Met gave, fantasierijke uitvoering nam leider Nievaart afscheid Klaas Boot voor de tiende maal in successie nationaal turnkampioen Uitstekend werk aan brug met ongelijke leggers en ringen OMGEDRAAIDE ROLLEN" BIJ ARSENAL-ASTON VILLA Aart elk toestel bevestigde hij zijn superioriteit! Nederlagen voor dames van P.W., H.V.L. en Argos MAANDAG 15 DECEMBER 1958 Het was een feest (Van onze sportredacteur) Nog éénmaal heeft een stampvolle Stadsgehoorzaal de scheidende Concordialeider J. Nievaart ovationeel toegejuicht. Nog éénmaal heeft gymnastiek-minnend Leiden kunnen genieten van Nievaarts grote vakmanschap, zijn gevoel voor ritme, muziek en effect. Het afscheid van deze voortreffelijke leider, zaterdagavond, was groots. Van het fraaie openingsnummer een gracieuze ritmische oefening op een melodie van Strauss tot het laatste nummer de klap op de vuurpijl: „Show gymnastiek" op de wals uit Der Rosen- kavalier van Richard Strauss, met een fraaie solodans van Rietje de Fij-Roest was deze jubileumuitvoering van de damesgymnastiek vereniging Concordia gaaf en uitstekend. Zij droeg het stempel van een groot leider. ken over de grote belangstelling voor deze jubileum-uitvoering. Zy huldigde Concordia's oprichtster en ere-voorzit- ster, mevrouw N. GraauwelmanVer straten en noemde haar „de moeder van Concordia". Laatstgenoemde antwoordde, dat in dat geval de heer Nievaart „de vader van Concordia is geweest". De ontroer de mevrouw Graauwelman wees op het verlies, dat de turnsport met het af scheid van de heer Nievaart lijdt. Mevrouw KikkertVan Vliet nam vervolgens afscheid van de heer Nie vaart. De heengaande leider werd het erelidmaatschap van de vereniging aangeboden en, als stoffelijke blijk van waardering, een horloge. Er werden vele geschenken uitgewisseld, zowel voor het jubilerende bestuur als voor de overige leiders, de heer Wiethaar, de heer Pan- nekoek (assistent bij het toestelturnen), de pianist Koos Sieval en de heer Ver hoeven van Excelsior, welke vereniging het opstellen van de toestellen verzorg de. Bloemen waren er voor de jubileum commissie. Na afloop van de uitvoering maakten velen van de gelegenheid gebruik in de foyer het bestuur van Concordia en de heer Nievaart te complimenteren en daarna volgde in de grote zaal een bal onder leiding van de heer J. Alphenaar op de muziek van „Blue Moon Combo". Zaalhandbal Draw van HVL (11-11) tegen De Meeuwen De roodbaadjes hebben zich tegen de Meeuwen (R'dam) van een veel betere kant laten kennen dan vorige week te gen Hermes. Van meet af sloot de ver dediging aan de cirkel. Achter die ver dediging groeide doelman Bronk lang zaam maar zeker naar een topvorm. De Rotterdammers startten fel en in een zeer hoog tempo. Tweemaal flitste een verrassend lage schuiver langs de HVL- defensie en ook langs de onthutste Bronk. Even kwamen er gaten in de roodwitte verdediging. Maar Bronk stopte de op hem afgevuurde kogels be kwaam en toen Rijnsburger, bijzonder op schot, op zijn beurt laag langs de Rotterdamse doelman in de uiterste lin kerbenedenhoek had geschoten, ont stond er een gelijkopgaande strijd, waarin beide ploegen om beurten tot scoren kwamen. De Meeuwen bleven tot aan de rust met één doelpunt aan de leiding. In de tweede helft konden zij hun minimale voorsprong nog een tien minuten handhaven. Een strafworp, ge geven omdat de Rotterdamse linksachter Lancel fraai doorgebroken, op onoor bare wijze het scoren wilde beletten, werd door Rijnsburger feilloos benut 1010. Het werd 1110 voor HVL door Lucas met een beheerst sprongschot. Rijnsburger knalde twee minuten voor tijd een twaalfde treffer zó hard langs de Rotterdamse doelman, dat de bal via de achterste staander weer in het veld kaatste Helaas had de arbiter dat niet gezien. 'Hij gaf, de hevige protesten van omstanders en aanvoerder RijnSburger w Voetbal in Engeland De 32.000 toeschouwers op het Londense Highbury hebben zater dag een geweldige sensatie be leefd. Het reeds als kampioen ge doodverfde Arsenal verloor er op volkomen onverwachte wijze met 2—1 van nummer laatst op de ranglijst, Aston Villa. Het was de wedstrijd van de „omgedraaide rollen" waarin de Gunners door hun matige spelpeil de trieste rol van degradatie-kandidaat leken te spelen en het felle Aston Villa zich kampioensallures had aangemeten. Wel wist Arsenal door Henderson nog een 10 voorsprong te nemen, maar dat bleek niet voldoende. Nog voor rust ten spijt, geen doelpunt. Het bleef 1110 voor HVL. Tot in de allerlaatste secon de van de ontmoeting de aanvalsleider van de Meeuwen het alleruiterste haalde uit een 9 meterworp, 1111. Direct daar op floot de scheidsrechter voor het einde. Jammer, dit resultaat voor onze stad genoten. Een kleine zege was gezien het in de tweede helft vertoonde spel, zeker verdiend geweest. In grootse stijl Niet minder dan 18 nummers telde het programma van deze uitvoering. Het was al dicht bij middernacht, Jtoen Concordia's presidente, mevrouw J. KikkertVan Vliet de dank van alle aanwezigen in enkele sobere woorden vertolkte. Maar het is geen moment teveel geweest. Op de receptie van donderdag j.L heeft de heer Coers, de inspecteur Lichamelijke Opvoeding en voorzitter van de Leidse Sportstich ting, gezegd: „Het bijwonen van een uitvoering van Concordia is een feest". Welnu: het wéts een feest De heer Nievaart, wiens strakke en gedisciplineerde leiding geen moment verried, dat hjj de zeventig al gepas seerd is, gaat nu heen. Hij laat zijn opvolgers, de jonge Kees Put, die nog aan het begin van zijn carrière staat en de oud-kampi'oen van Nederland, Wiethaar, reeds enige jaren leider van Concordia's jeugdafdeling, een rijke erfenis na. De heer Wiethaar heeft zaterdag zijn kwaliteiten als leider overigens al on omwonden uit de doeken gedaan. Want nadat leider Nievaart met zijn ritmische openingsoefening de zaal reeds tot een daverend enthousiasme had gebracht, liet Wiethaar de kleuters een voortref felijke bankoefening uitvoeren, die ruim boven het gemiddelde van de doorsnee kleutergymnastiek reikte en een ver heugend goede opbouw verried. Ook met de B-meisjes een ritmi sche oefening en de A-meisjes een pittige oefening met huppen oogstte de heer Wiethaar veel succes. GLANSNUMMER Het glansnummer van voor de pauze was het onderdeel brug met ongelijke leggers. Het werken van de dames op dit moeilijke toestel was glanzend en van een kwaliteit, welke wij in onze stad zelden te zien krijgen. Geen won der ook met zulke bijzonder goede turn sters als een Riet de Fij—Roest en een Nel Kraauwel—Koedang. Zij bereikten immers twee jaar geleden de halve finales van het nationale kampioen schap. Het was fascinerend werken op de brug met ongelijke leggers en daar mee onderstreepte de heer Nievaart ook nog eens zijn kwaliteiten op het gebied van het toestelturnen overduidelijk. Een vlotte oefening op de lange mat, klassikaal brug en kastspringen voor de B-meisjes gingen vooraf aan 'het slot nummer van het eerste deel van de uit voeringdp KNGV-knotsoefening. Ook bij dit° nummer nam de heer Nievaart weer de vólle portie hooi op zijn vork, want hij liet de dames de onverkorte, door Rosine van Praag samengestelde oefening uitvoeren, die.... de KNGV- leiding voor het jongsleden Bondsfeest te moeilijk had geacht.... VUURWERK Na de pauze ging men rustig verder met het vuurwerk. Spectaculair was het fantastisch goede werken aan de ringen met luide toegejuichte, gedurfde gestrekte en spreid-salto's bij het af springen. Om weer even op adem te komen volgde een rustige knotsoefening voor de A-medsjes, maar daarna brak het weer los: springtafel kpappe overstegen en Aoese galtio*a Voortreffe- Een beeld van het spectaculaire nummer ringen tijdens de uitvoe ring van Concordia in de Stadsge hoorzaal. (Foto L.D./Van Vliet) lijk was ook het werk van enkele dames op de evenwichtsbalk de „zenuwen- lat" met kop- en schouderstand en veel succes oogstte nogmaals de heer Wiethaar met een strakke ritmische knotsoefening voor de B-meisjes en een fraaie lintenoefening van de adspiran- ten uit de KNGV-serie. En toen volgde het verrukkelijke slot nummer, waarin de heer Nievaart heel zijn gevoel voor show, ritme en muziek had gelegd. Formidadel. OPENINGSWOORD In haar openingswoord had Concor dia's presidente, mevrouw J.. Kikkert (Van onze speciale verslaggever) In grootse stijl, zonder een ogenblik twijfel te laten over het feit, wie in Nederland op dit moment het best turnt, heeft Klaas Boot van „De Halter" uit Alkmaar gisteren in Enschede de ongelofelijke pres tatie geleverd, voor de tiende achtereenvolgende maal het nationale kampioenschap op zijn naam te brengen. Na zijn inzinking van vorig jaar, veroorzaakt door lange ziekte en korte voorbereiding, welke ons toen in Rotterdam die gedenkwaardige, oer-spannende finale bezorgde, was het in de districtswedstrijden en de halve finale reeds duidelijk geworden dat Boot opnieuw in grote vorm stak. En onder ideale omstandigheden, een ruime werkvloer, bijzonder aandachtig publiek, prettige temperatuur, bevestigde hij aan elk toestel zijn superioriteit: Klaas is n.l. ongeslagen kampioen, met een cijferlijst van 9.65, 9.40, 9.80, 9.45, 9.85, 9.80!! Slechts bij de vrije oefening en de paardsprong wist Willy Jaegers hem te evenaren, maar de volmaakte stijlbeheer- sing, die glimp van het waarlijke meesterschap die in elke beweging van Boot spreekt, mist de veelbelovende jonge Limburger nog. Niettemin is hy met zyn 23 jaar de grote kanshebber voor de toekomst. Ein digde hij vorig jaar op de derde plaats achter Jaap v. d. Sande, ditmaal wist hij voor de Zeeuw te eindigen, ondanks het feit dat zijn rekoefening ongelukkig eindigde met een half-gemiste rug- waartse salto. Maar zijn brugoefening was van grote klasse, springen is een sterk punt van hem en ook het lastige paardvoltigeren beheerst hij als weinig anderen. Het werk van v d.. Sande, wij schreven het reeds na de halve finale, is niet meer zo soepel en briljant als vorige jaren, hoewel Jaap op enkele punten toch wel is vooruitgegaan, tech nisch gezien. Zijn vrije oefening, eens het .klapstuk" van de wedstrijd, is evenwel sterk in waarde gedaald: 9. punten was een juiste beoordeling. V. .d Sande schitterde gisteren vooral aan brug en rek. welk laatste toestel hem vorig jaar zo jammerlijk de titel deed mislopen Wij schreven al over ideale omstan digheden, en mede daardoor heeft de wedstrijd van gisteren een heel wat op- wekkender beeld te zien gegeven dan een maand geleden in Utrecht het geval was. Er werd over de gehele linie rustig, Van Vliet, haar voldoening uitgespro-beheerst en geconcentreerd geturnd, Volleybal - competitie De Leidse topploegen hebben het er dit weekeinde niet best afgebracht. Er viel geen enkele overwinning te noteren. De dames van PW zijn daar tegen SVV (Utrecht) nog heel dicht bij geweest, maar Argos en HVL konden tegen respec tievelijk Concordia (Rotterdam) en AMVJ (Amsterdam) met een kansloze 30 nederlaag huiswaarts keren. Een arbitrale fout kostte PW in Utrecht de zege. Bij de stand 1414 in de vijfde set, SW aan serve, belandde een lage. harde serve van de Utrechtse ploeg net buiten de zijlijn. „Uit" gaf de scheidsrechter in eerste instantie. De bal was al in het PW-veld, toen de lijn rechter tussenbeide kwam. De bal was per sé in geweest, beweerde hij. Na enig heen en weer gepraat herriep de scheids rechter zijn eerste beslissing. De bal verhuisde weer naar het SVV-vak. En om de teleurstelling bij de Leidse dames nog groter te maken, liet de arbiter het punt zelfs niet overspelen, doch kende dat zonder meer aan SW toe.. In pla/ats van 14—14 met de serve in eigen han den, werd het dus 1514 voor SVV, met de serve te ontvangen. PW, dat tot op dat moment de gastvrouwen uitstekend in bedwang had gehouden, koiï die tegenslag mentaal niet verwerken. SVV behoefde voor het laatste punt niet anders te doen dan de bal uit de serve in het Leidse veld te plaatsen. Voor de rest zorgde PW zelf. De pass belandde in het net, 415. 1511, 1315, 15—10 en 16—14! voor SW. Een nederlaag, die voor het zelfde geld een overwinning had kunnen zijn. HVL was tegen AMVJ eenvoudig ner gens. Op alle onderdelen van het spel domineerden de Amsterdammers. Spe ciaal het onderdeel smashes beheer sten zij uitstekend. Telkens weer vonden hun smashes „lege" plekken in het HVL-veld. Nu dient daa/ri>tf direct te worden snegd, dat bet turn ook wel extra gemakkelijk werd ge maakt. Van een werkelijk sluitend blok was in deze wedstrijd aan HVL- zyde maar af en toe sprake, om de verdediging in het achterveld maar niet eens te noemen. De passes waren van een dergelijke kwaliteit, dat penetrant Zilverentand vaak niet beter wist te doen dan de bal maar dóór te tikken. En wanneer bij deze povere verrichtingen nu nog maar vechtlust en enthousiasme waren ge weest. Maar de roodbaadjes speelden alsof zij aan de laatste wedstrijd van het volleybal-seizoen bezig waren. In minder dan een uur tijd was de zaak bekeken. AMVJ won met 157, 158 en 15—10. Even slecht als HVL in Amsterdam, verging het de dames van Argos bij Concordia in Rotterdam. Een verkeerde begin-opstelling deed de zenuwen van de voor deze belangrijke wedstrijd toch al op .scherp" staande mej. Rijsbergen en secondanten geen goed. In een oog wenk stond Concordia, dat een prima spelletje volleybal weggaf, met zes, zeven punten stevig aan de leiding. Argos bleef gejaagd en onzeker spelen. Met 154! ging de eerste set naar de Rot terdamse gastvrouwen en eigenlijk was de strijd toen al gestreden. Wel konden onze stadgenoten in de beide volgende sets wat meer punten verzamelen, maar zij hadden het geloof in eigen kunnen volkomen (verlóre^ Concordia won ge- mafefcefltflc. tó-A Ufr-8 en 16-G, grote mislukkingen waren zeldzaam. Zo gaf het eerste toestel, ringen, goed werk te zien. Slechts de handstanden waren bij velen nog met geheel doorge werkt. waarvoor de meeste aftrek wel zal zijn geschied. De afsprongen waren doorgaans uitstekend. Het springen ver plichte bücksprong, leverde slechts Sa- venije moeilijkheden op: een verkeerde overgang van aanloop op afzet, waar door hjj de plank niet goed benut, deed hem rakelings over het paard scheren. Ook Blits komt hoogte te kort, of was zijn niet 'te sterke sprong een gevolg van het feit, dat hij niet zo erg op dreef was? Ook bij paardvoltige, dat hierna volgde, had hij moeilijkheden, evenals Valkenburg, een turner die lang zaam maar zeker vordert en somtijds met oersterke staaltjes kunstturnen ver rassend voor de dag komt. Er werd aan paard trouwens meer gemist: met zeven van de twaalf cijfers lager dan negen blijft dit toestel het zorgenkind voor de 'turnersEr zullen meer paarden afgesloten moeten worden, wil paarden afgesleten moeten worden, wil onderdelen. De vrije oefeningen vielen wat tegen: er waren enkele verplichte onderdelen opgenomen, waarvan loopoverslag-over slag op voorvoeten neerkomen-hechtrol geen moeilijkheden opleverde. Dit was wel het geval met de achterwaartse salto, waarvoor sommige turners de logische verbindingen niet hadden ge vonden, terwijl, héél merkwaardig, het laatste verplichte stukje, een gedrukte handstand, slechts sporadisch tot een juiste uitvoering kwam. Blits bleef op nieuw beneden zijn normale prestaties, die juist bij de grondoefening de laatste tijd juist zo goed zijn. Sallé, die op een prima wedstrijd kan terugzien, hij bleek gelukkig weer in veel betere vorm te Competitie Leidse Volleybal Bond Dames eerste klas: LUSV 1Kangoe roes 1 03; Argos 2-^KVC 1 1—3; Nw. Brunh. 2Rouwkoop 1 22; Prof. Wijk 2Nw. Brunh 1. 0—3; Or. Groen 1 NVC 1 1—3. Dames tweede klas: Teylingen 1 Nw. Brunh. 4 30; Prof. Wijk 3Kan goeroes 2 22; Or. Groen 2DES 1 0—3; KVC 2—KVC 3 3—0; Rouwkoop 2—Nw. Brunh. 3 2—1. Dames derde klas: SKR 1GGV 2 3—0; GGV 1—Meerburg 1 3—1; KVC 4— Teylingen 2 13; ODD 1Prof. Wijk 4 3—0 Heren eerste klas: KVC 2—HVL 2—2; PSVA 1—KVC 1 0—3; Prof. Wijk 2— WS 2 2—2; LUSV 1—Donar 1 0—3; GGV 1Kangoeroes 1 03. Heren tweede klas: Rouwkoop 1 Donar 2 13; HVL 3Or. Groen 1 22; Prof. Wijk 3—WS 3 0—3; PSVA 2— LD 1 1—3; LUSV 2—GGV 2 2—2. Heren derde klas: DSB 1Or. Groen 2 22; De Vlam 2Kangoeroes 2 13; WS 4Kangoeroes 3 31; Argos 1 KVC 3 3—0; Prof. Wijk 4—de Vlam 1 0—3. Heren vierde klas: Meerburg 1Vogel 1 30; Meerburg 2Kokssohool 1 30; Donar 3—SKR 1 3—0; ODD 1-jProf. Wijk 5 2—2; De Vlam 3—ODD 2 3—0. steken, noteerde op dit onderdeel al zijn laagste cijfer uit de hele wedstrijd. HOOGSTAAND TURNEN. Over de beide onderdelen na da pauze, brug en rek, willen we kort zijn: het is een half uur hoogstaand turnen geworden. Reeds is opgemerkt, dat Boot een sublieme wedstrijd turn de, maar op deze twee toestellen was zijn werk weergaloos. Zijn handstan den, de reeksen logisch in elkaar vloeiende onderdelen, die hij daaruit laat voorkomen, en niet te vergeten zijn huizenhoge pirouette aan brug, zijn suizende slingers aan rek en de volmaakte salto, waarmee hij, zuiver tot stand komend, de oefening ein digde en zyn kampioenschap ver overde, waren uniek! Slechts de jonge Twentenaar Achter berg, die met zijn fijne, lichte stijl heel mooi zijn achterstand aan het inlopen is, moest in zijn mooie brugoefening on verwacht de grond opzoeken. Overigens: een prachtig sluitstuk van een middag, die voor het eerst dit jaar herenturnen van goed gehalte bracht. Gelukkig, kun nen we zeggen, want zo is een goede stimulans uitgegaan naar de circa 1000 bezoekers, een injectie die ons mannen werk wel van node heeft! Dit bleek nog eens overduidelijk in de ochtend-uren, toen om het jeugd kampioenschap gestreden werd. Wat ligt er nog een afstand tussen jeugd en volwassenen, hoeveel moeten de meesten nog leren, aleer zü aan wer- maakte Bill Myerscough voor Aston Vil la gelijk (1-1) en na de rust was het de Ierse international Mc Pariand, die de verdiende „Villa"-zege tot een feit maakte. Overigens was er voor Arsenal nog een geluk bij dit ongeluk, want ook de overige kampioenskandidaten lieten ste ken vallen. Zo behaalde van de vier clubs die verleden week de top van de ranglijst vormden, geen enkele een overwinning. Ook Wolverhampton niet, dat op papier toch gemakkelijk had moeten winnen van nummer voorlaatst, Leicester City. Het werd echter een 10 zege voor Lei- cester en dat maakte een eind aan een traditie van 33 jaar, die inhield dat Lei- cester City op eigen terrein niet van de „Wolves" mochten winnen. Preston North End, nog steeds zonder Tom Finney, leed thuis een 43 neder laag tegen Manchester United. Door al deze verrassende uitslagen werd het moeizame gelykspel (11) dat Bolton Wanderers Newcastle United af dwong, zeer belangryk. Bolton behaalde daardoor juist het punt, dat nodig was om aan de kop van de ranglijst te ko men. De bekerhouders moeten die plaats echter delen met West Bromwich Albion dat door een ruime 40 zege op Chel sea, eveneens 27 punten uit 21 wedstrij den behaalde. Arsenal heeft ondanks zijn nederlaag ook 27 punten, maar heeft één wedstrijd meer gespeeld. Manchester United schijnt zich van de inzinking van enige weken terug vol komen hersteld te hebben. De laatste 4 wedstrijden leverden alle de volle winst op De „Mancunians" staan nu nog slechts 4 punten op de leiders ten ach ter. Onderaan de ranglijst is Tottenham Hotspur door zijn vierde achtereenvol gende nederlaag ernstig in het gedrang gekomen. De club die onder manager Rowe beroemd was om haar fijn ge nuanceerde driehoeksspel, tracht het nu met grof spel te redden. Zonder veel suc ces overigens. Want door de overwinnin gen van Leicester City en Aston Villa staan de „Spurs" nu met 16 punten uit 21 wedstrijden vrijwel onderaan. De uitslagen in de eerste divisie lui den: ArsenalAston Villa 12, Birming ham CityBlackpool 42, Bolton Wan derersNewcastle United 11, Burnley Tottenham Hotspur 31, Everton Portsmouth 21, Leeds UnitedNot tingham Forest 10, Leicester City Wolverhampton Wanderers 10, Luton TownBlackburn Rovers 11, Man chester CityWest Ham United 31, Preston North EndManchester United 34, West Bromwich AlbionChelsea 4—0. kelijk keurturnen toe zyn. En wat een taak dus voor de leiders, die met de jeugd aan het werk zyn: hoeveel valt er te bereiken, maar ook, wat moet er gewaakt worden tegen ondoor dacht en ondeskundig oefenen! K.N.G.V. let op uw zaak! Hier is het beste net goed genoeg! De uitslag luidde: 1. en kampioen van Nederland Klaas Boot (Alkmaar) 115,80 pnt.; 2. Jaegers (Bocholz) 113,60 pnt; 3. Jaap van der Sande (Vlissingen) 112,90 pnt; 4. Blits (Amsterdam) 110,45 pnt; 5. Van Galen (Enschede) 108,70 pnt; 6. Valkenburg (Driebergen) 108,65 pnt; 7. Salie (Am sterdam) 108,20 pnt; 8. Achterberg (En schede) 106,60 pnt; 9. Savenije (Eind hoven) 105,70 pnt; 10. Lammers (Alk maar) 103,80 pnt; 11. Van Zetten (Zoe- termeer) 102,85 pnt. KUNSTZWEMMEN Successen voor ZAR De eerste Europese kunst-zwemwed strijden, welke zondag te Amsterdam zyn gehouden, hebben in elk onderdeel een overwinning voor de organiserende vereniging, ZAR (Amsterdam), opgele verd. Vooral bij de uitvoering van de groepsnummers toonden de Amster damse meisjes in deze nieuwe tak van de zwemsport een duidel» .^e superio riteit. De uitslagen waren: Soli: 1. Hetty Balkenende (ZAR, Ne derland) 112.41 pnt.; 2. Isolde Winkler (Isarnixen, München) 109.21 pnt.; 3. Klaas Boot in actie op de brug Inge Albrecht (Leipzig, Oost-Dtsl.) 96.82 pnt.; 4. Dolores Amat (CN Barcelona, Spanje) 90.04 pnt.; 5. Jaqueline Gravis (Nautic Club de France. Parijs) 89.61 pnt. Duetten: 1. Hetty Balkenende en Nel- leke te Riet (ZAR, Ned.) 110 19 pnt.; 2. Ida Rudler en Isolde Winkler (Isar nixen) 98.48 pnt.; 3. Barbara Petzold en Ingeborg Kind (Leipzig) 9171 pnt. Groepen: 1 ZAR, Nederland 112 71 pnt.; 2 Isarnixen, München 94 21 pnt.; 3. Combinatie Leipzig/Dresden 87.58 pnt. 4. CN Barcelona, Spanje 84.28 pnt.: 5. Kon. Gentse ZC, België 81.53 pnt.; 6. Metropolitain Diving School Londen 75.55 pnt.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6