pad: 'n FOTOGESCHENK Chefarine 4 Engelse majoor en echtgenote stonden terecht wegens diefstal Moeder-Geschenk Foto-Cine JAN WOLFSLAG JunqhonA Griep? Chefarine „4" doet wonderen! KIM NOVAK ALS TOVERKOL Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 3 DECEMBER 1958 Geld en vooriverpen ontvreemd uit golf club „Een tragisch einde van een succesvolle militaire carrière", zo kenschetste de officier van Justitie bij de rechtbank te Almelo, mr. W. L. de Walle, gistermiddag de situatie, waarin een 48-jarige majoor van het Britse leger zich bevindt. Deze majoor moest zich, evenals zUn 49-jarige vrouw, voor de rechtbank verant woorden voor een reeks diefstallen, die zij hebben gepleegd tussen begin 1957 en augustus 1958 op de terreinen van de golfclub te Driene, gemeente Hengelo, en te Eindhoven. Op 24 augustus was de majoor in de kleedkamer van de Twentse Golf en Countryclub erop betrapt uit colbertjasjes bankbiljetten te heb ben weggenomen tot een waarde van f 65.—; de biljetten waren gemerkt en bepoederd. Daarmee kwam er een einde aan een reeks geheimzinnige diefstallen op de golfclub. Vrijwel op hetzelfde moment was zyn vrouw gegrepen in de dameskleedkamer. Ook z(J had poeder aan haar handen, dat in de jaszakken was gedaan om de dievegge te ontmaskeren. De majoor bekende het spel verloren te hebben. Zijn vrouw was verontwaardigd en dreigde met consulaire interventie. MERKWAARDIGE TERAPIE" Ter zitting kwam vast te staan, dat de vrouw na spanningen in en door het ongeregelde militaire leven een geeste lijke stoornis had gekregen en aan klep tomania was gaan lijden. Naai' zijn motieven voor de diefstal gevraagd, zeide de majoor: „Teneinde mijn vrouw in de normale toestand terug te bren gen wilde ik haar erg doen schrikken. Ik wist, dat zij dingen wegnam. Dat ge beurde ook in Duitsland, maar zij wilde geen dokter of psychiater raadplegen. Ik merkte, dat toen ik een jasje weg nam. zei Inderdaad hevig schrok. Ik handelde met de beste bedoelingen", aldus de majoor, die tenslotte zeido be zeten te zijn van de idee iets te doen. dat haar zou schokken. De verdachte, die al 29 jaar in Brits militaire dienst is en op de nominatie stond te promoveren tot luitenant-ko lonel. had o.a. Duinkerken meegemaakt alsook de veldtochten in Noord-Afrika, Italië en Griekenland. De zenuwarts, dr. A. J. M. Verbeek uit Enschede, achtte de majoor verminderd toerekeningsvat baar en zeide, dat de ondergrond van zijn handelingen een pathologisch ka rakter heeft. „KLEPTOMANIE' Zijn echtgenote had het in de golf clubs te Eindhoven en Driene vooral voorzien op sportmateriaal. Haar waren elf diefstallen ten laste gelegd, o.a. van een zgn. zitstokparaplu, die zij aan de garnizoenscommandant te Osnabrück ten geschenke had gegeven. De meeste goederen waren in Osnabrück, waar het echtpaar verbleef, bij huiszoeking ge vonden. Zij kon geen motief aanvoeren voor haar daden. Wel haatte zij het verblyf in Duitsland en het leger, dat haar man teveel opeiste. Dr. Verbeek zeide hier kleptomanie te constateren, die het gevolg is van spanningen. Hij was ervan overtuigd, dat haar toestand niet meer zo psychotisch is als voorheen en achtte haar ontoerekeningsvatbaar ten aanzien van de diefstallen. Els: 3M- maand m.a. De oficier van Justitie gaf in zijn re quisitoir een uiteenzetting van de voor geschiedenis en noemde het tragisch, dat zo'n succesvolle carrière op zo'n manier tot een einde komt. „SHOCK- (Het Rechtbankvonnis moet ter ken nis gebracht worden van het Britse ministerie van Oorlog, waarna de ma- schep CAO's voor Griekse en, die onder goedkope vlag varen De Griekse reders en de Griekse zee- liedenbond zijn overeengekomen, dat voortaan voor alle bemanningen ven Griekse schepen die onder goedkope vlag varen, collectieve arbeidsovereen komsten met de reders zullen worden gesloten en dat deze bemanningen ook zullen vallen onder de Verzekeringen en de bescherming, waarin de Griekse wet ten voorzien, aldus heeft de Griekse re gering bekendgemaakt. De Griekse re ders hebben thans 1.550 eohepen van tezamen meer dan elf miljoen ton. Grie kenland verdient aan de scheepvaart jaarlijks ongeveer 50 miljoen dollar aan deviezen. Er werken op de schepen der Griekse reders ongeveer 50.000 Griekse zeelieden. De boycot van schepen onder goed kope vlag door de havenarbeiders schijnt het meeste succes te hebben in de Verenigde Staten, waar de actie langs de gehele kust van de Atlantische Oceaan en de Golf van Mexico wordt gevoerd. Door de aankomst van acht goedkopevlag-sohepen steeg het aantal vaartuigen in Amerikaanse havens, waarop niet wordt gewerkt, gisteren tot 83. Drie onder goedkope vlag varen de tankschepen, welke maandag in Amerikaanse havens werden gelost door arbeiders van de olle-lndustrie, die niet aan de boycot-actie deelnemen, zouden gisteren uitvaren na weer te zijn gela den, maar volgens een woordvoerder van de Internationale Zeeliedenbond zullen zü de haven waarschijnlijk niet kunnen verlaten. Ook elders in de Ver enigde Staten kwamen gevallen voor, dat goedkopevlag-schepen werden gelost door niet aan de actie deelnemende arbeiders. Minder succes dan in de Verenigde Staten heeft de actie in Europa. Zoals bekend wordt door de havenarbeiders van West-Duitsland, Italië, en. sedert maandagavond ook van Nederland het boycotparool niet opgevolgd. De over grote meerderheid der Franse havenar beiders is aangesloten bij een commu nistisch vakverbond, de CGT, die buiten hett Internationaal Verbond van tran sportarbeiders staat. In Engeland! werden gisteren vijf goedkopevlag-schepen geboycot, in Bel gië twee en in Canada vijf. Evenals in Frankrijk neemt in Zwe den slechts een deel der havenarbeiders aan de actie deel. Trouwens ook in En geland nemen niet alle arbeiders er aan deel: in de haven van Huil weigeren de arbeiders de actie te aanvaarden; daar werd gisteren aan het lossen van twee goedkope-vlag-schepen gewerkt. In Japan wordt de boycotactie ge deeltelijk en in Zuid-Afrika vrijwel niet gevoerd. In Nieuw-Zeeland is het boy- cotparool aanvaard. In alle havens van de Philippijnen wordt de boycot toege past, maar in de havens van Hongkong en Singapore gaat het werk gewoon door. In totaal vielen er gisteren 95 schepen onder de boycotactie. Van de zijde van het Internationale Verbond van Tran sportarbeiders is verklaard, dat in de vier dagen van de actie slechts ongeveer 150 schepen in de havens zijn of ver wacht worden In totaal varen er 1.800 schepen onder goedkope vlag. een vloot vaei tezamen circa 16 miljoen ton scheepsruimte. In Frankrijk heeft men de indruk, dat de actie al slaagt zij dan ook gedeeltelijk, niet doorslaggevend zal zijn. Joor zich waarschijnlijk nog voor een krijgsraad zal hebben A' te verantwoor den) Joor toegepaste sTiockterapie noemde mr. De walle te geforceerd. Hij achtte financiële moeilijkheden mede debet aan de situatie. Overigens zei de offi cier de kwestie van de strafoplegging van de minnelijke kant te willen be naderen en wel zo, dat man en vrouw bü elkaar blijven, Hij wilde hen instaat stellen nog voor Kerstmis in Engeland te zijn. Deswege vorderde hij drie maan den en 14 dagen met aftrek. Hoorspel in de sfeer van het atoomtijdperk De jonge schrijver Henk Lokman, van wiens hand vrij regelmatig een hoorspel of een boek verschijnt, heeft thans voor de NCRV een hoorspel geschreven, dat een actueel onderwerp behandelt, na melijk: wetenschappelijke proeven met atoom-explosies. Het hoorspel wordt maandagavond a.s. uitgezonden. Of schoon de schrijver uiteraard wel enige fantasie heeft gelegd in zijn hoorspel berust het verhaal toch op authentieke gegevens. In het hoorspel „De 6talen toren" wordt de gedaahtengang nage gaan van wetenschapsmensen, die be trokken zijn bij de mislukking van een atoomproef. In de sfeer van het proef- terrein, waar de stalen toren staat, speelt zich het conflict af tussen de mens en de techniek in de eeuw van de kernenergie De hoofdrol wordt gespeeld door Jan van Ees. Regie; Wim Paauw. Advertentie Bcibyderm-wiegje gevuld met ortlkelen voor Baby's huidje f 3.95 de behandeling van de tragische zaak wees erop, dat het zeer belangrijk Is, welke straf en kwalificatie de Recht bank de majoor oplegt in verband met diens toekomst. Mr. Baak vroeg onmiddellijke Invrij heidstelling van zijn cliënten. De Rechtbank, gepresideerd door mr. M. L. D. van Walsem. bepaalde daarop, dat de voorlopige hechtenis op zaterdag om twaalf uur eindigt. Het echtpaar De raadsman, mr. J. Baak uit En- i wordt dan het land uitgezet. De uit schede, bracht dank aan de officier voor I spraak zal op 10 december volgen. RECTIFICATIE prettig te gevenprettig te krijgen Attentie: CIMA 8 D-SMALFILMCAMERA met vtrwluelbart lens Weatirlt f 2.5 met selftimer cn één beeld-as In vol-rundlederen tas van f 267.NU voor f 133.—. Breestr. 123 - Haarlemmerstr. 102 - Noordeinde 30 O Vervolg van pag. 1 Adenauers oproep tot Duitse eenheid Moskou iou samengaan met De Gaulle gewild hebben Van groot belang was Adenauers op merking, dat onderhandelingen met de Russen over een vredesverdrag op het het ogenblik niet mogelijk zijn, omdat het probleem van de Duitse oostelijke grenzen (met Polen en de Sovjet-Unie) nog niet opgelost kon worden. Boven dien zal een vredesverdrag slechts met een regering van Duitse zyde kunnen worden gesloten, die zowel Oost- als West-Duitsland vertegenwoordigt en voortspruit uit een op vrije verkiezingen gebaseerd parlement. Adenauer meende, dat de Rus sische agressiviteit tegen West- Berlijn een gevolg was van de veranderingen die zich de afgelo pen zes maanden in West-Europa hebben voorgedaan. De politieke wisseling in de Russische houding was namelijk samengevallen met het aan de macht komen van gene raal De Gaulle in Frankrijk. Op dat ogenblik zal men te Moskou de hoop hebben gekoesterd nauw te kun nen samenwerken met De Gaulle, indachtig het Frans-Russische ver drag dat De Gaulle in 1944 te Moskou heeft gesloten. Na de Duits-Franse besprekingen te Co- Vler merkelijk betrouwbare middelen lombey-leS-deUX-Eglises in septem- helpen elkaar en... doen wonderenl ber j.l. die neerkwamen aldus Elk tablet Chefarine ,,4 bevat 4 genees- Adenauer op een duidelijke af- middelen,dieindegehelewereldberoemd wijzing van de Sovjet-Unie, kwam zij" geworden en millioenen mensen al het tot de Russische politieke baal brachten. De vier middelen tezamen agressiviteit. i werken nóg beteren helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen falen, i De Bondskanselier trok als conclusie I van zijn beschouwingen, dat het West- duitse volk en de Westberlijners als een eenheid naast elkaar moeten staan HORLOGES dankbare geschenken j voor dames en heren in velerlei uit voeringen. reeds vanaf f 36.50 (heren) en f 4S.SO (dames) Bij Uw horloger-juwelier Al t VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NORV: 18.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: Natuurbescherming en Re creatie, een brandend probleem in de Ne derlandse samenleving, door dr. M. J Adriani. Tweede lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 10.30 Radio krant. 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Utrechts Stedel. ork. en sol. 21.00 Gram. 21.10 Wijsgerige stromingen; het Pragma tisme, caus. 21.30 Geestelijke liederen, 22.00 Dit kleine grote land. klankb. 22.25 Blaas-ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 ZaalsportUltsl. 23.2024.00 Pla- tennieuws. Advertentie Binnenkort brengt Columbia-In ternational de film „Bell, book and candle" in roulatie, waarin Kim No- vak de rol van toverkol speelt. Nu zijn de filmkollen vrijwel altijd bijzonder afgrijselijke, stokoude en tandeloze ivezens en een dergelijk beeld past niet precies bij de aan trekkelijke vrouw, die Kim Novak is. Maar dan vergeet men, dat ook alle kollen eens jong zijn geweest en toen toch al kol waren. Zo is het al thans in het vrolijke stuk van John vo.n Druten, dat thans onder regie van Richard Quine is verfilmd. Op de foto zien we rechts Kim met naast haar Jack Lemmon en Else Lanchester, die ook al over vreemde krachten kunnen beschik ken. Het is James Stewart, die het - overigens nogal willige - slachtof ferwordt van de (be) toverende Kim. Guinness Greene - Reed, beroemd trio in één film AJec Guinness, een Oscarwinnaar van dit Jaar voor zijn sublieme prestatie in „The bridge on the river Kwai", gaat een hoofdrol vertolken in een film, die gemaakt zal worden onder regie van Sir Carol Reed. Dit beroemde duo gaat een film maken naar een scenario ont leend aan Graham Greene's nieuwe roman „Our man in Havana". Greene en Sir Carol ziin reeds in Havana ge weest om vast te stellen, welke plekken zich het beste lenen voor de verschil lend scènes. „Our man in Havana" is de geschiedenis van een Britse stofzui gerverkoper. die in dienst treedt van de Engelse Inlichtingendienst om de schulden van zijn zeventienjarige doch ter te kunnen betalen. Evenals Reeds jongste - en knappe - werkstuk „Stel la's Sleutel" zal deze film worden uit gebracht door Columbia-International. omdat het thans om hun „Existenz" gaat. Zo houdt hij een parlementair debat te Bonn over de buitenlandse politiek op dit moment ook voor nutte loos; een dergelijk debat zal z(jns in ziens in de communistische landen ge makkelijk kunnen worden uitgelegd als het bestaan van vele meningsverschil len, die in de Bondsrepubliek zouden leven. Concluderend kan men van Adenauers ongetwijfeld belangwekkende rede zeg gen, dat de Westduitse regering niet van plan is ieder Westelijk voorstel met betrekking tot Berlijn te accepteren. Men wil zich hier wel zeker beperken en niet terugvallen op een vredesver drag zonder voorafgaande vrije verkie zingen. Voorts meent men hier dat de Russische nota over Berlijn in de eerste plaats gericht is op de Westelijke een heid en in het bijzonder öp West-Duits- lands plaats in de NAVO en in andere Westelijke instellingen. Ook gaat Aden auer ervan uit dat er in Rusland zelf thans plannen zijn (schoolhervorming, het debat met de aanhangers van Ma lenkof) die een buitenlandse politieke afleiding voor Kroesjtsjef en zijn vrien den noodzakelijk maken. Hard blijven en niet toegeven, daarop komt Aden auers advies wat het komende Weste lijke antwoord op de Russische nota betreft, ook thans weer neer. 'n bijzonder feest: FL. 6.45 PER FLES VOOR DE HANDEL: H. VAN T00R 1Z. VIAARDINGEN VERKRIJGBAAR BIJ ELKE GOEDE SLIJTER Schouwburg BINNENLAND In een warenhuis te Dordrecht heb ben Inbrekers voor een waarde van f 10.000,aan goederen gestolen. ZIJ maakten o.m. elf bontmantels en een grote hoeveelheid sieraden buit. De daders hebben kans gezien het gebouw binnen te komen door op het dak te klimmen en een ruit stuk te slaan. De inbraak was kennelijk goed voorbereid. Het nationaal congres voor de Goochelkunst, dat Jaarlijks onder auspi ciën van de Nederlandse Magische Unie wordt georganiseerd, wordt in 1959 op 17, 18 en 19 Juli in de Twentse te Enschede gehouden. Gistermiddag is oi 's-Hertogenbosch de 85-jarige heer- J Verhulst, toen hij enigszins aarzelend deze weg overstak, door een uit de rich ting Rosmalen komende auto gegrepen. Hy werd zo ernstig aan het hoofd ge wond, dat hij reeds bij aankomst in het Groot Ziekenhuis bleek te zyn overleden. De Zeevaartschool van het Zeemans huis te Amsterdam zal op 1 mei 1959 100 Jaar bestaan. Een commissie, bestaande uit drie oud-leerlingen, van wie er thans twee leraar aan genoemde school zijn. treft voorbereidingen om het eeuwfeest in aanwezigheid van zoveel mogelijk leer lingen en oud-leerlingen te vieren. De adspirant-vlieger W. H. G. Geurt- sen uit Heelsum. die bij de Rijkslucht vaartschool in opleiding is. moest gister middag tijdens een solovlucht boven de Noordzee bij Texel een noodlanding ma ken. Het vliegtuig is daarbij verongelukt, doch de Jonge piloot ls gered door een in de nabijheid varende botter, die hem bij Den Oever aan land heeft gezet. Het vliegtuig moet als verloren worden be schouwd. BUITENLAND - De Westduitse film „Dokter in Sta lingrad" mag in Finland niet vertoond worden, nadat van Sovjetrussische zijde de verwachting te kennen was gegeven dat de film niet toegelaten zou worden. In het proces tegen de voormalige Duitse gouwleider Erich Koch te War schau heeft de president van het hof ver. klaard, dat de Duitsers tijdens de oorlog in de gebieden van Cienchanow en Bia- lystok, ten noorden en ten oosten van Warschau. 61.999 Polen hebben terecht gesteld. onder wie 13.168 vrouwen en 10.822 kinderen; 42.768 mensen werden naar concentratiekampen gezonden 58.885 gedwongen ln Duitsland tewerk gesteld. Van de 200 000 joden die vóór de oorlog ln genoemde gebieden woonden, hebben slechts enkele tientallen de oorlog overleefd. Klöckner-Humboldt-Deutz zal te Cairo een vrachtautofabrlek bouwen on der een contract met de vijfjarenplan- organisatie van de Verenigde Arabische de Graafseweg te republiek. Een dochteronderneming, Ma- 6, lrug zftl de nodlge technische hulp en et materiaal voor de oprichting van de fubriek leveren. De fabriek zal aanvanke lijk 3500 vrachtauto's voor lasten van 3$ en 5 ton en 4.000 dieselmotoren per jaar vervaardigen. Binnen acht Jaar zal de produktie worden verhoogd tot 6.000 vrachtauto's en 8.000 dieselmotoren per Jaar. De Westduitse mjjnwerkersbond heeft een aanbod van de Oostduitse mijn werkersorganisatie om vijftigduizend mark ln het Kerstfonds te storten als een „pro- pagandatruc" van de hand gewezen. De westduitsers gaven hun Oostduitse colle ga's de raad het geld te geven aan „de mijnwerkers die wegens hun democra tische houding in Oostduitse gevangenis sen zitten". De christen-democratische fractie van de Westduitse bondsdag heeft giste ren te kennen gegeven, dat z(J zich heeft kunnen verenigen met de motieven, op grond waarvan de Westduitse minister van Justitie. Fritz Sch&ffer. in 1955 en 1956 naar Oost-Beriyn is gegaan. De frac tie keurde echter de voorwaarden, waar onder de besprekingen met de Oostduitse autoriteiten hebben plaatsgevonden, af. zy noemde deze „onzinnig". Het aantal echtscheidingen in West- Duitsland, dat zich sedert 1948 ln dalen de lijn bevond, ls in 1957 weer gestegen ln vergelijking met 1956. In 1957 werden 41.568 huwelijken ontbonden. tegen 41.046 ln 1956. Volgens in Londen ontvangen be richten zijn onlangs in Basra (Irak) Rus sische tanks aangekomen. Tezelfdertijd ls volgens een correspondent van de Lon- dense „Times" in Beiroet, een aantal Mig straaljagers aan Irak afgeleverd. William Rountree, Amerikaans on der-minister voor Zaken betreffende het Midden-Oosten, zal van 6 tot 20 decem ber a.s. een bezoek brengen aan Libanon. Jordanië, de Verenigde Arabische repu bliek, Irak en Griekenland. Denemarken heeft er een eiland bij Men kan bij goed weer dit 621ste eiland van het Deense koninkrijk op drie mijl uit de kust bij Tunö zien liggen. Het is een strookje land van ongeveer 750 meter breed, hier en daar begroeid. Als de tra ditie gevolgd wordt, zal het eiland naar de huidige premier, Hansen, genoemd v/orden. wanneer andere middelen falen. f BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABIET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel (helaroi. De Gaulle naar Algerije De Franse premier, generaal Charles de Gaulle, is hedenochtend vroeg per vliegtuig naar Algerije vertrokken voor een bezoek van vijf dagen. Hij zal bij zijn rondreis door dit gebied, die hij maakt in verband met het uitstippelen van zijn toekomstige Algerijnse politiek door de militaire opperbevelhebber, en het hoofd van het blrgerlijk bestuur in Algerije, generaal Raoul Salan, worden vergezeld. Het hoofdkwartier van het Franse leger in Algiers heeft bekendgemaakt, dat tien Algerijnse saboteurs, die in Egypte waren opgeleid, om het leven zijn gekomen in het mijnenveld langs de Marokkaans-Algerijnse grens. In het gebied van Tourcoing en Va lenciennes zijn gisteren 31 leden van de Algerijnse opstandelingen-organisatie F.L.N. gearresteerd'. De politie kwam de Algerijnen op het spoor door de aan houding van een mohammedaan te Tourcoing. die een koffer met 2.000 pam fletten van de F.L.N. bij zich had. Bij een huiszoeking werden twee revolvers gevonden. WOENSDAG Rapenburg 61: K en O.-cursus „De psy chologie van het ziekbed" door dr H Faber. 8 uur nam Oude Vest 105: Jaarverg. Ned. Prot Bond. 7.30 uur nam. Gerecht 10: Spiritlsch Genootschap. 8 u. nam. ULO-school PlesmanlaanFilmavond over BPM voor Volulo-leden. 8 uur nam. Leiderdorp Willem de Zwijger- school. Ledenvergadering Ver. voor Chr. MULO en bewaarschool. 8 uur nam. DONDERDAG Doelenkazerne: Cabaret voor Koksschool. 8 uur nam. Hogewoerd 175; Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19; Evangelisatie Christen- meente „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG St. Antoniusclubhuis: Feestavond „De Natuurvriend". 8 uur nam. Tit. Brandsmalaan 174; Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.3o uur nam. Schouwburg: K en O. „Rotterdams To neel" speelt „Heeft iemand nog iets?' 8 u. nam. DINSDAG Rijksmuseum van Oudheden. Lezing dr. W. C. Braat „Het dagelijks Jpven in de Ostyd". 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Bakvlssenpubertelt". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Das Schloss in Tirol". A.l. Werk dagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Udo: „Ik was aan hem versluafd". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De dodenval In Dakota 14 Jaar. Werkdagen: 2 30, 7.15 en 9.15 uur Zon dag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Casino: „Blake helpt een handje". 18 Jr. Werkdagen; 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Het Bed". TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en d. Hilversum II, 298 m. VARA; 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgel en zang. 18.40 Act. 18.50 Zang en gitaar. 19.00 V. d. kind. 19.10 Lof der luiheid, caus. 19.25 VARA-Varla. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA; 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Weense muz. 21.0o Zoals U en ik, hoorsp. 21.50 Lichte muz. 22.20 Celloreci- tal. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00—17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO; 20.30 Filmprogr. 21.00 Voor het laatst Lady Barker, TV-spel. VOOR DONDERDAG 4 DECEMBER Hilversum I. 402 m. KRO; 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Hoogmis. 9.35 Waterst. 9 40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Middagklok Nood klok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 St.-Barbafa. klankb. NCRV; 14.00 Lichte muz. 14.30 Gram. 14.55 Meisjeskoor en instr. kwint. 15.15 Gmr. ork. en solist. 16.00 Bybeloverden- klng. 16.30 Strijkkwart. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Karaer- oïk. en solist. NCRV: 18.15 Friese ultz. 18.30 Vocaal ens. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Periodieken pa rade. 22.10 Orgelconc. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportultsl. 23.20 24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. AVRO; 7.00 Nws. 7.10 Gym, 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nw6. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.40 V. d. kleuters. 11.00 V. d. huisvr. 11.15 Gram. 11.45 Het moeiiyke schoolkind, cauB. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.60 Uit het bedryfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Plano a quatre tnalns. 14.30 Zyn zeven vrouwen, hoorsp. 15.05 Kamermuz. 15.40 Voordr. 15.55 Gram. 10.30 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.45 Lichte muz. AVRO; 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Ge- var. progr. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouwork. en solist. I d. pauze (pi.m. 21.1021.35 Humoreske, voordr.). 22.20 Gram. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.25 24.00 Discotarla. TELEVISIEPROGRAMMA NTS; 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gastenboek. 20.35 Caus. 21,05 Vlooienspel, Sinterklaaamusical. 21.50 Epiloog. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Ork. conö. 13.55 Weerber. 14.40 Nws. 14.10 Quizprogr. 14.40 Pianorecital. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Ork. done. 16.45 Caus. 17.15 Kritie ken. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Docu mentair progr. 23.15 Gram. 23.30 Godsd. caus. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. 0.06 0.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1B00 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en V. d. arb. 14.00 Pianospel. 14.15 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws 14 45 V. d. kind. 15 00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Lichte muz. (Om 10.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.46 Ork. conc. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en Wedstr. tussen BCholen. 21.00 Sa menzang. 21.30 Nws. en brlevenbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en Where are you now?? 23.00 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Sportpraatje. 23 45 Jazz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.651.00 Nws. Nordwestdentscher Rundfunk. 309 m. 12 00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Idem. 10.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.30 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 22.30 Kamermuz. 23.15 Lichte muz. 23.30 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.101.00 Ka mermuz. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 13.30 Gram. 14.05 Kamermuz. 14.25 Hoorsp. 16.40 Ka mermuz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelrecltal. 18.30 Gram. 19.01 Amerikaanse ultz. 20.00 Ork. conc. 22.25 en 23.35 Gram. 23.53— 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Amus. ork. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. .13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.16 Kamermuz. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 School radio. 15.30 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.45 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Volksliederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 19.60 Vrije pol. tribune. 20.00 Koren, ork. en sol. 22.00 Nws. 22.15 Israëlische ultz, 22.40 Ex perimentele muz. 22.65—23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 12.30 Hammond orgelspel. 13.00 Nws, 14.15 Gram. 14.30 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17 20 Zang en piano. 17.45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Koor zang. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). o— Mineralogie Werfpark 1. Tentoonstelling ge oio - Circa 38 6chepen lopen gevaar om te moeten overwinteren tussen Montreal I en de Grote Meren. De sluizen van het Nederland. Op werkdagen van Lachlnkanaal kunnen door ysvormlng 10"12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 niet worden gebruikt, daardoor kunnen uur 18 schepen op het St.-Loui6meer en 20 schepen bij Montreal niet verder. Als de Helsinki Stockholm Oslo winter doorzet zullen zij tot het voorjaar moeten blyven waar ze nu zijn. Aberdeen Londen Amsterdam Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemula Brussel atiiroo" 10 uur voorm.4 uur Luxemburg uur nam (t/m 8 de- Parijs Naturae". Werkd nam.; zond cemberi Vyftien te Curragh, in de Ierse re publiek, geïnterneerde leden van het bui ten de wet gestelde „Ierse republikeinse leger" (dat Noord-Ierland met geweld met het zuiden van het eiland wil vereni gen) zyn gisteren het interneringskamp De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt waargenomen te Lelden door Bordeaux Grenoble Nice Ryksmuseum voor Volkenkunde- Ten toonstelling „Wat doe Je ln de kou?' (tot en met 1 maart 1959) Frankfort München Zürioh Genéve ontvlucht."De militaire bewaking" opënde Apotheek HerdTng'h"en"Blanken^"Hoge- I het vuur, waardoor drie vluchtelingen woerd 171, tel. 20502 en te Oegstgeest door Innsbruck werden gewond. De verwondingen van Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8 Rome twee hunner, die schoten in eer been kre- tel. 26274. Aiaccio gen, zijn van onbetekenende aard. Milital- Algiers ren zoeken thans naarstig naar de twaalf Bij geen gehoor b(j Uw huisarts of I Madrid overige ontsnapten. I specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Mallorca "O rsl. f uur q S3 8 2r- öS sneeuw z 1 -9 0.5 geh. bew. nw 1 -6 0 zw. bew. windstil -3 0 zw. bew. w 6 0 0 geh. bew. w 4 7 0.2 mist kindstil 2 0.1 zw. bew. zw 1 4 1 geh. bew. zw 2 3 0 sneeuw no 2 -2 0 1 onbew. nno 5-2 0 geh. bew. no 6 -0 0 geh. bew. no 4 2 0 zw. bew. nno 3 7 0 onbew. z 3 -6 0 sneeuw windstil -2 0.1 geh. bew. o 3 -7 0 zw. bew. no 3 -4 0 geh. bew. nno 6 0 0 geh. bew. ozo 4 4 0.1 licht bew. w 2 -6 0 geh. bew. windstil -8 0 regen ono 8 7 5 zw. bew. n 2 11 0 zw. bew. z 4 14 0 regen windstil 9 5 motregen no 4 12 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2