J IR jungham Victoria ■■JBoskoopse Tuinbouwschool viert 1 gn heden diamanten hestaansfeest ve\ Voorlopig ruilverkavelingsplan Zwammerdam gunstig ontvangen JOHN EN WOHLGEMUTH ALS KEMPHANEN TEGEN ELKAAR na VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 Leerlingen- en oiul- leerlingenvereniging „Arboricnltura" viert gouden feest Vandaag is het 60 jaar geleden, dat met het geven van tuinbouw- onderwijs in Boskoop een aanvang werd gemaakt- Vandaag is het tevens 50 jaar geleden, dat de vereniging van leerlingen en oud-leer lingen der school „Arboricultura" werd opgericht. 9. Op initiatief van de heren C. de Vos, A. Koster en K. J. W. Otto- Jander werd in 1898 de eerste stoot gegeven tot de oprichting van |een tuinbouwschool. Op 12 december 1898 vingen de eerste lessen aan in de raadzaal van het oude gemeentehuis van Boskoop. Deze lessen werden gegeven door de directeur, de heer C. H. Claassen. De noodzaak van een eigen gebouw deed zich al spoedig voor en de ge meente Boskoop zorgde ervoor, dat op 1 september 1899 met het lesgeven in het nieuwe gebouw aan Reyerskoop een aanvang kon worden gemaakt. Gedurende de eerste jaren werd er slechts in een beperkt aantal maanden les gegeven in boomteelt, bloemisterij, fruit en tal <i Rode troepen naar het eiland Lappa Op het communistisch-Chinese eiland Lappa, dicht bij Macao gelegen, zijn na ongeregeldheden van vorige week zware troepenversterkingen aangekomen, zo wordt uit Hongkong vernomen. De on geregeldheden waren ontstaan doordat de overheid een verzoek van 500 boeren voor kortere werktijden afwees. Troepen bedwongen het oproer van de boeren. Er werden vele arrestaties verricht en twee personen werden op beschuldiging van spionage ter dood gebracht. Radio-Peking meldt, dat vier Chine zen, die door een Kantonnese Recht bank als „geheime agenten" der Chi nese nationalisten waren gebrandmerkt, maandag j.l. ter dood zijn gebracht. Volgens Radio-Peking waren de vier terechtgestelden China vanuit Hong kong binnengedrongen. Zij waren in de omgeving van Kanton ondergronds werkzaam geweest en zij hadden daar, volgens dit communistische radiostation, sabotage bedreven. >bi VP] 5 Als eerste vaste leraar werd in 1903 benoemd de heer C. H. Moerlands. 11 Dank zij zijn onvermoeid werken groei de de school gestadig. De heer Moer lands bleef tot 1911 als leraar aan de school verbonden, in welk jaar hij uit den Boskoop vertrok om er in 1916 als istri<*irecteur en opvoig61" van de heer 9ut Claassen weer in terug te keren. Onder zijn leiding, tot 1939, heeft het 'onderwijs, vooral in de boomteelt, een talan Mfgrote vlucht gemaakt. Dit blijkt ook wel derlihieruit, dat in 1929 vijf vaste leerkrach- 1 ten aan de school waren verbonden. In r pril939 volgde dr. E. F. Jacobi de heer ioeg, Moerlands als directeur op. De sterke ,mpe uitbreiding der werkzaamheden (o.a. m voor het consulentschap) noodzaakte er toe dat aan de school een onder directeur werd benoemd. De heer F. W. Vijge werd als zodanig aangewezen. ,N Het praktisch onderwijs vormde en •pft vormt n°2 steeds een belangrijk onder- ik la deel van de opleiding. Een zeer groot is j deel van deze praktische opleiding ont- lt-, vangen de leerlingen op de kwekerijen ter plaatse. Bovendien worden in een iik bij de school behorende tuin praktische "_j lessen gegeven door de leraren. In dit 'den verband wordt tevens nog opgemerkt, Raadselachtige dood van 400 marmotten In de afgelopen weken zijn in het sanatorium Beatrixoord te Appelscha 400 marmotten op raadselachtige wijze gestorven. Het gerechtelijk laboratorium te Den Haag, stelt thans een onderzoek in naar de oorzaak van de dood der dieren. De marmotten werden gebruikt bij het onderzoek van de patiënten. Zij stierven plotseling in snel tempo, zon der dat men hiertegen iets kon doen. Diverse kadavers worden thans aan een onderzoek onderworpen om de oor zaak van deze mysterieuze dood te ont dekken. Het is mogelijk, dat er onder de proefmarmotten een epidemie van tot nu toe onbekende ziekte is uitgebroken. Ook wordt echter rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de dieren zijn vergiftigd. Dr. J. Kraan, de geneesheer-directeur deelde mee, dat de dood van de mar motten geen ernstige gevolgen heeft voor de gang van zaken in het sana torium. dat de leerlingen, alvorens op de schc-4 te worden toegelaten, een z.g. voor praktijk moeten doorlopen. In de jaren na de tweede wereldoor log heeft de school een grote en snelle ontwikkeling doorgemaakt. Dit onder meer tengevolge van de voortschrijding van techniek en wetenschap, die nieu we onderzoekingsmogelijkheden voort brachten. In 1952 verliet dr. Jacobi de school. Als zijn opvolger werd benoemd ir. Dorsman, die thans nog als directeur aan de school is verbonden. Het aantal leraren is in de loop der jaren gestegen tot tien, terwijl daar naast nog enkele tijdelijke leerkrach ten werkzaam zijn. Arboricultura Tegelijk met het 60-jarig bestaan van de R.M.T.S. viert de Vereniging van leerlingen en oud-leerlingen der school „Arboricultura" haar gouden jubileum feest. Deze vereniging, welke aanvankelijk was opgericht voor het organiseren van wekelijkse sociëteitsavonden, breidde haar activiteiten uit door het geven van lezingen, excursies enz. Vooral het organiseren van een feestavond was bij Arbaricultura in goede handen. Verder organiseert de vereniging regelmatig reünies, die met een groot lustrumfeest worden besloten. De Rijkstuinbouwschool te Boskoop (Foto Leidsch/Dagblad) Mede da.\k zij de uitgave van een blad, waarin allerlei wetenswaardighe den over oud-leerlingen worden ver meld, bestaat er een sterke band tus sen leerlingen en oud-leerlingen en hierdoor tussen Boskoop en degenen die in hun jongelingsjaren voor korte of langere tijd in Boskoop hebben ver toefd Vanmiddag hebben de directie van de school en het bestuur van Arboricultura gerecipieerd in het gemeentehuis. K.L.M. - werkplaats kost 20 miljoen Op 19 december, zal de president directeur van de KLM, de heer I. A. Aler, op Schiphol de onlangs gereed gekomen motorenwerkplaats van de KLM officieel in gebruik stellen. Deze werkplaats, die een vloeroppervlakte heeft van ruim 12.000 vierkante me ter, is ontworpen en gebouwd met het oog op het over enige jaren door de KLM in dienst stellen van verkeers vliegtuigen met straalmotoren. De to tale kosten hebben circa 20 miljoen gulden bedragen. De directeur van het technisch bedrijf van de KLM, ir. J. Luymes, heeft mede gedeeld dat de KLM de eerste lucht vaartmaatschappij ter wereld is die haar op het straaltijdperk gerichte motoren revisiebedrijf klaar heeft. Tot aan het ogenblik waarop de verkeersvliegtuigen met straalmotoren in gebruik zullen worden genomen, zullen in deze werk plaats uiteraard de motoren van de thans in gebruik zijnde toestellen, op de voor elke motor voorgeschreven tijd, in behandeling worden genomen. In de nieuwe motorenwerkplaats wer ken op het ogenblik een kleine 500 per sonen. In 1959 zullen dat er naar ver wacht wordt ongeveer 530 zijn en in 1962, wanneer de piek in het motoren- onderhoud zal oplopen (door het naast gebruiken van vliegtuigen met zuiger motoren, met schroefturbinemotoren en met straalmotoren) naar huidige bere kening ongeveer 650 man. Men heeft thans ongeveer twee we ken nodig om een motor te revideren. In die tijd wordt zij geheel uit elkaar gehaald, de voor vervanging in aanmer king komende onderdelen worden ver vangen en daarna wordt de motor deel voor deel weer in elkaar gezet. Een snelle „doorstroming" van de motoren door de werkplaats heeft tot gevolg dat er een geringer aantal reservemotoren behoeft te worden gekocht. Toch akkoord Parijs-Guinea Franse deskundigen en regerings vertegenwoordigers van Guinea dat zich onlangs onafhankelijk heeft ver klaard zijn in beginsel tot overeen stemming gekomen over samenwerking op technisch en administratief gebied tussen beide landen. Beide regeringen moeten het akkoord nog bekrachtigen. Zo bedrijven communisten propaganda in West-Berlijn... Oostduitse communisten zijn een campagne begonnen om anti-commu nistische Westberlijners te intimideren, zo heeft de Westberlijnse politie meege deeld. Sommige tegenstanders van het communisme ontvingen anonieme brieven waarin o.m. stond: „Er zullen verande ringen komen in West-Berlijn. Waarom werkt U niet met ons samen. Mocht U dit willen dan kunt U contact opnemen meten dan volgde een adres in Oost-Berlün. Leden van Westberlijnse anti-communistische organisaties kre gen op de deuren van hun woning bil jetten geplakt met het opschrift: ,.Hier woont een agent". De Westberlijnse politie maakte be kend, dat verscheidene politiemannen anonieme postwissels hebben ontvangen, waarop geschreven stond: „Dit bedrag is bedoeld ter verhoging van uw laag salaris". (Van onze correspondent in Bonn) In het proces te Karlruhe tegen de Berlijnse chirurg dr. Wolfgang Wohlge muth - die er van beschuldigd wordt willen en wetens de voormalige presi dent van het Westduitse bureau tot be scherming van de grondwet, dr. Otto John, op 20 juli 1954 aan de Oostduitse communisten in handen te hebben ge speeld - kwam laatstgenoemde gisteren zelf aan het woord. De tegenstelling John-Wohlgemuth was wel het hoogte punt van het proces. De beide mannen, die eens goede vrienden van elkaar waren, stonden in de rechtzaal slechts enige meters van elkaar af. Het was hun eerste ontmoe ting sedert 20 juli 1954. De president van het gerechtshof zei tegen John Advertentie MÊKKHtÊmmm PENDULES Junghans precisie een sieraad voor elke kamer door de fraaie vorm, met zwevende balansen melodieuze membraan gong, reeds vanaf f 65.- Bij Uw horloger-juwelier MARKTBERICHTEN LEIDEN. 12 december. Veemarkt. Aanvoer; 6 stieren, 50 melkkoeien, 374 vette koelen, 30 varekoelen. 15 pinken, 13 graskalveren, 36 vette kalveren. 55 nuch tere kalveren, 80 vette schapen. 3074 vette lammeren, 30 varkens (zeugen), 316 schrammen, 682 biggen, 6 geiten, totaal 4'67 dieren. Notering: stieren slachtgewicht f2.90 3.10, melkkoeien van f825,tot f 1100, vette koeien per kilogram slachtgew. f 2.70 tot f3.25. varekoeien f550,tot 850, ?«ücen f35°-tot 525,graskalveren i 225,— tot 350,vette kalveren per kilo gram levend gewicht f 2.25 tot 2.75, nuch tere kalveren per kilogram levend gew. i tot 1.60, nuchtere kalveren per stuk l tot 65,vette schapen f 65,tot 192,50. vette lammeren f65,— tot f92 50, drachtige zeugen f275,— tot f375.—, 5clir?Inrnen f 75tot f 100,—, biggen f 40 tot 45,—, tot 52.—. Handel: stieren vlot, melkkoeien willig, vette koeien stroef, varekoelen lui en cuuir, pinken en graskalveren kalm. vette kolveren goed, nuchtere kalveren vlug. vette schapen en vette lammeren matig, zeugen, schrammen en biggen goed. Re- coraaanvoer van schapen en lammeren. De veemarkt van vrijdag 26 december zal met het oog op tweede kerstdag wor- ae'\v"zet naar woensdag 24 december. LEIDEN, 12 december. Kaasmarkt. Aanvoer; 13 partijen Goudse en 5 partijen Leiclse Kaas. Handel matig. Notering: Goudse extra kwaliteit tot f2.44. Goudse eerste kwaliteit f2.30 tot f2.36, Leidse eerste kwaliteit tot f2.34. De kaasmarkt van vrijdag 26 december zaï worden gehouden op woensdag 24 de cember. Dit in verband met tweede kerst dag. HOOFDDORP, li dec. Graanbeurs- noteringen: tarwe f24,tot f29,gerst 1-2.tot f25.haver f22,tot f25.50, gr erwten f32.tot f48.kapucijners Ïdc~ toj f42-—karwijzaad f65— tot 185.Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 11 dec Groenteveihng: waspeen A export (per kist) 2.003.60, waspeen B export (per vi „®H~2-80> waspeen binnenland (per «1i- 4-60, andijvie 21.00, rode kool ö.OO, breekpeen (per kist) 1.20—1.50. 4 Afvoer waspeen 35.000 kg., waarvan *.000 kg. voor export werd verkocht. Nederlandse Spoorwegen vragen spoed De Cultuurtechnische Dienst in Zuid-Holland heeft voor de ge meente Alphen, Zwammerdam en Reeuwijk voor gedeelten van de polders Steekt, Rijneveld en Damse Binnenpolder een ruilverkavelings plan opgemaakt, dat tijdens een gistermorgen in de Nutszaal te Zwammerdam gehouden vergadering uitvoerig is besproken. Het plan wordt begrensd door de Gouwe, de Rijn, gedeeltelijk door de weg Oud-Bodegraven, Wonne-wetering, Zijdesloot en grens Tempelpolder, langs Spoelwijk en Groenweg. Deze vergadering, die zich in een goede belangstelling mocht ver heugen stond onder leiding van de burgemeester van Zwammerdam, de heer C. G. van Dobben de Bruijn, die voorzitter van de contact commissie is. De directeur van de Cultuurtechni sche Dienst in de provincie Zuid-Hol land, ir. Kuipers, gaf, evenals de inge nieur van deze dienst, een uiteenzetting over het plan, zoals de C.D. dit heeft vastgesteld. De burgemeester vestigde er de aandacht op, dat dit nog niet het definitieve plan is waarover straks ge stemd zal moeten worden. Zover is het nog niet! Het is veeleer de bedoeling door besprekingen te houden suggesties op te roepen, die stellig tot een zo rond mogelijk definitief plan kunnen leiden. De suggesties van deze vergadering worden eerst door de contactcommissie, die bestaat uit boeren en tuinders wo nende in het betreffende gebied, be handeld. Hoewel er nogal wat suggesties werden gedaan, kan toch worden vast gesteld, dat het plan als. zodanig nogal welwillend is ontvangen. Het was, zoals een der aanwezigen opmerkte, goed uit gedokterd. SPOED GEVRAAGD Verkrijgt dit plan de goedkeuring, dan zal met de uitvoering hiervan zo spoe dig mogelijk worden begonnen, omriat vooral ook van de zijde der spoorwegen steeds meer wordt aangedrongen op een spoedige aanpak van dit ruilverkave lingsplan. De vele overgangen, die de spoorbaan kruisen, zijn de voornaamste reden voor de spoorwegen op een betere ligging van de weilanden aan te dringen. Het feit, dat de treinen steeds sneller en ook ge ruislozer gaan rijden en de slechte toe stand van de kunstwerken, zijn de oor zaak van dit aandringen op spoed. NIEÜWE WEGFN Het is de bedoeling de bedrijven, die nu voornamelijk langs de Rijn gelegen zijn, in de toekomst aan nieuw aan te leggen wegen, die dwars door de polders zullen komen, te vestigen. Hierbij zullen ook de nutsvoorzienin gen gas, water en elektriciteit niet vergeten worden. Met de bij dit plan betrokken agra riërs zal zoveel mogelijk contact onder houden worden, teneinde hen op de hoogte te houden van de plannen. Bij het bestuderen van het onder deze ruilverkaveling vallende gebied, valt het op, dat door de polder Steekt vanaf de Gouwe naar de Wanne-Wetering na bij Oud-Bodegraven, een nieuwe weg geprojecteerd is, waarlangs de nieuwe bedrijven gebouwd zullen moeten wor den. Ook in de polder Rijneveld is een dergelijke weg geprojecteerd, eveneens vanaf de Gouwe tot aan de Wanne-We tering, dicht bij de Tempelpolder. Daarnaast is er nog een weg geprojec teerd, die ongeveer loopt van noord naar zuid, vanaf de Spoorlaan in Zwammerdam door Spoelwijk en aan sluiting gevend aan de weg in de Tem pelpolder. Oostelijk van de Gouwe, ter hoogte van de Toegangseweg, zal een nieuw gemaal gebouwd worden, terwijl voorts in aansluiting hierop ook en kele nieuwe waterwegen zullen worden aangelegd langs de Toegangseweg. Daar de plannen nog betrekkelijk nieuw zijn en er nog zoveel wijzigingen mogelijk blijven, is het in dit stadium niet mogelijk reeds nu plaatsen aan te wijzen, waar de nieuwe boerderijen t.z.t. zullen worden gebouwd. Er behoeft ook bij dit plan niet aan getwijfeld te worden, dat de veehouders in het omschreven gebied, na de verka veling, veel economischer zullen kun nen werken en mede daardoor ook be tere bedrijisuitkomsten zullen hebben. Omzet internationaal wegvervoer 50 miljoen? Het Ned. internationale wegvervoer zal dit jaar een omzet van minstens 48 miljoen gulden, zo niet de 50 mil joen halen, aldus verklaarde kol. bd. K. C. A. Colette, directeur van de Ned. Int. Wegvervoer Organisatie NI WO. Tijdens een contactbijeenkomst van verkeersjournallsten verklaarde de heer Colette voorts, dat in 10 jaar tijds het aantal gereden beladen kilometers ruim verviervoudigd is tot het duizendvoudige van de omtrek van de aarde. Van het totale handelsvervoer over de Europese landgrenzen nam het wegvervoer in 1957 bijna 8 voor zijn rekening. Het veer-transport op Engeland groeit. Het laadvermogen van het grensoverschrij dend vervoer langs de weg steeg van ruim 8000 ton in 1947 tot 20.675 ton thans. Door gebruik van beter materieel en rationalisatie werden kostprijzen en daarmee vervoerprijzen verlaagd. Conflict burgemeester hoofdcommissaris bijgelegd „Inhoud brief was minder gelukkig" „Het is mij een genoegen u te kunnen mededelen, dat het conflict, dat tus sen de hoofdcommissaris van politie en mij is gerezen, door tussenkomst van de minister van Binnenlandse Zaken en de Commissaris van de Koningin, tot een oplossing is ge bracht'" aldus sprak gistermiddag de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, bij de aanvang van de gemeenteraadsvergadering. Zoals bekend, kondigden wij de bij legging van dit conflict reeds eerder aan. Red. L.D.). Het verschil van inzicht tussen de hoofdcommissaris en de burgemeester over de vraag of aan een agente van politie, wier proeftijd was verstreken, al dan niet een vaste aanstelling dien de te worden verleend, zou niet tot een conflict hebben behoeven te leiden, wanneer zich daarbij niet speciale om standigheden hadden voorgedaan, vervolgde hij. Het conflict is n.l. ont staan. doordat spr. op een brief van de hoofdcommissaris, waarin hem op zijn verzoek nadere inlichtingen over het onderhavige geval werden verstrekt, heeft gereageerd met een brief, die in zodanige bewoordingen was gesteld, dat de hoofdcommissaris heelt gemeend daarop te moeten antwoorden met een verzoek om zijn ontslag te bevorderen. De betreffende minister heeft zich ech ter op het standpunt gesteld, dat er geen termen waren de hoofdcommissa ris „niet op verzoek" eervol ontslag te verlenen. Spr. wilde verder gaarne verklaren, dat hij het, achteraf gezien, betreurt, Zojuist bekroond met de „Eurostar", de hoogste onderscheiding op de „Internationale Verpakkings tentoonstelling" te Parijs VICROKANT Hartige biscuitjes voor hartige hapjes en om zo te eten. De een blijft spreken over vergiftigde koffiede ander over drankmisbruik Opgewonden en lijkbleek sprong de chirurg op Advertentie de meest ideale brandstof voor uw oliehaard of -kachel. JAN ZEILSTRA Jr. KRAAIERSTR. 19 - LEIDEN TELEFOON 20556 Moskou wil praten over Duits verdrag De Sovjet-Unie heeft zich gister avond bereid verklaard vier-mogend- hedenbesprekingen te houden over een Duits vredesverdrag. Het sluiten van een vredesverdrag behoort tot de be voegdheid van de vier grote mogend heden, aldus de door Tass verspreide verklaring. De Sovjetrussische regering is niet bereid deel te nemen aan de be sprekingen over de hereniging van Duitsland „zonder de Duitsers en ach ter htm rug om". De Westelijke voor stellen voor vrije verkiezingen in geheel Duitsland worden als „louter demago gie" van de hand gewezen. De verklaring was een commentaar op de toestand, zoals die twee weken na het bekendmaken van de Russische voorstellen tot beëindiging van de vier- mogendhedenstatus van Berlijn is. Proces boycot-actie 3 weken aangehouden (Van onze Haagse redactie) De civiele kamer van het Haagse ge rechtshof heeft vandaag de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel drie weken uitstel gegeven voor het indienen van een Memorie van Antwoord. De eiseres in het proces, de scheep vaartvereniging Zuid, diende vandaag de memorie van grieven in. Eiseres was, zoals bekend, in hoger beroep gegaan van de afwijzende beschikking in kort geding van de president van de Rotter damse rechtbank inzake haar eis de Nederlandse Bond van Vervoersperso neel en de Katholieke Bond van Trans portarbeiders St. Bonifacius te verbie den op te roepen tot een boycot-actie tegen de Panhonlibo-schepen (schepen onder goedkope vlag). Incidenten in Algerije Terroristen hebben twee politieman nen in de Oostalgerijnse haven Philip- peville neergeschoten: een der slacht offers is aan zijn verwondingen be zweken. Voorts hebben opstandelingen in de omgeving van deze stad een aan slag op een trein gepleegd; hierbij wer den twee soldaten gewond. Tenslotte is een mijn op een weg naar Philippeviile onder een vrachtauto met goederen ont ploft. Ambtenaren in Algiers menen, dat het Algerijnse Bevrijdingsleger het plegen van aanslagen heeft bevolen, om hiermede de aandacht te vestigen op het komende debat over Algerije in de Verenigde Naties. „Nu staat U tegenover Uw eventuele ontvoerder. Het wordt tijd voor U om een verklaring af te leggen". Zoals bekend, heeft John steeds be weerd dat Wohlgemuth hem met ver giftigde koffie beneveld heeft en hem daarna naar Oost-Berlijn heeft ont voerd. John liep gisteren opgewonden na deze vraag enige passen in de richting van de chirurg en riep uit: Hoe komt het dat ik in de auto het bewustzijn verloor en eerst bij de Rus sen weer bijkwam? Mogelijk nog meer opgewonden en lijkbleek sprong Wohlgemuth op en zei tegen John: Een mens moet niet te veel drinken. John daarop: Wohlgemuth heeft mij aan de Russen verkocht om een goede chirurgenbaan in het Oostberiynse Charite ziekenhuis te krijgen. Wohlgemuth: Dat is een leugen. John wilde met de Russen spreken en hij is by zijn volle bewustzijn met my door de Brandenburger Tor gereden. Het is niet slechts persoonlijk, maar ook na tionaal een jammerlijk schouwspel, dat wfj beiden hier in de rechtszaal staan. Zo begon het duel tussen de beide ex- vrienden, die elkaar thans arrogant voorbijlopen, maar gisteren beiden bij zonder opgewonden waren. Waar John Wohlgemuth ervan beticht, dat deze hem met vergiftigde koffie heeft bene veld, daar zegt de arts over John dat deze vrijwillig mee naar Oost-Berlijn is gereden en daar tijdens een drinkgelag zoveel heeft gedronken, dat hij lallend op een divan is gevallen en tot grote verbazing van de aanwezige Russen heeft gezegd „ik blijf hier". Kon men van mij verlangen, aldus Wohlgemuth, dat ik de dronken John in mijn auto had gehesen en hem terug naar West-Berlijn had gebracht? Het gerechtshof in Karlsruhe heeft destijds, toen het John veroordeelde tot vier jaar gevangenisstraf wegens zijn vlucht naar het oosten, niets geloofd van diens verklaring betreffende de vergiftigde koffie. Het hof nam aan dat John vrijwillig naar Oost-Berlijn was gegaan. Maar deze nam gisteren geen woord terug van zijn oorspronkelijke verklaring. Hij werd als getuige overi gens in zijn eigen belang door het hof niet beëdigd. Kennelijk meent het ge rechtshof te Karlsruhe dat John niet precies de waarheid spreekt dat de inhoud van zyn brief minder gelukkig is geweest. De hoofdcom missaris is er evenwel van overtuigd, dat by hem niet de opzet heeft voor gezeten hem te kwetsen en heeft hierin mede aanleiding gevonden het verzoek om bevordering van zqn ont slag in te trekken. Het besluit om te biyven is volgens spr. nog vergemak keiykt door de overweging, dat de be trokken agente binnenkort de Rotter damse politiedienst zal verlaten. De suggestie van de minister om een meer persoonlijk contact tussen de hoofdcommissaris en de burgemees ter tot stand te brengen, zal mr. Van Walsum gaarne in overweging nemen. Vier ballonvaarders vertrokken voor reis naar Honduras PER BALLON OVER DEI - ATLANTISCHE OCEAAN Vier Engelse ballonvaarders onder wie een vrouw zijn vannacht op de Canarische Eilanden opgestegen voor een vlucht van een 5000 km over de Atlantische Oceaan naar een punt tus sen Honduras en Brits Guyana. Men verwacht, dat de tocht één tot drie weken zal duren, maar heeft voor alle zeker heid voedsel voor drie maanden in de ballongondel opgeslagen. In noodgeval len blijft de gondel drijven. Twee pe daalpropellers moeten de ballon in de juiste koers houden. De vier ballonvaarders zijn: Arnold Elicart, 51 jaar oud, zijn zoon Timothy (21), radio- en weer-deskundige, Colin Mudie (32), maritiem scheepsbouwer en de vrouw van Mudie. de 30-jjarige Rose mary. artieste, tweede piloot en kokkin. Colin Mudie ontwierp de mand-boot" van de ballon, waarin het kleine gezel schap zal reizen, en dat opgehangen is onder een ballon van 14.840 liter in houd, „The small world" genaamd.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5