der Zwaard is beslist geen „geboren" to neelspeler, ail Is zyn optreden voor de t.v. een succes. „Vroeger op school liepen ze me altyd voorbij als er toneel gespeeld moest worden, want toneel spelen kan hij toch niet, zeiden zyn mede-leerlingen. In de loop van de jaren heeft hy het dan toch geleerd, misschien wel door het kyken naar de televisie, want hij is enthousiast over alles wat met de televisie samenhangt. Even voor de generale komt hij in de kantine, om wat op „verhaal" te ko men met een flesje limonade. De lam pen hebben ook onbarmhartig op hem geschenen en hy heeft het warm ge kregen. waartoe ook zijn Dik Trom- achtig uiterlijk wel meegewerkt zal heb ben. Wait het laatste betreft zegt Piet van der Zwaard zelf: „Wel dik, maar niet ongelukkig, en in ieder geval kern gezond!" Na afloop: nogmaals Even voor half zes is de generale afgelopen, maar dat betekent nog niet dat alle spelers de studio mogen verlaten. Diek van Bommel komt uit zyn controlekamer naar beneden en geeft hier en daar wat aanwyzingen. En dan is er ook nog onze fotograaf, die even een plaatje wil maken van de Nieuwkopers en van Piet van der Zwaard. Onofficieel wordt het draai boek dus nog even opgeslagen by de scene, waarin de burgemeester (Her- bert Joeks). samen met „Eensgezind" het dorpsplein op komt marcheren om Dik Trom, die reeds op het bordes staat, te huldigen. Weer schynen de lampen onbarmhartig op het kale hoofd van dirigent Zwart, maar even opgewekt als in Nieuwkoop slaat hy de maat en als een veldheer aan het hoofd van zyn troepen, gaat hy zyn fanfare vóór naar het stadhuis. En de muzikanten? Ze blazen er even lustig op los alsof het een rechts- streekse uitzending betrof. Jammer dat dat niet te horen is op de foto! In Artis Dick van Bommel is dik tevreden, zowel over het optreden van de Nieuw kopers als over dat van Piet van der Zwaard. Vooral de laatste heeft het niet gemakkelijk gehad. I11 de studio ging het nog wel. maar in Artis werd het wat moeilijker. Het was zijn taak een ritje te maken op een olifant, en dat is gemakkelijker neergeschreven in het draaiboek dan uitgevoerd. En laten we eerlijk zyn: ook voor de olifant was heit niet bepaald een lolletje. Enfin het Dick van Bommel (derde van links) geeft na afloop van de gene rale repetitie enkele aanwijzingen. (Foto Leidsch Dagblad) is allemaal goed gegaan, zoals men za terdag op het soherm heeft kunnen zien. Dat het ritje op de olifant goed geslaagd was, was trouwens al bekend in de studio, want dat was een filmp je, dat enkele dagen geleden opgeno men was in Artis. Gelukkig maar dat dat al achter de rug was want we zyn er niet helemaal van overtuigd dat Piet van der Zwaard weer op een oli fant zou kruipen. Officieel is in de uitzending slechts aan één verjaardag aan dacht besteed: diie van Dik Trom, maar er was zaterdag nog een jarige in de studio! Een van de leden van Nieuwkoops Fanfare „Eensgezind", de heer C. de Haan, vierde eveneens zyn verjaardag. En om in stijl te blyven: hij be speelt de grotetrom. Tachtig medewerkers Behalve de Nieuwkoopse muzikanten en Piet van der Zwaard waren er nog veel meer medewerkers, in totaal een kleine vijftig, onder wie de vrolijke Fransen „Les Quatre Jeudiis", die pas zaterdagmorgen uit Parijs aankwamen, in plaats van vrijdag omdat hun vlieg tuig niet kon opstijgen wegens de mist. Het meisjeskoor Sweet Sixteen', Thea ter Mikropolis (het soldatenkoor) en Ans en Jaap Daniëls met hun aardige liedjes. Behalve deze spelers waren er ook nog een dertig technici, die dus achter de schermen in ieder geval achter de camera werkten. Een uitzending van nog geen uur en daaraan werken dus ongeveer 80 mensen mee, staan er talloze lampen opgesteld, ryden drie camera's rond, zyn er talloze decors in gereedheid gebracht om nog maar te zwygen van de talrijke hulpartikelen als een kappersstoel, een droogkap en een mimi-piano. Een enorm werk voor alles voor elkaar is!

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7