Verrukkelijke Franse spot met een sterk gemechaniseerde wereld ILMS Ruimere geld- en kapitaalmarkt brengt ook gevaren met zich mee „MON ONCLEVAN JACQUES TATI Een even geestig als gevoelig protest tegen een gevaarlijke tendens in onze samenleving „Stella's Sleutel" een knappe film naar Jan de Hartogs roman Dalend obligatierendement is stimulans voor de aandelen Kanarievereniging J)e Zanger "qfeo, «aar mooie lezing Oegstgeest beleej-de ballet piano avond voor goed doel deze en de komende weken zijn ze er boor de vol van 97»te jaargang Zaterdag 22 november 1958 Cw.de blad no. 29602 Meneer Hulot kiest partij voor het echte kinderleven Lido Een bijzonder geestige persi flage op de moderne samenleving met Ibaar steeds verdergaande perfectie op mechanisch gebied! Zoals Charlie Chap lin in „Modem Times" het werken aan de lopende band als beneden-menselijk aan de kaak stelde, zo steekt Jacques Tati in dit excellente filmwerk de gek met allerlei moderne uitvindingen die het leven o zo gemakkelijk maken, maar er toch eigenlijk de geur, kleur en smaak aan ontnemen. Vele bioscoopbezoekers kennen Tatd „de laatste ambachts man van de film". zoals men deze Franse scenarioschrijver, regisseur en aoteur genoemd heeft uit een vroe gere film: meneer Hulot met vakantie. Ook hier is hij een vreemde man met hup-hielen, die geen flauw begrip heeft van allerlei modem raffinement, voor wie een automatisch-ingeriohte keuken een op zijn welzijn loerend monster is, maar die ook een stijf tuinfeest in ultra moderne omgeving door zijn blunders tot een vertoning maakt, waarvan de belachelijkheid tot op de laatste draad wordt uitgerafeld. Op waarlijk meester lijke wijize voert hij een pleidooi voor het primitieve, ndet-zindelijke, niet-ge- zonde maar bovenal niet.-vervele.nde bestaan in een hoogst-schilderachtige oude Paaijse stadswijk, waar de bistro 'het middelpunt is van het wat ruwe, maar door en door echte volksleven. Na tuurlijk is Tati er zich zeer goed van bewust, dat hij overdrijft, maar dat op zettelijk aandikken giet hij in een zó komieke vorm, dat men zich gemak kelijk gewonnen geeft Op onnavolgbare wijze ridiculiseert hij 'de opgelegde def tigheid, de kruiperigheid jegens de chef, de nauwelijks verholen jaloezie van de vriendinnen van mevrouw. Als werk kracht in een hyper-moderne fabriek van plastieken buizen is hij volmaakt ongeschikt: de produfctie loopt door zijn potsierlijke activiteit volkomen in het honderd en hij wordt dan ook verban nen naar de provincie. Maar en dit is het hoofdmotief van deze in wezen zeer gevoelige film in een eenzaam kin derhart. namelijk van zijn neefje, het zoontje 'van de malle model-ouders, leeft hij voort als „moti oncle", de oom, die toegreep en argeloos meespeelde en die zich, evenmin, als de jongen, thuis kan voelen in een wereld die door al te grote, perfectie in feite onbewoonbaar dreigt te worden. Wie dat wil, kan zich zonder meer vermalken met de grappige tegenstelling tussen de prachtige, maar toch eigenlijk erg-naargeestige villa uit het jaar 2000 enerzijds en de uitgeleef de volksbuurt, waar zowel Hulot als zijn neefje zich volledig op hun g.emok voe len, anderzijds. Maar Tati graaft dieper: hij wijst, in. sarcastische filmtaal op een gevaarlijke tendens van de moderne sa menleving. Van de kleuren „Mon oncle" is opgenomen in Eastmancoloa- maakte hij een sober, maar uiterst doel treffend gebruik. Men lette vooral op het geluidde muziek is meermalen knap gesynchroniseerd met het beeld. Trianon. De roman Stella' van Jan de Hartog speelt zich af in de eerste oorlogsjaren. Hij be handelt ook een onderwerp, dat direct verband houdt met de oor log. Toch kan men niet spreken van een oorlogsverhaal in de eigenlijke zin van het woord. Ook de film, die Sir Carol Reed naar het boek maakte, is niet de zo veelste oorlogsfilm geworden. Evenals het boek is de film I een wrange, maar ontegenzeglijk knappe en uitzonderlijke sugges tieve schets van de trieste wan hoop en de knagende angst van i de kleine mensjes, die zich in het meedogenloze oorlogsgeweld voor een uiterste gevaarlijke maar eigen lijke overbodige taak gesteld zien. Een schier hopeloos werk. De kleine sleepbootjes van de Engelse havens moeten de schepen, die in de naaste omgeving worden getroffen, veilig zien binnen te loodsen. De wrakken worden afgeschreven, zodra zij getroffen zijn, dus is het werk van de slepers eigen lijk overbodig. Maar alles is winst en het mag niets kosten. Dus geen bewapening voor deze notedopjes, die door een Duitse onderzeeboot als schietschijf gebruikt I wordenIedere tocht kan de laatste zijn. Bij iedere sleep is het weer een gevecht om lijfsbehoud. En in dit be staan moeten „mensen" zich staande houden. Is het wonder, dat in dit mi lieu de normale normen ietwat verva gen en dat liefdes kunnen opbloeien, die onder gewone omstandigheden geen kans zouden gehad hebben? Op waar lijk grootse wijze schildert de filmkun stenaar Reed de sfeer van dit riskante werk. de moed en de lafheid, de hoop en de wanhoop, het leven en de dood, de hardheid en de tederheid. Meester lijk zijn de talrijke opnamen op zee, waarbij Reeds zijn artiesten niet heeft ontzien, maar ze bij het ruwste weer de zeer woelige baren heeft opgestuurd om op de kleine slepers het filmwerk te verrichten. Op geraffineerde wijze beheerst Reed met zijn camera het materiaal en de natuur, maar nog meer bewondering hebben wij voor de wijze, waarop deze Britse regisseur zijn arties ten weet te plaatsen. De vraag wordt wel eens opgeworpen of een filmacteur of -actrice uit zichzelf of slechts bij de gratie van een goed regisseur tot een creatie van werkelijke betekenis kan komen. Hoewel de waarheid ook hier wel in het midden gezocht zal moeten worden zij hebben elkaar nodig kunnen de aanhangers van de laatste theorie in deze film een duidelijk bewijs vin den. Dat Sofia Loren aantrekkelijk was om te zien, dat wisten wij reeds lang genoeg, maar dat zij ook als actrice een prestatie op goed niveau kon leveren is ons bij het zien van deze film eerst duidelijk geworden. Is dat enkel Sir Carol Reed of is daar ook de Holly- woodse school, die zij doorlopen heeft, debet aan? De tijd zal het leren. Haar tegenspelers in deze film waren William Holden in een zeer gevoelige rol en Trevor Howard als de uiterlijk onver schrokken en zeer ruige zeebonk, die echter in zijn hart ook de tergende angst van een schijnbaar onafwendbaar noodlot moest onderkennen. Het is geen vrolijk beeld, dat Reed in zijn filmwerk voorzet, maar impo sant, suggestief en uitermate boeiend. STADSNIEUWS Bazaar Diaconessenhuis bracht f 4100 op De bazaar, welke donderdag en vrij dag in het wijkgebouw Rehoboth ten bate van de nieuwbouw van het Diaconessenhuis is gehouden, heeft bruto f 4100 opgebracht. Een prachtig bedrag, waarvan slechts enkele kleine onkosten moeten worden afgetrokken. VROUWENGROEP V.V.D. Vrijdagmiddag werd voor de Vrou wengroep van de V.V.D. een causerie gehouden door mej. Joh.a. Springer uit Haarlem over de begroting. Onder het motto „de touwtjes in handen" gaf spreekster voor een geïnteresseerde groep leden uit Leiden. Oegstgeest, Voorschoten en Sassenheim een heldere uiteenzetting van het begrotingsrecht. Aan de hand van de Grondwet kwamen ook d'i verse andere staatsrechtelijke kwesties ter sprake, waarna een geani meerde discussie deze eerste bijeen komst van het seizoen afsloot. V.P.R.O. ontvangt uit brede kring steun VROLIJKE AVOND MET GEZELSCHAP BENNY VREDEN. De bindingsavonden van de VPRO trekken ieder jaar meer belangstelling. Het was daarom goed gezien van de or ganisatoren, Benny Vreden en zijn en semble dit jaar in de meer plaats bie dende schouwburg te laten optreden. Ds. W. J. H. Hubeek. voorganger van de Vereniging van Vrijz. Hei-vormden Leiden/Oegstgeest, constateerde d vreugde en sprak in zijn openingswoord voorts de hoop uit, dat de velen, die volgens eenonlangs gehouden enquête, zich zouden kunnen aansluiten, dit als nog zouden doen. De VPRO zou dan stevig en sterk komen te staan Ds. Hubeek deed vervolgens medede ling, dat een der artiesten, Liesbei.h Lunow. kort na aankomst in de Leidse schouwburg plotseling ernstig ziek was geworden, zodat zij niet kon optreden. Het eerste gedeelte van de avond om vatte een cabaretprogramma getiteld: „Liedjesman, kom es an!", dat al dade lijk prachtig werd ingezet met het op treden van Rita Kuyken met liedjes van voorheen en thans. Vervolgens bracht Louis Dusée met zijn (levende) harle kijn Sijlvia de Leur een grappig duet. Benny Vreden. de liedjesman zelf, zorg de natuurlijk voor de verbindende en als altijd zeer onderhoudende conference. Louis Dusée hield een van fijne scherts vervulde verhandeling over ab stracte schilderkunst en Ria Kuyken zong een levenslied aan het spinnewiel. Door het uitvallen van Liesbeth Lunow moest Fons Dankaart, een zanger met een mooie gave stem, zijn partner ont beren, maar zijn meesterschap deed hem nochtans met de Weense en Spaanse liederen veel succes oogsten. Met dit cabaret waren de spelers van de muzikale comedie „Waterproof", die na de pauze werd gegeven, tevens bij het publiek ingeleid. Dit vrolijke verhaal speelt zich af in de jachthaven van het denkbeeldige „Plasdrecht", waar de zeilers op zekere dag horen, dat de plassen gedempt zul len worden. Ria Kuyken treedt in deze komedie Speeltuinver. Vogelenwijk bestaat 12'/2 jaar In verband met het 12^-jarig bestaan van de Speeltuinvereniging „Vogelen wijk" werd gisteren in het Patronaats gebouw ite Oegstgeest een julbileumfeest- avond gehouden, waarvoor grote be langstelling bestónd van de wijkbewo ners. Het welkomstwoord werd gespro ken door de heer P. A. van Delift, voor zitter der vereniging. Namens de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen felici teerde de heer P. Flippo die erop was dat „Vogelenwijk" bevoorrecht was door de goede inrichting van de speeltuin. Hij riep die leden op tot activiteit ten aanzien van bezoek aan vergaderingen en hulp op de speeltuin Een damescomité bood' bij monde van mevrouw M. Altoersloot-Sira een album met foto's aan. Voorts was een stand in gericht voor verkoop van artikelen. Het toekende „Jong en Jolig" van Sempre Avanti verzorgde het amnsemenitsge- deeite, waaraan medewerkten een man doline-cluto een meisjeskoor en enkele solisten. LEIDSE HUISVROUWEN KREGEN LES IN KNIP- EN SCHAARKUNST In „Het Gulden Vlies" kwam de afde ling Leidien van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen gisteren bijeen. Na een in leidend woord va.n de presidente mevr. C. Hageman-Verhagen, hield mevr. Kerp-Schlesinger een interessante cau serie over knip- en schaairkunst. Spreek ster, die de vele aanwezigen iets vertelde over de schaarkunst door de eeuwen heen, besprak ook enkele door haar mee gebrachte knipsels. Aan het einde van haar lezing zette zij de huisvrouwen aan het werk. "Enkele vernuftige, doch toch weer heel eenvoudig te maken knipsels, welke bij een aan te brengen kerstver siering goed van pas kunnen komen, werden door de dames ontworpen. op als „Vaantje", de dol-gelukkige win nares van c!e zeilwedstrijd en later de verliefde. Sylvia de Leur speelt het pit tige gevulde-koekenvrouwtje Skippie". Evenals in het cabaret heeft Benny Vreden ook in dit, spel veel variatie ge bracht. Er is heel wat luidruchtigheid, maar cok meditatie, bijvoorbeeld over van het vrijzinnig proteestantisme alleen „Waterproof" tal van aardige vondsten, zoals het knopenlied. het Plasdrechter volkslied en het „zachtjes, de boeren slapen", waarbij vooral ook het komi sche element van de bewegingen op de voorgrond trad. De laatste scène onthult de betekenis van de naam van deze muzikale come die: Als de liefde van de ingenieur „wa- i terproof" is, zal hij naar Vaantje terug- komen. Ds. Hubeek bracht na afloop dank aan het gezelschap. Voorts zeide ds. Hubeek, het niet verwonderlijk te ach ten, dat de VPRO in bredere kring dan vanhet vrijzinnig protestantisme alleen, steun ondervindt. De VPRO biedt iets van het geestelijk goed. dat het Neder landse volk naar Huizinga uit de I glorietijd van de 17de eeuw aan vrij heidszin en vrijzinnige verdraagzaam- j heid in het stramien va nons volkska- rakter heeft behouden. VAN DEZE WEEK: iniiiiiiiiiiiitiiDiiiiiiiiiiiniiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii Destry Waarlijk Wild West Rex Het is weer zo'n heerlijk ver haal uit het Wilde Westen. Een faruite kerel, die een heel dorp tiranniseert. Niets en niemand; ontziet hij, Als de sheriff eens een beetje brutaal tegen hem optreedt, wordt de man zonder pardon neergeschoten. De dorpsdromik- Advertentie Jacques Tati als meneer Hulot tij dens een bezoek aan de moderne villa van zijn zwager. U 1 ~H 1 - ~R be.langriik is verstevig' Modernisering bedrijfsleven verdient voorrang boven toeneming consumptie (Van onze financiële medewerker) Het grote succes van de 4% Staatslening 1958, waarop bij een gevraagd bedrag van f 250 miljoen, f 1250 miljoen werd ingeschreven, kan als een duidelijke aanwijzing worden beschouwd dat, in weerwil van de economische opleving, welke in ons land, ook volgens minister Zijlstra hier en daar zichtbaar wordt, van kapitaalsschaarste nog geen sprake is. Want ook al waren de inschrijvingen niet alle van serieuze beleggers afkomstig, maar mede van hen die het uitsluitend om koerswinst te doen was, het feit dat de koers in enkele dagen tijds reeds tot V/s boven de emissiekoers is gestegen, bewijst dat de vraag groter is dan het aanbod en dat men een rendement van goed 4J4 op betrekkelijk lange termijn thans bevredigend acht. De oude Staatsfondsen hebben aanvankelijk wat onder de aankondiging van de nieuwe lening geleden, maar zich deze week weer kun nen herstellen. Zo zijn de 2% cert. N.W.S. sinds het eind van de vorige maand 59% tot 60, de 3 Ned. Grootboek van 68% tot 70 opgelopen en in het alge meen bestaat er op de obligatiemarkt een vaste tendens. Een nog veel groter aanbod bestaat er op de geldmarkt, de markt waar het geld slechts voor korte tijd wordt uitge zet en de rente (het disconto) de laatste tijd opvallend gedaald is. Terwijl nog niet zo lang geleden voor driemaands schatkistpapier 3Yz a 4% werd betaald, kan dit thans voor 2 1/4 grif plaat sing vinden en het tarief voor callgeld (daggeld) is gedurende de laatste drie weken van 2 1/4 tot 1V2 terugge bracht. Het kan dan ook niet verwonde ren dat de Ned. Bank zich daarbij heeft aangepast en het officieel wisseldiscon to op 15 dezer van 3 Va tot 3 heeft verlaagd, waarmee het thans 2 lager ligt dan de hoogste stand tijdens de pe riode van bestedingsbeperking (16 aug. 1957). De regering, die in nog sterkere mate dan voorheen thans met haar monetair beleid op het economisch leven een gro te invloed uitoefent, heeft ook in dit opzicht geen gemakkelijke taak. Ander- halfjaar geleden heeft zij maatregelen moeten nemen cm het naar de ene kant verbroken evenwicht op de betalingsba lans te herstellen, nu het voordelig sal do op deze balans van maand tot maand stijgt, voelt zij zich genoopt naar de andere kant maatregelen te treffen. Als zodanig kan men de nieuwe dis contoverlaging beschouwen, zomede de aflossing van de nog resterende schuld aan het Internationaal Monetair Fonds, waarbij de regering destijds ter verster king van onze positie een bedrag had opgenomen. Het is dus duidelijk dat de internationale positie van de Neder landse gulden in betrekkelijk korte tgd be.langrijk is verstevigd, zelfs in die mate. dat men ze in Engeland thans als de hardste valuta van Europa be schouwt. Op zich zelf zou dit slechts verheu gend zijn, ware het niet dat ook aan zulk een monetaire positie gevaren zijn verbonden, temeer omdat zij voor een deel aan bijzondere en tijdelijke oorza ken te danken is. Het is niet in de laatste plaats de beperking van de in dustriële investeringen, waaraan de snelle verbetering van de Nederlandse betalingsbalans te danken is, terwijl voorts de aanmerkelijke vermindering van de bedrijfsvoorraden daarop grote invloed heeft uitgeoefend, zomede de nog altijd aanwezige buitenlandse be langstelling voor de beste van onze aandelen. Weliswaar heeft de Neder landse export zich in de loop van dit jaar niet ongunstig ontwikkeld, de te ruggang van het invoersaldo voor de eerste tien maanden van f: 3500 miljoen tot f. 1250 miljoen is toch grotendeels aan de verminderde invoer te danken. Zoals wij reeds eerder opmerkten, zal deze invoer weer moeten stijgen naar mate het bedrijfsleven zich herstelt en in verband daarmee, zomede doordat geen verdere prijsdaling op de goede renmarkten wordt verwacht, de voorra den weer worden aangevuld. De cijfers voor de laatste maanden wijzen reeds in deze richting. De stijging van het voordelig saldo op de betalingsbalans, de sterke toeneming van de goud- en deviezenvoorraad bij de Ned. Bank en de hierdoor veroor zaakte verruiming op de geld- en kapi taalmarkt zyn dus min of meer tijdelij ke verschijnselen, welke nog niet aan stonds als symptomen van een grotere welvaart mogen worden aangemerkt, hoewel zulks psychologisch verklaar baar is. Dat hierin echter een gevaar schuilt, bliikt uit de aandrang welke reeds op de regering wordt uitgeoefend om de parti culiere bestedingen te stimuleren, waar tegen op zichzelf beschouwd geen be zwaar bestaab, mits er een stijgende produktie en grotere produktiviteit aan vooraf-, of althans mee gepaard gaat. Het feit dat de Nederlandse beroepsbe volking in veel sterker mate toeneemt dan vroeger en in de meeste andere landen en onze welvaart voor een veel groter deel afhankelijk is, stelt ons voor de noodzaak een groter deel van het na tionaal inkomen voor de aanschaffing van kapitaalgoederen aan te wenden, i Hierdoor wordt verklaard dat de con- j sumptie in ons land vóór de oorlog ca. I 75 van het bruto nationaal inkomen bedroeg, doch thans op ca. 60 moet worden aangenomen, een percentage, dat lager ligt dan in verschillende an dere landen. Het is duidelijk dat er ver groting van de nationale welvaart aan de modernisering en de uitbreiding van het bedrijfsleven de voorrang moet wor den gegeven boven een toeneming van de consumptie, welke alleen gevolg en geen oorzaak van nationale welvaart kan zyn. In zoverre is het een verheugend ver schijnsel dat de ruimere kapitaalmarkt thans door verschillende ondernemingen wordt aangegrepen om het bedrijfska pitaal te vergroten, het produktie-appa- raat te doen beantwoorden aan de eisen van deze tjjd en geldmiddelen te ver krijgen voor het vinden _yan nieuwe af zetgebieden en de financiering van ex porten. welke alleen met behulp van exportkredieten kunnen worden geëf fectueerd. Deze grotere activiteit van het Nederlandse bedrijfsleven is van pri mair belang en dat zij thans uit ver schillende industriële emissies - Vul- caansoord. Machinefabriek Hensen, Ver. Machinefabrieken - blijkt, is ongetwij feld een van de redenen waarom op de Amsterdamse beurs de vaste stemming voor aandelen aanhoudt, ook al zal men zich hier voor overdrijving moeten wachten. Het spreekt overigens vanzelf dat, naarmate het rendement van obligaties daalt, oak de rendementseisen, welke men aan de aandelen stelt, worden ge matigd, zodat ook uit dien hoofde de vraag naar goede aandelen verklaar baar is. Nu de koersen van de gewone aandelen de laatste tijd vrij sterk zijn gestegen, richt de aandacht van de voorzichtige belegger zich uiteraard ook op de preferente winstdelende aandelen, waarbij men van een vast, primair di vidend verzekerd is, maar tevens in een bepaalde verhouding tot het dividend van de gewone aandelen in de winst van het bedrijf meedeelt. Het rendement van bedoelde aandelen bedraagt in sommige gevallen nog ca. 6Vs ter wijl het conjunctuurrisico uiteraard aanmerkelijk kleiner ic dot '->n del gewone aandelen. J aard wordt dan tot de opvolgers van de dode benoemd Als een stroman maar ineens drinkt' de man niet meer, wil orde op zaken stellen en natuurlijk komt dan de held van het verfhaal opduiken om deze goedwillende maar niet sterk genoeg zijnde voormalige drinkebroer een handje te hielpen. Het is de jonge Audie Murphy, die destijds in „Terug uit de hel" zo de aandacht op zich ves tigde, die nu als revolverl'oze redder in de nood gaat optreden. Via vele vrolijke, spannende en actievolle momenten ko men wij tenslotte tot het gelukkige ein de, dat men reeds te lang tevoren had zien aankomen. Desondanks, het is on getwijfeld levendige en zeer enthou siaste ontspanning in een vorm, welke het in de loop der jaren altijd heeft ge daan en het vermoedelijk nog wel ge ruime tijd zal uithouden. Oliver Twist Meesterwerk verfilmd Casino Deze produktie van de Rank Organisatie is niet nieuw, maar, even als het onvergetelijke meesterwerk van Charles Diokens is ook deze film niet aan tijd of plaats gebonden. Het ontroe- rende verhaal van de weesjongen Oliver Twist zal vermoedelijk wel altijd blijven aanspreken. Het was eigenlijk een hele onderneming om dit wereldberoemde verhaal in een film om te zetten. Dic kens slaagde er steeds in een zeer bij- zondere sfeer te scheppen en het moet i derhalve regisseur Ronald Neame als een grote verdienste worden aangerekend, i dat. hij deze erg dicht heeft kunnen be- i naderen. Hij heeft daarbij de hulp gehad j van een knap speler als Alec Guinness, als altijd uiterst subtiel in zijn creatie van Faigin. Wie houdt van Diokens en of van Alec Guinness kan deze week aan de Hogewoerd nog eens aan riüi trek komen. Wie wordt mijn moordenaar Anders dan U denkt! Luxor Bij voorbaat zeg,gen wij het U: de ontknoping van deze thriller, het verhaal van George Simenon „Wie wordt mijn moordenaar?" verklappen wij niet Dan zou er niet anderhalf uur spanning i zijn. zoals nu en voor een thriller zón- I der spanning gaat U niet naar de bio- scoop. Wel verklappen wij U, dat het hier om een door een vijftal mannen beraamde geraffineerd opgezette roof overval gaat: een juwelendiefstal uit een auto, waarmee een bedrag van 500 miljoen franken gemoeid is. Geen revolvers.' geen stenguns wor den er gebruikt: alleen een fiets, waar naast een der mannen op de weg gaat j liggen, om de auto tegen te houden." Alles lukt wonderwel: de buit wordt op geborgen maar de overvallers komen I toch voor een jaar met een boete in de gevangenis terecht, als gevolg van een inbraak, bewust gepleegd om voor de veel grotere overval een alibi te hebben. In de gevangenis krijgt ieder der man nen een taak. Na enkele maanden valt een hunner boven van de trap en is dood. Een ander hangt- rich op. Weer na enige tijd wordt er een door de lift ver- j pletterd. Twee blijven er over, tot een van hen door twee messteken getrof fen wordt: ook dood: Nog zeven dagen wacht, de laatste, voor hij de vrijheid zal herkrijgen. Zal hij er levend uitkomen en wie zal misschien rijn moorde naar zijn? Wij laten U in het ongewis se Buiten wachten op hem de 500 mil joen. Wat zal er van terecht komen. Het. onverwachte slot- moet U zelf maar gaan meemaken Het is priors dan U denkt. Hoe....? de Warmoudse Ljs- club had haar jaarver gadevinq (•(V-" 1 VOOR DIERENTEHUIS en in leiden vergader cte „Ver. tot ysbestrjjcliMg (hoebestaaatt...) .Rijnland" luisterde naar.Vlond .mensen erfelijkheid I o o o

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9