SPARTA KON OOK TEGEN PSY DE LEIDERSPLAATS BEHOUDEN Bert Teegelaar versloeg Scholte in beslissende partij Grote nederlaag van Feyenoord Tan Oosterhout scoorde nog het beste gemiddelde Zo speelden de „profs" en zo voor 2 5 MAANDAG 15 DECEMBER 1958 DOS verpletterde SHS met 10—0 Heel wat beter dan een week tevoren tegen DWSA heeft Sparta gisteren tegen PSV bewe zen het fluweel van de bovenste plank waardig te zijn. Een fluwelig partijtje is het echter bepaald niet geweest. Nergens trouwens. Dat kon ook niet, daarvoor waren de omstandigheden te slecht. Spekgladde velden, die in vele gevallen snel in modderpoelen werden herschapen. Bovendien stond er een harde, koude wind. Het was onaangenaam voor spelers en publiek. Dus ook in Rotterdam. Desondanks zaten er nog zo'n twintigduizend voetbalenthousiasten op de tribunes van het Kas teel. Halverwege de wedstrijd riepen zij al om een witte bal. Het was echt weertje voor Spartaanse kerels, die door beide ploegen wel in het veld waren gebracht. Zij hebben het publiek niet teleurgesteld. Het was pittig, levendig voetbal, gezien de omstandigheden lang niet slecht. De roem van de Eindhovense speerpunten, Dillen en Franssen was PSV al naar de Maasstad vooruit gesneld, zodat de Rotterdamse defensie maat regelen had kunnen nemen. Zij bleken afdoende. In de Eindhovense verdediging ging het niet zo Het duo SpartaDOS distantieerde zich gisteren van de andere kandidaten Immers, rivaal Feyenoord kreeg in Enschede geen voet aan de grond. Abe Lenstra, de onverwoestbare 38-jarige, had het weer eens op zijn heupen. HU scoorde één doelpunt zelf en had een grote vinger in de pap bU de andere drie treffers van Sportclub Enschede. Hij leidde de zwarte aanval op een dergelUk geraffineerde manier, dat de Rotterdamse defensie de juiste afweer niet kon vinden. Bovendien hadden de Maasstedelingen pech. In de tweede helft botsten Voges en Meijers hard met de hoofden tegen elkaar. De Enschedeër probeerde het nog even, maar liet zich al spoedig vervangen. Meyers daarentegen speelde de gehele eerste helft uit. In de kleedkamer echter werd hij plotseling duizelig, fin kon zich nauwelijks iets herinneren. Pogingen bij de scheidsrechter om alsnog toestemming te krijgen voor een invaller liepen op niets uit. Tot één minuut voor rust mag hij reserves toelaten, daarna niet meer. Dus moest Feyenoord het na de thee met tien man doen. Meyers kwam later nog wel even terug, maar hy gaf het weer spoedig op. Mede daardoor verloren de Rotterdammers met 40. Tafel tenniscompetitie Wibo was kansloos tegen Nedlloyd Met Wibo blijft het nog steeds in mi neur gaan. Wie zou hebben gedacht, dat er juist in de wedstrijd tegen Nedlloyd enig herstel zou intreden, is wel zeer bedrogen uitgekomen. Met een Hogen- doorn, die nog lang niet fit was en by goed. Met een aarzelende doelman Bekkering en Roel Wiersma op halve kracht kon men het team als invaller, stond de nederlaag al juiste antwoord op de enthousiaste Spartaanse ELK STiES.'E. TZV- ste plaats blijven, onmiddellijk gevolgd door Sparta 1, dat Wifra een 91 ne derlaag toebracht. Voor het eerst sinds lange tijd speelde Goudsmit weer eens mee als vervanger voor de zieke Onnes. De enige Amsterdamse verliespartij no teerde Gimbel tegen Stoop. Ook Batswingers blyft het prima doen. Sparta 2 verloor met 82. Wibo 2 zorgde voor de enige winst, zij het dan dat het tegen Scylla niet meer werd dan een 55 gelijkspel. Wibo 3 verloor van de medekandidaat voor de laatste plaats, UBTV, met 64, waardoor het nu muurvast op deze plaats staat. Luck Reak won de strijd om de he gemonie van het zuiden tegen PSV met 6—4. Smash blijft zo nogal onopgemerkt rustig voortgaan met het scoren van punten. Tegen Quick werd weer een overtuigende 82 zege geboekt. In hoofdklasse B behield Batswingers 2 zijn kansen door een 64 zege op Atoom. Treffers verrichtte prima werk door in Dongen het sterke BSM een 6-4 nederlaag te bezorgen. Met Docos gaat het snel mis nu Bakker in militaire dienst is. Tegen het heus niet zo sterke OTTC werd een 100 nederlaag ge boekt. USV won met 64 van Wifra 2. In overgangsklasse C bewees E.N. het ook zonder Klein af te kunnen, want de Haagse verzekeringsmensen wonnen met 64 van Wifra 3. DOS 2 klopte in Gou da Vriendenschaar 2 en behoudt daar door de kleine kansen. Scylla 2 bleef op de tweede plaats door een dikke 9—I zege op Rono. Maasstad 2 won met 64 van NOAD. aanvallen niet vinden. Het werd 41 voor de thuisclub, waar niemand iets tegenin kon brengen. Nummer twee op de ranglijst, DOS, won ook. En hoe.De hoogste score ooit in ons betaalde topvoetbal bereikt. Met niet minder dan 10—0 werd Scheveningen Holland Sport volkomen ver pletterd. Op het uiterst gladde veld in Utrecht konden de Scheveningers, die het van enthou siasme en hard ploeteren moeten hebben, niet uit de voeten. Mede door de superieure techniek van de Stichtse kanaries werd het een spel van kat en muis. Bovendien trof de ploeg uit de Residentie het bar slecht, dat een van hun sterkste troeven, doelman Landman, met angina in bed lag. Van Anraad verving hem. Hij deed dat op niet onver dienstelijke wijze. En het is niet juist de blaam van deze beschamende nederlaag op zijn schou ders te leggen. Maar de SHS-defensie miste haar vertrouwde leider. Hetgeen de rust niet ten goede kwam. Het was voor SHS en speciaal voor Van Anraad een bijzonder trieste dag. Amsterdam verloor van Zuid-Limburg Drie ontmoetingen gisteren tussen ploegen uit Amsterdam en Zuid-Lim burg. Wanneer we de balans opmaken, slaat deze wel erg door in het voordeel van het zuiden. De hoofdstedelingen kwamen niet verder dan één punt uit die drie wedstrijden. Het was Blauw Wit, dat in de tweede helft van de Sta dionmarathon, MW een 00 spel af dwong. Maar het was meer het falen van de Maastrichtse aanval, dan de kracht van de hoofdstedelijke ploeg, welke tot dit resultaat leidde. Boven dien deed doelman Conrad die Van Heeswijk op voortreffelijke wijze onder de Amsterdamse lat verving soms ongelofelijke dingen. Zo kon een veel sterker MW in bedwang worden ge houden. DWSA en Ajax kwamen niet eens zo ver. DWSA verloor in het Olympisch Stadion met 0—2 van Fortuna '54. De Amsterdammers troffen het niet. Cor van der Hart was na zijn disciplinaire schorsing weer van de partij en kenne lijk vastbesloten te tonen, hoe sterk hij gemist is. In topvorm gaf hij de hoofd stedelijke aanval niet veel kans. De defensie der Zwarte Schapen daaren tegen trad nogal eens aarzelend op, het geen levensgevaarlijk is tegen door bijters als Bram Appel en Ravensteyn. Wat men op het scorebord trouwens kon zien: 0—2. Ajax ging in Kaalheide kans- en glansloos ten onder tegen Rapid JC, dat er op gebrand was te tonen, dat de nederlaag tegen Willem II een week tevoren een werkelijke vergissing was geweest. Reeds voor de rust besliste de V oetbaluitslagen Zowel in de zaterdag- als in de zon dagcompetitie (amateurs) is het pro gramma voor 99 ten offer gevallen aan het slechte weer van de laatste dagen. De uitslagen van de wedstrijden die doorgang vonden luiden: ZATERDAGVOETBAL Ze klasse: Zwart Wit—ARC 40. 4e klasse A: SHS—SVOW 2—1. 4e klasse A (West 1): Lisser Boys— Kinheim 42. AMATEURS 2e klasse A: VUC—Blauw Zwart 41, VFC—Fluks 4—0; 4e klasse A: Concordia H.Hillegom 2—2; THBDOSR 1-^4. 4e klasse C: Gouderak—VET 0—0. Res. 3e klasse A: Blauw Zwart 2 UVS 3 0—2; VVSB 2—Laakkw. 2 3—4. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e klasse: Rijnsb. Boys 2 DOTO 2 2—4. Res. 3e klasse A: Rijnsb. Boys 3 Quick Bovs 3 11; Noordwijk 2 RCL 2 3—2. Sparta's eerste treffer in de wedstrijd tegen PSV. thuisclub de strijd, want 3—0 was bij die technische overmacht absoluut vol doende. Het werd tenslotte 41. Dat de nederlaag van Rapid tegen Willem n van twee kanten een uit schieter was, kan men ook wel afleiden uit de 40 zege, die NAC gisteren op de Tilburgers bevocht. De vier Bredase doelpunten kwamen van de voet van topscorer Canjels. Wanneer men dan nog weet, dat de Bredase aanval talloze kansen onbenut heeft laten liggen en dat doelman Feijt in een grandioze vorm stak, dan behoeft het verder geen betoog, dat NAC verdiend heeft gewon nen in het Bredase modderballet. Daar NOADVVV door terreinafkeu ring niet doorging, blijft er nog één wedstrijd over. Die speelde zich af in het Zuiderpark, waar ADO in het strijd perk trad tegen Elinkwijk, dat het nog steeds zonder de geschorste Piet Kraak en Michael Kruin moet stellen. Vooral de lange Surinamer wordt bijzonder ge mist. De Utrechtenaren gingen dapper ten onder, maar het was een hard ge vecht. Niet minder dan vier spelers moesten geblesseerd het veld verlaten, onder wie de beide doelverdedigers. Het was bijzonder zuur voor de dappere Van der Schilden, dat hij tien minuten voor het einde, na het tweede en win nende doelpunt van ADO, moest wor den weggedragen. Het publiek gaf deze kranige vervanger van Kraak een har telijk applaus mee, maar het was slechts een schrale troost, de nederlaag was een feit (21). KNV B-toto (Van onze Haagse redactie) De KNVB-Toto bereikte die week einde weer een nieuw record: 299.478 deelnemers legden in totaal 453.000 gul den in. Vier deelnemers die 13 van de 14 uitslagen juist voorspélden, komen in aanmerking voor de eerste prijs van 126.840 gulden. Voor de tweede prijs van 54.360 gulden meldden zich 12 deelne mers met 12 punten. Boze geest Scylla De inheemse leden van het voetbal elftal van Mombassa zijn bijzonder mis moedig.. Zij geloven, dat zij de laatste thuiswedstrijd hebben verloren doordat een tovenaar hun kleedkamer de enige kleedkamer die het stadion van Mombasa rijk is heeft „behekst". Weliswaar voorzien de regels van de competitie niet in „zwarte magie", „me- nanga", maar toch heeft de assistent voor Afrikaanse zaken van de gemeen teraad van Mombasa, Lance Jones, de spelers geadviseerd een plaatselijke „magiër" in de arm te nemen om de boze geest uit de kleedkamer te ver jagen. In Mombasa zijn talrijke „magiërs" speciaal ten behoeve van de neger- en Arabische bevolking werkzaam. BILJARTEN Teegelaar naar Oberhausen De Rotterdammer Bert Teegelaar, de nieuwe nationale kampioen, zal Neder land vertegenwoordigen op het toernooi om de Europese titel bandstoten, dat van 8 t/m 11 januari a.s. te Oberhausen wordt gehouden. Scylla heeft zaterdagavond aan het Galgewater de reserves van het Haagse Wibo een puntenverdeling moeten toe staan. Een teleurstellend resultaat, wan neer men bedenkt dat Van Zoelen c.s. twee weken terug Wibo 1 met 82 ver pletterden. Na de 9 enkelspelen waren de Hagenaars zelfs aan de leiding, dank- zy een bijzonder goed spelende Hen driks, die drie partijen in zyn voordeel wist te beslissen. De meeste tegenstand ondervond hij nog van Verkerk. Als deze zich nu eens volkomen gaat instellen op de verdedi ging, maar dan ook alléén de verdedi ging, dan zou hij aanmerkelijk meer partijen in winst kunnen omzetten dan nu het geval is. Telkens weer laat de Scyllaan zich, als hij een voorsprong heeft opgebouwd met zijn oer-solide de fensie, verleiden om een paar enorme klappen uit te delen. Komt de bal dan op de tafel, dan is er doorgaans voor de tegenpartij niet veel aan te doen. Jam mer genoeg is het percentage treffers gering. Van der Voort is momenteel uit vorm, anders zou het zeker 2 winstpun ten voor Scylla hebben weten te boeken. Zijn geduchte forehand, basis van zovele overwinningen in het verleden faalde en de verdediging ligt de Scyllaan, aanval ler pur sang, die hij is, helemaal niet. Van Zoelen en Verkerk kwamen ieder tot 2 winstpartijen, n.l. tegen Rensen en Bronsgeest. Via het dubbelspel, v. Zoe lenv. d. Voort tegen Hendriks/Brons geest kon Scylla nog een puntenverde ling bereiken, 21—12, 21—14. tfiei 1 itr5 skjpwtyen JKjpJH Uw pmiishave-apparaat 1 1 iedere maand weer vlijmscherp. Alom verkrijgbaar WEM een produkt van GEMA-leiden Nationaal kampioenschap bandstoten De beslissende partij om het kampioenschap van Nederland ere klasse bandstoten te Rotterdam tussen Teegelaar en Scholte is geëin digd met een overwinning voor Teegelaar. De eindstrijd onderscheidde zich nauwelijks van zovele andere finales: de zenuwen vervulden de belangrijkste rol. Beide biljarters faalden vaak bij stoten, die zij onder andere omstandigheden als het ware met de ogen dicht maken en, al kwam ook tijdens deze partij hun grote klasse vaak tot uiting, het verbaasde eigenlijk ieder dat Teegelaar met betrekkelijk lage scores lang een moyenne van 3.5 kon behouden. De Rotterdammer dwong evenals trouwens Scholte nochtans eenmaal pure bewondering af: in de 33ste beurt, toen hij ondanks alles een gave serie van 27 caramboles maakte. De nu duidelijk in verloren positie zijnde Eindhovenaar vond daarop de kracht om met een serie van 23 van repliek te dienen. Teegelaar, die zich ogenschijnlijk het beste in bedwang had, vond door zijn beurt een groot deel van zijn zekerheid terug en hij liet zijn rush naar de titel, ondanks een latere serie van 15 caramboles van Scholte, niet meer onderbreken. De laatste drie ca ramboles werden overigens moeizaam gescoord. Teegelaars prestatie dwingt des te meer respect af omdat zyn vele werk zaamheden als maïtre de billard van de Wilhelminazaal, waarin dit kam pioenschap werd gehouden, en als voorzitter van de organiserende ver eniging „Engels" normaal doorgang moesten vinden. Hy had oorspronke lijk niet ingeschreven, maar dit op verzoek van de biljardbond alsnog gedaan. De beslissing viel juist op tijd voor Popeyus, die met Sweering in een roeze moezige sfeer in strijd gewikkeld was. Met de rust kwam de concentratie, zeker voor Popeyus, die in één beurt van 121 naar de vereiste 150 ging en de Amsterdammer met 146 verbluft op zijn stoel liet zitten. Dit redde zijn derde plaats in de eindrangschikking, want Van Oosterhout had het eerder tegen Metz nogmaals gepresteerd om zijn partij in 20 beurten te winnen. In deze party toonde Metz voor de eerste keer werkelijk zyn capaciteiten en bereikte het fraaie gemiddelde van 5.90. Van Oosterhout behaalde overigens het hoogste algemeen gemiddelde: 4.11. Het kan niet worden ontkend, dat een zekere matheid onder de spelers dit toernooi tot een zeer middelmatig heeft gemaakt. De voorhanden liggende ver klaring schijnt te zyn, dat het tydstip niet bepaald gelukkig is gekozen, want het merendeel der deelnemers was in de voorafgaande weken druk bezet met het Teegelaar s dochter was de eerste die haar vader met het behalen van de nationale titel bandstoten felici- teerde. spelen van driebandenwedstryden, ten einde via de voorwedstrijden een plaats in het a.s. toernooi om de nationale titel te veroveren. Allen ontbrak het aan voldoende tijd voor training en voorbe reiding, en voor Van Oosterhout, de vo rige kampioen, gold dit zeker omdat hy eerst de voorafgaande dinsdag promo veerde naar de ere-klasse driebanden. Anton Geesink diep teleurgesteld Japan terug uit „De Japanners hadden kennelijk de bedoeling elke kans waar te nemen om Anton Geesink uit te schakelen". Deze woorden van Hein Essink en de uitlating „de Japanse scheidsrechters waren zeer chauvinistisch" van coach Gé Koning vormden slechts een schrale troost voor een teleurgestelde Anton Geesink, die zondagavond met zijn makkers op Schiphol aankwam uit Tokio, waar hij heeft deelgenomen aan de wereldkampioenschappen. „Ik vond de wereldkampioenschappen niet zo interessant en was liever uitge schakeld door een knots van een worp dan, zoals nu, door een duw". En Gee sink vertelt hoe hy in de kwartfinale van Yamashiki verloor: ,Hij wilde een greep aanzetten en duwde me achter uit. Ik viel maar kwam niet op mijn rug terecht. In Nederland had hij daarvoor misschien een halve punt ge kregen. De Japanners kenden hem ech ter een heel punt toe". Geesink, die ook door de Japanse experts als de grootste kanshebber voor de titel was aangewezen, is nog niet over zijn teleur stelling heen. Hij heeft foto's bij zich, waarop de bewuste val afgebeeld staat en daarmede moet hij zich troosten. Gé Koning zei ervan overtuigd te zijn. dat Geesink een zeer goede kans op de titel had gehad als hij Yamashiki had verslagen. „Dat was zijn gevaar lijkste tegenstander. Misschien krijgt Geesink in 1960 een kans zich te revan cheren. Waarschijnlijk zijn de wereld kampioenschappen dan in Rome". WIELRENNEN KNWU-kalendervoor komend seizoen De sportcommissie van de KNWU heeft zaterdag, in overleg met de orga nisatoren van de belangrijkste wieler sportevenementen, de nationale wieier- kalender voor 1959 samengesteld. De be langrijkste wedstrijden zijn: April: 12 april: Ronde van Noord- Holland voor amateurs; 18 april: Prov. kampioenschappen voor amateurs (met uitzondering van de wedstrijd om de prov. titel van Limburg); 19 april: eer ste wedstryd om het kampioenschap van Nederland op de weg voor professionals en onafhankelijken (Valkenburg), prov. kampioenschap van Limburg voor ama teurs. Mei: 2 mei: Ronde van Friesland voor amateurs (de vroegere „Acht van Bols- ward"); 26-31 mei: Olympia's Tour door Nederland voor amateurs. Juni: 7 juni: kampioenschappen van Nederland op de weg voor amateurs (Zandvoort); 21 juni: tweede wedstrijd om het kampioenschap van Nederland op de weg voor professionals en onaf hankelijken (Groesbeek); 28 juni: Ron de van Limburg voor amateurs. Juli: 8 juli: Amsterdam-Tiel v.v. voor amateurs; 12 juli: Omloop van de Kempen voor amateurs; 19 juli Ronde van Midden-Nederland voor amateurs; 25 juli: Ronde van Overijssel voor amateurs; 26 juli: derde en laatste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland op de weg voor professionals en onafhankelijken (Zandvoort). in de Mensonides breekt schoolslag-record De ZIAN-zwemmer Wleger Menso nides is er te Den Haag in geslaagd het Nederlands record 100 meter schoolslag heren te verbeteren. Hij liet 1 min 11,6 sec. afdrukken. Met deze tyd bracht de Hagenaar het oude record dat sedert 27 juli 1954 met 1 min 14,5 sec op naam van de Leidenaar Peter Bekkering stond, met niet minder dan 2,9 sec. omlaag^ MENSONIDES De recordpoging van Mensonides was ingelast in de onderlinge clulbwedstrijden van ZIAN. Hij ging alleen over de baan. Hoewel hij door zijn rustige stijl niet de indruk maakte erg hard te gaan, bleek uit zijn tussentijd van 33,6 sec voor de 50 meter dat een recordverbetering er ruimschoots inzat. Maar groot was de verrassing toen even later bleek dat de ZIAN-zwem mer bijna drie seconden beneden het oude record was gebleven. Zijn tijd van 1 min 11.6 sec is slechts 0.1 seconde boven de 1.11.5 waarmee de Rus Wladi- mir Minaschkin wereld- en Europees recordhouder is Minaschkin verrichtte zijn prestatie echter zoals vereist voor wereld- en Europese records in een 50 meterbad. maand juli worden voorts in het Olym pisch Stadion de wedstrijden om de na tionale baantitels gehouden. Augustus: 8-13 augustus: wedstrijden om de wereldtitels op de baan (Olym pisch Stadion), 15 augustus: wedstrijd om het wereldkampioenschap op de weg voor amateurs (Zandvoort), 16 augustus wedstrijd om het wereldkampioenschap op de weg voor professionals (Zand voort) Voor de Ronde van Nederland voor professionals en onafhankelijken zijn geen data gereserveerd, omdat de orga nisatoren van de Ronde nog geen defi nitieve aanvraag konden indienen, zulks naar aanleiding van de besluiten van het kalendercongres van de UCL EREDIVISIE SpartaPSV 4—1 DWS AFortuna '54 ADO—Elinkwijk NAC—Willem 2 Rapid JCAjax NOAD—VVV DOS—SHS Blauw WitMW EnschedeFeyenoord Sparta 15 9 5 1 23 39—15 DOS 15 10 2 3 22 44—20 Rapid JC 15 8 3 4 19 32—19 Feyenoord 15 7 4 4 18 38—26 VVV 14 6 5 3 17 24—19 PSV 15 6 5 4 17 26—21 DW5/A 15 5 7 3 17 24—19 Enschede 15 7 3 5 17 31—25 MW 15 4 8 3 16 28—23 Fortuna '54 15 7 2 6 16 18—20 Ajax 15 6 3 6 15 31—28 Blauw Wit 15 7 1 7 15 35—34 ADO 15 5 2 8 12 24—42 Elinkwijk 15 4 2 9 10 25—32 NAC 15 3 4 8 10 24—31 Schev. H/S 15 4 2 9 10 25—45 Willem 2 15 3 3 9 9 26—50 NOAD 14 1 3 10 5 17—44 le DIVISIE A WageningcnFortuna VI53 DFCGraafschap 11 HelmondHaarlem 20 YolendamLimburgia 11 LeeuwardenSVV 41 ZFCAlkmaar 2Z RVV-VSV 2—2 Eindhoven—AGOVV 2—4 UITSLAGEN 96 35 10 2.74 Van Oosterhout 150 35 29 4.28 Metz 150 54 13 2.77 140 54 17 2.59 150 41 22 3.65 135 41 14 3.29 132 49 13 2.69 150 49 13 3.06 Metz 139 51 12 2.72 150 51 19 2.94 Kruithof 114 35 17 3.25 Van Oosterhout 150 35 33 4.28 150 31 27 4.83 80 31 20 2.58 117 46 20 2.54 150 46 19 3.26 Metz 118 20 20 5 90 Van Oosterhout 150 20 29 7.50 150 43 18 3 48 Mol 134 43 11 3.11 146 51 21 2.86 150 51 29 2.99 150 42 27 357 122 42 23 2.90 De eindrangschikking werd: m.p. car. brt. h.s. a.g. Teegelaar 12 977 246 35 3.97 Scholte 10 989 277 25 3.20 Popeyus 10 1025 326 29 3 14 v. Oosterhout 8 939 228 37 4.11 Sweering 6 894 310 21 2 88 Kruithof 6 961 336 18 286 Metz 2 868 280 25 3.10 Mol 2 762 294 20 2.59 Het toernooi-gemiddelde was 3.24. Voor Sweering, Kruithof en Mol bete kenen de moyennes halve degradatie. Volendam 13 10 1 22 34—13 Leeuwarden 13 9 4 18 36—15 AGOVV 13 6 3 4 15 24—20 SW 13 6 3 4 15 21—20 Alkmaar 13 5 5 3 15 24—23 ZFC 13 6 3 5 14 31—21 Helmond 13 7 - 6 14 31—23 DFC 13 5 3 1 13 29—25 Limburgia 13 4 4 13 20—20 Wageningen 13 4 4 5 12 29—32 Fortuna VI. 13 5 2 6 12 23—36 VSV 13 4 4 5 12 15—24 BW 13 3 4 6 10 20—26 Eindhoven 13 3 4 6 10 20—26 Haarlem 13 3 1 9 7 20—34 Graafschap 13 1 4 8 6 13—32 le DIVISIE B ExcelsiorRigtersbleek StormvogelsVolewy ckers HeraclesKFC Hermes DVSRoda Sport HVCRBC R CHHel mondia Vitesse—G VA V - Sittardta 12 10 HVC Heracles GVAV Stormvogels 12 Herm. DVS 11 Vitesse 12 RCH 13 RBC 12 Excelsior 12 Rigtersbleek 12 Helmond. *55 12 KFC 12 Volewijckera 12 Roda Sport 11 13 12 12 1—1 4—1 6—2 afg. 2—1 2—2 43 22 349 19 32—25 16 33—24 15 26—19 14 2922 13 17—11 12 25—29 12 18—24 11 23—22 11 17—19 10 23—30 8 16—22 8 21—31 6 14—23 8 12—34 2e DIVISIE A DHC—ONA LongaWilhelmina afg. HilversumVelox 1—1 DOS KO—Zeist afg. EDO—'t Gooi 1—3 De Valk—EBOH 1—2 UVS—Xerxes Hilversum 12 8 3 1 19 28—9 't Gooi 13 8 3 2 19 36—19 DHC 12 7 4 1 18 23—6 Velox 12 5 5 2 15 21—16 UVS 11 4 4 3 12 2218 EDO 12 5 2 5 12 2325 EBOH 13 5 2 6 12 19—22 De Valk 12 4 3 5 11 20—24 Xerxes 11 3 4 4 10 18—26 DOSKO 11 2 4 5 8 19—22 ONA 11 3 2 6 8 17—21 Zeist 11 3 2 6 8 18—29 De Baronie 12 3 2 7 8 15—26 Longa 10 3 1 6 7 13—21 Wilhelmina 11 3 1 T 7 24—32 2e DIVISIE B OosterparkersVelocitas RhedenBe Quick 2—2 PECZwolse Boys VeendamTubantia 2—1 NECHeerenveen Go AheadZ war tem eer Go Ahead 13 9 2 3 20 28—12 NEC 13 6 4 3 16 20—10 Z war tem eer 13 6 3 4 15 23—23 Be Quick Gr. 13 5 4 4 14 30—23 Veendam 13 6 2 5 14 17—22 Rheden 14 4 6 4 14 25—21 Ensch. Bovs 12 5 3 4 13 23—15 PEC 13 5 3 5 13 21—21 Tubantia 13 2 8 3 12 2122 Zwolse Boys 13 4 4 5 12 17—20 Oosterpark. 13 5 1 7 11 20—30 Velocitas 14 3 5 6 11 18-21 Ol denzaal 12 4 2 6 10 18—24 Heereruveen 13 1 5 7 7 10—27

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5